Panny Młode 2022- plotki, ploteczki - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-04-11, 16:33   #241
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Stylinska Pokaż wiadomość
Witajcie

Po równo pół roku od zaręczyn udało nam się znaleźć idealną salę dlatego postanowiłam się oficjalnie przywitać.

Ślub i wesele 22.07.2022.

Proszę o dopisanie do pierwszej strony.

Teraz przed nami kolejny krok czyli zespół/dj. Czy jest tu może jakaś przyszła panna młoda z mazowieckiego albo łódźkiego i chciałaby polecić jakiś fajny zespół albo dj?
Jak już kogoś znajdę to wszyscy zajęci
Witamy nową koleżankę

Ślub masz dzień przede mną

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-11, 16:58   #242
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Stylinska Pokaż wiadomość
Witajcie

Po równo pół roku od zaręczyn udało nam się znaleźć idealną salę dlatego postanowiłam się oficjalnie przywitać.

Ślub i wesele 22.07.2022.

Proszę o dopisanie do pierwszej strony.

Teraz przed nami kolejny krok czyli zespół/dj. Czy jest tu może jakaś przyszła panna młoda z mazowieckiego albo łódźkiego i chciałaby polecić jakiś fajny zespół albo dj?
Jak już kogoś znajdę to wszyscy zajęci
Hej
My bierzemy ślub w łódzkiem, a zespół mamy z kujawsko-pomorskiego Nazywa się Hey City, nie widzieliśmy ich na żywo, ale na nagraniach wypadają super i ich repertuar nam odpowiada. Cenowo wychodzą lepiej od zespołów np. z Wawy, no tylko niestety z racji odległości będziemy musieli im zapewnić nocleg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-04-20, 14:57   #243
CocaLove
Raczkowanie
 
Avatar CocaLove
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 95
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witam nowe koleżanki na forum Aktualizowałam pierwszy post!
__________________
24.12.2019
Szczęście to jedyna wartość, która się mnoży, jeśli się ją dzieli
CocaLove jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 07:31   #244
Stylinska
Raczkowanie
 
Avatar Stylinska
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 157
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Aktualizacja naszych przygotowań - mamy już wszystkich najważniejszych usługodawców

Koleżanki mnie nastraszyły, żeby się też już umówić na makijaż i fryzurę bo ci najlepsi są mocno oblegani. To teraz siedzę dniami i nocami przeglądając oferty.

Macie kogoś do polecenia? Koniecznie osoba która dojedzie na miejsce.
Stylinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 18:07   #245
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Stylinska super ze najwazniesi usługodawcy już zaklepani my też wreszcie znaleźliśmy dj, jutro podpisujemy umowę.

Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy wasi partnerzy też średnio angażują się w załatwianie ślubnych spraw? Mojemu narzeczonemu niby zależy żeby wszystko było dobrze dograne ale cały czas twierdzi że pospieszyliśmy się a przecież mamy jeszcze tyle czasu do wesela strasznie mnie to wkurza.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-19, 23:29   #246
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez czekoladka3 Pokaż wiadomość
Stylinska super ze najwazniesi usługodawcy już zaklepani my też wreszcie znaleźliśmy dj, jutro podpisujemy umowę.

Mam do Was dziewczyny pytanie. Czy wasi partnerzy też średnio angażują się w załatwianie ślubnych spraw? Mojemu narzeczonemu niby zależy żeby wszystko było dobrze dograne ale cały czas twierdzi że pospieszyliśmy się a przecież mamy jeszcze tyle czasu do wesela strasznie mnie to wkurza.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
Dzięki za aktualizację pierwszego posta Czekoladka, niestety u mnie jest podobny problem, mój facet średnio się interesuje np tym jaki chciałby mieć garnitur, jakie zaproszenia ślubne według niego są najładniejsze, motyw przewodni i cała reszta. Z drugiej strony mam wrażenie, że jest nawet bardziej podekscytowany całym ślubem, zawarciem małżeństwa niż ja i widzę, że bardzo tego chce i to dla niego ważne, ale co do przygotowań, to jak na razie pomaga mi, ale tylko kiedy o coś go poproszę, sam nie wpadnie na to, żeby chociaż przejrzeć auta do ślubu czy jakiekolwiek inne rzeczy. Może z czasem to się zmieni, kiedy będzie co raz bliżej ślubu. Jedynie zauważyłam, że nagle zaczął więcej ćwiczyć
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 06:07   #247
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Dzięki za aktualizację pierwszego posta Czekoladka, niestety u mnie jest podobny problem, mój facet średnio się interesuje np tym jaki chciałby mieć garnitur, jakie zaproszenia ślubne według niego są najładniejsze, motyw przewodni i cała reszta. Z drugiej strony mam wrażenie, że jest nawet bardziej podekscytowany całym ślubem, zawarciem małżeństwa niż ja i widzę, że bardzo tego chce i to dla niego ważne, ale co do przygotowań, to jak na razie pomaga mi, ale tylko kiedy o coś go poproszę, sam nie wpadnie na to, żeby chociaż przejrzeć auta do ślubu czy jakiekolwiek inne rzeczy. Może z czasem to się zmieni, kiedy będzie co raz bliżej ślubu. Jedynie zauważyłam, że nagle zaczął więcej ćwiczyć
Dobrze ze nie jestem sama z takim problemem mój jedynie akceptuje albo odrzuca moje pomysły dotyczące np wzoru zaproszeń, wystroju sali itp. Od siebie nie wyjdzie z inicjatywa czy jakimś nowym pomysłem. Widocznie faceci tak mają

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-05-20, 15:11   #248
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

A dziewczyny myślałyście może o jakichś zabiegach estetycznych przed ślubem, jak na przykład przedłużanie rzęs, botox na włosy, maska nawilżająca, henna lub brwi permanentne? Cały czas zastanawiam się czy warto zapisać się już wcześniej na tego typu atrakcje Nigdy nie miałam doklejanych rzęs i podejrzewam, że tak czy inaczej makijażystka to zaproponuje, ale nie wiem czy to standard i czy lepiej przedłużyć wcześniej rzęsy w salonie czy jedynie dokleić kępki u makijażystki w dniu ślubu. Jak sądzicie?

Edytowane przez Yunaya
Czas edycji: 2021-05-20 o 15:12 Powód: pomyłka w zapisie słowa
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-20, 17:55   #249
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Raczej nie myślałam o tego typu zabiegach. Nie mam zbyt dużych problemów z cerą więc najwyżej kilka dni przed zrobię sobie jakąś sprawdzoną maseczkę na twarz i tyle. Rzęs też nie planuje przedłużyć na stałe, dziwnie bym się z nimi czuła tym bardziej że do demakijażu okolic oczu używam oliwki a wiem że przy przedłużanych rzęsach nie wolno tego robić. Najprawdopodobniej zdecyduje się na doklejane nie na stałe kępki rzęs.
Ale wiem że sporo dziewczyn sobie chwali przedłużane rzęsy, zależy czego się oczekuje

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-22, 12:33   #250
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

U mnie Tż zaangażowany akurat, czasami sam coś podeśle albo jak jesteśmy na zakupach to zobaczy że może akurat się na wesele przyda

Ja na pewno będę chciała na ślub przedłużyć rzęsy ale znów ja to robię cały czas praktycznie więc nic nowego jak dla mnie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-05-24, 07:08   #251
Stylinska
Raczkowanie
 
Avatar Stylinska
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 157
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Tak u mnie też większość spraw na mojej głowie. Na początku mnie to frustrowało bo chciałam, żeby też brał czynnie udział w przygotowaniach ale ostatecznie jestem zadowolona bo mogę zrobić wszystko tak jak chce i jak sobie wymarzyłam. Jak to określił mój ukochany najważniejsze, żebym była szczęśliwa.

Jeśli chodzi o sztuczne rzęsy na stałe to nosiłam kiedyś non stop i teraz po czasie uważam, że jest to uciążliwe. Na ślub zdecyduje się pewnie na kępki u makijażystki i tyle.
Stylinska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-05-24, 07:42   #252
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

To ja nawet nie wiem jak określić podział obowiązków u nas. Chyba ja trzymam bardziej całościowo rękę na pulsie, że teraz moglibyśmy poszukać tego lub zająć się tym, ale ogarniamy wspólnie. Bywało też tak, że np. ja pisałam maila z prośbą o ofertę, a Tż dzwonił z pytaniami o jakieś szczegóły - bo ja preferuję kontakt mailowy, a on woli załatwić przez telefon Ale na pewno nie pozwoliłabym, żeby 90% obowiązków było na mojej głowie.
Co do makijażu i różnych zabiegów to jestem totalnie zielona i pewnie zdam się na rady koleżanki, która jest kosmetyczką. Jeszcze o tym aż tak bardzo nie rozmyślałam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 07:31   #253
miss_bennet
Rozeznanie
 
Avatar miss_bennet
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 917
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Heej! Trochę mnie tu nie było, ale wracam do Was, bo po objechaniu wszystkich najlepszych miejscówek w okolicy Krakowa, powoli zmierzamy ku zaklepaniu sali, kościoła, a tym samym daty.

Co do Waszego pytania, to mój chłop podobnie, jak Wasi. Jak go o coś proszę to zrobi, zadzwoni, umówi, czy nawet obwiózł nas po tych wszystkich wiochach w okolicy, żeby obejrzeć moje wymarzone miejscówki. Ale póki co sam z siebie niewiele się angażuje w temat...

Chociaż ja podejrzewam, że u nas to jest też kwestia tego, że jego rodzice nam będą robić pod górkę, bo ślub nie będzie po ich myśli, więc dla niego to po prostu przykre. No a poza tym jednak myślę, że facetów to po prostu nie jara. Chcą ślubu, ale wybieranie koloru serwetek czy kwiatków to nie jest do końca ich rzecz.
__________________
miss_bennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 14:27   #254
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez miss_bennet Pokaż wiadomość
Heej! Trochę mnie tu nie było, ale wracam do Was, bo po objechaniu wszystkich najlepszych miejscówek w okolicy Krakowa, powoli zmierzamy ku zaklepaniu sali, kościoła, a tym samym daty.

Co do Waszego pytania, to mój chłop podobnie, jak Wasi. Jak go o coś proszę to zrobi, zadzwoni, umówi, czy nawet obwiózł nas po tych wszystkich wiochach w okolicy, żeby obejrzeć moje wymarzone miejscówki. Ale póki co sam z siebie niewiele się angażuje w temat...

Chociaż ja podejrzewam, że u nas to jest też kwestia tego, że jego rodzice nam będą robić pod górkę, bo ślub nie będzie po ich myśli, więc dla niego to po prostu przykre. No a poza tym jednak myślę, że facetów to po prostu nie jara. Chcą ślubu, ale wybieranie koloru serwetek czy kwiatków to nie jest do końca ich rzecz.
A jak ceny za talerzyk w tym roku? Jest jakaś różnica?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-11, 22:22   #255
miss_bennet
Rozeznanie
 
Avatar miss_bennet
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 917
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
A jak ceny za talerzyk w tym roku? Jest jakaś różnica?
Nie wiem jakie ceny były w zeszłym roku, bo my się zaręczyliśmy w marcu i praktycznie od razu ruszyłam z szukaniem sali, ale w moim odczuciu ogólnie wszystko podrożało i jakieś sensowne miejscówki w Krakowie i okolicy są w zasadzie w od ok. 300zł za osobę...

Przy czym my celowaliśmy w bardziej klimatyczne miejsca, ale i zwykła restauracja/dom weselny za 3 dania nie policzy sobie mniej niż 250. A i tak słodki i wiejski stół często są liczone dodatkowo. Moim zdaniem masakra, nie wiem czy to kwestia pandemii, okolicy dużego miasta, czy jedno i drugie, no ale nie jest to tanie.
__________________
miss_bennet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-19, 14:20   #256
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Hej. Czy ktoś jest na etapie rezerwowania terminu u dekoratorki/florystki? Jak to wygląda u Was cenowo i co macie w pakiecie?
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 07:46   #257
Misiaa_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 67
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Witam Dołączam i ja do Was.
My już mamy zarezerwowaną sale i kościół , DJ-a i fotografa na 17.09.2022. Wesele na maksymalnie 60 osób . Sala bardzo klimatyczna styl Boho/rustykalny. Ma w sobie tyle uroku że nawet nie trzeba za dużo jej stroić
Ciężko było znaleźć sale w przedziale cenowym jaki by nas interesował. Ta sala ma menu typowo weselne oraz okolicznościowe. Rozmawialiśmy z właścicielem i na tyle osób wystarczy menu okolicznościowe poszerzone np o zakąski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 16:26   #258
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Misiaa_92 Pokaż wiadomość
Witam Dołączam i ja do Was.
My już mamy zarezerwowaną sale i kościół , DJ-a i fotografa na 17.09.2022. Wesele na maksymalnie 60 osób . Sala bardzo klimatyczna styl Boho/rustykalny. Ma w sobie tyle uroku że nawet nie trzeba za dużo jej stroić
Ciężko było znaleźć sale w przedziale cenowym jaki by nas interesował. Ta sala ma menu typowo weselne oraz okolicznościowe. Rozmawialiśmy z właścicielem i na tyle osób wystarczy menu okolicznościowe poszerzone np o zakąski.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Witaj

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-06-30, 20:46   #259
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Misiaa_92 witaj

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-02, 21:43   #260
Misiaa_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 67
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Ile szybciej wysyłacie zaproszenia? Ja myślałam żeby już wysłać pod koniec tego roku ( ślub wrzesień 2022) . A każdy mi mówi że to się wysyła 2 góra 3 miesiące przed

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 14:57   #261
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Misiaa_92 Pokaż wiadomość
Ile szybciej wysyłacie zaproszenia? Ja myślałam żeby już wysłać pod koniec tego roku ( ślub wrzesień 2022) . A każdy mi mówi że to się wysyła 2 góra 3 miesiące przed

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My niektórym przy okazji spotkań czy coś mówimy aby rezerwowali termin w przyszłym roku

Natomiast zaproszenia będziemy rozdawać pewnie gdzieś w kwietniu, wesele 23.07.2021. Większość osób mamy zamiar zapraszać osobiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-03, 17:08   #262
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Misiaa_92 Pokaż wiadomość
Ile szybciej wysyłacie zaproszenia? Ja myślałam żeby już wysłać pod koniec tego roku ( ślub wrzesień 2022) . A każdy mi mówi że to się wysyła 2 góra 3 miesiące przed

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak wcześnie będziesz miała już ustaloną godzinę w kościele/urzędzie? Bo my dopiero pod koniec roku mamy na 100% potwierdzić godzinę z księdzem Ślub w kwietniu i myślę jakoś koło świąt w miarę możliwości rozdawać pierwsze zaproszenia. A przyjaciele i najbliższa rodzina i tak już nieoficjalnie wie, na kiedy się szykować Gdybym koniecznie chciała wszystkich poinformować tak wcześnie, to pewnie bym wysłała save the date, a zaproszenie i tak później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 01:00   #263
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Kasiaml91 Pokaż wiadomość
My niektórym przy okazji spotkań czy coś mówimy aby rezerwowali termin w przyszłym roku

Natomiast zaproszenia będziemy rozdawać pewnie gdzieś w kwietniu, wesele 23.07.2021. Większość osób mamy zamiar zapraszać osobiście.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My tydzień po Tobie i też planujemy zapraszać gości w kwietniu, ewentualnie w marcu. Zależy kiedy przyjedziemy na urlop

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 07:40   #264
Misiaa_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 67
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez brianstorm Pokaż wiadomość
Tak wcześnie będziesz miała już ustaloną godzinę w kościele/urzędzie? Bo my dopiero pod koniec roku mamy na 100% potwierdzić godzinę z księdzem Ślub w kwietniu i myślę jakoś koło świąt w miarę możliwości rozdawać pierwsze zaproszenia. A przyjaciele i najbliższa rodzina i tak już nieoficjalnie wie, na kiedy się szykować Gdybym koniecznie chciała wszystkich poinformować tak wcześnie, to pewnie bym wysłała save the date, a zaproszenie i tak później

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No ja już mam wszystko ustalone . Pod koniec roku to już by nie było miejsc żeby uzyskać godziny Ja np muszę mieć do końca tego roku zaplanowany urlop w pracy na przyszły rok więc może dlatego tak szybko pomyślałam o zaproszeniach aby ludzie się przygotowali

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-04, 14:28   #265
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

My ślub mamy 3 września 2022, a zaproszenia chcemy rozdawać w czerwcu i na początku lipca. Osoby, które mieszkają blisko nas dostaną od nas zaproszenia osobiście (chociaż moja rodzina jest bardzo liczna, dużo liczniejsza niż narzeczonego i średnio uśmiecha mi się każdemu z osobna wręczać zaproszenie, ale jakoś będzie trzeba to ogarnąć, bo taka już u mnie jest rodzinna tradycja ), a osoby, które mieszkają za granicą albo dużo dalej będą otrzymywać zaproszenia wysłane albo poprzez FB - sama nie wiem jeszcze jak to zrobimy, miałam też pomysł, żeby nagrać krótki filmik z zaproszeniem mam na przykład kuzynkę, która mieszka w USA i ciężko byłoby wysłać jej takie zaproszenie.
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-05, 20:49   #266
Misiaa_92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 67
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

No to może faktycznie najlepiej 2 miesiące przed ślubem wysyłać. Chociaż u nas sala miesiąc przed chce znać już liczbę osób. Więc myślę że 3 miesiące szybciej będzie trzeba wysłać.
A jak z sukienką? Ja myślę o wypożyczeniu lub kupieniu używanej - normalnie w niektórych salonach są nowe jak i używane sukienki . Ale to już z tego co czytałam to pół roku szybciej trzeba zacząć szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Misiaa_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 07:48   #267
Kasiaml91
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiaml91
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Łomża/Białystok
Wiadomości: 8 406
GG do Kasiaml91
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Misiaa_92 Pokaż wiadomość
No to może faktycznie najlepiej 2 miesiące przed ślubem wysyłać. Chociaż u nas sala miesiąc przed chce znać już liczbę osób. Więc myślę że 3 miesiące szybciej będzie trzeba wysłać.
A jak z sukienką? Ja myślę o wypożyczeniu lub kupieniu używanej - normalnie w niektórych salonach są nowe jak i używane sukienki . Ale to już z tego co czytałam to pół roku szybciej trzeba zacząć szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Myślę, że na spokojnie 2-3 miesiące przed ślubem można zapraszać i termin potwierdzenia na miesiąc wcześniej dać. U mnie sala ostateczną liczbę gości chce tak 1-1,5 tyg wcześniej.

Moim zdaniem nie ma co za bardzo aż tak długo przed zapraszać, bo albo ktoś zapomni potwierdzić albo może się sytuacja zmienić i ktoś nie będzie mógł przyjść. Ponadto w obecnych czasach trudno jest wiele sytuacji przewidzieć jak to będzie.

Jedynie można wielu osobom wspomnieć przy okazji rozmów, że akurat w tym terminie planujecie ślub.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może nie dziś, nie jutro
Ale pewnego dnia i do końca naszego życia..."

24.07.2020
06.12.2020
23.07.2022
Kasiaml91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 10:22   #268
Yunaya
Przyczajenie
 
Avatar Yunaya
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 18
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Misiaa_92 Pokaż wiadomość
No to może faktycznie najlepiej 2 miesiące przed ślubem wysyłać. Chociaż u nas sala miesiąc przed chce znać już liczbę osób. Więc myślę że 3 miesiące szybciej będzie trzeba wysłać.
A jak z sukienką? Ja myślę o wypożyczeniu lub kupieniu używanej - normalnie w niektórych salonach są nowe jak i używane sukienki . Ale to już z tego co czytałam to pół roku szybciej trzeba zacząć szukać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie, również słyszałam, że minimum 6 mies przed trzeba zacząć szukać, bo trzeba jeszcze brać pod uwagę ewentualne poprawki sukni ślubnej, a to też może trochę potrwać. Ja dziewczyny niedawno dołączyłam do grupy na FB gdzie panny młode pokazują swoje suknie ślubne z aliexpress nawet korci mnie trochę, żeby zamówić sobie taką i sprawdzić jaki byłby efekt, ale moja mama, która kiedyś sporo szyła i ma na tym punkcie lekkiego bzika stwierdziła, że te suknie pomimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają ładnie to czar pryska, kiedy bardziej się ktoś przypatrzy, a zwłaszcza jak ktoś trochę zna się na szyciu....podobno jakość materiału jest słaba i te suknie nie wyglądają tak dobrze jakościowo jak te z salonu. Mimo wszystko szkoda trochę, że trzeba na taką salonową suknię wydać mnóstwo kasy, a ciężko będzie taką później sprzedać.... a z drugiej strony zakłada się, że ślub jest raz w życiu i każda z nas chciałaby wyglądać pięknie
Yunaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 11:31   #269
czekoladka3
Zakorzenienie
 
Avatar czekoladka3
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Holandia
Wiadomości: 7 631
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Cytat:
Napisane przez Yunaya Pokaż wiadomość
Dokładnie, również słyszałam, że minimum 6 mies przed trzeba zacząć szukać, bo trzeba jeszcze brać pod uwagę ewentualne poprawki sukni ślubnej, a to też może trochę potrwać. Ja dziewczyny niedawno dołączyłam do grupy na FB gdzie panny młode pokazują swoje suknie ślubne z aliexpress nawet korci mnie trochę, żeby zamówić sobie taką i sprawdzić jaki byłby efekt, ale moja mama, która kiedyś sporo szyła i ma na tym punkcie lekkiego bzika stwierdziła, że te suknie pomimo, że na pierwszy rzut oka wyglądają ładnie to czar pryska, kiedy bardziej się ktoś przypatrzy, a zwłaszcza jak ktoś trochę zna się na szyciu....podobno jakość materiału jest słaba i te suknie nie wyglądają tak dobrze jakościowo jak te z salonu. Mimo wszystko szkoda trochę, że trzeba na taką salonową suknię wydać mnóstwo kasy, a ciężko będzie taką później sprzedać.... a z drugiej strony zakłada się, że ślub jest raz w życiu i każda z nas chciałaby wyglądać pięknie
Ja planuje zamówić suknie na Ali. Również jestem na grupie na fb o sukniach z Ali i naprawdę czasem idzie trafić coś naprawdę fajnego. Z tego co wstawiają dziewczyny większość sukien wygląda świetnie. A nie oszukujmy się: suknie ślubną ubierzemy max 2 razy (na wesele i do sesji). Osobiście trochę szkoda mi wydawać 2-3 tys na jednorazówkę.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
__________________
czekoladka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-06, 15:19   #270
brianstorm
Rozeznanie
 
Avatar brianstorm
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 925
Dot.: Panny Młode 2022- plotki, ploteczki

Przy zamawianiu z Ali na pewno trzeba zwracać uwagę na realne foty od kupujących i opinie w internecie. Niektóre sklepy często się przewijają jako polecane np. na grupach na fb i gdybym już nie miała kupionej sukni to pewnie sama bym zamówiła kreację z któregoś z nich. W ogóle na Ali można się też zaopatrzyć w różne drobiazgi w dobrej cenie, a spoko jakości. Ja zamówiłam już podwiązkę, szlafroczek dla siebie i dla świadkowej, kolczyki, spinki do mankietów dla Tż, a nawet welon 3 m Ten ostatni to w ogóle hit, kosztował z 15 złotych, a to naprawdę przyzwoity welon. Jak na godzinę do kościoła to spoko opcja, bo w życiu nie dałabym za niego 500 zł jak potrafią zaśpiewać w salonach sukien ślubnych Z Ali to w sumie tylko buty mi nie podpasowały, za szeroką stopę mam niestety. Tylko nie orientuję się jak to jest z tym dodatkowym podatkiem od 1 lipca...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
brianstorm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-02-25 07:31:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:01.