Norwegia.Jest tu ktoś??? - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-02-27, 09:59   #241
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hej dziewczyny

Ja przedwczoraj zrobilam faworki z moja Hostka, byla zachwycona ze to takie proste i smaczne, wszyscy zajadali az im sie uszy trzesly hehe glownie dzieciaki.. Mam troche inny przepis ale mysle, ze ten na watku tez jest OK bo bardzo podobny. Wlasnie o smietane sie martwilam tutejsza ale wszystko wyszlo super Czy ktoras z Was jest blisko Stavanger??

---------- Dopisano o 10:56 ---------- Poprzedni post napisano o 10:54 ----------

Cytat:
Napisane przez yuki23 Pokaż wiadomość
Lillacośtam niedaleko Kristiansandu. Ciągle zapominam tą nazwę.
Miałam kilka ofert z różnych państw ale wybrałam norweską ponieważ fajnie mi się koresponduje z tą kobietką. Nie nastawiałam się na ten kraj, raczej na Hiszpanię a tu niespodzianka. Trochę boję się depresyjnej pogody i drożyzny...nie mówiąc o locie samolotem hehehe

Dzięki dziewczyny za miłe przyjęcie
Yuki napisz cos! jak tu Ci sie podoba i jak tam Twoje operowanie?? W sumie jestem zdziwiona ze moglas wyjechac z wlasnym dzieckiem jako Au pair.. a jestes legalnie? na kontrakcie?

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:56 ----------

Zapomnialam dodac, ze pierwszy raz w zyciu robilam faworki hehe i to wlasnie w Norwegii zawsze zjadalam faworki mojej mamy

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:57 ----------

Norka a Ty juz jestes w Norwegii?? jak tam rozomowy w sprawie pracy?? podobno Bergen to cudowne i piekne miasto...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 13:40   #242
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Przeciez oni tu zznaja faworki. Po norwesku to sie nazywa fattigman.
Tez je robilam, przepis bralam z norweskiej ksiazki kucharskiej. Sa pyszne, ale duzo roboty i potem to zmywanioe kuchnni. Macie jakies przepisy na kruche ciastka bez glutenu_
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-27, 16:08   #243
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Moja Hostka faworkow nigdy na oczy nie widziala
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 08:34   #244
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja tu jestem początkująca więc mnie się ten przepis na faworki może kiedyś przydać. W tym roku załapałam się na nie gościnnie

Jestem tu dopiero miesiąc ale mam szczerze dosyć tego śniegu. Czy ta wiosna kiedyś tu przyjdzie?
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 10:59   #245
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez pearla100 Pokaż wiadomość
Ja tu jestem początkująca więc mnie się ten przepis na faworki może kiedyś przydać. W tym roku załapałam się na nie gościnnie

Jestem tu dopiero miesiąc ale mam szczerze dosyć tego śniegu. Czy ta wiosna kiedyś tu przyjdzie?
W maju

Ja miałam dosyć śniegu, aż parę dni temu koleżanka postanowiła nauczyć mnie snowboardu... To było w środe. W sobote wieczorem zamówiłam już deskę i następny raz śmigam na stoku z własną

I w ten sposób nie spieszno mi do końca zimy
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-28, 16:44   #246
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ło matko, ale mnie pocieszyłaś z tym majem ... nic tylko się załamać
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-01, 05:44   #247
Anulca
Raczkowanie
 
Avatar Anulca
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 134
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To zalezy gdziee mieszkasz!
U mnie snieg lezy przecietnie 8 mmiesiecy w roku. Do sniegu mozna sie przyzwyczaic i polubic. Za to wiossna i jesien jest krotka; nie ma tej mokrej, zimnej, polskiej jesieni. Albo jak niektorzy by dyskutowali nie ma lataa! .
Ja tez jestem zaopatrzona w sprzet zimowy; narty bieegowe i do zjazdow i karte naa wyciag i ten sn8ieg mozzna przyjemnie przezyc. Mi do wiossny sie nie spieszy, byle troche sie rozjaasnilo. Latwiej pracowac nocki jak jest jassno jak sie jedzie do pracy
Trzymaj sie i przyzwyczajaj do Norwegi. Mozna ja polubic

---------- Dopisano o 06:44 ---------- Poprzedni post napisano o 06:41 ----------

Dziewczyny, mam pytanie, troche poza ...
Czy sliedzilyscie wypowiedzi Justyny Kowalczyk i jej fanow?
Nigdy mi nie bylo wsyd, ze jestem Polka i pierwsza sie zglaszalam jak ktos potrzebowal Polaka, aale ostatnio sie niie przyznaje i jak mnie pacjenci pytaja skad jestem, to udaje ze n8ie slysze. Tak mi ddziewczyna Polske obrzydzila
__________________
Anulca

z maluchami;
03.02.02
25.06.04
14.01.08

jobb www.sbhf.no
by www.drammen.no
Anulca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-01, 17:58   #248
Lanessa
Zadomowienie
 
Avatar Lanessa
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Gdańsk/Trones
Wiadomości: 1 996
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Anulca, jaka część Norge? Ja Nord Trondelag, graniczy już z Nord Norge ;D
I na sam koniec dodam, że można polubić, pokochać i zamiast polskim zwyczajem zbierać zapasy w sadełku chudnąć i śmiać się na stoku

Co do Justyny Kowalczyk, czytałam i na polskich stronach i na norweskich. Więc- miała odrobinę racji w tym co mówiła, a propo tabletek, że 80% czołowych narciarek choruje na astmę i stosuje leki które bardzo powiekszają wydolność, ale inna sprawa, że powiedziała to w afekcie usłyszawszy, że rzekomo Marit powiedziała, że Justyna nie zasługuje na swoje medale.
A medal ma dwie strony jak zwykle

Co nie zmienia faktu, że osoba z klasą nie skomentowałaby w tak ostry sposób choroby.

A nie wstydź się, że jesteś Polką!
Lanessa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 17:54   #249
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Mam to samo zdanie co Lanessa

Dziewczyny jestem wykonczona, pare godzin temu runela z dachu lawina sniegu Mój TŻ pojechal do pracy a ja jestem sama w domu, zasypalo nam cale schody (mieszkamy w dole) nie dalo sie otworzyc drzwi wylazlam przez okno, odsniezylam tyle ile moglam ale cos mi łupło w plecach Teraz siedze w fotelu i nie moge sie ruszyc :P

ale za to dzis pogoda była piekna wreszcie troszke ciepełka
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 18:52   #250
ANDZIAAA84
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 581
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Kasia jakie ciepelko?? u mnie to normalnie sniezyca!!! Juz mam dosyc tego sniegu bo zapalow narciarskich w sobie nie mam, wiec tylko tyle ze balwana moge ulepic alez ilez mozna???
__________________
...
ANDZIAAA84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-02, 20:22   #251
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

U mnie od wczoraj nie pada i nawet słońce świeci i było jakieś +2, oby tak dalej.

Ja nawet jakbym miała zapały narciarskie to nie bardzo gdzie mam je uskuteczniać, bo mieszkam na południu i do górki gdzie można zjeżdżać to mam ok. 3h samochodem. A mieszkam tu właśnie dlatego, że zima ponoć najłagodniejsza - jakoś trudno mi narazie w to uwierzyć
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-03, 11:37   #252
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Cytat:
Napisane przez ANDZIAAA84 Pokaż wiadomość
Kasia jakie ciepelko?? u mnie to normalnie sniezyca!!! Juz mam dosyc tego sniegu bo zapalow narciarskich w sobie nie mam, wiec tylko tyle ze balwana moge ulepic alez ilez mozna???
No u mnie dzis znow piekna pogoda jest z +3 swieci sloneczko
I dziewczyny powtorzylo sie to co wczoraj - dzis rano spadla nastepna lawina z dachu Moj Tż pojechal do pracy a ja odsniezalam i plecy teraz jeszcze bardziej dokuczaja ale przynajmniej moge wyjsc z domu
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 16:28   #253
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dziewczyny padam na twarz Wczoraj ponad 2 godziny i dzisiaj to samo - walka ze sniegiem. Juz nie moge, dzisiaj napadalo ponad pol metra TZ na morzu a tesc 80 lat po wylewie sam w domu zasypany doslownie. Staram sie jak moge ale juz nawet nie mam gdzie tego usuwac bo w kolo drogi na 1,5 metra wysoki waly sie zrobily W akcie desperacji lapalam na stopa traktor ale nikt nie chcial mi pomoc bo maja nawal pracy wiec akcji poszukiwanie traktora ciag dalszy. Niech juz przestanie padac bo zaczne wygladac jak anorektyk
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 17:40   #254
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norka ja tez dzis "zrywalam"zamrorzony snieg ;/ bola mnie rece i mam juz dosc, znow spadla lawina z dachu;/ moj TZ w pracy...jestem wykonczona! Jeszcze dzis jak odsniezalam to przyszedl norek od ktorego wynajmujemy dom i mnie wystrszayl, robil sobie zarty glupek i spadlam ze schodów kontuzji nie bylo ale za to duzo smiechu
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:08   #255
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

jakis nawiedzony ten norek czy jak? Przeciez krzywde sobie moglas zrobic!! No nic trzeba te zime jakos przezyc, tu gdzie mieskzma takowej zimy nie bylo od 30 lat. TZ zaczal dzwonic i szukac traktora moze sie nam poszczesci bo na 100% jutro nie wyrobie z tym odsniezaniem
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 18:15   #256
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No on lubi sobie zarty robic, nie raz nas juz wystraszyl, kiedys ja mu zrobie porzadnego psikusa przepraszal mnie dzis niby ale dziekowac Bogu ze nic mi sie nie stalo

Norka mam nadzieje,ze traktor sie szybko znajdzie i oszczedzaj sie zebys nie wygladala jak anorektyczka

wiecie co dziewczyny mam taki plan zeby jechac do polski zrobic prawko, narazie prace mam dorywcza takze jest okazja a tu w norwegii bez prawka jak bez reki
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:42   #257
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Oj wiem cos na ten temat Przez pierwszy rok nie mialam auta i mieszkajac tak daleko od cywilizacji myslalam ze zbzikuje Teraz bez autka czula bym sie jak inwalida - nawet do pracy mam 20 km i prawie zadnego busa... Polecam zrobic prawko jak najszybciej - idzie zrobic to w 2,5 miecha - ja mega intensywnie chodzilam na kurs, da sie
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 19:52   #258
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Oj tak swiete slowa! Moj TZ tez ma 20km do pracy kupilismy autko bo inaczej nie daloby rady zreszta to wygoda, w zime nie trzeba sterczec na przystankach.

Tak,tak da sie zrobic, to jest ten kurs przyspieszony - tu w Norwegii prawko jest niezbedne...

Norka tak patrze na Twoj avatar i masz taka fajna buzke, taka przyjemna
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 20:22   #259
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Dzieki Kasienka Komplementy zawsze milo sluchac Traktor sie znalazl Jutro nie musze sie martwic ze tesc nie wyjdzie z domu no i moje miesnie odpoczna -a spodnie juz zaczynaja mi z pupencji spadac TZ kupil mi autko na bilauksjon w Oslo - tam mozna wylicytowac tanio samochody. Maja tez link internetowy i tam mozna sledzic co maja ewentualnie obsadzic zaklad. Moja hondzia dostala mi sie za 15000 nok (wtedy miala 13 lat ale full wypas, 160 koni silnik, wszystko ladnie podgrzewane wlacznie zlusterkami - ja tam nie moge miec samochodu dla zon ktory rozpedza sie do 80 w 2 godziny ) wiec warto popatrzec.
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-05, 21:19   #260
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia nie ma za co dziekowac My z TZtkiem kupilismy na finnie Opla Vectre z 96 za 13tys nok bylismy miesiac temu w pl troche go naprawic - i teraz czeka na eurokontrol

No to swietnie,ze traktorek sie znalazl, a Ty teraz masz cos zjesc, zeby Ci spodnie z pupci nie lecialy
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-05, 21:40   #261
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Hehe obiadek byl calkiem tegi A potem mega ciacho w nagrode za wysilek
Ja tez z autami jezdze do Polski na rozne naprawy - taniej a przy okazji nakupuje sobie jedzenia i proszkow do prania za wsze czasy ja tam lubie Ariel i Persil a do tego mega opakowania no i plyny do zmiekczania jak Lenor w mega butlach - tu to troche kosztuje, nie ma co sie oszukiwac. No i brak mi galaretek, roznych slodkosci, ciach w proszku, przypraw jak do bigosu, ogorkow kiszonych i kapuchy na bigosik i roznych innych produktow. Ta norweska kapusta jest do d... z niej bigosu nie urobisz choc bys nie wiem jak sie starala. Jadelko tutaj jest ok ale ja lubie miec swoje specjaly z domku. Mamcia mi nasuszyla grzybkow na jesieni wiec i czasem sobie zupke grzybowa zrobie, pychota Dodatkowo drazni mnie monotonia w kosmetykach typu szampony do wlosow - czy tu nikt nie ma wlosow przetluszczajacych sie?? Same do wlosow suchych i normalnych, jakies denne antyperspiranty i srodki do stylizacji tez na jedno kopyto - ze juz nie wspomne o farbach do wlosow - nie dosc ze kilka razy drozsze to jeszcze wybor kolorow ze hoho - jak chce sobie farbe kupic musze jechac do Cubusa 70km No i wez tu wynalez dobry krem do rak albo do stop??? Jedynie chyba ta mega tuba z biltemy zaspokaja oba problemy ale do biltemy mam az 120 km... Dlatego wyprawa do Polandii autem minimum raz do roku

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-03-05 o 21:42
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 00:31   #262
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norka swiete slowa,niby wybor jakis maja ale jak dla mnei za maly.

Garniera maja ale co tylko kilka produktow na krzyz,a gdzie nasze super balsamy?
Te farby a no wlasnie w Rossmanie na promocji kupisz za 9 zl a tu musisz kolo 160 koron wydac,jednak jest roznica

tak w ogole to fajnie ze znowu nam sie watek rozkreca,ide spac bo o 6 pobudka
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 06:04   #263
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

To prawda dziewczyny...wybor jest ale za maly nie ma to jak w pl i z ciuchami jest to samo Zreszta Norki tez jezdza do pl sie ubierac, jak sprzatam w domach to widze ciuszki od nas Widac ich pelno w krk,wawie...

Mi tu jakos te ubrania tak srednio sie podobaja...u nas sa ladniejsze

Bling ja tez mialam dzis pobudke o 6 TZ poszedl do pracy...oj jak ja bym chciala juz pracowac, tak na stale, chociaz 3dni w tyg a tak to chodze od czasu do czasu Narazie zajmuje sie domem i gotuje obiadki glodnym brzuszka chociaz tyle,ze sprzatam dom norkowi, co od niego wynajmujemy...syf w domu maja okrutny, jak poszlam tam pierwszy raz to 8h sprzatalam dwie lazienki,wszystko bylo centralnie zalizione nie wiem jak mozna sie tak zapuscic...sprzatalam w wielu domach ale ten byl najgorszy ale jestem dobrej mysli, na pewno jakas praca sie znajdzie

A mi wczoraj moj TZ przyniosl ogromny bukiet tulipanow
I przyjechal szwagier z wyprawy do Polski Tez mi przywiozl kilka fantów

Norcia mi tez tatus nasuszyl grzybkow i tez robie grzybowa - moze na wet dzis zrobie
__________________


Edytowane przez kasienkaw
Czas edycji: 2010-03-06 o 06:07
kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 10:48   #264
Bling
Zadomowienie
 
Avatar Bling
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Norwegia/Oslo i Bærum
Wiadomości: 1 235
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Ja siedzialam bez pracy dwa tygodnie , zaluje ze nei pojechalam do Polski,no ale tez nie ma co byc rozrzutnym,no i w niedziele mi wypadl jeden dzien i teraz weekend.
Nocuje w pracy bo tak lepiej,jak jestem asystentem to musze zaczac godzine przed zaloga i nie mam dojazdow. No a wczoraj pierwszy raz sie wynudzilam, siedzilama sobie na neciku.
Od godziny 16 30 do 23 30 popracowalam

Dzisiaj juz wiecej pracy i ciagly ruch i telefony. Jeszcze kwiatki musze podlac, jest tego cholerstwa,i odzywke im dac. Jutro bedzie kociol bo bede pomagac z lozkami.

Oj wiem cos o sprzataniu,jedne dzien chodze do ludzi ktorych tu juz kupe lat znam, laska po mnie sprztala i nic nie robila,wiec mnie znowu poprosili po 3 latach,lubie ich dom,tyle ze dalkeo. Ale brudne tez widzialam, zreszta po remontach tez jest co robic.


Milego weekendu
__________________

To co u innych nazywamy grzechem, w naszym wykonaniu jest jedynie doswiadczeniem zyciowym.
ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღ ღღ ღ ღ ღღ ღ ღ
Bling jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 10:53   #265
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Powiem wam dziewczyny ze ja pracuje 3 dni w tygodniu i zwyczajnie jest to blogoslawienstwem. W koncu mam czas dla siebie No ale bylam na tych interviewsach w Bergen i teraz tyleczkiem trzese jak to pojdzie dalej bo na pracy bardzo mi zalezy - teraz mam vikariat tylko Jeszcze 2 tygodnie i dadza mi odpowiedz.
Co do syfiarzy norkow to mam zdania podzielone ale jednak sie zdarzaja. TZ wynajmowal mieszkanie takiemu jednemu i jak tamten zdal nam to mieszkanie to mnie zwyczajnie ze zdwienia zgeilo. zaczne od lazienki - od 4 lat jak to mieszkanie wynajmowal nie umyl kafelkow - zostal slad reki na scianie jak sie oparlam. Podloge TZ jakims kwasem zasypal by brud w lazience wyzarlo.... Musielismy zrywac tapety bo na 25 metrach kwadratowych koles potrafil jarac fajki caly dzien i miec np 15 jarajacych znajomych ze soba - okna nie otworzyl nigdy majac dwojke 4 letnich blizniat u siebie. Zaschniete czesci jedzenia za kuchenka i na podlodze, olej na suficie. No i olej pod tapetami, musielismy gole sciany myc... brak mi slow. Drugi okaz - szanowany kolega prawnik z Oslo - jak skorzystalam z toalety to sie przerazilam - tak brudnej lazienki jeszcze nie widzialam - oprocz tej naszej zapuszczonej Brr... masakra - a o zdolnosciach gromadzenia smieci w domach cale tomy mozna bylo by pisac, smieciarze ze fuj... Ale nie wszyscy - znam wiele osob ktore maja w domkach tak wylizane ze ja wymiekam i sie wstydze ich zapraszac do siebie
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 11:15   #266
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Norcia tylko wspolczuc...co za syfiarz Ja u tego swojego co wynajmujemy mieszkanie brud z kuchni z plytek usuwalam szpachelka inaczej sie nie dalo Dokladnie nie kazdy norek jest syfiarzem, sprzatam tez domki bardzo czyste - zastanawiam sie czasem po co tam sprzatac

Ostatnio dzwonila do mnie taka dziewczyna i wspominala o pracy na przynajmiej rok przy sprzataniu w oslo, to znajoma znajomego takze bedzie mnie miala na uwadze fajnie by bylo jakby to wyszlo

O tak Bling racja,po remontach tez jest roboty,sprzatalam taki domek, no i tez na vising, dom tez byl okrutnie zapuszczony 5 polakow tam mieszkalo

Dziewczynki macie jakis sprawdzony przepis na Parowańce? Pamietam jak robila mi je babcia ale przepisu niestety niepamietam Dzis naszla mnie ochota i zrobie Tylko musze leciec do sklepu po make bo mi sie skonczyla
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-06, 13:30   #267
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

Nie wiem czy to moze wynik troche innej kultury ale mnie jeden drobny szczegol przecietnego norkowego domostwa strasznie razi. Chodzi mianowicie o kuchnie i jak w nich wyglada. Te sterty brudnych naczyn lezace w zlewach do momentu kiedy sie nie zaczna wysypywac.... Przeciez wiekszosc ma zmywarki i czy to taki wielki problem wsadzic to paskudztwo i wlaczyc maszyne??? Fujj.... nie cierpie chomikowania brudnych naczyn a z tego co widze 90% norkowych znajomych tak robi. Wchodzisz do kuchni a tam sodoma i gomora i najzabawniejsze jest to ze oni sie tym nie przejmuja, jak by to bylo normalne. Wprowadzaja cie do ich prywatnej sodomy i pala glupa ze jest cacy. I te walajace sie hybelkaniny - dla nie wtajemniczonych to watoliny kurzu. Moze musze sie wyluzowac i nauczyc ze nie ma nic zlego w balaganie?? Ja jednak wole miec ladnie posprztane sama dla siebie jak i na wypadek gdy ktos od tak sobbie wpadnie. i tu koniec krytykanctwa noreczkow kochanych
znalazlam kilka przepisow w necie - wygladaja ok - linki : http://gotowanie.onet.pl/24741,0,1,d...a_przepis.html ,
http://ugotuj.to/przepisy_kulinarne/...3980,9495.html
http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/i...l?ticaid=69c27
http://o-pysznym-jedzeniu.bloog.pl/i...l?ticaid=69c27

O jaki fajny link znalazlam - zobaczcie sobie bo warto - instrukcje dla amerykanow jak gotowac polskie zarcie. Najbardziej podoba mi sie wideo o paczkach. Przy okazji sa to przepisy w ktorych nie trzeba miec problematycznych dla nas skladnikow jak twarog daja zastepstwa hehe musze sprobowac http://easteuropeanfood.about.com/od.../r/naparze.htm

Edytowane przez norka27
Czas edycji: 2010-03-06 o 13:53
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 08:36   #268
pearla100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 46
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

A ja sie zastanawialam, czy to tylko ja mam szczescie spotykac takich norkow co maja mega syf w domach To teraz juz wiem ze to cecha niemalze narodowa
Ja tez nie rozumiem jak mozna miec te sterty brudnych naczyn w kuchni jak sie ma zmywarke. Wsrod ludzi, ktorych znam, jest to nagminne. Oczywiscie nikt sie tym nie przejmuje, wielokrotnie ucinalam sobie pogawedki w takich kuchniach i bylo to dla wlascicieli zupelnie normalne, malo tego - potrafili w nich przygotowywac jedzenie nie maja ani centymetra wolnego - normalnie cud
Dziewczyny, lacze sie w bolu jesli chodzi o odsniezanie. Ja tez sama na wlosciach i zdarzylo mi sie poplakac jak otworzylam drzwi rano i zobaczylam co na zewnatrz. Masakryczne ilosci tego sniegu w tym roku
pearla100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 12:01   #269
kasienkaw
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Norwegia, Sędziszów
Wiadomości: 1 100
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

O tak, to jest fakt,nawet w tych czystych domach sterta brudnych naczyn a zmywarka obok Ja tez jestem wielbicielem czystego domu, nie lubie brudu i trzymam czystosc

Perla100 no to juz we trzy same bidujemy z tym sniegiem Na szczescie u mnie dzis cudna pogoda swieci slonko i jest cieplo oby tak dalej i zeby ten snieg nie padal

Norcia dziekuje za przepisy, parowańce wyszly pyszne, chlopaki sie zajadali wyszly identyczne jak mojej babci

Jak sie dzis macie?
__________________

kasienkaw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-07, 17:34   #270
norka27
Zakorzenienie
 
Avatar norka27
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Norwegia
Wiadomości: 7 826
Dot.: Norwegia.Jest tu ktoś???

No mnie jakas mega spica goni dzisiaj, padam na twarz ze zmeczenia. Drzemka za drzemka sobie ucinam i jakos dalej zmeczona jestem Pogoda do d... na duzym plusie, leje, jest ciemno i szaro a snieg za to znika w oczach i znowu wrocimy do obrzydliwego klimatu tutejszego Sasiedzi oszaleli . niedzielne popoludnie postanowili spedzic na ostrym pilowaniu czegos - co akurat przy scianie od mojej sypialni jest i glowa boli A to wszystko przez TZ ktory postanowil mnie zaskoczyc i wrocil na wczorajszy wieczor - akurat zawitali do portu 60km od naszego domu Nie zebysmy tam balowali do nocy ale jakos gosc przyszedl, sie wypilo winka troszke no i Cowboyfest w lokalanej budzie byl wiec rozumiecie hehe... cierpie jak tam u was? Zima trzyma ostro?? U mnie to juz oficjalny koniec zimy mam nadzieje ze tak pozostanie - w przyszly piatek jade na spotkanie dla emigrantow z Sogn i Fjordane - bede zywa reklama dla Polakow hehe bedzie mozna moje 60 sekond w necie zobaczyc - jesli mi sie uda dojechac do Førde
Fajnie ze kluchy wyszly, ja uzywam takich stronek internetowych i sie nie zawiodlam - pyszne chleby w domu wychodza chociaz jeszcze nie trafil mi sie przepis by miec te skorke jak na baltonowskim ahh....
norka27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-04 18:57:06


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.