Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT - Strona 9 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-08-17, 12:54   #241
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez hollyloli Pokaż wiadomość
Przyłączam się do pytania jest możliwość kupienia bez recepty?
Nie ma takiej możliwości Trzeba się wybrać do lekarza.

---------- Dopisano o 13:54 ---------- Poprzedni post napisano o 13:48 ----------

Cytat:
Napisane przez Sames Pokaż wiadomość
Po jakim czasie od zaprzestania używania tego preparatu można się opalać ?

Zmywamy dokladnie i idziemy się opalać. Nie ma jakiś czasowych przeciwskazań po kuracji.

Nie opalamy się w trakcie stosowania antybiotyku. Natomiast jeśli baaaardzo juz chcemy się poopalać (np. wyjazd na wczasy), to zmywamy dokładnie preparat z ciała. Po porstu robimy przerwę w kuracji. Nie zapominamy jednak, że zrobiony roztwór ma krótki termin ważności. Dlatego jak się już decydujemy, to lepiej wytrwać do końca kuracji i nierobić przerw.

Pozdrawiam

Edytowane przez 201702081016
Czas edycji: 2012-08-17 o 13:02
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-26, 20:20   #242
kasiunia0504
Rozeznanie
 
Avatar kasiunia0504
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 543
GG do kasiunia0504
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Witam
Ostatnio, po skończonej kuracji Duaciem, zaczęłam używać Zineryt. Prawdę mówiąc to drugi raz już, ale tego wcześniejszego razu nie liczę, bo miałam go używać co 4 dni więc się nie dziwię, że nie zobaczyłam zbytniej różnicy. Teraz dermatolog każe mi go używać codziennie wieczorem, a rano Skinoren. Cóż, nie jestem zbytnio zadowolona z tego co mi przypisała, ale kto wie, może mi pomoże
kasiunia0504 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-16, 14:18   #243
karolina1014
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Ja używam tego lekarstwa od tygodnia i jak na razie nie widzę żadnych pozytywnych efektów, a wręcz przeciwnie...skóra jest bardzo sucha i podrażniona, swędzi i pieczę... Mam nadzieję, że jest to spowodowane tym, że używam tego antybiotyku dopiero tydzień, a więc czekam z niecierpliwością na poprawę
karolina1014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-27, 23:26   #244
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez karolina1014 Pokaż wiadomość
Ja używam tego lekarstwa od tygodnia i jak na razie nie widzę żadnych pozytywnych efektów, a wręcz przeciwnie...skóra jest bardzo sucha i podrażniona, swędzi i pieczę... Mam nadzieję, że jest to spowodowane tym, że używam tego antybiotyku dopiero tydzień, a więc czekam z niecierpliwością na poprawę

pamiętaj o stosowaniu kremów nawilżających. antybiotyki na trądzik mają to do siebie, że lubią wysuszać cerę. Warto zatem zaopatrzyć się w coś, co ukoi ją trochę.
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 13:44   #245
dancing_love_it
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Zineryt. <3 Ach, zakochałam się w nim. Mam 16 lat i problemy z tradzikiem od 1 klasy gimnazjum. Od początku powinnam isc do dermatologa, a jednak to zaniedbałam, nie poszłam, a smarowałam twarz chemicznym paskudztwem, to jest podkładami, fluidami, korektorami. To był wielki bląd, ale cóz, nie będę płakac nad rozlanym mlekiem. Do dermatologa udałam się jakieś półtora tygodnia temu. Mam cerę mieszana, strefa T była bardzo zasyfiona, a policzki przeraźliwie suche (czyli najgorszy typ cery jaki może być). Pani dermatolog przepisała mi właśnie Zineryt (po ponad tygodniu widać znakomite efekty ! Niektóre pryszcze całkowicie poznikały, zostało pare śladów po nich i przebarwień i wiadomo czasem wyskakują jeszcze jakieś tyci-tyci, ale to nic w porównaniu z tym co było kiedyś, blizny tez zostały i tutaj nasuwa mi się pytanie do was jak sie tego pozbyć ? ) Ida wakacje, więc zineryt mam stosowac tylko na noc (chyba nie wolno się po nim opalać) rano na całą twarz nawilżającym Cetaphil'em. Jest świetny, bo znakomicie nawilża, nie uczula i nie zatyka porów. A że Zineryt bardzo wysusza, to nawilżanie jest konieczne. Do tego mam przepisane jeszcze tabletki wspomagąjace przy trądziku z cynkiem i czymś jeszcze. Nazwy tabletek nie potrafie sobie obecnie przypomniec, bo nie mam ich pod ręka. W kazdym razie w takim połaczeniu po ponad tygodniu moja cera znacznie sie poprawiła. Mam nadzieję, że wkrótce się pozbędę tego paskudztwa raz na zawsze. Pijcie jeszcze duzo wody i jedzcie dużo owoców, to pomaga.
dancing_love_it jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-29, 20:14   #246
summerlover
Przyczajenie
 
Avatar summerlover
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

postanowiłam się podzielić swoją opinią
u dermatologa byłam drugi raz (zaznaczę, że tym razem u innego, gdyż leki od poprzedniej pani tak bardzo podrażniały mi twarz, że płakałam co wieczór) tym razem trafiłam z polecenia koleżanki, której twarz jest teraz niemal idealnie gładka. Pan Doktor stwierdził że mam trądzik oraz atopowe zapalenie skóry, przepisał mi Zineryt (2 razy dziennie punktowo), Skinoren (co 3 dni, później co 2 a po 2tygodniach codziennie na całą twarz) oraz krem nawilżający z serii Cetaphil- specjalistyczny preparat do nawilżania zalecany przy walce z trądzikiem, atopowym zapaleniu skóry i łuszczycy -stosuje rano. Oprócz wcześniej wymienionych Pan Doktor powiedział mi czego nie mogę jeść (dużo tego :c między innymi fastfoody, czekolada, słodycze, nabiał- czyli wszelkiego rodzaju serki twarożki i inne takie, kawa rozpuszczalna, zupy zagęszczane, musztardy, majonezy, keczupy, piwo, wino, napoje gazowane). Do jego zaleceń stosuje się 2 dzień, jak na razie jestem dobrej myśli bo nie ma żadnych podrażnień, zaczerwienia czy 'wysypu' na twarzy (mam skłonności do małych góreczek, jakby takiej 'kaszki' na twarzy- zwłaszcza między brwiami i na polikach z boku twarzy, którą aż wstyd się przyznać ale namiętnie 'zwalczałam' wyciskaniem)
teraz jestem dobrej myśli i motywuje się poprawą u mojej koleżanki po identycznej kuracji jakoś za miesiąc postaram się dać znać czy dalej jest tak dobrze

trzymam kciuki za inne osoby walczące z tym dziadostwem na twarzy

Edytowane przez summerlover
Czas edycji: 2013-06-29 o 20:20
summerlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-30, 11:44   #247
Marcin_619
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 483
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

dla mnie osobiście Zineryt byl najlepszym lekiem , bardzo dobrze zadziałał na zaskórniki ale tylko zamknięte i pryszcze, kolejnym plusem jest jego wydatnośc -starcza na bardzo bardzo długo uważaj z kosmetykami bo po tym leku skóra jest mocno wysuszona i wrażliwa, bardzo dobrze nawilżaj twarz
Marcin_619 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-12, 10:38   #248
szprotka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Mam pytanie dot. stosowania Zinerytu i Atrederm, ponieważ oba te leki dermatolog przepisał mi w recepcie. Niestety nie dostałam informacji i sama też nie zapytałam (;/), będąc pewną, że jeden z tych leków jest do połykania - czy można stosować je w kuracji przeciw trądzikowej razem? Mój problem z wypryskami, który zgłaszałam dermatologowi dot. zmian na plecach oraz twarzy. I teraz nie wiem, może jeden z tych środków był przepisany do twarzy, a drugi tylko do smarowania pleców? Zanim się dowiem u dermatologa zapisując się na wizytę minie kolejny miesiąc, dlatego zwracam się na forum w celu rozwiania wątpliwości..
szprotka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-12, 10:41   #249
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez szprotka5 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dot. stosowania Zinerytu i Atrederm, ponieważ oba te leki dermatolog przepisał mi w recepcie. Niestety nie dostałam informacji i sama też nie zapytałam (;/), będąc pewną, że jeden z tych leków jest do połykania - czy można stosować je w kuracji przeciw trądzikowej razem? Mój problem z wypryskami, który zgłaszałam dermatologowi dot. zmian na plecach oraz twarzy. I teraz nie wiem, może jeden z tych środków był przepisany do twarzy, a drugi tylko do smarowania pleców? Zanim się dowiem u dermatologa zapisując się na wizytę minie kolejny miesiąc, dlatego zwracam się na forum w celu rozwiania wątpliwości..
artrederm jest o wiele mocniejszy, to retinoid
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 10:51   #250
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez szprotka5 Pokaż wiadomość
Mam pytanie dot. stosowania Zinerytu i Atrederm, ponieważ oba te leki dermatolog przepisał mi w recepcie. Niestety nie dostałam informacji i sama też nie zapytałam (;/), będąc pewną, że jeden z tych leków jest do połykania - czy można stosować je w kuracji przeciw trądzikowej razem? Mój problem z wypryskami, który zgłaszałam dermatologowi dot. zmian na plecach oraz twarzy. I teraz nie wiem, może jeden z tych środków był przepisany do twarzy, a drugi tylko do smarowania pleców? Zanim się dowiem u dermatologa zapisując się na wizytę minie kolejny miesiąc, dlatego zwracam się na forum w celu rozwiania wątpliwości..
Hm...zapytałabym w aptece, ew. może być napisane jak i na jakie partie ciała stosować lek na ulotce.

Pozdrawiam
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 17:39   #251
szprotka5
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Dzięki dziewczyny! Stosuję już Zineryt półtora tygodnia i powiem, że co rusz pojawiają się nowe wypryski. Jest ich znacznie więcej niż było. Właściwie idąc do dermatologa zgłaszałam inny problem, ale wspomniałam też o lekkim problemie z cerą. Wypryski od czasu do czasu- przywykłam już, niby przed okresem, od czekolady etc. A okazało się, że dermatolog stwierdziła trądzik. Teraz to naprawdę zrobił mi się trądzik po zastosowaniu Zinerytu.. Nie wiem, co mam o tym sądzić, czy to normalne, że mam taki wysyp? Kiedy to ustąpi?
szprotka5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-26, 22:25   #252
Vegetarianna
Raczkowanie
 
Avatar Vegetarianna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 99
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez szprotka5 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny! Stosuję już Zineryt półtora tygodnia i powiem, że co rusz pojawiają się nowe wypryski. Jest ich znacznie więcej niż było. Właściwie idąc do dermatologa zgłaszałam inny problem, ale wspomniałam też o lekkim problemie z cerą. Wypryski od czasu do czasu- przywykłam już, niby przed okresem, od czekolady etc. A okazało się, że dermatolog stwierdziła trądzik. Teraz to naprawdę zrobił mi się trądzik po zastosowaniu Zinerytu.. Nie wiem, co mam o tym sądzić, czy to normalne, że mam taki wysyp? Kiedy to ustąpi?
Podobnie miałam z Epiduo. Również po ok. 1,5 tyg był wysyp pryszczy - ale to dobry znak. Bo wszytsko co w Tobie siedziało "wychodzi". To się zagoi i nowe niespodzianki będą wyskakiwać rzadziej.

Ja stosuję Zineryt od poniedziałku, a na twarzy mam SAHARĘ. Skóra tak sucha, że masakra.. A na dodatek p. dermatolog zabroniła mi używać kremów nawilżających. Eh.. Ale przynajmniej czoło robi się płaskie bez żadnych krostek, grudek, pryszczy - wszystko tak jakby się "wchłania" i zostają jedynie zaczerwienienia i sucha skóra - lepsze to niż trądzik, uwierzcie
__________________
Zapuszczam włoski od 1 września 2013
Włosomaniactwo od października2013!
kuracja zinerytem - wrzesień 2013
Vegetarianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 12:28   #253
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Vegetarianna Pokaż wiadomość
Podobnie miałam z Epiduo. Również po ok. 1,5 tyg był wysyp pryszczy - ale to dobry znak. Bo wszytsko co w Tobie siedziało "wychodzi". To się zagoi i nowe niespodzianki będą wyskakiwać rzadziej.

Ja stosuję Zineryt od poniedziałku, a na twarzy mam SAHARĘ. Skóra tak sucha, że masakra.. A na dodatek p. dermatolog zabroniła mi używać kremów nawilżających. Eh.. Ale przynajmniej czoło robi się płaskie bez żadnych krostek, grudek, pryszczy - wszystko tak jakby się "wchłania" i zostają jedynie zaczerwienienia i sucha skóra - lepsze to niż trądzik, uwierzcie
ja i tak uzywałam kremów nawilżających :P
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:38   #254
Vegetarianna
Raczkowanie
 
Avatar Vegetarianna
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 99
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez karmazynka99 Pokaż wiadomość
ja i tak uzywałam kremów nawilżających :P
A nie zapychają Cię? Jakie kremy nawilżające stosujesz?
__________________
Zapuszczam włoski od 1 września 2013
Włosomaniactwo od października2013!
kuracja zinerytem - wrzesień 2013
Vegetarianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-27, 13:49   #255
karmazynka99
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 11 159
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Vegetarianna Pokaż wiadomość
A nie zapychają Cię? Jakie kremy nawilżające stosujesz?
własnie raczej nie, lubię nawilżacący z fitomedu i physiogel
__________________
Twoje kłamstwo trwa tak długo, ze sam zaczynasz w nie wierzyć?


Doceniamy dopiero kiedy stracimy.

Zapuszczanie włosów z wizażem : 65cm completed

Moja pielęgnacja włosów
karmazynka99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-03, 21:02   #256
summerlover
Przyczajenie
 
Avatar summerlover
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 3
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

polecam Cetaphil, są bardzo delikatne i naturalne, nie zapychają i odbudowują płaszcz lipidowy skóry
summerlover jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-18, 09:59   #257
BeataR89
Rozeznanie
 
Avatar BeataR89
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Sochaczew
Wiadomości: 950
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Witam
Dziś byłam u dermatologa na twarz przepisał mi Zineryt i mam pytanie czy mam normalnie używać żelu vichy do mycia na to zineryt a nastepnie krem nawilżający ? Na noc zawsze myłam twarz aleppo potem kwas hialuronowy i serum wit C mogę to robic nadal i używać zinerytu? Na plecy mam Normaclin o efektach będę pisać może komuś to potem pomoże
__________________
MAJA 7.04.2010r
BeataR89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-07, 21:48   #258
Nanana94
Przyczajenie
 
Avatar Nanana94
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 7
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Mi Zineryt najpierw pomagał,wyruszył skórę, miałam go przepisanego z innym lekiem ale nie pamiętam nazwy. Jednak po 2 - 3 miesiącach twarz wyglądała tak samo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Nanana94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-19, 12:53   #259
nerveuse
Raczkowanie
 
Avatar nerveuse
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 482
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Hej

Też przepisał mi to dermatolog ale na skórę głowy - mam stosować przez miesiąc - i mam w związku z tym właśnie pytanko. Czy jest szansa na to, że ta buteleczka mi na cały miesiąc smarowania całej głowy starczy
nerveuse jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-20, 08:51   #260
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez nerveuse Pokaż wiadomość
Hej

Też przepisał mi to dermatolog ale na skórę głowy - mam stosować przez miesiąc - i mam w związku z tym właśnie pytanko. Czy jest szansa na to, że ta buteleczka mi na cały miesiąc smarowania całej głowy starczy
no ba! Bez obaw, starczy.

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Cytat:
Napisane przez Nanana94 Pokaż wiadomość
Mi Zineryt najpierw pomagał,wyruszył skórę, miałam go przepisanego z innym lekiem ale nie pamiętam nazwy. Jednak po 2 - 3 miesiącach twarz wyglądała tak samo

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Jakoś mnie to szczególnie nie dziwi. To antybiotyk!!! Może się zdarzyć tak, że po antybiotykach problem wraca i to nawet gorszy niż przed jego stosowaniem. Dlatego antybiotyk to nie wszystko i dbać o twarz też trzeba innymi sposobami.

Pzdrawiam
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-23, 16:40   #261
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Dziewczyny, dermatolog przepisał mi Zineryt po tym, jak stwierdził, że mój trądzik to łojotokowe zapalenie skóry twarzy. Mam trądzik od kilkunastu lat i mam nadzieję, że wreszcie uda mi się go pokonać

Mam pytanie: czy stosując Zineryt mogę bez obaw chodzić na basen? Wiem, że będę miała zaczerwienioną, brzydką skórę - nie bedzie mi to przeszkadzać. Boję się tylko, że jeszcze bardziej ją podrażnię basenowym chlorem. Co o tym sądzicie?
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 00:50   #262
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Wiesz co ja używam od kilku miesięcy na dekolt i plecy, jeździłam przez lato kilka razy na basen i dodatkowego podrażnienia nie zauważyłam.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 08:44   #263
lazada
Zadomowienie
 
Avatar lazada
 
Zarejestrowany: 2012-09
Lokalizacja: Miasto Krasnali :)
Wiadomości: 1 147
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Dziewczyny z tego co widzę niektóe z Was używają Zineryt przez np. pół roku? W ulotce jest napisane żeby stosować przez 10-12 tygodni, w końcu to antybiotyk.

Ja dzisiaj rozpoczynam kurację. Odstawiłam tabletki antykoncepcyjne w styczniu, w kwietniu pojawiły się pierwsze pryszcze i tak jest do dzisiaj Nie jest to jakaś totalna masakra ale mam syfki na twarzy, dekolcie i plecach.

Kiedyś już Zineryt mi pomógł. Jakieś 5-6 lat temu wyjechałam (z idealnie gładką skórą) na wakacje do egzotycznego miejsca i wróciłam totalnie wypryszczona. Poszłam od razu do dermatologa, przepisał mi Zineryt i wszystko ładnie zeszło.
Mam nadzieję, że tym razem też się uda.

Nie wyobrażam sobie jednak nie stosowania kremu nawilżającego i kremu koloryzującego/lekkiego podkładu, myślicie, że można?
__________________
"Kiedy nie dostajesz tego, co chcesz, dostajesz coś lepszego - doświadczenie"
lazada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 09:48   #264
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dermatolog przepisał mi Zineryt po tym, jak stwierdził, że mój trądzik to łojotokowe zapalenie skóry twarzy. Mam trądzik od kilkunastu lat i mam nadzieję, że wreszcie uda mi się go pokonać

Mam pytanie: czy stosując Zineryt mogę bez obaw chodzić na basen? Wiem, że będę miała zaczerwienioną, brzydką skórę - nie bedzie mi to przeszkadzać. Boję się tylko, że jeszcze bardziej ją podrażnię basenowym chlorem. Co o tym sądzicie?

Przed basenem dokładnie zmyj Zineryt z twarzy i po problemie jak się boisz. Po basenie nałóż go ponownie.

Trądziku nie wyleczysz na amen za pomocą Zineytu, to tylko tymczasowa ( kilku miesięczna) pomoc i spokój )

Edytowane przez 201702081016
Czas edycji: 2014-08-24 o 09:50
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 17:27   #265
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez weruuuuuuuuuuu Pokaż wiadomość
Wiesz co ja używam od kilku miesięcy na dekolt i plecy, jeździłam przez lato kilka razy na basen i dodatkowego podrażnienia nie zauważyłam.
O, to fajnie - dziękuję serdecznie za odpowiedź.

Cytat:
Napisane przez dzikiJ Pokaż wiadomość
Przed basenem dokładnie zmyj Zineryt z twarzy i po problemie jak się boisz. Po basenie nałóż go ponownie.

Trądziku nie wyleczysz na amen za pomocą Zineytu, to tylko tymczasowa ( kilku miesięczna) pomoc i spokój )
Dziękuję za odpowiedź odnośnie basenu.
Kurczę, trochę mnie w takim razie zdemotywowałaś, bo myślałam, że Zineryt pokona trądzik na amen. Jeszcze nie zaczęłam kuracji - i nie wiem więc czy jest sens zaczynać, skoro za kilka miesięcy trądzik ma wrócić... Już mam go dosyć, od 4 klasy podstawówki z nim walczę, wszystkim koleżankom poschodziło, gdy dorosły, au mnie trądzik jak był, tak jest.
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-24, 19:15   #266
weruuuuuuuuuuu
Raczkowanie
 
Avatar weruuuuuuuuuuu
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 156
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Ja myślę, że warto. Od może 2 i pół miesiąca cieszę się dzięki Zinerytowi gładkim dekoltem i prawie gładkimi plecami. Wyleczyłam je akurat na lato i mogłam nosić wycięte bluzki oraz strój kąpielowy bez żadnych kompleksów. Wiem, że trądzik wróci, ale chociaż na razie jestem zadowolona i szczęśliwa. Szkoda, że twarz nie jest taka ładna jak dekolt, no ale dermatolog na twarz mi Zinterytu nie zaleciła.
weruuuuuuuuuuu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-25, 11:29   #267
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość
O, to fajnie - dziękuję serdecznie za odpowiedź.



Dziękuję za odpowiedź odnośnie basenu.
Kurczę, trochę mnie w takim razie zdemotywowałaś, bo myślałam, że Zineryt pokona trądzik na amen. Jeszcze nie zaczęłam kuracji - i nie wiem więc czy jest sens zaczynać, skoro za kilka miesięcy trądzik ma wrócić... Już mam go dosyć, od 4 klasy podstawówki z nim walczę, wszystkim koleżankom poschodziło, gdy dorosły, au mnie trądzik jak był, tak jest.
Ja się męczę od gimanzjum, a teraz mam już 25 lat i dalej mam trądzik. Takim antybiotykiem można sobie doraźnie pomóc. Tak jak np. napisała osoba wyżej na lato, gdy odkrywamy więcej ciała. Polecam też Duac żel. Antybiotyk to nie wszystko, po niego warto sięgać tylko wtedy, kiedy na prawdę już nie radzimy sobie z nim innymi sposobami. Ostatnio stosowałam antybiotyk 2 lata temu i od tamtej pory staram się dokładnie poznawać swoją cerę, jej potrzeby i planuję zawsze pielęgnację. Jakoś się trzymam, raz lepiej raz gorzej... nie muszę sięgać po antybiotyk póki co.

Pozdrawiam
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-29, 16:59   #268
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Dzięki, Dziewczyny Jednak zdecydowałam się spróbować. Na razie trądzik ładnie schodzi, w życiu bym nie pomyślała, że tak szybko poprawi mi się cera. Żadnego wysypu, zaczerwienienia zmniejszone, krostek o wiele mniej, skóra jakaś taka zdrowsza, mimo tego, że przesuszona.
Oby tylko nie zapeszyć...

I chyba rzeczywiście jest tak, że to jest kuracja, którą trzeba co jakiś czas systematycznie powtarzać. No ale nawet jeśli, to myślę, ze 50 zł raz na pół roku to i tak mniej (czasem więcej wydaję na słodycze, hehe), niż co miesiąc wydawać po 100 zł na jakieś mazidła typu Differin, Skinoren itd., które mnie osobiście ani razu nie pomogły.

Oby tylko skóra mi się nie przyzwyczaiła do antybiotyku

Jeszcze raz dzięki. Pozdrawiam!

PS: Zauważyłam też, że dobrze reaguję na drożdże.
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-04, 20:27   #269
Raquel_2
Raczkowanie
 
Avatar Raquel_2
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 151
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Efekty po 10 dniach (oczywiście jeszcze będę się smarować):
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zineryt_efekty.jpg (11,6 KB, 109 załadowań)
Raquel_2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-05, 10:43   #270
201702081016
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 162
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: ZINERYT

Cytat:
Napisane przez Raquel_2 Pokaż wiadomość

Oby tylko skóra mi się nie przyzwyczaiła do antybiotyku
PS: Zauważyłam też, że dobrze reaguję na drożdże.
Super, że się zdecydowałaś i jest lepiej!
201702081016 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-06-13 18:27:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:53.