Nasze książkowe grzechy cz VI - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2018-04-29, 11:49   #2671
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Witam się w wątku i od razu prezentuję moje najnowsze zdobycze książkowe (z wymiany książkowej organizowanej przez blogerów). Czekam jeszcze na dwa tytuły
Oprócz tego na półkach czeka jeszcze sporo nieprzeczytanych książek...a ja mam problem z decyzją, za co zabrać się teraz
Hej Gratuluję stosiku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 12:35   #2672
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
O ja mam ochotę na książkowe zakupy, ale stos nieprzeczytanych książek coraz większy
Też mam ochotę A przecież niedawno kupiłam cały stos książek + czytnik i kilka e-booków

W czerwcu odbieram zamówienie ze Świata Książki (m.in. "Hrabia Monte Christo" i jednotomową "Wojnę i Pokój")

I czekam na drugą połowę mają, bo znowu zaszaleję książkowo Już robię podwójne rzędy na półkach
Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Dzień dobry Witam się w wątku i od razu prezentuję moje najnowsze zdobycze książkowe (z wymiany książkowej organizowanej przez blogerów). Czekam jeszcze na dwa tytuły
Oprócz tego na półkach czeka jeszcze sporo nieprzeczytanych książek...a ja mam problem z decyzją, za co zabrać się teraz
Super

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-29, 13:18   #2673
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ja się sama ze sobą umówiłam, że robię jedno większe zamówienie książkowe w miesiącu Dzięki temu jakoś to ogarniam, nie kuszą mnie żadne promocje i czytam mniej więcej na bieżąco.

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
A propos Kinga to 6.05. jego nowa powieść, która mnie zaciekawiła i liczę na powrót Kinga w dobrym stylu:
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4847014/outsider
Ech, już nie mam za bardzo zaufania do Kinga, jego ostatnie książki były słabiutkie. Ale pewnie przeczytam, jak wszystko
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-04-30, 12:38   #2674
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Skończyłam "Czerwony śnieg" Iana MacLeoda i w sumie mi się podobała, choć spodziewałam się czegoś innego. Nie jest to, moim zdaniem, typowa powieść fantasy, ale głębsza historia. Ciekawe połączenie powieści klasycznej, epoki wiktoriańskiej z fantastyką, horrorem i nawet gdzieś popkulturą, dobre pióro, oryginalność. Czasami jednak trudno mi się czytało ze względu na miejscami ciężki, przytłaczający wręcz klimat. Chwilami trudna w odbiorze. Ale moim zdaniem warto poznać tego autora i samemu się przekonać.
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/44463...opinia43334131

Azumi_90
gratuluje zakupów
Cytat:
Napisane przez Mattinka Pokaż wiadomość
Bardzo chciałam Wam dziewczyny podziękować za polecenie Opowieści Podręcznej, Atwood. Choć świat wykreowany przez Atwood jest przerażający, ponury i obdzierający człowieka z poczucia godności i intymności, co wszystko razem powoduje, że nie jest to łatwa lektura, to bardzo się cieszę, że ją przeczytałam. Czasami czuję potrzebę przeczytania czegoś naprawdę mocnego, co wbija w fotel i zmusza do wielu refleksji. I w tym wypadku Opowieść Podręcznej sprawdziła się idealnie.
Ja co prawda książki nie czytałam, ale zaczęłam oglądać serial na podstawie tej książki z nadzieją właśnie na to wbicie w fotel. I po pierwszym odcinku jestem bardzo zawiedziona - zamiast szoku i wbicia w fotel dostałam opowieść poziomu filmów serii The Purge. Nie chcę jeszcze wydawać ostatecznej opinii - zobaczę co będzie w następnych odcinkach. Ale jak na razie to przereklamowany serial. Na zasadzie jak te wszystkie mocno reklamowane książki-thrillery - dużo hałasu o nic.

Cytat:
Napisane przez Naomi21 Pokaż wiadomość
Ech, już nie mam za bardzo zaufania do Kinga, jego ostatnie książki były słabiutkie. Ale pewnie przeczytam, jak wszystko
Niby faktycznie ostatnio bardziej rozczarowywał, a po ostanie powieści - Śpiące królewny nawet nie sięgnęłam, ale ta konkretnie mnie jakoś kusi więc kupię
__________________





PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 08:53   #2675
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Dziewczyny, dziękuję
Wczoraj dotarły do mnie ostatnie książki z wymiany, także mam jeszcze trzy nowe tytuły

Jeśli chodzi o Kinga - to mój ulubiony pisarz i chociaż trochę żałuję, że teraz nie pisze tak, jak kiedyś, to nie uważam że jest gorzej. Po prostu inaczej. I ma prawo trochę zmienić styl w tym wieku i po tylu latach kariery pisarskiej. W każdym razie - "Outsider" będzie mój, już czekam na premierę
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_20180501_094208[1].jpg (125,8 KB, 59 załadowań)
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 08:58   #2676
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Ja Kinga nie trawię Biblioteczka się rozrasta



A tam z tyłu masz książeczki swojego szkraba?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:07   #2677
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ja Kinga nie trawię Biblioteczka się rozrasta



A tam z tyłu masz książeczki swojego szkraba?
Nie mam dzieci, wszystkie książki moje
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 09:14   #2678
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Matyldę kupiłaś sama sobie?
Jak oceniasz? I jak oceniasz lisa?

Ten autor chyba napisał "Charliego.."
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:26   #2679
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Matyldę kupiłaś sama sobie?
Jak oceniasz? I jak oceniasz lisa?

Ten autor chyba napisał "Charliego.."
Tak, to ten autor Jeszcze nie czytałam... Pracowałam w księgarni i część książek mogłam dostać po bardzo korzystnych cenach, dlatego wzięłam m.in. Dahla. Jeszcze nie zdecydowałam czy zostanie w mojej biblioteczce na dłużej czy przyda się na prezenty dla chrześniaków
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:28   #2680
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Tak, to ten autor Jeszcze nie czytałam... Pracowałam w księgarni i część książek mogłam dostać po bardzo korzystnych cenach, dlatego wzięłam m.in. Dahla. Jeszcze nie zdecydowałam czy zostanie w mojej biblioteczce na dłużej czy przyda się na prezenty dla chrześniaków
Rozumiem
Chciałabym pracować w księgarni... z wykształcenia jesteś księgarzem/bibliotekarzem?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:32   #2681
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Rozumiem
Chciałabym pracować w księgarni... z wykształcenia jesteś księgarzem/bibliotekarzem?
Bibliotekarz W piątek zaczynam nową pracę, w bibliotece właśnie
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 09:33   #2682
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Rozumiem
Chciałabym pracować w księgarni... z wykształcenia jesteś księgarzem/bibliotekarzem?
A próbowałaś się dostać do pracy w księgarnii? Może warto zmienić pracę
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:37   #2683
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Zjadłabym kawałek tego ciacha
https://www.instagram.com/p/BiOfXQhF...cojedzaweganie

Kto w moim imieniu poprosi o przepis?

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Bibliotekarz W piątek zaczynam nową pracę, w bibliotece właśnie
Zazdroszczę U mnie w bibliotece pracują osoby chyba wzięte po znajomości... słyszałam jak jeden Pan mówił, że on sie nie zna a książki poleca na podstawie "dużo czytana to musi być dobra"
Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
A próbowałaś się dostać do pracy w księgarnii? Może warto zmienić pracę
Ja nie mam żadnej pracy Szukałam... pytałam w księgarni bo wisiało kiedyś ogłoszenie ale to tak zwany "pic na wode"
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:44   #2684
PinkVanille
Zakorzenienie
 
Avatar PinkVanille
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 5 893
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję
Wczoraj dotarły do mnie ostatnie książki z wymiany, także mam jeszcze trzy nowe tytuły

Jeśli chodzi o Kinga - to mój ulubiony pisarz i chociaż trochę żałuję, że teraz nie pisze tak, jak kiedyś, to nie uważam że jest gorzej. Po prostu inaczej. I ma prawo trochę zmienić styl w tym wieku i po tylu latach kariery pisarskiej. W każdym razie - "Outsider" będzie mój, już czekam na premierę
lubię oglądać biblioteczki - jestem ciekawa co tam chowasz na niżej półce, która nie zmieściła się w kadrze
Co do Kinga to książki takie jak "Lśnienie", "Bastion", "Misery", "Martwa strefa", Dallas 63" czy "Ręka mistrza" uważam ze jedne z najlepszych książek jakie czytałam.
Jednakże King ma tendencje, zwłaszcza ostatnio do zbyt dużego filozofowania i czasem te dywagacje są męczące
Zobaczymy jak to będzie z "Outsiderem".

Na majówkę wybrałam do czytania lżejsze tytuły - chce się po prostu zrelaksować, zatopić w lekturze 📖☀️😊
zabrałam się za "Ułamek sekundy" i miłe zaskoczenie - bardzo wciąga, trzyma w napięciu, a fabuła nie jest sztampowa. Na razie podoba mi się.
__________________






Edytowane przez PinkVanille
Czas edycji: 2018-05-01 o 09:45
PinkVanille jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 09:53   #2685
gosia261282
Gang Iren
 
Avatar gosia261282
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Poznań/UK
Wiadomości: 52 313
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Zjadłabym kawałek tego ciacha
https://www.instagram.com/p/BiOfXQhF...cojedzaweganie

Kto w moim imieniu poprosi o przepis?

---------- Dopisano o 10:37 ---------- Poprzedni post napisano o 10:35 ----------


Zazdroszczę U mnie w bibliotece pracują osoby chyba wzięte po znajomości... słyszałam jak jeden Pan mówił, że on sie nie zna a książki poleca na podstawie "dużo czytana to musi być dobra"

Ja nie mam żadnej pracy Szukałam... pytałam w księgarni bo wisiało kiedyś ogłoszenie ale to tak zwany "pic na wode"
No to trzymam kciuki, żeby szybko udało się znaleźć FAJNĄ pracę
__________________
We all find time to do what we really want to do...
gosia261282 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:00   #2686
filozof_ka
Wtajemniczenie
 
Avatar filozof_ka
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Wioska Smerfów
Wiadomości: 2 595
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dziękuję
Wczoraj dotarły do mnie ostatnie książki z wymiany, także mam jeszcze trzy nowe tytuły

Jeśli chodzi o Kinga - to mój ulubiony pisarz i chociaż trochę żałuję, że teraz nie pisze tak, jak kiedyś, to nie uważam że jest gorzej. Po prostu inaczej. I ma prawo trochę zmienić styl w tym wieku i po tylu latach kariery pisarskiej. W każdym razie - "Outsider" będzie mój, już czekam na premierę
Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Bibliotekarz W piątek zaczynam nową pracę, w bibliotece właśnie
Gratuluję nowej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Człowieka można zniszczyć, ale nie pokonać...
filozof_ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:08   #2687
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez filozof_ka Pokaż wiadomość
Gratuluję nowej pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję

Cytat:
Napisane przez Ervisha
Ja nie mam żadnej pracy Szukałam... pytałam w księgarni bo wisiało kiedyś ogłoszenie ale to tak zwany "pic na wode"
W takim razie życzę znalezienia wymarzonej pracy!

Trzeba tylko pamiętać, że praca w księgarni to przede wszystkim praca w handlu, nastawienie głównie na dużą sprzedaż i różni (także niesamowicie niemili) klienci. Książki często są na drugim planie. Przepraszam za narzekanie, ale po trzech latach takiej pracy pozbyłam się trochę złudzeń co do niej
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:09   #2688
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez gosia261282 Pokaż wiadomość
No to trzymam kciuki, żeby szybko udało się znaleźć FAJNĄ pracę
Dziękuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:10   #2689
Naomi21
Zakorzenienie
 
Avatar Naomi21
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 10 085
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez PinkVanille Pokaż wiadomość
Co do Kinga to książki takie jak "Lśnienie", "Bastion", "Misery", "Martwa strefa", Dallas 63" czy "Ręka mistrza" uważam ze jedne z najlepszych książek jakie czytałam.
Z pogrubionym muszę się zgodzić Ale jeśli chodzi o to, że King pisze coraz gorzej, to jest to fakt, z który chyba nie ma co dyskutować. Też długo był jednym z moich ulubionych pisarzy i gdyby zakończył na "Dallas" to bym tę opinię podtrzymała, a tak pozostał sentyment i pamięć o dawnych, wspaniałych książkach

Majówkowo czytam "Zawsze mieszkałyśmy w zamku" i "Następne życie". Zobaczymy jak będzie - po moich ostatnich lekturach poprzeczka ustawiona jest bardzo wysoko
__________________
Książki 2021 98
(2020-125, 2019 - 67, 2018 - 87, 2017 - 108, 2016 - 56, 2015 - 54, 2014 - 42, 2013 - 66)
Naomi21 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-05-01, 10:13   #2690
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Dziękuję


W takim razie życzę znalezienia wymarzonej pracy!

Trzeba tylko pamiętać, że praca w księgarni to przede wszystkim praca w handlu, nastawienie głównie na dużą sprzedaż i różni (także niesamowicie niemili) klienci. Książki często są na drugim planie. Przepraszam za narzekanie, ale po trzech latach takiej pracy pozbyłam się trochę złudzeń co do niej
Serdecznie dziękuję
Wiem, wiem... to co innego niż praca w księgarni ale jednak w towarzystwie książek i jest się z ludźmi. Ja często chodzę do księgarni oglądać książki, to zazwyczaj ludzie są mili.. Nawet kilka razy coś poleciłam klientowi nim pracująca tam dziewczyna (mniej więcej 20 lat) sama coś znalazła... podeszła do półki i tak zaczęła patrzeć, patrzeć jakby zagubiona była

A jakie miałaś złudzenia?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:25   #2691
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A jakie miałaś złudzenia?
Że do księgarni przychodzą w większości oczytani ludzie, którzy w dodatku czytają ze zrozumieniem. Niestety bardzo różnie z tym bywa - tłumaczenie milion razy zasad karty stałego klienta (mimo tego, że na karcie wszystko wypisane, wystarczy zerknąć), ignorowanie przez klientów ogromnych plakatów o promocjach (i potem się z nami kłócili, że żadnych promocji nie mamy) i wysłuchiwanie od prawie każdego, że książki teraz takie drogie (z pretensjami w stronę nas, biednych sprzedawców, jakby to była nasza wina) Oczekiwałam po prostu milszej atmosfery i większej ilości ciekawych rozmów z klientami o książkach Z czymś takim spotkałam się, owszem, ale na festiwalu książkowym, na którym zdarzyło mi się pracować.
Ach, naiwna ja
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:41   #2692
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Że do księgarni przychodzą w większości oczytani ludzie, którzy w dodatku czytają ze zrozumieniem. Niestety bardzo różnie z tym bywa - tłumaczenie milion razy zasad karty stałego klienta (mimo tego, że na karcie wszystko wypisane, wystarczy zerknąć), ignorowanie przez klientów ogromnych plakatów o promocjach (i potem się z nami kłócili, że żadnych promocji nie mamy) i wysłuchiwanie od prawie każdego, że książki teraz takie drogie (z pretensjami w stronę nas, biednych sprzedawców, jakby to była nasza wina) Oczekiwałam po prostu milszej atmosfery i większej ilości ciekawych rozmów z klientami o książkach Z czymś takim spotkałam się, owszem, ale na festiwalu książkowym, na którym zdarzyło mi się pracować.
Ach, naiwna ja
A to chyba w większych miastach i takich sieciach jak empik... ja z małej miejscowości to ludzie się nie wykłócają.. jedna jedyna księgarnia to cieszą się z tego co jest Jakiś Pan ostatnio zamawiał książki historyczne - albumy. Trzy za ponad 300zł i nic o cenie nie mówił ale to też zależy od człowieka

Ja widziałam jak jakiś facet wszedł do Kauflandu i zrobił aferę... tam nim wejdziesz na dział Kaufland to są inne stoiska. I jest stoisko z pieczywem Europiek. Podszedł do pracującej tam kobiety i zrobił aferę, czego oni ludzi trują, że to pieczywo nie jest pieczywem, że tam mąki nie ma, ze to sama chemia, że żołądek boli... wiązanka poszła. A co komu winna kobieta jak ona tylko sprzede (pomijając fakt, że rzeczywiście tamtejsze pieczywo przypomina pieczywo tylko z wygladu).
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:46   #2693
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A to chyba w większych miastach i takich sieciach jak empik... ja z małej miejscowości to ludzie się nie wykłócają.. jedna jedyna księgarnia to cieszą się z tego co jest Jakiś Pan ostatnio zamawiał książki historyczne - albumy. Trzy za ponad 300zł i nic o cenie nie mówił ale to też zależy od człowieka

Ja widziałam jak jakiś facet wszedł do Kauflandu i zrobił aferę... tam nim wejdziesz na dział Kaufland to są inne stoiska. I jest stoisko z pieczywem Europiek. Podszedł do pracującej tam kobiety i zrobił aferę, czego oni ludzi trują, że to pieczywo nie jest pieczywem, że tam mąki nie ma, ze to sama chemia, że żołądek boli... wiązanka poszła. A co komu winna kobieta jak ona tylko sprzede (pomijając fakt, że rzeczywiście tamtejsze pieczywo przypomina pieczywo tylko z wygladu).
Niestety wszędzie znajdą się tacy koszmarni klienci...
Ja akurat ani z dużego miasta ani z dużej sieci księgarskiej, a mimo to często zdarzali się nieprzyjemni ludzie. Ale jak piszesz - to po prostu zależy od człowieka
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 10:48   #2694
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Że też ludziom się chce... rozumiem, ze ktoś może mieć gorszy dzień ale żaby od razu odreagowywac na innych? Przesada Jakby nie można było na spokojnie (bo można niezauwazyć plakatu, czegoś nie doczytać ale po co się rzucać)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 11:01   #2695
Azumi_90
Raczkowanie
 
Avatar Azumi_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Z lasu
Wiadomości: 134
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Że też ludziom się chce... rozumiem, ze ktoś może mieć gorszy dzień ale żaby od razu odreagowywac na innych? Przesada Jakby nie można było na spokojnie (bo można niezauwazyć plakatu, czegoś nie doczytać ale po co się rzucać)
Jestem tego samego zdania

Cytat:
Napisane przez PinkVanille
lubię oglądać biblioteczki - jestem ciekawa co tam chowasz na niżej półce, która nie zmieściła się w kadrze
Trochę Hoover, "Gwiazd naszych wina", kilka tytułów Sparksa... Ale mam też inne skarby w biblioteczce, musiałabym zamieścić kilkanaście zdjęć, żeby je wszystkie pokazać
__________________
Pomyślę o tym jutro.”
Instagram
LC
Azumi_90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 11:20   #2696
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Jestem tego samego zdania


Trochę Hoover, "Gwiazd naszych wina", kilka tytułów Sparksa... Ale mam też inne skarby w biblioteczce, musiałabym zamieścić kilkanaście zdjęć, żeby je wszystkie pokazać
To brak wychowania....

Chętnie pooglądałabym czyjeś biblioteczki
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 16:10   #2697
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Azumi_90 Pokaż wiadomość
Trzeba tylko pamiętać, że praca w księgarni to przede wszystkim praca w handlu, nastawienie głównie na dużą sprzedaż i różni (także niesamowicie niemili) klienci. Książki często są na drugim planie. Przepraszam za narzekanie, ale po trzech latach takiej pracy pozbyłam się trochę złudzeń co do niej
Jasna sprawa. Ja jeśli miałabym wybierać między pracą w księgarni a w bibliotece, to niewątpliwie wybrałabym w bibliotece. W końcu w sklepie to niewielka różnica czy sprzedajesz książki czy pączki czy lakiery do paznokci (jak mniemam, chociaż akurat w księgarni nie pracowałam). W bibliotece już bardziej można z kimś wymienić poglądy czy coś polecić (jeśli komuś na tym zależy w tej pracy).

O pieniaczach to nawet nie wspominajcie...

Co generalnie porabiacie w majówkę? Ja wyjątkowo w tym roku nigdzie dalej nie wyjeżdżam (bo mam wyjazd w czerwcu i muszę trochę zacisnąć pasa), więc nie brałam urlopu, więc jutro idę do roboty. Ale od czwartku wolne, planuję wsiąść w samochód i trochę pojeździć po okolicy (tak w przestrzeni do 100 km). Uświadomiłam sobie, że jeżdżę tu i tam, a w sąsiednich miasteczkach nigdy nie byłam. Pora to zmienić, może coś ciekawego zobaczę.
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2018-05-01 o 16:17
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 16:44   #2698
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Jasna sprawa. Ja jeśli miałabym wybierać między pracą w księgarni a w bibliotece, to niewątpliwie wybrałabym w bibliotece. W końcu w sklepie to niewielka różnica czy sprzedajesz książki czy pączki czy lakiery do paznokci (jak mniemam, chociaż akurat w księgarni nie pracowałam). W bibliotece już bardziej można z kimś wymienić poglądy czy coś polecić (jeśli komuś na tym zależy w tej pracy).

O pieniaczach to nawet nie wspominajcie...

Co generalnie porabiacie w majówkę? Ja wyjątkowo w tym roku nigdzie dalej nie wyjeżdżam (bo mam wyjazd w czerwcu i muszę trochę zacisnąć pasa), więc nie brałam urlopu, więc jutro idę do roboty. Ale od czwartku wolne, planuję wsiąść w samochód i trochę pojeździć po okolicy (tak w przestrzeni do 100 km). Uświadomiłam sobie, że jeżdżę tu i tam, a w sąsiednich miasteczkach nigdy nie byłam. Pora to zmienić, może coś ciekawego zobaczę.
Tak na prawdę to żadna praca nie hańbi U mnie w bibliotekach pracują osoby, które nie wiem jakie studia skończyły ale te panie nawet książki za bardzo nie potrafia polecić, w zasadzie nie wiedzą nic o tym co się czyta, co jest "na czasie", co warto przeczytać... tak jak ten pan patrzą na stan książek "jak widać, że często wypożyczana to musi być dobra" i potem zdziwienie jak ktoś odnosi książkę i mówi, że czytać jej się nie dało

Jak jak zawsze w domu... wyjątkiem byłoby gdybym dzieś pojechała
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 18:57   #2699
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Tak na prawdę to żadna praca nie hańbi
Wyjaśnię, choć mam nadzieję, że jednak nikt nie zrozumiał, że twierdzę przeciwnie. Oczywiście, że żadna uczciwa praca nie hańbi. Sprzedawałam podczas studiów i pączki, i lakiery do paznokci, po prostu uważam, że sprzedawanie książek niewiele się różni. Praca w bibliotece wydaje mi się bardziej spełniająca dla osoby lubiącej książki niż w księgarni.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2018-05-01, 19:00   #2700
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze książkowe grzechy cz VI

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Wyjaśnię, choć mam nadzieję, że jednak nikt nie zrozumiał, że twierdzę przeciwnie. Oczywiście, że żadna uczciwa praca nie hańbi. Sprzedawałam podczas studiów i pączki, i lakiery do paznokci, po prostu uważam, że sprzedawanie książek niewiele się różni. Praca w bibliotece wydaje mi się bardziej spełniająca dla osoby lubiącej książki niż w księgarni.
I taka praca w bibliotece jest ciekawsza.. tak mi się wydaje, chociaż nie ma czasu czytać (tak mi mówiła bibliotekarka)
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-09-20 20:17:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:30.