Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55. - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-07-02, 05:48   #2671
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Rozglądam się za sprzętem AGD do nowej kuchni. Jaką lodówkę polecacie? Może ktoś ma coś sprawdzonego i jest zadowolony z użytkowania? Czy kupując inne sprzęty typu zmywarka, indukcja, piekarnik brać pod uwagę różne firmy czy raczej trzymać się jednej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja wybralam piekarnik i mikrofale Samsunga - są w słupku, więc pasują do siebie, lodówkę Samsunga side by side z kostkarką, wiele osób polecało, mojej siostrze służyła 10 lat i jeszcze sprzedała dalej, płytę electrolux bez żadnych bajerów, zmywarkę whirpool.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 05:54   #2672
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 145
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Ja wybralam piekarnik i mikrofale Samsunga - są w słupku, więc pasują do siebie, lodówkę Samsunga side by side z kostkarką, wiele osób polecało, mojej siostrze służyła 10 lat i jeszcze sprzedała dalej, płytę electrolux bez żadnych bajerów, zmywarkę whirpool.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O, to tak jak ja!

Mam piekarnik, mikrofalę Samsunga w słupku i lodówkę z kostkarką!

Dobrze wiedzieć, że to dobry wybór, bo dopiero kupiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 06:06   #2673
ama09
Zakorzenienie
 
Avatar ama09
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Cz-wa
Wiadomości: 5 461
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Kupowałyście kiedyś kosze prezentowe ze słodyczami itd? Jak to cenowo wyszło i czy nie taniej jest zrobić samodzielnie?

PS. gdzie kupić przezroczystą folię żeby zapakować taki kosz?
ama09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 06:37   #2674
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Kupowałyście kiedyś kosze prezentowe ze słodyczami itd? Jak to cenowo wyszło i czy nie taniej jest zrobić samodzielnie?

PS. gdzie kupić przezroczystą folię żeby zapakować taki kosz?
Taniej samemu, celofan to na pewno w kwiaciarni kupisz.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:00   #2675
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez ama09 Pokaż wiadomość
Kupowałyście kiedyś kosze prezentowe ze słodyczami itd? Jak to cenowo wyszło i czy nie taniej jest zrobić samodzielnie?

PS. gdzie kupić przezroczystą folię żeby zapakować taki kosz?
Folie widziałam w Dealzu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:03   #2676
februar
jestem kotem
 
Avatar februar
 
Zarejestrowany: 2017-03
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 845
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Czy kupie gdzies w Pl ten zel pod prysznic? Albo jakikolwiek inny w tego rodzaju opakowaniu? Chodzi mi nie tylko o zawieszke, ale przede wszystkim o korek - nie jest on zamykany, zel wydobywa sie przez scisniecie butelki, bez koniecznosci odkrecania czy otwierania korka.
Moze ktos mieszka za granica, gdzie jest ten zel wciaz dostepny i chcialby mi kupic i wyslac?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg zel1.JPG (17,9 KB, 155 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg zel2.JPG (24,2 KB, 150 załadowań)
__________________
februar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:03   #2677
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Co do tamponów i drugiej aplikacji to można brzegi wewnętrznych warg sromowych posmarować jakimś żelem nawilżającym typu Unimil itp. Wtedy nie ma problemu z poślizgiem. A co do czucia z tamponu u bram to pewnie jest za mocno przesiagniety.
Słodka Malinka, popytaj gina czy nie masz zbyt krótkiej szyjki macicy, bo jedynie w tym bym upatrywała problemów z aplikacją tamponu.
A żeby sobie ułatwić wkładanie to proponuję też brać coś rozkurczowego. Mimo że aplikuje je już 25 lat to czasem szału dostaje, jak mięśnie pochwy są tak spięte jak membrana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 07:05   #2678
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez DarkChocolate666 Pokaż wiadomość
Myslisz, ze to da rade? Domestos nawet nic nie ruszyl...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo Domestos nie odkamienia tylko zabija bakterie. Żadnych plam ci nie usunie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:29   #2679
bedlamite
Pojawiam się i znikam >.<
 
Avatar bedlamite
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 6 704
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Rozglądam się za sprzętem AGD do nowej kuchni. Jaką lodówkę polecacie? Może ktoś ma coś sprawdzonego i jest zadowolony z użytkowania? Czy kupując inne sprzęty typu zmywarka, indukcja, piekarnik brać pod uwagę różne firmy czy raczej trzymać się jednej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Remontowalam sie rowno rok temu. Płytę gazową , piekarnik, mikrofalę (w słupku), zmywarkę mam Boscha.
Okap i lodówkę Samsunga.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
2020: 65
filmy: 2020/8


Miałem ochotę przestać istnieć. Nie, nie popełnić
samobójstwo, nie umrzeć ale przestać istnieć.
Zamienić się w nic.

Jarosław Borszewicz - "Mroki"
bedlamite jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:36   #2680
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Ja mam słupek złożony z innych firm, ale kolory pasują

Nie wiem, co jest z tymi lodówkami Samsunga - u mnie ma większość osób z otoczenia, ale u moich rodziców i brata pracują turbo-głośno. To samo też czytalam o mojej, że potrafi odwalić kaszanę i zacząć pracować tak głośno nagle, po czym ofc cichnie. Moja na razie tak głośno nie pracuje, w sumie bardziej słyszę wentylację, ale nie wiem, czy to nie jest zasługa tego, że stoi we wnęce i jest "otwarta" tylko z przodu.
Piekarnik mam z czyszczeniem katalitycznym (?), a teraz wzięłabym z pyrolizą - w sumie nie wiedziałam o tym przy kupowaniu.
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 07:37   #2681
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Babskie sprawy.
Pytam 100% poważnie, zastanawiam się, czy jestem jakaś niedouczona, przeoczyłam jakiś ważny wynalazek czy jak sobie radza inne kobiety?
Jak mam okres i używam podpaski to nie jestem w stanie się położyć ani przyjąć pozycji trochę bardziej odchylonej bo kończy się tak że płyn spływa po pośladkach (sorry za tak dokładne opisy, ale serio chce się dowiedzieć) i plami majtki, piżamę. Zwykle w nocy śpię na ręczniku, mam na majtkach 2 podpaski albo podpaskę i wkładki tak że wygląda to jakbym miała pieluchę ale nie wiem jak inaczej? Muszę też spać na wznak bo jak pójdę spać ułożona na boku to wszystko spływa na bok i wtedy to już serio całe majtki musiałabym okleic... Czy ja mam jakiś dziwny okres, obfity, też tak macie, jak sobie z tym radzic?
Druga sprawa też mnie nurtuje - chyba nie umiem tampona aplikować. Wciskam go jak najgłębiej tak że mi się palec kończy i dalej siła rzeczy nie pójdzie bo nie mam już więcej palca. Siadam i okazuje się że go czuje przy siedzeniu. Po paru h jak wyciągam go to tylko lekko pociągam bo okazuje się że jest od razu przy wejściu. Dalej potem niestety nie mogę zaaplikować drugiego tampona bo nagle jest tam susza po prostu w środku i jest to bolesne, więc nie wiem jak drugiego z rzędu zaaplikować?
Kolejna rzecz - tampon na noc. Czy to na pewno dobry pomysł? Wstajecie w nocy żeby zmienić?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez smieszka250 Pokaż wiadomość
Jak już jest okresowy temat to podpytam o kubeczki menstruacyjne. Skąd wiecie, że jego rozmiar jest odpowiedni? Mam facelle rozmiar S i często mi przecieka przez to, że nie mógł się dobrze otworzyć - czy to oznacza, że jest za duży? Staram się go popchnąć odpowiednio, próbowałam różnego składania i stron wkładania, a i tak mam co najwyżej 50% udanych prób gdzie rzeczywiście cały dzień jest ok. Do tego dochodzi jeszcze problem przy wyjmowaniu, kubeczek wjeżdża bardzo głęboko, przez co muszę się strasznie nagimnastykowac, żeby go wyciągnąć. Oglądałam inne kubeczki, ale nie wiem, czy któryś z nich byłby lepszy na tyle, że wart zainwestowania. Poradzicie coś?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Też tak miałam, okresy tak obfite że zdarzało mi się założyć nową podpaskę, usiąść od razu do obiadu i wstając po kilkunastu minutach zostawić za sobą mokrą plamę. Po prostu okres tak obfity, że nie zdążył wsiąknąć zanim dotarł do brzegów podpaski. Przez długi czas ratowałam się tylko największymi możliwymi podpaskami, u mnie sprawdzały się tylko te grube, wszystkie ultra przeciekały po chwili.
Sytuacja poprawiła się jak zaczęłam brać tabletki, ale dopiero po kilku latach zaczęło być ok. Teraz już nie biorę tabletek, więc okres powoli znów robi się coraz bardziej obfity. Teraz używam kubeczka menstruacyjnego i period pants, takie połączenie jest dla mnie najbardziej pewne.
Co do tamponów, mam niską szyjkę i każdy tampon czuję, nawet najmniejszy. Jest to na tyle nieprzyjemne że w ogóle ich nie używam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 08:02   #2682
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
A laczylas opakowania tabletek, żeby nie mieć krwawienia przez kwartał na przykład? Spróbuj, po co męczyć się co miesiąc, jak możesz 4 razy w roku albo mniej?

Co do drugiego tamponu - no jest to dyskomfort, ale sprawdza się u mnie wybieranie mniejszego rozmiaru do drugiej aplikacji. Próbowałaś może nawet mini?

Rozmiary tamponów są właściwie takie se między markami, bierz taki jak brałaś tych o.b.
Ale o.b. są masakrycznie drogie, szybko przedstawiłam się na biedronkowe i są niezawodne, właściwie to samo 5 razy taniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Co do łączenia opakowań, też polecam. Zamiast męczyć się co chwilę robię przerwę co trzy opakowania. I jestem od tego lepszym człowiekiem, a nie zgorzkniałą, bojącą się kolejnego bolesnego okresu marudą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Co do tamponów i drugiej aplikacji to można brzegi wewnętrznych warg sromowych posmarować jakimś żelem nawilżającym typu Unimil itp. Wtedy nie ma problemu z poślizgiem. A co do czucia z tamponu u bram to pewnie jest za mocno przesiagniety.
Słodka Malinka, popytaj gina czy nie masz zbyt krótkiej szyjki macicy, bo jedynie w tym bym upatrywała problemów z aplikacją tamponu.
A żeby sobie ułatwić wkładanie to proponuję też brać coś rozkurczowego. Mimo że aplikuje je już 25 lat to czasem szału dostaje, jak mięśnie pochwy są tak spięte jak membrana.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87971225]Nie używam podpasek odkąd poznałam tampony. Tak, przeciekały mi podpaski. Bardzo mnie to denerwowało, bo miałam tak obfity okres, że nawet na stojąco czy siedząco mi przeciekały. Później próbowałam z tamponami i podpaską jednocześnie, bo zdarzało się, że tampon w nocy przeciekał (miałam bardzo obfite okresy). Z wiekiem się uspokoiło i teraz używam tylko tamponów.

Tampon musi być dobrany rozmiarem. Do mocniejszych krwawień większy, do mniejszych mniejszy. Skoro tampon czujesz już przy wyjściu z pochwy to znaczy, że jest on już za bardzo nasiąknięty, zbyt śliski i zbyt ciężki i się zsuwa po prostu. Zmieniaj częściej. Najlepiej wtedy, gdy widzisz, że sznureczek jest już zabarwiony. Chociaż ja używam rozmiaru super i też czasem mi się zdarzy, że tampon chce już uciec z pochwy. Zwykle jest to sytuacja, kiedy muszę non stop chodzić lub stać (ogólnie ruszać się, przemieszczać).
Na suchość zaraz po wyjęciu tampona proponuje chwilę dłużej posiedzieć na kibelku, żeby coś tam spłynęło, do tego dobrze jest chwilę przeć, lub założyć na jakiś czas wkładkę lub podpaskę i poczekać aż znowu pojawi się krew, ale to niezbyt funkcjonalna forma według mnie.

Tamponów z aplikatorem nie polecam. Wszystkie jakich używałam miały tendencję do rozwalania się podczas wyciągania z pochwy. W sensie wata wychodziła razem ze sznurkiem ze środka i w ogóle fujka. Do tego często tak rozmiękały, że zdarzało mi się, że też przeciekały.

Co do aplikacji tampona, że palec już głębiej nie wejdzie - spóbuj może innej pozycji. W moim przypadku najgłębiej palec z tamponem wchodzi, kiedy się kucnie, ale wiadomo, czasem nie ma takiej możliwości (np. mała toaleta w galerii, no i w galerii dochodzi jeszcze problem z otwartą przestrzenią pod drzwiami), ale w domu czemu nie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Dzięki za wszystkie rady, wypróbuję.

Co do tabletek - zazywalam 2 opakowania czasami na raz jak jakieś wakacje czy coś, potem miałam bardzo bolesne krwawienie.
Muszę to też pewnie skonsultować z ginekologiem ale tak ogólnie słyszałam że nie powinno się regularnie łączyć opakowań? Czy to mit? Słyszałam też że w stanach sprzedają tabletki czasami już w opakowaniach na np 3 miesiące bez przerwy... Wiecie, mózg się buntuje że miałabym nie mieć okresu raz w miesiącu. Myślicie że nie grożą żadne długoterminowe skutki takiego łączenia?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:08   #2683
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
O, to tak jak ja!

Mam piekarnik, mikrofalę Samsunga w słupku i lodówkę z kostkarką!

Dobrze wiedzieć, że to dobry wybór, bo dopiero kupiłam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Piona!

Ja używam dopiero pół roku.
[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87971427]Ja mam słupek złożony z innych firm, ale kolory pasują

Nie wiem, co jest z tymi lodówkami Samsunga - u mnie ma większość osób z otoczenia, ale u moich rodziców i brata pracują turbo-głośno. To samo też czytalam o mojej, że potrafi odwalić kaszanę i zacząć pracować tak głośno nagle, po czym ofc cichnie. Moja na razie tak głośno nie pracuje, w sumie bardziej słyszę wentylację, ale nie wiem, czy to nie jest zasługa tego, że stoi we wnęce i jest "otwarta" tylko z przodu.
Piekarnik mam z czyszczeniem katalitycznym (?), a teraz wzięłabym z pyrolizą - w sumie nie wiedziałam o tym przy kupowaniu.[/QUOTE]Moja lodówka też jest zabudowana po bokach, może o to chodzi.

Ja w ogóle nie używam tych różnych bajerów w piekarniku i mikrofali. Parę tygodni temu dopiero odkryłam, że jest opcja czyszczenia parą, skorzystałam kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:11   #2684
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady, wypróbuję.

Co do tabletek - zazywalam 2 opakowania czasami na raz jak jakieś wakacje czy coś, potem miałam bardzo bolesne krwawienie.
Muszę to też pewnie skonsultować z ginekologiem ale tak ogólnie słyszałam że nie powinno się regularnie łączyć opakowań? Czy to mit? Słyszałam też że w stanach sprzedają tabletki czasami już w opakowaniach na np 3 miesiące bez przerwy... Wiecie, mózg się buntuje że miałabym nie mieć okresu raz w miesiącu. Myślicie że nie grożą żadne długoterminowe skutki takiego łączenia?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Biorę pod kontrolą lekarza i nie widzi problemu w stałym łączeniu opakowań. Od ponad dwóch lat łączę opakowania i jest ok.

Mój mózg się nie buntuje na brak okresu, wręcz się raduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:17   #2685
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87971427]Ja mam słupek złożony z innych firm, ale kolory pasują

Nie wiem, co jest z tymi lodówkami Samsunga - u mnie ma większość osób z otoczenia, ale u moich rodziców i brata pracują turbo-głośno. To samo też czytalam o mojej, że potrafi odwalić kaszanę i zacząć pracować tak głośno nagle, po czym ofc cichnie. Moja na razie tak głośno nie pracuje, w sumie bardziej słyszę wentylację, ale nie wiem, czy to nie jest zasługa tego, że stoi we wnęce i jest "otwarta" tylko z przodu.
Piekarnik mam z czyszczeniem katalitycznym (?), a teraz wzięłabym z pyrolizą - w sumie nie wiedziałam o tym przy kupowaniu.[/QUOTE]Moja nie jest zabudowana z żadnej strony, obok zaczyna się tylko blat z szafkami i czasem daje czadu już się przyzwyczaiłam ale jak się wprowadziłam to byłam w szoku że jest taka głośna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:20   #2686
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady, wypróbuję.

Co do tabletek - zazywalam 2 opakowania czasami na raz jak jakieś wakacje czy coś, potem miałam bardzo bolesne krwawienie.
Muszę to też pewnie skonsultować z ginekologiem ale tak ogólnie słyszałam że nie powinno się regularnie łączyć opakowań? Czy to mit? Słyszałam też że w stanach sprzedają tabletki czasami już w opakowaniach na np 3 miesiące bez przerwy... Wiecie, mózg się buntuje że miałabym nie mieć okresu raz w miesiącu. Myślicie że nie grożą żadne długoterminowe skutki takiego łączenia?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Przeczytaj tutaj: https://www.womenshealth.pl/zdrowie/...w-ogole,9549,1

Ta męczarnia comiesięczna to obecna sytuacja, w przeszłości kobiety okres miały bardzo rzadko.
Jeśli można sobie pomóc i nie być terroryzowaną przez plamienie, to czemu nie korzystać?

Mi ginekolodzy zalecali co jakiś czas robić te przerwy w tabletkach, ale robię je bardzo niechętnie i o tym wprost mówię na wizycie, że np. ostatnie krwawienie było 4 miesiące temu. No trochę kręcą nosem, ale nie potrafią podać żadnych argumentów, dlaczego właściwie mam się "oczyszczać" tam z tych niechcianych rzeczy. Po prostu jest jakieś takie parcie jak i u Ciebie, że trzeba i koniec.

Bez sensu, XXI wiek, a kobieta z naprawdę uciążliwym okresem nie może z niego zrezygnować/zahamować, żeby żyć normalnie.

Dla mnie to naprawdę wybawienie i nawet jeśli za jakiś czas okazałoby się, że ma to jakieś konsekwencje, to te lata swobody i braku bólu i stresu są tego warte. To są najlepsze lata kobiety!
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:20   #2687
slodka_jak_malinka
Raczkowanie
 
Avatar slodka_jak_malinka
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 420
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Biorę pod kontrolą lekarza i nie widzi problemu w stałym łączeniu opakowań. Od ponad dwóch lat łączę opakowania i jest ok.

Mój mózg się nie buntuje na brak okresu, wręcz się raduje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A po ile łączysz?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
slodka_jak_malinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:26   #2688
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
A po ile łączysz?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Trzy opakowania ze sobą. Przerwę też często robię 5 dni zamiast 7.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:28   #2689
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 11 232
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Ja mam mirenę i okres mam symboliczny, 3 krople na krzyż. Cudowna sprawa.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
07f49d5297ed442eaa63bdc5e3365630f1fe1bde_620d9001ec3ce jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-07-02, 08:31   #2690
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Mój też jest symboliczny - myślę, że nie nagromadza się w takich ilościach nabłonek i stąd są skąpe te krwawienia. Jest spoko, dzięki temu mogę na spokojnie używać wkładek /cienkich podpasek wielo.

Ja się cieszę, nie muszę się martwić przelewaniem i brudzeniem wszystkiego wokół.
Przestałam być niewolnicą własnej macicy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 08:31   #2691
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez ojejuniu1974 Pokaż wiadomość
Z ciekawosci, dlaczego potrzebujesz period pants przy kubeczku? Jako alternatywe dla zestawu zwykle majtki+wkladka? Czy zamiast kubeczka?


Dokładnie jako alternatywę na w razie jakby coś przeciekło (wkładek jednorazowych nie używam). Tak naprawdę rzadko się zdarza ale jakoś daje mi to komfort psychiczny Pod koniec okresu jak jest lekki używam tylko period pants już.
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 09:11   #2692
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 4 592
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Moja nie jest zabudowana z żadnej strony, obok zaczyna się tylko blat z szafkami i czasem daje czadu już się przyzwyczaiłam ale jak się wprowadziłam to byłam w szoku że jest taka głośna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Dobrze wziąć to pod uwagę, jak komuś przeszkadzają hałasy.
Obstawiam jednak, że u mnie w chacie jednak wentylacja pobiłaby i tak hałas od lodówki hahaha Jeszcze się wszystko nie wyregulowało.



Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Piona!

Ja używam dopiero pół roku.
Moja lodówka też jest zabudowana po bokach, może o to chodzi.

Ja w ogóle nie używam tych różnych bajerów w piekarniku i mikrofali. Parę tygodni temu dopiero odkryłam, że jest opcja czyszczenia parą, skorzystałam kilka razy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Pyroliza jest super, bo piekarnik sam się czyści, nagrzewając się do mega wysokiej temperatury - wystarczy potem wytrzeć ściereczką. Moja przyjaciółka też teraz remontowała chatę i ma taki właśnie, a ja kupiłam ciut wcześniej i nie wiedziałam o tym
Ja pewnie z większości bajerów nie będę korzystać, bo preferuję proste gotowanie, ale akurat w piekarniku non stop coś piekę, warzywa albo mięso
bbab4b1e68366f09bc3914c9672f02df694c852f_622be7447f718 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 09:57   #2693
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady, wypróbuję.

Co do tabletek - zazywalam 2 opakowania czasami na raz jak jakieś wakacje czy coś, potem miałam bardzo bolesne krwawienie.
Muszę to też pewnie skonsultować z ginekologiem ale tak ogólnie słyszałam że nie powinno się regularnie łączyć opakowań? Czy to mit? Słyszałam też że w stanach sprzedają tabletki czasami już w opakowaniach na np 3 miesiące bez przerwy... Wiecie, mózg się buntuje że miałabym nie mieć okresu raz w miesiącu. Myślicie że nie grożą żadne długoterminowe skutki takiego łączenia?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
U nas też są takie tabletki na 3 mce. Ale z głowy mi wypadła nazwa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:57 ---------- Poprzedni post napisano o 10:55 ----------

Cytat:
Napisane przez edyta508 Pokaż wiadomość
Moja nie jest zabudowana z żadnej strony, obok zaczyna się tylko blat z szafkami i czasem daje czadu już się przyzwyczaiłam ale jak się wprowadziłam to byłam w szoku że jest taka głośna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To tak hałasuje NoFrost. Gość u mnie naprawiał lodówkę i międzyczasie miał 2 tel., ludzie dzwonili że nowa lodówka tak hałasuje i on tłumaczył, że są modele które jak czołg chodzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 10:31   #2694
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez slodka_jak_malinka Pokaż wiadomość
Dzięki za wszystkie rady, wypróbuję.

Co do tabletek - zazywalam 2 opakowania czasami na raz jak jakieś wakacje czy coś, potem miałam bardzo bolesne krwawienie.
Muszę to też pewnie skonsultować z ginekologiem ale tak ogólnie słyszałam że nie powinno się regularnie łączyć opakowań? Czy to mit? Słyszałam też że w stanach sprzedają tabletki czasami już w opakowaniach na np 3 miesiące bez przerwy... Wiecie, mózg się buntuje że miałabym nie mieć okresu raz w miesiącu. Myślicie że nie grożą żadne długoterminowe skutki takiego łączenia?

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka
Ja brałam przez kilka lat tabletki Seasonique, one mają schemat brania przez 3 miesiące a potem przerwa. W opakowaniu była też od razu odpowiednia ilość tabletek na 3 miesiące.
Jedynym skutkiem ubocznym jaki miałam było pierwsze krwawienie po całkowitym odstawieniu tabletek, trwało około 10 dni i było bardziej obfite niż normalnie na tabletkach. Mimo to 4 okresy w roku były wybawieniem, ani trochę nie brakowało mi okresu co miesiąc.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 12:10   #2695
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

[1=bbab4b1e68366f09bc3914c 9672f02df694c852f_622be74 47f718;87971427]Ja mam słupek złożony z innych firm, ale kolory pasują

Nie wiem, co jest z tymi lodówkami Samsunga - u mnie ma większość osób z otoczenia, ale u moich rodziców i brata pracują turbo-głośno. To samo też czytalam o mojej, że potrafi odwalić kaszanę i zacząć pracować tak głośno nagle, po czym ofc cichnie. Moja na razie tak głośno nie pracuje, w sumie bardziej słyszę wentylację, ale nie wiem, czy to nie jest zasługa tego, że stoi we wnęce i jest "otwarta" tylko z przodu.
Piekarnik mam z czyszczeniem katalitycznym (?), a teraz wzięłabym z pyrolizą - w sumie nie wiedziałam o tym przy kupowaniu.[/QUOTE]Ja właśnie się zastanawialam na pyroliza, i niestety jest wiele głosów że owszem czyszczenie fajne ale uszczelki i inne części piekarnika maja krótka żywotność przy tak wysokich temperaturach. Ale niedługo będę u siostry i zobaczę jak ma się jej piekarnik (6-7 letni) z pyroliza i zapytam jak często jej używa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 12:28   #2696
theali
Zakorzenienie
 
Avatar theali
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 604
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez NinaSimone Pokaż wiadomość
Czy wyrobienie dowodu w 2003r było płatne?
Wychodzi na to, że tak, bezpłatne jest od początku 2010 roku.
theali jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 12:51   #2697
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Czy ktoś się orientuje jak ZUS wypłaca pieniadze za długie L4? ( Pomocne fakt, że obecnie ma gigantyczne obsuwy w wypłatach czego jestem świadoma)

Od 16 czerwca do 7 lipca jestem na L4. Będzie ono sukcesywnie przedłużane bo to jest ciąża.

I teraz mnie taka rozkmina naszła- jak ZUS wypłaca chorobowe ciążowe? Od zwolnienia do zwolnienia? Czy raz w miesiącu czy jak?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 12:52   #2698
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
Ja właśnie się zastanawialam na pyroliza, i niestety jest wiele głosów że owszem czyszczenie fajne ale uszczelki i inne części piekarnika maja krótka żywotność przy tak wysokich temperaturach. Ale niedługo będę u siostry i zobaczę jak ma się jej piekarnik (6-7 letni) z pyroliza i zapytam jak często jej używa

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak dla mnie warto wziąć taki z pyrolizą, nawet jak raz w roku trzeba wymienić uszczelkę za 50 zł. Ja musiałam oszczędzić i wzięłam piekarnik z czyszczeniem parowym i emalią łatwoczyszczącą, ogólnie pic na wodę i porażka na maxa. W sumie teraz za niewiele więcej miałabym pyrolizę, kilka lat temu różnica była znacznie wieksza. Mam szare wnętrze piekarnika więc wszystkie zabrudzenia dobrze widać, aż mnie strzela jak widzę przypieczone zabrudzenia których za nic nie mogę usunąć. Czyszczenie parowe niby ma pomagać, ale nie daje kompletnie nic.
Żeby nie było, nie narzekam na zasadzie że zapuściłam piekarnik przez lata a teraz mi się zachciało go wyczyścić. Od początku czyściłam go minimum raz w tygodniu, a przypalenia starałam się usuwać od razu, ale najwyraźniej to za mało. Gdybym miała pyrolizę to bym sobie raz na miesiąc czy dwa wypaliła wszystko co osiadło na ściankach i była zadowolona.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 13:14   #2699
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

wbiję się w temat sprzętowy, jaki wyciąg do kuchni polecacie? jak przeglądam strony sklepów to większość ma opinie, ze jest głosny i nie da się nawet rozmawiać, dodatkowo w większości przypadkow klasy energetyczne i wydajność są mega słabe
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-07-02, 13:21   #2700
archimonde
Raczkowanie
 
Avatar archimonde
 
Zarejestrowany: 2017-04
Wiadomości: 388
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz.55.

Ciągle rozwalam buty, bo mam "rozlazłe" palce i robią się przetarcia/dziury tam gdzie mały palec.


Właśnie zrobiły mi się dziury w 3 miesięcznych adidasach nike (takie miękkie siateczkowe)...


Da się temu jakoś zapobiec? Jakieś specjalne wkładki, podszycie czymś od środka...?
__________________

archimonde jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-08-03 18:06:11


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.