Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.2011 - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-13, 12:04   #2671
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Alibany już rozumiem. Sytuacja jest trudna. Miałam w pięciolatkach dzieci czteroletnie i różnie, niektóre nie odstawały, niektóre trochę. I powtarzanie pięciolatków może być trochę nudne, chyba ze myslisz ja puscic wcześniej do szkoły. Ja bym chyba wolała, żeby moja Agata została w maluchach i tam rok jeszcze spokojnie się bawiła i później szła ze swoim rocznikiem. Bo teraz co się dzieje z 6-latkami to jest jakaś masakra, dzieci pierwszego półrocza idą wcześniej niż te z drugiego.
Ciężka sytuacja, po tak jak mówisz z 4 latkami ciągnęłaby w górę. Ale jednak to rok różnicy i nie tyle o inteligencje, czy "poradzenie" bym się bała co właśnie o emocjonalność.
To jest własnie taka sytuacja jak ja miałam w przedszkolu z Mają. Miałam też 4latka w 5 latkach i o ile inteligencja, słownictwo super to np. rozwój motoryki bardzo odstawał od 5latków.Bo jednak różnica między 4 a 5 latkiem jest kolosalna. Jak przechodziłam zmieniałam grupę to tak jakbym weszła w inny świat. 4 latki dopiero uczą się sylabizowania a 5 latki już literują (i do jednego i do drugiego trzeba dorosnąć, nie da się tego do końca wyuczyć)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 19:25   #2672
alibany
Rozeznanie
 
Avatar alibany
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 824
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Alibany już rozumiem. Sytuacja jest trudna. Miałam w pięciolatkach dzieci czteroletnie i różnie, niektóre nie odstawały, niektóre trochę. I powtarzanie pięciolatków może być trochę nudne, chyba ze myslisz ja puscic wcześniej do szkoły. Ja bym chyba wolała, żeby moja Agata została w maluchach i tam rok jeszcze spokojnie się bawiła i później szła ze swoim rocznikiem. Bo teraz co się dzieje z 6-latkami to jest jakaś masakra, dzieci pierwszego półrocza idą wcześniej niż te z drugiego.
Ciężka sytuacja, po tak jak mówisz z 4 latkami ciągnęłaby w górę. Ale jednak to rok różnicy i nie tyle o inteligencje, czy "poradzenie" bym się bała co właśnie o emocjonalność.
To jest własnie taka sytuacja jak ja miałam w przedszkolu z Mają. Miałam też 4latka w 5 latkach i o ile inteligencja, słownictwo super to np. rozwój motoryki bardzo odstawał od 5latków.Bo jednak różnica między 4 a 5 latkiem jest kolosalna. Jak przechodziłam zmieniałam grupę to tak jakbym weszła w inny świat. 4 latki dopiero uczą się sylabizowania a 5 latki już literują (i do jednego i do drugiego trzeba dorosnąć, nie da się tego do końca wyuczyć)

Dzięki Kochana
Takie przykłady z własnego doświadczenia najbardziej do mnie trafiają. Nie ukrywam, że takich argumentów potrzebowałam usłyszeć od Ali n-lek, które jednak otwarcie mówią, że z ich egoistycznego podejścia chcą by Ala szła z nimi dalej, bo....( i tu same pozytywy na temat mojego dziecka). A chodzi mi właśnie o te różnice rozwojowe między 4 a 5latkiem...jak to w praktyce wygląda.....5latki na pewno nie poślę do szkoły prędzej. 6latek to dla mnie abstrakcja, a ten podział na półrocza to już totalne nieporozumienie!

A Agatka rusza do p-kola od września?
alibany jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 20:58   #2673
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Alibany prawdopodobnie ruszymy obie

Nie zazdroszczę dylematu. Ty znasz swoje dziecko najlepiej. Dla mnie różnica jest duża między każdą grupą, widać, które dziecko młodsze. Walałabym chyba (jakbym miała dylemat), żeby spokojnie szła ze swoim rocznikiem, niż cały czas musiała ciągnąć w górę.
Ale tak jak dałam przykład z Majką, ona była trudnym przypadkiem, bo odstawała intelektualnie od maluchów (bardzo), poszła do starszej grupy i ciężko jej było też. Ale to też wina matki trochę (długoby gadać)
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 22:04   #2674
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cześć Staruszki

My jeszcze z Tymciem na wygnaniu u mamy. Choć jutro lub w sobotę remont się kończy. Uf, blisko 3 tygodnie. I tak się już przyzwyczaiłam do mieszkania tu, że mi się wcale nie chce wracać Na razie tam oczywiście jeszcze bajzel, jakiego w życiu nie widziałam, ale już i tak widać efekty. A ścianką z cegły jestem zachwycona! Dla mnie działo sztuki I poprzenosiliśmy wszystkie kontakty (w sensie łączniki) niżej, żeby Tymuś sam sobie mógł włączać i on z kolei jest wniebowzięty

Poza tym jesteśmy, zdrowi, zadowoleni, zapracowani tak, że zasypiamy na stojąco, czyli po staremu
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 22:49   #2675
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Brumku czekam z niecierpliwoscia na fotki!! Uwielbiam ogladac, podziwiac nowo wyremontowane wnetrza.
Ciesze sie tez ze u mamy fajnie czas spedzacie





Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 23:41   #2676
brumek
Zakorzenienie
 
Avatar brumek
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 8 001
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez Stronczek27 Pokaż wiadomość
Brumku czekam z niecierpliwoscia na fotki!! Uwielbiam ogladac, podziwiac nowo wyremontowane wnetrza.
Ciesze sie tez ze u mamy fajnie czas spedzacie


Mam tylko jedną kiepską na razie, ale pośród tego bałaganu widać trochę, jak będzie ta moja wymarzona ścianka wyglądać
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg IMG_0165 2.jpg (102,9 KB, 77 załadowań)
__________________
........................
brumek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-13, 23:44   #2677
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Jak na kiepska fotke cudnie to wyglada !!!!!


Wysłane z mojego iPad Air przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 06:34   #2678
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez alibany Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jeden dylemat przedszkolny :/
Ala jest w swojej grupie najmłodsza......w jej grupie są dzieci, które w tym roku kończą 4 lata.....i ze strony dyrektorstwa wyszła opcja pozostawienia Ali w nowej grupie najmłodszych, która utworzy się od września....decyzja zależy głównie od nas rodziców no i tu nie wiem co robić....do marca mamy czas. Nie wynika to z tego, że Ala odbiega w czymś od innych dzieci, bo radzi sobie śweitnie tylko jesli teraz nie zostanie, to bedzie przerabiac dwukrotnie 5latków....jesli zostanie, to będzie przerabiać na nowo aklimatyzację nowych dzieci( tygodnie płaczu i generalnie dezorganizacje pracy), nie mówiąc o dzieciach, paniach z którymi już się zżyła i które nadal będzie widywać w pkolu jednak już nie jako jej wychowawczynie......jedna k to w głównej mierze zabawa.....przy 5latakch to juz jest więcej "nauki", Wychowawczynie sugerują by Ala szła dalej z grupą......Tyle samo za i przeciw widzę w obu przypadkach i nie wiem co począć
jako mama przedszkolaka kory zmienial przedszkole - wiec i grupe - wypowiem sie. w sumie zadna roznica. bedzie i tak zmieniac grupe - czy tetraz czy za 2 lata. tyle ze z dziecmi ktore beda z nia jako osatnie bedzie tez chodzila do 1 klasy (tak mniemam) i tu wydaje mi sie wazne bo widze po arturze ze dobrze zrobilam dajac go juz do nowego przedszkola. zżył sie z grupa i nie bedzie problemu w 1 klasie bo on nowy itd. jestem za tym by powtarzac 3latki a nie 5latki.

cos t mi sie zacina

melduję że jestem! mam net. matko, jak fajnie. dzis zamawiam szafki do kuchni bo nam z 2-3 brakuje. mamy blat a szafek nie no i czeka nas jeszcze wieszanie wszelkoch szafek i półek bo jeszcze nie mamy nic poza kuchnia.

natalka ma podejrzenie azs. w sumie wszystkie moje dzieci mialy.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl

Edytowane przez 83monia
Czas edycji: 2014-02-14 o 06:55
83monia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 06:54   #2679
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej

Brumek - CUDNA ściana jeszcze te światełka
O widzisz jak sie porobiło-tak się obawiałaś pobytu u mamy, a teraz nie chce się wracać

Monia super, że masz już intenet-czekamy na fotki domku
A z tym AZS to nie fajnie, ale ,,dobrze", że tylko podejrzenie.

Alibany i co podjęłaś już decyzję?

Wczoraj byłam z maluchami na pobliskim placu zabaw-oczywiście dzieci zero trochę śniegu leżało i Mateusz uwielbia po nim chodzić, ale jak upadnie, to siedzi aż się Go podniesie a później spodnie mokre.
Juli tak się spodobało sikanie na dworze ,,jak piesek", że wczoraj zdążyliśmy wyjść i mówi sisi(a dopiero w domu robiła) no to Ją wysadziłam i ileee jeszcze zrobiła Ale zdarza się Jej zrobić siku w majtki- na początku wcale nie robiła, a teraz raz dziennie zrobi...no i z kupą jest problem...potrafi trzymać nawet 3h i wołać co chwilę siusiu, nic nie robiąc, aż w końcu tak Ją przyciśnie, że zrobi kupę na nocnik. Wczoraj właśnie na dworze wołała co chwilę siusiu( i stając na palcach tak jak do kupy) nic nie robiąc i musieliśmy wracać do domu w razie kupy, a zrobiła dopiero wieczorem.
To przedstawiłam całą Julową sikowo-kupową sytuację
Mateusz już nie chodzi-On BIEGA- często jak jestem w kuchni, to słyszę jak Julcia do mnie biegnie i ostatnio też słyszę, a to Mateuszek już tak biega
Nad łóżeczkiem wisi zdjęcie jego z Julą-Mateusz lubi na nie patrzeć(wogóle uwielbia zdjęcia oglądać i mieć robione) i potrafi powiedzieć dzieci
To się pochwaliłam
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 07:10   #2680
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Dzień dobry
Co tu tak pustawo ostatnio?

Ja na razie nie wiem jak się nazywam, nie wiem w co ręce włożyć, ale żyję jakoś....

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Alibany prawdopodobnie ruszymy obie
Fajnie
Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
My jeszcze z Tymciem na wygnaniu u mamy. Choć jutro lub w sobotę remont się kończy. Uf, blisko 3 tygodnie. I tak się już przyzwyczaiłam do mieszkania tu, że mi się wcale nie chce wracać
czyli nie tak źle z mamą?
Brawa za postępy remontowe!

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
To się pochwaliłam
dla obojga!

U nas zaczął się etap "Mamo, a DLACZEGO...???" Oczywiście każda odpowiedź na pytanie skutkuje następnym, tak samo rozpoczętym.... Mówię Wam, po dwudziestym w ciągu dnia pytaniu "A dlaczego..." wymiękam
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "


Edytowane przez aania_20
Czas edycji: 2014-02-14 o 07:12
aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 08:32   #2681
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Aaniu u nas też "a dlaczego? a czemu?" i tak jak mówisz - idzie lawinowo -jedno zadane pytanie i dopowiedź to pretekst do następnego. ja to już nie raz nie wiem jak odpowiadać tak daleko zabrniemy w tej "pytance" no i męczące to jest na dłuższą metę.. u nas w zasadzie nie ma teraz innych rozmów, jak tylko,a czemu, a czemu, a czemu...
kiedyś jej tż powiedział "bo nie ma dżemu" i raz jak mnie spytała kolejny, milionowy raz "a czemu" i ja dłuższą chwilkę zastanawiałam się co odpowiedzieć to Hanka wypaliła do mnie "jest w domu dżem!"

witam się
pustawo się zrobiło. ja jakoś weny na pisanie nie mam. pogoda mnie przygnębia. dzisiaj szaro-jesiennie i leje

Brumku piękna ściana!
dobrze, że u mamy Wam jakoś się udało "przechować"

Oliweczko fajne te Twoje dzieciaki
Hanka wpadek sikowych raczej nie zalicza. wczoraj w czasie drzemki się posiurała (mimo tego, że zrobiła siku zanim poszła drzemać), ale bardzo rzadko ma wpadki w dzień.

Scio wracasz do pracy?? zaglądaj czasem i pisz co u Was. jak tam Agatka??
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 09:04   #2682
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Pieleszka chyba wracam, ale na razie wszystko w powijakach jest. Trzymajcie kciuki.

Agata też ciągle pyta a dlaczego: z wczoraj - jesteśmy w sklepie i kobieta przed nami miała w torbie futrzaną czapę: Agata: a dlacego ta pani ma w torbie ogon
Do tego buzia jej się nie zamyka cały dzień.
I śpiewa, np: ogólek, ogólek,ogólek kisony zielony ma galnitulek...
I cały dzień rysuje/koloruje
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 09:23   #2683
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

dziewczyny nie nadrabialam - powiedzcie mi, do ilu przedszkoli można złożyć wniosek o przyjęcie dziecka? ja mam w jednym teraz, ale niedaleko jest drugie przedszkole i w razie w gdyby się nie dostał zastanawiam się, czy nie złożyć i tam.. Ale czy wolno? obiło mi się kiedyś o uszy, ze do trzech, ale nie wiem.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 09:28   #2684
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Nie mam pojęcia Marina
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 09:41   #2685
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
kiedyś jej tż powiedział "bo nie ma dżemu" i raz jak mnie spytała kolejny, milionowy raz "a czemu" i ja dłuższą chwilkę zastanawiałam się co odpowiedzieć to Hanka wypaliła do mnie "jest w domu dżem!"

Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Pieleszka chyba wracam, ale na razie wszystko w powijakach jest. Trzymajcie kciuki.

Agata też ciągle pyta a dlaczego: z wczoraj - jesteśmy w sklepie i kobieta przed nami miała w torbie futrzaną czapę: Agata: a dlacego ta pani ma w torbie ogon

Pokażesz Agatkę? Dawno jej nie widziałam

Marinko, nie pomogę, nie wiem.
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:17   #2686
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Marinko na wniosku, który ja wypełniałam, jest na 1 stronie rubryczka, na nr i adres przedszkola pierwszej preferencji, na stronie drugiej są rubryczki na numer i adres przedszkola drugiej i trzeciej preferencji. więc u nas można złożyć wniosek do trzech przedszkoli, tylko je odpowiednio na każdym wniosku ponumerować.
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:21   #2687
Marina1
Zakorzenienie
 
Avatar Marina1
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: podkarpacie
Wiadomości: 3 069
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
Marinko na wniosku, który ja wypełniałam, jest na 1 stronie rubryczka, na nr i adres przedszkola pierwszej preferencji, na stronie drugiej są rubryczki na numer i adres przedszkola drugiej i trzeciej preferencji. więc u nas można złożyć wniosek do trzech przedszkoli, tylko je odpowiednio na każdym wniosku ponumerować.
o,a na mooim nie było nic takiego...

Dziękuję za odzew kobietki, może jeszcze się któraś wypowie.
__________________
"...- Taki jest los kobiety. Musisz ugotować obiad z tego, co masz w kuchni. Musisz nauczyć się udawać podniecenie. To akt, pozwól, że Ci powiem, samczy akt. A gdy dojdziesz do perfekcji jesteś już stara. Młodość wyparowuje jak rosa, która rodzi się rano, a ginie po południu."
Marina1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:30   #2688
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Marina ja też nie wiem, to chyba od samorządu zależy

Ania: https://imageshack.com/i/e92hakj
https://imageshack.com/i/b565fkj
nasze wczorajsze dzieło
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 10:36   #2689
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Marinka, to pewnie rzeczywiście od samorządu zależy...

Scio dzieło super!! i Agatka jaka fajna!

moje dziecko wczoraj powynosiło mi do dużego pokoju wszystkie miski jakie miałam w kuchni, swoje różne kubeczki, rozsypało kulki i bawiło się w produkcję lodów musiałam kupować malinowe, bo innych nie miała. "tylko malinkowe som dzisiaj mamusia!"
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-02-14, 12:33   #2690
mamad1
Zadomowienie
 
Avatar mamad1
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 749
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Scio Agatka jaka duża! I piękne rękodzieła tworzy.
Patryk czasem ma ochotę malować farbami, ale to tak przez 5 minut i ważniejsze jest, żeby "sam" nalał wody albo ją wylał Teraz w ogóle zmienił upodobania. Do niedawna fascynował się głównie traktorami, a teraz ma fazę na strażaka. Czyli ciagle w użyciu auta strażackie, dźwigi strażackie, helikopter strażacki. Jak się bawi, to słychać zwykle, że coś się pali, albo ktoś utknął w błotku i trzeba go wyciągnąć dźwigiem strażackim

Monia
macie tempo z domkiem

Brumek
cieszę się, że remont zbliża się ku końcowi i efekty sa zadowalajace
__________________
Sposób na drogie paliwo
mamad1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 12:39   #2691
Lili 83
Zakorzenienie
 
Avatar Lili 83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 3 884
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez mamad1 Pokaż wiadomość
Patryk czasem ma ochotę malować farbami, ale to tak przez 5 minut i ważniejsze jest, żeby "sam" nalał wody albo ją wylał Teraz w ogóle zmienił upodobania. Do niedawna fascynował się głównie traktorami, a teraz ma fazę na strażaka. Czyli ciagle w użyciu auta strażackie, dźwigi strażackie, helikopter strażacki. Jak się bawi, to słychać zwykle, że coś się pali, albo ktoś utknął w błotku i trzeba go wyciągnąć dźwigiem strażackim
Radek jest taki sam!
Jeszcze bierze telefon i dzwoni do straży, że się pali
Lili 83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 13:45   #2692
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Dzień dobry

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość
My jeszcze z Tymciem na wygnaniu u mamy. Choć jutro lub w sobotę remont się kończy. Uf, blisko 3 tygodnie. I tak się już przyzwyczaiłam do mieszkania tu, że mi się wcale nie chce wracać Na razie tam oczywiście jeszcze bajzel, jakiego w życiu nie widziałam, ale już i tak widać efekty. A ścianką z cegły jestem zachwycona! Dla mnie działo sztuki I poprzenosiliśmy wszystkie kontakty (w sensie łączniki) niżej, żeby Tymuś sam sobie mógł włączać i on z kolei jest wniebowzięty

Poza tym jesteśmy, zdrowi, zadowoleni, zapracowani tak, że zasypiamy na stojąco, czyli po staremu
-Tak dobrze u mamy? Mam pewnie zadowolona, że ma wnuczka u siebie?
-Dominik dosięga już u nas do wszystkich włączników i klamek. Koło wszystkich włączinków mamy odbite małe łapki

Cytat:
Napisane przez brumek Pokaż wiadomość

Mam tylko jedną kiepską na razie, ale pośród tego bałaganu widać trochę, jak będzie ta moja wymarzona ścianka wyglądać
Woooow super to wygląda!! Uwielbiam kamień na ścianie

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
melduję że jestem! mam net. matko, jak fajnie. dzis zamawiam szafki do kuchni bo nam z 2-3 brakuje. mamy blat a szafek nie no i czeka nas jeszcze wieszanie wszelkoch szafek i półek bo jeszcze nie mamy nic poza kuchnia.

natalka ma podejrzenie azs. w sumie wszystkie moje dzieci mialy.
Czekam na zdjęcia
Ojj nawet Natalki nie ominęło

Cytat:
Napisane przez Oliweczka1985 Pokaż wiadomość
Wczoraj byłam z maluchami na pobliskim placu zabaw-oczywiście dzieci zero trochę śniegu leżało i Mateusz uwielbia po nim chodzić, ale jak upadnie, to siedzi aż się Go podniesie a później spodnie mokre.
Juli tak się spodobało sikanie na dworze ,,jak piesek", że wczoraj zdążyliśmy wyjść i mówi sisi(a dopiero w domu robiła) no to Ją wysadziłam i ileee jeszcze zrobiła Ale zdarza się Jej zrobić siku w majtki- na początku wcale nie robiła, a teraz raz dziennie zrobi...no i z kupą jest problem...potrafi trzymać nawet 3h i wołać co chwilę siusiu, nic nie robiąc, aż w końcu tak Ją przyciśnie, że zrobi kupę na nocnik. Wczoraj właśnie na dworze wołała co chwilę siusiu( i stając na palcach tak jak do kupy) nic nie robiąc i musieliśmy wracać do domu w razie kupy, a zrobiła dopiero wieczorem.
To przedstawiłam całą Julową sikowo-kupową sytuację
Mateusz już nie chodzi-On BIEGA- często jak jestem w kuchni, to słyszę jak Julcia do mnie biegnie i ostatnio też słyszę, a to Mateuszek już tak biega
Nad łóżeczkiem wisi zdjęcie jego z Julą-Mateusz lubi na nie patrzeć(wogóle uwielbia zdjęcia oglądać i mieć robione) i potrafi powiedzieć dzieci
To się pochwaliłam
dla TWoich dzieciaczków!
U nas tez na placu zabaw PUSTO

Cytat:
Napisane przez aania_20 Pokaż wiadomość
U nas zaczął się etap "Mamo, a DLACZEGO...???" Oczywiście każda odpowiedź na pytanie skutkuje następnym, tak samo rozpoczętym.... Mówię Wam, po dwudziestym w ciągu dnia pytaniu "A dlaczego..." wymiękam
Hihi, u nas podobnie:
-"Mamo gdzie to kupiliśmy?
-W Tesco.
-Gdzie w Tesco?
-W Gliwicach.
-Gdzie w Gliwicah?
I tak w kółko...
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 16:13   #2693
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość

moje dziecko wczoraj powynosiło mi do dużego pokoju wszystkie miski jakie miałam w kuchni, swoje różne kubeczki, rozsypało kulki i bawiło się w produkcję lodów musiałam kupować malinowe, bo innych nie miała. "tylko malinkowe som dzisiaj mamusia!"
I słusznie, co jej będzie klient wybrzydzał
Cytat:
Napisane przez Scio Pokaż wiadomość
Marina ja też nie wiem, to chyba od samorządu zależy

Ania: https://imageshack.com/i/e92hakj
https://imageshack.com/i/b565fkj
nasze wczorajsze dzieło
Jaka śliczna Agatka!
Cytat:
Napisane przez Natka_ Pokaż wiadomość
Hihi, u nas podobnie:
-"Mamo gdzie to kupiliśmy?
-W Tesco.
-Gdzie w Tesco?
-W Gliwicach.
-Gdzie w Gliwicah?
I tak w kółko...


Poza tym, nie wiem czy Adaś ma jakiś skok wzrostowy, czy co... oprócz "dlaczego" najczęściej w ostatnich dniach słyszę "mamo, jestem ZNOWU głodny!" średnio co godzinę, a wsuwa ilości dla mnie ogromne
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 20:47   #2694
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Aaniu u nas też ilości dla mnie niebywałe jedzenia futruje młoda ja zjadłam dzisiaj na obiad dwa spore ziemniaki z gzikiem (piątek , a ta nie dość, że godzinę wcześniej niania dała jej zupkę to jeszcze z nami zjadła dwa i pół ziemniaka na kolację też był ziemniak- z masełkiem sobie zażyczyła a po drodze jeszcze pół jajka-niespodzianki, ale to tatuś dał w nagrodę, że dzielna była...

Natko no właśnie, gdzie w Gliwicach
ja padam przy niektórych pytaniach dzieci

witam wieczorowo
zaliczyliśmy po południu lekarza z Hanią..obudziła się rano i pokasływała, potem niania mówiła, że kaszle, a potem nadal kasłała. i katarek się zaczął. dostaliśmy atrovent do inhalacji, neosine i wit c. oby pomogło
teraz mi pokasłuje jak śpi...
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-14, 22:23   #2695
marzena_S
Zadomowienie
 
Avatar marzena_S
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 1 413
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej mamuśki

Pieleszko, zdrówka dla Hani . Nasze dziewczyny mają podobne zainteresowania.

Marinko, u Nas rekrutacja do przedszkoli rusza na wiosnę- tak jak u Pieleszki wskazuje się 3 przedszkola według preferencji.

Brumku, jakie staruszki? Ściana wygląda rewelacyjnie super pomysł z obniżeniem włączników. To mówisz, że nie ma jak u mamy?

Scio, wieki Cię nie było . Prawdziwa artystka z Agatki, trzymam kciuki za powrót do pracy.

Natko, ja bym do listy prezentów dorzuciła jeszcze angry birds pod każdą postacią.

Oliweczko, takie dwa biegające bąble muszą uroczo wyglądać. Wcześniej Julka nie miała oporów ze zrobieniem kupki do nocnika? Może to tylko chwilowe?

Monia, cały czas jestem pod wrażeniem Waszego tempa. Biedna Natalka , a Kinia i Artur już nie mają problemów skórnych? Pokażesz jakieś zdjęcia dzieci, domu?

Aga, a Wy jak sobie remontowo radzicie?

Chyba nie pisałam, że zabraliśmy od rodziców Haniowego ulubieńca- kocura. Kot ma co prawda 15 lat, ale w ogóle na tyle nie wygląda i cały czas jest chętny do zabaw. Gania po domu kradnąc Haniowe gumki/spinki i demoluje kanapy. Hania ma w nim niezłego kompana, a on w zamian mraucząc gramoli się na jej małe kolanka- uroczy widok. (teraz też razem śpią )
W załączniku moja mała walentynka i kot trzpiot.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg walentynki - Kopia.jpg (65,5 KB, 74 załadowań)
__________________
HANIA
11.08.2011 jest już z nami

Edytowane przez marzena_S
Czas edycji: 2014-02-14 o 22:24
marzena_S jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-16, 12:49   #2696
telik
Wtajemniczenie
 
Avatar telik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: oleśnica
Wiadomości: 2 882
GG do telik
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej mamolki

Gdzie sie podziewacie walentynki?

cisza na wątku jakiej nie pamiętam

Brumciu ściana jest jakby to Janek powiedział CADOWA
pieleszko zdrówka dla Hani, jak dzisiaj się czuje?
uśmiałam się z "dżemowej historii"
Agata Scio za dzieło sztuki
Marzenkoniezwykle urocza ta twoja Walentynka, a kiteczka na jeden ok rozbrajająca

u nas dalszy ciąg chorobowy
Janek co jakiś czas zaczyna gorączkować
obawiam się że to ma związek z jego brzuszkowo biegunkowymi przebojami- oczekuje na wyniki z sanepidu
dziś rano miał 39
__________________
telik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 07:05   #2697
pieleszka
Wtajemniczenie
 
Avatar pieleszka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 2 869
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

a gdzie Wy wszystkie się podziewacie??

Marzenko urocza Twoja Walentynka

moja Hancia nie przepada za kotami. toleruje jedynie Gigę - kotkę kuzynki tż. pozostałych się boi.

Teliku zdrówka dla Jasia!!!!!!!!!!!

witam się
jakoś przetrwałam teatr w sobotę nawet przyjemna sztuka była, komedia, więc się pośmiałam. tylko za każdym razem jak jestem w teatrze to mało co widzę, bo momentalnie mi oczy łzami zachodzą i szczypią mąż się śmieje, że uczulona na kulturę jestem
__________________
Haneczka

Kobiety nigdy nie zrozumiesz. Nawet jeśli jesteś kobietą! (A.J.Cronin)
pieleszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 07:15   #2698
aania_20
Zakorzenienie
 
Avatar aania_20
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 4 494
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Cytat:
Napisane przez pieleszka Pokaż wiadomość
a gdzie Wy wszystkie się podziewacie??

jakoś przetrwałam teatr w sobotę nawet przyjemna sztuka była, komedia, więc się pośmiałam. tylko za każdym razem jak jestem w teatrze to mało co widzę, bo momentalnie mi oczy łzami zachodzą i szczypią mąż się śmieje, że uczulona na kulturę jestem
jestem Jakoś żyję, a gdzie reszta???

ale Ci mąż komplement zaserwował

Nam weekend zleciał jak zwykle, praca, spacery, olimpiada..,,,więc nawet nie ma co pisać

Telik, jak Jasio?
__________________
"...Ale miłość - kiedy jedno spada w dół,
drugie ciągnie je ku górze... "

aania_20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 07:34   #2699
Oliweczka1985
Zakorzenienie
 
Avatar Oliweczka1985
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 4 158
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej.

Pieleszko, Teliku- jak dzieci, choroby mijają?

Marzenko- u Juli zrobienie kupy zawsze było bardzo tajneuciekała i się chowała gdzieś do kąta, dlatego teraz jest tak ciężko zrobić do nocnika, ale jest coraz lepiej
Apetyczne ciacho(fb)-zostało coś na dzisiaj?
Słodka Hania-napewno będzie się dzielnie zajmować swoim nowym lokatorem

Brumek już na swoim

Wpadnę później najpierw robota
__________________

"...w małych rączkach mieści się cała miłość …''

Juleńka
Mateuszek
Oliweczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-17, 10:07   #2700
Stronczek27
Wtajemniczenie
 
Avatar Stronczek27
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Lomza (PL), Slough (UK)
Wiadomości: 2 465
GG do Stronczek27
Dot.: Sikamy po kątach, psocimy że strach, a nasze mamy tylko "och" i "ach". 07-08.20

Hej mamuski

Melduje ze zyjemy

Milego dnia!!!


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Stronczek27 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-04 23:09:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:18.