Niemcy IV :) - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-09-09, 21:53   #2671
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg
i szczęścia

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
ja miałam ślub 23.08 także też świeżo po. pamiętaj, machnij przed kościołem ze 2 kielichy i nie będziesz się aż tak stresować po pierwszym tańcu już z górki. nie ma się co stresować bo przeoczysz wszystko a czas i tak będzie szybko leciał jak zaczarowany.
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
gratulacje

a my 15.09 odbieramy klucze
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 22:18   #2672
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Ile tygodni płacili ci mutter...geld ?
Bi mi wyliczyli z 18 tygodni ... Nie,wiem czemu bo słyszałam o 14 stu. Czyżby dlatego że to wczesniak ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
Mutterschaftsgeld placili mi tylko 10tygodni..6tygodnie przed terminem i 4 po terminie...potem Elterngeld...

sharmi ja jestem tu juz 20lat..jezyka uczylam sie najpierw od dzieci od tv potem na kursie..najwazniejsze to sie przelamac i gadac nawet z bledami i prosic zeby Cie poprawiali

mimi sprobuj..w przedszkolach czesto potrzebuja praktykantek..a dzieci super sa zeby osluchac sie z jezykiem, zobaczysz jak taka praca wyglada i czy to dla Ciebie

Ja tez ostatnio w Ikei bylam (na szczescie rowerem ) ..kupililam nowe rollos do pokoju i kilkanascie drobiazgow i tez 100e poszla...ech..a tu nawet polowy miesiaca nie ma

Czarnulka zeby isc na zwolnienie to musi lekarz prowadzacy sie zgodzic, a tu nie jest tak latwo jak w Polsce...jesli masz mozliwosc sie oszczedzania i nic sie nie dzieje to bym pracowala.. Jesli bedzie cos nie tak to lekarz zareaguje i bedziesz normalnie ubezpieczona i chroniona i dostaniesz Mutterschaftsgel i Elterngeld..Bedzie dobrze

Ja bardzo wczesnie mialam skurcze w obu ciazach a jednak dzieci jakos do terminu dotrwaly... trzeba odpoczywac, ale tez nie przesadzac przy drugiej ciazy jest zdecydowanie gorzej bo nawet czasu nie masz zeby odpoczac po pracy bo masz dziecko jeszcze wiec po pracy na kanape i odpoczywaj

dolinka baw sie dobrze gratulacje i Viel Spaß auf Rodos

Dzisiaj byla u nas inventura i szef ze mna o moich planach na przyszlosc rozmawial..niestety dopoki dzieci male nie bardzo mam szanse dalej sie rozwiac

do mnie na weekend przyjezdrza brat i bratowa, strasznie sie ciesze bo nie byli u nas juz chyba z 6lat, a cora ma w niedziele maly maraton wiec moj zapalony brat biegacz juz sie cieszy ze moze dopingowac siostrzenice
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-09, 22:35   #2673
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Ogórek nie myśl, że planuje lecieć na zwolnienie po prostu wole wiedzieć w razie "W"
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 00:05   #2674
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ogórek nie myśl, że planuje lecieć na zwolnienie po prostu wole wiedzieć w razie "W"
Ze zwolnieniem w ciąży jest bardzo ciężko ale jest to możliwe. Sama miałam verbot w ciąży od jej samego początku i byłam w domu. Jednakże musiałam się nachodzic no i pracodawca również bo to on wysłał mnie na zwolnienie.

Ale jesli czujesz się ok i warunki pracy nie sa szkodliwe i ciężkie jak było to u mnie to pracuj spokojnie

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 00:59   #2675
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez dolinka881 Pokaż wiadomość
Dziewczyny- jadę do Polski na swój ślub i wesele!
Trzymajcie kciuki żebym nie przewróciła się na pierwszym tańcu! (Swoją drogą prywatny kurs kosztuje 50€ za godzinę-zdzierstwo!).
A potem podróż poślubna na Rodos!
Do usłyszenia za 3 tyg
a
aby było wszystko tak jak sobie to wymarzyłas

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
Właśnie dziś zaczęłam szkołę. co prawda są pare lekcji za mną ale nadrobie chodzę do jakieś prywatnej na Garath "sputnik". ja osobiście dałam papiery do szkoły- zameldowanie i kontrakt umowe o pracę i szkoła ma mi wysłać papiery i państwo ma mi połowe płacić za kurs. niestety tylko połowe bo jestem zatrudniona na pół etatu. gdybym nie byłą to by mi całość płacili a gdybym pracowała na cały etat to bym płaciła całość (i raczej nie miała czasu chodzić do szkoły)

moje koleżanki poszły do jobcenter i tam każdemu przysługuje osoba taki doradca i on kieruje Cię co powinnaś robić gdzie iść taki mentor który Cię kieruje. moim koleżankom pomógł znaleźć szkołę i właśnie zajmuje się sprawą papierową.

Jesteście tak miłe że aż chce się siedzieć przed kompem zamiast się uczyć niemieckiego! jak już pisałam jestem tu od kwietnia, mam pracę na pół etatu i reszte poświęcam na szkołę. w domu tylko niemiecka telewizja ale w pracy niestety nie mam jak rozmawiać po niem dlatego poszłam do szkoły. chodzę po 4h dziennie- 3 razy w tygodniu. jak na razie po pierwszej lekcji jestem bardzo zadowolona i aż głodna nauki


---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:50 ----------




ja miałam ślub 23.08 także też świeżo po. pamiętaj, machnij przed kościołem ze 2 kielichy i nie będziesz się aż tak stresować po pierwszym tańcu już z górki. nie ma się co stresować bo przeoczysz wszystko a czas i tak będzie szybko leciał jak zaczarowany.
Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
ale zeby sie z Nim dogadac to cos tam musialy szprechac

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Dziękuję

Z tego co wiem, to mogłabyś się zarejestrować i oni właśnie posyłają na kurs auslanderow... Ale z dokumentami to nie pomogę, bo się nie rejestrowałam

A co do tłumaczenia, z tego co wiem, to wszyscy tutaj wymagają tłumaczeń stąd... Tak przynajmniej szefowa mówiła
dzieki

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

dzis bylam pierwszy raz na kursie, niestety tylko 12 lekcji po 1,5h, raz w tygodniu, jest nas 14 osob, facet swietnie tlumaczy i widac, ze sie angazuje w to co robi, tylko to kurcze bardzo malo, koszt 76 euro

ale dowiedzialam sie tez ze jest szkola 4, czy 5 razy w tygodniu rano po kilka godzin, tylko musze namierzyc gdzie.
tylko znowu problem bo mąż mysli czy nie orzeprowadzic sie na Bawarie bo tam ma siostrę i byłoby nam łatwiej-raźniej,

i tu wybule za szkołę, bo na pewno droższa niż ten kurs, i po miesiacu przyjdzie mi się przeprowadzić, i trochę szkoda tracić tą kasę, no ale znowu jak nie wypali przeprowadzka

Poza tym Bawaria, tak daleko
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:16   #2676
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
a
aby było wszystko tak jak sobie to wymarzyłas



ale zeby sie z Nim dogadac to cos tam musialy szprechac



dzieki

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

dzis bylam pierwszy raz na kursie, niestety tylko 12 lekcji po 1,5h, raz w tygodniu, jest nas 14 osob, facet swietnie tlumaczy i widac, ze sie angazuje w to co robi, tylko to kurcze bardzo malo, koszt 76 euro

ale dowiedzialam sie tez ze jest szkola 4, czy 5 razy w tygodniu rano po kilka godzin, tylko musze namierzyc gdzie.
tylko znowu problem bo mąż mysli czy nie orzeprowadzic sie na Bawarie bo tam ma siostrę i byłoby nam łatwiej-raźniej,

i tu wybule za szkołę, bo na pewno droższa niż ten kurs, i po miesiacu przyjdzie mi się przeprowadzić, i trochę szkoda tracić tą kasę, no ale znowu jak nie wypali przeprowadzka

Poza tym Bawaria, tak daleko
Ale jaka piękna bawaria

O jakim mieście myślicie ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 07:47   #2677
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
a
aby było wszystko tak jak sobie to wymarzyłas



ale zeby sie z Nim dogadac to cos tam musialy szprechac



dzieki

---------- Dopisano o 01:59 ---------- Poprzedni post napisano o 01:53 ----------

dzis bylam pierwszy raz na kursie, niestety tylko 12 lekcji po 1,5h, raz w tygodniu, jest nas 14 osob, facet swietnie tlumaczy i widac, ze sie angazuje w to co robi, tylko to kurcze bardzo malo, koszt 76 euro

ale dowiedzialam sie tez ze jest szkola 4, czy 5 razy w tygodniu rano po kilka godzin, tylko musze namierzyc gdzie.
tylko znowu problem bo mąż mysli czy nie orzeprowadzic sie na Bawarie bo tam ma siostrę i byłoby nam łatwiej-raźniej,

i tu wybule za szkołę, bo na pewno droższa niż ten kurs, i po miesiacu przyjdzie mi się przeprowadzić, i trochę szkoda tracić tą kasę, no ale znowu jak nie wypali przeprowadzka

Poza tym Bawaria, tak daleko


no właśnie jedna trafiła na Zniemczonego Polaka ale w urzędach im zabraniają mówić po polsku ale coś tam po cichu jak ona nie wiedziała jak jest po niem to mówiła po polsku. no ale fakt podstawy jedna znała a druga poszła z koleżanką co potrafi niemiecki ja też przyjeżdzając tu nic niemieckiego (może jakieś podstawy jakie końcówki dostaje czasownik przy odpowiednich osobach) mój mąż za to zdawał mature z niem ale wstydzi się gadać więc prawie na równym poziomie. pomogli nam ludzie z załatwianiem spraw i teraz jakoś sobie radzimy. ja jestem gaduła więc nie mam problemu i mówie po niem niekoniecznie poprawnie.

co do szkoły to uważam że powinnaś iść na ten kurs pomimo tego czy wyjedziecie czy nie. 76 e to nie jest dużo a zawsze coś się tam nauczysz. z doświadczenia jednak wiem że takie kursy po 1,5h to mało dają ale zawsze coś tam wejdzie. za pare mies będę mogła ci napisać czy dają coś te po 4h dziennie :P

co do Bawarii, mój mąż też wspominał że jak się języka nauczymy to tam wyjedziemy bo lepsze zarobki i pięknie i blisko do innych Państw wiesz jak to jest z planami, mówi żę za miesiąc się możę przeprowadzicie a będzie się przedłużać czy coś, więc spróbuj tego kursu takie jest moje zdanie.

powodzenia!
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 08:27   #2678
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Ale jaka piękna bawaria

O jakim mieście myślicie ?

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
to jest miasteczko 10km od Memmingen, ale nie pamietam nazwy,
maja 100km do Monachium

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
no właśnie jedna trafiła na Zniemczonego Polaka ale w urzędach im zabraniają mówić po polsku ale coś tam po cichu jak ona nie wiedziała jak jest po niem to mówiła po polsku. no ale fakt podstawy jedna znała a druga poszła z koleżanką co potrafi niemiecki ja też przyjeżdzając tu nic niemieckiego (może jakieś podstawy jakie końcówki dostaje czasownik przy odpowiednich osobach) mój mąż za to zdawał mature z niem ale wstydzi się gadać więc prawie na równym poziomie. pomogli nam ludzie z załatwianiem spraw i teraz jakoś sobie radzimy. ja jestem gaduła więc nie mam problemu i mówie po niem niekoniecznie poprawnie.

co do szkoły to uważam że powinnaś iść na ten kurs pomimo tego czy wyjedziecie czy nie. 76 e to nie jest dużo a zawsze coś się tam nauczysz. z doświadczenia jednak wiem że takie kursy po 1,5h to mało dają ale zawsze coś tam wejdzie. za pare mies będę mogła ci napisać czy dają coś te po 4h dziennie :P

co do Bawarii, mój mąż też wspominał że jak się języka nauczymy to tam wyjedziemy bo lepsze zarobki i pięknie i blisko do innych Państw wiesz jak to jest z planami, mówi żę za miesiąc się możę przeprowadzicie a będzie się przedłużać czy coś, więc spróbuj tego kursu takie jest moje zdanie.

powodzenia!
ale czemu zabraniają? ja jak cos takiego słyszę, to zawsze mi wtedy zle jakos jest, ze nas niemcy dyskryminują, bo co jest z w tym zlego, ze ktos pomoże Ci w Twoim jezyku, skoro go zna,

na ten kurs za 76 euro poszlam, poszlam, wczoraj pierwsza lekcja, zawsze lepsze t niz nic,

zastanawiam sie nad ta szkołą wlasnie, tez bym poszla, bo jednak codziennie miec kontakt z jezykiem to jest cos,\
bo tak praktycznie mam zerowy kontakt z jezykiem

a moglabys mi napisac, ile placisz za ten kurs, jesli to nie tajemnica, i czy to miesiecznie czy calosc trzeba i jak dlugo bedzie trwal? czy o jakies dofinansowanie mozna sie starac?

co do Bawarii, to nie obawiacie sie ichniejszego dialektu??
i to fakt blisko do krajów "cieplejszych" niz nas

a czy w urzedzie pracy dogadam sie po angielsku?
i czy potrzebuje dyplomy studiow, swiadectwo pracy? wszystko mam w Polsce nie zabralam tu ani nie tlumaczylam bo mi te papiery jak psu na bude jak nie znam jezyka


bardzo Wam Dziewczyny za pomoc

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Dziękuję
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 08:34   #2679
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Z tym dialektem to nie jest tak źle jak sobie wyobrażacie
Owszem mają swoje powiedzenia itd. Ale idzie się normalnie dogadać chyba że się spotka jakiegoś starego rolnika ze wsi
W urzędach po angielsku idzie się dogadać a jak się zna podstawy niemieckiego to też idzie, ludzie w urzędach sa wyrozumiali

Ja mieszkam tu już dwa lata i nie zamierzam się przeprowadzać

Do Monachium mam 150 km

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 10:31   #2680
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
a czy w urzedzie pracy dogadam sie po angielsku?
i czy potrzebuje dyplomy studiow, swiadectwo pracy? wszystko mam w Polsce nie zabralam tu ani nie tlumaczylam bo mi te papiery jak psu na bude jak nie znam jezyka

[/COLOR]Dziękuję
Nie wiem czy po angielsku sie dogadasz, ale papiery bedziesz potrzebowac jesli szukasz jakiejs konkretnej pracy. Ja dzis wrocilam z biura pracy i musze pozalatiwac swoje dokumenty i sie dowiedziec czy moja uczelnia jest znana w Niemczech jesli jest to dobrze a jak nie to moje studia sa nic nie warte i wszystko od poczatku bede musial robic
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 15:24   #2681
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez sarah67 Pokaż wiadomość
to jest miasteczko 10km od Memmingen, ale nie pamietam nazwy,
maja 100km do Monachium


ale czemu zabraniają? ja jak cos takiego słyszę, to zawsze mi wtedy zle jakos jest, ze nas niemcy dyskryminują, bo co jest z w tym zlego, ze ktos pomoże Ci w Twoim jezyku, skoro go zna,

na ten kurs za 76 euro poszlam, poszlam, wczoraj pierwsza lekcja, zawsze lepsze t niz nic,

zastanawiam sie nad ta szkołą wlasnie, tez bym poszla, bo jednak codziennie miec kontakt z jezykiem to jest cos,\
bo tak praktycznie mam zerowy kontakt z jezykiem

a moglabys mi napisac, ile placisz za ten kurs, jesli to nie tajemnica, i czy to miesiecznie czy calosc trzeba i jak dlugo bedzie trwal? czy o jakies dofinansowanie mozna sie starac?

co do Bawarii, to nie obawiacie sie ichniejszego dialektu??
i to fakt blisko do krajów "cieplejszych" niz nas

a czy w urzedzie pracy dogadam sie po angielsku?
i czy potrzebuje dyplomy studiow, swiadectwo pracy? wszystko mam w Polsce nie zabralam tu ani nie tlumaczylam bo mi te papiery jak psu na bude jak nie znam jezyka


bardzo Wam Dziewczyny za pomoc

---------- Dopisano o 09:27 ---------- Poprzedni post napisano o 09:26 ----------

Dziękuję
czemu zabraniają używania innych języków, nie mam pojęcia! ja przed przyjazdem tutaj przetłumaczyłam wszystkie swoje dokumenty dyplomy itd i w urzędach porozumiewałam się po angielsku jednak nie ma co trzeba się uczyć języka i próbować po niemiecku. za długo się broniłam angielskim i niekażdy potrafi i rozumie więc postanowiłam się uczyć języka niem. jak już pisałam wcześniej ja chodzę do prywatnej szkoły po 4h dziennie 3 razy w tyg i płącę 2,5 e za godzinę. 10 e za dzień =30 e za tydzień czyli ok 120 e miesięcznie. umówiłam się z panią od kursu że będę płacić za tyle godzin ile będę chodzić. wiadomo że czasem coś ci wypadnie i nie możesz przyjść. jednka z urzędu jak cię kierują (wtedy chyba nic nie płacisz i państwo ci płaci za to ale nie możesz nigdzie pracować) wtedy musisz chodzić cały czas i nie ma że nie możesz przyjść, musisz wszystko dokumentować. jednak na takie kursy jak nie pracujesz to kierują o 4h dziennie 5 razy w tygodniu. także taki to musi dużo dawać! ja jednak jestem zadowolona ze swojego bo chodzę 3 dni do szkoły i 3 dni do pracy i jeden dzień wolnego w tygodniu o te kursy musisz dopytać i o dofinansowanie, w każdej szkole jest inaczej. mi szkołą sama wysłała papiery i pańśtwo ma mi połowe płacić ze wzglęu że pracuje no to tylko połowe. czekam właśnie na decyzje. ale jeśli nie będą mi chcieli płacić to trudno, i tak będę chodzić i się uczyć bo widzę że w domu jednak to nie to samo co w szkole. co do Bawarii- też się zastanawiamy z mężem czy nie uciec tam albo do Monachium ale to w dalekiej przyszłości jak już się nauczymy języka. tłumacz dokumenty ucz się języka i uwierz w siebie i próbuj gdzieś w swoim zawodzie. Taki też jest mój plan !

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy po angielsku sie dogadasz, ale papiery bedziesz potrzebowac jesli szukasz jakiejs konkretnej pracy. Ja dzis wrocilam z biura pracy i musze pozalatiwac swoje dokumenty i sie dowiedziec czy moja uczelnia jest znana w Niemczech jesli jest to dobrze a jak nie to moje studia sa nic nie warte i wszystko od poczatku bede musial robic
no właśnie dużo się słyszy o tym tutaj że jak ktoś w Pl skończył studia prywatne to te uczelnie prywatne nie są uznawane w DE. jednak Państwowe szkoły już są uznawalne. dokładnie nie wiem- tak słyszałam. jak się nauczę języka też się będę starać o uznanie moich studiów tutaj. jak się nie uda to chyba ausbildung zostaje
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-10, 15:28   #2682
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Poznajcie mojego kropka

uploadfromtaptalk1410359301786.jpg
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 17:25   #2683
sharmi
Raczkowanie
 
Avatar sharmi
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Dusseldorf
Wiadomości: 48
GG do sharmi
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607

Oooooo słodziaczek malutki Gratuluje jeszcze raz czarnulka zdrówka wam życzę i wszystkiego naj !
__________________
Działanie jest podstawowym kluczem do każdego sukcesu.” - Pablo Picasso
sharmi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 19:08   #2684
Czarnooka_Paula
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnooka_Paula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 11 023
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607

wooooołłłl

gratuluje kropka!!!!
__________________


Mia i Tosia <3


Czarnooka_Paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 20:34   #2685
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

o jeny jaka fasolka na zdjęciu gratulacje
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 20:59   #2686
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Ogórek nie myśl, że planuje lecieć na zwolnienie po prostu wole wiedzieć w razie "W"
kochana nawet jak bedziesz chciala isc to ja nie mam nic przeciw po prostu wiem ze kolezanka bardzo chciala isc a lekarka stwierdzila ze sa gorsze przypadki i ze ona jest z kazdego zwolnienia ktore daje kontrolowana...ale chyba wszystko zalezy od lekarza, pracy itd... jak bedzie cos sie dzialo to lekarz bez problemu wysle Cie na zwolnienie !!!

najwazniejsze zebys Ty sie dobrze ze wszystkim czula i dziecko szczesliwie i zdrowe sie urodzilo

Kropek slooodki
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 21:34   #2687
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Dolinka powodzenia i czekamy na relacje slubno-wycieczkowo baw sie dobrze!

Czarnulka super kropka
Ta cała ciemna plamka- czy fasolka to to zanaczone jest w srodku ta kreseczka? uswiadomcie mnie


a ja chcialam sie od Was dowiedziec czy mozna w De miec dwa Mini Joby w dwoch innych firmach?
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-10, 22:40   #2688
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 07:08   #2689
mimi05
Raczkowanie
 
Avatar mimi05
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 331
GG do mimi05 Wyślij wiadomość przez MSN do mimi05 Send a message via Skype™ to mimi05
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
no właśnie dużo się słyszy o tym tutaj że jak ktoś w Pl skończył studia prywatne to te uczelnie prywatne nie są uznawane w DE. jednak Państwowe szkoły już są uznawalne. dokładnie nie wiem- tak słyszałam. jak się nauczę języka też się będę starać o uznanie moich studiów tutaj. jak się nie uda to chyba ausbildung zostaje
Jesli skonczylo sie prywatna uczelnie i ona nie jest w wykazie uczelni uznawanych (z automatu) nostryfikacje trzeba przeprowadzic samemu, trwa to dluzej i przez to zwiekszaja sie koszty. Ja wiem, ze musze sama przeprowadzic proces nostryfikacji, ale plus jest taki ze moj licencjat tzn tytul i kierunek jest uznawany w Niemczech.
__________________
رحلة الألف ميل تبدأ بخطوة

The journey a 1000 miles begins with one step.
mimi05 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-09-11, 07:45   #2690
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dolinka powodzenia i czekamy na relacje slubno-wycieczkowo baw sie dobrze!

Czarnulka super kropka
Ta cała ciemna plamka- czy fasolka to to zanaczone jest w srodku ta kreseczka? uswiadomcie mnie


a ja chcialam sie od Was dowiedziec czy mozna w De miec dwa Mini Joby w dwoch innych firmach?
Ta kreseczka to dzidziuś... Ma 0,16cm. Ziarnko maku jak to powiedział ginekolog
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 08:00   #2691
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: Niemcy IV :)

Hej dziewczyny

sorry, ze tak wpadam jak po ogien, ale wiecie moze czy w De mozna wynajmowac mieszkanie, mieszkac w nim, ale nie byc zameldowanym??


Czarnulka wielkie gratulacje i spokojnej ciazy
...az mi sie przypomnialo jak wstawialam zdjecia mojego "ziarenka maku"




__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 08:31   #2692
88Ekaterina88
Zakorzenienie
 
Avatar 88Ekaterina88
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 32 367
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607
Ja niestety na telefonie nie widzę ale gratuluję potwierdzenia
Teraz tylko dobrze jeść, dużo pić, odpoczywać i się nie denerwować

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
__________________



Razem już 10 lat
1.07.2012 Willkommen in Deutschland
29.09.2012 Ślub Cywilny
7.09.2013 Ślub Kościelny
25.08.2014 Marika Nasze szczescie

88Ekaterina88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 08:43   #2693
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny

sorry, ze tak wpadam jak po ogien, ale wiecie moze czy w De mozna wynajmowac mieszkanie, mieszkac w nim, ale nie byc zameldowanym??

z tego co ja wiem jak sie mieszka ponad tydzien to trzeba sie zameldowac
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 08:47   #2694
*majka*
Zakorzenienie
 
Avatar *majka*
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: Nordrhein-Westfalen
Wiadomości: 7 497
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607
wow! nowe zycie! jeszcze raz gratuluje
__________________
*majka* jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 19:07   #2695
Czarnulka7891
Zakorzenienie
 
Avatar Czarnulka7891
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: DE
Wiadomości: 11 118
Dot.: Niemcy IV :)

Dziękuję kochane

Dziś ekscytacja kropkiem opadła bo przylazly mega mdłości z jednej strony to dobrze, bo przynajmniej wiem ze dzidziuś się rozwija...
__________________

Czarnulka7891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-11, 21:44   #2696
ogorekpazurek
Wtajemniczenie
 
Avatar ogorekpazurek
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: niemcy
Wiadomości: 2 435
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
Dolinka powodzenia i czekamy na relacje slubno-wycieczkowo baw sie dobrze!

Czarnulka super kropka
Ta cała ciemna plamka- czy fasolka to to zanaczone jest w srodku ta kreseczka? uswiadomcie mnie


a ja chcialam sie od Was dowiedziec czy mozna w De miec dwa Mini Joby w dwoch innych firmach?

mozesz miec, ja swojego tez mialam 2.....nie moglam przekroczyc wtedy tylko 400e..teraz jeszcze mozna zarobic 450 i jest Gleitzone..jest duzo mozliwosci
__________________
16/2015
ogorekpazurek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 01:06   #2697
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niemcy IV :)

Czarnulka dzieki za info i jeszcze raz Gratuluje
nurtuje mnie tylko czym jest ta ciemna otoczka poza ''ziarenkiem maku''? to jajeczko, wody płodowe z tego sie beda rozwijac?

Ogórek ,a czego nie mozna przekroczyc 450 eu wsumie?
i co to jest Gleitzone? pierwsze słysze
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 06:00   #2698
kajaccn
Rozeznanie
 
Avatar kajaccn
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Wegberg/Niemcy
Wiadomości: 762
Dot.: Niemcy IV :)

Takie jest prawo, że wpływy z prac Mini job nie mogą przekroczyć 450euro miesięcznie bo ta kwota jest zwolniona od podatku.
Gleitzone to MIDIjob, jest to prezdział zarobków między 450 i 850 euro, tam już jakieś podatki mogą być i jest ubezpieczenie.

Ja zaczynając 3 lata temu w Niemczech miałam minijob+midijob.
kajaccn jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 08:43   #2699
sarah67
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 777
Dot.: Niemcy IV :)

Cytat:
Napisane przez 88Ekaterina88 Pokaż wiadomość
Z tym dialektem to nie jest tak źle jak sobie wyobrażacie
Owszem mają swoje powiedzenia itd. Ale idzie się normalnie dogadać chyba że się spotka jakiegoś starego rolnika ze wsi
W urzędach po angielsku idzie się dogadać a jak się zna podstawy niemieckiego to też idzie, ludzie w urzędach sa wyrozumiali

Ja mieszkam tu już dwa lata i nie zamierzam się przeprowadzać

Do Monachium mam 150 km

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
no to fajnie chociaż to tak daleko od PL

Cytat:
Napisane przez mimi05 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy po angielsku sie dogadasz, ale papiery bedziesz potrzebowac jesli szukasz jakiejs konkretnej pracy. Ja dzis wrocilam z biura pracy i musze pozalatiwac swoje dokumenty i sie dowiedziec czy moja uczelnia jest znana w Niemczech jesli jest to dobrze a jak nie to moje studia sa nic nie warte i wszystko od poczatku bede musial robic
Na razie nie szukam pracy, tylko jezyka chcialabym sie nauczyc, bo moje dyplomy na nic sie zdadza
i jak zostana nie uznane to juz calkiem masakra
mam licencjat z prywatnej szkoly
mgr z panstwowej
ciekawe czy uznaja
do tego jeszcze 3 kierunku podyplomowe

a bedziesz tlumaczyla dokumenty w PL?

Cytat:
Napisane przez sharmi Pokaż wiadomość
czemu zabraniają używania innych języków, nie mam pojęcia! ja przed przyjazdem tutaj przetłumaczyłam wszystkie swoje dokumenty dyplomy itd i w urzędach porozumiewałam się po angielsku jednak nie ma co trzeba się uczyć języka i próbować po niemiecku. za długo się broniłam angielskim i niekażdy potrafi i rozumie więc postanowiłam się uczyć języka niem. jak już pisałam wcześniej ja chodzę do prywatnej szkoły po 4h dziennie 3 razy w tyg i płącę 2,5 e za godzinę. 10 e za dzień =30 e za tydzień czyli ok 120 e miesięcznie. umówiłam się z panią od kursu że będę płacić za tyle godzin ile będę chodzić. wiadomo że czasem coś ci wypadnie i nie możesz przyjść. jednka z urzędu jak cię kierują (wtedy chyba nic nie płacisz i państwo ci płaci za to ale nie możesz nigdzie pracować) wtedy musisz chodzić cały czas i nie ma że nie możesz przyjść, musisz wszystko dokumentować. jednak na takie kursy jak nie pracujesz to kierują o 4h dziennie 5 razy w tygodniu. także taki to musi dużo dawać! ja jednak jestem zadowolona ze swojego bo chodzę 3 dni do szkoły i 3 dni do pracy i jeden dzień wolnego w tygodniu o te kursy musisz dopytać i o dofinansowanie, w każdej szkole jest inaczej. mi szkołą sama wysłała papiery i pańśtwo ma mi połowe płacić ze wzglęu że pracuje no to tylko połowe. czekam właśnie na decyzje. ale jeśli nie będą mi chcieli płacić to trudno, i tak będę chodzić i się uczyć bo widzę że w domu jednak to nie to samo co w szkole. co do Bawarii- też się zastanawiamy z mężem czy nie uciec tam albo do Monachium ale to w dalekiej przyszłości jak już się nauczymy języka. tłumacz dokumenty ucz się języka i uwierz w siebie i próbuj gdzieś w swoim zawodzie. Taki też jest mój plan !

---------- Dopisano o 16:24 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------



no właśnie dużo się słyszy o tym tutaj że jak ktoś w Pl skończył studia prywatne to te uczelnie prywatne nie są uznawane w DE. jednak Państwowe szkoły już są uznawalne. dokładnie nie wiem- tak słyszałam. jak się nauczę języka też się będę starać o uznanie moich studiów tutaj. jak się nie uda to chyba ausbildung zostaje
to bylaby masakra jesli dyplomów nie uznaja

pewnie ja tez kazda cene bym zaplacila zeby tylko jezyka sie nauczyc, teraz dzidzia w przedszkolu, to moglabym chodzic codziennie,
moze sprobuje przejechac sie do tego biyra pracy, tylko co jak mi wypadnie ze na 2,3 dni do Pl bede jechac, mam nadzieje, ze tak odrazu z kursu nie wyrzucaja

Cytat:
Napisane przez Czarnulka7891 Pokaż wiadomość
Poznajcie mojego kropka

Załącznik 5787607


pamietaj brac kwas foliowy, i dbaj o siebie
sarah67 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-09-12, 08:43   #2700
Chardon
Zadomowienie
 
Avatar Chardon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: zza zachodniej granicy
Wiadomości: 1 441
Dot.: Niemcy IV :)

Czyli dobrze rozumiem ze na minijob nie jest sie ubezpieczonym?
Istnieje mozliwosc bycia zgloszonym do ubezpieczenia przez wspolmalzonka tak jak w Pl?
__________________
Znowu henna!
19.10.2013
Chardon jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-23 20:32:18


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:39.