Mamusie listopad 2019- cz. 2 - Strona 90 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-06-05, 10:42   #2671
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja bym poszła zrobić RTG do jakiejś sieciowki albo do jakiejś nowoczesnej placówki gdzie sprzęt jest nowszy i lepszej jakości, a personel jest regularnie szkolony.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:42   #2672
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Moja córcia przez jakieś 6 tygodni po porodzie nosiła rozmiar 50, i żałowałam, że nie kupilam nawet rozmiaru 46, bo w rozmiarze 50 pływała przez prawie miesiąc. Mało które dziecko jest na tyle duże, żeby od razu nosić 62, a jak ubranko jest tak wielkie, że noworodek w nim pływa to ani to do zdjęć dobrze nie wygląda (których uwierzcie mi będziecie robić milion dziennie) ani nie jest bezpieczne (jak za dużo materiału to zawsze może sobie narzucić rękawek albo coś na buzię i nie móc oddychać!). Więc 56 to mus a dla niektórych jak dziecko nie jest szacowane pod koniec ciąży na olbrzyma to nawet ze2 sztuki rozmiaru 50.
U nas też 56 był dobry na start i uważam że to optymalny rozmiar jeśli dzieć na USG gdzieś w ostatnich tygodniach ciąży nie rokuje na chudzinkę. U nas przewidywanie było na ok 4kg a Młody ważył 3740gram.
Wyprawkę kompletowałam na Allegro u jakiegoś pl producenta.
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Owocowy koktajl
Ja bym nie dzwoniła i nic nie opowiadała. Po co. Teraz Ty i tz jesteście swoją rodziną,jeśli kontakty z nimi to dla Was nerwy to nie ma sensu ich utrzymywać
Na prawdę dla własnego zdrowia trzeba być egoistą.

O wychowaniu bym nawet nie gdybala jeszcze, różne są dzieci,my jesteśmy różni, nasi partnerzy. Wszystko wyjdzie w praniu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W punkt. Czasem warto dla zdrowia własnego i dobra swoje rodziny odpuścić niż na siłę starać się utrzymywać kontakt z kimś kto nie jest tego wart. Ja wiem że to rodzina ale... Może takie odcięcie coś im uświadomi. Albo rozmowa wprost - że jest Wam przykro jak Was traktują. To niestety lepiej żeby wyszło od TŻ niż od Ciebie bo wtedy Ty będziesz uznana za tą najgorszą :/

Ja przy okazji swojego ślubu zbuntowałam się na zaproszenie syna żony wujka (brata mojego Taty) bo ani to dla mnie rodzina ani ktoś bliski.. Był tekst że wtedy ona nie przyjdzie i w związku z tym wujek też nie. Pamiętam Babcia chciała mi nawet zapłacić za talerzyk dla tego chłopaka ale ja uparcie że nie chcę go tam.
Jaka była moja radość że dopięłam swego

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:43   #2673
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U nas szykuje się krótki grubasek
Wczoraj lekarz zmierzył ostatni raz crl to wyszło 9,2cm i 137g, a kuzynka miała 11cm i 70g

I się zastanawiam czy to nie kwestia tego, że obżeram się owocami a to jednak pełno cukru ;/ A mówił, żeby mniej cukrów przyjmować
Nie wiem czy masz się czym martwić tak naprawdę, mój mały w 15+4 miał 193g i lekarz powiedział że jak jak najbardziej ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:46   #2674
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Na prawdę tym bardziej jeśli jakaś część rodziny jest toksyczna to lepiej ukrócić kontakt teraz niż jak się pojawi dziecko. Bo wtedy będzie sto razy gorzej i sto razy więcej powodów do spięć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:47   #2675
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mam zagwozdkę z rtg zębów. Wczoraj lekarz twierdził, że nie ma żadnych przeciwwskazań, a dzisiaj dzwoniłam do wszystkich ośrodków robiących rtg w okolicy i powiedzieli, że mi nie zrobią. Lekarz mówił, że gorzej jak rozwinie się stan zapalny niż jak zrobi się jedno zdjęcie zębów.
I tak pomyślałam: może pójdę i się nie przyznam, że jestem w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Aż dziwne! Jak miałam problem z 8. to w klinice w moim mieście (ale oni mają nowoczesny sprzęt) sami mnie namawiali do RTG z dodatkowym fartuchem, ale ostatecznie nie robiłam.

Nie masz w okolicy jakiejś w miarę nowoczesnej klinki? Ewentualnie zaświadczenie od gina, że nie ma przeciwskazań, jeśli masz taką możliwość.

Bez mówienia chybya bym się nie zdecydowała ze względu na ten dodatkowy fartuch. Chyba ze go dostaniesz, nawet jak nie powiesz?
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:58   #2676
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Aż dziwne! Jak miałam problem z 8. to w klinice w moim mieście (ale oni mają nowoczesny sprzęt) sami mnie namawiali do RTG z dodatkowym fartuchem, ale ostatecznie nie robiłam.

Nie masz w okolicy jakiejś w miarę nowoczesnej klinki? Ewentualnie zaświadczenie od gina, że nie ma przeciwskazań, jeśli masz taką możliwość.

Bez mówienia chybya bym się nie zdecydowała ze względu na ten dodatkowy fartuch. Chyba ze go dostaniesz, nawet jak nie powiesz?
Obdzwoniłam wszystkie kliniki, została mi jedna w której nie odbierają i wszędzie na wieść o ciąży odmawiali. W jednej mi powiedzieli, że tylko "z pisemną zgoda lekarza prowadzącego, skierowaniem od dentytsy że rtg jest niezbędne i moją zgodą, że biorę pełną odpowiedzialność".
Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Rentgena nie wolno w ciazy! To najwieksze zlo. A dlaczego nie obedzie sie bez? W dzisiejzych czasach jest taka aparatura, ze do zadnego wypelniania kanalow itp juz nie jest niezbedne zdjecie.
Można w ciąży. I mój lekarz i dentystka twierdzą, że dawki rtg są tak małe, że nie zaszkodza. A dużo większe niebezpieczeństwo stanowi potencjalny stan zapalny czy np bakterie.

Dentystka przy okazji roboty ostatniego zęba stwierdziła, że "tutaj chyba kanałowe" ale nie chce mi niepotrzebnie rozwiercać zęba, bo może się okazać, że kanał jest zdrowy i bez rtg nie wykona zabiegu. Założyła mi tylko opatrunek do czasu "po porodzie". I mam do usunięcia zarośnięte korzenie z siódemki czy ósemki, a bez rtg "rwą na ślepo".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 10:59   #2677
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
U nas szykuje się krótki grubasek
Wczoraj lekarz zmierzył ostatni raz crl to wyszło 9,2cm i 137g, a kuzynka miała 11cm i 70g

I się zastanawiam czy to nie kwestia tego, że obżeram się owocami a to jednak pełno cukru ;/ A mówił, żeby mniej cukrów przyjmować
Każdy pomiar jest obarczony mniejszym lub większym błędem A nasze maluchy już powoli zaczynają rosnąć w swoim tempie, bo jeden urodzi się z wagą poniżej 3kg, inny 3kg, a inny 4kg. My też jesteśmy różni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 11:09   #2678
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Poproś o skierowanie od stomatologa i podpisz swoją zgodę i po problemie skoro tego wymagają.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:10   #2679
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
To prawda, lepiej miec i nie uzyc niz nie miec i potrzebowac.
Ja i moj maz jestesmy wysocy. Mowi sie, ze wysokie kobiety rodza duze dzieci, ale moja lekarka powiedziala mi po porodzie, ze to przestarzale informacje i moze tak byc, ale to zadna regula. Ja urodzilam wyjatkowo male dziecko w porownaniu do tego jakie teoretycznie "powinnam", ale moje dziecko mega szybko nadrobilo i juz teraz jest wieksze od rowiesnikow.


Ktos pytal ile dzis bobas mial cm i ile wazyl. Przyznam, ze z zaaferowania obrazem na tv nawet nie wiem (ale obciach!)
Spoko, ja też Tz twierdzi, że 170g ale chyba przesadza mi się wydaje, że 150, no ale mniejsza z tym ważne, że zdrowe byłam rozproszona na usg, bo Młoda z nami była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:20   #2680
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Spoko, ja też Tz twierdzi, że 170g ale chyba przesadza mi się wydaje, że 150, no ale mniejsza z tym ważne, że zdrowe byłam rozproszona na usg, bo Młoda z nami była.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 20190605_141128-1134x2016.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:25   #2681
Daria523
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 1
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

mój Mały strasznie często ma katar... Wystarczy, że dłużej posiedzimy na dworze i już, przeziębienie gotowe xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-05 o 14:31 Powód: reklama
Daria523 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 13:34   #2682
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 Załącznik 7678707

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i super, powoli można już coś zbierać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:38   #2683
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 Załącznik 7678707

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak naprawdę okaże się ile waży na polowkowym żadne z nas nie było bardzo skupione na usg więc cieszę się, że Młoda była z nami teraz, a na polowkowe jej nie będę brala. Ale Liwia od początku jest większa od siostry. Zresztą, ona jest z wczesnej owulacji więc niech rośnie, bylebym dała radę ją wypchnąć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:35 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 Załącznik 7678707

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Super zakupy!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:39   #2684
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja jedna teraz na usg nikogo nie zabieram. Tz będzie w pracy,a że to o 17 to młoda zawiozę do dziadków. Na połówkowe na pewno nikogo nie będę brała bo to czas dla lekarza,na skupienie. Więc może w lipcu wezmę towarzyszów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:40   #2685
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Daria523 Pokaż wiadomość
mój Mały strasznie często ma katar... Wystarczy, że dłużej posiedzimy na dworze i już, przeziębienie gotowe xxxx
Ja nie podaje nic na katar, jeśli już to robię inhalacje, ewentualnie kominek z olejkiem podczas snu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2019-06-05 o 14:32 Powód: link w post
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:42   #2686
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 Załącznik 7678707

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Uwielbiam takie malusie ciuszki

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:44   #2687
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Ja nie podaje nic na katar, jeśli już to robię inhalacje, ewentualnie kominek z olejkiem podczas snu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ani_qa to spam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:44   #2688
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja jedna teraz na usg nikogo nie zabieram. Tz będzie w pracy,a że to o 17 to młoda zawiozę do dziadków. Na połówkowe na pewno nikogo nie będę brała bo to czas dla lekarza,na skupienie. Więc może w lipcu wezmę towarzyszów

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja jeszcze nie wiem, czy zabiorę córkę na połówkowe, przy dziecku jednak skupienie jest inne. Jeżeli nie będzie ze mną to poproszę o nagranie usg na płytkę i obejrzymy na spokojnie w domu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 13:50   #2689
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ani_qa to spam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet nie zwróciłam uwagi kto to napisał 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-06-05, 13:53   #2690
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Przyszła paczka z hm z ciuchami dla córki i jedna rzecz chyba będzie za mała. Moja pierwsza myśl - lepiej niech będzie druga córka to nie będę odsyłać, będzie dla niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 14:05   #2691
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Przyszła paczka z hm z ciuchami dla córki i jedna rzecz chyba będzie za mała. Moja pierwsza myśl - lepiej niech będzie druga córka to nie będę odsyłać, będzie dla niej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I to się nazywa matka myśląca o wszystkim!


Udało mi się dodzwonić do ostatniej placówki rtg. Chcą tylko zaświadczenia, że nie ma przeciwwskazań

A co do szkół rodzenia: właśnie wróciłam z jednej i położna powiedziała, że nie ma na szkole zajęć z technik okołoporodowych. Może w skrócie: zajęcia obejmują gimnastykę w ciąży, wyprawkę malucha, chustowanie, karmienie piersią, kąpiel i pielęgnacje noworodka.
Czy się mylę ale zawsze wydawało mi się, że na szkołę rodzenia idzie się po to, żeby zobaczyć/nauczyć się oddychać podczas porodu, przeć i dla mnie najważniejsze: współpracować z partnerem?
Położna mówiła też jak zapytałam o zajęcia z partnerem, że w gimnastyce nie ma mowy, ale może uczestniczyć w zajęciach z kąpieli dziecka. Oo

Edytowane przez owocowykoktajl
Czas edycji: 2019-06-05 o 14:17
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 14:58   #2692
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
I to się nazywa matka myśląca o wszystkim!


Udało mi się dodzwonić do ostatniej placówki rtg. Chcą tylko zaświadczenia, że nie ma przeciwwskazań

A co do szkół rodzenia: właśnie wróciłam z jednej i położna powiedziała, że nie ma na szkole zajęć z technik okołoporodowych. Może w skrócie: zajęcia obejmują gimnastykę w ciąży, wyprawkę malucha, chustowanie, karmienie piersią, kąpiel i pielęgnacje noworodka.
Czy się mylę ale zawsze wydawało mi się, że na szkołę rodzenia idzie się po to, żeby zobaczyć/nauczyć się oddychać podczas porodu, przeć i dla mnie najważniejsze: współpracować z partnerem?
Położna mówiła też jak zapytałam o zajęcia z partnerem, że w gimnastyce nie ma mowy, ale może uczestniczyć w zajęciach z kąpieli dziecka. Oo
To chyba zależy od szkoły, np. w przyszpitalnej w moim mieście mają jako jeden z punktów : "oswojenie z oddechem przeponowym jako element pracy na sali porodowej" i o współpracy z partnerem też jest.
__________________
11.04.2015

Edytowane przez misiaa91
Czas edycji: 2019-06-05 o 15:02
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 17:37   #2693
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99
Jakie slodkie

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
bylebym dała radę ją wypchnąć
Haha mam taki sam dylemat

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość

A co do szkół rodzenia: właśnie wróciłam z jednej i położna powiedziała, że nie ma na szkole zajęć z technik okołoporodowych. Może w skrócie: zajęcia obejmują gimnastykę w ciąży, wyprawkę malucha, chustowanie, karmienie piersią, kąpiel i pielęgnacje noworodka.
Czy się mylę ale zawsze wydawało mi się, że na szkołę rodzenia idzie się po to, żeby zobaczyć/nauczyć się oddychać podczas porodu, przeć i dla mnie najważniejsze: współpracować z partnerem?
Położna mówiła też jak zapytałam o zajęcia z partnerem, że w gimnastyce nie ma mowy, ale może uczestniczyć w zajęciach z kąpieli dziecka. Oo
To dziwne. U mnie wlasnie technika porodu i jak go najlepiej przezyc to byl glowny temat. A np tematu wyprawki dla noworodka nie bylo w ogole, bo polozna wychodzila z zalozenia, ze kazdy co innego potrzebuje.
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 18:04   #2694
Miss_Bow
Zadomowienie
 
Avatar Miss_Bow
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 229
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja dzisiaj cały dzień z mężem, i nim się obejrzałam - już prawie wieczór. Mam straszną ochotę na truskawki z bitą śmietaną, będą na kolację Mój endokrynolog odwołał wizytę z powodu choroby, nie wiem, kiedy kolejna - mam zadzwonić na następny tydzień. Trochę się zirytowałam, bo pokrzyżowało mi to trochę plany na kolejne badania krwi...

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Idę w ciemno Ja staram się myśleć pozytywnie, ale strach nadal jest i czasem się takie głupoty w głowie kołyszą, że szkoda słów. Ale musi być dobrze! ;-)

Najgorsze jak człowiek ma za dużo czasu na myślenie A ja go niestety mam za dużo... Staram się nastrajać pozytywnie, ale jak mam słabszy dzień to aż się boję swoich myśli!

Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Hej! Mogę dołączyć? Mam termin na 20 listopada
Od razu zaznaczę, że jestem panikarą jakiej tu na razie nie widzę ale to przez 2 stracone ciążę. teraz jestem już niby na bezpiecznym etapie ale ostatnio ciągle bolil mnie brzuch. tydzień temu byłam na wizycie i szyjka ok, nic się nie odkleja, nie mam plamień a jednak bardzo się boję. Jeszcze chodzę do pracy ale chyba niedługo, bo dziecko ważniejsze.
Czy któraś z was też ma bóle? Głównie o dziwo męczą mnie nad ranem, kiedy powinnam być wypoczęta.

Cześć
Mnie ciągnie i pobolewa tak na dole po bokach/w pachwinach jak za długo jestem na nogach, ale rano zazwyczaj jest ok.

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Ja już po wizycie. Wszystko dobrze. Nadal chłopak. Ale dopóki połówkowe tego nie potwierdzi to i tak w to nie uwierzę, bo moja córcia na tym etapie też była chłopcem

Super, gratuluję Sama jestem ciekawa czy Twój synek pozostanie synkiem

Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny Wstyd się przyznać, ale nie mam Was kiedy czytać Jesteśmy aktualnie nad morzem i pogodę mamy piękną Nadrobie czytanie wątku jak wrócimy. Udanych wizyt i gratulacje tych już odbytych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Udanego pobytu, oby pogoda dopisała do samego końca

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale super! Masz tak de facto niecałe 3 tygodnie bez podglądania


Nie chciałam już wczoraj pisać, ale mój tż się nieźle wkurzył na swojego ojca. Jak byli w sobotę to ciągle, że "oby wnuk, oby wnuk, bo przedłuży ród". I wczoraj dzwonił i znowu ta sama śpiewka, z tym, że "szkoda, że wnuczka, liczyliśmy na wnuka". Nosz kuuuu. Po pierwsze czasy "rodowe" minęły bezpowrotnie. Po drugie córka też może przedłużyć nazwisko po trzecie: mamy wrażenie, że w ogóle się nie cieszą z ciąży, traktują nas na zasadzie spychologii: no, wy macie córkę ale kuzynka ma syna! I jej syn ma już tyle a tyle cm czy wagi! A o Zuzkę nawet nie zapytali ile waży czy mierzy a po czwarte: prawda jest taka, że przy ich trybie życia i wieku to nawet nie doczekaliby tego "przedłużenia rodu". A po szóste: jesteśmy młodzi, mamy w planach kolejne dziecko (dzieci, jak środki pozwolą)

Szkoda mi TŻ bo widzę, że jest mu przykro. Z kolejnej strony sam powiedział przy nich, że wolałby chłopca, bo to lepsza więź według niego i prościej wychować (bo pilnujesz chłopca a nie miasta). Próbowałam mu argumentować, że możemy mieć córkę jak mamusia: lalki be, autka najlepsze. Gra w gumę be ale gry zespołowe, karate jak najbardziej. Że to nie jest powiedziane, że jak córka to róż i lalki a jak syn to noga i czarny. Że wszystko zależy od nas i od samego dziecka.

Powiedziałam mu, że jak znowu teść będzie dzwonił, to żeby powiedział, że zawsze chciał córeczkę tatusia ale wstyd się było przyznać, żeby niepotrzebnie nie ciągnął całego tematu.

I przyznam się, że wczoraj nie wytrzymałam. Palnęłam, że chcę, żeby Zuzka była tym nielicznym dzieckiem urodzonym w terminie wg usg bo przynajmniej nie będę musiała jeździć do teściowej na urodziny, bo ważniejsza jest dla mnie moja córeczka.

Ale powiedzcie mi co trzeba mieć zamiast serca i mózgu żeby walić z tekstami "szkoda, że córka" i że "czy wasze czy kuzynki kochać będziemy tak samo". Nóż mi się w kieszeni otwiera. A z nerwów od wczoraj boli mnie brzuch i głowa :/

Mam zamiar na pocieszenie kupić jakieś małe, białe body i wydrukować na nim jakiś śmieszny napis z córeczką tatusia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Przykro mi, że u Was taka sytuacja Staraj się tym nie przejmować, niestety rodziny się nie wybiera.
Mój mąż od ponad roku nie ma kontaktu ze swoją matką, widzę jak mu przykro... Nawet nie wie o tym, że spodziewamy się maluszka. Sytuacja rodzinna jest bardzo ciężka

Cytat:
Napisane przez Sarahxoxo Pokaż wiadomość
Jakie slodkie







Haha mam taki sam dylemat







To dziwne. U mnie wlasnie technika porodu i jak go najlepiej przezyc to byl glowny temat. A np tematu wyprawki dla noworodka nie bylo w ogole, bo polozna wychodzila z zalozenia, ze kazdy co innego potrzebuje.

Z tego, co słyszałam w UK na szkole rodzenia poruszane są wszystkie tematy - poród i opieka nad maluszkiem.

Cytat:
Napisane przez sugarfreeee Pokaż wiadomość
Wczoraj na porannym spacerze z psami rzygałam jak żul sąsiadom pod płotem Ten drugi trymestr miała być miły, no halo

O matko, biedna! Długo Cię trzyma!

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
No to spore dziecię

Pojechałam dziś do vive profit, chciałam kupić sobie jakieś luźne koszule i koszulki. Kupiłam mężowi trzy koszule w kratę (niebieska, czerwona i brązowa), a sobie nic

I popelniłam pierwsze zakupy ubrankowe no nie mogłam się oprzeć! Body za 1.99 i śpioszki na zimę w promce za 14.99 Załącznik 7678707

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Słodkie ciuszki Ja już nie mogę się doczekać aż wpadnę w szał zakupowy Ostatnio byłam oglądać łóżeczka z nudów i przeszłam przez dział ubraniowy przy okazji, tyle cudów Ale boję się, że jak przyjdzie co do czego to nic mi się nie będzie podobać, jestem strasznie wybredna

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Mam zagwozdkę z rtg zębów. Wczoraj lekarz twierdził, że nie ma żadnych przeciwwskazań, a dzisiaj dzwoniłam do wszystkich ośrodków robiących rtg w okolicy i powiedzieli, że mi nie zrobią. Lekarz mówił, że gorzej jak rozwinie się stan zapalny niż jak zrobi się jedno zdjęcie zębów.
I tak pomyślałam: może pójdę i się nie przyznam, że jestem w ciąży?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

W drugim trymestrze RTG już nie jest chyba aż takie niebezpieczne, najgorszy pierwszy trymestr, jak wszystko się wykształca. Ale z drugiej strony i tak jesteś w tym specjalnym fartuchu, więc jesteś zabezpieczona.
__________________
"Żyj z całych sił i uśmiechaj się do ludzi...!"

24 września 2016 r.
Miss_Bow jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:11   #2695
Likka9
Zakorzenienie
 
Avatar Likka9
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 6 969
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Ja dopiero zagoniłam dziecko do domu,nogi w tyłek włażą. Ale lubię te ciepłe aktywne popoludnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Likka9 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:20   #2696
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja dopiero zagoniłam dziecko do domu,nogi w tyłek włażą. Ale lubię te ciepłe aktywne popoludnia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja dzisiaj miałam lenia i byłam tylko w bibliotece po zarezerwowana Sage Stulecia Winnych i całe popołudnie spędziłam na balkonie w słońcu z książką. Opaliłam się trochę i pół pierwszego tomu zjadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:31   #2697
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj miałam lenia i byłam tylko w bibliotece po zarezerwowana Sage Stulecia Winnych i całe popołudnie spędziłam na balkonie w słońcu z książką. Opaliłam się trochę i pół pierwszego tomu zjadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przyjemne z pożytecznym

Ja kupiłam dziś mleczko do opalania więc popołudniu... Zaczęło lać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:36   #2698
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ja dzisiaj miałam lenia i byłam tylko w bibliotece po zarezerwowana Sage Stulecia Winnych i całe popołudnie spędziłam na balkonie w słońcu z książką. Opaliłam się trochę i pół pierwszego tomu zjadłam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Rozumiem ze serial obejrzałas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:40   #2699
kapewa
Raczkowanie
 
Avatar kapewa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 163
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Witaj Jaguś

Owocowy koktajl-przykra taka sytuacja, takie przygaduszki. Może to tylko taki szok że jednak dziewczynka, muszą się oswoić z myślą.
U nas też między ludźmi jest cały czas dogadywanie, żeby był chłopak-póki nic nie wiadomo to mówimy że "jest nadzieja" i że "będziemy próbować do skutku" U moich rodzicow dopiero za 4 razem się udało
Osobiście też nastawiamy się żeby był syn, ale z córki też będziemy się cieszyć, najważniejsze żeby było zdrowe.

Rtg można robić, ale myślę że powinnaś się przyznać na miejscu, żeby jednak dobrze zabezpieczyli brzuch, ewentualnie podpiszesz jakiś papierek. Przez telefon może tak mówią, ale jak już będziesz na miejscu i powiesz co jak to zrobią.

Likka znam to myślenie. Ja lubię kupować ciuszki starszej córce, że jak niewynosi ich to będą dla młodszej. A póżniej jak są na zdjęciach to nie można odróżnić która to, dobrze że mamy daty. Jest między nimi niecałe dwa lata różnicy a szczególnie w niemowlęctwie podobne jak dwie krople wody.
kapewa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-06-05, 19:40   #2700
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 2

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Rozumiem ze serial obejrzałas?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tak, w sumie to on mnie skłonił do prz czytania książek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-06-25 09:30:31


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:20.