Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic - Strona 91 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-09, 10:54   #2701
kicia069
Zadomowienie
 
Avatar kicia069
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 059
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Nie znalazłam w spisie wiec ślicznie prosze o analize maski:

Kallos, Herbal Balm:

Aqua, propylen glikol, myristil alcohol, cetrimonium clorid, mica, titanium dioxide, tetrasodium EDTA, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, C.I.42051, C.I. 19140, citric acid, parfum, hexil cinnamal.

ma ona regenerować zniszczone a nawet spalone włosy, jestem ciekawa czy zapewnienia producenta sa prawdziwe
kicia069 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 21:51   #2702
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

No to zabieram się powolutku do pracy, na miarę posiadanego czasu...

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość
Witam Zakręciłam się tutaj nieziemsko, czytam, czytam i końca interesujących wiadomości nie widać...Takie skazanie na wizaż bardzo przyjemne. Przeglądałam "słownik składników"(jest świetny), a także "liste przeanalizowanych kosmetyków", mniej więcej wiem co powsadzali do kosmetyków, których używam, ale tak sobie pomyślałam, że "...dobry Bóg zrobił co mógł, a teraz trzeba wezwać fachowca"
Czekam na kosmetyki z Toni&Guy, chciałabym wiedzieć co sądzicie o ich składzie, będę wdzięczna za opinie

1.Toni&Guy Frizz Smoothing Curl Shampoo
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Cocamide DEA, Phenoxyethanol, Polyquaternium-10, Parfum, Quaternium-80, Dipropylene Glycol, Potassium Sorbate, Glycerin, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional, Polyquaternium-7, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Disodium Phosphate, Hydroxycitronellal, Sodium Acetate, Isopropyl Alcohol, Methylparaben, Propylparaben.
Omijać z daleka.
Zwykłe myjadło bez jakichkolwiek właściwości odżywczych, zaprawione odrobiną gliceryny.
IMO - skład beznadziejny.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 21:55   #2703
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość

2.Toni&Guy Frizz Smoothing Curl Conditioner
Aqua, Cetyl Alcohol, Dimethicone, Stearamidopropyl Dimethylamine, Cetrimonium Chloride, Phenoxyethanol, VP/VA Copolymer, Glycerin, Glyceryl Stearate, Amodimethicone, Polyquaternium-11, Citric Acid, Behentrimonium Chloride, Parfum, Dipropylene Glycol, Isopropyl Alcohol, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Trideceth-10, Hydroxycitronellal.
Odżywka - bez wartości odżywczej.
Zawiera trochę silikonów, emolient, antystatyk i trochę gliceryny [naprawdę mało]. Zero substancji odbudowujących/odżywiających.
Jak poprzednio - omijać z daleka, zwłaszcza że, zdaje się, kosztuje niemałe pieniądze, a zaprezentowana mieszanina składników warta może ze 3 zł
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 21:57   #2704
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość

3.Toni&Guy Twist-It Curl Balm
Aqua, Cetyl Alcohol, VP/VA Copolymer, Glycerin, Cyclopentasiloxane- to jest ten fee sylikon , Cyclohexasiloxane, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Parfum, Methylparaben, Dipropylene Glycol, PEG-90M, Butylparaben, Ethylparaben, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Isobutylparaben, Propylparaben, Hydroxycitronellal, Linalool.
Jak mniemam, to jakiś kosmetyk do podkreślania loków ?
Za ich utrwalenie odpowiada pogrubiona substancja.
Oprócz tego silikony [ochrona, połysk].
I tyle. Odżywiać na pewno nie będzie
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:03   #2705
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość
4 Toni&Guy Soft Curl Cream
Aqua (Water), Stearic Acid, Petrolatum, Glycerin, Cetyl Alcohol, VP/VA Copolymer, Phenoxyethanol, Glyceryl Stearate, Potassium Hydroxide, Methylparaben, Carbomer, Ethylparaben, Parfum (Fragrance), Tetrasodium EDTA, Dipropylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Hydoxycitronellal, Linalool.
Takie zmiękczająco-nawilżające mazidło, może mieć także właściwości utrwalające skręt.
Nic więcej do powiedzenia nie mam, bo skład bardzo ubogi
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:06   #2706
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość
5. Toni&Guy Detox Shampoo
Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Cocamide DEA, Sodium Chloride, Phenoxyethanol, Parfum, Dimethicone Copolyol, Glycerin, Dipropylene Glycol, Potassium Sorbate, Citric Acid, Tetrasodium EDTA, Butylphenyl Methylpropional Disodium Phosphate, Hydroxyisohexyl 3-cyclohexenecarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Magnesium Nitrate, Methylchloroisothiazolino ne, Magnesium Chloride, Methylisothiazolinone.
Kolejny produkt o słabiutkim składzie.
Same substancje myjące z odrobiną gliceryny i silikonu.
No w tym przypadku można to jeszcze jakoś "wybaczyć" skoro to ma być detox dla włosów.
Co nie znaczy, że szampon wzbudza mój entuzjazm.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:08   #2707
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ptasiek29 Pokaż wiadomość

6. Toni&Guy Finishing Shine Spray
Alcohol Denat., Cyclopentasiloxane, Cyclohexasiloxane, Phenyl Trimethicone, Parfum, Dipropylene Glycol, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexenecarboxaldehyde , Hydroxycitronellal, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone.
Za połysk odpowiedzialne będą użyte tu silikony.
Produkt oparty na alkoholu [li i wyłącznie, nie użyto wody!] - duże prawdopodobieństwo wysuszenia.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-09, 22:14   #2708
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez soremi Pokaż wiadomość
Jeśli w składzie szamponu jest napisane alcohol* *=pochodzi z upraw naturalnych, jaki alkohol producent ma na myśli? etyl, metyl, Cetearyl alcohol ?
Na moje oko - niestety zwykły alkohol, tyle, że otrzymany z surowców uprawianych ekologicznie, bez nawozów, oprysków i tego typu środków.

Cytat:
Napisane przez LadyKamilQa Pokaż wiadomość
Ja bym chciała dokładnie poznać skład maseczki Garnier Fructis Nutri-Gładki a więc:

Aqua/water, Cetearyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Peg-180, Amodimethicone, Cetyl Esters, Niacynamide, Saccharum officinarium extract / sugar cane extract, Hydroxyethylcellulose, Tridececht-12, Chlorhexidine Dihydrochloride, Camellia Sinensis / Camella sinensis leaf extract, 2-oleamido-1,3-Octadecanediol, Pyrus Malus Extract / Apple fruit extract, Persea Gratissima Oil / Avocado Oil, Pyridoxine HCI, Methylparaben, Citric Acid, Cetrimonium Chloride, Citrus Medica Limonum peel extract / Lemon Peel extract, Prunus Armeniaca Kernel Oil / Apricot Kernel Oil, Hexyl Cinnamal, Parfum / Fragrance (Fil C29826/1).

Dodam że ta maseczka jest naprawdę fajna włosy są gładkie i wogóle takie ładne :P już po pierwszym użyciu. Jestem ciekawa czy to za sprawą tych ekstraktów z owoców czy czegoś innego. Z góry dziękuję )) POzdrawiamJak są błędy to przepraszam ale raczej nie ma.
O, ekstraktów całkiem sporo się nazbierało, są też oleje [awokado, pestki moreli] oraz pseudoceramid [na fioletowo].
Wygładzenie wspomagane kondycjonującym silikonem.
Całkiem nieźle wygląda ta maseczka, myślę, że warto poużywać, skoro się sprawdza. Skład z korzyścią dla włosów
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:16   #2709
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
dziewczyny mogłabym prosić o analizę składów tych kosmetyków do włosów? Są to kosmetyki firmy Scandic Plus. Nie znam się na składach a ceny są bardzo przyjemne - za litr maski nawilżającej 14zł.
czy np. balsam aloesowy nadawałby się do mycia? i co sądzicie o składzie maski nawilżającej?

Szampon witaminowy:
Aqua, Ammonium Lauryl Sulfate, Cocamide DEA, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropylamine Oxide, Glycol Distearate, Cocamidopropyl Betaine, Citric Acid, Parfum, Metylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Disodium EDTA, CI 47 005
Szampon witaminowy - bez grama witamin
To chyba nie wymaga komentarza.
Niestety - zwykłe myjadło bez wartości odżywczych.
Junk
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:19   #2710
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość
czy np. balsam aloesowy nadawałby się do mycia?

Balsam aloesowy:
Aqua, Cerearyl Alcohol, Dipalmitoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Ceteareth-20, Cetrimonium Chloride, Dicocoylethyl Hydroxyethylmonium Methosulfate, Propylene Glycol, Parfum, Metylisothiazolinone, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional.
Do mycia owszem, ale sam skład jako skład jest słaby.
Emolient, antystatyk, nawilżacz i to wszystko właściwie.
Nie ma w nim aloesu, nie ma innych wartościowych odżywczo składników.
Trash
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-09, 22:23   #2711
'Estelle'
The Pink Power Mołderajtor
 
Avatar 'Estelle'
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 10 745
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez little.b.blue Pokaż wiadomość

Scandic, Maska nawilżająca:
Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Parfum, Prunus Armeniaca (Apricot) Fruit Extract, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Extract, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Metylisothiazolinone, Methylchloroisothiazolino ne, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, CI 74180
Oooo, to się zdziwiłam
Po dwóch wyjątkowo nieudanych produktach całkiem fajna maska o sumarycznie sporej [?] zawartości owocowych dodatków, które działają odżywczo, kondycjonująco i nawilżająco
jedyne do czego można się przyczepić, to fakt, że ekstrakty zajmują miejsce w składzie po zapachu, a nie przed.
Niemniej jednak - zachęcająca.
__________________
Myślałam, że śmierć będzie zimna i straszna. Nie taka jak Ty...

'Estelle' jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 14:31   #2712
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez sentient Pokaż wiadomość
Mam prośbę o analizę składu nowego cuda z Avonu - "Regenerujący eliksir na noc". Produkt obiecuje cuda, a ja zrażona po Avonowskim serum do końcówek nie chcę zniszczyć sobie włosów, aczkolwiek kusi

link: http://www.avon.biz.pl/index.php?pag..._prod=419 0%205
Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
i ja proszę o analizę

nowość z Avonu - eliksir regenerujący na noc

aqua, dimethicone, butyrospermum parkii butter, cetearyl alcohol, quaternium-91, ceteareth-20, cetrimonium methosulfatae, guar hydroxypropyltrimonium chloride, panthenol, phenoxyethanol, parfum, behentrimonium chloride, creatine, methylparaben, propylparaben, citric acid, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, coumarin, geraniol, hydroxyisohexyl, 3-cyclohexene carboxaldeyde, butylphenyl, methylpropional, unalool, hexyl cinnamal, limonene, alpha-isomethyl ionone

zielony - silikon
pogrubione- składniki odżywiające : masło shea(na 3 miejscu) , pantenol (wit.B5), keratyna, ekstrakty w dwóch alg brunatnych (mają mnóstwo minerałów ale są pod koniec składu)
podkreślone - antystatyki,emolienty, lekko kondycjonujące

Wyczytałam ze należy ten kosmetyk stosować bez spłukiwania na noc, w charakterze mgiełki, wiec w związku z tym moim zdaniem może obciążyć lub lekko przetłuścić włosy (silikon oraz substancja olejowa na początku składu), raczej bedzie sie nadawać do suchych/gęstych włosów niż do cienkich, przetłuszczających się, ale ogólnie rzecz biorąc skład nie jest zły, na pewno krzywdy nie zrobi, bedzie zapobiegał elektryzowaniu się włosów, fajnie ze wrzucili tam keratynę ale wydaje mi sie ze za nisko jest w składzie aby mogła znacząco zadziałać

Estelle, w razie czego - robię analizy od postu #2603
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 14:44   #2713
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez marilyn monroe Pokaż wiadomość
bardzo prosze o analize
Pharmalone aloe shampoo with natural aloe vera extract
(kupiłam go na Wegrzech i ciekawa jestem jak to z nim jest
aqua sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, sodium dodecyl-bensol sulfonate, coco glucoside, polyquaternium-7, aloe barbadenis, peg-7 glyceril cocoate,perfum, methylchloroisolone,methy listhiasolone
pogrubione - detergenty ( ten ostatni także lekko nawilża)
zielone - aloes (nie wiadomo czy to ekstrakt czy sok?)
niebieskie - antystatyk, tworzy ochronny "film" na włosach
na końcu zapach i 2 konserwanty

W zasadzie nie mam temu szamponowi nic wielce do zarzucenia ma sporo detergentów dlatego będzie bardziej odpowiedni do przetłuszczających się włosów, no i raczej konieczna bedzie po nim odżywka... ale swoją podstawową funkcje -mycie spełni
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:07   #2714
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość

2) Sante Brilliant Care Hair Conditioner
INCI: Aqua, Alcohol, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine , Arachis Hypogaea, Betula Alba, Arctium Lappa, Panthenol, Sodium Cetearyl Sulfate, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Sodium Lactate, Lactic Acid, Parfum

Która z nich jest bardziej nawilżająca i treściwa, nadająca się do suchych, grubych włosów? Czy mają w sobie jakieś silikony?
Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam.
2)pogrubione- ekstrakty z : orzechów ziemnych, brzozy, łopianu oraz wit.B5
czerwone - alkohol i detergenty
fioletowe- nawilżacze (słabooo, najlepsze na końcu składu )
podkreślone - detergent, kondycjoner i antystatyk w jednym
brak silikonów

szczerze mówiąc jeślibym miała wybierać którąś z tych odżywek to ... nie wybrałabym żadnej obie bardzo wysoko mają alkohol oraz detergenty w składzie (mimo ze łagodniejsze niż w szamponach to i tak nie widzę powodu aby włosy miały z nimi styczność dłuższą niż w szamponie), jeśli bardzo chcesz kupić którąś z nich to już lepiej tą pierwszą - ma więcej substancji nawilżających , ale ogólnie moim zdaniem nie warto...
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2010-02-10 o 21:59
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:07   #2715
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu następujących odżywek:

1) Alverde, kuracja nawilżająca
INCI: Aqua,Glycine Soja Oil*, Alcohol*, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Sodium Lactate, Lauroyl Sarcosine, Panthenyl Ethyl Ether, Panthenol, Hydrolyzed Keratin, Hibiscus Sabdariffa Extract*, Aloe Barbadensis Gel*, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil, Ascorbyl Palmitate, Parfum**, Linalool**, Geraniol**, Citral**, Limonene**
*ingredients from certified organic agriculture
**from natural essential oils
Cytat:
Napisane przez jumaatt Pokaż wiadomość
Nieśmiało się przypominam.
1)pogrubione- substancje nawilżające(m.in. oleje), witaminy (B5, A, E) oraz ekstrakty, także keratyna
czerwone - alkohol (na 3 miejscu) oraz detergent (?!)
podkreślone - detergent, kondycjoner i antystatyk w jednym
brak silikonów
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2010-02-10 o 22:00
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:17   #2716
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez ninewest94 Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o analizę: L'biotica wax moc natury, odżywka dwufazowa do włosów zniszczonych

aqua, cyclomethicone, propylene glycol, cetrimonuim chloride, cyclopentasiloxane (and) dimethiconol, glycerin, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer (and) C12-14 pareth-12, hydrolyzed silk, panthenol, phenyl trimethicone, parfum, cinnamomum zeylanicum extract, benzyl alcohol (and) methylchloroisothiazolino ne (and) methylisothaiazolinone, citric acid, linaool, hexyl cinnamal, C.I. 16185.
podkreślone - silikony
fioletowe- nawilżacze
pogrubione - hydrolizowany jedwab, pantenol i ekstrakt z cynamonu
niebieskie- antystatyk

taki średniaczek jak ktoś lubi silikony to jak najbardziej - trochę nawilży, wygładzi, da delikatną ochronę, ale włosów nie zregeneruje, jako dodatkowy produkt używany w pielęgnacji na pewno się sprawdzi
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-10 o 15:21
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:48   #2717
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Iwona75 Pokaż wiadomość
Proszę o analizę składu:
AVON spray dla dzieci ułatwiający rozczesywanie włosów

Aqua , Benzyl Alcohol , Amodimethicone , Cetearyl Alcohol , Methyl Gluceth - 10, Peg- 75 Lanolin , Parfum , Imidazolidinyl Urea, Behentrimonium Chloride, Trideceth - 12, Cetrimonium Chloride.

Z góry dziękuję
Ma jeden silikon (podkreślone) oraz kilka substancji nawilżających (pogrubione), jednak już na drugim miejscu mamy znany konserwant, pierwszy raz widzę go tak wysoko w składzie, bardzo możliwe że jest go w nim niewiele, a co za tym idzie reszty składników jest jeszcze mniej...
Ogólnie - jestem na nie nie ma tu substancji odżywiających, nawilżaczy też zapewne ilościowo jest niewiele
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 15:49   #2718
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez amstafy Pokaż wiadomość
bardzo proszę o analizę:
loreal professionnel "tecni.art hairmix spiral splendour"
odżywczy krem kontrolujący puszące loki

aqua/water,cetearyl alcohol,amodimethicone, cetyl esters,behentrimonium chloride,glycerin, methylparaben,trideceth-12,hexyl cinnamal,magnesium gluconate,cocos nucifera,coconut oil,guar hydroxypropyltrimonium chloride,chlorhexidine dihydrochloride,cetrimoni um chloride,hydroxypropyltrimonium hydrolyzed wheat protein,citric acid, limone,citral,linalooi,pa rfum.
podkreślone - nawilżacze ( w tym olej kokosowy)
pogrubione - silikon (łatwo zmywalny)
substancje odżywcze - proteiny owsa(na samym końcu), kokos, glukonian magnezu
czerwone - konserwant oraz zapach(bardzo wysoko!)

Generalnie - bez zachwytu, pewnie to odżywka bez spłukiwania, raczej nie będzie obciążać, ma tylko 1 silikon, minus za ten konserwant i zapach wysoko ale one nie powinny mieć negatywnego wpływu na włosy (raczej na skórę głowy ale tam przecież odżywki się nie używa ). Zdziwił mnie glukonian magnezu (zwykle używany podczas niedoborów magnezu w organiźmie), ale na pielęgnacji kręciołków się nie znam wiec może ma ona jakoś pozytywnie wpływać na skręt. Substancji odżywczych raczej jest mało. Jak ktoś lubi to niech używa, ale przypuszczam ze cena jest znacznie zawyżona
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:31   #2719
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Peter Griffin Pokaż wiadomość
Witajcie,
chciałabym bardzo poprosić o analizę składu dwóch kosmetyków służących do stylizacji. Na celu mają nadawanie włosom objętości.

Drugi kosmetyk to:
2) Joico, Body Luxe, Thickening Elixir

Skład:Water, polymide-1, vp/va copolymer, hydrolyzed keratin, cocodimonium hydroxypropyl hydrolyzed keratin, hydrolyzed oat protein, oat amino acids, acetamide mea, carbomer, ceteareth-20, lactamide mea, propylene glycol, stearayl alcohol, tetrasodium edta, triethanolamine, silicone quaternium-16, undeceth-11, butyloctanol, undeceth-5, diazolidinyl urea, iodopropynyl butylcarbamate, amyl cinnamal, citronellol, geraniol, hexyl cinnamal, linalool, butylphenyl methylpropional, fragrance, mica, titanium dioxide, iron oxides.


Skład pierwszego ściągnęłam z KWC, drugiego z zagranicznej strony. Mam nadzieję, że są kompletne.

Chodzi mi o to, który kosmetyk lepiej będzie służył włosom bardzo cienkim, dobitym rozjaśnianiem. Chodzi i o to, żeby nadawał objętość, nie chodzi mi o mega objętość, raczej naturalną, ale jednocześnie trochę je wygładzał i zapobiegał puszeniu i elektryzowaniu (choć w minimalnym stopniu). No i żeby nie obciążał i nie usztywniał jak pianka. Fryzjer bardzo poleca mi Superstar, co do Joico nie znam żadnych opinii, ale mam dobre wspomnienia z innej serii. A może lepszy będzie Kerastase, Resistance, Ciment Thermique? (nie wklejam składu, bo był już analizowany, chodzi mi raczej o opinię przez porównanie).

Jeszcze jedno pytanie: czy użyte po odżywce do spłukiwania nie będą dodatkowo obciążać włosów?

Kosmetyki te nie są tanie, więc będę wdzięczna za pomoc w podjęciu decyzji.
2) fioletowe - substancje filmotwórcze i wspomagające układanie włosów
podkreślone - substancje odżywcze: 2x keratyna , proteiny zbożowe, aminokwasy,
pogrubione - nawilżacze, kondycjonery
na końcu same zapachy, konserwanty, emulgatory

moim zdaniem Joico wygrywa przede wszystkim dzięki temu ze ma keratynę w składzie, która jak wiadomo często ma działanie zwiększające objętość (i ,oczywiście, regenerujące), nie powinna także obciążać. Natomiast ta druga odżywka/preparat nie ma substancji odżywczych i na 3 miejscu ma silikon (wiec potencjalnie może nieco obciążać), z nawilżaczami też średnio.
A Ciment Termique to preparat chroniący włosy przed działaniem temperatury wiec zupełnie inne ma działanie niż wymienione wyżej odżywki.
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2010-02-10 o 22:04
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-10, 16:31   #2720
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Peter Griffin Pokaż wiadomość
Witajcie,
chciałabym bardzo poprosić o analizę składu dwóch kosmetyków służących do stylizacji. Na celu mają nadawanie włosom objętości. Pierwszy to:
1) Tigi, Bead Head, Superstar Lotion
Skład: Aqua (Deionized Water), VP/DMPA Acrylates Coplymer, Dimethicone Copocyol, Polysorbate 20, Methyl Gluceth-20, Parfum (Fragrance), Propylene Glycol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Citric Acid, Wheat Aminc Acids, panthenol.
1) podkreślone - nawilżacze, w tym proteiny owsa oraz pantenol na szarym końcu więc raczej nie będą miały znacznego wpływu na działanie kosmetyku
pogrubione - substancja służąca do układania włosów
fioletowe - silikon
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez 'Estelle'
Czas edycji: 2010-02-10 o 22:03
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:32   #2721
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Godlesia999 Pokaż wiadomość
Podpisuje się, też ciekawi mnie ta odżywka, w składzie widzę dużo różnych extraktów roślinnych co się rzadko zdarza w supermarketowym produkcie. Ale ja się słabo na tym znam. Najlepiej jak wypowie się expert.
Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
proszę o analizę Garnier Fructis, Volume Restructure, Odżywka wzmacniająca

Skład ze strony Fructisa - podają tez w niektorych przypadkach stężenia - moze się przyda) AQUA / WATER CETEARYL ALCOHOL BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ≤1.6% STARCH ACETATE NIACINAMIDE ≤1% SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGAR CANE EXTRACT HYDROXYETHYLCELLULOSE CHLORHEXIDINE DIGLUCONATE ≤0.1% CAMELLIA SINENSIS EXTRACT / CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT BENZYL ALCOHOL ≤0.1% LINALOOL ≤0.1% PANAX GINSENG EXTRACT / PANAX GINSENG ROOT EXTRACT PROPYLENE GLYCOL ≤1% 2-OLEAMIDO-1,3-OCTADECANEDIOL ≤1% PYRUS MALUS EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT PYRIDOXINE HCl GERANIOL ≤0.1% CETYL ESTERS CITRIC ACID ≤1% BUTYLPHENYL METHYLPROPIONAL ≤0.1% CITRONELLOL ≤0.1% CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT PARFUM / FRAGRANCE

bylabym jeszcze wdzieczna, gdyby ktos podał skład odżywki z tej serii, ale w sprayu. tu link do KWC: http://www.wizaz.pl/kosmetyki/produk...ielegnacja.htm
szukalam i google nic nie wyplulo, a zeby sprawdzic sklad na stronie trzeba znac numerek, ktory widnieje na butelce na koncu skladu. jesli ktos ma te odzywke to prosze o pomoc.
pogrubione- składniki których jest wiecej niż 1 %, mamy tu : 2 nawilżacze, witaminę B3, 2 kondycjonery i związek chelatujący
podkreślone - składniki których ilość nie jest podana ale jest ich mniej niż 1% : ekstrakt z jabłka, cytryny, brązowego cukru, żeń-szenia i herbaty
reszty składników jest mniej niż 0,1% wiec nie ma sensu się nimi zajmować
nie ma silikonów

Podsumowując - odzywka na pewno nie jest zła , myślę ze do codziennego użytku się sprawdzi, jednak KWC to to nigdy nie bedzie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 16:53   #2722
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
Witam nie znalazłam recenzji pewnego kosmetyku więć proszę o analizę:
Garnier fructis odżywka wzmacniająca Nutri-Gładki, włosy suche, szorstkie, trudne do wygładzenia, zawiera mikroolejki z owoców-termoochrona
AQUA / WATER, CETEARYL ALCOHOL, BEHENTRIMONIUM CHLORIDE ≤2.4%, NIACINAMIDE ≤1%, SACCHARUM OFFICINARUM EXTRACT / SUGAR CANE EXTRACT, DODECENE, TRIDECETH-6 ≤1%, CHLORHEXIDINE DIHYDROCHLORIDE ≤0.1%, POLOXAMER 407, CAMELLIA SINENSIS EXTRACT / CAMELLIA SINENSIS LEAF EXTRACT, BENZYL SALICYLATE ≤0.1%, AMODIMETHICONE ≤3%, PYRUS MALUS EXTRACT / APPLE FRUIT EXTRACT, PERSEA GRATISSIMA OIL / AVOCADO OIL, PYRIDOXINE HCl, CETYL ESTERS, CITRIC ACID ≤1%, CETRIMONIUM CHLORIDE ≤0.1%, CITRUS MEDICA LIMONUM PEEL EXTRACT / LEMON PEEL EXTRACT, LAURYL PEG/PPG-18/18 METHICONE, PRUNUS ARMENIACA KERNEL OIL / APRICOT KERNEL OIL, HEXYL CINNAMAL ≤0.1%, PARFUM / FRAGRANCE

PS. na opakowaniu nie pisze czy jest do spłukiwania czy nie. Ja jej nie spłukuję a i jeszcze, używam jej do przedłużonych włosów, nadaje się? W ogóle jakie składniki rozpuszczają keratynę? chodzi mi o taką nazwę która pisze w składach, żebym mogła od razu poznać
tak samo jak poprzednim razem :
pogrubione - składniki których jest pow.1% - nawilżacz, antystatyk, wit. B3, związek chelatujący, silikon (lekki, jest 3%) i emulgator
podkreślone - nie podana zawartość - ekstrakt z brązowego cukru, herbaty, jabłka, cytryny, olej z awokado i palmowy, nawilżacz, emulgator, rozpuszczalnik
reszta - mniej niż 0,1%
w zasadzie bardzo podobny skład do poprzedniej odżywki, ma mniej nawilżaczy ale zawiera 2 fajne oleje, na pewno dobra odżywka na codzień
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 17:32   #2723
wasienka
Zadomowienie
 
Avatar wasienka
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Tomaszów Maz. / Warszawa :)
Wiadomości: 1 000
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez viki1988 Pokaż wiadomość
tak samo jak poprzednim razem :
pogrubione - składniki których jest pow.1% - nawilżacz, antystatyk, wit. B3, związek chelatujący, silikon (lekki, jest 3%) i emulgator
podkreślone - nie podana zawartość - ekstrakt z brązowego cukru, herbaty, jabłka, cytryny, olej z awokado i palmowy, nawilżacz, emulgator, rozpuszczalnik
reszta - mniej niż 0,1%
w zasadzie bardzo podobny skład do poprzedniej odżywki, ma mniej nawilżaczy ale zawiera 2 fajne oleje, na pewno dobra odżywka na codzień
o proszę a wydawała mi się beznadziejna i leży na półce nieruszana :P
wasienka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:12   #2724
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Forte Sweden, Mrs. Potter's, Szampon z aloesem i keratyną do włosów suchych i zniszczonych

Skład: Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Disodium PEG-5 Laurylcitrate Sulfosuccinate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Methoxy PEG/PPG-7/3 Aminopropyl Dimethicone, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Hydrolyzed Keratin, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Alcohol, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Phenoxyethanol, Methylparaben, Ethylparaben, Propylparaben, Butylparaben, Citric Acid, Geraniol, Linalool, CI 19140, CI 42090


Czy zawiera dużo silikonów,czy przeciwnie ?
pogrubione - detergenty ( w tym SLES)
podkreślone - hydrolizowana Keratyna i ekstrakt z aloesu
nie zawiera silikonów
ma alkohol (czerwone) ale przy tak dalekim miejscu i biorąc pod uwagę krótki czas styczności szamponu z włosami nie powinien on mieć większego wpływu na nie
Generalnie dobry szampon nie ma do czego się przyczepić

---------- Dopisano o 20:12 ---------- Poprzedni post napisano o 20:11 ----------

Cytat:
Napisane przez wasienka Pokaż wiadomość
o proszę a wydawała mi się beznadziejna i leży na półce nieruszana :P
beznadziejna nie jest ale też bez szału
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:23   #2725
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez iza18 Pokaż wiadomość
Prosze o analize szamponow:
reell'e repair shampoo

aqua, sodium laureth sulfate, cocamidopropyl betaine, peg-4 distearyl ether, laureth-2, sodium lauroyl glutamate,distearyl ether, dicapryl ether, panthenol, parfum, glycerin, guar hydroxypropyltrimonium chloride, hydrolyzed wheat protein, lauryl alcohol, prunus amygdalus dulcis extract, vitis vinifera extract, citric acid, tocopherol, sodium chloride sodium benzoate, alcohol, peg-40 hydrogenated castor oil,phenoxyethanol, butylpheryl methylpropional, methyl paraben, propylparaben,butylparabe n, ethylparaben, isbutylparaben, geraniol
pogrubione - detergenty (w tym SLES)
podkreślone - nawilżacze, kondycjonery i antystatyk
fioletowe - substancje odżywiające - ekstrakt ze słodkich migdałów i winorośli, proteiny owsa, witamina E

Jak na szampon to skład jest dość bogaty na pewno włosów nie wysuszy, jedyne do czego się przyczepię to zapach wysoko (czerwone) , jeśli ktoś ma wrażliwą skórę to może nieco podrażnić
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:32   #2726
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez iza18 Pokaż wiadomość
Prosze o analize szamponow:

balea pitaya&magnolie

aqua,sodium laureth sulfate,sodium chloride,cocamidopropyl betaine, panthenol,parfum, polyquaternium-7, sodium benzoate, citric acid, peg-4 distearyl ether, hydrxypropyl guar hydroxypropyltrimonium chloride, propylene glycol, potassium sorbate, distearyl ether, glycerin, niacinamide, butylphenyl methylpropional, peg-90m, phenoxyethanol, linalool, dicapryl ether, alpha-isomethyl ionone,benzyl salicylate, coumarin, magnolia officinalis flower extract,hylocereus undatus extract,lactic acid, glucose, ethylparaben, methylparaben, butylparaben, propylparaben
pogrubione - detergenty (w tym SLES)
podkreślone - nawilżacze, antystatyki, kondycjonery
czerwone - zapachy - b.wysoko w składzie, mogą podrażniać
fioletowe - witamina B3 i B5, ekstrakt z magnolii oraz z kwiatu pitaji (ale na samym końcu)

Ogólnie skład jest średniawy, na początku są detergenty i zapachy a wszelkie substancje wartościowe lub nawilżające w większości niżej, ale myć na pewno bedzie dobrze
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:40   #2727
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez skarpetta Pokaż wiadomość
Proszę do analizy (z góry dziękuję )
Avon, Advance Techniques Volume & Texture, Body Building Shampoo for Fine Lifeless Hair (Szampon dodający objętości włosom cienkim i słabym)
Skład:
aqua, sodium laureth sulfate, cocamide mea, sodium lauryl sulfate, cocamidopropyl betaine, parfum, guar hydroxypropyltrimonium chloride, sodium chloride, sodium hydroxymethylglycinate, creatine, disodium edta, hydrolyzed wheat protein, sodium polystyrene sulfonate, citric acid, sodium cirate, hydrolyzed wheat starch, benzoic acid, propylene glycol, potassium sorbate, phenoxyethanol, laminaria digitata extract, pelvetia canaliculata extract, magnesium nitrate, methylparaben, butylparaben, ethylparaben, propylparaben, isobutylparaben, methylchloroisothiazolino ne, magnesium chloride, methylisothiazolinone, butylphenyl methylpropional, hexyl xinnamal, limonene.
pogrubione - detergenty ( w tym SLS i SLES)
podkreślone - kondycjonery i nawilżacze (słaboooo)
fioletowe - substancje odżywiające : keratyna, proteiny i skrobia owsa oraz ekstrakty z alg (na samym końcu)
czerwone - zapach wysoko

Podsumowując - ten szampon będzie dość agresywny, na początku ma mocne detergenty i niemalże brak nawilżaczy, możliwe ze bedzie nadawał objętość przez mocne oczyszczanie jednak przy dłuższym używaniu może nieco przesuszyć włosy
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:58   #2728
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
Schwarzkopf Professional, Osis , Slick: Flattening Liquid - Fluid prostujący włosy

Inci: Skład: Aqua, Alcohol Denat., PEG-12 Dimethicone, Hydroxypropyl Guar, Chitosan PCA, Propylene Glycol, PEG-40, Hydrogenated Castrol Oil, Quaternium-80, Parfum (Fragrance), Panthenol, Benzophenone-4, Isopropyl Alcohol, Limonene, Bambusa Vulgaris Extract, Linalool, Citric Acid, Butylphenyl Methyl Propional, Benzyl Salicylate.

Z gory dziekuje za prace nad analiza balsamu i fluidu
Aaaa... alkohol na 2 miejscu
potem zmywalny wodą silikon, następnie nawilżacze i antystatyk (podkreślone), na końcu ciągnie się pantenol i ekstrakt z bambusa
Jestem na nie
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.

Edytowane przez viki1988
Czas edycji: 2010-02-10 o 20:13
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 19:59   #2729
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez zania Pokaż wiadomość
No to znowu powracam. Nadal poszukuje dobrego preparatu do prostowania wlosow. Tym razem poprosze o analize tego balsamu (w edycji doszedl i fluid). Wole spraye, ale te zazwyczaj maja alkohol w skladzie, wiec mi odradzono. Z drugiej strony jak udalo mi sie nabyc spray bez alkoholu to niestety wogole sie nie sprawdzil w "trzymaniu" wlosow -od raz stracily swoja prostote po 5 min bycia na deszczu.

Farouk, CHI, Straight Guard - Mleczko do prostowania wlosow

Inci: Water, Polyacrylamide, Parfum (Frangrance), PVP, Propylene Glycol, C13-14 Isoparaffin, Guar Hydroxypropyltimonium Chloride, Mica, Titanium Dioxide, Laurenth-7, Hydroxypropyl Guar, Panthenol, Diazolidinyl Urea, Methylparaben, Propylparaben, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Wheat Starch, Hydrolyzed Collagen, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Silk, Methylochloroisothiazolin one, Methylisothiazolinone, Ceramic.

Ostatnio sie naczytalam o polyakrylamidzie. Widze, ze tutaj wystepuje. Czy moze zaszkodzic?
Wysoko zapach ale nie kładziemy tego na skórę wiec nie powinien szkodzić
podkreślone - substancje filmotwórcze, antystatyczne, ułatwiające układanie włosów
fioletowe - nawilżacze
podkreślone - substancje odżywcze, ale są za konserwantami wiec nie mają w tym kosmetyku "realnego" działania
Dopuszczalna ilość polyakrylamidu wynosi 0.5mg/kg (w produktach nie używanych na skórę) trudno określić ile go tu jest, z jednej strony jeśli go jest wiecej to nie dobrze(ryzyko raka) z drugiej jeśli jest go dopuszczalna ilość to to mleczko to praktycznie sama woda, tak czy inaczej wychodzi na to że lepiej sobie odpuścić ten produkt
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-10, 20:25   #2730
viki1988
Zakorzenienie
 
Avatar viki1988
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 8 975
Dot.: Składy kosmetyków do włosów bez tajemnic

Cytat:
Napisane przez solnia Pokaż wiadomość
Poprosze o analizę:

odżywka Suhada Nature Rice, Bamboo (seria dostępna od czasu do czasu w Lidlu)

Skład: aqua, alcohol, glyceryl citrate/lactate/linoleate/oleate, cetearyl alcohol, oryza sativa germ oil, arachis hypogaea oil, sorbitan stearate, parfum ***, sodium cetearyl sulfate, betaine, xanthan gum, arctium lappa extract, sucrose cocoate, pca ethyl cocoyl arginate, limonene***, coco-glucoside, linalool***, hydrolyzed wheat gluten, geraniol***, bambusa vulgaris leaf/stem extract, lecithin, citral***, ascorbyl palmitate, tocopherol, hydrogenated palm glycerides citrate;
*** - from natural essential oils

Z góry dziękuję
czerwone - alkohol na 2 miejscu oraz detergent ()
podkreślone - olej z ryżu i orzechów ziemnych, ekstrakt z łopianu, betaina , na samym końcu hydrolizowany gluten i glicerydy palmowe, ekstrakt z bambusa, witaminy A, E i
pogrubione - nawilżacz , antystatyk

taki trochę dziwny ten skład - jakby wyrzucić to co jest na czerwono to by była niezła odżywka, jednak w takiej wersji może wysuszać
__________________
21.06.2014r.
28.01.2016r.
viki1988 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-04 17:19:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:45.