PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-10-17, 10:07   #2731
Mikant
Raczkowanie
 
Avatar Mikant
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 288
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ginekolodzy to jak interniści, lubią w tym temacie siać panikę. A jak już słyszę: oddać kota na czas ciąży to mnie bierze...
Toxo to ja się nie boję. Już pisałam o tym na drugim wątku że z kotami spałam, w dzieciństwie jadłam z jednej miski, wcale nie były odrobaczane bo na wsi, nigdy nie szczepione, oczywiście wychodzące, swoim kuwetę gołymi rękami myłam, nigdy nie wyparzałam, miski kocie tą samą gąbką szorowałam co talerze, a IgG toxo mam ujemne, więc to nie takie proste do złapania jest.
No toxo jest dziwna ja sie jej nabawiłam chyba w jeszcze w dzieciństwie, bo jak robiłam w 1 ciąży (12 lat temu badania na własne życzenie, bo wtedy to była egzotyka i się nie badało rutynowo) to juz mi wyszły przeciwciała wskazujące na stare zakażenie, a z kotami wtedy nic wspólnego nie miałam. Mnie na szczęście żaden gin nie radził oddać kota, ale chyba bym się nie powstrzymała od komentarza! Członka rodziny oddać? śmiejemy sie nawet, że to nie on jest naszym kotem tylkomy jesteśmy jego ludżmi

dziś sie trochę rozpisuje bo nic oprócz stukania na klawiaturze przez to uczulenie nie mogę robić wczoraj wyczytałam wszystko co miałam w domu, a TV programowo nie oglądam i zaczyna mnie nosić!! A do tego swędzi tak, że chyba zwariuję !! Klawiatura i mysz usmarowana maścią... TŻ mnie udusi jak to zobaczy
__________________
Decyzja oswojenia niesie ze sobą niebezpieczeństwo łez...

Moje deko decu
Serwetki na wymiankę
Mikant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 10:10   #2732
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Owulacja w 27 dniu cyklu to także dosyć rzadki przypadek
Mówisz? Mój brat został poczęty w 29 dniu cyklu.

Poza tym po 12 latach stosowania antykoncepcji hormonalnej to ja się bardziej spodziewam 5ciu owulacji w cyklu niż ciąży z gumki.

Cytat:
Napisane przez Mikant Pokaż wiadomość
No toxo jest dziwna ja sie jej nabawiłam chyba w jeszcze w dzieciństwie, bo jak robiłam w 1 ciąży (12 lat temu badania na własne życzenie, bo wtedy to była egzotyka i się nie badało rutynowo) to juz mi wyszły przeciwciała wskazujące na stare zakażenie, a z kotami wtedy nic wspólnego nie miałam.
I w sumie nic dziwnego, bo 80% zakażeń bierze się z surowego mięcha.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 10:22   #2733
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Mówisz? Mój brat został poczęty w 29 dniu cyklu.
Tak, wiem, czytalam juz wcześniej. Więc tradycji musi stać się zadość. Zartuję przecież z tą gumką. Skoro nie pękla to też nie wierzę w przenikalność żołnierzykow przez latex
Fajny akrtukuł o kotach, też mam cudną kotkę
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 10:24   #2734
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Tak, wiem, czytalam juz wcześniej. Więc tradycji musi stać się zadość. Zartuję przecież z tą gumką. Skoro nie pękla to też nie wierzę w przenikalność żołnierzykow przez latex
Ano widzisz, a moja koleżanka wierzy.

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Fajny akrtukuł o kotach, też mam cudną kotkę
Koty w ogóle są cudne.

Ciekawe czy nasze też tak będą się lepić i takie foty też będziemy prezentować.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 10:32   #2735
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez dra Pokaż wiadomość
witam jeszcze przed praca dzis pozniej ide
zuziunia ja już nie nadążam za tobą,to w koncu staranka rozpoczynasz tak?
ja czekam za @ jak przylezie to będę brała CLO co mi ginka przepisała,a jak to nie pomoże to badania trzeba zrobic tz
No tak staram się, nie chce mi się czekać, miałam wątpliwości to prawda, ale widzę ze nie warto czekac, tym bardziej że mój tz sam juz o dzidzi mowi.

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość

Na taką wersję wydarzeń nie wyrażam zgody. Gumka nie zawiodła mnie ani mojego małża nigdy, więc tej opcji pod uwagę nie biorę.
Mnie też nigdy a nigdy ale my zawsze używaliśmy durexów,
za to mojej siostra kumpela, nie wiem co ona tam używała ale gumka jej pękła i od razu dzidzia
Ja nie zabezpieczam się od maja, ile to ja już pieniędzy zaoszczędziłam
Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ano widzisz, a moja koleżanka wierzy.
są za duże aby przeniknąć, ale np jeśli chodzi o zapobieganie hiv to już nie ma 100% wirus może przeniknąć.


Komu kawy?
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg kawka.jpg (36,4 KB, 6 załadowań)

Edytowane przez Zuziunia
Czas edycji: 2008-10-17 o 11:10
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 13:27   #2736
Bazylia 222
Wtajemniczenie
 
Avatar Bazylia 222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 957
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
To sie nazywa wszechstronnosc w praktyce lekarskiej...ciekawe tylko czy wychodzi na dobre pacjentkom...

Zycze pieknego weekendu z mama!
Dzieki

Dziekuje

Cytat:
Napisane przez Mikant Pokaż wiadomość
Cześć Dziewczynki

Oczywiście kazali mi przyjść na badania hormonów, ocenią na miejscu, czy da się zrobić, czy nie, ale i tu szok oczywiście jeśli sie nie będzie dało to nie płacę za wizytę!! czekam więc na @, miała być wczoraj i od wczoraj czuje ją w powietrzu, ale postanowiła mnie wziąć na przetrzymanie tym razem. Jak ja tego nie cierpię!!



Już nigdy nie będę psioczyć na naszą służbę zdrowia!! Jak bum cyk cyk!! Tak sobie myślę, że te babeczki pewnie nawet nie wiedzą, że mogą walczyć o zagrożoną ciążę, albo leczyć niepłodność, a pewnie problem jest z kosztami ubezpieczenia i pewnie ubezpieczalnie nie finansują takich "nadprogramowych" a kosztownych rzeczy. Ale to tylko tak na mój chłopski rozum.



Kropko nie martw się na zapas, wiele kobiet dowiaduje sie przecież o ciąży późno bo jej tak nie wypatruje, czasem mają też okres więc są zaskoczone po np 2 - 3 miesiącach i do tego czasu jedzą, piją i zażywają całą masę teoretycznie niezdrowych rzeczy i rodzą zdrowe dzieciaczki. Wierzę w naturę już ona tak to na pewno urządziła, żeby sie nie dało przyszłej dzidzi zbyt łatwo zrobić krzywdy inaczej przy głupocie ludzi jako gatunku już dawno byśmy wyginęli

A koty rewelacja!! Sama mam kota wiec sie dowiadywałam i u wet i u gin co i jak, wet mówi, że nie ma ryzyka, trzeba tylko kota zaszczepiać i odrobaczać regularnie i unikać czyszczenia kuwety. Gin oczywiście kręciła nosem że lepiej unikać pieszczot z kotem przez okres ciąży no i badać toksoplazmozę przed i w trakcie ciąży, ale nosicielki mają z głowy, bo praktycznie nie występują zachorowania jak ma sie już przeciwciała.

Witaj Kasiu

Konczita, Zuziunia życzę zdrówka

Bazylko baw się dobrze z Mamą
Dzieki

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość


Bazylko pozdrów mamę!

No nic idę prasować, nikt za mnie tego nie zrobi, z domu bym najchętniej nie wychodziła ale muszę zakupy zrobić ale to na popołudnie odłożę.

Aguś gdzie jesteś?
__________________

Bazylia 222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 13:30   #2737
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Kupiłam folik kolejne 90 tabletek...oby ostatnie opakowanie
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 13:36   #2738
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
A wiesz, że są lekarze którzy przepisują Tussipect w ciąży? Moja koleżanka brała z przepisu lekarza, a potem szukałyśmy w necie i okazuje się, że takich lekarzy jest więcej, na różnych forach piszą że można. A na innych że nie. Czyli norma.

Ja niestety nie mam luksusu wyboru milszej opcji. Ani leków nasercowych ani pseudoefedryny (gripex, ibuprom zatoki, theraflu), ani antydepresantów kategorycznie nie wolno. Dlatego nie cieszę się tak jak powinnam i boję się zrobić test.

A ktoś wie jak to jest z rutinoscorbinem?? Wczoraj przypadkiem natknęłam się na tekst na jakimś forum, że też nie wolno.
Tussipectu raczej w ciąży też nie można. O rutinoscorbinie nie wiem, ale np. wiem, że scorbolamid zawiera kwas salicylowy a jego nie wolno.


Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Witam dziewczynki

wow! Jak poczytalam, sobie o tej sluzbie zdrowia w Irlandii do po prostu Jak sie ciesze, ze mieszkam jednak w De... Chociaz pewnie jestem juz na na czarnej liscie mojej ubezpieczalni...
Meliska z tego, co wiem jest w trakcie adoptowania psiaka ze schroniska wiec czekamy az pochwali sie psinka

kasial25 witam
Melisanka będzie miała pieska? . No, ale chyba całymi dniami to nie załatwia tej adopcji... mogłaby zajrzeć

Cytat:
Napisane przez Bazylia 222 Pokaż wiadomość
Naturalna selekcja, chyba tak, slabe ogniwo musi wyginac, bo i tak nie przetrawa, takie zwierzece to bardzo, jak zwierzatko w stacie slabe to sie je zagryza.
A moja siostra wczoraj u GP czyli internisty przeczytala, ze on zaklada spirale

Dorotko zmykam do lekarza

Moja mamcia wczoraj przyleciala, wiec weekend spedzamy razem
Chyba musze sobie kawusie zrobic, bo cos nie wyspana jestem.
Ojej, ja to tak się zaśmiałam z tą naturalną selekcją a tu poważnie, no nie jestem w szoku. Trudno uwierzyć. Przecież ten świat pozbawiony jest humanitaryzmu, dokąd my zmierzamy???

Cytat:
Napisane przez Mikant Pokaż wiadomość
Już nigdy nie będę psioczyć na naszą służbę zdrowia!! Jak bum cyk cyk!! Tak sobie myślę, że te babeczki pewnie nawet nie wiedzą, że mogą walczyć o zagrożoną ciążę, albo leczyć niepłodność, a pewnie problem jest z kosztami ubezpieczenia i pewnie ubezpieczalnie nie finansują takich "nadprogramowych" a kosztownych rzeczy. Ale to tylko tak na mój chłopski rozum.
No dobrze, niechaj i tak będzie, że o kasę chodzi... W takim razie, co z prywatnymi wizytami? Chyba powinna być możliwość robienia badań i leczenia na własną rękę skoro podstawowy pakiet zdrowotny nie obejmuje takich spraw, jak leczenie niepodnośni itd... Nie ma tam prywatnych gabinetów?
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 13:42   #2739
Bazylia 222
Wtajemniczenie
 
Avatar Bazylia 222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 957
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Tussipectu raczej w ciąży też nie można. O rutinoscorbinie nie wiem, ale np. wiem, że scorbolamid zawiera kwas salicylowy a jego nie wolno.




Melisanka będzie miała pieska? . No, ale chyba całymi dniami to nie załatwia tej adopcji... mogłaby zajrzeć



Ojej, ja to tak się zaśmiałam z tą naturalną selekcją a tu poważnie, no nie jestem w szoku. Trudno uwierzyć. Przecież ten świat pozbawiony jest humanitaryzmu, dokąd my zmierzamy???



No dobrze, niechaj i tak będzie, że o kasę chodzi... W takim razie, co z prywatnymi wizytami? Chyba powinna być możliwość robienia badań i leczenia na własną rękę skoro podstawowy pakiet zdrowotny nie obejmuje takich spraw, jak leczenie niepodnośni itd... Nie ma tam prywatnych gabinetów?
Olu tutaj zawsze tak bylo i jesli chodzi o opieke ginekologiczna to jest to porazka, ale tak jak mowie, jesli ktos nie wie, ze moze byc inaczej to nie widzi w tym nic zlego.

Mam obok w pracy apteke, gdzie pracuje polka i wlasnie odebralam zamowiony termometr owulacyjny
__________________

Bazylia 222 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 13:51   #2740
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Bazylia 222 Pokaż wiadomość
Olu tutaj zawsze tak bylo i jesli chodzi o opieke ginekologiczna to jest to porazka, ale tak jak mowie, jesli ktos nie wie, ze moze byc inaczej to nie widzi w tym nic zlego.

Mam obok w pracy apteke, gdzie pracuje polka i wlasnie odebralam zamowiony termometr owulacyjny
Izu

......................... ......

Co dziś dziewczynki planujecie? Ja wybywam na piwko , właśnie dopijam kawkę i zabieram się za porządkowanie mojego zagraconego pokoju...

......................... ......

Do nas do szkoły wkroczyły dziewuszyska z innej szkoły średniej, uzbrojone w kastet i pałkę (efekt braku identyfikatorów) i jedną z uczennic zaciągnęły do ubikacji, gdzie ją pobiły . Ja nie wiem, co to się dzieje, niedługo będzie jak w Stanach: "nie lubię cię, dlatego kulka w łeb"
Ja marudzę jak stara babcia, ale jak tu nie marudzić, takie rzeczy się dzieją
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 13:53   #2741
Bazylia 222
Wtajemniczenie
 
Avatar Bazylia 222
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Irlandia
Wiadomości: 2 957
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Izu
Sorki amorki
__________________

Bazylia 222 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 13:57   #2742
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Bazylia 222 Pokaż wiadomość
Sorki amorki
w sumie też 3literowe
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 14:00   #2743
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Bazylia 222 Pokaż wiadomość
Mam obok w pracy apteke, gdzie pracuje polka i wlasnie odebralam zamowiony termometr owulacyjny
Ja dzisiaj zamówiłam, odbiorę w poniedziałek.

Mam bardzo bardzo skąpą @ już się gubię...normalnie 2 dnia to zatapia mnie.

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
I

Do nas do szkoły wkroczyły dziewuszyska z innej szkoły średniej, uzbrojone w kastet i pałkę (efekt braku identyfikatorów) i jedną z uczennic zaciągnęły do ubikacji, gdzie ją pobiły . Ja nie wiem, co to się dzieje, niedługo będzie jak w Stanach: "nie lubię cię, dlatego kulka w łeb"
Ja marudzę jak stara babcia, ale jak tu nie marudzić, takie rzeczy się dzieją
łoludzie..
Dzieci/młodzież w tej chwili nie są nauczone walczyc sobie ze stresem, to wszystko wina bezstresowego wychowania, dziecko jak ma wyładować emocje to sięga po drastyczne środki, zamiast sie wyszaleć i dac popuścić młodzieńcza energie i szalejące hormony to się siedzą na necie kilkanascie godzin dziennie.
Jak patrze na dzisiejsze np 14 latki a porównuje siebie to one są k.... (oczywiście nie wszystkie) ale tak sie zachowują, nie szanują się i nie chcą byc szanowane
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 14:08   #2744
Tequillla
Zadomowienie
 
Avatar Tequillla
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 1 235
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość

Co dziś dziewczynki planujecie? Ja wybywam na piwko , właśnie dopijam kawkę i zabieram się za porządkowanie mojego zagraconego pokoju...
Noo, skoro sprowokowałaś mnie pytaniem, to napiszę ja mam świetne plany na wieczór... o 18 wychodzę z pracy, potem przez godzinę w deszczu i pantoflach na wysokim obcasie zapitalam do kliniki, tam mi robią posiew z szyjki macicy, wymaz na chlamydie i czystość pochwy ... po czym znowu galop przez pół Warszawy na pociąg i do domciu, gdzie dotrę pewnie koło 22, przemoknięta i zmęczona grrr....

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Do nas do szkoły wkroczyły dziewuszyska z innej szkoły średniej, uzbrojone w kastet i pałkę (efekt braku identyfikatorów) i jedną z uczennic zaciągnęły do ubikacji, gdzie ją pobiły . Ja nie wiem, co to się dzieje, niedługo będzie jak w Stanach: "nie lubię cię, dlatego kulka w łeb"
Ja marudzę jak stara babcia, ale jak tu nie marudzić, takie rzeczy się dzieją
w głowie się nie mieści
Coraz gorzej na tym świecie... w jakim otoczeniu przyjdzie żyć naszym dzieciom... ?
__________________
. . . . .
Basia i Mikołaj
Tequillla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 14:37   #2745
Mikant
Raczkowanie
 
Avatar Mikant
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 288
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
No dobrze, niechaj i tak będzie, że o kasę chodzi... W takim razie, co z prywatnymi wizytami? Chyba powinna być możliwość robienia badań i leczenia na własną rękę skoro podstawowy pakiet zdrowotny nie obejmuje takich spraw, jak leczenie niepodnośni itd... Nie ma tam prywatnych gabinetów?
Nie znam realiów nie byłam, tak tylko spekuluję...

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Noo, skoro sprowokowałaś mnie pytaniem, to napiszę ja mam świetne plany na wieczór... o 18 wychodzę z pracy, potem przez godzinę w deszczu i pantoflach na wysokim obcasie zapitalam do kliniki, tam mi robią posiew z szyjki macicy, wymaz na chlamydie i czystość pochwy ... po czym znowu galop przez pół Warszawy na pociąg i do domciu, gdzie dotrę pewnie koło 22, przemoknięta i zmęczona grrr....
w głowie się nie mieści
Coraz gorzej na tym świecie... w jakim otoczeniu przyjdzie żyć naszym dzieciom... ?
Teqilla to czeka Cię cała masa świetnej zabawy, same atrakcje na koniec tygodnia Oby udało Ci się dotrzeć do domku wcześniej

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Do nas do szkoły wkroczyły dziewuszyska z innej szkoły średniej, uzbrojone w kastet i pałkę (efekt braku identyfikatorów) i jedną z uczennic zaciągnęły do ubikacji, gdzie ją pobiły . Ja nie wiem, co to się dzieje, niedługo będzie jak w Stanach: "nie lubię cię, dlatego kulka w łeb"
Ja marudzę jak stara babcia, ale jak tu nie marudzić, takie rzeczy się dzieją
To sie w głowie nie mieści!! szok!!
__________________
Decyzja oswojenia niesie ze sobą niebezpieczeństwo łez...

Moje deko decu
Serwetki na wymiankę
Mikant jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 15:06   #2746
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
Noo, skoro sprowokowałaś mnie pytaniem, to napiszę ja mam świetne plany na wieczór... o 18 wychodzę z pracy, potem przez godzinę w deszczu i pantoflach na wysokim obcasie zapitalam do kliniki, tam mi robią posiew z szyjki macicy, wymaz na chlamydie i czystość pochwy ... po czym znowu galop przez pół Warszawy na pociąg i do domciu, gdzie dotrę pewnie koło 22, przemoknięta i zmęczona grrr....
Hmm... no tak, ale pomyśl, że FASOLKA warta jest wszelkich poświęceń . Ja wybieram się już w środę do ginka, planuję zrobić cytologię, bo to już rok jak nie robiłam. Zobaczymy, co mi zaproponuje lekarz, jakie badania jeszcze ewentualnie można by zrobić.

Cytat:
Napisane przez Tequillla Pokaż wiadomość
w głowie się nie mieści
Coraz gorzej na tym świecie... w jakim otoczeniu przyjdzie żyć naszym dzieciom... ?
Cytat:
Napisane przez Mikant Pokaż wiadomość
To sie w głowie nie mieści!! szok!!
Zuziuniu - w pełni się zgadzam, ryczące 14 kreujące się (czy aby tylko kreujące?) na k... bardzo to przykre, zatrważające, ale tak jest. W ogóle nie tylko dzieci są inne, dorośli też robią się w bambuko, a uczciwość i inne wartości odchodzą do lamusa. Przykład idzie z góry, do tego dochodzą media i styl dzisiejszego życia kreowany przez nie i w sumie mamy obraz takiego przepełnionego agresją młodocianego

Oj ja mam tą gorzką świadomość jaka jest dzisiejsza młodzież, bo pracuję z nią na co dzień. Oczywiście, nie ma co generalizować, bo zawsze znajdzie się anioł i diabeł, ale coraz częściej spotykam młodych, zbuntowanych, agresywnych diabłów


Cytat:
Napisane przez Mikant Pokaż wiadomość
Nie znam realiów nie byłam, tak tylko spekuluję...



Teqilla to czeka Cię cała masa świetnej zabawy, same atrakcje na koniec tygodnia Oby udało Ci się dotrzeć do domku wcześniej
Yhy rozumiem...
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 15:20   #2747
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Witam

Zaraz nadrobie zaległości

wyczytałam na forum że test owulacyjny wykrywa wczesną ciąże no i nie wytzrymałam i zrobiłam i oczywiście lipa 2 kreska taka słabiuchna - szkoda gadać - a miałam się nie nakręcać
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 15:25   #2748
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Zuziuniu - w pełni się zgadzam, ryczące 14 kreujące się (czy aby tylko kreujące?) na k... bardzo to przykre, zatrważające, ale tak jest. W ogóle nie tylko dzieci są inne, dorośli też robią się w bambuko, a uczciwość i inne wartości odchodzą do lamusa. Przykład idzie z góry, do tego dochodzą media i styl dzisiejszego życia kreowany przez nie i w sumie mamy obraz takiego przepełnionego agresją młodocianego

Oj ja mam tą gorzką świadomość jaka jest dzisiejsza młodzież, bo pracuję z nią na co dzień. Oczywiście, nie ma co generalizować, bo zawsze znajdzie się anioł i diabeł, ale coraz częściej spotykam młodych, zbuntowanych, agresywnych diabłów
J masz racje rybko...jak patrze na dzisiejsza mlodziez to tak sie ciesze, ze nie musze chodzic np. gimnazjum....Ale smiac mi sie chce na mysl, ze teraz zaczne studia i przeciez ja to juz tam seniorka bede...Same 19-20 latki i ja 25...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 15:58   #2749
ryba82
Zakorzenienie
 
Avatar ryba82
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 3 978
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Biedroneczkaolga Pokaż wiadomość
Witam

Zaraz nadrobie zaległości

wyczytałam na forum że test owulacyjny wykrywa wczesną ciąże no i nie wytzrymałam i zrobiłam i oczywiście lipa 2 kreska taka słabiuchna - szkoda gadać - a miałam się nie nakręcać
Biedroneczko - i ja to skądś znam . Testy owulacyjne jako ciążowe też przerabiałam Oczywiście łatwiej się nie nastawiać i nie nakręcać - łatwiej w sensie najlepiej dla nas - ale właśnie to jest najtrudniejsze, ja Ciebie rozumiem
Kiedy to masz termin @?

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
J masz racje rybko...jak patrze na dzisiejsza mlodziez to tak sie ciesze, ze nie musze chodzic np. gimnazjum....Ale smiac mi sie chce na mysl, ze teraz zaczne studia i przeciez ja to juz tam seniorka bede...Same 19-20 latki i ja 25...
No na studiach to już trochę lepiej . I przedział wiekowy też różny, zwłaszcza na zaocznych

......................... ...........

Zmykusiam kochane bawić się i relaksować, mam nadzieję, że nie będzie sztywno - to taka integracyjna imprezka z pracy - duży przedział wiekowy i różnie to bywa - wiadomo, jedni lubią się mniej, inni bardziej. No zobaczymy, co to z tego wyniknie

Buziole i przyjemnego weekendowania kochane
__________________
Czary mary nie istnieje....

Trzeba wziąć sprawy w swoje ręce....

-------------------------------

Nadzieja nie umiera nigdy
ryba82 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-10-17, 16:27   #2750
Biedroneczkaolga
Zadomowienie
 
Avatar Biedroneczkaolga
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 1 113
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
Biedroneczko - i ja to skądś znam . Testy owulacyjne jako ciążowe też przerabiałam Oczywiście łatwiej się nie nastawiać i nie nakręcać - łatwiej w sensie najlepiej dla nas - ale właśnie to jest najtrudniejsze, ja Ciebie rozumiem
Kiedy to masz termin @?



No na studiach to już trochę lepiej . I przedział wiekowy też różny, zwłaszcza na zaocznych

......................... ...........

Zmykusiam kochane bawić się i relaksować, mam nadzieję, że nie będzie sztywno - to taka integracyjna imprezka z pracy - duży przedział wiekowy i różnie to bywa - wiadomo, jedni lubią się mniej, inni bardziej. No zobaczymy, co to z tego wyniknie

Buziole i przyjemnego weekendowania kochane
termin mam na wtorek więc za szybko się nakręcam
__________________
Wojtuś 17.09.2009
Anielka 24.11.2012
Biedroneczkaolga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 16:35   #2751
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez ryba82 Pokaż wiadomość
No na studiach to już trochę lepiej . I przedział wiekowy też różny, zwłaszcza na zaocznych
Na zaocznych pewnie tak, ale ja jestem na dziennych...
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 16:41   #2752
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez karenina19 Pokaż wiadomość
Na zaocznych pewnie tak, ale ja jestem na dziennych...
E tam..nikt się nie pozna
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 16:43   #2753
olivka_7
Zakorzenienie
 
Avatar olivka_7
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 5 592
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cześć.
Jadę jednak jutro na to przekuwanie pęcherzyków- tzw punkcja. Boję się jak cholercia, to przekuwanie można zrobić w znieczuleniu ogólnym z anestezjologiem. Jest to dodatkowy koszt 300zł ale prawdopodobnie ból jest podobny jak przy HSG więc nie mam zamiaru drugi raz tak cierpieć. Wszystkiego się jeszcze jutro dowiem może jest jakieś inne znieczulenie niż ogólne. I IUI będę mieć też od razu jutro. Na opisie i skierowaniu mam taką diagnozę niepłodność idiopatyczna.
W lewym jajniku mam 2 pęcherzyki 18 i 15 mm. A w prawym aż cztery 20, 18, 18, 10 no i własnie tu dwóch musimy się pozbyć ponieważ jestt bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej, mniejsze trojaczej i jeszcze ciut mniejsze pięczoraczej ( czy jak to się tam nazywa) w każdym razie jest ono duże i nie ma co ryzykować, bo jak już pisałam takiej ciąży nie donoszę.
Jutro jestem umówiona w klinice w Łodzi w Gamet no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dostałam zwolnienie do ońca przyszłego tygodnia i mam leżeć. Gin powiedział że szansa jest duża, więc mam nadzieję. Aha endo jest też ładne bo 13.
__________________
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego, co się tej nadziei może sprzeciwiać.
— Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Kornelcia

ZĘBALE
olivka_7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 17:29   #2754
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cos dziwnego się dzieje z moja @ wczoraj dostałam a dzisiaj jakby się kończyła, zobaczymy co jutro będzie, najwyżej zadzwonię do gina, bo tak to ja jeszcze nie miałam
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 17:52   #2755
karenina19
Zakorzenienie
 
Avatar karenina19
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Niedersachsen
Wiadomości: 6 905
Send a message via Skype™ to karenina19
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Cześć.
Jadę jednak jutro na to przekuwanie pęcherzyków- tzw punkcja. Boję się jak cholercia, to przekuwanie można zrobić w znieczuleniu ogólnym z anestezjologiem. Jest to dodatkowy koszt 300zł ale prawdopodobnie ból jest podobny jak przy HSG więc nie mam zamiaru drugi raz tak cierpieć. Wszystkiego się jeszcze jutro dowiem może jest jakieś inne znieczulenie niż ogólne. I IUI będę mieć też od razu jutro. Na opisie i skierowaniu mam taką diagnozę niepłodność idiopatyczna.
W lewym jajniku mam 2 pęcherzyki 18 i 15 mm. A w prawym aż cztery 20, 18, 18, 10 no i własnie tu dwóch musimy się pozbyć ponieważ jestt bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej, mniejsze trojaczej i jeszcze ciut mniejsze pięczoraczej ( czy jak to się tam nazywa) w każdym razie jest ono duże i nie ma co ryzykować, bo jak już pisałam takiej ciąży nie donoszę.
Jutro jestem umówiona w klinice w Łodzi w Gamet no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dostałam zwolnienie do ońca przyszłego tygodnia i mam leżeć. Gin powiedział że szansa jest duża, więc mam nadzieję. Aha endo jest też ładne bo 13.
Trzymam mocno kciuki i czekam na wiesci...a mam przeczucie, ze beda dobre..
__________________
>> I nga wa o mua << Timszel...
"The world is getting so hypersensitive. Soon I won´t be able to make fun of mysel without offending someone"

karenina19 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 17:58   #2756
kasiazal25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 29
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

dzieki kobietki za miłe przywitanie
słuchajcie byłam dziś na zwykłych kontrolnych badaniach,od tak bo praca mnie do tego zmusiła i dowiedziałam się że krew mam wporządku badanie wyszło w normie ale z moczem to coś u mnie nie zabardzo,mam jakies małe zageszczenie leukocytów i liczne bakterie czy to może być problem który wiąże się z utrzymaniem ciąży...niewiem co mam myśleć wybieram się na jakieś szersze i głębsze badania ale póki co martwi mnie to trochę...bo niemoge donosić żadnej ciąży-niestety
pozdrawiam wszystkich!
kasiazal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 18:00   #2757
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez olivka_7 Pokaż wiadomość
Cześć.
Jadę jednak jutro na to przekuwanie pęcherzyków- tzw punkcja. Boję się jak cholercia, to przekuwanie można zrobić w znieczuleniu ogólnym z anestezjologiem. Jest to dodatkowy koszt 300zł ale prawdopodobnie ból jest podobny jak przy HSG więc nie mam zamiaru drugi raz tak cierpieć. Wszystkiego się jeszcze jutro dowiem może jest jakieś inne znieczulenie niż ogólne. I IUI będę mieć też od razu jutro. Na opisie i skierowaniu mam taką diagnozę niepłodność idiopatyczna.
W lewym jajniku mam 2 pęcherzyki 18 i 15 mm. A w prawym aż cztery 20, 18, 18, 10 no i własnie tu dwóch musimy się pozbyć ponieważ jestt bardzo duże prawdopodobieństwo ciąży bliźniaczej, mniejsze trojaczej i jeszcze ciut mniejsze pięczoraczej ( czy jak to się tam nazywa) w każdym razie jest ono duże i nie ma co ryzykować, bo jak już pisałam takiej ciąży nie donoszę.
Jutro jestem umówiona w klinice w Łodzi w Gamet no i zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dostałam zwolnienie do ońca przyszłego tygodnia i mam leżeć. Gin powiedział że szansa jest duża, więc mam nadzieję. Aha endo jest też ładne bo 13.
To ja trzymam wielkie i życzę bezbolesnego przebiegu całej sprawy.

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Cos dziwnego się dzieje z moja @ wczoraj dostałam a dzisiaj jakby się kończyła, zobaczymy co jutro będzie, najwyżej zadzwonię do gina, bo tak to ja jeszcze nie miałam
Ja tak miałam w lipcu. @ trwała jeden dzień.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 18:00   #2758
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez kropka75 Pokaż wiadomość
Ja tak miałam w lipcu. @ trwała jeden dzień.
Dzięki za pocieszenie a już się martwiłam. Tylko że ja mam zawsze 7-8 dniowe. I dość obfite.

Kasia zrób posiew moczu
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 18:09   #2759
kasiazal25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 29
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez Zuziunia Pokaż wiadomość
Cos dziwnego się dzieje z moja @ wczoraj dostałam a dzisiaj jakby się kończyła, zobaczymy co jutro będzie, najwyżej zadzwonię do gina, bo tak to ja jeszcze nie miałam
Zuziu jak tak krótko masz to lepiej naginaj do tego gina,bo wiesz ...moja koleżanka miała tak przez 4m-ce a w piatym się dowiedziała że jest w ciąży,a miała normalne okresy tylko po 2,3 dni i koniec...oby to była pozytywna diagnoza
kasiazal25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-10-17, 18:14   #2760
Zuziunia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 12 483
Dot.: PRóBOWAć DO SKUTKU część VI "pełna nadziei"c.d

Cytat:
Napisane przez kasiazal25 Pokaż wiadomość
Zuziu jak tak krótko masz to lepiej naginaj do tego gina,bo wiesz ...moja koleżanka miała tak przez 4m-ce a w piatym się dowiedziała że jest w ciąży,a miała normalne okresy tylko po 2,3 dni i koniec...oby to była pozytywna diagnoza
Moja babcia miała @ i tez była w ciąży, biorę to pod uwagę też.

Może sie przyda..
Cytat:
Napisane przez Mischoko Pokaż wiadomość
Abortus habitualis
Poronienie nawykowe

Poronienie nawykowe (abortus habitualis)
Jest to postać poronienia częstego, gdy u tej samej kobiety wystąpią trzy lub więcej poronienia jedno po drugim. Przyczyną 40-70% wszystkich poronień nawykowych są poronne jaja płodowe czyli wady rozwojowe zarodka.
Postępowanie lecznicze polega leczeniu przyczyny zasadniczej poronień jeżeli taka istnieje. Ponadto obowiązuje bezwzględne leżenie przez dłuższy czas najlepiej w warunkach szpitalnych, unikanie urazów i zakaz współżycia płciowego.


Czynnikiem najważniejszym rokowniczo, który został wyodrębniony w tak przeprowadzonej analizie, jesi występowanie skąpych miesiączek. Oligomenorrhoea jednoznacznie kojarzyła się z najmniejszym odsetkiem powodzeń. Na przykład u 48 kobiet, u których wysiąpiły uprzednio dwa lub trzy poronienia przy występujących jednocześnie regularnych. prawidłowych krwawieniach miesięcznych. prawdopodobieństwo powodzenia w następnej ciąży wynosiło 85%. Natomiast u 15 kobiet z wywiadem obciążonym dwoma lub trzema poronieniami, przy jednocześnie występującym skąpym miesiączkowaniu, odsetek powodzeń w następnej ciąży wynosił tylko 67%. Prawdopodobieństwo to jest bliższe; wartości wyliczonei dla wszystkich kobiet z oliogomenorrhoea niż wartości charakteryzujacej grupę kobiet prawidłowo miesiączkujących z wywiadom obciążonym niepowodzeniem trzech ciąż Dlatego regularne, prawidłowe krwawienia miesiączkowe są dla przyszłych ciąż bardziej istotne rokowniczo, niż liczba przebytych poronień (tab. 2). Najlepiej rokują kobiety mające mniej niż 26 lat, z dwoma lub trzema poronieniami w wywiadzie, z regularnymi. prawidłowymi krwawieniami miesiączkowymi. bez zwiększonego poziomu przeciwciał antykardiolipinowych, które uprzednio urodziły zdrowo dziecko. ,,Formuła sukcesu" określa ich szansę na żywe urodzenie w następnej ciąży na 88%. Najgorsze rokowanie mają kobiety powyżej 30. roku życia, z oligomenorrhoea, które przebyły cztery lub więcej poronień, z podwyższonym poziomem przeciwciał antykardiolipinowych, które nigdy nie urodziły dziecka. Ich szansa na urodzenie żywego dziecka wynosi 60%.

Dlatego wlasnie te badania zeby wykluczyc podwyzszony poziom przeciwcial antykariolipinowych czyli zwiazanych z krzepliwoscia krwi. Dlatego ginak pwiedziala ze moze byc tak ze jak zajde to od razu lezec i to w szpitalu OMG ale wytrwalm dam rade na razie nic nie jest jeszcze przesadzone
Zuziunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:51.