Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek. - Strona 92 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-03-03, 21:58   #2731
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mam male dziecko. Jestem w ciazy. I wlasnie rozstalismy sie z tz...
Powiem tylko - ja ☠☠☠☠☠☠☠e...
Cooo? Nie wierze!
Większa kłótnia? Może uda się naprawić?
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:00   #2732
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Tasiu co się dzieje?

Hally też szukam inspiracji, jak coś wymyślę to dam znać
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:03   #2733
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mam male dziecko. Jestem w ciazy. I wlasnie rozstalismy sie z tz...
Powiem tylko - ja ☠☠☠☠☠☠☠e...
TASIU -wdech ,wydech ..nabierz dystansu ! spokoju .dla Maleństwa w brzuszku ,dla K,dla siebie. na pewno to jakies nieporozumienie.
co się stało ?
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:11   #2734
Dragusia88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 5 748
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

spóźnione życzenia dla Leonka! wszystkiego naj najlepszego !

Tasia mam nadzięję że szybko się pogodzicie jak ochłoniecie

nadrobiłam ale odniosę się hurtowo
gratuluje nowych umiejętności
chorym dużo zdrówka
złym t.
co do ubrania na roczek to Florek ma garnitur już kupiony i wykorzysta na 3 okazje roczek i dwa śluby.
mszę już zamówiliśmy na 16.03 jutro zadzwonie do restauracji czy mają wolny termin
ten pchacz Chicco czy jak to się pisze to tez mamy FLorek go ubóstwia, cały się trzęsie jak go widzi. ja też bo potem muszę z nim zasuwać tam i z powrotem milion razy
no co jeszcze hm... my u teściów, tż dziś pojechał sam do wrocka wraca w niedziele po nas buu...
i nie pisać tyle
__________________

Dragusia88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:11   #2735
Tasia34
Wtajemniczenie
 
Avatar Tasia34
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: Warszaffka
Wiadomości: 2 165
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.


Jestem spokojna, jest ok.
Nie bede pisac, co dokladnie sie stalo, to nie na forum.
Nie wiem, czy da sie to naprawic, juz probowalismy - pisalam kiedys o klotni. Tak sie nazbieralo, dzis byla ta kropla, co przelala. Nie chodzi o bzdure, uwierzcie.
Poloze sie, nie mam juz na nic dzis sily.
__________________
Krzyś
http://suwaczki.maluchy.pl/li-64752.png
I love You more than yesterday, but not as much as tomorrow
Ania
http://suwaczki.maluchy.pl/li-73227.png
Tasia34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:16   #2736
pani22ka
Zakorzenienie
 
Avatar pani22ka
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 13 182
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Tasia to hormony ciążowe, emocje przed ślubem. Nie wierzę! Taki staż, taki moment.....
__________________
Fuck the past kiss the future Bono
T. 9.03.2013
O. 3.03.2015

pani22ka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:18   #2737
cathlyn
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 630
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Tasia
Będzie dobrze, bez względu na to,czy uda Wam się pogodzić czy nie, oby sytuacja rozwiązała się tak, żeby dla Ciebie było jak najlepiej Tylko myśl pozytywnie, dla siebie, Krzysia i fasolinka/fasolinki
__________________
Szkrabencja 15.03.2013
cathlyn jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 22:20   #2738
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Tasia - u mnie kiedyś tez gładko nie było ....nie bede Tu pisać .ale było kiepsko . już prawie ,prawie. zakretow dużo . Dalismy rade .
Wy tez dacie .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:22   #2739
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Tasiu mam nadzieję, że jednak uda się Wam
Ranek jest zawsze mądrzejszy od wieczora może wtedy na spokojnie porozmawiacie. Jestem z Tobą.
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:24   #2740
Hally_berry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 542
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Tasiu co się dzieje?

Hally też szukam inspiracji, jak coś wymyślę to dam znać
Koniecznie...ja też będę wytężać swoje szare komórki ale muszę przynać, że ostatnimi czasy brak mi jakiejkolwiek inspiracji w kuchni...najmilej wspominam nasz ostatni wypad w góry gdzie nie musiałam się martwić o gotowanie, sprzątanie i takie codzienne obowiązki ...wszystko co dobre szybko się kończy a teraz czas zakasać rękawy i do pracy się zabrać
__________________
Mariolka
Hally_berry jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 22:56   #2741
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez pani22ka Pokaż wiadomość
do frustracji <rodziców>. no bo dlaczego nie chodzi/nie mówi/nie robi bye bye/nie wie że 6 klocków to żyrafa
tu masz rację.

nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale na prawdę nie jestem w stanie pojąc stwierdzeń typu: moje dziecko musi przebywać ze starszymi bo przy rówieśnikach się uwstecznia, dzieci w jego wieku są jak niemowlęta a moje to....................... ........... (i tu cała litania).

Cytat:
Napisane przez achna79 Pokaż wiadomość
No właśnie gęste Też już myślałam nad wodą ale wydaje mi się, że robię z taką samą temperaturą. Zakupię nowe mleko i zobaczymy. Bo aż normalnie zgłupiałam.
kup, sprawdź i napisz co i jak, bo ciekawa jestem. a gdzie kupowałaś to mleko?
jeszcze coś mi przyszło go dłowy, a może to już to nowe po tym zastoju w hippie i ma jakiś inny skład czy coś? ale wtedy cała puszka by taka była...

Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Monika nie bardzo rozumiem co to są zabawki za bardzo na wyrost? Zosia jest najmłodszym dzieckiem w rodzinie-kuzynostwo jest od Niej starsze o ładnych kilka lat i jak tam jedziemy to zabawy jako takiej nie ma. Ale uważna obserwacja. Znajomi też mają starsze dzieci więc to nie kwestia mojego chcenia czy nie
ja akurat nie za bardzo patrzę na oznaczenia producentów, więc nie o to chodzi. miałam na mysli np. chęć kupienia na pierwsze urodziny konika na biegunach, jeśli dziecko ledwo na dywanie siedzi, kupowanie rowerka czy jakiegoś pojazdu (ta sama argumentacja). Co taki prezent da? Jak potem wytłumaczyć dziecku, że to jeszcze nie dla niego? Że motywacją babci czy kogoś było, że ktoś swoim wnukom kupił to i ona musi?
BYou, ale czymś innym jest sytuacja, że jesteś u kogoś i dziecko bawi się tym co tam ma (J. w bawialni też bawi się czym popadnie) a czymś innym dawanie dziecku w domu zabawek, którymi ono jeszcze nie potrafi się bawić. Pomijam już kwestię miejsca na pewne rzeczy.

Cytat:
Napisane przez Luna0 Pokaż wiadomość
Tak mi się przypomniało o złych rzeczach.
Jakieś 3 tyg temu szłam do babci z Kamilem. Idę sobie chodnikiem i jest wjazd na praking do przychodni który przecina chodnik. WIem że mam pierwszeństwo ale i tak się boje i zawsze patrzę w bok czy aby coś nie wjeżdża (tak samo jak mam zielone światło) ale nic nie jechało więc sobie jadę wózeczkiem... a tu gość wjeżdża z ulicy z taką predkością że zachamował 10cm od wózka!!! ledwo ledwo, ja w krzyk, babka stała obok łapie się za serce, a ten popatrzył że nic się nie stało i odjechał...
ale wyłam... całą drogę beczałam. 10 cm i wjechał by mi w dziecko... Kamil cało by z tego nie wyszedł. Nie ogarniam, aż mi ciężko o tym pisać

i jeszcze pytanie jak ubieracie dzieci-chłopców na roczek?? Bo ja mam taki głupi dylemat
chce mu ubrać koszulę z krótkim, lub polówkę, lub body z motywem krawata/muszki i jeansy, ale boje się że będzie wyglądał zwyczajnie, kuzynka ze swoim młodym przyjdzie a on będzie na bank w garniaku i krawacie nie chce żeby Kamil wyglądał jak gość, ale nie podobają mi się garniaki, krawaty itd. na niemowlakach jeśli nie są to chrzciny/wesela i grubsze okazje.
straszne.....

nie wiem jeszcze, ale mam dla J. koszulę z krótkim rękawem (nie biała, jakaś w kratkę, kolorowa), koszulki polo, jeansy. coś się wybierze. na pewno nic mu nie kupię na ta okazję, bo wiem, że coś eleganckiego dostanie, to już nie będzie potrzebował. no i... nie wyobrażam sobie go w garniaku, przecież też będzie coś jadł, tarzał się po podłodze... wydaje mi się, że miękka, wygodna koszula albo polo + spodnie (dżinsy, a później pewnie jakieś zwykłe, materiałowe) spokojnie wystarczą. i tak będzie najważniejszy w tym dniu.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-03, 23:03   #2742
Demeter
Wtajemniczenie
 
Avatar Demeter
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 2 713
GG do Demeter
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość

Jestem spokojna, jest ok.
Nie bede pisac, co dokladnie sie stalo, to nie na forum.
Nie wiem, czy da sie to naprawic, juz probowalismy - pisalam kiedys o klotni. Tak sie nazbieralo, dzis byla ta kropla, co przelala. Nie chodzi o bzdure, uwierzcie.
Poloze sie, nie mam juz na nic dzis sily.
Jutro będzie lepiej
Demeter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-03, 23:22   #2743
moni_ka.g
Zakorzenienie
 
Avatar moni_ka.g
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: gdzieś pod lasem :)
Wiadomości: 12 241
GG do moni_ka.g
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Jeszcze mam takie pytanie ile godz śpią wasze dzieci w ciągu doby? Sen nocny + drzemki?
Bo F. śpi np dzisiaj już prawie 17h i nie wiem czy to nie za długo.
A tak na co dzień 14-17h
10 godzin w nocy i max 2 godziny w ciągu dnia.
F. bardzo dużo śpi. jakby tak ktoś mi powiedział, że teraz moje dziecię będzie spało 2 godziny więcej na dobę.. luksus

---------- Dopisano o 00:22 ---------- Poprzedni post napisano o 00:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Hally_berry Pokaż wiadomość
Do wszystkich mam wyprawiających już pierwsze urodzinki dla swoich pociech!!!

Mnie to czeka za 2 tygodnie i nie mam pomysłu na przygotowanie przekąsek , macie jakieś sprawdzone i szybkie w przygotowaniu przepisy - z gotowania obiadu już zrezygnowałam bo doszłam do wniosku, że chciałabym w tak ważnym dla J. dniu spędzić z nią czas a nie stojąc w kuchni i zmieniając "porcelanę" na czystą i zmywając na bieżąco naczynia bo ogólnie mam małą kuchnię i nie ma gdzie stawiać brudów ......
sama chętnie podłapię jakieś pomysły

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość

Jestem spokojna, jest ok.
Nie bede pisac, co dokladnie sie stalo, to nie na forum.
Nie wiem, czy da sie to naprawic, juz probowalismy - pisalam kiedys o klotni. Tak sie nazbieralo, dzis byla ta kropla, co przelala. Nie chodzi o bzdure, uwierzcie.
Poloze sie, nie mam juz na nic dzis sily.
zatkało mnie
trzymam kciuki, żebyście doszli do jakiegoś porozumienia.
moni_ka.g jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 05:07   #2744
kwiatuszekkk21
Zadomowienie
 
Avatar kwiatuszekkk21
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 1 807
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Hej


Dziewczyny co do kremów bb to sprawdzajcie składy, czy nie mają filtra przenikającego, bo mogą się nie nadawać dla kobiet w ciąży i karmiących
http://www.srokao.pl/2013/03/bb-krem...y-i-matek.html


Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
W w ogóle wczoraj F. obudził się o 7, chwilę się pobawił i zaczął trzeć oczka, dziwne bo raczej 2-3h wytrzymuję od wstania do pierwszej drzemki no ale po 8 położyłam go w łóżeczku i zasnął! Spał ponad 3h!!!! Szok. Nigdy tyle nie spał.
tej części ogromnie zazdroszczę



Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
nie no Dziec mój mi ....raczkuje!!!!!
nie zna prawidłowej kolejności???
najpierw nauczył się pełzac ,potem stać - chodzic przy meblach ,potem siedzieć a teraz .... raczkuje !
dla Roszka i czekamy na Kubę

jeszcze 5 stron nie wiem czy zdążę zanim miłościwie panujący się obudzi

---------- Dopisano o 05:29 ---------- Poprzedni post napisano o 04:48 ----------

co do prezentów na urodziny to ja też nie miałam pomysłu i mama mi podpowiedziała, żeby zaczekać, zobaczyć co dostanie od innych i dopiero coś kupić

Moderna
za wózek. dobrze, że mąż spokojnie to przyjął hehe
mi to bez różnicy czy urodziny są przed czy po. robi się zazwyczaj w weekend żeby wszystkim pasowało

Oliwka fajnie, że z Anielki zrobiła się śmieszka.
mojemu też ostatnio kuku na muniu odbija. pije mleko i się śmieje do rozpuku niewiadomo z czego (nikt go nie zaczepiał) albo wczoraj przez sen tak się śmiał, że aż się obudził

Nestelle przez Twoje zdjęcie teraz muszę się wracać i szukać nazw tych wszystkich kremów itd czy one zmienią mi rysy twarzy i będę wyglądać jak Ty?
z podobnego powodu co Ty chciałabym żeby zima wróciła kupiłam sanki i tylko raz zdążyliśmy się przejechać więc wracaj gupi śniegu

Pani nie dobijaj mnie z tym pokazywaniem Torres to geniusz i jeszcze w książkach szczególiki widzi... K. nic nie przyniesie, zaczynam się martwić bo nie pokazuje, nie przynosi, tak jak Wasze dzieci. mam wrażenie że nie kuma pewnych rzeczy

Scarlett dla Zosi za bye bye i hello

Byou urocze te bozie bozie

Bzinka zdrówka dla Hani

Kasia jaki zamyślony dorosły Miluś jak mu się podoba nowe mieszkanko?

Monika u nas jest papa. denerwuj mnie wszechobecność języka angielskiego w Polsce, a moze nie tyle wszechobecność co zastępowanie polskich słów/wyrażeń angielskimi.

Lunka okropna historia z samochodem
byłam wczoraj w pepco bo chciałam tą bluzkę z krawatem ale u mnie też nie było. w ogóle powiem Wam, że jestem bardzo zadowolona z bluzek z pepco. kiedyś kupiłam żeby były "po domu" bo jak poplami to mniej szkoda wywalić takie za 6 czy 7 zł ale chodzi nie tylko po domu i nic się z nimi nie dzieje, żadnych rozciągnięć, zmechaceń itd
mówię oczywiście o bawełnianych, bo K. dostał kiedyś od teściowej dres z siusiak wie czego, coś takiego mięciutkiego i jak z rana zakładałam to po południu już było okropnie zmechacone

Głupia jestem, bo mam bodziaka z muchą z h&m ale wykorzystałam go w święta więc już na urodziny nie założę, bo mi się zdjęcia będą plątały czy to ze świąt czy z urodzin pewnie założę zwykłą koszulę i jeansy albo t-shirt i jeansy. to jego dzień, musi być mu wygodnie

jeszcze 3 strony, nie zdążę

---------- Dopisano o 06:07 ---------- Poprzedni post napisano o 05:29 ----------

od 10 marca promocja w lidlu na pampersy. pudło za 88zł, tak jak kiedyś.
o mały włos się nie oszukałam na 11zł, bo chciałam kupić w tesco takie same pudło w promocji za 99zł zaczekam na lidlowe

oliwka
jadłam kiedyś u koleżanki te ciasto z wiórkami i ananasem. pyszne jest aż mi ślinianki zaczęły działać na samo wspomnienie

Klementyna za echo serca

Byou pokaż co kupujesz dla Zosi
już widzę jedną tuniczkę śliczna
ostatnio kupiłam w sh taki komplecik z nexta http://allegro.pl/next-komplet-sukie...023947775.html
tylko na 0-3m. nie wiem po co mi ale za 1,50 żal było nie wziąć mam jeszcze polarkową sukienusię bez rękawków to już na 3-6


Nestelle ściemniasz ściemniasz, że bez makijażu źle wyglądasz. nie wierzę w to
bądź dobrą koleżanką, domaluj sobie pryszcze, zmarszczki i takie tam i wtedy wstaw fotkę i powiedz, że tak wyglądasz z rana ulżyło by mi hhe

scarlett brać póki się chłop nie rozmyśli

Pani my też po kolei lecimy z ząbkami. najpierw wszystkie jedynki, potem wszystkie dwójki, teraz po kolei trójki idą

Tasia ale jak to? może da się to jeszcze naprawić jak ochłoniecie

Hally ale chodzi Ci o jakies sałatki czy coś słodkiego?

Monika babcie kupiły Karolowi na urodziny samochodzik/jeździk. wiadomo, że jeszcze sam się nie będzie odpychał, ale ma obręcz dookoła i rączkę dla rodzica więc może już w nim jeździć. testowaliśmy i bardzo mu się podoba

zdążyłam nadrobić


moja 89-letnia babcia w następnym tygodniu ma mieć amputowaną pierś i strasznie się boi, że pójdzie do szpitala a będzie wojna. Pamięta jeszcze II wojną światową więc wie czego się boi. wczoraj mi opowiadała jak czasem wychodzili razem z sasiadami z piwnic żeby zobaczyć co się dzieje na zewnątrz. był wśród nich 4-letni chłopiec i babcia mówiła, że wszyscy chcieli go trzymać i nim się opiekować, bo każdy miał nadzieję, że w razie czego osobie z dzieckiem darują życie
straszne to jest
wiecie, sama paraliżująco boję się wojny i tego, że może nie będę w stanie ochronić Karola
__________________
09.03.13
kwiatuszekkk21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:21   #2745
monicca1989
Zakorzenienie
 
Avatar monicca1989
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 644
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Oglądałaś wczoraj Lekarzy? Jak mogli Małacha uśmiercic
Też nie mogę tego zrozumień

Cytat:
Napisane przez Demeter Pokaż wiadomość
O
Monicca, mój Kubuś śpi w nocy 10h a w dzień 2-3h, więc w sumie 12-13h. Ale to chyba nic tylko się cieszyć, że mały Ci tyle śpi
No więc faktycznie już nie szukam dziury w całym tylko się cieszę

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mam male dziecko. Jestem w ciazy. I wlasnie rozstalismy sie z tz...
Powiem tylko - ja ☠☠☠☠☠☠☠e...
Oby się wszystko wyjaśniło, Porozmawiajcie na spokojnie

Cytat:
Napisane przez Hally_berry Pokaż wiadomość
Do wszystkich mam wyprawiających już pierwsze urodzinki dla swoich pociech!!!

Mnie to czeka za 2 tygodnie i nie mam pomysłu na przygotowanie przekąsek , macie jakieś sprawdzone i szybkie w przygotowaniu przepisy - z gotowania obiadu już zrezygnowałam bo doszłam do wniosku, że chciałabym w tak ważnym dla J. dniu spędzić z nią czas a nie stojąc w kuchni i zmieniając "porcelanę" na czystą i zmywając na bieżąco naczynia bo ogólnie mam małą kuchnię i nie ma gdzie stawiać brudów ......
To ja się przyłączę i jak któraś mama ma jakieś fajne przepisy na sałatki to poproszę. Bo nie chcę robić tych samych co na poprzednie święta czy chrzciny...

Co do prezentów to ja myślę nad klockami w tym stylu :
http://allegro.pl/mzk-klocki-clemmy-...983838409.html
Niby od 18m ale myślę, że bawiąc się razem może być to ciekawe zajęcie.

Jeszcze co do jeździków/samochodów to F. dostał na mikołaja taką ciuchcię, która sama może być pchaczem a przypinając przyczepę jeździkiem i ciągle chodzi do niej i próbuję wsiąść, jeszcze nie da rady więc mu pomagam i go wożę po pokoju a jaką ma frajdę
I jak go wożę to sam już próbuję pracować nóżkami, odpychać się.
monicca1989 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:28   #2746
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Dzien dobry

Tasia przytulam

Wczoraj wieczorem moj maluch dostal takiej strasznej histerii - chyba tak mocno go boli zabek - 10-15 minut tak strasznie plakal, juz nie pamietam, jak to jest ale nocka ok, dwa razy tylko sie obudzil na karmienie i juz nie plakusial
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 06:30   #2747
oliwka__
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 823
GG do oliwka__ Send a message via Skype™ to oliwka__
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Dzień dobry

zapomniałam wczoraj pisać

Kasia Miluś jest boski i jaki on duży

Kwiatuszku no co ty Karolek jst zdolny
A ja właśnie z myślą o roczku kupowałam sukienkę na świeta żeby była na te okazje.

U nas Mała nauczyła się klęczeć i klęczy wszędzie ale jakoś do wstawania jej póki co nie po drodze ale ma jeszcze sporo czasu
oliwka__ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:03   #2748
scarlett26
Zakorzenienie
 
Avatar scarlett26
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 9 934
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość
Mam male dziecko. Jestem w ciazy. I wlasnie rozstalismy sie z tz...
Powiem tylko - ja ☠☠☠☠☠☠☠e...


Cytat:
Napisane przez Tasia34 Pokaż wiadomość

Jestem spokojna, jest ok.
Nie bede pisac, co dokladnie sie stalo, to nie na forum.
Nie wiem, czy da sie to naprawic, juz probowalismy - pisalam kiedys o klotni. Tak sie nazbieralo, dzis byla ta kropla, co przelala. Nie chodzi o bzdure, uwierzcie.
Poloze sie, nie mam juz na nic dzis sily.
rozmowa, rozmowa, rozmowa, a jak nie pomaga to rozmowa, rozmowa, rozmowa, po raz setny, tysięczny i miliardowy.... za dużo macie do stracenia
__________________
"The past is history. Tomorrow is a mystery. Today is a gift. That is why it is called the present" Anon.


- 100/2017 (28304 strony)
- 143/2018 (35435 strony)
- 45/2019 (9833 strony)
scarlett26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:06   #2749
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Hejka z rana, oczy mi sie zamykaja... zabawa od polnocy, nie wiem ile sie kokosila z boku na bok,stracilam rachube czasu... Po 3 butla zalatwila sprawe...Ech

Bzinka jak Hania?
despa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-03-04, 07:32   #2750
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Bzinko jak tam u Was?

Despa, a jakbyś Jej dała jeść o północy?Zosia dziś jadła przed 2, potem spała już ok

Moderna, o matkodla Marssela:/

Kwiatuszku najmocniejsze za Babcię. Musi być dobrze. Takie opowieści mogą zdołować ale wojny nie będzie!
Ależ masz Śmieszka
To widzę, że przygotowania na przyjście Stokrotki już czynisz?u mnie w lumpkach sporo fajnych ciuszków właśnie dla chłopców-dla dziewczynek gorzej:/
Te pampy w lidlu to wszystkie rozmiary?
Mam kilka rzeczy z pepco i kilka bluzek farbowało, a kilka jest ok. Trafiłam nawet na bodziaki, identyczne jak ze smykowego coolclubu tylko z krókim kosztują teraz 9zł, a z długim 12,99

Tasiu myślałam o Tobie w nocy

Monika jak pisałam o zabawach ze starszakami to miałam na mysli, że Zosia albo będzie się spotykać z dziećmi w takim wieku albo wcale bo w Jej wieku nie mamy znajomych:/
Ktoś Ci zrobił przykrość nie chcąc żeby jego dziecko bawiło się z Jakubem?
Bo tak to trochę rozumiem. Jeśli się myślę to przepraszam. Co do zabawek to u mnie na szczęście pytają nas o zdanie, też czasem muszę hamować rozpędy mojego Taty, który już najchętniej kupowałby rowerek biegowy, perkusję czy inny samolot. Ze strony teściów takich zapędów nie ma, raczej żadnych nie ma

Agatko i znów tak zniknęłaś

Oliwka, zamówiłaś kombinezon?

Nocka jako tako ale wstałyśmy ok 7
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 07:59   #2751
bzinka
Zadomowienie
 
Avatar bzinka
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: Kraków/Wieliczka
Wiadomości: 1 733
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość

Bzinka jak Hania?
Cytat:
Napisane przez BYou Pokaż wiadomość
Bzinko jak tam u Was?

Hej dziewczyny, kiepsko dalej, gorączka jest cały czas, właściwie nosimy się tylko na rączkach i tulimy, bo nie ma siły na nic i popłakuje. W nocy spała z nami, po 3ciej obudziła się na cycka i piła też wodę. Kaszkę zjadła prawie całą.Nie ma siły sie bawić
Mam pytanie- jak długo wchłania się czopek? dałam nurofen koło 8 i jakoś 45min potem była kupa


Aaa i kończymy dziś 11 miesięcy!

Tasia, tez myślałam o Tobie, wierzę, że wszystko się wyjaśni.
Chociaż mówiąc szczerze, czasem lepiej być samej z dziećmi niż z nieodpowiednim facetem. Ale nie wiem o co chodzi, więc ufam, że wyjasnicie sobie wszystko
__________________
Nasza kochana córeczka Hania
04.04.2013

Mój BLOG, zapraszam http://blogagimamy.blogspot.com/

Edytowane przez bzinka
Czas edycji: 2014-03-04 o 08:14
bzinka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:03   #2752
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

BYou no chyba wyjdzie na to ze bede jej dawac jesc nawet i dwa razy w nocy. Sugerowalam sie tym, ze niby juz dziecko nie powinno jesc w nocy. Ale wynika z tego ze generalizowanie ze tak powinno byc jest zalezne od dziecka, bo przeciez caly czas uklad nerwowy sie caly czas rozwija i dzieci nabieraja prawie codziennie jakies nowe umiejetnosci eiec trzeba za dzieckiem podazac...

Zrobilas zamowienie?
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:10   #2753
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

</Bzinko bardzo szybko bo w palcach się już rozpuszcza. Biedna Maleńkamoże faktycznie trzydniówka

---------- Dopisano o 09:10 ---------- Poprzedni post napisano o 09:07 ----------

Despa dokładnie tak
zrobiłam jesszcze domówiłam koszulki w zarze, kurtkę i spodniaszki w smyku i lato przybywaj`
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:21   #2754
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez bzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kiepsko dalej, gorączka jest cały czas, właściwie nosimy się tylko na rączkach i tulimy, bo nie ma siły na nic i popłakuje. W nocy spała z nami, po 3ciej obudziła się na cycka i piła też wodę. Kaszkę zjadła prawie całą.Nie ma siły sie bawić
Mam pytanie- jak długo wchłania się czopek? dałam nurofen koło 8 i jakoś 45min potem była kupa
ojejjj, biedna Hania


czopki dosc szybko sie rozpuszczaja, srednio mowi sie o 15 minutach, dzialanie natomiast jest troche pozniej, bo po ok. 30-60 minut, a pelne dzialanie nawet po 2-3 godzinach, roznie to jest. Nie dawalabym kolejnego czopka, na pewno sie wchlonal
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:22   #2755
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez moni_ka.g Pokaż wiadomość
nie wiem, może jestem jakaś dziwna, ale na prawdę nie jestem w stanie pojąc stwierdzeń typu: moje dziecko musi przebywać ze starszymi bo przy rówieśnikach się uwstecznia, dzieci w jego wieku są jak niemowlęta a moje to....................... ........... (i tu cała litania).

ja akurat nie za bardzo patrzę na oznaczenia producentów, więc nie o to chodzi. miałam na mysli np. chęć kupienia na pierwsze urodziny konika na biegunach, jeśli dziecko ledwo na dywanie siedzi, kupowanie rowerka czy jakiegoś pojazdu (ta sama argumentacja). Co taki prezent da? Jak potem wytłumaczyć dziecku, że to jeszcze nie dla niego? Że motywacją babci czy kogoś było, że ktoś swoim wnukom kupił to i ona musi?
BYou, ale czymś innym jest sytuacja, że jesteś u kogoś i dziecko bawi się tym co tam ma (J. w bawialni też bawi się czym popadnie) a czymś innym dawanie dziecku w domu zabawek, którymi ono jeszcze nie potrafi się bawić. Pomijam już kwestię miejsca na pewne rzeczy.
.
ja takich tekstow w zyciu nie słyszałam....
myślałam ze chodzi Tobie o rodzicow traktujących swoje niemowlaki jak już kilkuletnie dzieci np. dawanie dorosłego jedzenia,wlaczania tv, i ogolnej wyliczanki ich cudownych umiejestnosci ze same czytają ,graja w warcaby ,ze jezdza na wrotkach...
Pomijajac kwestie ze mój R przebywa większość czasu ze starszym rodzeństwem i wśród "nieodpowiednich "zabawek to i tak to wszystko na razie nie przyspiesza niczego : wcale nie biega samodzielnie ,nie buduje z lego zamkow ani nie mowi ..nawet pelnymi zdaniami.

a co do zabawek i sytuacji o których napisalas to nie widze az tak tego jak Ty . u nas pelen pokój zabawek dla starszaków - i nie ma z tym kłopotu ,nie będę mowic ze to nie dla niego .będzie chciał pojezdzic na koniku -wsadze go i przytrzymam -niech się pobuja . a jeśli jakies dziecko nie będzie umiało jezdzic wypasionym autem to poczeka na swój czas.... Nie mam z tym problemu .jedynie proszę rodzine o respekt kiedy mowie ze za dużo kupuja albo ze na jakies zabawki się nie zgadzam (barbi).


Cytat:
Napisane przez kwiatuszekkk21 Pokaż wiadomość
Nestelle przez Twoje zdjęcie teraz muszę się wracać i szukać nazw tych wszystkich kremów itd czy one zmienią mi rysy twarzy i będę wyglądać jak Ty?
z podobnego powodu co Ty chciałabym żeby zima wróciła kupiłam sanki i tylko raz zdążyliśmy się przejechać więc wracaj gupi śniegu

od 10 marca promocja w lidlu na pampersy. pudło za 88zł, tak jak kiedyś.

Nestelle ściemniasz ściemniasz, że bez makijażu źle wyglądasz. nie wierzę w to
bądź dobrą koleżanką, domaluj sobie pryszcze, zmarszczki i takie tam i wtedy wstaw fotkę i powiedz, że tak wyglądasz z rana ulżyło by mi hhe


moja 89-letnia babcia w następnym tygodniu ma mieć amputowaną pierś i strasznie się boi, że pójdzie do szpitala a będzie wojna. Pamięta jeszcze II wojną światową więc wie czego się boi. wczoraj mi opowiadała jak czasem wychodzili razem z sasiadami z piwnic żeby zobaczyć co się dzieje na zewnątrz. był wśród nich 4-letni chłopiec i babcia mówiła, że wszyscy chcieli go trzymać i nim się opiekować, bo każdy miał nadzieję, że w razie czego osobie z dzieckiem darują życie
straszne to jest
wiecie, sama paraliżująco boję się wojny i tego, że może nie będę w stanie ochronić Karola
1.wariatka
a sniegu nie chce tylko chłodniej żeby było ....
2.dzieki za cynk o pampkach w lidlu - koncza mi się wiec na pewno kupie kilka pudeł !
3. nie sciemniam...widzialas te gwiazdki porno-przed makijażem i z ? to ja tak właśnie mam
4.Kciuki za babcie !
straszne takie historie - mój dziadek przez cale moje zycie opowiadał mi historie wojenne i te smutne -straszne ale i wesole .
Wojny NIE będzie !!! wierze w to naprawdę .


Cytat:
Napisane przez monicca1989 Pokaż wiadomość
Jeszcze co do jeździków/samochodów to F. dostał na mikołaja taką ciuchcię, która sama może być pchaczem a przypinając przyczepę jeździkiem i ciągle chodzi do niej i próbuję wsiąść, jeszcze nie da rady więc mu pomagam i go wożę po pokoju a jaką ma frajdę
I jak go wożę to sam już próbuję pracować nóżkami, odpychać się.

Cytat:
Napisane przez Moderna Pokaż wiadomość
Wczoraj wieczorem moj maluch dostal takiej strasznej histerii - chyba tak mocno go boli zabek - 10-15 minut tak strasznie plakal, juz nie pamietam, jak to jest ale nocka ok, dwa razy tylko sie obudzil na karmienie i juz nie plakusial
biedulek -ale ciesze się ze jest lepiej !
Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Hejka z rana, oczy mi sie zamykaja... zabawa od polnocy, nie wiem ile sie kokosila z boku na bok,stracilam rachube czasu... Po 3 butla zalatwila sprawe...Ech
czyli głodna!?
może powinna dostać częściej w nocy mleko?


Bzinka - i jak dzisiaj z małą???
Tasia-???? lepiej?
Oliwka - to dzisiaj ? trafiłam? Wszystkiego NAJ
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:26   #2756
despa
Zakorzenienie
 
Avatar despa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 777
GG do despa
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Nestelle nie wiem, sprobuje z dwoma butlami i zobaczymy. W sumie w ciagu dnia je.

Oliwka - najlepsze zyczenia
despa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:27   #2757
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez bzinka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny, kiepsko dalej, gorączka jest cały czas, właściwie nosimy się tylko na rączkach i tulimy, bo nie ma siły na nic i popłakuje. W nocy spała z nami, po 3ciej obudziła się na cycka i piła też wodę. Kaszkę zjadła prawie całą.Nie ma siły sie bawić
Mam pytanie- jak długo wchłania się czopek? dałam nurofen koło 8 i jakoś 45min potem była kupa


Aaa i kończymy dziś 11 miesięcy!
wszystkiego NAJ

biedna Hania .mysle ze się wchlonal .ale zadzialac może później .u nas temp po czopiku zaczynala spadac po 20-30 minutach ale tylko odrobinke ,po godzinie dopiero pełen efekt .
do lekarza idziecie?
Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
BYou no chyba wyjdzie na to ze bede jej dawac jesc nawet i dwa razy w nocy. Sugerowalam sie tym, ze niby juz dziecko nie powinno jesc w nocy. Ale wynika z tego ze generalizowanie ze tak powinno byc jest zalezne od dziecka, bo przeciez caly czas uklad nerwowy sie caly czas rozwija i dzieci nabieraja prawie codziennie jakies nowe umiejetnosci eiec trzeba za dzieckiem podazac...
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:29   #2758
BYou
MBZ♥
 
Avatar BYou
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Zasiedmiogórogród;)
Wiadomości: 11 918
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Oliwko kochana spełnienia marzeń
__________________


BYou jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:30   #2759
nestelle
Zakorzenienie
 
Avatar nestelle
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 4 416
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Nestelle nie wiem, sprobuje z dwoma butlami i zobaczymy. W sumie w ciagu dnia je.
no tak ale w nocy także się zmieniają potrzeby . tak jak w dzień ze raz więcej raz mniej .tak jak pisalas -trzeba się dopasować do organizmu dziecka ... jak potrzebuje to daj .
__________________
J . N . R
nestelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-03-04, 08:32   #2760
Moderna
Zakorzenienie
 
Avatar Moderna
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 9 050
Dot.: Mamusie Marzec - Kwiecień 2013 cz.5. świętujemy Roczek.

Cytat:
Napisane przez despa Pokaż wiadomość
Hejka z rana, oczy mi sie zamykaja... zabawa od polnocy, nie wiem ile sie kokosila z boku na bok,stracilam rachube czasu... Po 3 butla zalatwila sprawe...Ech

czyli jednak nadal potrzebuje jesc cos w nocy?
a w ciagu dnia nie spi za duzo, albo wstaje pozno, czy wczesnie idzie spac - moze jest wypoczeta, bo ma za duzo snu? (glosno mysle )
Cytat:
Napisane przez nestelle Pokaż wiadomość
Oliwka - to dzisiaj ? trafiłam? Wszystkiego NAJ
to dzisiaj 30tka?

To i ode mnie NAJ NAJ NAJ
__________________
Moja dziewczynka
Moderna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-21 21:06:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:08.