Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-06-18, 14:17   #2761
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
Dzień dobry mamusie
u mnie od 7 wiercą tak że mam ochotę tam wyjść i ich
dzisiaj w nocy bardzo bolały mnie plecy na dole może bede mogła już odstawić fenka i no-spe całkowicie,zobaczymy co ten mój dr dzisiaj powie.

miłego dnia gaduły
Nie wiem czy nie za późno, ale trzymam kciuki za wizytę

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
to pokażę Wam jak kibicowałyśmy w sobotę- a jak się skończyło to każdy wie

a foto drugie- Aniołek dla Liluni wyszedł mi średnio, szczególnie napis-miało być symetrycznie, zagapiłam się, potem dodziergałam serduszko, potem te małe i jest lekko przesłodzone, ale mam nadzieję, że będzie czuwał nad Moją Maleńką
Super
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:18   #2762
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

oooo widzę że wszystkie dzisiejsze wizyty udane super dziewczyny

wróciłam z h&m i nic dla małego nie kupiłam doopa a nie wyprzedaż na razie, wkurzyłam się tylko bo strasznie podobała mi się już od pół roku taki pajacyk z kapturem szary i czekałam pół roku żeby go kupić teraz na wyprzedaży no i był rzeczywiście przeceniony z 59,90 na 30zł ale tylko rozmiar 50 został strasznie mi smutno bo taaak mi się podoba ten pajacyk na pocieszenie kupiłam sobie 2 pary butów,bluzkę i 2 koszulki nocne ale nadal mi smutno
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:25   #2763
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
soleilka Was pozdrawia
Dzięki

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Dzień dobry dziewczęta
Ja też dziś mam wizytę u lekarza, ale dopiero o 16.20.
No i wczoraj zaczęłam 33 tydzień
Trzymam kciuki I gratuluję 33 tc

Cytat:
Napisane przez muminek82 Pokaż wiadomość
porzeoczyć

dziewczyny możecie mi napisać jakie ubranka dla Malucha pakujecie do szpitala ile sztuk czego?bo już 3 razy zmieniam wariant nie mogę sie w tym połapać
Jeszcze nie spakowałam, ale planuję zabrać: 3 bodziaki z krótkim rękawem, 3 cienkie pajace, czapeczki, niedrapki. Przygotuję mężowi kocyk i grubszy polarkowy pajacyk na wyjście, gdyby było zimno. I to chyba wszystko
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:29   #2764
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
oooo widzę że wszystkie dzisiejsze wizyty udane super dziewczyny

wróciłam z h&m i nic dla małego nie kupiłam doopa a nie wyprzedaż na razie, wkurzyłam się tylko bo strasznie podobała mi się już od pół roku taki pajacyk z kapturem szary i czekałam pół roku żeby go kupić teraz na wyprzedaży no i był rzeczywiście przeceniony z 59,90 na 30zł ale tylko rozmiar 50 został strasznie mi smutno bo taaak mi się podoba ten pajacyk na pocieszenie kupiłam sobie 2 pary butów,bluzkę i 2 koszulki nocne ale nadal mi smutno
jakie buty kupilas??
bodzikami sie nie przejmuj, jeszcze nie raz łądne kupisz
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:29   #2765
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

ogladalam porod.. poryczalam sie
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:35   #2766
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Wyglądam jak hipopotam
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!

Edytowane przez prince_polo
Czas edycji: 2012-06-18 o 14:38
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:36   #2767
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez izasz-b Pokaż wiadomość

Kupujecie coś swoim tż na dzień ojca?
Nie.

Cytat:
Napisane przez bebe1987 Pokaż wiadomość
U nas na wątku dwie mamusie będą świętowały z dzieciaczkami i tatusiami dzień ojca .
A ja myślę, że może już więcej niż dwie...

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość

Padniecie jak Wam powiem co mi się dziś śniło Pumas u Wojewódzkiego opowiadała o ciąży i pokazywała pokoik dla dziecka i łazienkę wypełnioną kosmetykami dla malucha


Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Nie mam ani jednej takiej rzeczy, nie trafiłam na nic rozpinanego z przodu może to kwestia że ja kupuję tylko i wyłącznie w lumpeksach, jedyne nowe rzeczy to body (przez głowę) z Biedry i czapeczka od r_p77, muszę chyba na all poszukać
Ale przecież pajace są rozpinane z przodu, na całej długości Bodziaka bardzo szybko się ubiera, a pajace są rozpinane. Spokojnie. Damy radę

Cytat:
Napisane przez chmielinka Pokaż wiadomość
hej

wyobraźcie sobie, że mi opuchlizna ze stóp i kostek nie zeszła nawet przez noc dalej mam z nóg dwa kołki

wstawiam fotki wózka ale tylko w wersji głębokiej bo spacerówka została w garażu fotki nie najlepsze bo małż robił telefonem
Ad1. Mi też nie zeszła opuchlizna Za gorąco jest w nocy

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
Hej hej My już po wizycie

wszystko w porządku- moja waga 1,2 kg w dwa tygodnie, co daje 1,9 kg w miesiąc, co w sumie daje +11,5-12kg od początku-wydaje mi się, że niezły wynikprzypominam-leci nam 34tc

Lilunia jest dość duża-wyprzedza termin o dwa tygodnie-czy to możliwe??czy możliwe, że przez to wcześniej się urodzi??

no i wg USG waży nieco ponad 2500!!! troszkę dużo chyba??ale w sumie...ja przez miesiąc przytyłam niespełna 2kg a ona niby 1,3kg to w sumie mogłoby się zgadzać...

aha spadła hemoglogina do 10,9-muszę jeść żelazo codziennie....

najważniejsze, że wszystko w porządku:jupi :
A wagą z usg się nie sugeruj tak do końca.

Cytat:
Napisane przez blueberry88 Pokaż wiadomość
A skończyłyśmy 36 tydzień Jak ja się cieszę - tyle było w tej ciąży pod górkę! Teraz moja malutka jest bezpieczna Stawiam kawę mrożoną (kto musi - zdejmuje śmietankę) i deser na bazie owoców i jogurtu - co by każdy mógł zjeść
Gratuluję
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:40   #2768
natee
Zakorzenienie
 
Avatar natee
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 574
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Witam, spałam dziś do 12stej, bo noc była bardzo ciężka, budziłam sie kilka razy z brzuchem jak kamień i obolałym nadgarstkiem

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Dzieki za gratki!
Jestem po KTG maly w nie kopal i ruszal sie jak szalony, zapisalo sie 9 skurczy, a najwyzszy na poziomie 55
mój też obkopywał te diody, kupe hałasu narobił pewnie
Cytat:
Napisane przez Sala Pokaż wiadomość
Kilka informacji z mojej szkoły rodzenia, może kogoś zaciekawi...

Poród w wodzie -- jak najbardziej, ale pamiętać trzeba, że to się wyklucza z ZZO.

Ogólnie u nas mocno odradzają rodzenie na leżąco. Każda pozycja jest lepsza od leżenia na plecach. Pomiędzy skurczami natomiast zachęcają do jak największej aktywności, bo wtedy idzie łatwiej.

U nas w szpitalu w ogóle nie kąpią dzieci (jeśli zostaje się tam standardowe 2-3 doby), uważają, że to tylko niepotrzebna ingerencja we florę bakteryjną dziecka. Położna ze szkoły rodzenia w ogóle mówi, że teraz odchodzi się od codziennych kąpieli, tak samo jak od nadużywania kosmetyków, smarowideł itd.

Rożek uważają za bezsensowny wymysł, zwłaszcza w lecie. Ogólnie na oddziale w lecie dzieci najczęściej leżą w samych pampersach, i przestrzegają przed przegrzewaniem ich.

Co do laktatora, położna na początek odradza zakup. Mówi, że najlepszym sposobem poradzenia sobie z nawałem jest częste przystawianie dziecka do piersi, nawet co godzinę, wtedy najlepiej się wszystko samo ureguluje -- organizm matki będzie produkował tyle pokarmu, ile potrzebuje dziecko, a częste przystawianie zapobiega zatkaniu się kanalików. Wg niej już po dobie takiego wymuszonego przystawiania laktacja powinna się unormować, natomiast jak się nadmiar na początku odciąga laktatorem, to pokarmu będzie coraz więcej.

A na sam początek porodu/ skurczy ona zaleca jak najlepiej się zrelaksować, zjeść coś dobrego, wziąć kąpiel, przygotować sobie kanapki do szpitala, obejrzeć film, poprzytulać się z mężem i ogólnie próbować sprawić, by ten czas był jak najprzyjemniejszy i bezstresowy. Im bardziej się rozluźnimy i czymś zajmiemy, tym łatwiej pójdzie. W domu najlepiej wytrzymać jak najdłużej, dopóki czujemy się bezpiecznie.

Nota bene, jeśli najpierw odejdą wody, a nie ma jeszcze skurczy, to też się nie trzeba jakoś strasznie spieszyć. O ile wody nie mają niezdrowego koloru (mogą być przezroczyste, lekko różowe, nie mogą być zielone), to spokojnie można parę godzin w domu przesiedzieć. W szpitalu zakładają, że skurcze powinny się pojawić do 12h po odejściu wód i nadal wszystko jest OK. Dopiero po tym czasie rozważają przyspieszenie skurczy za pomocą oksytocyny, by wyeliminować ryzyko zakażenia.

Aha, co do wód i sączenia się bądź chluśnięcia -- może być tak, że poleci trochę, co spowoduje, że dziecko przesunie się niżej i zadziała jak korek, tamując dalsze wypływanie. I dopiero po jakimś czasie znowu trochę poleci...
pisz pisz takie rady na wage złota jak sie nie chodzi na sr
Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
oooo widzę że wszystkie dzisiejsze wizyty udane super dziewczyny

wróciłam z h&m i nic dla małego nie kupiłam doopa a nie wyprzedaż na razie, wkurzyłam się tylko bo strasznie podobała mi się już od pół roku taki pajacyk z kapturem szary i czekałam pół roku żeby go kupić teraz na wyprzedaży no i był rzeczywiście przeceniony z 59,90 na 30zł ale tylko rozmiar 50 został strasznie mi smutno bo taaak mi się podoba ten pajacyk na pocieszenie kupiłam sobie 2 pary butów,bluzkę i 2 koszulki nocne ale nadal mi smutno
ja też ostatnio jak byłam to z takich rzeczy co mi sie strasznie podobały to były tylko wieksze rozmiary
__________________


natee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:41   #2769
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

ogladalam porod w wodzie i jestem spanikowana.. te dzieci taki sine wychodza w tej wodzie
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:43   #2770
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Hej dziewczeta! Jestem po wizycie, wiesci dobre maly ma 2700g, pani doktor mowila ze konkretny i raczej nie dotrwam do tp.Siedzi juz bardzo nisko, ale szyjka trzyma-jest zamknieta i ma 3,5 cm. Wedlug lekarza 3 tyg. Ponosze a potem moze sie dziac,ponoc jest w bardzo dobrej konsycji, bo cwiczy ruchy oddechowe, ktore o tak mu nie sa do niczego potrzebneMialam pobrany posiew tylko z pochwy.
Wspaniale Jaś pięknie rośnie
A z tym wcześniejszym porodem, to widzę, ze Twoja gin też się bawei w proroka Poczekamy-zobaczymy

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość

DZIEWCZYNY KUPUJECIE PODUSZKĘ POD TYŁEK LUB GUMOWE KOŁO DO KĄPIELI DO SZPITALA ????
Nie.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:43   #2771
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

ciastek a Twoje tuniki też miałaś pokazać

takie buty
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 003.jpg (73,7 KB, 45 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 004.jpg (73,9 KB, 42 załadowań)
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:46   #2772
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

gdzie Soleilka niech nam tu szybko pisze co i jak
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:46   #2773
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Fajne butki, w moim stylu
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:47   #2774
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez Kasik_12 Pokaż wiadomość

Cytat:
Napisane przez Alexandraaa88 Pokaż wiadomość
A ja właśnie wróciłam od gina. Dalej mam brać fenoterol i się oszczędzać. Stwierdziła, że do tego 11 lipca powinnam wytrzymać. Sebastianek już jest w odpowiedniej pozycji i waży 2928g Wszystko z nim w porządku i z tego najbardziej się cieszę Potem miałam jeszcze konsultacje z anestezjologiem, który mi opowiedział o cc i znieczuleniu. Będę miała znieczulenie rdzeniowe. Ogólnie to się po tej wizycie uspokoiłam. Boję się tyko odstawienia fenoterolu na tydzień przed terminem

Teraz lecę Was nadrabiać
A czemu masz CC?

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
moja też podczas KTG dawała z siebie wszystko, aż pielęgniarka się dziwiła, co to za hałasy
a u mnie nadal skurczy zero....wszystko na poziomie ok 20...niemal ciągła linia....ale to chyba nic złego
w 34 tyg to chyba dobrze, że nia ma skurczy. Jeszcze troszkę przed Tobą!
Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
a

[/COLOR]zapomnialam Wam powiedziec. Znajoma mi dzis mowila ze jej siostra urodzila dziecko i lekarz jej pwoiedzial ze wazyy 3600 a w rzeczywistosci wazyło 1400

Cytat:
Napisane przez Sala Pokaż wiadomość
Kilka informacji z mojej szkoły rodzenia, może kogoś zaciekawi...

Poród w wodzie -- jak najbardziej, ale pamiętać trzeba, że to się wyklucza z ZZO.

Ogólnie u nas mocno odradzają rodzenie na leżąco. Każda pozycja jest lepsza od leżenia na plecach. Pomiędzy skurczami natomiast zachęcają do jak największej aktywności, bo wtedy idzie łatwiej.

U nas w szpitalu w ogóle nie kąpią dzieci (jeśli zostaje się tam standardowe 2-3 doby), uważają, że to tylko niepotrzebna ingerencja we florę bakteryjną dziecka. Położna ze szkoły rodzenia w ogóle mówi, że teraz odchodzi się od codziennych kąpieli, tak samo jak od nadużywania kosmetyków, smarowideł itd.

Rożek uważają za bezsensowny wymysł, zwłaszcza w lecie. Ogólnie na oddziale w lecie dzieci najczęściej leżą w samych pampersach, i przestrzegają przed przegrzewaniem ich.

Co do laktatora, położna na początek odradza zakup. Mówi, że najlepszym sposobem poradzenia sobie z nawałem jest częste przystawianie dziecka do piersi, nawet co godzinę, wtedy najlepiej się wszystko samo ureguluje -- organizm matki będzie produkował tyle pokarmu, ile potrzebuje dziecko, a częste przystawianie zapobiega zatkaniu się kanalików. Wg niej już po dobie takiego wymuszonego przystawiania laktacja powinna się unormować, natomiast jak się nadmiar na początku odciąga laktatorem, to pokarmu będzie coraz więcej.

A na sam początek porodu/ skurczy ona zaleca jak najlepiej się zrelaksować, zjeść coś dobrego, wziąć kąpiel, przygotować sobie kanapki do szpitala, obejrzeć film, poprzytulać się z mężem i ogólnie próbować sprawić, by ten czas był jak najprzyjemniejszy i bezstresowy. Im bardziej się rozluźnimy i czymś zajmiemy, tym łatwiej pójdzie. W domu najlepiej wytrzymać jak najdłużej, dopóki czujemy się bezpiecznie.

Nota bene, jeśli najpierw odejdą wody, a nie ma jeszcze skurczy, to też się nie trzeba jakoś strasznie spieszyć. O ile wody nie mają niezdrowego koloru (mogą być przezroczyste, lekko różowe, nie mogą być zielone), to spokojnie można parę godzin w domu przesiedzieć. W szpitalu zakładają, że skurcze powinny się pojawić do 12h po odejściu wód i nadal wszystko jest OK. Dopiero po tym czasie rozważają przyspieszenie skurczy za pomocą oksytocyny, by wyeliminować ryzyko zakażenia.

Aha, co do wód i sączenia się bądź chluśnięcia -- może być tak, że poleci trochę, co spowoduje, że dziecko przesunie się niżej i zadziała jak korek, tamując dalsze wypływanie. I dopiero po jakimś czasie znowu trochę poleci...
bardzo fajne informacje. i wygląda na całkiem w porządku podejscie położnych. a gdzie rodzisz?
Cytat:
Napisane przez Norniczka Pokaż wiadomość
Ja też mam ten problem... i jestem bardzo drażliwa na tym punkcie... wczoraj mąż przyszedł i mi ścisnął kolano a ja zaraz walnęłam focha bo mi się zdawało że mi cellulit sprawdza, a tu już nawet ściskać nie trzeba i płakać mi się chciało... z 10 min mnie przepraszał, niby wcale nie sprawdzał....
Ehh, czas kupić herbatkę z liści malin i po porodzie ostro sie zabrać za siebie...
eee facet by raczej nie wpadł na to, żeby celulit żonie sprawdzac
Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
a ja ogladam nastoletnie ciaze
Tam to się nie martwią skracającą szyjką czy cukrzycą....też bym chciała tak beztrosko ciążę znosic i tylko martwic się, czy koleżanki się do mnie przestaną odzywac jak urodzę
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:48   #2775
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
ciastek a Twoje tuniki też miałaś pokazać

takie buty
ha kupilam ostatnio podobne tylko trampki niestety neiwiazane bo to dla mnie odpada w tym momencie
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:48   #2776
ooolllccciiiaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar ooolllccciiiaaa
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 2 164
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Fajne butki, w moim stylu
ooolllccciiiaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:50   #2777
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

cos bym zjadla :P
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:50   #2778
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez Alexandraaa88 Pokaż wiadomość
A ja właśnie wróciłam od gina. Dalej mam brać fenoterol i się oszczędzać. Stwierdziła, że do tego 11 lipca powinnam wytrzymać. Sebastianek już jest w odpowiedniej pozycji i waży 2928g Wszystko z nim w porządku i z tego najbardziej się cieszę Potem miałam jeszcze konsultacje z anestezjologiem, który mi opowiedział o cc i znieczuleniu. Będę miała znieczulenie rdzeniowe. Ogólnie to się po tej wizycie uspokoiłam. Boję się tyko odstawienia fenoterolu na tydzień przed terminem

Teraz lecę Was nadrabiać
Dobre wieści

Cytat:
Napisane przez karolka110 Pokaż wiadomość
pytanie - czy któraś robiła badanie na Streptokoki Grupy B???bo ginka dziś wspomniała o tym badaniu, że kosztuje 40euro itp., ale nie wiem ważne ono jest???
Tak, dziś robiłam

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Ale Wam dziewczyny zazdroszczę tego ciepla, też bym chciała
a tak to musi mi wystarczyc 13 stopni,w porywach do 15 narazie
A ja się wolę z Tobą zamienić

Cytat:
Napisane przez phdwao Pokaż wiadomość
Dzieki za gratki!
Jestem po KTG maly w nie kopal i ruszal sie jak szalony, zapisalo sie 9 skurczy, a najwyzszy na poziomie 55
No to super

Cytat:
Napisane przez wvictoria Pokaż wiadomość
Nam w szkole rodzenia mówili żeby ich nie kupować wcześniej, nawet jak się ma wklęsłe sutki. Podobno udaje się mimo wszystko karmić dziecko bez nich. A jak będą potrzebne to wtedy kupić. Podobne zdanie miały o pasach poporodowych - nie kupować bo jak są potrzebne to one zmierzą obwód i podadzą jaki rozmiar kupić. Twierdzą, że można z rozmiarem nie trafić
Ja tam kupiłam. Kosztują kilkanaście zł, a moim znajomym mamom bardzo się przydały w pierwszych dniach-tygodniach karmienia, jak sutki były poranione.
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:53   #2779
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
ciastek a Twoje tuniki też miałaś pokazać

takie buty
juz zaraz dodam biala sie peirze te 2 pzoostałe zrobilam zdj
butki ładniutkie!!!
Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
gdzie Soleilka niech nam tu szybko pisze co i jak
Soleilka napsiała ze wlasnie do domu weszla i lezy bo ma nogi jak banie
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!

Edytowane przez prince_polo
Czas edycji: 2012-06-18 o 14:56
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-18, 14:54   #2780
anna99302
Zadomowienie
 
Avatar anna99302
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 1 897
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez depoison Pokaż wiadomość
Hello
Pracowicie zaczęłam dziś dzień - trochę dla siebie (ostatni chyba przed porodem pedicure), trochę dla domu (rzadko zdarza mi się wyrobić z gotowaniem obiadu wcześniej, niż na 18, a dziś już mam ), zaraz wysuszę włosy i jadę kupić sobie w nagrodę havaianas


a więęęęc
Nie kupiliśmy nic gotowego, całość wykombinowałam tak, by pasowało i weszło do sypialni. Wzięliśmy dwa ciemnobrązowe korpusy po 100cm długości i 236cm wysokości, do tego 3 sztangi na ubrania (dwie dla mnie, jedna dla małża), 4 półki zwykłe, dwie szklane, takie wieszadełko http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/90106785/ na spodnie i najzwyklejsze 4 sztuki białych drzwi (z zawiasami, musieliśmy się zmieścić w 1000€, a że braliśmy jeszcze sofę, to starczyło tylko na te tańsze ), zawiasy i gryfy.
Montowało się to łatwo i bezboleśnie, najtrudniejszym momentem było takie przewiercenie gryfów (wzięliśmy te http://www.ikea.com/de/de/catalog/products/70222559/), by wszystkie znajdowały się na identycznym poziomie.
Na razie jesteśmy zadowoleni
I ten pedicure to sama tak ??? A poka poka efekt końcowy w sensie szaf efekt koncowy
Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Depoison, zależało mi, żeby dowiedzieć się, czy z dzieckiem wszystko ok, jak tam moja szyjka i rozwarcie no i waga małej. Potrzebuję konsultacji z innym lekarzem przed 26 czerwca, kiedy to idę na masaż szyjki i jej mechaniczne otwieranie, czego się strasznie boję i czego nie chcę! Muszę wiedzieć, czy to jest konieczne, czy mogę spokojnie sobie czekać na naturalne rozwarcie, a nie wymuszane.

Irmusia, ten spray nazywa się Myven, nie kupiłam go dzisiaj, bo go nie znalazłam.
ooo masażu szyjki to się strasznie boję i współczuję a może wszystko ci się samo pootwiera do tego czasu?
Cytat:
Napisane przez ooolllccciiiaaa Pokaż wiadomość
ciastek a Twoje tuniki też miałaś pokazać

takie buty
Fajne buciczki. A klapunie to Tommy?
anna99302 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:55   #2781
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Irmusia, ten spray nazywa się Myven, nie kupiłam go dzisiaj, bo go nie znalazłam.
Dziękuję za info
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:56   #2782
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

o prosze
ta pierwsza jest taka cieniutka prawie ze przezroczysta mimo ze nie widac,paskiem sie ja podwiazuje pod biustem bo bez paska jest taki wielki kwadrat bardziej bedzie pasowac na okres po ciązy.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg DSC02291.jpg (32,8 KB, 65 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg DSC02297.jpg (35,8 KB, 67 załadowań)
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!

Edytowane przez prince_polo
Czas edycji: 2012-06-18 o 14:57
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:56   #2783
ewka5891
Zakorzenienie
 
Avatar ewka5891
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 4 422
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Super, ze Soleika jest juz w domu


Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
cos bym zjadla :P
tez, dlatego gotuje pomidorowke, bo mnie jakas ochota naszła
__________________
http://suwaczki.maluchy.pl/li-60657.png



Synek


"Wędrówką jedną życie jest człowieka..."
ewka5891 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:57   #2784
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
o prosze
ta pierwsza jest taka cieniutka prawie ze przezroczysta mimo ze nie widac
sexi mamcia
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:57   #2785
pumas
Zakorzenienie
 
Avatar pumas
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: z mojego przytulnego kąta
Wiadomości: 8 809
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Anna, ja jestem pewna, że sama się otworzy, bo w końcu kiedyś musi, a przecież nie będę przeterminowana 26 czerwca, żeby tak szaleć z tym masażem. Dlatego mam wątpliwości co do zasadności takiego rozwiązania, wręcz jestem pewna, że to zbędne.
pumas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:57   #2786
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
Soleilka napsiała ze wlasnie do domu weszla i lezy bo ma nogi jak banie
To super, ze jest w domku
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:57   #2787
chce_byc_mama
Zakorzenienie
 
Avatar chce_byc_mama
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Preston UK
Wiadomości: 8 977
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez ewka5891 Pokaż wiadomość
Super, ze Soleika jest juz w domu




tez, dlatego gotuje pomidorowke, bo mnie jakas ochota naszła
ale ja juz obiad zjadlam i teraz mysle co by tu szamac jeszcze
__________________
Szczescie sie do mnie usmiechnelo

Amelcia
chce_byc_mama jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 14:58   #2788
prince_polo
Zakorzenienie
 
Avatar prince_polo
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: z domku :)
Wiadomości: 10 684
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
sexi mamcia
tz mi schowal moja rozowa sukienke chcialam ja zalozyc dzis i dupa
__________________

Ćwiczę
Zapuszczam naturalki!
prince_polo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:00   #2789
izasz-b
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 209
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez bebe1987 Pokaż wiadomość
No to faktycznie masz dużą dawkę . Jaką masz dietę? Ja mam jeść 7 posiłków dziennie, zero cukrów prostych. Godziny posiłków mam wyznaczone i staram się ich przestrzegać.
ja biorę insulinę od stycznia i cały czas mi rosła - najpierw od kilku jednostek na dobę do obecnych 60j. Dieta cukrzycowa - mam zawsze jeść węglowodan+białko+ tłuszcz i zieleninę(czyli błonnik warzywny), też nie powinnam jeść cukrów prostych, ale wpieprzam lody - staram się jeść je w małych porcjach - do 15-20g węglowodanów i albo podczas spaceru, albo chwilę przed...
mam 3 główne posiłki i 3-4 przekąski i koniecznie II kolacja, bo mi cukry w nocy spadają mocno...
Cytat:
Napisane przez KarolinaPW Pokaż wiadomość
Nie kupuję, jak będzie potrzebna to męża wyślę
Ja też będę męża wysyłała po kółko - nie ma sensu wydawać kasy...

Cytat:
Napisane przez chce_byc_mama Pokaż wiadomość
musze sie zaglebic w temacie porod w wodzie
czy w PL tez sie to praktykuje czy jest to uwazane za wymysl matki i w dodatku sie za to placi?

Ewka moja kolezanka rodzila w wodzie i bardzo sobie chwalila, w ogole nie pekla ani nic mowila ze super, w czwartek bede sie z nia widziec to zaglebie sie w temat.

Dziewczyny jak bedziecie rodzic mowilo mi to juz kilka mam, nie dajcie sie polozyc!
Duzo znajomych rodzilo w pozycji na pieska, na kolanach mowily ze bardzo fajnie i rowniez kilka nie peklo, a jedna pekla albe tylko jeden szew miala.
Co do porodu w wodzie - też się zastanawiałam i pytałam na porodówce - w II fazie porodu (parcie) już nie siedzisz w wannie i raczej przenosisz się na łóżko, ale zdarzyło im się kilkukrotnie, że musiały nurkować po dziecko w wannie...
Ale u mnie odpada, bo cukrzycowych mam do wanny nie wpuszczają, boją się niedocukrzenia...
Co do porodu w pozycji leżącej to fakt - można wtedy popękać, a przy pozycjach wertykalnych jest mniejsze prawdopdobieństwo... ale pozycja wertykalna oznacza, że stopy maja być wyżej niż pośladki, a plecy mogą być nieco podniesione, czyli też można ją osiągnąć na łóżku porodowym, które się odpowiednio składa i rozkłada...
Cytat:
Napisane przez Alexandraaa88 Pokaż wiadomość
A ja właśnie wróciłam od gina. Dalej mam brać fenoterol i się oszczędzać. Stwierdziła, że do tego 11 lipca powinnam wytrzymać. Sebastianek już jest w odpowiedniej pozycji i waży 2928g Wszystko z nim w porządku i z tego najbardziej się cieszę Potem miałam jeszcze konsultacje z anestezjologiem, który mi opowiedział o cc i znieczuleniu. Będę miała znieczulenie rdzeniowe. Ogólnie to się po tej wizycie uspokoiłam. Boję się tyko odstawienia fenoterolu na tydzień przed terminem
A czemu masz cc?
Cytat:
Napisane przez linzey Pokaż wiadomość
ad1
O porodzie w wodzie niewiele wiem, tyle tylko że podobno lżej sie tak rodzi i ze jest troche przeciwwskazan
Ad2
Zgadzam sie ze duzo lepiej sie rodzi jak natura podpowiada , zresztą grawitacja pomagaKoleżanka w UK też urodziła na klęczkach i 0 szwów. niestety w państwowych szpitalach w PL jak jest pełne rozwarcie to marsz na łózko i nie ma innej opcji (przynajmniej w Rzeszowie)
Właśnie, grawitacja pomaga...
Właśnie wróciłam ze spaceru do Rossmanna i na dworze jest koszmarnie gorąco - ugotowałam się... nogi mi nie spuchły, ale są takie lekko fioletowe w białe kropki - to chyba też objaw złego krążenia...
__________________
PCOs, Hashimoto, i inne ale ..... cuda się zdarzają - zostanę mamą

9.07.2012 przyszła na świat moja kochana córeczka Basia waga 3300 g (wg usg 3800 g).
izasz-b jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-06-18, 15:00   #2790
Irmusia81
Zakorzenienie
 
Avatar Irmusia81
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 9 283
Dot.: Mamusie Lipcowo-Sierpniowe 2012 - część XII

Cytat:
Napisane przez prince_polo Pokaż wiadomość
o prosze
ta pierwsza jest taka cieniutka prawie ze przezroczysta mimo ze nie widac,paskiem sie ja podwiazuje pod biustem bo bez paska jest taki wielki kwadrat bardziej bedzie pasowac na okres po ciązy.
Fajne

Cytat:
Napisane przez pumas Pokaż wiadomość
Anna, ja jestem pewna, że sama się otworzy, bo w końcu kiedyś musi, a przecież nie będę przeterminowana 26 czerwca, żeby tak szaleć z tym masażem. Dlatego mam wątpliwości co do zasadności takiego rozwiązania, wręcz jestem pewna, że to zbędne.
A nie możesz tego powiedzieć swojemu lekarzowi? Czemu masz się temu poddawać wbrew sobie?
Irmusia81 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:01.