Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014 - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-21, 21:53   #2761
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

zamiast spac to ja siedzie na alieexpress

elianka chce kupic grzechotki na rece i nozki, wlasnie takie jak Ty wstawiłas na zdjeciu

Moje dziecko sie wogole nie przekreca... ale spokojnie ma czas

---------- Dopisano o 22:53 ---------- Poprzedni post napisano o 22:52 ----------

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
No tak. W Polsce cło na paczki z Azji zdarza się BARDZO rzadko. Ja zamawiam naprawdę sporo i parę razy naprawdę wartościowe rzeczy i mi się jeszcze nie zdarzyło, ale faktycznie to możliwe.

Za to zdarzyło mi się, że paczka z Korei była zaadresowana nazwiskiem, samą ulicą i numerem bloku . Listonosz mi przyniósł bo "tylko do pani w moim rejonie tyle paczek z Chin przychodzi"

Własnie G. przyniósł z dołu ze skrzynki kolejną.. za 4$
heheh dobre ))
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-21, 22:10   #2762
Putkas
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 138
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Ja tam nawet nie zajrzę, nie zajrzę tam... Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. A a a a a a !!!
Putkas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 06:13   #2763
monic84
Rozeznanie
 
Avatar monic84
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 622
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez Putkas Pokaż wiadomość
Ja tam nawet nie zajrzę, nie zajrzę tam... Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. A a a a a a !!!
Kto wygrał?


U na noc spokojna. Pobudka o 3 i 6.30 na jedzonko. Teraz spi a ja idę się ogarnąć i zjeść śniadanko.
monic84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 07:08   #2764
gargantuiczna
Rozeznanie
 
Avatar gargantuiczna
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 906
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pragnę ubranka z Batmanem!

TŻ tam zamawia jakieś pierdołki.

Mój trzyma głowę, jak się mu palce, żeby się zaczepił, to ładnie się podnosi. Nie przekręca się w żadną stronę raczej i nie sięga łapką po zabawkę (chyba). Ale za to dziobem już nie tylko ssie, ale zaczął też gryźć.
gargantuiczna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 07:17   #2765
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez PurBlanka Pokaż wiadomość
A Ola przekręca się na boczki ?
Tylko z boczku na plecy.

U nas kolejna noc średnia, nie wiem co się jej porobiło 3-4 karmienia to teraz norma A parę razy doszliśmy już do 1...

---------- Dopisano o 08:17 ---------- Poprzedni post napisano o 08:09 ----------

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Pragnę ubranka z Batmanem!

TŻ tam zamawia jakieś pierdołki.

Mój trzyma głowę, jak się mu palce, żeby się zaczepił, to ładnie się podnosi. Nie przekręca się w żadną stronę raczej i nie sięga łapką po zabawkę (chyba). Ale za to dziobem już nie tylko ssie, ale zaczął też gryźć.
Moja za to ostatnio lubi trzymać brodawkę w ustach i ciągnąć jak makaron...
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 07:23   #2766
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry

Byłam wczoraj z małżonkiem na zakupach i zrobiłam przegląd pieluszek. Oto moje przeliczenia (może komuś się przyda):
rozm. 3
Pamper Premium Care 69,99 za 80 szt., czyli 0,83 za szt.,
Pampers Active Baby 57,99 za 82 szt., czyli 0,71 za szt.,
Babydream premium Dry 20,99 za 38 szt., czyli 0,55 za szt.,
Dada 29,99 za 64 szt., czyli 0,46 za szt.

roz. 4
Pamper Premium Care 69,99 za 66 szt., czyli 1,06 za szt.,
Pampers Active Baby 57,99 za 70 szt., czyli 0,83 za szt.,
Babydream premium Dry 20,99 za 35 szt., czyli 0,59 za szt.,
Dada 29,99 za 54 szt., czyli 0,55 za szt.

Sprawdzałam ceny bez jakichkolwiek promocji w rossmanie. A teraz jest przecena pieluszek babydream premium dry na 17,99. My się do nich bardzo przekonaliśmy są (moim zdaniem) 100% leprze niż dady i zielone pampersy. Opracowaliśmy więc taki tryb - w ciągu dnia BD na noc Premium Care.

Adaś podnoszony za rączki też główki jeszcze nie trzyma. Przed szczepieniem, jak lekarz go badał to powiedział, że wszystko jest w porządku.
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 08:07   #2767
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

W Aldiku też są tanie i bardzo fajne pieluszki. Wychodzi cenowo tak jak dady
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 08:15   #2768
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Magsik ale jak to nie trzyma główki Przecież to Ty dodałaś zdjęcie, na którym Michałek leży na brzuszku i pięknie główkę dźwiga? Pamiętam, że oglądając to zdjęcie zmotywowałam się do częstszego kładzenia Oli na brzuszku, no i muszę przyznać, że dziś są już efekty
Tzymany za rączki nie trzyma sztywno główki,a teraz coś mu się porobiło i nie che leżeć na brzuszku, pewnie znów za mało go kładę, a Wy ile razzy się kładziecie?
no to nocka super, pobudka o 1ej i 5:30 może w końcu wydłużył sobie spaniu. wczoraj byłam nieźle zdumiona i dochodzę do wniosku, że te krzyki to są spowodowane zmęczeniem. Trudno będziemy częściej wychodzić na spacery o inaczej mi nie zasypia.
A tak w ogóle to dzień dobry.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 08:21   #2769
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzień dobry!
Widzęe, że chińczyki wprowadzili mnóstwo zamętu
Zła ja

U nas noc super, ale wczoraj HG. nakarmił młodziaka później niż zwykle, bo dłużej siedział i go nie wybudzał o 23.00. W związku z tym jedyne "nocne" mleko Czarko zaliczył o .. 6.00 rano. Niestety (dla mnie) uznał, ze skoro już jest ta 6.00 to wstajemy i się bawimy . Spędziłam zatem bladym świtem uroczą godzinę na włączaniu nieprzytomnym okiem karuzelki i majtaniu grzechotka co jakiś czas zasypiając przy tej czynności.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 08:24   #2770
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Moja Ola też bardzo nie lubiła na brzuszku, do teraz nie przepada. Poprosiłam mamę, żeby zapytała się o to w pracy (moja mama pracuje w ośrodku, gdzie rehabilituje się niemowlaki) i babka powiedziała, że lubi-nie lubi trzeba ją męczyć. Jak nie bezpośrednio kładzeniem, to np. trzymając na rękach na samolocika, wtedy też musi trzymać główkę albo kładąc sobie dziecko przez kolana. Jedno kolano trochę wyżej i na nim kładziemy klatkę piersiową dziecka:
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg images.jpg (12,3 KB, 24 załadowań)
__________________
Oleńka 05.10.2014
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 08:55   #2771
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Mój Czarko wyćwiczył łepek przez wieszanie go na ramieniu jak do odbijania. W pewnym momencie zaczął wyglądać zza tego ramienia Na brzuszku najbardziej lubi u nas na brzuchy leżeć. ładnie już trzyma główkę.
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 09:02   #2772
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Kasiakg w takim razie muszę i aldika odwiedzić.

Adaś leży na brzuszku na podłodze średnio trzy, cztery razy dziennie. Często też noszę go ręce w takiej pozycji. Zadziera ładnie główkę i się cieszy, bo wszystkich i wszystko dookoła widzi, a zrobił się bardzo ciekawski.
__________________
Adam 20.10.2014r.

Edytowane przez agnieszkakr1987
Czas edycji: 2015-01-22 o 09:05
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 09:09   #2773
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

musze wygrzebac jakies nowe zabawki, bo mala sie robi leniwa i na brzuchu kladzie buzie na kocu i wyje moze zaczne ja klasc TZtowi na klacie - u mnie weszy i szuka cyca :P

w ogole po ilu od wstania Wasze dzieci maja 1. drzemke? dzisiaj wstalysmy o 8.30, a o 9.45 juz spala, bo buzia sie darla... ale nie spala od po 7, bo nos meczyl... nie za szybko?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 09:19   #2774
magsik
Zadomowienie
 
Avatar magsik
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 387
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
musze wygrzebac jakies nowe zabawki, bo mala sie robi leniwa i na brzuchu kladzie buzie na kocu i wyje moze zaczne ja klasc TZtowi na klacie - u mnie weszy i szuka cyca :P

w ogole po ilu od wstania Wasze dzieci maja 1. drzemke? dzisiaj wstalysmy o 8.30, a o 9.45 juz spala, bo buzia sie darla... ale nie spala od po 7, bo nos meczyl... nie za szybko?
daszna u mnie jest to samo, tak jak nosimy go do odbijania to jak surykatka lata z tą główką, a jak leży na brzuszku to rączki sobie na boki bierze i marudzi, wcześniej tak nie było. U mnie na brzuchu to nie poleży bo jest to samo co u ciebie. Co do drzemki to my wstaliśmy o 8ej ale o 7ej sie już budził , no ale udało mi się go przeciągnąć zasnął przed 10.
__________________
Nasz wielki dzień 21.05.2011r.

23.09.2014 Michałek
magsik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 09:29   #2775
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
musze wygrzebac jakies nowe zabawki, bo mala sie robi leniwa i na brzuchu kladzie buzie na kocu i wyje moze zaczne ja klasc TZtowi na klacie - u mnie weszy i szuka cyca :P

w ogole po ilu od wstania Wasze dzieci maja 1. drzemke? dzisiaj wstalysmy o 8.30, a o 9.45 juz spala, bo buzia sie darla... ale nie spala od po 7, bo nos meczyl... nie za szybko?
My wstajemy przeważnie ok. 5 a między 7.30 a 8 jest pierwsza drzemka. Nie przejmuj się krótkimi przerwami między kolejnymi drzemkami. Ja jestem zdania, że jak się zmęczy to uśnie. Po prostu może się szybciej zmęczyła?
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 10:26   #2776
mortisha84
Zadomowienie
 
Avatar mortisha84
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 195
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Dodajcie do tego syndrom
"Szkoda mi kasy na nowe spodnie, lepiej kupię coś dziecku"
mam to samo już od ponad 4 lat. Tym sposobem każde z dzieci ma więcej ubrań niż ja

Cytat:
Napisane przez Putkas Pokaż wiadomość
Ja tam nawet nie zajrzę, nie zajrzę tam... Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. Nie zajrzę tam. A a a a a a !!!
Ja niestety zajrzałam
Wysypujące się ubranka z szaf dziecięcych póki co studzą moją chęć wydania tam majątku.

Cytat:
Napisane przez gargantuiczna Pokaż wiadomość
Pragnę ubranka z Batmanem!

TŻ tam zamawia jakieś pierdołki.

Mój trzyma głowę, jak się mu palce, żeby się zaczepił, to ładnie się podnosi. Nie przekręca się w żadną stronę raczej i nie sięga łapką po zabawkę (chyba). Ale za to dziobem już nie tylko ssie, ale zaczął też gryźć.
Tymek sięga po zabawki najczęściej dwoma rączkami na raz, ale nie zawsze uda mu się złapać. Ale jak złapie to pcha od razu do paszczy.
Gryźć też zaczął ale na szczęście nie sutki.

Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
Tzymany za rączki nie trzyma sztywno główki,a teraz coś mu się porobiło i nie che leżeć na brzuszku, pewnie znów za mało go kładę, a Wy ile razzy się kładziecie?
no to nocka super, pobudka o 1ej i 5:30 może w końcu wydłużył sobie spaniu. wczoraj byłam nieźle zdumiona i dochodzę do wniosku, że te krzyki to są spowodowane zmęczeniem. Trudno będziemy częściej wychodzić na spacery o inaczej mi nie zasypia.
A tak w ogóle to dzień dobry.
Magsik a nauczył się czegoś nowego ostatnio? Dzieci takie małe czasem jak załapią coś nowego to zapominają jakąś "starą" rzecz.
No i za spanie!
__________________
My

Niunia

Bobas
mortisha84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 11:10   #2777
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Mortisha też tak mam z ubraniami Ciągle sobie obiecuje, że w końcu kupie cos dla siebie, a wracam i tak z rzeczami dla dzieci

Dobrze zrozumiałym ze przesyłka z tego aliexpress jest darmowa? A ile trwa zanim dotrze ta przesyłka? Bo biorąc pod uwagę w jakim tempie rosną teraz dzieciaki to trzeba to uwzględnić przy wyborze rozmiaru.

Co do podnoszenia głowy to Tomek trzymany za rączki podciaga się do siadu prawie, główkę i karczek podnosi sam z leżenia wyciągając ręce do przodu. Na brzuchu kladlam go zazwyczaj 1-2 razy dziennie i nie przepadał za tym. Odkąd nauczył się przekrecac sam to spędza tak 3/4 czasu. Ledwie się go gdzieś położy to on juz na brzuchu Tak mu się odmieniło. Lenka tez nie lubiła leżeć nas brzuchu, ale była w tym konsekwentna i nigdy nie polubiła. Może dlatego tez ominęła etap raczkowania i od razu zaczęła chodzić.
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 11:17   #2778
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Dzien dobry.

To i ja wejde pewnie na tego ebaya czy jak sie to zwie

U nas nocka w miare.
Byla tez kupka przed chwila. zadziocha i niteczki sluzu ale nie takie jak wczoraj.
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 11:24   #2779
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

farminka czyli jak nie lubi na brzuchu to moze ominac raczkowanie?
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-22, 11:31   #2780
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Daszna nie wiem czy to reguła, pewnie nie, ale u nas tak było. Nie była zainteresowana lezeniem, wiec i pelzaniem i raczkowaniem też. Wzięła się od razu za wstawianie i chodzenie za rączki. Jak miała 8 miesięcy to juz tak zapylala, ale zawsze musiała mieć rękę,bo się bala sama, wiec mój kręgosłup przeszedł swoje zanim kolo roczku postanowiła jednak pójść sama
Ostatnio ustalalam z mamą kiedy ja zaczelam stawac, chodzić itd. i okazało się, ze tez byłam szybka. Pierwszy raz stanelam w lozeczku w okolicach kwietnia, a w wakacje już gonilam za psem A ja tez jestem październikowym dzieckiem
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 12:04   #2781
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

szybko! ja chodzilam po roku
dziewczyny a planujecie w ogole uzywac chodzik? ja znalazlam fajny chodzik skoczek i moze na zajaca kupie.
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 12:24   #2782
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Chodzili podobno niezdrowe. A jaki upatrzylas? Pokaż . Przy Lence dziadkowie trochę używali pozyczonego od sąsiadów, bo nie szło wyrobić z tym chodzeniem ale niedużo czasu w nim spędzała i raczej siedziała, a nie chodziła.
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 12:41   #2783
CoffeeMonster
Wtajemniczenie
 
Avatar CoffeeMonster
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 288
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Hej, ja na szybko, bo wlaśnie usypiamy i popędzę za chwilę robić obiadek
Też potrzymana za rączki nie podnosi główki, za to przekręca się ostatino mocno na boki, i z brzucha na plecy jej się zdarzy.


Cytat:
Napisane przez magsik Pokaż wiadomość
daszna u mnie jest to samo, tak jak nosimy go do odbijania to jak surykatka lata z tą główką, a jak leży na brzuszku to rączki sobie na boki bierze i marudzi, wcześniej tak nie było. U mnie na brzuchu to nie poleży bo jest to samo co u ciebie. Co do drzemki to my wstaliśmy o 8ej ale o 7ej sie już budził , no ale udało mi się go przeciągnąć zasnął przed 10.
U mnie był taki regres, pisałam o tym. Ładnie nauczyłą się podnosić i trzymac główkę, a potem jakby zapomniała jak to robić i znowu szurała główką po kocu. Kładłam codziennie i po jakimś 1,5 tygodnia znowu zaczęła podnosić. Ale dziwne to było.
__________________
19.06.2013
13.12.13
16.12-30.12.13
Łucja 15.10.2014
Aniela29.03.2016

CoffeeMonster jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 12:46   #2784
agnieszkakr1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 297
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Pochwalę się - kupiliśmy z mężem elektryczną nianię z Canpolu. Szalę przeważył dzisiejszy deszcz. Wystawiłam Młodego na balkon i musiałam przy nim cały czas być. A teraz niania pójdzie w ruch.

Byłam w aldiku i kupiłam te pieluszki, które Kasiakg polecała. Pierwsze spostrzeżenia - dużo grubsze niż wszystkie pozostałe, mniejsze (bo kupiłam 4 i są aby aby) i ten fiolet bijący po oczach. Adaś w tej chwili w niej śpi i jak zmienię mu pieluszkę to napiszę co i jak.

A i jeszcze nabyliśmy taki koszyczek na zabawki.
__________________
Adam 20.10.2014r.
agnieszkakr1987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:01   #2785
kasiakg
Rozeznanie
 
Avatar kasiakg
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 991
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez daszna Pokaż wiadomość
musze wygrzebac jakies nowe zabawki, bo mala sie robi leniwa i na brzuchu kladzie buzie na kocu i wyje moze zaczne ja klasc TZtowi na klacie - u mnie weszy i szuka cyca :P

w ogole po ilu od wstania Wasze dzieci maja 1. drzemke? dzisiaj wstalysmy o 8.30, a o 9.45 juz spala, bo buzia sie darla... ale nie spala od po 7, bo nos meczyl... nie za szybko?
Moja zwykle rano szybciej się męczy i już po około 1h idzie na pierwszą drzemkę.
Cytat:
Napisane przez agnieszkakr1987 Pokaż wiadomość
Pochwalę się - kupiliśmy z mężem elektryczną nianię z Canpolu. Szalę przeważył dzisiejszy deszcz. Wystawiłam Młodego na balkon i musiałam przy nim cały czas być. A teraz niania pójdzie w ruch.

Byłam w aldiku i kupiłam te pieluszki, które Kasiakg polecała. Pierwsze spostrzeżenia - dużo grubsze niż wszystkie pozostałe, mniejsze (bo kupiłam 4 i są aby aby) i ten fiolet bijący po oczach. Adaś w tej chwili w niej śpi i jak zmienię mu pieluszkę to napiszę co i jak.

A i jeszcze nabyliśmy taki koszyczek na zabawki.
Ja miałam tylko 3. Wielkością były idealnie takie same jak dady 3 i grubością w sumie też A o jakim fiolecie piszesz? Bo te co ja miałam to były takie jasno zielone? Kupiłaś te Vibelle? Zobaczymy czy Ci podpasują, każda pupcia lubi co innego Ja byłam zadowolona, tyle że my rzadziej podjeżdżamy do aldika, bliżej mamy do biedronki

A niania super sprawa
__________________
Oleńka 05.10.2014

Edytowane przez kasiakg
Czas edycji: 2015-01-22 o 13:03
kasiakg jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:03   #2786
nocnyskowronek
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 331
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Cytat:
Napisane przez elianka Pokaż wiadomość
Dziewczyny ubranie ubraniem, ale JAKA CZAPKA?

Mam grubą zimową i cienką bawełnianą. A np w sobotę było u nas 6 stopni. Sama byłam wcale bez czapki. Młody w sumie też bo ma taki fajny kaptur w kombinezonie, który szczelnie otula głowę. Ale w ogóle nie mam pomysłu... Ideałem by była cieniutka dziergana albo bawełniana z dwóch warstw. Chyba muszę sama zrobić taką...
ja mam taką pośrednią - welurkową.

Cytat:
Napisane przez kasiakg Pokaż wiadomość
Moja Ola też bardzo nie lubiła na brzuszku, do teraz nie przepada. Poprosiłam mamę, żeby zapytała się o to w pracy (moja mama pracuje w ośrodku, gdzie rehabilituje się niemowlaki) i babka powiedziała, że lubi-nie lubi trzeba ją męczyć. Jak nie bezpośrednio kładzeniem, to np. trzymając na rękach na samolocika, wtedy też musi trzymać główkę albo kładąc sobie dziecko przez kolana. Jedno kolano trochę wyżej i na nim kładziemy klatkę piersiową dziecka:
O tak jak przez te kolana to ja układam swoją przez ten rogal długi do karmienia/do spania w ciąży. Uwielbia tak leżeć. Tylko wtedy rąk nie ćwiczy (bo trzyma ją poducha wyżej), ale za to głowę trzyma wtedy ładnie i rozgląda się długo. Tak na samym brzuchu to średnio lubi. Trochę poleży i głowę trzyma, ramionka też już, ale dość szybko się nudzi i "przybija gwoździa"

Na dzień Babci i Dziadka "zrobiłyśmy" laurki, ale prezentem nie były one tylko amatorska sesja zdjęciowa z making off i efektu końcowego. Są zdjęcia jak trzymam ją na kolanach (tak do zdjęć tylko ) w jej dłoniach trzymam kredki i "rysujemy". Modelka była bardzo zaciekawiona i na zdjęciach wygląda jakby rzeczywiście z zafascynowaniem kolorowała. Później mama dokończyła kolorowankę sama. I już mieliśmy robić zdjęcie z gotowymi laurkami, ale Modelka postanowiła zasnąć... Więc dokończyłyśmy sesję już po drzemce W klubie wrzuciłam dwie fotki

A przy okazji wymyśliłam prezent na przyszłe Boże Narodzenie, albo też Dzień Babci i Dziadka. Spodobały mi się te odciski stópek czy rączek, które pokazywałyście i postanowiłam zrobić takie, ale w formie serii. 4 odciski obok siebie 3msc (tylko u nas to już wyjdzie 4), 6msc, 9msc i 12 msc. Kupiłam już ramkę, żeby każdy odcisk był tej samej wielkości i na koniec przykleimy 4 do większej ramki.

U mnie za te rączki to tak jak u Farminki - podnosiła się całkiem do siadu i robi to sama (tylko nie aż do siadu), gdy tylko jest gdzieś ustawiona pochyło (np. w leżaczku), na całkiem płasko też próbowała. Żeby jej nie przeciążać to przestaliśmy podawać jej ręce i trochę już zapomniała, że to taka świetna zabawa
__________________
02.10.2014

Edytowane przez nocnyskowronek
Czas edycji: 2015-01-22 o 13:14
nocnyskowronek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:20   #2787
elianka
Zakorzenienie
 
Avatar elianka
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 12 344
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Farminko przesyłka jest darmowa. Najdłużej czekałam 6 tygodni, najkrócej 10 dni

---------- Dopisano o 14:20 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Chodzika nie będę używać bo łatwo o urazy kręgosłupa. Zresztą ja uważam, że na wszystko przyjdzie czas - jak Czarko dorośnie to siądzie a potem wstanie i pójdzie. Jeszcze się za nim nabiegam nie będę tego przyspieszać
__________________
Nigdy się nie dowiesz jak silna jesteś, dopóki siła nie będzie Twoim jednym wyborem.
elianka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:32   #2788
nowa8686
Zakorzenienie
 
Avatar nowa8686
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 4 259
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Elianka zwariowalam , oszalałam i wogole. Omg. Czekam na macierzynski
Czyli tyle ile pisze place tak ? Przesylka gratis ? :-D
__________________
Razem od: 28.01.2008 r.
Zaręczeni od: 28.01.2010 r.
Nasz dzień: 21.07.2012 r.

31.10.2014 Majunia nasz Skarb


8.05. Pierwsze kopniaczki


Fasolinka
nowa8686 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:42   #2789
farminka
Wtajemniczenie
 
Avatar farminka
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 407
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

Zastanawiał się tylko nad tą platnoscia, bo można tylko kartą, a trochę boje się tej formy, bo w razie czego mogą mi konto wyczyścić... No i nie wiem czy mój bank nie pobiera jakichś opłat za taką płatność, bo to tez się podobno zdarza. Bije się z myślami jak się zabrać za te zakupy...
farminka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-22, 13:45   #2790
daszna
Zadomowienie
 
Avatar daszna
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Denmark
Wiadomości: 1 131
GG do daszna
Dot.: Sapią, chrapią, ulewają, mamy bardzo je kochają - październikowe maluchy 2014

farminka nie moge wkleic linku z allegro. ale wpisujac skoczek bedzie 3 w 1 za ok. 200 zeta
__________________
Life is not the amount of breaths you take, it's the moments that take your breath away...

Pola, 15.10.2014
daszna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-05-17 21:30:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:22.