Operacje uszu, korekta uszu - zbiorczy! - Strona 93 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Chirurgia plastyczna

Notka

Chirurgia plastyczna Interesujesz się chirurgią plastyczną? Poddałaś się zabiegowi lub go rozważasz? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-18, 10:09   #2761
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

aha normalne mam moze przezyje jakos w te upaly a po ilu dniach tak juz ból ustepuje ;p ?
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 20:07   #2762
Katherina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 68
Dot.: Odstające uszy...

W moim przypadku ostry ból to tak prawie cały dzień później ból zmniejszył się i było w miarę dobrze.

Wie ktoś może czy wewnętrzne szwy mogą przebijać przez skórę ?
Katherina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-18, 20:17   #2763
turcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Katherina87 Pokaż wiadomość
W moim przypadku ostry ból to tak prawie cały dzień później ból zmniejszył się i było w miarę dobrze.

Wie ktoś może czy wewnętrzne szwy mogą przebijać przez skórę ?
wiesz wydaje mi się że mogą przebijać szwy przez skórę mi chyba tak tez widać na małżowinie tak mi się wydaje e to szew ale nie wiem do końca

---------- Dopisano o 21:17 ---------- Poprzedni post napisano o 21:16 ----------

Cytat:
Napisane przez domisia1944 Pokaż wiadomość
aha normalne mam moze przezyje jakos w te upaly a po ilu dniach tak juz ból ustepuje ;p ?
wiesz mnie prawie w ogóle nic nie bolało więc trudno mi powiedzieć ale z dnia na dzień napewno bedzie lepiej
turcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 10:15   #2764
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Boje sie koncowego efektu ;( Czy wy tez tak mialyscie kilka dni po zabiegu ze jedno ucho troche bardziej odstawalo od drugiego ;( ? Juz sama nie wiem co o tym myslec . One sie troche inaczej uformuja bo zdjeciu szwów ? Czy mniej wiecej bd ten sam efekt co teraz ?
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-19, 12:41   #2765
sylwia_kele
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 207
Dot.: Odstające uszy...

Witajcie
już od dłuższego czasu zastanawiam się nad zrobieniem zabiegu, czy poleciłybyście mi kogoś z Krakowa albo ewentualnie z Górnego Śląska?
Mam nadzieję, że mi pomożecie.
Pozdrawiam
sylwia_kele jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 15:47   #2766
Katherina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 68
Dot.: Odstające uszy...

Jedynie co sama mogę Ci polecić to klinikę w Bielsku. Robiłam tam zabieg i jestem zadowolona.
Katherina87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-20, 19:58   #2767
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Dziewczyny pomóżcie
Zauważyłam że w lewym uchu na samym dole tu gdzie jest dziurka od kolczyka zwisa mi nitka i dzis caly dzien leci krew oczywiscie z odstepami cos jakis czas pare sek.min. Czy to jest nie pokojace ? Dzwonic do lekarza i zapytac czy raczej to normalne ? Ta nitka mnie nie pokoi i krew . Prosze o odp
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-21, 09:08   #2768
turcia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 101
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez domisia1944 Pokaż wiadomość
Dziewczyny pomóżcie
Zauważyłam że w lewym uchu na samym dole tu gdzie jest dziurka od kolczyka zwisa mi nitka i dzis caly dzien leci krew oczywiscie z odstepami cos jakis czas pare sek.min. Czy to jest nie pokojace ? Dzwonic do lekarza i zapytac czy raczej to normalne ? Ta nitka mnie nie pokoi i krew . Prosze o odp
domisia najlepiej zadzwon do lekarza i powie co masz robić, mi jakies 1,5 tyg temu i tez wystawała nitka za uchem szew nie wchłonął sie i zadzwoniłam do pielęgniarki lekarza i po prostu kazała mi lekka przyciąć lub pinseta wyciągnąć i tak mąż mi zrobił i nic nie stało się nic nie bolało, tyle że mi krew nie leciała
turcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 11:18   #2769
robben
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 3
Dot.: Odstające uszy...

Co do opalania to doktor mi mowil zeby chronic uszy przed sloncem do chwili az wroci nam czucie. Ja w opasce po domu jeszcze smigam, a zabieg mialem prawie miesiac temu. Rezultaty zadowalajace
Po sciagnieciu szwow, gdy sypalem uczy proszkiem od strupkow zauwazylem tez nitke, ale mama jest pielegniarka i powiedziala ze to szew rozpuszczalna. Dzis nie ma znaku
Dominisia:
Mi krew leciala przez 1.5 tyg z prawego ucha. Pozniej wszystko idealnie sie zagoilo, teraz tylko elcze blizny
Pozdrawiam.

Edytowane przez robben
Czas edycji: 2010-07-21 o 11:22
robben jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-21, 12:46   #2770
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

okej dzieki za pocieszenia

Edytowane przez domisia1944
Czas edycji: 2010-07-29 o 18:57
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-02, 20:46   #2771
Magdunia111
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 5
Dot.: Odstające uszy...

Czy ktoś mógłby doradzić mi jakiegoś dobrego lekarza z Poznania? Od roku zastanawiam się czy zrobić sobie ten zabieg i boje się trochę bo słyszałam że w niektórych przypadkach jest to bardzo silny ból to prawda?
I jeszcze jedno jestem w klasie sportowej po jakim czasie od operacji mogłabym spokojnie zacząć znowu ćwiczyć bardzo mi na tym zależy szczególnie w tym roku, a słyszałam że od operacji nie można ćwiczyć około pół roku a to niestety powoduje duże zaległości? Aha i czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy po operacji mogę iść do domu bo podobno czasami trzeba zostać w szpitalu na dwa dni?
Magdunia111 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-04, 17:43   #2772
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Jestem 2 tyg po zbiegu . Ból jak ból da sie przezyc . Nie raz gorzej mnie ząb bolal . Po zabiegu odrazu wracasz do domu na wlasnych silach.
Moj zabieg trwal godzine i po tym czasie i pojechalam do domu .
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-05, 22:39   #2773
eeest
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 6
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Magdunia111 Pokaż wiadomość
Czy ktoś mógłby doradzić mi jakiegoś dobrego lekarza z Poznania? Od roku zastanawiam się czy zrobić sobie ten zabieg i boje się trochę bo słyszałam że w niektórych przypadkach jest to bardzo silny ból to prawda?
I jeszcze jedno jestem w klasie sportowej po jakim czasie od operacji mogłabym spokojnie zacząć znowu ćwiczyć bardzo mi na tym zależy szczególnie w tym roku, a słyszałam że od operacji nie można ćwiczyć około pół roku a to niestety powoduje duże zaległości? Aha i czy mógłby mi ktoś powiedzieć czy po operacji mogę iść do domu bo podobno czasami trzeba zostać w szpitalu na dwa dni?
witam, ja mialam zabieg 3lata temu w Poznaniu, przeprowadzony przez dr-a Chiciaka : http://www.chirurgica-plastica.com/polska/ koszt ok 2000zl, zabieg trwal ok 1,5h. Co do cwiczen to nic mi o tym nie wiadomo, wiem tylko, ze trzeba nosic opaske uciskowa. Ja nosilam jakis miesiac a pozniej tylko na noc. kilka tygodni pozniej zylam normalnie, tak jakbym nigdy nie miala tej korekty. Najlepiej zabieg przeprowadzic w wakacje, ja mialam pod koniec lipca, a w pazdzierniku zaczelam studia, w zajeciach wychowania fizycznego rowniez bralam udzial. Bol jest znosny, mi bardziej przeszkadzalo swedzenie podczas gojenia.
eeest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 09:25   #2774
gosiaczek20004
Zadomowienie
 
Avatar gosiaczek20004
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1 106
Dot.: Odstające uszy...

hej wszystkim! dawno się nie odzywałam bo czas jakos tak szybko leci za 10 dni będe miała zabieg i coraz bardziej zaczynam się bać szczególnie tego że będe wszystko słyszła co robi lekarz mam nadzioeje ze4 dam rade juz mi sie to nawet sni po nocach .Chiałabym juz to miec za soba. Mam pytanie do osob ktore sa juz po czy po zabiegu bede mogła suszyc wlosy suszarka? bo ja wlosy myje zawsze rano i musze suszyc czy myslicie ze jak zaloze op[aske to bede mogła normalnie uzywac suszarki?
gosiaczek20004 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-06, 20:56   #2775
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Jestem juz prawie miesiac po zabiegu lewe ucho moze byc ale prawe cos odstaje troche jestem wkurzona ; / ale widocznie tak juz musi byc
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-11, 11:03   #2776
celtic_girl
Raczkowanie
 
Avatar celtic_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 96
Dot.: Odstające uszy...

Ja zabieg miałam robiony jakieś 3 lata temu. Musiałam go miec nawet powtórzony, bo jak się okazało, uszy trochę odskoczyły. Mnie to nawet nie przeszkadzało, bo i tak wyglądały ok, ale lekarz zapewniał, ze bedzie ekstra no i calkiem za darmo ta poprawka. Ból jest do zniesienia, ale gorsze to swędzenie podczas gojenia, istny koszmar. Ja mam ogólnie teraz bardzo duże problemy przez te operacje. Juz po pierwszym zabiegu kiepsko mi się goiły uszy, ciekła z nich ropa, czasami krwawiły. I tak bylo przez rok... Po drugiej operacji to samo, ale 100 razy gorzej. Choć minęly juz 3 lata, to prawe ucho do tej pory nie jest zagojone do konca! Co sie okazało, wykryto u mnie gronkowca. W klinice plastycznej próbowali mnie leczyc, ale bez skutku. Brałam chyba z 10 róznych antybiotyków i nic nie dawały. Pozniej leczyłam się na własna reke u profesora dermatologa, tez bez efektu. Załuje strasznie, ze sie zgodziłam na druga operacje. Dziwi mnie tez to, ze skoro mialam takie problemy z gojeniem juz po pierwszej, to mimo tego nikt nie sprawdzil dlaczego. Podobno bylam jedynym znanym im takim przypadkiem. Lewe ucho tez zle sie goilo, ale teraz jest juz ok. Natomiast prawe wyglada tragicznie, boli mnie, swedzi, jest bardzo wrazliwe. Z tylu ucha mam bordową skore, moglabym ja sobie przeciąć paznokciem... Z przodu małżowiny zrobił sie jakiś bordowy wrzód. Czasami jak go podrapie to leci krew z ropą. Ogólnie masakra... Nie wiem, czy kiedys uda mi się to wyleczyc...

Edytowane przez celtic_girl
Czas edycji: 2010-08-11 o 11:05
celtic_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 08:48   #2777
kotburyy
Raczkowanie
 
Avatar kotburyy
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 82
Dot.: Odstające uszy...

Cześć wszystkim! Ale zazdroszczę tym, którzy przeszli udaną plastykę uszu Przejrzałam trochę wątek, ale i tak zamierzam wybrać się w niedalekiej przyszłości do lekarza na jakąś konsultację. Tylko zupełnie nie wiem, czy są to jakieś specjalne kliniki, czy po prostu oddział w szpitalu? Szukałam w internecie informacji o chirurgii plastycznej w Olsztynie, ale nic szczególnego nie znalazłam. Może ktoś coś poleca? Bo w wątku dziewczyna nie dostała odp na pytanie

Mój problem nie polega na odstających uszach, ale DUŻYCH! Naprawdę męczące jest ciągłe noszenie rozpuszczonych włosów w lecie albo na wfie. Nawet nie mogę zanurkować w wodzie Czy korekta małżowiny usznej, w tym przypadku jakieś zmniejszenie, jest droższa od zabiegu na odstających uszach?

I ile czeka się na zabieg? Jeżeli planuję go na kolejne wakacje to mam już zacząć się zapisywać? Nie wiem, naprawdę nie wiem

Edytowane przez kotburyy
Czas edycji: 2010-08-19 o 08:50
kotburyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-19, 21:29   #2778
87eva87
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Odstające uszy...

W olsztynie chirurgią plastyczną zajmuje się poliklinika od dwóch lat, przyjmuje dr Felix Lewko, który wcześniej pracował w Niemczech, wpisz w google znajdziesz co nie co sympatyczny Pan. Co do kosztów to nie wiem czy jest jakaś różnica, musiałabyś się dowiedzieć sama, terminy są zaskakująco szybkie, mi zaproponował tydzień po konsultacji, może kwestia wakacji, że mniej ludzi
87eva87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 10:50   #2779
monikaskwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 38
Dot.: Odstające uszy...

A gdzie w Warszawie jest SPRAWDZONY lekarz?
monikaskwa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-08-20, 11:34   #2780
popoik
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez domisia1944 Pokaż wiadomość
Jestem juz prawie miesiac po zabiegu lewe ucho moze byc ale prawe cos odstaje troche jestem wkurzona ; / ale widocznie tak juz musi byc
ja jestem juz 2 miesiace po zabiegu. i ma lewe bardziej odstaje. ale to mala roznica xD
popoik jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 11:41   #2781
kotburyy
Raczkowanie
 
Avatar kotburyy
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 82
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez 87eva87 Pokaż wiadomość
W olsztynie chirurgią plastyczną zajmuje się poliklinika od dwóch lat, przyjmuje dr Felix Lewko, który wcześniej pracował w Niemczech, wpisz w google znajdziesz co nie co sympatyczny Pan. Co do kosztów to nie wiem czy jest jakaś różnica, musiałabyś się dowiedzieć sama, terminy są zaskakująco szybkie, mi zaproponował tydzień po konsultacji, może kwestia wakacji, że mniej ludzi
Dzięki wielkie za info W cenniku na stronie polikliniki znalazłam, że zabieg kosztuje 2500 zł, a sama konsultacja 100 No nic, zobaczymy co przyniesie osiemnastka i gwiazdka, a najwyżej w wakacje pójdę do pracy
kotburyy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-20, 22:30   #2782
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Nie no w sumie jak by nie było jestem zadowolona z zabiegu
Mija miesiąc od zabiegu i od tygodnia chodze w związanych włosach ale niesamowite uczucie Wkoncu nie boje sie wiatru itd itp
Takze polecam wszystkim zabieg , nie jest tak zle .
Wiadome ze odeszly uszy od zabiegu ale bez przesady , wazne ze nie odstaja
Jest dobrze
Mam nadzieje ze juz tak pozostanie
Jeszcze rany/blizny musza mi sie dogoić i wszystko git
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-29, 13:09   #2783
snowwhitequeen
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2
Dot.: Odstające uszy...

Nie wiem, czy pytania już były, ale nie chce mi się szukać.
1. Czy jeśli zrobiłabym sobie operację, to jeśli urodziłabym dzieci, miałyby one szansę na odstające uszy?
2. Czy da się podczas jedenj operacji oprócz zrobienia czegoś by uszy nie odstawały zmienić ich kształt?
3. I ile kosztowałoby to wszystko razem, włączając w to wizyty kontrolne, o ile za takowe się płaci?
snowwhitequeen jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-02, 14:44   #2784
blueania
Zakorzenienie
 
Avatar blueania
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 4 653
Dot.: Odstające uszy...

Czy slyszeliscie o tej klinice,moze ktos z Was robil w tej klinice korekte?
http://www.dubiccy.com.pl/index.htm
blueania jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-05, 18:28   #2785
domisia1944
Zadomowienie
 
Avatar domisia1944
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 1 402
GG do domisia1944
Dot.: Odstające uszy...

Mam pytanie .

Czy ten lekarz co robił mi zabieg może mi wypisać zwolnienie z w-fu ? ? ?
domisia1944 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-06, 19:02   #2786
celtic_girl
Raczkowanie
 
Avatar celtic_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 96
Dot.: Odstające uszy...

Tak, nawet POWINIEN to zrobic
celtic_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-07, 07:12   #2787
Cointreau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Witam Serdecznie,
zbieram się do zabiegu już jakieś dwa lata, teraz decyzja zapadła
urlop załatwiony, tylko jeszcze nie wiem gdzie powinnam się udać.
Bardzo proszę o informację czy zna ktoś dobrego lekarza w Warszawie,
myślałam o klinice La Perla, może ktoś tam był ?
już nie mogę się doczekać
mam jeszcze jedno pytanie jak jest z myciem głowy po zabiegu ?
na szczęście mam długie włosy więc będę mogła to jakoś ukryć,
ale urlop dostałam tylko na tydzień i nie wiem czy się w ciągu tygodnia wszystko zagoi na tyle szybko że będę mogła umyć głowę i iść do pracy.
Cointreau jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 10:39   #2788
celtic_girl
Raczkowanie
 
Avatar celtic_girl
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 96
Dot.: Odstające uszy...

Po tygodniu powinnaś juz miec zdjete bandaże, itp i będziesz mogła umyć głowę, ale bardzo ostrożnie. Mozna oczywiscie polewac uszy delikatnie wodą, ale lepiej ich nie dotykac i uwazac przy suszeniu recznikiem czy czesaniu.
celtic_girl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-08, 10:48   #2789
monikaskwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 38
Dot.: Odstające uszy...

Cytat:
Napisane przez Cointreau Pokaż wiadomość
Witam Serdecznie,
zbieram się do zabiegu już jakieś dwa lata, teraz decyzja zapadła
urlop załatwiony, tylko jeszcze nie wiem gdzie powinnam się udać.
Bardzo proszę o informację czy zna ktoś dobrego lekarza w Warszawie,
myślałam o klinice La Perla, może ktoś tam był ?
już nie mogę się doczekać
mam jeszcze jedno pytanie jak jest z myciem głowy po zabiegu ?
na szczęście mam długie włosy więc będę mogła to jakoś ukryć,
ale urlop dostałam tylko na tydzień i nie wiem czy się w ciągu tygodnia wszystko zagoi na tyle szybko że będę mogła umyć głowę i iść do pracy.
Witaj,

ja w Warszawie zapisałam się do dr. Marii Sowy-Molskiej http://www.centrumchirurgiiplastycznej.com/index.html wiele osób na forum ją chwaliło (głównie za piersi )
monikaskwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-09-11, 10:49   #2790
Cointreau
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 13
Dot.: Odstające uszy...

Witaj,

ja w Warszawie zapisałam się do dr. Marii Sowy-Molskiej http://www.centrumchirurgiiplastycznej.com/index.html wiele osób na forum ją chwaliło (głównie za piersi )[/QUOTE]

A można zapytać ile zapłaciłaś za zabieg, i kiedy to było ?

Bardzo dziękuje za wszystkie odpowiedzi
Cointreau jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Chirurgia plastyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-09 14:38:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:30.