Terminacja ciąży cz.2 - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2017-04-11, 09:34   #2791
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa ale tak na zdrowy rozum pomysl że rejestrując się jako bezrobotna w urzędzie pracy nie możesz iść na l4 bo niby od czego chcesz mieć to zwolnienie,od siedzenia na bezrobociu?tak to nie działa,niestety nie umiem Ci pomóc w tej kwestii...jedyne co możesz zrobić to jeżeli masz przepracowany cały rok czyli 365 dni bez przerwy to możesz zarejestrować się jako bezrobotna i wtedy urząd pracy wypłaci Ci kuroniowke (czy jak to się tam zwie)..innej opcji u Cb nie widzę..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 09:40   #2792
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Pracowałam 4 lata, bez przerwy ale wiecie co myślałam że jak po macierzyńskim pójdę na l4

Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 09:45   #2793
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Poczytaj fora, tam takich przypadków jest dużo. Chyba możesz się zarejestrować, i jak masz status bezrobotnego to możesz iść na zwolnienie ( nie odwrotnie) ale dokładnie, to jest bez sensu, bo dostajesz 80% zasiłku, a jak będziesz tylko na statusie bezrobotnego to 100%. Raz w miesiącu chyba musisz się stawic w up, no i oni będą Ci szukać pracy, aczkolwiek nie wiem z jaka skutecznością. Lepiej to niż walczyć z zusem.
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 09:55   #2794
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

To kuroniowka Ci się należy.. urząd pracy wyplaca ja do pol roku lub dopóki nie podejmiesz nowej pracy,nie pamiętam ile tego jest Ale nie wiem czy przez pierwsze 3 mies 80 % pensji podstawowej a nst 3 mies 50%. Tak mi się kojarzy ale nie chce wprowadzić w błąd.z drugiej strony patrząc musiałaś mieć strasznego chama za szefa że umowę dał Ci tylko do porodu:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:49 ----------

Mi się wydaje że jeżeli zarejestrujesz się jako bezrobotna to nie możesz iść na zwolnienie,dziewczyny przecież to jest nielogiczne,rejestrujesz się bo "chcesz podjąć prace" i idziesz od razu na zwolnienie.przeciez ani składu ani ładu w tym,wydaje mi się że jedyne co Ci przysluguje to właśnie ten zasiłek.. .dopytaj jeszcze jaką to jrst wartość zasiłku w twoim przypadku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 09:59   #2795
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karmen ja im dałam akt zgonu Amelki a oni mi świadectwo pracy takie chamy !
Właśnie myślałam że jak pójdę na chorobowe po ustaniu macierzyńskiego to tak czy siak będą musieli płacić,kurde .
A powiedz mi gdzie uzyskam info o kuroniowce ?


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:03   #2796
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

A co jeśli się zarejestrujesz i złamiesz nogę? nie jesteś wtedy gotowa do pracy, ale w momencie rejestracji byłaś. Od momentu rejestracji jesteś objęta ubezpieczeniem zdrowotnym, bo up płaci składki (czyli identycznie jak pracodawca). Jeśli dostajesz zwolnienie to dostajesz też zasiłek chorobowy, bo miałaś płacone składki. Fakt, że zasiłek jest 80% od wysokości zasiłku dla bezrobotnych, wiec kilkaset zł. O ile tego wszystkiego nie zakwestionuje ZUS, bo to już wiemy, że kwestionować lubi ale płacić już nie
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:06   #2797
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Zgłupiałam bo myślałam że i tak będą płacić po macierzyńskim głupia jestem ?


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 10:08   #2798
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa, niestety takie prawo. Pracodawca nie miał obowiązku przedłużać Ci umówy, ale fakt, jeśli przepracowalas tam 4 lata. To znaczy, że byłaś wartością dodana do firmy, no ale są ludzie i ludziska. Także chyba najlepiej w Twoim przypadku zarejestrować się w urzędzie i nie brać zwolnienia. Jest jednak mozliwosc, że up będzie działał prężnie i znajdzie Ci prace. Choć chyba możesz odmówić 2 razy, przy 3 tracisz status bezrobotnego. Wszelkie informacje w up, po prostu zadzwoń i popytaj ich.
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:11   #2799
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Hm..pchelka no niby to ma już sens co piszesz,nie będę się sprzeczac bo nie chce kogoś wprowadzić w błąd...tylko złamanie nogi a wizyta u psychiatry to trochę dwie różne sprawy, noga to czysty przypadek a wizytę u psychiatry planujesz ż wyprzedzeniem.najbardziej że T była jeszcze jak Karolkowa pracowała w starej firmie,więc nie wiem czy ZUS bądź urząd pracy nie będzie się czepiał że poszła do psychiatry dopiero po rejestracji w urzędzie skoro to już będzie ponad 8 tygodni po T. Nie mam pojęcia dziewczyny co w tej sytuacji można zrobić,ja chyba bym wolała zasiłek niż później tułać się po ZUSach i tłumaczyć że zwolnienia,bo na komisję na bank dostsniesz wezwanie.. .

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:25   #2800
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ale mam pecha najpierw dali świadectwo pracy pozniej ubezpieczenie grupowe odmówiło wypłaty bo ciąża zakończona przed 22 tc i powiedzcie jak mam się nie zalamac ? Straciłam dziecko i co nic mi się nie należy Boże co za panstwo


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 10:50   #2801
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karmen, zgadzam się z Toba w zupełności. Z zusem rzadko kto wygrywa. A co do powodu zwolnienia to z punktu widzenia prawa o ile czytałam up nic nie będzie kwestionować, ale ZUS może jak najbardziej. dlatego najsensowniejsza jest sama rejestracja. Dużo czytam o tym wszystkim ostatnio: o T, o motywach, odczuciach, doświadczeniach, sensie no i o papierologii i naszych prawach. Jakos tak pozwala mi to oderwać myśli, choć mysle o moim dziecku codziennie.
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 10:58   #2802
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Rejestrując się w UP jesteś objęta wyłącznie ub. zdrowotnym, czyli masz prawo leczyć się na nfz za darmo. Inne składki są niodprowadzane, bo nie pracujesz. Ze zwolnienia mogą korzystać osoby oplacajace ub. chorobowe, a nie ub. zdrowotne. Wszystkich informacji udzielą ci w urzędzie pracy pod który podlegasz. Czy jesteś zdrowa czy chora z up przysługuje ci tylko zasiłek dla bezrobotnych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:10   #2803
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Joasiala chyba masz racje z ta składka chorobowa. Teraz czytam, że jeśli się ma zwolnienie to trzeba przedstawic do urzędu pracy, jako uzasadnienie niezdolności do podjęcia pracy (zeby urząd Cię nie aktywizowal, jak np. Lezysz w łóżku po operacji kręgosłupa), i tym samym nie traci się uprawnienia do zasiłku, co na logikę oznacza, że będą płacić zasiłek
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:20   #2804
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa Czyli wychodzi na to że teraz powinnaś udać się do Urzędu pracy,zarejestrować się jako bezrobotna i będziesz otrzymywać zasiłek.. Ja nie widzę innego wyjścia z tej syytuacji..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:22   #2805
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Ale lipa dziewczyny popłakałam się


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:27   #2806
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa Ale przecież nie zostaniesz bez grosza..ja bym zaczęła na twoim miejscu już teraz szukać nowej pracy (oczywiście jeżeli czujesz się na silach)jak już coś znajdziesz musisz chyba co najmniej przepracować 3 mięs żeby iść na zwolnienie,w ciągu tych trzech miesięcy starajcie się o dziecko a jakbyś już zaszła to wtedy od razu na macierzyński.. głowa do gory

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:40   #2807
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa nie załamuj się. Może szukanie nowej pracy oderwie twoje myśli od T. Trzeba być dobrej myśli i może znajdziesz fajniejsza, lepiej płatną prace. A jak się gdzieś zachaczysz to zawsze możesz iść później na zwolnienie.

Karmen jak się czujesz, który to już tydzień?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 11:52   #2808
lattelatte1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Kochane ja wlasnie przechodzę batalie z zusem. Niedostanie od nich, a tu kredyty, życie. Dobrze ze maz dobrze zarabia daje rade odgarnąć wszystko za mnie za kilka dni kończę macierzyński i nie wiem co robić... nie chce wracac do sprzed ciąży, nie wiem jak wypadnie to zusowskie postępowanie. Jestem w kropce. Szukam nowej ptacy bo nie moge czekać na decyzje zusu, długo maz nie da sobie rady z takimi wszystkimi opłatami... kłopot za kłopotem


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:52 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Nie dostaje od nich zasiłku


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lattelatte1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:14   #2809
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Latte a jak to uzasadnili?


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-04-11, 12:30   #2810
ManiaL34
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 275
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Karolkowa ja bym sprobowala pójść do psychiatry po zwolnienie zanim skończysz macierzyński. Teoretycznie ZUS wypłaca zasiłek nawet jak już nie pracujesz, nie wiem jak to działa ale warto spróbować.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ManiaL34 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 12:33   #2811
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Właśnie o to mi chodziło tylko nie wiem bo już zgłupiałam jak to zrobić już się popłakałam


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 13:54   #2812
lattelatte1
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 84
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Narazie nic nie uzasadniają. Trwa postępowanie, moze trwać kilka miesiecy, a ja musze czekać... :/ niestety nie dam rady miesiącami czekać na ich postanowienie, musze szukac pracy !
Na dodatek dostałam dzis zaproszenie od koleżanki na babyshower! Razem cieszyliśmy sie z ciąży! Jezu, chyba mi serce pęknie !!! ;(
Co za fatalny czas...;(


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lattelatte1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 14:29   #2813
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Bo nie dość że miałyśmy T to jeszcze musimy mieć problemy ..


Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 14:32   #2814
Pchelka216
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2017-03
Wiadomości: 235
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Jak to mówią problemy chodzą parami :/

Dostałam wynik i wyszła trisomia prosta. Więc na obecną wiedzę to był przypadek....

Natomiast może wiecie. Na wynikach mam napisane, że badanie wykonane metodą achg, no i z tego jeszcze nie było wyniki czy prosta czy nie, a teraz jest wynik z hodowli, czyli rozumiem, że zrobili w takim razie wynik jak ta inna metoda niż achg?. Swoja droga chciałabym się wybrać prywatnie do jakiegoś genetyka tak porozmawiać, bo w imid jakoś nie mam dobrych wspomnień co do tej poradni i na razie nie chce tam wracać, a zależy mi zeby ktoś tak z genetycznego punktu widzenia wyjaśnił mi to wszystko i Ew. Powiedział jakie badania zrobic, znacie jakichś dobrych?
Pchelka216 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 18:31   #2815
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Joasiala u mnie wszystko w porządku na raziedziś miałam druga wizytę u lekarza i na dzień dzisiejszy moja kruszynka ma 10tc i 5d. Dziś mi pobrali krew na nifty a wynik ma być za ok 14dni,więc trochę stresujący czas przede mną,tymbardziej że wielkimi krokami zbliża się usg genetyczne i na sama myśl aż mi slabo a z samopoczuciem jest różnie,w tej ciąży łapią mnie dziwne słabości,tzn już kilka razy przytrafiło mi się że zemdlalabym ,nie wiem od czego to może być.. lekarz kazał założyć mi taki zeszyt i 3 razy dziennie monitorować ciśnienie,a tak poza tym wszystko ok. A Ty jak przychodzisz ta ciążę?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-11, 19:59   #2816
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

U mnie narazie ok, leci już 16tc. Mdłości minęły, mam spowrotem więcej energii. Czasami jeszcze łapią mnie bóle głowy, ale podejrzewam, że to od tej zmiennej pogody. No ja jeszcze miesiąc i będę odliczać dni do usg polowkowego. Trzymam kciuki za pozytywne wyniki nifty, no i poznasz już płeć dziecka ☺
Pozdrawiam

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 08:55   #2817
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Tak będę znać płeć bo zaznaczyłam ta informacje że chce wiedzieć Ale tak naprawdę jest to dla mnie zupełnie bez znaczenia w tym momencie,najważniejsze żeby nie było żadnych wadJoasiala a powiedz mi czy ty na usg genetyczne wybierałas się do dr Dudarewicza może? Bo ja dzwoniłam do niego jakiś miesiąc temu i niestety nie było już terminu dla mnie,niby wpisał mnie na listę rezerwową Ale wątpię bym się dostala:/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 09:30   #2818
joasiala
Zadomowienie
 
Avatar joasiala
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 1 399
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Też chcialam się wybrać do niego, ale niestety nie miał wolnego terminu 😕 i też bylam na liście rezerwowej. Kobiety zapisują się chyba do niego zanim znajdą w ciążę ☺ Znalazłam innego lekarza, który pracuje z nim w szpitalu i też ma te wszystkie certyfikaty, jest genetykiem. Nazywa się dr Alaszewski. Też bada bardzo dokładnie, wszystko objaśnia. Umowilam się do niego też na usg polowkowe. No i terminy miał w miarę dostępne.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
joasiala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 11:03   #2819
karmen27
Raczkowanie
 
Avatar karmen27
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 471
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Znam Alaszewskiego bo robił mi amniopunkcjebardzo kontaktowy lekarz i podobno dobry przyjaciel DudarewiczaJa już się umówiłam teraz do dr Perenc,u której byłam w tamtym roku,wciągnęła mnie w program bezpłatny który obejmuje usg i test pappa także chociaż tyle e nie będę musiała za to płacić a termin mam na 25 kwietnia w salwe...tez myślałam nad Alaszewskim ale najpierw zadzwoniłam do tej genetyk i się udało z terminem.. Nie będę też przesadzać z tymi wizytami bo będę miała wynik z nifty więc chyba to już wystarczy razem z usg i pappa...boje się bardzo tego usg;(

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
karmen27 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2017-04-12, 17:39   #2820
Karolkowa_86
Zakorzenienie
 
Avatar Karolkowa_86
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 6 696
Dot.: Terminacja ciąży cz.2

Dziewczynki a czy po T po 1@ możliwe są jeszcze krwawienia? Bo mi się @ skończyła w poniedziałek a dzis mam plamienia a jutro wizyta, jak będę miała do jutra to nie pójdę bo jak..
Kurde nie mogę

Moja córka. Moja. Poczęta z miłości, a urodzona w cierpieniu i łzach. Amelka [*]
Karolkowa_86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-01-30 15:51:35


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:18.