Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :) - Strona 94 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-07-11, 16:33   #2791
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Dziewcxyny na FB ciezarowka wrzuciła co znalazła w wiadomościach :
Dramatyczna historia, aż mnie zmroziło...
http://wiadomosci.puls-dnia.pl/matka...t-na-wolnosci/

Zamiast oddać do adopcji, cos takiego (

Ja pracuję, ale nie 8h.
Boże.. Az się boje otworzyć ten link...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:33 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

Cytat:
Napisane przez deraa Pokaż wiadomość
Piękne wydziergania!
Ja kombinowałam, żeby się jakoś wyuczyć teraz z takiej sztuce, bo marzy mi się tkany kocyk. I tak niby myślę, że nie może być to takie trudne - kocyk prosta sprawa - z drugiej strony po tym jak oceniam swoje osiągnięcia w zakresie szycia ogólnie, to entuzjazm mi słabnie

I tak BTW trafiłam ostatnio na post o grupie osób, która szyje i przekazuje szpitalom tycie rożki i elementy ubranek dla dzieci, które urodziły się przed 24 tygodniem ciąży. Jestem pod wraźeniem tej inicjatywy - coś tak prostego, a z drugiej strony nieoczywistego, dla osób które miały to szczęście...
http://teczowykocyk.pl.tl/Galeria/kat-1-6.htm



Powodzenia! Jesteś niemożliwa, wyobraziłam sobie siebie przy takiej aktywności i...
Wszystkim remontowym dziewczynom z podziwem kibicuję, ale bycie w ekipie wykonawczej, to już level extra hard!



Mam koszulę z Bonprix do karmienia, też zamawianą w ciemno i jakościowo jest bardzo ok. Testowana i po praniu. Zamawiałam trzy, dostałam jedną, ralizacja dość długa, ale finalnie jestem zadowolona. Cierpliwości i najpewniej dobry wybór



Do wózka mam prześcieradełko na gumce, zamawiane na Allegro pod rozmiar gondoli i super się sprawdzało. Pamiętam, że kilka razy wymagało prania, więc dobrze coś podkładać
Co do kangurowania od nas poproszono o ręcznik, położne w okryciu ręcznika położyły dziecia na brzuchu. Pewnie może być też np. pieluszka falanelowa. Jak oglądałam programy o porodach, to tacie kazano taką pieluchę trzymać w gotowości pod koszulką przy ciele. U nas nie było takich wskazówek



Jakie to życiowe Relacja znad wody w pełni oddaje mój entuzjazm względem wszystkiego.
Umęczona tą przyjemnością, ale chociaż pooddychałaś mniej miejskim powietrzem

aneczkakropeczka Współczuję stresu i bólu, ale faktycznie plus, że zmartwienia o synka wygaszone. Dobrze, że już jesteście na wolności

Fortuna1 Zaległe gratulacje Pani Magister I jeśli nic Cię nie ogranicza to uwolnij się już od pracy. Ja do tego momentu pracowałam mniej więcej w pierwszej ciąży i na zwolnieniu do porodu czas zleciał mi już w chwilkę. Z perspektywy dnia dziesiejszego myślę, że warto dać sobie trochę odpocząć - takiej swobody nie będzie już nigdy

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------



Wow! Ale wyszedł Ci super! Ja szyłam jakiś czas temu taki do spania w domu - na ramionka bez rękawków i....
Dziękuję od przyszłego tygodnia chyba dam już na wstrzymanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 16:56   #2792
rybka15035
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 419
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej dziewczyny,
my dzisiaj trochę rzeczy dla dzidzia załatwiliśmy. Rano pojechaliśmy jeszcze raz obejrzeć wózki. Niestety na Roana musielibyśmy czekać w najbardziej optymistycznej wersji do końca sierpnia, ale bardziej pewne, że początek września, więc trochę się bałam, że mały może wyskoczyć wcześniej. Dlatego zdecydowaliśmy się jednak na Baby Design Husky i na fotelik Maxi-cosi City, mieliśmy kupić Cabriofix, ale City miał testy robione w tym roku, natomiast Cabriofix ostatnie w 2010 roku, więc trochę stare. Mamy go odebrać w przyszłym tygodniu.
Później pojechaliśmy odebrać pieluchowo-kosmetyczne zamówienie z Rossmana, na obiadek i na zakupy do Auchan. Tam oczywiście przechodząc prze dzieciowe rzeczy złapałam pajacyka, ale niestety nie miał na sobie kodu, więc go nie mogłam wziąć. Za to kupiłam sobie japonki do szpitala za całe 7,50zł :P
Wieczorem zamierzamy zamówić łóżeczko więc te większe zakupy wreszcie będziemy mieć za sobą.

Bardzo podobają mi się takie dziergane rzeczy, ja mam w planach może zrobić kocyk, ale tak się zbieram, zbieram, że mogę nie zdążyć.

Weselna możesz wpisać na pierwszą stronę: imię Hubert, wózek Baby Design Husky i fotelik Maxi-cosi City
rybka15035 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 17:51   #2793
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Fortuna : ta historia to nic takiego, po prostu niektóre matki mają nie po kolei...
Myślałam wstępnie, że to jakiś żart... aż znalazłam to na innych stronach typu kontakttvn24...
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 18:36   #2794
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez deraa Pokaż wiadomość
Piękne wydziergania!
Ja kombinowałam, żeby się jakoś wyuczyć teraz z takiej sztuce, bo marzy mi się tkany kocyk. I tak niby myślę, że nie może być to takie trudne - kocyk prosta sprawa - z drugiej strony po tym jak oceniam swoje osiągnięcia w zakresie szycia ogólnie, to entuzjazm mi słabnie

I tak BTW trafiłam ostatnio na post o grupie osób, która szyje i przekazuje szpitalom tycie rożki i elementy ubranek dla dzieci, które urodziły się przed 24 tygodniem ciąży. Jestem pod wraźeniem tej inicjatywy - coś tak prostego, a z drugiej strony nieoczywistego, dla osób które miały to szczęście...
http://teczowykocyk.pl.tl/Galeria/kat-1-6.htm



Powodzenia! Jesteś niemożliwa, wyobraziłam sobie siebie przy takiej aktywności i...
Wszystkim remontowym dziewczynom z podziwem kibicuję, ale bycie w ekipie wykonawczej, to już level extra hard!



Mam koszulę z Bonprix do karmienia, też zamawianą w ciemno i jakościowo jest bardzo ok. Testowana i po praniu. Zamawiałam trzy, dostałam jedną, ralizacja dość długa, ale finalnie jestem zadowolona. Cierpliwości i najpewniej dobry wybór



Do wózka mam prześcieradełko na gumce, zamawiane na Allegro pod rozmiar gondoli i super się sprawdzało. Pamiętam, że kilka razy wymagało prania, więc dobrze coś podkładać
Co do kangurowania od nas poproszono o ręcznik, położne w okryciu ręcznika położyły dziecia na brzuchu. Pewnie może być też np. pieluszka falanelowa. Jak oglądałam programy o porodach, to tacie kazano taką pieluchę trzymać w gotowości pod koszulką przy ciele. U nas nie było takich wskazówek



Jakie to życiowe Relacja znad wody w pełni oddaje mój entuzjazm względem wszystkiego.
Umęczona tą przyjemnością, ale chociaż pooddychałaś mniej miejskim powietrzem

aneczkakropeczka Współczuję stresu i bólu, ale faktycznie plus, że zmartwienia o synka wygaszone. Dobrze, że już jesteście na wolności

Fortuna1 Zaległe gratulacje Pani Magister I jeśli nic Cię nie ogranicza to uwolnij się już od pracy. Ja do tego momentu pracowałam mniej więcej w pierwszej ciąży i na zwolnieniu do porodu czas zleciał mi już w chwilkę. Z perspektywy dnia dziesiejszego myślę, że warto dać sobie trochę odpocząć - takiej swobody nie będzie już nigdy

---------- Dopisano o 16:44 ---------- Poprzedni post napisano o 16:26 ----------



Wow! Ale wyszedł Ci super! Ja szyłam jakiś czas temu taki do spania w domu - na ramionka bez rękawków i....
Na tej głupiej plaży, to nawet średnio czyste powietrze było, bo obok droga Ale na następny raz wyczailismy już mniej uczeszczane plaże z lasami wkoło

Najważniejsze, że mężowi tez szybko znudziło się leżenie i zaproponował żebyśmy wypozyczyli kajak 2,5 godziny plywalismy Co prawda moja kość ogonowa znowu ucierpiała, ale i tak było bardzo fajnie Tylko nie wzięliśmy ciuchów na zmianę, więc wracaliśmy do domu mokrzy aż do bielizny, bo tak fale zalewaly kajak No i mąż sie umeczyl, bo tylko on wioslowal, a to nie taka łatwa sprawa przy dużych falach - ale dzielnie dał radę, on to się lubi tak zmęczyć

Weselna, pytalas o kostium. Nie mam ciazowego - chciałam kupić, ale po wyjściu na basen stwierdziłam, że pływanie w ciąży, to nie jest to co mnie kręci, więc bez sensu byłby taki zakup
Jakby mnie coś naszło na pływanie, to może wcisnelabym się jeszcze w swoje bikini - ale tak do posiedzenia na plaży, założyłam po prostu szorty i koszulkę, bo i tak bym się nie opalala
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:02   #2795
weselna01
Zadomowienie
 
Avatar weselna01
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 968
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Zostanę faktycznie przy swoim bikini i dokupię pareo

Wróciłam właśnie ze szkoły rodzenia. Same kobitki 35 t.c+, czuję się przy nich taka drobniutka, jakbym w ogóle w ciąży nie była Były z mężami, mieliśmy dzisiaj o szczepieniach, pozycjach do porodu i planie porodowym. Patrzę, bo nigdy nic nie wiadomo, może na I etap porodu mój mąż jednak zostanie a do c.c. tak czy siak stara się doprowadzić do II bazy.

No i człowiek nie zna dnia ani godziny, kiedy dzieć postanowi wyjść szybciej i to raz-dwa, wolę wiedzieć, co wtedy robić

Ej w moim szpitalu myją dziecko z dala od mamy. Nie jestem szczęśliwa z tego powodu :-/
Rozmawialiśmy też o tym, że może mi laktacja od razu nie ruszyć. Nie widzę problemu - mąż za nie asystowanie przy porodzie dostanie becik do kangurowania, tulenia a potem karmienia z butli w razie W, niech rozwija więź

Cytat:
Napisane przez rybka15035 Pokaż wiadomość

Weselna możesz wpisać na pierwszą stronę: imię Hubert, wózek Baby Design Husky i fotelik Maxi-cosi City
Ok

Cytat:
Napisane przez asiaczek87 Pokaż wiadomość
Fortuna : ta historia to nic takiego, po prostu niektóre matki mają nie po kolei...
Myślałam wstępnie, że to jakiś żart... aż znalazłam to na innych stronach typu kontakttvn24...
Asiaczek - poczytaj o psychozie poporodowej. Cuda się dzieją. Oczywiście kobieta mogła już wcześniej mieć odchylenia od normy, ale są też takie zaburzenia, gdzie funkcjonujesz sobie normalnie..a tu łup - uznajesz, że skok z okna to najlepsze co możesz ofiarować dziecku.
Podejrzewam zresztą, że jakbyś usłyszała tyle historii co ja w pracy to byś się już niewielu rzeczom zdziwiła. Ostatnio też miałam kobietę po ciężkiej depresji poporodowej, na szczęście w porę sama sięgnęła po pomoc psychologa.

Edit: ale jak wczoraj mój mąż oglądał Grę o Tron, której szczerze nienawidzę, to jak usłyszałam płaczącą żabę i że ktoś zaraz zamierza ją zabić, to wydusiłam tylko "...żabkę?" i jakby do tego doszło (przepraszam oglądających za spoiler :P) to pewnie bym ryknęła i kazała mu przerzucić się na słuchawki. Chyba sam zorientował się, że nieszczególnie trafił z odcinkiem
__________________
Żaba!
Od 14.09.2016 z nami po 39 t.c.

Edytowane przez weselna01
Czas edycji: 2016-07-11 o 20:03
weselna01 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:17   #2796
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Hej ☺
Ja dziś na SR mialam o szczepieniach i pierwsza pomoc
Cwiczylysmy na lalkach jak poradzić sobie w przypadku gdy dziecko się zachłyśnie.
Mąż był dziś ze mna☺
A potem byliśmy na pysznych lodach☺ po czym poszliśmy po chleb do sklepu a tam pewien Pan do mnie z uśmiechem na ustach tekst"niech Pani tyle nie pije"i patrzy na mój brzuch. Odpowiedziałam tylko uśmiechem. .. dowcipniś 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:29   #2797
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Witam sie! W klubie zostawiłam wam pytanie od typowej blondynki- kwestia życia i śmierci jak śmieje sie TZ. Pomocy! Hahah czekam na odpowiedzi
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-07-11, 20:29   #2798
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Weselna,
Jak bedziesz uaktualniac to mi tez wpisz prosze Anex Sport 3w1

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:47   #2799
majlenka_
Zakorzenienie
 
Avatar majlenka_
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 4 064
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

witam się po badaniach no więc na wejściu powiedzieli nam, że jest godzinne opóźnienie, więc mąż od razu się zdenerwował, no nic... miałam robione ktg przez 35 min i wszystko ok. Weszliśmy do gabinetu, pogadaliśmy trochę o porodzie i przeszliśmy do badania. Lekarz bada, bada i mówi, że wszystko fajowo, elegancko tylko łobuz trochę malutki, bo waży 1413 g. Obecnie mam 31 tydzień, ale wg jego wagi to 30 tydzień. Chyba urodzę kruszynkę

Później pojechaliśmy oglądać wózki i mam dylemat. Upatrzyliśmy x-lander x-move albo x-pulse albo całkiem inny model anex sport (ten już wcześniej oglądałam w necie i dużo o nim czytałam). I teraz nie wiem

Polta jaki kolor wybrałaś tego anexa?

Maadzialenaa rozmawiałam z lekarzem o blokach w szpitalu na Batorego w Bytomiu. Otóż polecał blok V, mówił, że warunki gorsze, ale dla dziecka lepsze no i ten blok ma być przeniesiony do tego nowego, ale dokładnie nie wiadomo kiedy, bo to już trwa od listopada'15, teraz mówili, że od lipca tego roku, ale już jest połowa, a tu nic. Więc lekarze nie dociekają i nie wiedzą kiedy tak naprawdę się przeniosą. Chciałabym na nowym rodzić
majlenka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:48   #2800
Fortuna1
Zakorzenienie
 
Avatar Fortuna1
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 715
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
Hej ☺
Ja dziś na SR mialam o szczepieniach i pierwsza pomoc
Cwiczylysmy na lalkach jak poradzić sobie w przypadku gdy dziecko się zachłyśnie.
Mąż był dziś ze mna☺
A potem byliśmy na pysznych lodach☺ po czym poszliśmy po chleb do sklepu a tam pewien Pan do mnie z uśmiechem na ustach tekst"niech Pani tyle nie pije"i patrzy na mój brzuch. Odpowiedziałam tylko uśmiechem. .. dowcipniś 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też na sr mieliśmy o szczepieniach i pierwszej pomocy przeraża mnie to nadal co robić jak dziecko się zachlysnie, nie wiem czy dałabym radę zacząć reanimacje
W piekarni brałam chleb raz, niedawno, miła pani pyta czy może coś jeszcze dla dzidziusia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Senza l'amore sarei solo un ciarlatano,
Come una barca che non esce mai dal porto.
Fortuna1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:53   #2801
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
witam się po badaniach no więc na wejściu powiedzieli nam, że jest godzinne opóźnienie, więc mąż od razu się zdenerwował, no nic... miałam robione ktg przez 35 min i wszystko ok. Weszliśmy do gabinetu, pogadaliśmy trochę o porodzie i przeszliśmy do badania. Lekarz bada, bada i mówi, że wszystko fajowo, elegancko tylko łobuz trochę malutki, bo waży 1413 g. Obecnie mam 31 tydzień, ale wg jego wagi to 30 tydzień. Chyba urodzę kruszynkę

Później pojechaliśmy oglądać wózki i mam dylemat. Upatrzyliśmy x-lander x-move albo x-pulse albo całkiem inny model anex sport (ten już wcześniej oglądałam w necie i dużo o nim czytałam). I teraz nie wiem

Polta jaki kolor wybrałaś tego anexa?

Maadzialenaa rozmawiałam z lekarzem o blokach w szpitalu na Batorego w Bytomiu. Otóż polecał blok V, mówił, że warunki gorsze, ale dla dziecka lepsze no i ten blok ma być przeniesiony do tego nowego, ale dokładnie nie wiadomo kiedy, bo to już trwa od listopada'15, teraz mówili, że od lipca tego roku, ale już jest połowa, a tu nic. Więc lekarze nie dociekają i nie wiedzą kiedy tak naprawdę się przeniosą. Chciałabym na nowym rodzić
Fajnie, że z dzidziolem wszystko ok I może poród będzie łatwiejszy, jak dziec będzie drobniejszy

Dziewczyny, jak decydujecie się na wozek Anex Sport, to sprawdźcie dokładnie czy gondola rozkłada sie do końca na płasko! Bo my w sklepie oglądaliśmy dwa i w obydwu nie dało się rozłożyć idealnie na płasko. Koleżanka w innym sklepie też oglądała i jeden się rozkładal, a drugi juz nie - więc najwyraźniej dość często mają taką wadę fabryczna.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:54   #2802
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
witam się po badaniach no więc na wejściu powiedzieli nam, że jest godzinne opóźnienie, więc mąż od razu się zdenerwował, no nic... miałam robione ktg przez 35 min i wszystko ok. Weszliśmy do gabinetu, pogadaliśmy trochę o porodzie i przeszliśmy do badania. Lekarz bada, bada i mówi, że wszystko fajowo, elegancko tylko łobuz trochę malutki, bo waży 1413 g. Obecnie mam 31 tydzień, ale wg jego wagi to 30 tydzień. Chyba urodzę kruszynkę

Później pojechaliśmy oglądać wózki i mam dylemat. Upatrzyliśmy x-lander x-move albo x-pulse albo całkiem inny model anex sport (ten już wcześniej oglądałam w necie i dużo o nim czytałam). I teraz nie wiem

Polta jaki kolor wybrałaś tego anexa?

Maadzialenaa rozmawiałam z lekarzem o blokach w szpitalu na Batorego w Bytomiu. Otóż polecał blok V, mówił, że warunki gorsze, ale dla dziecka lepsze no i ten blok ma być przeniesiony do tego nowego, ale dokładnie nie wiadomo kiedy, bo to już trwa od listopada'15, teraz mówili, że od lipca tego roku, ale już jest połowa, a tu nic. Więc lekarze nie dociekają i nie wiedzą kiedy tak naprawdę się przeniosą. Chciałabym na nowym rodzić
Szary na bialym stelazu (sp15).
Ja na anexa zwrocilam uwage przez rewelacyjna usztywniana torbe. A pozniej sie okazalo, ze ma duzo dodatkowych rzeczy, ktorych nie mialy inne wozki. Ten gruby materacyk, palak w spacerowce regulowany, uchwyt do stelaza, brak ekoskory w miejscu na nozki/buty, podwojna amortyzacje. Dalej juz nie pamiętam.
Tylko nie widzialam nawet x-landera i nie wiem jak sie ma jeden do drugiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:57   #2803
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
witam się po badaniach no więc na wejściu powiedzieli nam, że jest godzinne opóźnienie, więc mąż od razu się zdenerwował, no nic... miałam robione ktg przez 35 min i wszystko ok. Weszliśmy do gabinetu, pogadaliśmy trochę o porodzie i przeszliśmy do badania. Lekarz bada, bada i mówi, że wszystko fajowo, elegancko tylko łobuz trochę malutki, bo waży 1413 g. Obecnie mam 31 tydzień, ale wg jego wagi to 30 tydzień. Chyba urodzę kruszynkę



Później pojechaliśmy oglądać wózki i mam dylemat. Upatrzyliśmy x-lander x-move albo x-pulse albo całkiem inny model anex sport (ten już wcześniej oglądałam w necie i dużo o nim czytałam). I teraz nie wiem



Polta jaki kolor wybrałaś tego anexa?



Maadzialenaa rozmawiałam z lekarzem o blokach w szpitalu na Batorego w Bytomiu. Otóż polecał blok V, mówił, że warunki gorsze, ale dla dziecka lepsze no i ten blok ma być przeniesiony do tego nowego, ale dokładnie nie wiadomo kiedy, bo to już trwa od listopada'15, teraz mówili, że od lipca tego roku, ale już jest połowa, a tu nic. Więc lekarze nie dociekają i nie wiedzą kiedy tak naprawdę się przeniosą. Chciałabym na nowym rodzić

My bierzemy X-Move
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:57   #2804
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Fajnie, że z dzidziolem wszystko ok I może poród będzie łatwiejszy, jak dziec będzie drobniejszy

Dziewczyny, jak decydujecie się na wozek Anex Sport, to sprawdźcie dokładnie czy gondola rozkłada sie do końca na płasko! Bo my w sklepie oglądaliśmy dwa i w obydwu nie dało się rozłożyć idealnie na płasko. Koleżanka w innym sklepie też oglądała i jeden się rozkładal, a drugi juz nie - więc najwyraźniej dość często mają taką wadę fabryczna.
Dzieki! W sklepie bylo ok, ale przy odbiorze sprawdze swoj egzemplarz.
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:57   #2805
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
My też na sr mieliśmy o szczepieniach i pierwszej pomocy przeraża mnie to nadal co robić jak dziecko się zachlysnie, nie wiem czy dałabym radę zacząć reanimacje
W piekarni brałam chleb raz, niedawno, miła pani pyta czy może coś jeszcze dla dzidziusia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My ostatnio też mieliśmy w SR co zrobić jak dziecko coś polknie i mu utknie w drogach oddechowych.
Ja jak miałam bodajże 9 miesięcy, to zafundowalam mamie taką atrakcję Dusilam się po polknieciu malego przedmiotu - na szczęście mama nie spanikowala i udało jej mnie uratować (do przyjazdu pogotowia bym nie dotrwala, bo już cała sina byłam).
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:58   #2806
aisot
Rozeznanie
 
Avatar aisot
 
Zarejestrowany: 2015-12
Wiadomości: 747
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Koleżanka ma anex sport i coś mowi ze jej nie pasuje jednak i chyba bedzie reklamować. Zaczął jej latać czy coś. Widziałam i Anexa i X landera i X lander solidniejszy moim zdaniem
aisot jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 20:59   #2807
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

A ja mam w domu ratownika medycznego, ale szewc bez butow chodzi i sama niewiele umiem. Musze go ścignąć
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:10   #2808
kasia_wroc
Zadomowienie
 
Avatar kasia_wroc
 
Zarejestrowany: 2016-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 258
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez aisot Pokaż wiadomość
Koleżanka ma anex sport i coś mowi ze jej nie pasuje jednak i chyba bedzie reklamować. Zaczął jej latać czy coś. Widziałam i Anexa i X landera i X lander solidniejszy moim zdaniem
No i na X L andera jest 30 miesięcy gwarancji

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
1.08.2015 Na zawsze razem
Czekamy na Piotrusia
kasia_wroc jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:12   #2809
awgusta
Та еще штучка ^^
 
Avatar awgusta
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: To tu to tam (:
Wiadomości: 2 405
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Majlenka, super,ze wszystko jest Ok. A maluszek faktycznie kruszynka,ale to dobrze,porod bedzie latwiejszy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Не строю в душе из себя недотрогу и честно добавлю, характер-не мед. Вчера черный кот уступил мне дорогу и сплюнув три раза поперся в обход!
awgusta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:13   #2810
Maadzialenaa
Zadomowienie
 
Avatar Maadzialenaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: woj. śląskie
Wiadomości: 1 115
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez kasia_wroc Pokaż wiadomość
Hej ☺
Ja dziś na SR mialam o szczepieniach i pierwsza pomoc
Cwiczylysmy na lalkach jak poradzić sobie w przypadku gdy dziecko się zachłyśnie.
Mąż był dziś ze mna☺
A potem byliśmy na pysznych lodach☺ po czym poszliśmy po chleb do sklepu a tam pewien Pan do mnie z uśmiechem na ustach tekst"niech Pani tyle nie pije"i patrzy na mój brzuch. Odpowiedziałam tylko uśmiechem. .. dowcipniś 😉


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
My też dziś do "przerabialiśmy"
Cytat:
Napisane przez majlenka_ Pokaż wiadomość
witam się po badaniach no więc na wejściu powiedzieli nam, że jest godzinne opóźnienie, więc mąż od razu się zdenerwował, no nic... miałam robione ktg przez 35 min i wszystko ok. Weszliśmy do gabinetu, pogadaliśmy trochę o porodzie i przeszliśmy do badania. Lekarz bada, bada i mówi, że wszystko fajowo, elegancko tylko łobuz trochę malutki, bo waży 1413 g. Obecnie mam 31 tydzień, ale wg jego wagi to 30 tydzień. Chyba urodzę kruszynkę

Później pojechaliśmy oglądać wózki i mam dylemat. Upatrzyliśmy x-lander x-move albo x-pulse albo całkiem inny model anex sport (ten już wcześniej oglądałam w necie i dużo o nim czytałam). I teraz nie wiem

Polta jaki kolor wybrałaś tego anexa?

Maadzialenaa rozmawiałam z lekarzem o blokach w szpitalu na Batorego w Bytomiu. Otóż polecał blok V, mówił, że warunki gorsze, ale dla dziecka lepsze no i ten blok ma być przeniesiony do tego nowego, ale dokładnie nie wiadomo kiedy, bo to już trwa od listopada'15, teraz mówili, że od lipca tego roku, ale już jest połowa, a tu nic. Więc lekarze nie dociekają i nie wiedzą kiedy tak naprawdę się przeniosą. Chciałabym na nowym rodzić
Jeśli na V są jeszcze gorsze warunki niż na III to ja już nie chcę tego widzieć :P bo o III słyszałam już opinie od znajomych i rodziny odnośnie warunków sanitarnych, które pozostawiają wiele do życzenia :/ Ten nowy blok zapowiada się pięknie, ale sama widzisz, nie wiadomo kiedy go w końcu uruchomią. A na dodatek mój lekarz prowadzący jest na III także ja się na III wybieram
Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
My też na sr mieliśmy o szczepieniach i pierwszej pomocy przeraża mnie to nadal co robić jak dziecko się zachlysnie, nie wiem czy dałabym radę zacząć reanimacje
W piekarni brałam chleb raz, niedawno, miła pani pyta czy może coś jeszcze dla dzidziusia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No mnie te zajęcia bardziej wystraszyły niż te o porodzie...
__________________
"Człowiek spędza życie tylko w dwóch miejscach: w łóżku i we własnych butach"


Maadzialenaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:26   #2811
Nikaniki
Zadomowienie
 
Avatar Nikaniki
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 1 027
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Uff nadrobiłam Was, a było ciężko

Przy okazji pochwalę się jakie łóżeczko wybraliśmy https://www.google.pl/search?q=lozec...8bXbNzzVsHM%3A

Chyba mam już wszystko co wydaje mi się na ten moment potrzebne dla dziecka, więc dzieciowe zakupy odpuszczam i idę na odpoczynek, choć zostaje jeszcze wyprać i wyprasować parę rzeczy i do końca spakować torbę do szpitala
Nikaniki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:36   #2812
Natka_
Zakorzenienie
 
Avatar Natka_
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 3 159
Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cześć dziewczyny

Nie jestem w stanie Was dzisiaj nadrobić, miałam totalny dzień lenia-śpiocha. Wstałam po 20

Jutro mój synek kończy 5 lat, rano muszę odebrać tort, a później czeka nas jeszcze kindelbal. Najprędzej zajrzę do Was wieczorem.
5 lat temu o tej porze kładłam się spokojnie spać, nic jeszcze nie zapowiadało porodu

Spokojnej nocy!


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:36 ---------- Poprzedni post napisano o 22:32 ----------

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
My ostatnio też mieliśmy w SR co zrobić jak dziecko coś polknie i mu utknie w drogach oddechowych.
Ja jak miałam bodajże 9 miesięcy, to zafundowalam mamie taką atrakcję Dusilam się po polknieciu malego przedmiotu - na szczęście mama nie spanikowala i udało jej mnie uratować (do przyjazdu pogotowia bym nie dotrwala, bo już cała sina byłam).

U nas 2 lata temu 3 letnia dziewczynka zakrztusiła się bananem, niestety nie udało się jej uratować Była akurat u babci...


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Natka_
Czas edycji: 2016-07-11 o 21:39
Natka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 21:58   #2813
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Weselna : to dobrze, że ta dziewczyna z którą mialas stycznosc w porę sięgnęła po pomoc coś strasznego. Właściwie każda może to spotkać...

Galaretka zrobiona, brzoskwinie kupione, dziecko zadowolone jutro będzie
Dobrze, że w Mosinie Tesco do 24 otwarte można brakujące i zachciankowe zakupy uskutecznić
__________________

1.08.2015



asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-11, 23:46   #2814
Montii
Zakorzenienie
 
Avatar Montii
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Krk
Wiadomości: 17 264
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Madzialena, majlenka - moje klientki czesto sa z 3 i 5 i w zasadzie na jedno wychodzi. Niby 5 deczko lepsza ale znowu ponoć personel na 3 lepszy. Ja bym je postawiła na równo koło siebie. A nowy oddział od roku sie otwiera, ponoć prognozy to wrzesień. Ale kto tam wie.



Mam
Masakryczna zgagę nie zasnę


Natka najlepszego
Dla synka :róża:
__________________
Dla Ciebie moje serce bije tak jak kiedyś Twoje dla mnie bić zaczęło..

[LEFT]
Montii jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 07:26   #2815
Beti2016
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 915
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry

Dziergańce bardzo ładne.

Polta toż to cudo uszyłaś

Gratuluje wizyt tym co miały i szczęśliwego powrotu do domu ze szpitala.

Nie pamietam czy coś jeszcze ważneho było...

Natka najlepszego dla synka. Dużo słonka i słodyczy.
Dziś mój tato też ma urodziny hihi.

Wczoraj plan wykonany. Sufit i ściany już są jupi.
Kupiłam też wczorsj wszystkie wykończenia już i córka wybrała kolory farb szary i szarszy haha.
Dziś szlifowanie i już będzie widać mega postęp.
Panele mam już przycięte to potem poleci już biegusiem.
Ale wczoraj 1 raz nogi mi spuchły jak serdelki i ręce też.

Pozdrawiam i zmykam pewnie znowu na cały dzień.
Beti2016 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 07:58   #2816
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Fortuna1 Pokaż wiadomość
My też na sr mieliśmy o szczepieniach i pierwszej pomocy przeraża mnie to nadal co robić jak dziecko się zachlysnie, nie wiem czy dałabym radę zacząć reanimacje
W piekarni brałam chleb raz, niedawno, miła pani pyta czy może coś jeszcze dla dzidziusia?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
dałabyś rade, grunt zeby zauwazyc ze cos sie dzieje a potem to leci samo...
u nas w 2 lata juz 4 takie akcje byly - 3x mlekiem i raz makaronem. Kaszel nie pomogl i buzia zrobila sie czerwona. Ani ja ani Tz ani babcia nikt sie nie zastanawial co robic tylko kazdy dzialal natychmiastowo wcale sie nie zastanawiajac. Nic sie nie stalo poza strachem.
Cytat:
Napisane przez Beti2016 Pokaż wiadomość
Dzień dobry

Dziergańce bardzo ładne.

Polta toż to cudo uszyłaś

Gratuluje wizyt tym co miały i szczęśliwego powrotu do domu ze szpitala.

Nie pamietam czy coś jeszcze ważneho było...

Natka najlepszego dla synka. Dużo słonka i słodyczy.
Dziś mój tato też ma urodziny hihi.

Wczoraj plan wykonany. Sufit i ściany już są jupi.
Kupiłam też wczorsj wszystkie wykończenia już i córka wybrała kolory farb szary i szarszy haha.
Dziś szlifowanie i już będzie widać mega postęp.
Panele mam już przycięte to potem poleci już biegusiem.
Ale wczoraj 1 raz nogi mi spuchły jak serdelki i ręce też.

Pozdrawiam i zmykam pewnie znowu na cały dzień.
wow jestes szybsza niz moja ekipa remontowa
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 08:00   #2817
asiaczek87
Zakorzenienie
 
Avatar asiaczek87
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 10 705
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Dzień dobry nie mogłam się obudzić znowu wstałam, bo nie mogę przespac całego dnia przeco ogladalismy wczoraj "Colonie". Polecamy!
__________________

1.08.2015




Edytowane przez asiaczek87
Czas edycji: 2016-07-12 o 08:02
asiaczek87 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 08:06   #2818
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Bylam na wizycie u gina. Jestem w 33 tc, termin na 1 wrzesnia z OM, szyjka sie skraca a okazuje sie ze kolejny termin wyznaczyli mi na...5 wrzesnia po "dyskusji" dostalam wizyte na 29 sierpnia bo ginka ma urlop i nadkomplet PARANOJA
Na ostatnie 7 tyg ciazy musze szukac innego gina !!!!!!!!Nawet nie bedzie mi mial kto wypisac zwolnienia ani obejrzec wynikow czy pobrac GBSa!!

Czuje sie niezaopiekowana i w ogole. Kazdy tez lekcewazy sytuacje mowiac ze dziecko wazy prawie 2kg i 33tydzien leci wiec nawet jakby sie urodzilo to nie bedzie tak zle. Jaaaaaaaassssssne. Jakos w poprzedniej ciazy gin mi sie bal zdjac pessar przed 38tc i 3x pytal czy na usg nie mialam pozniejszego terminu zebym nie urodzila wczesniaka a tu....luuuuzik bo to 33tc.:mur :
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 08:09   #2819
Polta
Zadomowienie
 
Avatar Polta
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 529
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Beti,
może powinnaś przemyśleć zmianę kariery na ekipę od remontów

Pierwszy raz od dawna tak dobrze mi się spało. Może przez wyższą wilgotność powietrza po deszczu, a może to brak męża Tylko wstawać trzeba, bo do diabetologa na wizytę się umówiłam.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------

Cytat:
Napisane przez Optymistka26 Pokaż wiadomość
Bylam na wizycie u gina. Jestem w 33 tc, termin na 1 wrzesnia z OM, szyjka sie skraca a okazuje sie ze kolejny termin wyznaczyli mi na...5 wrzesnia po "dyskusji" dostalam wizyte na 29 sierpnia bo ginka ma urlop i nadkomplet PARANOJA
Na ostatnie 7 tyg ciazy musze szukac innego gina !!!!!!!!Nawet nie bedzie mi mial kto wypisac zwolnienia ani obejrzec wynikow czy pobrac GBSa!!

Czuje sie niezaopiekowana i w ogole. Kazdy tez lekcewazy sytuacje mowiac ze dziecko wazy prawie 2kg i 33tydzien leci wiec nawet jakby sie urodzilo to nie bedzie tak zle. Jaaaaaaaassssssne. Jakos w poprzedniej ciazy gin mi sie bal zdjac pessar przed 38tc i 3x pytal czy na usg nie mialam pozniejszego terminu zebym nie urodzila wczesniaka a tu....luuuuzik bo to 33tc.:mur :
Uch. Nie będzie tak źle
Tylko, po co, jak dziecko może się spokojnie jeszcze rozwijać w brzuchu.
Na końcówce to wizyty podobno powinny być, co 2 tygodnie.
Nie zaproponowali wizyty u innego gina? Chociażby, żeby pobrać GBS?
Polta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-07-12, 08:12   #2820
Optymistka26
Zadomowienie
 
Avatar Optymistka26
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 445
Dot.: Mamy WRZEŚNIOWYCH szczęść 2016 - epizod IV (a semestr już III :)

Cytat:
Napisane przez Polta Pokaż wiadomość
Beti,
może powinnaś przemyśleć zmianę kariery na ekipę od remontów

Pierwszy raz od dawna tak dobrze mi się spało. Może przez wyższą wilgotność powietrza po deszczu, a może to brak męża Tylko wstawać trzeba, bo do diabetologa na wizytę się umówiłam.

---------- Dopisano o 09:09 ---------- Poprzedni post napisano o 09:06 ----------



Uch. Nie będzie tak źle
Tylko, po co, jak dziecko może się spokojnie jeszcze rozwijać w brzuchu.
Na końcówce to wizyty podobno powinny być, co 2 tygodnie.
Nie zaproponowali wizyty u innego gina? Chociażby, żeby pobrać GBS?
otoz to - co 2 tygodnie...uslyszalam ze moge sie zapisac do innego gina w Luxmedzie - do wyboru jest az dwoch - jeden ktory nie ma terminow i drugi ktory po pierwszej wizycie odmowil prowadzania mojej ciazy twierdzac ze sobie nie poradzi
__________________

Optymistka26 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-09 15:44:49


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.