Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65. - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-15, 09:13   #2821
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Mi jest trudno wykminić sobie posiłek, bez udziału warzyw/owoców.
Jak jesz na słodko, to chyba bez warzyw?

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Btw. Ktoś tu gdzieś kiedyś najeżdżał na mięsożerców, że nie jedzą warzyw?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:16   #2822
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Czy to naprawdę tak trudno zrozumieć, że dla kogoś zjedzenie pół kilo surowej papryki to dużo? A nawet jak się nie rozumie, to tak trudno powiedzieć "ok" zamiast przekonywać, że to wcale nie jest dużo?



Trudno.
Biorac pod uwagę że na wizazu ciągle czytam jak się wszyscy zdrowo odzywiaja i jedza duzo warzyw.
Poza tym, pół kilo to dzienna norma z plusem, bo 400 gr jest minimum.
A to sa 2 średnie marchewki, albo 2 większe jabłka.
No sory, ale nie urodzilam sie wczoraj, wiem ile to objetosciowo i kalorycznie, wiem jak traca na objetosci warzywa liściaste w obróbce termicznej i jak niewielka z nich zostaje porcja na ciepło, wiem co koło normalnego (zdrowego) odzywiania stało a co jest juz niezdrowymi tresciami które moga szkodzić osobom z problemami z rodziny ED.
Tow mawianie że się je jakies mikro porcje i by się nie zjadło, ojejciu, zdrowe nie jest.



I takie tresci uznaje za szkodliwe zwyczajnie, tak samo jak jakieś skrajnie niedoborowe kalorycznie szacunki zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłych osób.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:17   #2823
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Cytując mojego teścia - wodę to piją zwierzęta


Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ci teściowie, co wiedzą najlepiej


Mój teść jest zbulwersowany, że moje dziecko pije tylko wodę. Ciągle słyszę ten jego nieśmiertelny tekst :"po co mu wodę dajesz, woda jest jałowa, od wody nie urośnie, soku byś mu dała".
Albo jak mu daje na śniadanie płatki owsiane to mówi :"kto to widział na śniadanie płatki owsiane jeść. Za moich czasów to się kurom to dawało ".

xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:18   #2824
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Jak jesz na słodko, to chyba bez warzyw?

---------- Dopisano o 10:13 ---------- Poprzedni post napisano o 10:11 ----------

Btw. Ktoś tu gdzieś kiedyś najeżdżał na mięsożerców, że nie jedzą warzyw?



jak jem na słodko to moge zjeśc surówkę ze słodkich warzyw i/lub owoców.

Z selera z rodzynkami, marchewki z jabłkiem, czy marchewki z pomarańczą.
Albo po prostu owoca.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:25   #2825
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Trudno.
Biorac pod uwagę że na wizazu ciągle czytam jak się wszyscy zdrowo odzywiaja i jedza duzo warzyw.
Poza tym, pół kilo to dzienna norma z plusem, bo 400 gr jest minimum.
A to sa 2 średnie marchewki, albo 2 większe jabłka.
No sory, ale nie urodzilam sie wczoraj, wiem ile to objetosciowo i kalorycznie, wiem jak traca na objetosci warzywa liściaste w obróbce termicznej i jak niewielka z nich zostaje porcja na ciepło, wiem co koło normalnego (zdrowego) odzywiania stało a co jest juz niezdrowymi tresciami które moga szkodzić osobom z problemami z rodziny ED.
Tow mawianie że się je jakies mikro porcje i by się nie zjadło, ojejciu, zdrowe nie jest.



I takie tresci uznaje za szkodliwe zwyczajnie, tak samo jak jakieś skrajnie niedoborowe kalorycznie szacunki zapotrzebowania kalorycznego dla dorosłych osób.
No to trudno.
I czekaj czekaj - powiedzenie, że nie zjem na raz 1800 kcal, w tym pół kilo surowych warzyw, to wmawianie komuś, że jem mikroporcje i szkodliwe treści?

Edytowane przez Finlora
Czas edycji: 2022-06-15 o 09:30
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:31   #2826
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-04
Wiadomości: 1 944
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=bafa65383b74e1029ccef70 174e4f68b71e8a0f7_646950f 23ada7;89257807]Ale bzdury. Ja mam wagę prawidlowa, a mało odczuwam pragnienie. Muszę sobie przypominać, że czas się napić. Jeśli nie pije chociaż tych 1,5 l dziennie to migrena gwarantowana.

Wysłane z mojego M2007J20CG przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Skoro masz migrenę to znaczy, że organizm cię informuje, że potrzebujesz się nawodnić. Tak samo jak ci słabo albo masz spierzchnięte usta. Chodzi o to, żeby obserwować swoje ciało i znać jego potrzeby, a nie każdy pić 2 litry wody dziennie z apką w ręce, czy ci się chce czy nie, bo ktoś tak powiedział, że trzeba. Trzpiotka (na której post odpowiadałam) nic nie pisała, że się źle czuje, tylko jak się zmobilizować do picia, żeby robić te limity. A to nie zawody. Dalej uważam, że zdrowy organizm daje znać czego potrzebuje, więc jak ktoś tego nie ignoruje to na serio nie ma potrzeby administrować sobie podaży płynów.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Tak samo uważam za szkodliwe obsesyjne liczenie kalorii u osób zdrowych i z prawidłową wagą.
d5f2b1fe262415f84dead746c1bee8c0d6ac2850_6340b0400d0a7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:32   #2827
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś drobiazg dla moich współpracownic, gdy będę odchodzić. Co polecacie?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Kosz słodkości,kaw, herbat

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-15, 09:33   #2828
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Za parę dni wyjeżdżam do Warszawy. W niedzielę około godziny 16 będę meldować się w hotelu przy rondzie Daszyńskiego. Co ciekawego można robić do wieczora? Warto iść na Nocny Market coś zjeść? Czy lepiej iść do jakiejś restauracji?
W poniedziałek około godziny 18 idę na koncert, ale może macie pomysł co robić do tego czasu? Powiedzmy od 10 do 15. Coś co nie wymaga dużo chodzenia, nie jest za bardzo męczące ze względu na inne osoby w ekipie, które ogólnie nie przepadają za włóczeniem się po mieście i zwiedzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:43   #2829
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No to trudno.
I czekaj czekaj - powiedzenie, że nie zjem na raz 1800 kcal, w tym pół kilo surowych warzyw, to wmawianie komuś, że jem mikroporcje i szkodliwe treści?



To jest kurczowe trzymanie się jakichś nierealistycznych wyobrażeń i sugerowanie, że to wielkie porcje.

1800 kalorii to np. 4 kawałki pizzy typu 4 sery i 1 piwo.
Sory, o ile ktoś może nie chcieć tyle zjadać na raz i to jest Ok, każdego sprawa jak rozkłada posiłki, to nikt dorosły bez jakichś szczególnych chorób mi nie wmówi, ze nie jest w stanie tyle zjeść na raz.
To jest jakieś dziwne kreowanie się.

Tak samo miseczka bigosu z młodej kapusty, to jest to straszne pół kilo warzyw wyjściowo- to tez jest spoko do przejedzenia bo to jest taka ostatecznie bardzo średnia porcja a nie jakieś wiadra jedzenia nie do przejedzenia.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:48   #2830
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89258202]Skoro masz migrenę to znaczy, że organizm cię informuje, że potrzebujesz się nawodnić. Tak samo jak ci słabo albo masz spierzchnięte usta. Chodzi o to, żeby obserwować swoje ciało i znać jego potrzeby, a nie każdy pić 2 litry wody dziennie z apką w ręce, czy ci się chce czy nie, bo ktoś tak powiedział, że trzeba. Trzpiotka (na której post odpowiadałam) nic nie pisała, że się źle czuje, tylko jak się zmobilizować do picia, żeby robić te limity. A to nie zawody. Dalej uważam, że zdrowy organizm daje znać czego potrzebuje, więc jak ktoś tego nie ignoruje to na serio nie ma potrzeby administrować sobie podaży płynów.

---------- Dopisano o 09:31 ---------- Poprzedni post napisano o 09:29 ----------

Tak samo uważam za szkodliwe obsesyjne liczenie kalorii u osób zdrowych i z prawidłową wagą.[/QUOTE]Mój kolega codziennie pożerał całą czekoladę i też sobie wmawiał, że to zdrowe, bo przecież on odczuwa potrzebę ,jedzenia słodkiego, jego organizm " się domaga", więc to nic złego, widocznie jego organizm domaga się cukru

To tak mi się przypomniało a propos twojej dziwnej teorii

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 09:51   #2831
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest kurczowe trzymanie się jakichś nierealistycznych wyobrażeń i sugerowanie, że to wielkie porcje.

1800 kalorii to np. 4 kawałki pizzy typu 4 sery i 1 piwo.
Sory, o ile ktoś może nie chcieć tyle zjadać na raz i to jest Ok, każdego sprawa jak rozkłada posiłki, to nikt dorosły bez jakichś szczególnych chorób mi nie wmówi, ze nie jest w stanie tyle zjeść na raz.
To jest jakieś dziwne kreowanie się.

Tak samo miseczka bigosu z młodej kapusty, to jest to straszne pół kilo warzyw wyjściowo- to tez jest spoko do przejedzenia bo to jest taka ostatecznie bardzo średnia porcja a nie jakieś wiadra jedzenia nie do przejedzenia.
Nie rozśmieszaj mnie. Bo mówię o zdrowym zbilansowanym jedzeniu a nie 4 kawałkach pizzy i piwie.
Poza tym, powiedz mi, skoro jesteś taka mądra - jakie zapotrzebowanie ma osoba ok 40 lat, 158 cm wzrostu, 50 kg i z siedzącą pracą?
Więc tak, nie jestem w stanie zjeść tyle na raz. Bo 1800 kcal zdrowego jedzenia to troszeczkę coś innego niż 1800 kcal w pączkach. Z pączkami nie mam problemu, ale to chyba nie o to chodzi.
Dla mnie koniec tematu.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-15, 10:03   #2832
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Nie rozśmieszaj mnie. Bo mówię o zdrowym zbilansowanym jedzeniu a nie 4 kawałkach pizzy i piwie.
Poza tym, powiedz mi, skoro jesteś taka mądra - jakie zapotrzebowanie ma osoba ok 40 lat, 158 cm wzrostu, 50 kg i z siedzącą pracą?
Więc tak, nie jestem w stanie zjeść tyle na raz. Bo 1800 kcal zdrowego jedzenia to troszeczkę coś innego niż 1800 kcal w pączkach. Z pączkami nie mam problemu, ale to chyba nie o to chodzi.
Dla mnie koniec tematu.



Miałam wtedy koło 2100 na utrzymaniu. Mam szałowe 159 cm i wtedy ważyłam jakieś 48 kilo, praca biurowa.
Po prostu wiec wiem, ile człowiek tego wzrostu jest w stanei zjeśc na raz, tak samo jak wiem, ze objętość porcji nie mówi o jej kaloryczności.
A ty negujesz 2 sprawy: ze nie zjesz pół kilo warzyw na raz, że nie zjesz 1800 kalorii na raz.
No sory, zjesz. Fizycznie to nie stanowi żadnego problemu, ani nie musi być wielkie objętościowo.
Natomiast nie musisz chcieć zjadać tego na raz.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:10   #2833
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 1 931
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Mi w zjedzeniu duzych porcji warzyw czy owocow pomaga pokrojenie ich i wlozenie do pojemnikow. Wiadomo, wiekszosc trzeba zjesc tego samego dnia albo na drugi dzien max, ale jak juz raz stane i wszystko naraz umyje i pokroje - rzodkiewki w calosci, pomidorki koktajlowe w calosci umyte, ogorki pokrojone w slupki, marchewka obrana i tez w slupki, salate w lisciach i do wody, papryke w slupki, jeszcze jakis owoc pokroje - to jestem w stanie zjesc bardzo duzo warzyw i owocow. Bo jak chce mi sie na szybko zrobic kanapke czy cokolwiek, to juz nie mam wymowki, ze zajmie to duzo czasu czy cos, bo po prostu wszystko juz jest gotowe. I wtedy nagle sie okazuje, ze moge bardzo duzo owocow i warzyw zjesc w ciagu dnia. A kanapki zawsze lepiej smakuja z salata, pomidorem i ogorkiem czy papryka.
4d032753774d1a68efa6ccfc57dfedd4115cfe72_6584d22253d76 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:12   #2834
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Za parę dni wyjeżdżam do Warszawy. W niedzielę około godziny 16 będę meldować się w hotelu przy rondzie Daszyńskiego. Co ciekawego można robić do wieczora? Warto iść na Nocny Market coś zjeść? Czy lepiej iść do jakiejś restauracji?
W poniedziałek około godziny 18 idę na koncert, ale może macie pomysł co robić do tego czasu? Powiedzmy od 10 do 15. Coś co nie wymaga dużo chodzenia, nie jest za bardzo męczące ze względu na inne osoby w ekipie, które ogólnie nie przepadają za włóczeniem się po mieście i zwiedzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Guns'n Roses??

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:17   #2835
kejtiCe
Zakorzenienie
 
Avatar kejtiCe
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 12 833
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Guns'n Roses??

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
K & M
27.02.2013
K & M & W
22.06.2015
kejtiCe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:23   #2836
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Miałam wtedy koło 2100 na utrzymaniu. Mam szałowe 159 cm i wtedy ważyłam jakieś 48 kilo, praca biurowa.
A ja nie. Przecież to jest wszystko indywidualne i zależy od wielu czynników, dziwi mnie, że próbujesz komuś wmawiać, że skoro Ty tak masz/miałaś, to ktoś inny też. Ja na 2100 bym tyła. Ale już przecież zdiagnozowano mi tu nadwagę
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:25   #2837
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Tak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow super! Zazdroszczę. Ja byłam ostatnio jak byli na Stadionie w Chorzowie że 3 lata temu chyba. Było super. Dobrej zabawy!

Wysłane z mojego SM-A515F przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 10:32   #2838
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
A ja nie. Przecież to jest wszystko indywidualne i zależy od wielu czynników, dziwi mnie, że próbujesz komuś wmawiać, że skoro Ty tak masz/miałaś, to ktoś inny też. Ja na 2100 bym tyła. Ale już przecież zdiagnozowano mi tu nadwagę



Pytanie było: jakie zapotrzebowanie ma osoba o podanych parametrach.
To też była próba wmówienia że ma jakieś, wykluczające zjedzenie ileś tam czegoś.

No ja miałam takie jak podałam, przy takich właśnie parametrach.

Posiadanie pracy siedzącej i niskiego wzrostu,nie określa ogólnego trybu życia , ani zapotrzebowania kalorycznego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:07   #2839
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest kurczowe trzymanie się jakichś nierealistycznych wyobrażeń i sugerowanie, że to wielkie porcje.

1800 kalorii to np. 4 kawałki pizzy typu 4 sery i 1 piwo.
Sory, o ile ktoś może nie chcieć tyle zjadać na raz i to jest Ok, każdego sprawa jak rozkłada posiłki, to nikt dorosły bez jakichś szczególnych chorób mi nie wmówi, ze nie jest w stanie tyle zjeść na raz.
To jest jakieś dziwne kreowanie się.

Tak samo miseczka bigosu z młodej kapusty, to jest to straszne pół kilo warzyw wyjściowo- to tez jest spoko do przejedzenia bo to jest taka ostatecznie bardzo średnia porcja a nie jakieś wiadra jedzenia nie do przejedzenia.
No ja nie zjem na raz 4 kawałków pizzy. Większości porcji w restauracji też nie jestem w stanie skończyć. Nie wiem co w tym dziwnego, taki mam żołądek i tyle, nie umiem jeść na siłę, nie umiem jeść pod korek.
I te Twoje propozycje warzywne też są dla mnie nie do zrobienia, bo nie cierpię tak przetworzonych warzyw, gotowanych, tartych itd, więc wyobrażam sobie że zjedzenie pół kg np świeżej papryki może być dla kogoś problemem.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-15, 11:09   #2840
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
A ty negujesz 2 sprawy: ze nie zjesz pół kilo warzyw na raz, że nie zjesz 1800 kalorii na raz.
No sory, zjesz. Fizycznie to nie stanowi żadnego problemu, ani nie musi być wielkie objętościowo.
Natomiast nie musisz chcieć zjadać tego na raz.
Chodzi o zjedzenie takiej ilości w normalnych warunkach, a nie wciskanie w siebie na chama i cierpienie potem albo wypicie na raz 220 ml oleju, bo to będzie jakieś 1800 kcal, tylko że nikt normalny tak nie robi.
Ludzie różnie osiągają uczucie sytości, dla kogoś mój obiad to byłaby tylko przystawka, a ja może bym zjadła jego porcję, ale skończyłoby się to złym samopoczuciem i braniem leków.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:13   #2841
pixelova
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 251
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89258202]Skoro masz migrenę to znaczy, że organizm cię informuje, że potrzebujesz się nawodnić [/QUOTE]




Yyyyy... Nie
pixelova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:21   #2842
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Chodzi o zjedzenie takiej ilości w normalnych warunkach, a nie wciskanie w siebie na chama i cierpienie potem albo wypicie na raz 220 ml oleju, bo to będzie jakieś 1800 kcal, tylko że nikt normalny tak nie robi.
Ludzie różnie osiągają uczucie sytości, dla kogoś mój obiad to byłaby tylko przystawka, a ja może bym zjadła jego porcję, ale skończyłoby się to złym samopoczuciem i braniem leków.



Sugerujesz, ze jest nienormalnym wyjście czasem na np. pizzę, zjedzenie o zgrozo AŻ (!?) 4 kawałków na raz (to pół pizzy klasycznie krojonej) i wypicie piwa czy innego napoju mającego kalorie? Dla zdrowego człowieka?


Bo dla mnie to normalne ludzkie zachowanie, w miarę zdrowy człowiek to nie probówka, że wejdzie do niego tylko x ml i nie więcej na raz bo sie uszkodzi albo przeleje.
_Normalnie_zdrowo_ żyjąc i się zywiąc, robi się takie rzeczy bez jakiegokolwiek rozkminiania BTW, wielkości porcji i kalorii.



Ogólnie zdrowa w ostatecznym rozrachunku dieta, pozwala na takie "wyskoki" kompletnie bezkarnie i nie powoduje swoim nadmiernym reżimem wyobcowania społecznego.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:32   #2843
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Chciałabym kupić jakiś drobiazg dla moich współpracownic, gdy będę odchodzić. Co polecacie?

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
U mnie jest zwyczaj ciasto, owoce. A to raczej współpracownicy zrzucają się np na biżuterię dla kobiety albo flaszkę dla faceta.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 11:32 ---------- Poprzedni post napisano o 11:27 ----------

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Za parę dni wyjeżdżam do Warszawy. W niedzielę około godziny 16 będę meldować się w hotelu przy rondzie Daszyńskiego. Co ciekawego można robić do wieczora? Warto iść na Nocny Market coś zjeść? Czy lepiej iść do jakiejś restauracji?
W poniedziałek około godziny 18 idę na koncert, ale może macie pomysł co robić do tego czasu? Powiedzmy od 10 do 15. Coś co nie wymaga dużo chodzenia, nie jest za bardzo męczące ze względu na inne osoby w ekipie, które ogólnie nie przepadają za włóczeniem się po mieście i zwiedzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zwiedzilabym Muzeum Powstania warszawkiego albo Muzeum sportu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:35   #2844
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Sugerujesz, ze jest nienormalnym wyjście czasem na np. pizzę, zjedzenie o zgrozo AŻ (!?) 4 kawałków na raz (to pół pizzy klasycznie krojonej) i wypicie piwa czy innego napoju mającego kalorie? Dla zdrowego człowieka?


Bo dla mnie to normalne ludzkie zachowanie, w miarę zdrowy człowiek to nie probówka, że wejdzie do niego tylko x ml i nie więcej na raz bo sie uszkodzi albo przeleje.
_Normalnie_zdrowo_ żyjąc i się zywiąc, robi się takie rzeczy bez jakiegokolwiek rozkminiania BTW, wielkości porcji i kalorii.



Ogólnie zdrowa w ostatecznym rozrachunku dieta, pozwala na takie "wyskoki" kompletnie bezkarnie i nie powoduje swoim nadmiernym reżimem wyobcowania społecznego.
No ja bym po tym cierpiała i jak pisałam, musiałabym brać leki po takim posiłku. Dla mnie porcje restauracyjne też są za duże. A o to przecież chodziło, jak zarzuciłaś Finlorze, że dałaby radę zjeść swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne na raz. Może i ja bym zjadła moje 2100 kcal na raz, ale jakim kosztem.

No i jeszcze punkt wyjścia to było jedzenie takiej dużej ilości na raz codziennie, co jest od jakiegoś czasu lansowane jako właściwe odżywianie się, a nie jakaż tam wyżerka raz na jakiś czas.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-06-15 o 12:00
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:44   #2845
Sorine
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 133
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Pół kilo warzyw to nie jest jakoś duzo, nawet na 1 posiłek
To np. pół małej główki wczesnej kapusty bez już liści zewnętrznych i 1 srednia młoda cebula. To na ciepło da zaledwie średnią miseczkę potrawy, albo średnia salaterkę sałatki na surowo.
Zaznaczam ze młode warzywa, bo one są mniej zbite przez to objętościowo większe. Jesienne warzywa byłyby jeszcze mniejsze na to pol kilo.

Na zdjęciu ponad pol kilo warzyw, dla zobrazowania ze to nie są wielkie warzywa - łyżeczka do herbaty.

Swoją drogą to dobrze obrazuje jak niewiele warzyw trzeba zjeść przez cały dzień, żeby wyrobić normę. Nie wiem jak ludziom się udaje tego nie zjeść. Co ludzie w takim razie jedzą?
I zastanawiam się to ja: zadeklarowany jajo i mięsożerca.

Nie zjadłabym takiej porcji warzyw na jeden posiłek. Nie umiem w siebie tych warzyw wciskać, bo ja po prostu nie lubię smaku większości i zmuszam się do ich jedzenia. Poza tym jak pomyślę, że to wszystko trzeba umyć, obrać i pokroić to już mi się odechciewa jedzenia.


Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ci teściowie, co wiedzą najlepiej


Mój teść jest zbulwersowany, że moje dziecko pije tylko wodę. Ciągle słyszę ten jego nieśmiertelny tekst :"po co mu wodę dajesz, woda jest jałowa, od wody nie urośnie, soku byś mu dała".
Albo jak mu daje na śniadanie płatki owsiane to mówi :"kto to widział na śniadanie płatki owsiane jeść. Za moich czasów to się kurom to dawało ".

xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Haha, co za człowiek. Współczuję, że musisz tego słuchać.


[1=4d032753774d1a68efa6ccf c57dfedd4115cfe72_6584d22 253d76;89258244]Mi w zjedzeniu duzych porcji warzyw czy owocow pomaga pokrojenie ich i wlozenie do pojemnikow. Wiadomo, wiekszosc trzeba zjesc tego samego dnia albo na drugi dzien max, ale jak juz raz stane i wszystko naraz umyje i pokroje - rzodkiewki w calosci, pomidorki koktajlowe w calosci umyte, ogorki pokrojone w slupki, marchewka obrana i tez w slupki, salate w lisciach i do wody, papryke w slupki, jeszcze jakis owoc pokroje - to jestem w stanie zjesc bardzo duzo warzyw i owocow. Bo jak chce mi sie na szybko zrobic kanapke czy cokolwiek, to juz nie mam wymowki, ze zajmie to duzo czasu czy cos, bo po prostu wszystko juz jest gotowe. I wtedy nagle sie okazuje, ze moge bardzo duzo owocow i warzyw zjesc w ciagu dnia. A kanapki zawsze lepiej smakuja z salata, pomidorem i ogorkiem czy papryka.[/QUOTE]


Dzięki za sposób! Nie wpadłam na to, a też mam problem z robieniem sobie jedzenia, bo jak jestem głodna to chcę zjeść teraz, natychmiast, a nie jeszcze obierać i kroić warzywa, a nie daj Boże jeszcze je potem jakoś obrabiać. Spróbuję robić tak jak Ty i zobaczę czy się u mnie sprawdzi.
Sorine jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:46   #2846
VI4
Zakorzenienie
 
Avatar VI4
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 11 168
GG do VI4
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

[1=d5f2b1fe262415f84dead74 6c1bee8c0d6ac2850_6340b04 00d0a7;89258202]Skoro masz migrenę to znaczy, że organizm cię informuje, że potrzebujesz się nawodnić. Tak samo jak ci słabo albo masz spierzchnięte usta. Chodzi o to, żeby obserwować swoje ciało i znać jego potrzeby, a nie każdy pić 2 litry wody dziennie z apką w ręce, czy ci się chce czy nie, bo ktoś tak powiedział, że trzeba. Trzpiotka (na której post odpowiadałam) nic nie pisała, że się źle czuje, tylko jak się zmobilizować do picia, żeby robić te limity. A to nie zawody. Dalej uważam, że zdrowy organizm daje znać czego potrzebuje, więc jak ktoś tego nie ignoruje to na serio nie ma potrzeby administrować sobie podaży płynów.
.[/QUOTE]


eee, ale jak już się pojawia migrena to jest za późno. Nawodnić trzeba się wcześniej - nawet jeśli de facto wcale nie chce się pić - żeby tej migreny nie dostać, więc o kant tyłka potłuc takie "informowanie organizmu". Nadal wychodzi na to, że trzeba pić nawet jeśli się nie chce, żeby się ustrzec przed przykrymi skutkami. Podobnie jak problemy z nerkami - pojawią się po latach picia w zbyt małej ilości.
VI4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:48   #2847
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
Cytując mojego teścia - wodę to piją zwierzęta


Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Ludzie to zwierzęta, więc w sumie by się zgadzało
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ci teściowie, co wiedzą najlepiej


Mój teść jest zbulwersowany, że moje dziecko pije tylko wodę. Ciągle słyszę ten jego nieśmiertelny tekst :"po co mu wodę dajesz, woda jest jałowa, od wody nie urośnie, soku byś mu dała".
Albo jak mu daje na śniadanie płatki owsiane to mówi :"kto to widział na śniadanie płatki owsiane jeść. Za moich czasów to się kurom to dawało ".

xD

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Teściowe zawsze mają jakąś tajemną wiedzę 🤣

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 11:56   #2848
panna_felicjanna
Zakorzenienie
 
Avatar panna_felicjanna
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 16 565
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez kejtiCe Pokaż wiadomość
Za parę dni wyjeżdżam do Warszawy. W niedzielę około godziny 16 będę meldować się w hotelu przy rondzie Daszyńskiego. Co ciekawego można robić do wieczora? Warto iść na Nocny Market coś zjeść? Czy lepiej iść do jakiejś restauracji?
W poniedziałek około godziny 18 idę na koncert, ale może macie pomysł co robić do tego czasu? Powiedzmy od 10 do 15. Coś co nie wymaga dużo chodzenia, nie jest za bardzo męczące ze względu na inne osoby w ekipie, które ogólnie nie przepadają za włóczeniem się po mieście i zwiedzaniem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo blisko będziecie mieć do Muzeum Powstania Warszawskiego. Ze swojej strony polecam!

Kilka stacji metrem można podjechać do Nowego Światu, a tam od zatrzęsienia restauracji i super klimat, oraz blisko do Starówki.
panna_felicjanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 12:04   #2849
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość


Mi jest trudno wykminić sobie posiłek, bez udziału warzyw/owoców.


Dziś jak wyjełam wagę to zważyłam tez swoją kanapke do pracy, ma 230 gr, w tym ciut ponad 100 gr warzyw (2 kromki chleba, majonez, ser żółty, jajko sadzone, plaster szynki + warzywa: szczypior, papryka, sałata, kielki groszku) A niby ile tych warzyw wsadzisz w kanapkę?



A bulwersuje się trochę, bo jak zaczynają się wynurzenia dietetyczne wizażowe, to się wszyscy wielce zdrowo odżywiają, tego nie jedza, tamtego nie jedzą, za to tony warzyw jedzą i najeżdżają na mięsożerców że oni to niby nie jedzą warzyw.

Czyli Wizaż- tego nie pomalujesz.


Gdzie w pomidorówce/rosole wsadzisz do miski pół kg warzyw?
Albo jakieś kopytka? Makaron z twarogiem?

Dziś mam na obiad makaron że szparagami i serkiem hallomi, ale nijak tam pół kg warzyw nie ma. Na śniadanie ryż na mleku z truskawkami - warzyw tu nie ma (są truskawki, ale też nie pół kg)

Jeszcze latem jem więcej warzyw i owoców (ale owoce mają jednak sporo cukru) - bo jakaś miseczka truskawek/malin/jezyn/czereśni albo arbuz, sałatka ze świeżych ogórków, pomidorów. Ale zimą? Nie ma bata aby codziennie umieścić pół kg warzyw bo jakie? Pomidory, ogorki, papryki wtedy mi w ogóle nie smakują więc nie kupuję.

No moje kanapki na szybko to wyglądają inaczej - chleb, masło, jakiś twarożek albo chleb, masło, szybka/ser, plaster lub dwa pomidora lub ogórka i ew. na to szczypiorek jak mam.



Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:00 ---------- Poprzedni post napisano o 10:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
No to trudno.
I czekaj czekaj - powiedzenie, że nie zjem na raz 1800 kcal, w tym pół kilo surowych warzyw, to wmawianie komuś, że jem mikroporcje i szkodliwe treści?
Też mnie to rozbawiło

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 11:04 ---------- Poprzedni post napisano o 11:00 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest kurczowe trzymanie się jakichś nierealistycznych wyobrażeń i sugerowanie, że to wielkie porcje.

1800 kalorii to np. 4 kawałki pizzy typu 4 sery i 1 piwo.
Sory, o ile ktoś może nie chcieć tyle zjadać na raz i to jest Ok, każdego sprawa jak rozkłada posiłki, to nikt dorosły bez jakichś szczególnych chorób mi nie wmówi, ze nie jest w stanie tyle zjeść na raz.
To jest jakieś dziwne kreowanie się.

Tak samo miseczka bigosu z młodej kapusty, to jest to straszne pół kilo warzyw wyjściowo- to tez jest spoko do przejedzenia bo to jest taka ostatecznie bardzo średnia porcja a nie jakieś wiadra jedzenia nie do przejedzenia.
No ja nie znam 4 kawałków pizzy (jakiejkolwiek) i nie wypije przy tym piwa. Przykro mi, nie zjem (no może jakoś wielkosci dla dziecka, ale wtedy kaloryka nie ta). Poza tym to na siłę udowadnianie, że da się zjeść tyle i tyle. My piszemy o normalnych posiłkach dnia codziennego a nie jakieś wyjątki.

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-15, 12:05   #2850
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 65.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To jest kurczowe trzymanie się jakichś nierealistycznych wyobrażeń i sugerowanie, że to wielkie porcje.

1800 kalorii to np. 4 kawałki pizzy typu 4 sery i 1 piwo.
Sory, o ile ktoś może nie chcieć tyle zjadać na raz i to jest Ok, każdego sprawa jak rozkłada posiłki, to nikt dorosły bez jakichś szczególnych chorób mi nie wmówi, ze nie jest w stanie tyle zjeść na raz.
To jest jakieś dziwne kreowanie się.

Tak samo miseczka bigosu z młodej kapusty, to jest to straszne pół kilo warzyw wyjściowo- to tez jest spoko do przejedzenia bo to jest taka ostatecznie bardzo średnia porcja a nie jakieś wiadra jedzenia nie do przejedzenia.

Ale mu nie rozmawiamy o tym ile można zjeść na raz, a o codziennych zbilansowanych posiłkach. Jasne, że na raz to ja zjem całą pizze, wypiję 2 piwa i jeszcze deserem dopcham, ale to nie o to chodzi. Jakbym miała okno żywieniowe, to przecież nie jadłabym codziennie pizzy. Jem w ciągu dnia 4-5 posiłków dziennie, wiec musiałbym je zjeść wtedy ciągu jakiś 4 godzin. No dla mnie to mało wykonalne.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-29 09:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:19.