Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66 - Strona 95 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-09-29, 18:02   #2821
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Tak, odkłada. Co prawda u mnie pracodawca daje ciut lepszy program emerytalny niż podstawowe ppk, ale gdyby było podstawowe ppk, to też bym odkładała.


Sent from my SM-G970F using Tapatalk
A jak masz program emerytalny od pracodawcy to gdzie masz odkładane pieniądze? Jakieś osobne konto typu 3 filar czy coś innego? Jestem kompletnie zielona w tym temacie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:07   #2822
Lottie69
Zakorzenienie
 
Avatar Lottie69
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 13 308
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=72f264f1cd165e2b94e3888 8adc60ec5afe5a0b8_658382a 5e67ad;89365524]Dla mnie czym innego jest czekanie ("po cichu") z utęsknieniem na wypłatę, szczególnie jeśli wypadły niespodziewane wydatki, a czym innym marudzenie co miesiąc na tydzień przed wypłatą pod tytułem "kiedy będzie ta wypłata". Od tego marudzenia przecież ta wypłata wcześniej nie będzie.[/QUOTE]Ale marudzenie to nasz sport narodowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Lottie69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:10   #2823
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Milagros_90 Pokaż wiadomość
A Ty nie pracujesz czasem w ramach karty nauczyciela? Bo nauczyciele chyba mają wypłaty z góry pierwszego, a jeśli pierwszy wypada w dzień wolny - to następnego dnia.

Inaczej niż w kodeksie pracy, gdzie musi być dzień wcześniej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 18:26 ---------- Poprzedni post napisano o 18:26 ----------

Z Eveline - preparat nabłyszczający i wysuszający w jednym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie, jestem w firmie prywatnej, umowa o pracę

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:17   #2824
FALLinLOVE
Realistka
 
Avatar FALLinLOVE
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 523
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, jestem w firmie prywatnej, umowa o pracę

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
W wielu miejscach pracowałam i zawsze jak dzień wypłaty wypadał w weekend to dostawałam pieniądze w piątek (obecna firma wypłaca wręcz 2 dni wcześniej czyli w czwartki). Tak samo mój mąż. Zawsze wcześniej, przed weekendem czyli zgodnie z umową (do 1go tzn że przed tą datą pieniądze powinny być na koncie pracownika 🤷🏻☠♀️)

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Don’t strive to make your presence noticed, just make your absence felt.
FALLinLOVE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:17   #2825
Milagros_90
Zakorzenienie
 
Avatar Milagros_90
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: somewhere over the rainbow
Wiadomości: 5 357
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Nie, jestem w firmie prywatnej, umowa o pracę

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka
No to masz płacone niezgodnie z kodeksem pracy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Milagros_90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:17   #2826
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89365494]Dostajecie jakieś grafiki kiedy będzie wpływać pensja? Nigdy się z tym nie spotkałam ani nie słyszałam.
U mnie jest 10 wypłata, często już jest 9 koło 18.00. Jeżeli 10 wypada w weekend, to oczywiście wcześniej.
Mnie tak czekanie ludzi nie dziwi, ja też często przed wypłata mam już pustki na koncie, bo przelałam na konto oszczędnościowe. No i oczywiście jakbym musiała, to bym zrobiła przelew wewnętrzny, ale staram się tego nie robić.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]To jak ja. Zazwyczaj przed wypłata jestem wydenkowana bo jak tylko pensje dostaje to robię przelewy, zostawiam ile mniej więcej potrzebuje i przesyłam na konto oszczędnościowe a nie lubię stamtąd wyciągać bo wyciągnięte zazwyczaj nie wraca dlatego ostatnie dni to raczej jakieś zapasy wyjadamy

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 18:44   #2827
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Próbowałam, ale nie umiem, jak wpisuje czeski urząd skarbowy to same artykuły odnośnie prowadzenia firmy w Czechach i takie tam, jestem kompletnie w kropce


Sent from my iPhone using Tapatalk
A słuchaj, może znajdziesz w czeskim Cieszynie jakiś urząd skarbowy czy coś takiego - oni tam powinni mówić w 2 językach i może coś doradza?

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-09-29, 18:50   #2828
Osleidis
Rozeznanie
 
Avatar Osleidis
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: zza kurtyny
Wiadomości: 867
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Kupilam botki za kostkę, są dosyć wąskie i przy chodzeniu obcierają mi łydki. Myślicie, że się rozejdą?
Osleidis jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 19:39   #2829
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
No takie z owocami jarzębiny w środku. Pycha.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Brzmi super. Gdzie je można kupić?
Najlepsze jakie jadłam to z mleczarni w Olecku. Nie wiem, gdzie i jak można je kupić, bo to kolega z firmy zamawia,

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:37 ---------- Poprzedni post napisano o 19:20 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Ale marudzenie to nasz sport narodowy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O taaak, u mnie w pracy marudzimy na pogodę, niekorzystny biomet i mężów/TŻa dodatkowo teraz na ceny w sklepach. No i zawsze na korki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:39 ---------- Poprzedni post napisano o 19:37 ----------

Cytat:
Napisane przez Osleidis Pokaż wiadomość
Kupilam botki za kostkę, są dosyć wąskie i przy chodzeniu obcierają mi łydki. Myślicie, że się rozejdą?
A są skórzane? Jeśli tak to na 100%, jeśli nie to na 50%.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 20:01   #2830
olabambola
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 1 538
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy u Was w pracy też jest takie marudzenie na forum "No kiedy ta wypłata? Ciekawe czy zrobią przelewy w piątek czy w poniedziałek... Tak daleko do wypłaty" itd.?
I miesiąc w miesiąc to samo i to grubo ponad tydzień wcześniej się zaczyna. Nigdy nie ma opóźnień w wypłacie, a biadolenia zawsze tyle, jakby nie wiadomo, co się działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie w pracy jest. Ale większość załogi ma minimalną i czekają na kasę. O wiele bardziej wkurza mnie popędzanie z góry, czy już wszystko zrobione, czy już policzone.
olabambola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 21:01   #2831
Juli_Juli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 221
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Czy w oczyszczaczach powietrza, które posiadają funkcję jonizacji, jest ona automatyczna, czy da się ją włączyć/wyłączyć?
Juli_Juli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-29, 21:06   #2832
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Juli_Juli Pokaż wiadomość
Czy w oczyszczaczach powietrza, które posiadają funkcję jonizacji, jest ona automatyczna, czy da się ją włączyć/wyłączyć?
W moim się da ale to jakiś stary tani model

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 21:42   #2833
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Szybkie pytanie w sprawie pracy.

Pracuje 2 miesiące przez pośrednika, stanowisko fakturzysta, pracownik biurowy. Nagle firma, w której jestem zatrudnia na to stanowisko zamiast mnie inną osobę ( wiem, bo przyszła się przywitać, ale nie ze mną, słyszałam z daleka ).
Mnie natomiast chcą od poniedziałku wysłać na magazyn! do pracy.
Mam umowę do końca roku. Pośrednik nie widzi problemu. Wmówili im, że to praca biurowa i jeszcze o mnie nakłamali sporo...

Co robić ?
1. Zwolnienie lekarskie.
2. Po prostu nie stawić się do takiej pracy
3. Iść, bo tam inni Polacy pracują i co z tego, że chciałam pracę w biurze.
PS. Zarobki niskie jak na Norwegię.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 21:44   #2834
milka_70
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 2 274
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Trudno na to odpowiedzieć nie wiedzacjaloe są realia w Norwegii. Jak trudno znaleźć kolejną pracę? Czy możesz sobie pozwolić na porzucenie pracy? Czy macie tam odpowiednik świadectwa pracy?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
milka_70 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 21:49   #2835
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez milka_70 Pokaż wiadomość
Trudno na to odpowiedzieć nie wiedzacjaloe są realia w Norwegii. Jak trudno znaleźć kolejną pracę? Czy możesz sobie pozwolić na porzucenie pracy? Czy macie tam odpowiednik świadectwa pracy?

Wysłane z mojego SM-A536B przy użyciu Tapatalka
Pracę znaleźć trudno ( do biura , nie fizyczną ), ale to i tak tylko do grudnia było, potem nic więcej.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 22:16   #2836
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Kaledonia:

1. Co masz dokładnie w umowie - chodzi mi o stanowisko i warunki? Ile procent, czy vikariat i czy tak znienacka moga Cię przesunąć?

2. Należysz do jakiegoś związku zawodowego (nie wiem który jest aktualny dla Twojej branży?) - bo wtedy masz gratis advokathjelp, to się przydaje w wyjaśnianiu meandr umów czy innych krzywych akcji ze strony pracodawcy, o ile to jest krzywa akcja.

3. Zawsze możesz iść do Fastlege i poprosić o sm.

4. Zalezy ci na dalszej pracy przez tego pośrednika? Będziesz potrzebować referencji?

5. Nie polecam znikania po prostu, punkt 3 w sytuacji podbramkowej będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Ale zanim będziesz pod ta bramka, spróbuj może iść i zwyczajnie z nimi pogadać, zapytać, niech oni Ci wyjaśnia co i jak. Sama rozwiązać umowę możesz zawsze.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 22:32   #2837
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 980
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Kaledonia:

1. Co masz dokładnie w umowie - chodzi mi o stanowisko i warunki? Ile procent, czy vikariat i czy tak znienacka moga Cię przesunąć?

2. Należysz do jakiegoś związku zawodowego (nie wiem który jest aktualny dla Twojej branży?) - bo wtedy masz gratis advokathjelp, to się przydaje w wyjaśnianiu meandr umów czy innych krzywych akcji ze strony pracodawcy, o ile to jest krzywa akcja.

3. Zawsze możesz iść do Fastlege i poprosić o sm.

4. Zalezy ci na dalszej pracy przez tego pośrednika? Będziesz potrzebować referencji?

5. Nie polecam znikania po prostu, punkt 3 w sytuacji podbramkowej będzie bezpieczniejszym rozwiązaniem. Ale zanim będziesz pod ta bramka, spróbuj może iść i zwyczajnie z nimi pogadać, zapytać, niech oni Ci wyjaśnia co i jak. Sama rozwiązać umowę możesz zawsze.
Umowa "pracownik" z pośrednikiem ,a w załączniku zlecenia dopiero staowisko fakturzysta, pracownik biurowy i dane tej firmy gdzie pracuję.
Nie należę do żadnych związków, bo jw nie mam konkretnej branży w umowie.
Mam tylko referencje z pracy w przedszkolu i to z ponad 2 lat wstecz, a teraz nie szukam takiej pracy na telefon ( stałej w przedszkolu nie ma mowy, nie chcę, to miało być na tymczasem ) i by mi się z biura przydało.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-29, 22:43   #2838
rebeccaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Warsaw
Wiadomości: 1 345
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

[1=a5b2f04c728b42871bc12f2 c24211f88ae37ff8d_643f213 43ae75;89365494]Dostajecie jakieś grafiki kiedy będzie wpływać pensja? Nigdy się z tym nie spotkałam ani nie słyszałam.
U mnie jest 10 wypłata, często już jest 9 koło 18.00. Jeżeli 10 wypada w weekend, to oczywiście wcześniej.
Mnie tak czekanie ludzi nie dziwi, ja też często przed wypłata mam już pustki na koncie, bo przelałam na konto oszczędnościowe. No i oczywiście jakbym musiała, to bym zrobiła przelew wewnętrzny, ale staram się tego nie robić.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]Tak, na początku roku mamy rozpiskę na wszystkie miesiąca. I jak pensja ma być danego dnia to tego dnia jest.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
KOCHAM GO NAJBARDZIEJ NA ŚWIECIE!
rebeccaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 06:21   #2839
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Umowa "pracownik" z pośrednikiem ,a w załączniku zlecenia dopiero staowisko fakturzysta, pracownik biurowy i dane tej firmy gdzie pracuję.
Nie należę do żadnych związków, bo jw nie mam konkretnej branży w umowie.
Mam tylko referencje z pracy w przedszkolu i to z ponad 2 lat wstecz, a teraz nie szukam takiej pracy na telefon ( stałej w przedszkolu nie ma mowy, nie chcę, to miało być na tymczasem ) i by mi się z biura przydało.

Rozumiem doskonale niechęć do pracy w norweskim przedszkolu
Ja bym spróbowała pogadać, miękko, jak to z Norwegami. Może akurat wyjdzie. Jesli nie, to spytaj sama siebie czy możesz spróbować ten magazyn i zobaczyć z czym to się je. Nb, jeśli ma być jednak magazyn to powinnaś oczywiście dostać aneks do umowy. A jeśli będzie słabo to zawsze możesz wziąć to zwolnienie lub po prostu rozwiązać umowę. Ile masz wypowiedzenia w razie czego? Miesiąc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-09-30, 06:33   #2840
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Rozumiem doskonale niechęć do pracy w norweskim przedszkolu
Ja bym spróbowała pogadać, miękko, jak to z Norwegami. Może akurat wyjdzie. Jesli nie, to spytaj sama siebie czy możesz spróbować ten magazyn i zobaczyć z czym to się je. Nb, jeśli ma być jednak magazyn to powinnaś oczywiście dostać aneks do umowy. A jeśli będzie słabo to zawsze możesz wziąć to zwolnienie lub po prostu rozwiązać umowę. Ile masz wypowiedzenia w razie czego? Miesiąc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zaciekawiło mnie dlaczego

Wysłane z mojego SM-G990B przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 07:30   #2841
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Odnośnie PPK. Przerobiłam temat wypłaty pieniędzy. Jakiś czas byłam w tym programie i postanowiłam się wypisać. Ale nie myślcie, że jak się wypiszecie, to wam po dobroci odeślą pieniądze. Ile ja się nadzwoniłam, napisałam, nalatałam, nawkurzałam, zanim odzyskałam te pieniądze, to było niewiarygodne. Wpłacić to łatwo, ale żeby wypłacić to jakby nie przewidzieli takiej opcji. Przez platformę - zapomnijcie. Na infolinii nic nie wiedzą. W placówkach mi mówili np. że nie obsługują PPK i nie wiedzą która placówka obsługuje. A jak już trafiłam do takiej co obsługuje to powiedzieli, że nie są w stanie sprawdzić, czy posiadam u nich PPK. Ale spoko, pół godziny spisywali moje dane, trzeba było latać po kierownika, bo nikt nie wie jak się wypłaca pieniądze z PPK. A potem przysłali mi list, że jednak nie jestem ich klientem. Po mojej rozwścieczonej odpowiedzi w końcu trafiłam do właściwej placówki, która w końcu po jakimś czasie wysłała mi przelew... Miałam ochotę się rozmówić z tą mendą, która reklamowała w naszej firmie PPK i argumentowała, że co nam szkodzi spróbować, bez problemu można zrezygnować i odzyskać hajs.... Taaa. A idę o zakład, że jak ktoś będzie tam odkładać pieniądze, to skończy się tak samo jak z OFE.
Odnośnie artykułu, który ktoś zalinkował, że niby zgodnie z przepisami można by nawet co miesiąc wypłacać z PPK. No spoko ale co z tego, skoro firma w umowie zastrzega, że można tylko w razie bardzo poważnej choroby. No i musieliby umożliwić wygodną wypłatę zdalnie.
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 08:41   #2842
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Odnośnie PPK. Przerobiłam temat wypłaty pieniędzy. Jakiś czas byłam w tym programie i postanowiłam się wypisać. Ale nie myślcie, że jak się wypiszecie, to wam po dobroci odeślą pieniądze. Ile ja się nadzwoniłam, napisałam, nalatałam, nawkurzałam, zanim odzyskałam te pieniądze, to było niewiarygodne. Wpłacić to łatwo, ale żeby wypłacić to jakby nie przewidzieli takiej opcji. Przez platformę - zapomnijcie. Na infolinii nic nie wiedzą. W placówkach mi mówili np. że nie obsługują PPK i nie wiedzą która placówka obsługuje. A jak już trafiłam do takiej co obsługuje to powiedzieli, że nie są w stanie sprawdzić, czy posiadam u nich PPK. Ale spoko, pół godziny spisywali moje dane, trzeba było latać po kierownika, bo nikt nie wie jak się wypłaca pieniądze z PPK. A potem przysłali mi list, że jednak nie jestem ich klientem. Po mojej rozwścieczonej odpowiedzi w końcu trafiłam do właściwej placówki, która w końcu po jakimś czasie wysłała mi przelew... Miałam ochotę się rozmówić z tą mendą, która reklamowała w naszej firmie PPK i argumentowała, że co nam szkodzi spróbować, bez problemu można zrezygnować i odzyskać hajs.... Taaa. A idę o zakład, że jak ktoś będzie tam odkładać pieniądze, to skończy się tak samo jak z OFE.
Odnośnie artykułu, który ktoś zalinkował, że niby zgodnie z przepisami można by nawet co miesiąc wypłacać z PPK. No spoko ale co z tego, skoro firma w umowie zastrzega, że można tylko w razie bardzo poważnej choroby. No i musieliby umożliwić wygodną wypłatę zdalnie.
Pamiętasz jaką kwotę Ci wypłacili? Też myślę zrezygnować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 08:45   #2843
madziara889
Zakorzenienie
 
Avatar madziara889
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 7 010
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez emiliais Pokaż wiadomość
Odnośnie PPK. Przerobiłam temat wypłaty pieniędzy. Jakiś czas byłam w tym programie i postanowiłam się wypisać. Ale nie myślcie, że jak się wypiszecie, to wam po dobroci odeślą pieniądze. Ile ja się nadzwoniłam, napisałam, nalatałam, nawkurzałam, zanim odzyskałam te pieniądze, to było niewiarygodne. Wpłacić to łatwo, ale żeby wypłacić to jakby nie przewidzieli takiej opcji. Przez platformę - zapomnijcie. Na infolinii nic nie wiedzą. W placówkach mi mówili np. że nie obsługują PPK i nie wiedzą która placówka obsługuje. A jak już trafiłam do takiej co obsługuje to powiedzieli, że nie są w stanie sprawdzić, czy posiadam u nich PPK. Ale spoko, pół godziny spisywali moje dane, trzeba było latać po kierownika, bo nikt nie wie jak się wypłaca pieniądze z PPK. A potem przysłali mi list, że jednak nie jestem ich klientem. Po mojej rozwścieczonej odpowiedzi w końcu trafiłam do właściwej placówki, która w końcu po jakimś czasie wysłała mi przelew... Miałam ochotę się rozmówić z tą mendą, która reklamowała w naszej firmie PPK i argumentowała, że co nam szkodzi spróbować, bez problemu można zrezygnować i odzyskać hajs.... Taaa. A idę o zakład, że jak ktoś będzie tam odkładać pieniądze, to skończy się tak samo jak z OFE.
Odnośnie artykułu, który ktoś zalinkował, że niby zgodnie z przepisami można by nawet co miesiąc wypłacać z PPK. No spoko ale co z tego, skoro firma w umowie zastrzega, że można tylko w razie bardzo poważnej choroby. No i musieliby umożliwić wygodną wypłatę zdalnie.
Mój mąż też wypłacał środki z ppk. Na infolini odesłali go do punktu, tam bez problemu załatwił wszystko od ręki, pieniądze miał na koncie w ciągy 3 tygodni

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
madziara889 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:02   #2844
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy u Was w pracy też jest takie marudzenie na forum "No kiedy ta wypłata? Ciekawe czy zrobią przelewy w piątek czy w poniedziałek... Tak daleko do wypłaty" itd.?
I miesiąc w miesiąc to samo i to grubo ponad tydzień wcześniej się zaczyna. Nigdy nie ma opóźnień w wypłacie, a biadolenia zawsze tyle, jakby nie wiadomo, co się działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie, nigdy.
Choć w mojej obecnej zdarzają się opóźnienia i nie powiem, denerwuje mnie to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:01 ---------- Poprzedni post napisano o 07:59 ----------

Cytat:
Napisane przez Lottie69 Pokaż wiadomość
Wystarczy nieprzewidywana wizyta z autem u mechanika. Lub z obydwoma
Też czekałam wypłaty, żeby nie wyciągać kasy z oszczędności...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No ja to samo, auto albo nagle dentysta czy weterynarz…


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:02 ---------- Poprzedni post napisano o 08:01 ----------

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Pracodawca nie ma prawa przesłać Ci pensji później niż termin podany w umowie. Dlatego jeśli dzień wypłaty mija w weekend/święto, powinnaś dostać przelew wcześniej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U nas już 3x się z tego nie wywiązali. Przykładowo dzień wypłaty był w sobotę, wiec powinna być w piątek. A oni sobie w poniedziałek po 16 i cześć.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:02   #2845
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Korzystacie z Instagrama? Od kilku dni jak wyszukuję jakiś hashtag wyświetla się tylko 6 najbardziej popularnych i nic więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:03   #2846
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Jeszcze nigdy, w żadnej pracy (państwowej czy prywatnej) nie dostawałam pensji np. W piątek, gdy 1 wypadał w weekend. Zawsze po.

Wysłane z mojego motorola edge 20 lite przy użyciu Tapatalka

Ja dostawałam, to było jedyne z czego tamta firma sie wywiązywała hahaab


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------

Cytat:
Napisane przez angellisia Pokaż wiadomość
Korzystacie z Instagrama? Od kilku dni jak wyszukuję jakiś hashtag wyświetla się tylko 6 najbardziej popularnych i nic więcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Nie rozumiem, co najbadziej popularne Ci się wyświetla? Zdjęcia?


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:16   #2847
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
Poszukaj dobrze.


Ja zapłaciłam tysiąc za pomieszczenie. Tam był metraż, że do 15mkw tysiąc za sztukę, a więcej z jakąś dopłatą.


Ale salon z aneksem kuchennym liczył się jako dwa.


Co prawda to był deal "ja projektuję, ty masz uwagi, ja wnoszę poprawki i koniec", ale mnie to akurat odpowiada.



Znajomi mieli droższego projektanta, który im wyszukiwał i nawet pojawiał się u nich ze stolikiem kawowym pod pachą na progu. Ale to zupełnie nie dla mnie.


Bardziej mi było potrzebne, żeby zrobiła jakiś wstępny projekt, a ja już sobie pozmieniałam po swojemu i tak, bo nie lubię jak mi się ktoś za mocno narzuca. Ale ta wstępna wizualizacja była nieoceniona i sam projekt mi się naprawdę podobał. Widać było, że zrobiony pode mnie, a nie jakaś taśmówka, bo miałam konkretne wymagania, które kobieta w pełni spełniła.



A tak jak ty, siadałam w stanie surowym zamkniętym i płakałam "co teraz, ja nic nie wiem, pomocy".

Ojj to bym potrzebowała w ten sposób licząc na samego projektanta dobrych 10 tys


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:20   #2848
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość

Nie rozumiem, co najbadziej popularne Ci się wyświetla? Zdjęcia?


Sent from my iPhone using Tapatalk
A co ma być na instagramie?

Ja też mam ten problem, więc nie pomogę.
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:22   #2849
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Czy u Was w pracy też jest takie marudzenie na forum "No kiedy ta wypłata? Ciekawe czy zrobią przelewy w piątek czy w poniedziałek... Tak daleko do wypłaty" itd.?
I miesiąc w miesiąc to samo i to grubo ponad tydzień wcześniej się zaczyna. Nigdy nie ma opóźnień w wypłacie, a biadolenia zawsze tyle, jakby nie wiadomo, co się działo...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
u mnie bardzo często dzień przed/w tym samym dniu jest wspólne oczekiwanie (pracownicy, którzy mają konto w tym samym banku z którego firma zleca przelewy mają pieniądze jako pierwsi i często są pytani/dają znać, że już mają)

ale to wynika głównie z tego, że firma przelewa nam wypłaty kilka dni przed końcem miesiąca, nigdy chyba się nie zdarzyło żeby wysłali na styk, na ostatnią chwilę

więc przychodzi taki 27 czy 28 i ludzie zaczynają się zastanawiać czy dzisiaj przyjdzie

jakby przychodziła zawsze ostatniego roboczego dnia miesiąca, to by nie było zastanawiania się pewnie

Edytowane przez 0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Czas edycji: 2022-09-30 o 09:23
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-09-30, 09:33   #2850
angellisia
Wtajemniczenie
 
Avatar angellisia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 2 512
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 66

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja dostawałam, to było jedyne z czego tamta firma sie wywiązywała hahaab


Sent from my iPhone using Tapatalk

---------- Dopisano o 08:03 ---------- Poprzedni post napisano o 08:02 ----------




Nie rozumiem, co najbadziej popularne Ci się wyświetla? Zdjęcia?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Przypuśćmy dany hasztag to 8 tys zdjęć a mnie się wyświetlają 6 szt

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
angellisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-16 20:28:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:16.