Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI. - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-12-12, 19:41   #2851
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Dziewczyny, z innej beczki- mamy moze tu dermatologa albo ginekologa na sali?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-13, 15:13   #2852
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Nie pomogę niestety, tylko geriatria i psychiatria w zasięgu.

dziewczyny, czy któraś z Was miałaby możliwość i ochotę napisać do mnie via priv? Na forum nie wszystko mogę, wiadomo.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-13, 15:29   #2853
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Nie pomogę niestety, tylko geriatria i psychiatria w zasięgu.

dziewczyny, czy któraś z Was miałaby możliwość i ochotę napisać do mnie via priv? Na forum nie wszystko mogę, wiadomo.
To już niedługo
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 09:47   #2854
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Mag, czy Ty już leciałaś do Polski na święta? . Sorry jak coś przeoczyłam. Nie wiem o co chodzi z tą wiadomością prywatną, ale z chęcią z Tobą porozmawiam przez PW, o ile będę w stanie pomóc Piękne zdjęcia!

Soso, Twój wypada brzmi super! A gdzie więcej fotek?

Ze znanych osób, to leciałam z Anetą Kręglicką do Paryża, a z nią był jeszcze Maciej Zień i jego partner. Za to pare miesięcy temu mój TŻ leciał do Londynu z Michałem Pirógiem, ale dopiero skojarzył po powrocie jak go zobaczył w TV.

Ale mamy zime! Chyba w całej Polsce mocno sypnęło śniegiem. Dzisiaj w Łodzi -9, ale przy tym jasny, słoneczny dzień.

U mnie minimalizm ma się dobrze, ale kiedyś stałam po drugiej stronie bieguna polarnego . Był okres, że non-stop coś nowego kupowałam, testowałam... Efekt? Moja skóra wtedy wyglądała koszmarnie i ciągle miałam z nią problemy.

Dwa razy się ostatnio nacięłam na Vinted. Raz wysłano mi niewypraną, nieświeżą rzecz - jak tak w ogóle można? A drugi raz w opisie było, że spodnie "nienoszone", stan "bardzo dobry", a przyszły szare (zamiast białe), sprane gacie w dodatku na metce rozmiar 40, a w ogłoszeniu 38, ale juz ręką nie machnęłam tylko zgłosiłam i zwróciłam. Morał? Nie kupuje od nikogo poniżej setki pozytywnych komentarzy.

Próbuje sie właśnie umówić na USG piersi. Tak jak pisałam, okres mi się skończył, a piersi nadal zachowują się jakbym była tuż przed.

Co myślicie o bardzo teraz popularnych Moon Boots? Wiocha?

Edytowane przez Cinde_x
Czas edycji: 2022-12-14 o 09:57
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 11:52   #2855
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Hej dziewczyny

Tez nie jestem pewna czy dobrze interpretuje post o wiadomosci na priv, ale jakby co ta droga komunikacji jest u mnie zawsze otwarta.

Soso, mialas mnie juz na cieplo i slonecznie. Nie jestem kierowca, ale zawsze mnie dziwilo, ze mozna tak latwo przeskoczyc z lewej na prawa strone i nikt tego nawet nie kontroluje. U mnie, wiadomo wszyscy nauczeni jezdzic lewa, a kazdy wypad na wakacje do Europy wiaze sie z prawostronnym ruchem. Za pierwszym razem poprosilam Tz, zeby zrobil pare kolek po okolicy sam zanim zdecydowalam sie wsiasc do samochodu. Bardzo fajnie brzmi tak aktywny wypoczynek. Pozytywne zazdro.

W poprzedniej pracy od czasu do czasu spotykalam rozne slawne osobistosci. Najgorzej wspominam Roda Stewarta, zachowywal sie jak niespelna rozumu, strzelal oczami po suficie i scianach, kompletnie nie wiedzialam czy mowi do mnie, do swojej zony czy asystenta. Mila i zyczliwa wydala mi sie Rita Ora. Z polskiego celebryckiego swiatka Dawida Wolinskiego kojarze jako bardzo kulturalnego czlowieka, dla kazdego mial czas i uwage.

Cinde, a Ty nie krazysz juz wokol tych Moon Boots od dluzszego czasu? Osobiscie to nie moj cup of tea. Z drugiej strony zima nosze Uggi, ktore w oczach wielu sa szkaradne. Obawiam sie, ze ladne i cieple nie ida w parze.

Jakis wstretny wirus tutaj krazy. Zlapalo mnie przeziebienie, wydawalo sie, ze paracetamole z herbata imbirowa daly rade, juz-juz bylo lepiej i nagle boom znowu sie czuje jak skora z diabla. Dwa ostatnie dni naprawde fatalne, na ostatnia chwile wycofalam sie z zobowiazan towarzyskich, a nie znosze tego robic. Jutro mam pierwsze christmas party, optymistycznie potwierdzilam obecnosc. Nie wiem jakie jeszcze gusla musze odprawic, zeby do jutra pozbyc sie tego dziadostwa.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 12:17   #2856
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Wygooglowałam moon boots i ostatnio się zastanawiałam w pracy czemu jedna dziewczyna ma takie dziwne buty. Za trendami jestem, bo nawet nie wiedziałam, że są modne.

Ja ubrania z neta zamawiam tylko tam gdzie mogę zwrócić, głównie zalando. Potem nie wiedziałabym co robić z tymi rzeczami jakby nie pasowały, a odsprzedaż średnio mi idzie i wystawiam za jakieś grosze żeby się pozbyć.

Ale mam zabawy, przychodzi hydraulik, który nie mówi po angielsku, a my po grecku. Dobrze, że ktoś nam przez telefon tłumaczy.
Ale przyszedł i powiedział, że kaloryfer „kaput”.
Ja mu na koniec powiedziałam mu „dobrego wieczoru” zamiast „dobrego dnia”. Ale się uśmiechał i poprawił nawet. Szkoda tylko, że nowy kaloryfer porysował.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 12:31   #2857
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

[1=8f44be8657be3d2a3733d9c 7d3db3d2234bdc5f1_6583833 2e9b82;89438958]Wygooglowałam moon boots i ostatnio się zastanawiałam w pracy czemu jedna dziewczyna ma takie dziwne buty. Za trendami jestem, bo nawet nie wiedziałam, że są modne.[/QUOTE]

Haha . Wydaje mi sie, ze większość ludzi ma albo love albo hate relationship z Moon Boots. Nie wiem czy jest coś po środku. Ja niestety jestem podatna na trendy, raczej zawsze byłam. Siostrzenica stwierdziła, że bardzo będą do mnie pasować. Może zaryzykuje, najwyżej zwróce. Chyba najbardziej mi sie podobają te w kolorze rose powder, ale mi bardziej przypomina ten kolor taupe niż rose.

Ava, wracaj do zdrowia, chorowitku biedny Jutro musisz być jak funkiel nówka nieśmigana , czego Ci życze. Co zakładasz?

Edytowane przez Cinde_x
Czas edycji: 2022-12-14 o 12:38
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-12-14, 13:05   #2858
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Cinde_x Pokaż wiadomość

Ava, wracaj do zdrowia, chorowitku biedny Jutro musisz być jak funkiel nówka nieśmigana , czego Ci życze. Co zakładasz?

Jeszcze nie zdecydowałam. Party zaczyna się o 12 w południe, wiec za wcześnie na wieczorowe kreacje. Waham się między tymi 3, pomożecie?








Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ava_
Czas edycji: 2022-12-18 o 10:18
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 14:09   #2859
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Jeszcze nie zdecydowałam. Party zaczyna się o 12 w południe, wiec za wcześnie na wieczorowe kreacje. Waham się między tymi 3, pomożecie?

Załącznik 7783902
Załącznik 7783903
Załącznik 7783904

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Najbardziej mi się podoba 1 - ciekawy, jakby szlachetny materiał i wzór, bardzo ładnie wykonana tylko pytanie czy taki krój pod szyje Ci służy? . Trójka też jest niezła. Dwójka , ale tez ja nie przepadam za kołnierzykami.
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 15:19   #2860
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

W kolejności
1
3
2



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 16:16   #2861
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ja jestem team 3 i 1
Ava, zdrowka, bardzo dużo . Coś jest na rzeczy na wirusami, u mnie polowa załogi padła, sporo pacjentów tez, niektórzy poprzeziebiani, inni grypa, jeszcze inni covid. Od wyboru do koloru choć ja akurat nikomu takich wyborów nie życzę.

Moon Boots były bardzo popularne w moim poprzednim miejscu zamieszkania w No, bo tam serio było ZIMNO zima. Ja bym zainwestowała, myśląc praktycznie. One są ponoć nie do zdarcia i mega wygodne.
I dziwnie może, ale uggi tez mi się podobają, tyle ze w krainie deszczowcow średnio pasują.

Dzięki dziewczyny tak w ogóle

Cinde, lece do PL 22.12. Teraz byłam w Oslo. Udało Ci się umówić na USG?

kqq, kaput to międzynarodowe słowo, serio, wszyscy znają i wszyscy kumają.

Ze sławnych osób to nie licząc sporej ilości muzyków metalowych spożywałam kiedyś śniadanie obok Kristoffera Hivju z GOT, a na jednej nb metalowej imprezie z godzinę gadałam z jakimś typem o muzyce i potem się okazało ze to był Stachursky... Ja nie miałam pojęcia.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-14, 16:46   #2862
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Moon Boots były bardzo popularne w moim poprzednim miejscu zamieszkania w No, bo tam serio było ZIMNO zima. Ja bym zainwestowała, myśląc praktycznie. One są ponoć nie do zdarcia i mega wygodne.
I dziwnie może, ale uggi tez mi się podobają, tyle ze w krainie deszczowcow średnio pasują.

Dzięki dziewczyny tak w ogóle

Cinde, lece do PL 22.12. Teraz byłam w Oslo. Udało Ci się umówić na USG?

kqq, kaput to międzynarodowe słowo, serio, wszyscy znają i wszyscy kumają.

Ze sławnych osób to nie licząc sporej ilości muzyków metalowych spożywałam kiedyś śniadanie obok Kristoffera Hivju z GOT, a na jednej nb metalowej imprezie z godzinę gadałam z jakimś typem o muzyce i potem się okazało ze to był Stachursky... Ja nie miałam pojęcia.
Dzięki, Mag To mi te Moon Boots zachwaliłaś . Te buty do najtańszych nie należą, więc dobrze wiedzieć, że to nie jakiś jednosezonowy szajs.

USG umówiłam już na tę sobote, dziękuję, że pytasz. W styczniu jeszcze na cytologie ide, bo też ostatni raz dwa lata temu robiona. Jednak te badania chyba w normie czasowej mam? Zalecaja badać piersi i robić cytologie chyba co 1-2 lata kobietom w naszym wieku. Jak często Wy robicie?

Historia ze Stachurskym, wyobraziłam to sobie i roześmiałam w głos A on mi sie za nastolatki troche podobał
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 16:55   #2863
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ja do ginekologa chodzę często w sensie raz na rok, czasem dwa. Ale zmieniam teraz na innego. Jakąś łaskę robi, że usg zrobi. Rok temu robione, a on mówi, że nie trzeba. I jakiś nie miły się zrobił. A mam policystyczne jajniki, więc wolę je sprawdzać. Luxmed nie nzf. Ale domyśliłam się czemu tak jest. Spóźniony i ma przyjąć określoną ilość pacjentek. Jak siedziałam godzinę pod drzwiami to wychodziło max 12 min na osobę.
Ale ja ogólnie chodzę się badam co jakiś czas. W tym roku byłam i u dentysty i na pobraniu 3 próbówek krwi i na różnych usg.
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 17:09   #2864
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

W No cytologia nas zaproszenie co 3 lata. Jak jestem w Polsce to się sprawdzam przy okazji. USG piersi zapomnij, patrzą na mnie jak na ufo. Po 50tce będę mogla chodzić na mammografie...

Ale tu w ogóle medycyna i profilaktyka, szczególnie na poziomie nie-szpitalnym to trochę jak za króla Cwieczka. Na wszystko maja stale remedium: paracet, dużo wody i spacery. Musi działać, bo tu dużo dziarskich staruszków
Szlam kiedyś na spacer, podejście pod wybitna górkę i wyprzedziła mnie bardzo starsza pani na rowerze.

O kontrolne pobranie krwi tez się dopominam, bo sami z siebie nic, no ale ja mam rzeczowe, medyczne argumenty i ciężki ze mnie przeciwnik do przegadania w sensie, ze znam system i wiem jakie guziki naciskać.

Typ niepokorny całkiem dobrze mi się z nim rozmawiało, ale jakby mój ówczesny partner nie powiedział kto to, to bym żyła w błogiej nieświadomości kto zacz i czemu ludzi obok szlag trafiał.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 17:11   #2865
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Oj Stachursky to był kąsek. Moja ciocia się w nim podkochiwała, a wuj szalał z zazdrości Mag, normalnie jak ślepej kurze ziarno.

W takim razie zwycięzca zostaje sukienka nr 1. Na szczęście zamek można otworzyć i stworzyć iluzje dłuższej szyi.

Nasz system działa na tyle sprawnie, ze dostaje przypominajke o badaniach kiedy zbliża się termin. Przez jakiś czas cytologia mi wychodziła głupio, wiec wrzucili mnie w kontrole co 6 miesięcy, przy okazji ostatniej wizyty się polepszyło i jestem spowrotem w trybie co 2 lata. Pare tygodni temu poszłam tez do lekarza z bolącą piersią. Nic nie znaleźli, ale przynajmniej mam spokojna głowę.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 17:59   #2866
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ava hahah
Stachurskiego kojarzę tylko ze śmiechów z neta.

Ja to tylko miałam plakaty z Harrym Potterem wszędzie z jakiegoś Brawo.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 18:04   #2867
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
W No cytologia nas zaproszenie co 3 lata. Jak jestem w Polsce to się sprawdzam przy okazji. USG piersi zapomnij, patrzą na mnie jak na ufo. Po 50tce będę mogla chodzić na mammografie...
Cytologie zalecają właśnie co 2-3 lata, w szczególności kiedy ostatnia wyszła okay Za to piersi najlepiej co rok, ale co dwa lata też jest okay. Kobietom w naszym wieku zaleca sie usg, starszym mammografie. To aż dziwne, że nie robią tam kobietom badań piersi. Przynajmniej w Polsce dużo się o tym mówi, robią kampanie, włączają do akcji celebrytki, nagłaśniają, pare tygodni temu był okres, że z każdej strony byłam bombardowana informacjami na ten temat.

Dzisiaj miałam teleporade, ginekolog nie robiła żadnego problemu. Jednak nie wszędzie tak jest. Moja koleżanka poszła poprosić o skierowanie po 5 latach od ostatniego badania. Tez było kręcenie nosem, nawet tam do jakiejs sprzeczki doszło, ale koniec końców jej wypisano. Nic jej się nie działo, ale po prostu chciała sie zbadać profilaktycznie. No i podczas badania znaleźli guzka, pobrali wycinek do biopsji, koleżanka prawie że zeszła na drugi swiat czekajac na wyniki, tydzien przepłakany i wyciągnięty z życia. Na szczęscie okazał sie nienowotworowy, ale i tak musieli jej go usunąć, bo w taki mógł sie zamienić.

W Anglii chyba też tak nie ma? Może Ava potwierdzi. Tam mało kto chodzi np. na badanie transwaginalne, kontrolne badania krwi też rzadko. Cytologie cisną, wysyłają listy przypominające - zaczęło się od tego, że któraś znana angielska aktorka zmarła na raka szyjki macicy, sprawe nagłośniono wszędzie i dopilnowano by kobiety ją robiły. Ci co chcą może chodza prywatnie? Zresztą w Polsce nie znam wielu osób, którzy korzystaja z NFZ, bo terminy wszystkiego są tragiczne. Większość osób niestety chodzi prywatnie, albo wykupuje prywatne ubezpieczenie, w dofinansowaniu pomagaja firmy, dla których się pracuje.

Harry Potter, to juz raczej nie moje pokolenie.

Edytowane przez Cinde_x
Czas edycji: 2022-12-14 o 18:06
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 18:06   #2868
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

U mnie wizyta u ginekologa to zawsze z USG. A że obie jesteśmy z lekarka szybkie to ostatnio od wejścia do gabinetu do wyjścia zajęła mi wizyta 7 minut. Cytologie pobralysmy, pogadałyśmy

USG piersi powinno się robić min. raz do roku, ale mi ostatnio powiedziała, że mogę raz na dwa lata nawet. Tylko poszlam prywatnie, w odpowiedniej fazie cyklu a nie jak zwykle na NFZ, gdzie czeka się pol roku na termin... i węzły chłonne mi też dobrze pooglądała- to były dobrze wydane pieniądze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 18:36   #2869
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Ava, no ze slepej to akurat fakt. "Ale to już było i nie wróci więcej", taka szansa koło nosa, cóż...

Plakaty jako bardzo młoda istota miałam z Guns´N´Roses. A potem już wjechał szatan i tak zostało.

USG piersi zrobię sobie prywatnie i tyle. Podwozie miałam sprawdzane w szpitalu w czerwcu, powtórkę będę miała przed zabiegiem - który nb został mi wyznaczony na 03.01.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-12-14, 18:44   #2870
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

https://www.instagram.com/reel/Clq3I...d=YmMyMTA2M2Y=




Sent from my iPhone using Tapatalk
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 19:26   #2871
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cytat:
Napisane przez Cinde_x Pokaż wiadomość

W Anglii chyba też tak nie ma? Może Ava potwierdzi. Tam mało kto chodzi np. na badanie transwaginalne, kontrolne badania krwi też rzadko. Cytologie cisną, wysyłają listy przypominające - zaczęło się od tego, że któraś znana angielska aktorka zmarła na raka szyjki macicy, sprawe nagłośniono wszędzie i dopilnowano by kobiety ją robiły. Ci co chcą może chodza prywatnie? Zresztą w Polsce nie znam wielu osób, którzy korzystaja z NFZ, bo terminy wszystkiego są tragiczne. Większość osób niestety chodzi prywatnie, albo wykupuje prywatne ubezpieczenie, w dofinansowaniu pomagaja firmy, dla których się pracuje.

Harry Potter, to juz raczej nie moje pokolenie.
Dokładnie tak. Do ginekologa chodzi się chyba tylko w przypadku ciąży. Na badaniu ot tak bez powodu nie byłam nigdy, za to od cytologii uciec nie można. Będą pisać listy i wydzwaniać. Tak samo dentysta, okulista. Myśle, ze jak ktoś chce nie ma problemu ze skierowaniem na badania z publicznej służby zdrowia. Robię u nich badania krwi w miarę regularnie, wystarczy powiedzieć, ze się zauważyło np wzmożone wypadanie włosów albo osłabienie odporności. Przez pewien czas korzystałam z prywatnego pakietu, ale terminy nie były o wiele szybsze i ogolnie wydawało mi się, ze starają się mnie przekonać, ze nie ma potrzeby wykonywać takich a takich badań.

Natomiast moimi absolutnymi faworytami są STI clinics (kliniki zdrowia seksualnego?). Bezcenne doświadczenia.
Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez Ava_
Czas edycji: 2022-12-14 o 19:31
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-14, 19:34   #2872
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Dentysta tez do mnie dzwoni raz na rok z zaproszeniem a oczy mi sprawdzają nawet częściej, bo sama zgłosiłam przy wymianie prawa jazdy, ze muszę mieć soczewki/okulary. Jak dla mnie to idealnie.

I cyto robi się tu u rodzinnego, można ewentualnie w szpitalu. U ginekologa osobiście byłam dwa razy na konsultacji w ciagu 11 lat, skierowana przez fastlege. W ciąży tez ten ginekolog wjeżdża tylko kiedy naprawdę dzieje się coś bardzo wymagającego.

Cinde, ten filmik tak bardzo tak teraz
Jest u mnie mega zimno -8 i wieje jak cholera, fiord szaleje, nie ma opcji żebym jeszcze gdzieś polazla. Byłam na 20 minutowym spacerze i styknie. Nawet do samochodu nie chce mi się iść.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 19:36   #2873
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

ja ginekologa i usg piersi robie raz do roku, co 2 lata mamografia zamiast usg. Z mamografia w ramach nfz co roku do mnie dzwonia, pisza, a ja grzewcznie tłumacze, ze robie prywatnie...
Az musiałam dac w google te moon boots, ja bym powiedziała, ze buty Eskimosów Jak ciepłe i wygodne - czemu nie? Na mrozy chodze w moich emu, zadnych wiazan, tez bardzo wygodne.
2 dni temu było u nas -16...Dzis dla odmiany 2 godzinny blackout...jakos sie przezyło przy swiecach, zwłaszcza, ze herbata z kuchenki gazowej była...ale potem mnie trafiło...Padł telewizor. tak, ten nowy samsung sprzed 20 dni mniej wiecej...I tak, padł dokładnie tak samo, jak poprzedni taki sam model - czyli problem wewnetrzny z zasilaniem, jakby zle jest rozdzielane i za duzo, wiec sie wzbudza, pada, wzbudza, pada...Po 2 godzinach bez pradu - uruchomiło sie wszystko inne, inne telewizory, dekodery a ta droga łajza znowu mnie zawiodła. I pytanie, jak to bedzie wygladało dalej - wtedy wymienili nam na identyczny model ze sklepu, ale takiego bym juz nawet nei chciałą

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2022-12-16 o 20:15
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 22:07   #2874
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Współczuję Kama, serio felerny ten telewizor.
-16 powiadasz...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-16, 22:53   #2875
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 9 207
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Kama może spróbuj odstąpić od umowy, wystąp o zwrot środków. Może też jakieś listwy zasilające lepsze z bezpiecznikiem w środku.
Ale słabo, że padł.

Przed chwilą pani powiedziała mi, że nie mogę zamówić pół litra wina tylko ćwiartkę
Jako że wracam w niedzielę, to zjem sobie. O ile wrócę, bo podobno lotnisko zasypane.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
8f44be8657be3d2a3733d9c7d3db3d2234bdc5f1_65838332e9b82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 04:07   #2876
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Cześć dziewczyny! Jak czytam o zimie to czuję się jakbym czytała o innym świecie bardzo nie chcę wracać, a tu jeszcze tylko 4 dni ;-((
Nie do opisania jak mi się tu podoba

2020_1230_18210200-02.jpg20221216_143835-01.jpg20221214_175929-01.jpg2020_1226_18224700-01.jpg2020_1227_22513400-01.jpg2020_1228_23342900-01.jpg

Wysłane z mojego SM-F926B przy użyciu Tapatalka
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 14:40   #2877
Cinde_x
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 328
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Soso, przepięknie ale klimat!

Faktycznie, u nas teraz zupełnie inny świat - biało, mroźnie, zima na całego. A jeszcze podobno, cytując jeden artykuł, nadchodzi do nas "bąbel mrozu", co za nazwa . Ta zimowa aura ma swój urok, ale jak zawsze - szkoda mi zwierząt, które żyją na zewnątrz i muszą się z tym zmagać. W cieple, z herbatą, to inaczej. Niby porobiłam moim domki; jedna kocica z jednego domku praktycznie w ogóle nie wychodzi. O ile dawniej musiała się fatygować i chadzać do miski przez cały parking, o tyle teraz donosze księżnej jedzenie pod sam nos . A reszta się gdzieś chowa cały czas, przychodzą zjeść i uciekają, bo dawniej lubiły siedzieć, patrzeć na mnie, i czekać aż pójde. Znając koty i ich myslenie, to pewnie im się wydaje, że to one się mną opiekują i robią mi przysługe, a nie na odwrót .

Kama, fatalnie z tym TV Co za pech i dziadostwo. Nie dacie rady jeszcze tego starego uruchomić na ten czas?

Wróciłam z usg piersi - wszystko okay. Lekarz powiedział, że ból piersi praktycznie nigdy nie oznacza tego najgorszego, a w większości przypadków, to po prostu zaburzenia hormonalne, a takowe teraz mam... Okres trwał 3 dni, po 10 dniach znowu dostałam kolejny Gdybym całe życie miała regularne miesiączki, to bym pewnie pomyślała, że to może jakaś wczesna perimenopauza, ale ja od nastolatki mam cyrki z tymi sprawami. Jedyne co mi w miare reguluje hormony i miesiączki, to regularne ćwiczenia, a z tym u mnie na bakier. Mam okresy kiedy ćwicze, później ani palcem nie kiwne, i tak w koło Macieju. Ide zrobic cytologie w polowie stycznia, tak czy inaczej.

Jako że przychodnie mam w CH, to pochodziłam troche po sklepach. Kupiłam sweter w Stradivarius:

https://www.stradivarius.com/pl/swet...42?colorId=501

i gumki: https://www.stradivarius.com/pl/komp...09?colorId=600

Brązową pewnie dam siostrzenicy, bo ona lubi brąz, ja nie przepadam.

i Emu stinger micro, bo już musiałam się na jakieś buty zimowe zdecydować, a Moon Boots o ile kuszą, o tyle jest ryzyko czy faktycznie bym się w nich psychicznie odnalazła. Najlepiej przymierzyć, ale nawet nie wiem czy w Polsce sprzedają je stacjonarnie.

Jeszcze Empik zaliczyłam - kupiłam książki dla dzieci brata, bo tak chcieli. Prezentowo już ogarnęłam temat, jeszcze siostrzenica mi została. Chce perfumy Juicy Couture - dla mnie to blast from the past... W latach 2000 ta firma wiodła prym, a teraz wielki powrót. Nawet dzisiaj widziałam panią w tych pluszowych dresach z dużym napisem z brylancików na tyłku "Juicy" .

Edytowane przez Cinde_x
Czas edycji: 2022-12-17 o 14:50
Cinde_x jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 15:33   #2878
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

ubrałąm choinke, ale bez jakiegos zapału specjalnego, słabo czuje te swieta...
Z tv nie mam wyboru - musze czekac, az przyjada i sprawdza i wtedy werdykt - naprawiaja, zwracaja kase, kupuje nowy...Tak czy tak - to ja mam pod gorke poki co...
Listwe z bezpiecznikiem mam, ale nic sie nie przepaliło, jest tam kilka urzadzen podłaczonych i one sa ok, problem - tylko telewizor.
Soso, korzystaj, poki mozesz U nas inny klimat Pieknie tam...
ze sniegowcow poza emu i klasycznymi riekerami - mam keen
https://allegro.pl/kategoria/damskie...57?string=keen

Edytowane przez Kamlisa
Czas edycji: 2022-12-17 o 15:35
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 17:51   #2879
Marigold19
🦄
 
Avatar Marigold19
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 30 295
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Dziewczyny, a tak a propos problemów hormonalnych etc. to może Was podpytam. Glupie to takie, ale czy któraś miewa infekcje typu grzybiczne? Bo ja nie mialam chyba z 10 lat i wydawało mi się, że takowa złapałam z uwagi na swędzenie. Ale bylam u ginekologa, stwierdził lekkie podrażnienie, kuracje juz przeszłam a swedzenie pozostało, z tym że to już nawet taki bol skóry. Nawet nie miejsc intymnych tylko poniżej brzucha, uczucie ciągnięcia. I nie wiem, czy to bardziej dermatolog czy ginekolog. Już zaczelam podejrzewać, że kot mnie czymś zaraził, ale wyglada na zdrowszego ode mnie moze to alergiczne albo co...

Świątecznie to ja sobie zrobilam paznokcie u stóp i chyba fundne sobie masaz stop. Godzinna przyjemność to cena... 200 zł.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ban na zakupy kosmetyczne!

12.03.2023 r.- 12.06.2023 r.
Marigold19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-12-17, 18:06   #2880
Kamlisa
Zakorzenienie
 
Avatar Kamlisa
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 302
Dot.: Piękne, młode i szalone, 30+, 40+- część VI.

Infekcje grzybicze, bakteryjne to jednak swiąd typowy miejsc intymnych, nie brzucha, moga byc upławy, białe, serowate złogi...Podraznienia wystepuja rowniez bez podłoza drobnoustrojow, przy zaburzeniach hormonalnych, nawet czasowych. A kota bym w ogole nie podejrzewała
Kamlisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-13 09:49:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:14.