Absurdy i zdziwka z grup na fejsie - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-01-12, 10:15   #2851
meliandra
Zakorzenienie
 
Avatar meliandra
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 6 222
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
a ok, to mi kiedys wyskoczylo wielkie organizowanie lodowki, milion pojemnikow ale przelewania sokow nie kojarze, moze wtedy to jeszcze nie bylo modne



Ooo to ja właśnie też widziałam organizowanie lodówki Parówki do pojemników, wyciąganie pakowanych plastrów sera Hochland i też do pojemnika. Dosłownie wszystko.
__________________
🍀🍀🍀🍀🍀
meliandra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 10:19   #2852
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
Ooo to ja właśnie też widziałam organizowanie lodówki Parówki do pojemników, wyciąganie pakowanych plastrów sera Hochland i też do pojemnika. Dosłownie wszystko.
to ma sens tylko jak sie kupuje produkty na wage, trzeba byc szalonym zeby otwierac fabryczne opakowania tylko po to zeby przepakowac do innych pojemnikow
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 10:27   #2853
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
to ma sens tylko jak sie kupuje produkty na wage, trzeba byc szalonym zeby otwierac fabryczne opakowania tylko po to zeby przepakowac do innych pojemnikow
Przecież to szybciej się zepsuje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 10:46   #2854
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
to ma sens tylko jak sie kupuje produkty na wage, trzeba byc szalonym zeby otwierac fabryczne opakowania tylko po to zeby przepakowac do innych pojemnikow
Nawet nie chodzi o kupowanie na wage, ale o pakowanie tylko otwartych produktów do pojemników, sama tak robie, bo jak otworze ser żolty w plastrach to jak lezy w tym opakowaniu to zaraz cos obsycha itd a w szklanym pojemniku nie ma tego problemu + nic sie nie marnuje, bo wszystkie otwarte rzeczy są w pojemniku i nie ma szans, zeby ktos "nie zauwazył" i otworzył nowe opakowanie sera czy czegokolwiek innego.
Tylko otwieram opakowanie, kiedy go potrzebuje i nie przepakowuje rzeczy do pojemnikow celem pozbycia sie fabrycznych opakowan
czasem mam wrazenie, ze ludzie głupieją i łykają wszystkie "wspaniałe" pomysły influenserek.

Pewnie stąd pytania czym zasłonic kratke wentylacyjną, bo nie pasuje do wizji. Za to milion figurek z pepco na pewno juz tak
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 10:56   #2855
lubiekielbase
Zadomowienie
 
Avatar lubiekielbase
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 576
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Nigdy sie z tym nie spotkałam, ale tez uwazam, ze to głupie sama przesypuje sypkie rzeczy, bo raz że tak mi łatwiej zachować ład w szufladzie czy szafce, dwa nic sie nie rozsypuje, trzy zawsze to dodatkowa ochrona przed molami. Płynnych rzeczy nie otwieram do momentu spozycia. Nie wiem skad w ludziach taka przesadna mania "estetyki", tak jakby w kartonie z sokiem było coś złego. Butelka/słoik ketchupu też są nieestetyczne?

---------- Dopisano o 10:32 ---------- Poprzedni post napisano o 10:32 ----------

zarzucisz nazwą kanału?
Dla mnie to bardziej jakaś nerwica czy inna mania trzymania wszystkiego pod kontrola niż estetyka.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wszystkie nicki zajęte.
lubiekielbase jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 10:59   #2856
Midziak
Rozeznanie
 
Avatar Midziak
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 849
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
to ma sens tylko jak sie kupuje produkty na wage, trzeba byc szalonym zeby otwierac fabryczne opakowania tylko po to zeby przepakowac do innych pojemnikow
Jak juz zauważono: w przypadku produktów zapakowanych tylko w foliowy "woreczek" (jak np. kostki sera czy kiełbaski) takie pojemniki akurat mają spory sens i unikam dzięki nim wysychania produktów. Wiadomo, że najpierw musze je w ogóle otworzyć w celu uzycia, ale przechowywanie reszty musi jakoś działać
Midziak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 11:03   #2857
eibhlin87
Zakorzenienie
 
Avatar eibhlin87
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 329
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

no tak, otwarte opakowania tez mozna chowac w dodatkowe, chociaz ja tak nie robie i rzadko kiedy cos mi sie psuje/wysycha (zazwyczaj zdazymy zjesc do tego czasu)
ogolnie zauwazylam (na grupach wnetrzarskich, nie sledze instagramow) ze teraz moda ponad wszystko (np. piekarnik musi byc w slupku nawet gdy przez to zostaje ci metr blatu-dobrze jak w jednym kawalku)
__________________
eibhlin87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-01-12, 11:15   #2858
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 11:15   #2859
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Ja mam po prostu 2 stałe szklane pojemniki w lodówce, jeden na wedline drugi na sery i przekładam tam wszystkie otwarte rzeczy, chyba ze mam cos niestandardowego to wtedy w dodatkowym pojemniku. Sprawdza mi sie ten system naprawde swietnie pod wieloma względami, ale nigdy ich nie "wypycham", otwieramy wszystko z rozsądkiem, zeby nie lezało dłużej niż musi. I nigdy w zyciu nie otworzylabym wszystkiego co mam w lodowce tylko po to, zeby przepakować do pojemnika. Moze naprawde to juz są jakies zaburzenia
ale mam tez 2 kratki wentylacyjne w bardzo nieinstagramowych miejscach i o zgrozo.. nie są niczym zasłonięte i nie pomyslalam ze to jakiś problem w ogóle, więc moze mam inne standardy
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 11:17   #2860
kasiunia788742
Zakorzenienie
 
Avatar kasiunia788742
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 11 903
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez PaulinciaKWC Pokaż wiadomość
Ja mam po prostu 2 stałe szklane pojemniki w lodówce, jeden na wedline drugi na sery i przekładam tam wszystkie otwarte rzeczy, chyba ze mam cos niestandardowego to wtedy w dodatkowym pojemniku. Sprawdza mi sie ten system naprawde swietnie pod wieloma względami, ale nigdy ich nie "wypycham", otwieramy wszystko z rozsądkiem, zeby nie lezało dłużej niż musi. I nigdy w zyciu nie otworzylabym wszystkiego co mam w lodowce tylko po to, zeby przepakować do pojemnika. Moze naprawde to juz są jakies zaburzenia

ale mam tez 2 kratki wentylacyjne w bardzo nieinstagramowych miejscach i o zgrozo.. nie są niczym zasłonięte i nie pomyslalam ze to jakiś problem w ogóle, więc moze mam inne standardy
Mam tak samo. Szynka i ser w osobnych pojemnikach szklanych.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
kasiunia788742 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 18:14   #2861
chacaos
Zadomowienie
 
Avatar chacaos
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1 922
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
A propos organizowania przestrzeni to dziwi mnie niesamowicie przekładanie produktów z opakowań "fabrycznych" do szklanych/plastikowych pojemników. Rozumiem jeszcze, gdy chodzi o te sławetne mole pokarmowe, ale nie... Ostatnio gdzieś mi się rzucił w oczy filmik, na którym - w ramach "organizacji" - laska nie tylko przesypywała makarony i płatki, ale... Przelewała soki. Czyli wiecie... Otworzyła szczelne plastikowe butelki z pasteryzowanymi sokami, tylko po to by je przelać do niefabrycznych plastikowych butelek. Jakby przelała jeden, to dziwne, ale ok, może zaraz będzie pić i jej szybko zejdzie - ale laska przelała kilka takich samych soków...
Fascynujące są zwyczaje ludzkie, aż prasowanie prześcieradeł wydało mi się mniej nienormalne. Sama przesypuję płatki do plastikowego pojemnika, bo lubię robić mieszankę słodkich z niesłodkimi, taka influencerka to pewnie ma specjalne, kolorystycznie oznaczone słoje na każdy rodzaj.
chacaos jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-12, 18:24   #2862
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez chacaos Pokaż wiadomość
Fascynujące są zwyczaje ludzkie, aż prasowanie prześcieradeł wydało mi się mniej nienormalne. Sama przesypuję płatki do plastikowego pojemnika, bo lubię robić mieszankę słodkich z niesłodkimi, taka influencerka to pewnie ma specjalne, kolorystycznie oznaczone słoje na każdy rodzaj.
Prasowanie prześcieradeł... Please, moja droga... Moja ciotka jest na następnym levelu. Do jedynego chyba w województwie (a przynajmniej powiecie) magla wozi.
Ja przesypuję ryże - bo mam szufladę słoików na rozmaite ryże (zawsze mam jaśminowy, basmati, arborio, parboiled, do sushi i jakiś brązowy) i kasze, bo to ma najczęściej takie opakowania, które po otwarciu łatwo się drze. A reszta... Klipsy z Ikei moim przyjacielem.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 22:41   #2863
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Prasowanie prześcieradeł... Please, moja droga... Moja ciotka jest na następnym levelu. Do jedynego chyba w województwie (a przynajmniej powiecie) magla wozi.
Ja przesypuję ryże - bo mam szufladę słoików na rozmaite ryże (zawsze mam jaśminowy, basmati, arborio, parboiled, do sushi i jakiś brązowy) i kasze, bo to ma najczęściej takie opakowania, które po otwarciu łatwo się drze. A reszta... Klipsy z Ikei moim przyjacielem.

Co wy tam wiecie o prasowaniu… moja babcia prasowała skarpetki i majtki! Żeby równo wszystko było… także prześcieradła, pościele czy ręczniki to pikus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 22:57   #2864
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Co wy tam wiecie o prasowaniu… moja babcia prasowała skarpetki i majtki! Żeby równo wszystko było… także prześcieradła, pościele czy ręczniki to pikus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Moja rodzona siostra majty też prasowała, co dla mnie jest nonsensem... Ale gdy pojawiły się bombelki, to spasowała.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 23:17   #2865
Fenenna
Wtajemniczenie
 
Avatar Fenenna
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 2 572
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Co wy tam wiecie o prasowaniu… moja babcia prasowała skarpetki i majtki! Żeby równo wszystko było… także prześcieradła, pościele czy ręczniki to pikus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Proszę Cię... moja babcia prasuje bawełniane chustki do nosa
Fenenna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 23:20   #2866
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Fenenna Pokaż wiadomość
Proszę Cię... moja babcia prasuje bawełniane chustki do nosa
Twoja babcia prowadzi ranking...
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-12, 23:28   #2867
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Twoja babcia prowadzi ranking...
Ale nie w prasowaniu, co w posiadaniu bawełnianych

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 06:43   #2868
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89072995]Ale nie w prasowaniu, co w posiadaniu bawełnianych

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]
Moj dziadek tez takich uzywa od zawsze i to jest jedyna taka osoba w moim otoczeniu. Dla mnie kosmos
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 07:41   #2869
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Prasowanie prześcieradeł... Please, moja droga... Moja ciotka jest na następnym levelu. Do jedynego chyba w województwie (a przynajmniej powiecie) magla wozi.
Ja przesypuję ryże - bo mam szufladę słoików na rozmaite ryże (zawsze mam jaśminowy, basmati, arborio, parboiled, do sushi i jakiś brązowy) i kasze, bo to ma najczęściej takie opakowania, które po otwarciu łatwo się drze. A reszta... Klipsy z Ikei moim przyjacielem.
Prasuje przescieradla i reczniki
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-01-13, 07:47   #2870
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Klipsy z Ikei moim przyjacielem.
Tez uzywam od lat, raz sie skusilam na pepcowe, ale są wg mnie gorszej jakości. Jesienią kupilam jeszcze klips, ktorego nie trzeba sciagac, zeby skorzystac z zawartosci i uzywam do kawy ziarnistej, bardzo mi ułatwia nasypywanie do ekspresu, bo mam go we wnęce i wczesniej ziarenka lubiły gdzieś odskoczyć a teraz lecą prosto do pojemnika bez pudła. Zaraz potem kupiłam drugi dla mamy i doslownie za chyba 3-4 dni przecenili je i wycofali z oferty. Jak moj sie kiedys zepsuje to nie wiem co zrobie, chyba nie ma na razie zadnego zastępcy po tuningu.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 09:16   #2871
Czubas
Raczkowanie
 
Avatar Czubas
 
Zarejestrowany: 2021-11
Wiadomości: 164
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Prasowanie majtek? Cooooo???

Edytowane przez Czubas
Czas edycji: 2022-01-13 o 09:17
Czubas jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:02   #2872
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez eibhlin87 Pokaż wiadomość
to ma sens tylko jak sie kupuje produkty na wage, trzeba byc szalonym zeby otwierac fabryczne opakowania tylko po to zeby przepakowac do innych pojemnikow
ja wrzucam wedliny do zamykanych pojemnikow ze wzgledu na zapach i wysychanie, no i sery plesniowe musza buc w zamknietym pudelku
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 10:06   #2873
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

[1=b872d78680f891d873273d3 1baaf276c9d6e57ec_6594a44 f1cc14;89073106]Prasuje przescieradla i reczniki[/QUOTE]U mnie prasowanie ręczników - nawet jakby mi się chciało - jest pozbawione sensu, bo nie byłyby już takie miękkie. No i przy suszarce bębnowej to kwestia czasu - jak się poskłada szybko, prosto po suszeniu, zanim się zagniecenia utrwalą, to wyglądają OK.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:13   #2874
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Co wy tam wiecie o prasowaniu… moja babcia prasowała skarpetki i majtki! Żeby równo wszystko było… także prześcieradła, pościele czy ręczniki to pikus


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
moja też, ciągle prasuje i kiedyś jak jej powiedziałam, że ja majtek nie prasuję to wytrzeszczyła na mnie oczy ze zdziwienia, jak to majtek nie prasować?!
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:18   #2875
this_witch
whatever
 
Avatar this_witch
 
Zarejestrowany: 2021-01
Wiadomości: 7 248
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
moja też, ciągle prasuje i kiedyś jak jej powiedziałam, że ja majtek nie prasuję to wytrzeszczyła na mnie oczy ze zdziwienia, jak to majtek nie prasować?!
A jakoś to uzasadnia? moja mama prasuje majtki, ale nie potrafi tego wytłumaczyć.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
this_witch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:28   #2876
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:39   #2877
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A jakoś to uzasadnia? moja mama prasuje majtki, ale nie potrafi tego wytłumaczyć.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
jedyne uzasadnienie to "zawsze prasowałam i dalej prasuje"
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 11:39   #2878
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez this_witch Pokaż wiadomość
A jakoś to uzasadnia? moja mama prasuje majtki, ale nie potrafi tego wytłumaczyć.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
pozostałość po czasach gdy prało się ręcznie, w niekoniecznie bardzo ciepłej wodzie, z użyciem odrobiny mydła. prasowanie miało dobić pozostałe bakterie

to tak jak w tym dowcipie

"- Mamo, dlaczego ucinasz górę i dół mięsa na pieczeń? - zapytała raz córka.
- Bo tak robiła babcia - odparła mama.
- Babciu, czemu tak robiłaś? - drąży dalej dziewczę.
- Bo tak nauczyła mnie moja mama.
A prababcia, zapytana o powód obcinania mięsa na pieczeń, przypomniała sobie:
- A, bo miałam taką małą brytfannę."

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-01-13 o 11:42
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:11   #2879
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Też słyszałam wersję, że to do dezynfekcji. Tak samo jak niektórzy prasują ubranka dziecięce w tym celu.
Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie się bawełnę pierze 3h w 60°C, to jest po prostu bezcelowe. Tak samo jak się suszy w suszarce bębnowej - na programie bawełna w bębnie jest dezynfekcja parą wodną, po takim kombi nic nie ma szansy przeżyć.

Dowcip bardzo dobry.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-01-13, 13:18   #2880
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2019-01
Wiadomości: 5 757
Dot.: Absurdy i zdziwka z grup na fejsie

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Też słyszałam wersję, że to do dezynfekcji. Tak samo jak niektórzy prasują ubranka dziecięce w tym celu.
Uważam, że w dzisiejszych czasach, gdzie się bawełnę pierze 3h w 60°C, to jest po prostu bezcelowe. Tak samo jak się suszy w suszarce bębnowej - na programie bawełna w bębnie jest dezynfekcja parą wodną, po takim kombi nic nie ma szansy przeżyć.

Dowcip bardzo dobry.
No, jesli by ludzie prali 3 h w 60 stopniach, to moze (ja nie). Ktos tutaj jakis czas temu pisal, ze wystarczy chyba 20 minut w 60 stopniach, zeby wszystkie bakterie zostaly zabite. Ale mamy druga strone medalu, byla kiedys na forum uzytkowniczka, ktora swoje ubrania prala w programie chyba 15 minutowym.
742bd6bdde1307502cba7e126292911bf766cf73_61f3325774e32 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-10-21 08:37:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:14.