Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL - Strona 96 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-27, 17:03   #2851
Pijana truskawkami
Zakorzenienie
 
Avatar Pijana truskawkami
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 5 692
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
ale czytałam na wizażu i innych forach , że niektórzy biorą po kilka mieisęcy
możne to nie tetralysal , może z izotekiem pomylili
no nic wezmę 5 opakowań a nie 6
to będzie 12 tygodni bez 4 tabletek

---------- Dopisano o 14:55 ---------- Poprzedni post napisano o 14:54 ----------


tylko retinoidy doustnie
ja pierwszy raz brałam 4,5 miesiąca, teraz podobno mam brac 2 miesiące
__________________


"[...] dotrzesz do takiej granicy, że gdy jej nie przekroczysz - będziesz nieszczęśliwa, a gdy przekroczysz - może jeszcze nieszczęśliwsza..."

F.Dostojewski




Pijana truskawkami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-27, 19:44   #2852
rinneko
Raczkowanie
 
Avatar rinneko
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 107
GG do rinneko
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

No tak raczej można dłużej skoro ja brałam 3 miesiące a teraz mam brać pół roku. Chociaż z moją dermatolog to nic nigdy nie wiadomo. Zapisała mi antybiotyk, którego nie wolno używać przy trądziku ...
Ale teraz się cieszę bo przy pierwszej terapii miałam tygodniowe pogorszenie a teraz mam spokój i już zaczyna się poprawiać. Czyżby większa tolerancja za drugim podejściem?
__________________
Co wyczyniam ze swoją cerą
Rano: 1. Mycie - Rossmann Facelle intim, Waschlotion Sensitive 2. Dalacin T, antybiotyk. 3. Iwostin purritin, krem eliminujący niedoskonałości/matujący
Wieczorem: 1. Mycie - jw. 2. Domowy tonik z kwasem mlekowym 10% 3. Dalacin T 4. Pharmaceris Almond Peel 5%
rinneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 11:04   #2853
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 916
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja jestem w 20 dniu łykania antybiotyku. Czy widziałyście sporą różnicę? Mi podskórne poznikały. Najgorsze są ślady na czole. Jak ostatnio ze 3 wycisnęłam (nie umiem się powstrzymać) to nowe wyskoczyły Jeśli mam PCOS to czy mam możliwość wyleczenia trądziku Tetralysalem?
Ja mam brać 2 tyg po 2 tabl. a potem po 1. Wizyta w połowie grudnia.
Do tego mam wykończyć skinoren z poprzedniej kuracji (sam mi nie pomógł) i czy mogę zamiast niego kupić sobie Acnederm?
0efbae24da12a699834954c027e5d090e58ae2c3_63d9ab944c685 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 13:01   #2854
nazelie
Raczkowanie
 
Avatar nazelie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 39
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Moje Drogie,

już kiedyś pisałam na tym forum, dokładnie w momencie kiedy rozpoczynałam swoją "przygodę" z Tetralysalem. Brałam antybiotyk przez pół roku (od lutego do lipca). W trakcie brania i 2 miesiące po, problem z syfami praktycznie nie istaniał. Teraz też nie jest źle, od czasu do czasu coś wyskoczy, ale nie jest to aż tak straszne jak przed terapią. Wystarczy, że potraktuję krostę Normaclinem i znika. Cały czas jeszcze stosuję skinoren, bo jednak po wyciskaniu zostały blizny i są jakieś ślady po tych krostach.
Także polecam troszkę cierpliwości, dbanie o buzię i nie wyciskanie
__________________
The only way to do great work is to love what you do
nazelie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-28, 13:46   #2855
Karola2614
Raczkowanie
 
Avatar Karola2614
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 128
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez nazelie Pokaż wiadomość
Moje Drogie,

już kiedyś pisałam na tym forum, dokładnie w momencie kiedy rozpoczynałam swoją "przygodę" z Tetralysalem. Brałam antybiotyk przez pół roku (od lutego do lipca). W trakcie brania i 2 miesiące po, problem z syfami praktycznie nie istaniał. Teraz też nie jest źle, od czasu do czasu coś wyskoczy, ale nie jest to aż tak straszne jak przed terapią. Wystarczy, że potraktuję krostę Normaclinem i znika. Cały czas jeszcze stosuję skinoren, bo jednak po wyciskaniu zostały blizny i są jakieś ślady po tych krostach.
Także polecam troszkę cierpliwości, dbanie o buzię i nie wyciskanie
z tetralysalem miałam tak samo - po 3 miesiącach zniknęły syfy, z tym, ze przez 1 miesiąc brałam podwójną dawkę. teraz już nie biorę, ale boje się, że trądzik powróci i musze sie szybko zapisac do dermatologa
Karola2614 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 17:01   #2856
nutella25
Raczkowanie
 
Avatar nutella25
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 60
Exclamation tetralysal- czy komuś to pomogło?

czytałam wiele opini niestety większość z nich jest negatywna...Czy ten lek naprawdę jest taki zły ? Zapisała mi go dermatolog mam brać 1 tabletke dziennie..Jakie są wasze odczucia po tym leku ?
nutella25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 18:13   #2857
abcd4321
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 10
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

Wszystko zależy jaki masz trądzik jeśli lekki to lek ci pomoże oczywiście stosując odpowiednio i po okresie min 1miesiąc, pamiętaj że trądziku ci w 100% nie wyleczy natomiast polepszy twarz.
Pamiętam jak to brałem przez ok 1miesiąc bądź moze 1.5 przed izotekiem ale tutaj rowniez przerwa, lek jakos nie poprawil mojej twarzy dobitnie natomiast zachamowal nowe syfki.
Tak wiec posumowujac jesli lekarz ci to przepisal to bierz i pamietaj ze na samym poczatku a wiec jest to 1tydzien do 2tygodni moze cie wysypac natomiast poparz na efekty po 1miesiacu i jesli bedzie lepiej to stosuj jesli nie to olej i porozmawiaj konkretnie z dermatologiem.
Na samym koncu prosze cie abys napisal jaki masz tradzik czy jest to b.ciezki wg.ciebie czy lekki, pozdrawiam
abcd4321 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 18:27   #2858
alkaxy
biegam dla Zabawy
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 5 181
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

Nie wiem czego oczekujesz od naszych odpowiedzi - część wypowie się, że pomógł, część, że nie. A jak będzie u Ciebie to jeszcze inna sprawa.
O tetralysalu jest wątek zbiorczy, lepiej by było, żebyś tam zadała pytanie zamiast zakładać nowy wątek:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=68918
alkaxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 18:58   #2859
_Matilde_
Biała Dama
 
Avatar _Matilde_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 6 434
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

Mi nie pomógł, po 2 miesiacach nie było poprawy i mi babka zmieniła lek na inny. Ale to nie znaczy że nikomu nie pomaga
__________________
Weź głęboki wdech
Życie wokół ciebie słodkie jest jak bananowy dżem


Webook
Filmweb
Last.fm
_Matilde_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 20:43   #2860
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

kiedyś brałam i bardzo pomógł, ale tylko podczas kuracji. A brałam go kilka miesięcy(!). Ogromne obciążenie dla wątroby. Po odstawieniu powoli problemy wracały.
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-29, 22:10   #2861
nutella25
Raczkowanie
 
Avatar nutella25
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 60
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

Jeden dermatolog powiedział że leciutki nawet nie potrzebuje antybiotyku, wybralam to co on mi przepisal i pomoglo ale na krotki czas.. Ostatnio sie zas pogorszylo i poszlam do innej i mowi ze musze to brac bo mam male ale duzo krostek. Boje sie bo powiedziala ze jak mi to po miesiacu nie pomoze to bd musiala brac hormony ;( a uwazam ze jestem za mloda ;(
nutella25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-29, 23:29   #2862
Figula94
Zadomowienie
 
Avatar Figula94
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 1 146
Dot.: tetralysal- czy komuś to pomogło?

Mi też nie pomogło, brałam kilka miesięcy i podczas kuracji trądzik trochę się zmniejszył, ale nie przeszło mi nawet do końca, a po kuracji było chyba jeszcze gorzej (ale i tak najbardziej to mi chyba klindacin zaszkodził).
Myślę, że to może zależeć od przyczyny trądziku, bo jeśli są nim bakterie, które zwalcza antybiotyk to jak najbardziej, ale są nawet przypadki, jak na przykład grzyby, hormony, problemy z tarczycą, kiedy taki antybiotyk może pogorszyć sytuację, bo osłabi organizm. Zresztą jedną z przyczyn takich problemów może być właśnie branie antybiotyków, bo osłabiają wątrobę, wyjaławiają jelita, a słabsza wątroba to też często słabsza tarczyca.

A co do grzybów to ostatnio słyszałam, że nawet w hormonach mogą namieszać, więc jeśli ktoś ma problemy to i tak warto iść w tym kierunku.
Figula94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-02, 18:02   #2863
sylle
Raczkowanie
 
Avatar sylle
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 100
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

minął kolejny miesiąc (3), połowa za mną. teraz przechodzę na dawkę 150x1dziennie, jeśli chodzi o podskórne, bolesne gule to w listopadzie wyszły mi jakieś 3, może 4! gdzie jeszcze przed kuracją wychodziło ich ok.15 w miesiącu! także jeśli chodzi o mnie, to widoczne efekty dopiero w 3 miesięcu. mam nadzieje, że teraz nie będzie się pogarszać, bo jest naprawde milion razy lepiej
sylle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-04, 09:24   #2864
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Tetralysal

Ja juz sie nie moge doczekac jak znow rozpoczne kuracje o ile rozpoczne chce najpierw zrobic badania hormonalne I zobacze, bo jesli to przez nie mam znow tradzik to nie ma sensu brac tetry. To jest tak wkurzajace, miec prawie 30stke na karku a twarz jak nastolatka

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 15:53   #2865
agnieszkazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Czeeść wszystkim Podobnie jak wy rozpoczęłam terapię z tetralysalem i żelem differin na noc, jednak mam pewien problem. Nie umiem połykać tabletek, tak, wiem, moze wydawac się to smieszne, ale niestety tak już mam i zawsze kiedy powinnam cos polknac to to gryzę albo rozdrabniam. Czy mogę to samo zrobić w przypadku Tetralysalu? Biorę już drugi dzień ii proszek ze środka wysypuję na łyżkę i połykam razem z wodą a tę kapsułkę gryzę. Czy mogę tak robić, wiecie coś na ten temat, boo na ulotce nic nie ma ? Jeśli było to wybaczcie :P
agnieszkazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 08:25   #2866
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez agnieszkazar Pokaż wiadomość
Czeeść wszystkim Podobnie jak wy rozpoczęłam terapię z tetralysalem i żelem differin na noc, jednak mam pewien problem. Nie umiem połykać tabletek, tak, wiem, moze wydawac się to smieszne, ale niestety tak już mam i zawsze kiedy powinnam cos polknac to to gryzę albo rozdrabniam. Czy mogę to samo zrobić w przypadku Tetralysalu? Biorę już drugi dzień ii proszek ze środka wysypuję na łyżkę i połykam razem z wodą a tę kapsułkę gryzę. Czy mogę tak robić, wiecie coś na ten temat, boo na ulotce nic nie ma ? Jeśli było to wybaczcie :P
absolutnie odradzam ! Kapsułka jest po to żeby lek rozpuscil się w żołądku a nie wcześniej ! Podraznisz sobie cały przelyk .I jaki jest sens polykania tej kapsułki pustej ?!
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 09:23   #2867
Sanu
Raczkowanie
 
Avatar Sanu
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Włocławek
Wiadomości: 272
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

A ja nadal wyglądam straaasznie... Póki co mam wielkie pory mnóstwo pryszczy i takie białe kropki uwidoczniły się jeszcze bardziej niż były... do tego skóra jest tak sucha, że żaden podkład nie wygląda dobrze.... pociesza mnie jedynie fakt, że stosuję ten antybiotyk ok miesiąca, a mam jeszcze 2 opakowania.... może w końcu się poprawi...
Sanu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 14:32   #2868
agnieszkazar
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 7
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Ja też mam przesuszoną skóre, ale dopiero od niedawna stosuje ten lek razem z differinem, wiec mam nadzieje, ze bedzie lepiej. I staram sie juz połykać te kapsułkę, choc nie do konca mi to wychodzi. A moze lepiej byłoby ja rozpuscic w wodzie i wypić?
agnieszkazar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 15:09   #2869
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez agnieszkazar Pokaż wiadomość
Ja też mam przesuszoną skóre, ale dopiero od niedawna stosuje ten lek razem z differinem, wiec mam nadzieje, ze bedzie lepiej. I staram sie juz połykać te kapsułkę, choc nie do konca mi to wychodzi. A moze lepiej byłoby ja rozpuscic w wodzie i wypić?
po to jest w kapsułce żeby ją tak przyjmować nie inaczej
zmuś się
__________________
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-09, 16:08   #2870
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Melduję że jestem już prawie miesiąc po odstawieniu antybiotyku - póki co efekty się utrzymują, byłam już na kontroli u dermatologa, dostałam receptę na kolejne leki zewnętrzne, więc ciągnę poniekąd kurację dalej

Jestem bardzo zadowolona.
Zapraszam na trzecią relację na bloga - http://withi.wordpress.com/2013/12/0...matologicznej/
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 17:05   #2871
aaaania1989
Zakorzenienie
 
Avatar aaaania1989
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 6 386
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez withi_as Pokaż wiadomość
Melduję że jestem już prawie miesiąc po odstawieniu antybiotyku - póki co efekty się utrzymują, byłam już na kontroli u dermatologa, dostałam receptę na kolejne leki zewnętrzne, więc ciągnę poniekąd kurację dalej

Jestem bardzo zadowolona.
Zapraszam na trzecią relację na bloga - http://withi.wordpress.com/2013/12/0...matologicznej/
gratuluję
ja za tydzień odstawiam..boje się

Epiduo, Nomaclin i Acne-Derm masz stosować na zmianę ?
czy znajdę gdzieś na blogu zdjęcie przed kuracją ? jestem ciekawa na ile zaawansowany miałaś trądzik i jakiego typu
a czy ty przypadkiem nie masz zdiagnozowanego trądziku różowatego ?
__________________

Edytowane przez aaaania1989
Czas edycji: 2013-12-09 o 17:41
aaaania1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-09, 18:16   #2872
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez aaaania1989 Pokaż wiadomość
gratuluję
ja za tydzień odstawiam..boje się

Epiduo, Nomaclin i Acne-Derm masz stosować na zmianę ?
czy znajdę gdzieś na blogu zdjęcie przed kuracją ? jestem ciekawa na ile zaawansowany miałaś trądzik i jakiego typu
a czy ty przypadkiem nie masz zdiagnozowanego trądziku różowatego ?
Tak, Epiduo i Normaclin na zmianę na noc, Acne-Derm niby na dzień, pod makijaż, ale wolę go używać też na noc. Rano używam kremu nawilżającego

Jeżeli chodzi o zdjęcia - są one zbyt drastyczne, niby jak je zrobiłam w lipcu to płakałam po zrzuceniu na komputer - teraz jestem dumna jak na nie patrzę, bo widzę jaki progress zrobiła moja skóra. Może kiedyś zdecyduję się je opublikować, póki co nie mam na to raczej ani siły, ani ochoty

Miałam dość zaawansowany, zwłaszcza żuchwa i okolice.
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 14:12   #2873
patrycja128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: z domu :D
Wiadomości: 71
Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

Witam was kochani . Chciałabym się was zapytać co sądzicie o leku Tetralysal . Byłam jakieś 26 dni temu u dermatologa z trądzikiem . Po dokładnym obejrzeniu i rozmowie ze mną przepisała mi właśnie Tetralysal , za jedno opakowanie zapłaciłam jakies 35 zł 16 tabletek , a miałam kupić 2 opakowania . Zostało mi jeszcze 6 tabletek , a gdy mi się skończą to mam obserwowac twarz i patrzeć czy nie wyskakuje mi nic nowego ! Ale najgorsze jest to że ja mam ciągle nowe pryszcze , a od kiedy jem ten lek to nie zszedł mi z twarzy ani jeden pryszcz . Mam cała twarz w pryszczach , wstydzę się tego i wygląda to okropnie , jestem załamana . Co mam robić ? Dermatolog powiedziała , że moja cera nadaje się do Leku IZOTEK i jeśli nie będzie zadnej poprawy to muszę po świętach zrobić badania i w styczniu iść na kontrole i najprawdopodobniej dostanę IZOTEK . Błagam was czy to jest normalne że TEtra nie pomaga ? Co sądzicie o tych Tetralysalu i o Izoteku . TROCHĘ TEGO DUŻO , ALE MAM NADZIEJE ŻE PRZECZYTACIE MOJĄ HISTORIĘ I MI POMOŻECIE , BŁAGAM I DZIĘKUJĘ ** ((((

Edytowane przez patrycja128
Czas edycji: 2013-12-10 o 14:14
patrycja128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 15:09   #2874
Dabulinda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 336
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

a miałaś pierwszy miesiąć dwa razy dziennie, a kolejne dwa raz dziennie tabletkę? Bo ja mam teraz drugi miesiąć i boję się, że ta jedna tabletka nie daje rady...
Dabulinda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 15:16   #2875
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

Witaj, ja 18 listopada również dostałem ten antybiotyk od dermatologa dodatkowo żel Davercin,jednak żadnej spektakularnej poprawy również nie zauważyłem poza tym zaczęły mi się pojawiać dziwne bardzo długo gojące się niespodzianki,dodatkowo mam po nim bardzo przesuszoną skórę ( a używam dwóch różnych kremów do twarzy: na dzień i na noc),ja brałem przez pierwsze 8 dni dwie tabletki 300mg potem 2x150mg.
Dermatolog powiedziała,że na poprawę trzeba czasu i może ona nastąpić po dłuższym czasie przepisała mi jeszcze jakies papki z apteki i mam kolejną wizytę w połowie stycznia,powiedziała,że jak Tetralysal nie zadziała trzeba bd go zmienić,bo w lutym mam studniówkę,także nie przejmuj się u większośći osób ten lek działa po dłuższym czasie, co prawda u niektórych w ogóle nie działa :/ możesz napisać dokładnie jakie dawki aktualnie zażywasz? Poza tym nie dała Ci nic zewnętrznie do stosowania? Nie przejmuj się wszystko bd ok ja od wakacji wydałem kupe kasy na żele,kremy,toniki,maseczk i, antybiotyk i maści itp i dużego efektu nie ma niestety.
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 17:06   #2876
withi_as
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Rzeszów->Warszawa->Białystok
Wiadomości: 3 812
Dot.: Terapie przeciwtrądzikowe: TETRALYSAL

Cytat:
Napisane przez Dabulinda Pokaż wiadomość
a miałaś pierwszy miesiąć dwa razy dziennie, a kolejne dwa raz dziennie tabletkę? Bo ja mam teraz drugi miesiąć i boję się, że ta jedna tabletka nie daje rady...
Pierwszy miesiąc brałam 2 x 300 mg, potem ponad 100 dni po jednej tabletce ;-)
withi_as jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 18:50   #2877
patrycja128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: z domu :D
Wiadomości: 71
Dot.: Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

Aktualnie biorę jedną tabletkę po kolacji 300 mg . Do końca kuracji zostało mi dokładnie 5 dni . Potem muszę obserwować moja twarz aż do świat . Jeśli będzie wyskakiwało mi coś nowego , a z pewnością będzie bo co chwile mam coś nowego to muszę zrobic badania krwi i zgłosić się ponownie do mojego dermatologa , jesli badania będą ok dostanę IZOTEK . Dermatolog nie zapisała mi żadnej maści , ani nic innego powiedziała tylko że mam nawilżać kremem Physiogel . Mam całe policzki w czerwonych pryszczach bolących i podskórnych masakra normalnie . Jak z kimś rozmawiam to mam wrażenie że patrzą się tylko na moja masakrę na twarzy. A co do Tetralysalu to nie mogę uwierzyć żeby nie pomógł mi nic , a nic . Ah tak bardzo bym chciała żeby bylo lepiej Dzięki za odzew

+ może ktoś jeszcze się wypowie ?
patrycja128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:15   #2878
jarek4589
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 95
Dot.: Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

Ja mam problem głównie na brodzie i w okolicach ust i przez pierwsze dni brałem po dwie tabletki,również dermatolog kazała mi zrobić badania krwi,jednak u mnie bd z tym ciężko :/ ale do połowy stycznia ,bd brał Tetralysal nadal.
Jeśli masz możliwość to skontaktuj się z tym lekarzem,żeby zmieniła dawkę,ewentualnie przedłużyła Ci kurację i obowiązkowo dała coś do smarowania zewnętrznie. Jest to Twoja pierwsza kuracja antybiotykiem? Jesli tak to moim zdaniem nie powinnaś od razu tak pochopnie dać namawiać się na Izotek jest to ostateczność,ale najpierw radze spróbować innych sposobów, bo ten lek wywołuje mnóstwo skutków ubocznych niestety,sam wiem jak trądzik może uprzykrzyć życie,ale pamiętaj,że ważniejsze jest Twoje zdrowie,także podpytaj o inny antybiotyk i maści. Robiłaś jakieś badania na bakterie? Może masz gronkowca?
Dobrze,że nawilżasz twarz,jeśli masz wrażliwą cere to mogę Ci polecić kremy Sylveco na pewno Cie nie zapchają i mają świetny skład
jarek4589 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:44   #2879
panswegozycia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 67
Dot.: Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

Nic dziwnego że nie pomaga. Aby dowiedzieć się jak pokonać trądzik raz na zawsze pisz na PW.
panswegozycia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-10, 20:52   #2880
patrycja128
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: z domu :D
Wiadomości: 71
Dot.: Tetralysal na trądzik nie pomaga :(

tak , to moja pierwsza kuracja antybiotykiem . Watpie zeby zwiekszenie dawki dalo jakies rezultaty skoro ta dawka ktora mam nie dala nawet minimalnej poprawy . Wiesz duzo myslalam i czytalam na temat gronkowca , przy najblizszej wizycie zapytam o to moja dermatolog. Wiem ze izotek to ostatecznosc , ale skoro nic innego nie da sobie rady z moja cera to bede musiala zaryzykowac , bo nie mam zamiaru ciagle wstydzic sie swojej cery . A moglbys mi moze napisac gdzie moge kupic ten krem co mi polecasz i czy jest drogi ?
patrycja128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-03-17 23:30:39


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:56.