Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76. - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-11-06, 10:13   #2911
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja się czasem zastanawiam nad fryzjerkami - z reguły widzę, że potrafią zrobić super włosy komuś, a same maja zaniedbane w mojej opinii. Nie rozumiem tego.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dbanie o włosy to nie tylko zabiegi fryzjerskie. Przede wszystkim ważna jest pielęgnacja. Też jak ma babka problemy z hormonami ( co jest bardzo popularne), mało włosów, słabe... to niestety cudów nie ma prawa być.

Edytowane przez 26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Czas edycji: 2022-11-06 o 11:03
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 10:59   #2912
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

No nie wiem mnie to zniechęca


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:02   #2913
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No nie wiem mnie to zniechęca


Sent from my iPhone using Tapatalk
Mój fryzjer jest łysy, więc to niejako rozwiązuje problem. Poprzedni w Polsce też był łysy.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:05   #2914
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mój fryzjer jest łysy, więc to niejako rozwiązuje problem. Poprzedni w Polsce też był łysy.

Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:06   #2915
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Mój fryzjer jest łysy, więc to niejako rozwiązuje problem. Poprzedni w Polsce też był łysy.


ja w ogóle nie chodzę do fryzjera, problem solved.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:13   #2916
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd


Sent from my iPhone using Tapatalk

Możliwe, że to osoby, które dużo z włosami kombinują, a jednak mają one swoją wytrzymałość i w pewnym momencie nawet intensywna pielęgnacja nie wystarczy, żeby zniwelować skutki intensywnych zabiegów. Albo po prostu nie przykładają się do pielęgnacji.

Zresztą w tym zawodzie raczej dość dużo się pracuje, więc to też może być powód.
Miałam kiedyś kolegę z pracy, który wcześniej był fryzjerem i on zawsze mówił, że pielęgniarstwo w ogóle nie jest trudną fizycznie pracą w porównaniu z fryzjerstwem.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:15   #2917
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
Fryzjerka pracuje też w jako tako trudnych warunkach - najróżniejsza chemia. Na jej włosy przecież to też będzie oddziaływać.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-11-06, 11:35   #2918
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd
Hmm, przepraszam ale dla mnie jakieś cuda na głowie to wystarczająca anty reklama, żeby jednak nie korzystać z usług takiego fryzjera

Chociaż cudzy gust nie przekłada się na umiejętności/talent. Ja się parę razy zaskoczyłam i np. jedna fryzjerka z "bakłażanem" na głowie obciela mi włosy tak, że tylko do niej bym mogła chodzić, a chłopak z kiepskimi włosami i tradzikiem robi cuda na włosach klientek czy modelek.
Także niespecjalnie można przełożyć jedno na drugie.
Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość

Zresztą w tym zawodzie raczej dość dużo się pracuje, więc to też może być powód.
Miałam kiedyś kolegę z pracy, który wcześniej był fryzjerem i on zawsze mówił, że pielęgniarstwo w ogóle nie jest trudną fizycznie pracą w porównaniu z fryzjerstwem.
Tak, dużo się pracuje. Pracowałam w galerii i naprzeciwko swojego biura miałam dość duży i bardzo popularny zakład fryzjerski. Jasne, że fryzjerzy pracowali na zmiany, ale miałam wrażenie, że ta praca zajmowała większość ich czasu, czy po prostu życia. Ale nie narzekali i mniej więcej wiem dlaczego, a szefostwo było jednym z tych powodów.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Pusheen_
Czas edycji: 2022-11-06 o 11:36
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:47   #2919
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No nie wiem mnie to zniechęca
Sent from my iPhone using Tapatalk
Chodzila kiedyś do dentyski, miała pieeeekne zrobione zęby.

Mi robila słabo, ciągle były jakieś problemy z przez nia zrobionymi wypełnieniami.

Trudno żeby dentysta czy fryzjer sam sobie coś w buzi czy na głowie zrobił. Musi to ktoś inny zrobić.
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 11:52   #2920
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja się czasem zastanawiam nad fryzjerkami - z reguły widzę, że potrafią zrobić super włosy komuś, a same maja zaniedbane w mojej opinii. Nie rozumiem tego.


Sent from my iPhone using Tapatalk
szewc w dziurawych butach chodzi
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 12:29   #2921
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
Jeśli firma publikuje widełki, to one będą niemal zawsze z tyłka, żebyś myślała, że firma i tak Ci dała więcej niż mogła.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jak czytałam opinie o tej firmie to część ludzi podawała swoje zarobki (oczywiście anonimowo) i pokrywało się to z widełkami z regulaminu wynagrodzeń. Tyle że to były dane sprzed pandemii, od tamtej pory dużo się zmieniło i nikt już nie pracuje za te stawki.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-06, 13:04   #2922
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 155
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ja się czasem zastanawiam nad fryzjerkami - z reguły widzę, że potrafią zrobić super włosy komuś, a same maja zaniedbane w mojej opinii. Nie rozumiem tego.

1. Kwestia praktyki. Robienie sobie, a robienie komuś innemu to dwie zupełnie różne umiejętności.


Kiedyś miałam wyprostować mamie włosy i to było takie trudne. A powinno być łatwiejsze, swoje prostowałam latami.


2. Jak całymi dniami robisz komuś włosy to może ci się nie chcieć jeszcze w domu robić swoich.


Ale uważam, że jednak powinny być zadbane. Zdrowe, schludne, czyste. Nie muszą być nie wiadomo jak ułożone czy wybitne. Ale taką podstawę powinny spełniać, bo chyba bym uciekała.


No i to jednak praca codziennie. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie stwierdził "a, umyję włosy rano, będą się ładniej układać świeżo po suszeniu", obudził się spóźniony, popsikał suchym szamponem i zawinął w koka.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie spalił/zniszczył sobie włosów jakimś super pomysłem.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:18   #2923
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
1. Kwestia praktyki. Robienie sobie, a robienie komuś innemu to dwie zupełnie różne umiejętności.


Kiedyś miałam wyprostować mamie włosy i to było takie trudne. A powinno być łatwiejsze, swoje prostowałam latami.


2. Jak całymi dniami robisz komuś włosy to może ci się nie chcieć jeszcze w domu robić swoich.


Ale uważam, że jednak powinny być zadbane. Zdrowe, schludne, czyste. Nie muszą być nie wiadomo jak ułożone czy wybitne. Ale taką podstawę powinny spełniać, bo chyba bym uciekała.


No i to jednak praca codziennie. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie stwierdził "a, umyję włosy rano, będą się ładniej układać świeżo po suszeniu", obudził się spóźniony, popsikał suchym szamponem i zawinął w koka.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------




Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie spalił/zniszczył sobie włosów jakimś super pomysłem.
Nigdy nie wyszłam do pracy w tłustych włosach. Zazdroszczę tym, którzy funkcjonują z suchym szamponem i mówię poważnie, bo on jednak pozwala przedłużyć świeżość włosów. Ja nienawidzę mieć na włosach czegoś typu pianka, lakier, suchy szampon, czuję się wtedy, jakbym dała puder z samego rana na nieumytą po całej nocy twarz. Jak się boję, że mogę zaspać, to umyję włosy wieczorem i potem ewentualnie znowu rano. Wiem, że tak się nie powinno pewnie często myć, ale to moje dziwactwo.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:22   #2924
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Zgłaszam się do rzucania kamieniem w suchy szampon i kok rano. Nigdy mi się nie zdarzyło, serio.

Za to glupie pomysly z wlosami to tak, szczególnie kolorystyczne eksperymenty zabawa w różne grzywki

Mnie z rzeczy dziwiących u różnych specjalistów/specjalistek ds.urody i wyglądu dziwi od zawsze takie nachalne namawianie na różne "fancy" zabiegi, często okraszone niepotrzebnymi komentarzami albo nieproszonymi poradami. Przecież to z definicji będzie miało odwrotny skutek...
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:27   #2925
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość
1. Kwestia praktyki. Robienie sobie, a robienie komuś innemu to dwie zupełnie różne umiejętności.


Kiedyś miałam wyprostować mamie włosy i to było takie trudne. A powinno być łatwiejsze, swoje prostowałam latami.


2. Jak całymi dniami robisz komuś włosy to może ci się nie chcieć jeszcze w domu robić swoich.


Ale uważam, że jednak powinny być zadbane. Zdrowe, schludne, czyste. Nie muszą być nie wiadomo jak ułożone czy wybitne. Ale taką podstawę powinny spełniać, bo chyba bym uciekała.


No i to jednak praca codziennie. Niech rzuci kamieniem ten, kto nigdy nie stwierdził "a, umyję włosy rano, będą się ładniej układać świeżo po suszeniu", obudził się spóźniony, popsikał suchym szamponem i zawinął w koka.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:40 ----------




Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, który nigdy nie spalił/zniszczył sobie włosów jakimś super pomysłem.
Mogę rzucać i kilkoma kamieniami

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:32   #2926
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ja też rzucam kamieniem Nigdy nawet nie miałam w domu suchego szamponu i jak na razie nie planuję zakupu. Nigdy nie myję włosów rano, gdy wiem, że muszę rano wstać do pracy - nie ma opcji żebym wstała specjalnie wcześniej, żeby się z tym wyrobić.
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:39   #2927
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Ja też rzucam kamieniem Nigdy nawet nie miałam w domu suchego szamponu i jak na razie nie planuję zakupu. Nigdy nie myję włosów rano, gdy wiem, że muszę rano wstać do pracy - nie ma opcji żebym wstała specjalnie wcześniej, żeby się z tym wyrobić.
Ostatnio czytalam po angielsku artykuł, że suche szampony są strasznie szkodliwe i to...Naprawdę szkodliwe, bo rakotwórcze.

W sumie nikt chyba nie jest zaskoczony, ale żeby było aż tak źle? Kiedyś używałam suchych szamponow, ale oczywiście kiedy było to jedynym ratunkiem albo przy wyjątkowym "bad hair day".

Tutaj trudno mieć złudzenia co do produktu. Tym bardziej, że nie jest fajnie, kiedy "czuje się" go we włosach.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:48   #2928
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez magbeth Pokaż wiadomość
Zgłaszam się do rzucania kamieniem w suchy szampon i kok rano. Nigdy mi się nie zdarzyło, serio.
Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
Ja też rzucam kamieniem Nigdy nawet nie miałam w domu suchego szamponu i jak na razie nie planuję zakupu. Nigdy nie myję włosów rano, gdy wiem, że muszę rano wstać do pracy - nie ma opcji żebym wstała specjalnie wcześniej, żeby się z tym wyrobić.
Ja też. Mycie włosów jest dla mnie jak mycie zębów, po prostu codzienna rutyna i tyle, nie lubię, ale muszę odbębnić. Nigdy nie miałam suchego szamponu ani nie robiłam jakichś kombinacji z tuszowaniem przetłuszczonych włosów, bo zwyczajnie czuję, jak mam tłustą głowę, nie znoszę dotykać takiej przetrzymanej w smalcu skóry, brzydzi mnie to.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 13:49   #2929
Silje_
Rozeznanie
 
Avatar Silje_
 
Zarejestrowany: 2022-06
Wiadomości: 990
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Też spokojnie mogę rzucać kamieniami w sprawie włosów. Nigdy nie wyszłam z domu z tłustymi włosami. Myje je codziennie rano, nawet jeśli muszę wstać o 5. Nie farbowałam włosów, więc żadne fryzjerski eksperymenty i nieudane zabiegi nie miały miejsca.
Silje_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-11-06, 13:51   #2930
staska_stasia
Zakorzenienie
 
Avatar staska_stasia
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 9 734
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Dołączam do klubu rzucających kamieniami
Myję włosy codziennie, na ogół właśnie rano, przed pracą. Prędzej wyjdę głodna albo z niedokończonym makijażem, niż z brudnymi włosami.
Nigdy nie miałam suchego szamponu, kiedyś w weekend próbowałam zatuszować przetłuszczenie glinką, ale sypnęło mi się jej dużo za dużo więc od razu łeb pod prysznic.
I nie umiem wiązać koka na czubku głowy. Zresztą nie wiem, czy on by coś dał. W moim przypadku przetłuszczone włosy mocno tracą na objętości i widać prześwity między ich pasmami, a ponadto nieświeże włosy potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach.
Edit.
Co do nieudanych zabiegów, to u mnie nie ma szaleństw. Koloryzuję na kolor podobny do naturalnego, żeby nie było widać odrostów, ścinam na prosto. Jedyna wtopa to była w dzieciństwie, jak chciałam sobie zakręcić grzywkę na szczotkę (pal licho, że nie miałam grzywki). Włosy wplątały się w zęby szczotki, moja mama (na przemian śmiejąc się i płacząc) wyrywała kombinerkami zęby z tej szczotki, żeby rozplątać mi włosy

Edytowane przez staska_stasia
Czas edycji: 2022-11-06 o 13:52
staska_stasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:00   #2931
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
I nie umiem wiązać koka na czubku głowy. Zresztą nie wiem, czy on by coś dał. W moim przypadku przetłuszczone włosy mocno tracą na objętości i widać prześwity między ich pasmami, a ponadto nieświeże włosy potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach.
U mnie jest podobnie. Nigdy też nie rozumiałam, w jaki sposób kok miałby ukryć przetłuszczenie, bo u mnie to właśnie na skroniach najbardziej widać, że włosy są nieświeże, zbijają się w pasma, więc upięcie ich u góry tylko by to uwydatniło.
Być może mam taki typ włosów, na innym może taka metoda coś daje (chociaż dalej nie rozumiem jak). Koka na czubku głowy też u mnie nie da rady zrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:06   #2932
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Ja nosze często kok na czubku głowy, nauczyłam się w końcu, no ale na tłustych włosach to porażka. Tak jak piszecie na skroniach widać wszystko, imho to gorzej niż jakby zostawić rozpuszczone.
Myje głowę wieczorem, robię stosowne pielęgnacje wg planu i nigdy nie kładę się z wilgotnymi włosami. W ogóle ze względu na rozkład treningów nie wyobrażam sobie nie umyć głowy po i np. przeczekac do rana. Rano wstaje i mam wyjściowy łeb.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:16   #2933
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Dołączam do nierozumiejących, jak wiązanie włosów niby ukrywa tłustość.
Też myję codziennie rano, nawet jak kiedyś zaspałam do pracy, to w szybkim tempie umyłam. Teraz bym użyła jednak suchego szamponu i uzywam od święta, ale nie znoszę tego uczucia smalcu na głowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:23   #2934
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez staska_stasia Pokaż wiadomość
Dołączam do klubu rzucających kamieniami
Myję włosy codziennie, na ogół właśnie rano, przed pracą. Prędzej wyjdę głodna albo z niedokończonym makijażem, niż z brudnymi włosami.
Nigdy nie miałam suchego szamponu, kiedyś w weekend próbowałam zatuszować przetłuszczenie glinką, ale sypnęło mi się jej dużo za dużo więc od razu łeb pod prysznic.
I nie umiem wiązać koka na czubku głowy. Zresztą nie wiem, czy on by coś dał. W moim przypadku przetłuszczone włosy mocno tracą na objętości i widać prześwity między ich pasmami, a ponadto nieświeże włosy potrafią wydzielać nieprzyjemny zapach.
Edit.
Co do nieudanych zabiegów, to u mnie nie ma szaleństw. Koloryzuję na kolor podobny do naturalnego, żeby nie było widać odrostów, ścinam na prosto. Jedyna wtopa to była w dzieciństwie, jak chciałam sobie zakręcić grzywkę na szczotkę (pal licho, że nie miałam grzywki). Włosy wplątały się w zęby szczotki, moja mama (na przemian śmiejąc się i płacząc) wyrywała kombinerkami zęby z tej szczotki, żeby rozplątać mi włosy
Ja myje codziennie i nie mam co do tego przekonania, ale czuję, że niestety muszę codziennie myć włosy i nie mogę się od tego odzwyczaic.

Koczki robię tylko w domu i to czasami - one są po prostu bardzo wygodne, a ja nie lubię miec włosów przy twarzy jak przy rozpuszczonych, czy też kitki na plecach.

Ale estetycznie to koczki uważam za koszmar i nie wyobrażam sobie wyjść w takiej fryzurze do ludzi.

Zastanawiam się kiedy ta moda wreszcie minie.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:29   #2935
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Koczki, kucyki itd bardzo lubie, tak mi wygodnie i uwazam ze mi pasuje. Nie ma to nic wspolnego z modą. Ale wlosy czyste, jak widze u kogos brudne to mam gesią skorke.
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:32   #2936
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Ja myje codziennie i nie mam co do tego przekonania, ale czuję, że niestety muszę codziennie myć włosy i nie mogę się od tego odzwyczaic.

Koczki robię tylko w domu i to czasami - one są po prostu bardzo wygodne, a ja nie lubię miec włosów przy twarzy jak przy rozpuszczonych, czy też kitki na plecach.

Ale estetycznie to koczki uważam za koszmar i nie wyobrażam sobie wyjść w takiej fryzurze do ludzi.

Zastanawiam się kiedy ta moda wreszcie minie.


Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
czasem wychodzę w koczkach i średnio mnie to obchodzi w sumie czy to modne i czy dobrze wygląda a czy to przeświadczenie, że nie powinno się myć włosów codziennie, nie zostało już przypadkiem obalone?
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:34   #2937
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 498
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Mi nie chodzi o super fryzurę czy fryzurę, ale jak widzę, ze ktoś ma po prostu popalone włosy, nieuczesane, posklejane, z nieśmiertelnym kokiem na czubku, to jest to dla mnie antywizytówka, nie rozumiem jak można tak przychodzić do jakiejkolwiek pracy w ogóle xd


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nie widzę nic złego w koku, dla mnie bardzo estetyczna i przede wszystkim wygodna fryzura, sama ultraczęsto chodzę (chociaż zwykle robię takiego przy karku, bardzo mi się podoba, dla mnie całkiem elegancka fryzura, na pewno nie niechlujna). I zwłaszcza w przypadku pracy typu fryzjer jak dla mnie dobra, bo włosy nie latają wszędzie tak jak w kitce czy już w ogóle rozpuszczone.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
U mnie jest podobnie. Nigdy też nie rozumiałam, w jaki sposób kok miałby ukryć przetłuszczenie, bo u mnie to właśnie na skroniach najbardziej widać, że włosy są nieświeże, zbijają się w pasma, więc upięcie ich u góry tylko by to uwydatniło.
Być może mam taki typ włosów, na innym może taka metoda coś daje (chociaż dalej nie rozumiem jak). Koka na czubku głowy też u mnie nie da rady zrobić.
Nie chodzi, że ukryje, tylko żeby zamaskować zbijanie się włosów w strąki na długości poprzez ich schowanie w koka. Jak się do tego machnie suchy szampon to jako tako to wygląda, wiadomo, że nie idealnie, ale na pewno lepiej niż rozpuszczone tłuste. Ale ja też jak tylko mogę to myję, też nie lubię uczucia suchego szamponu na włosach, zwykle myję codziennie

Edytowane przez d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75
Czas edycji: 2022-11-06 o 14:35
d1f8ef2008dea6bb47d7416400721be959008b42_63b3700256c75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:41   #2938
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Cytat:
Napisane przez karawanna Pokaż wiadomość
czasem wychodzę w koczkach i średnio mnie to obchodzi w sumie czy to modne i czy dobrze wygląda a czy to przeświadczenie, że nie powinno się myć włosów codziennie, nie zostało już przypadkiem obalone?
No zapewne nie powinno, ale niektórzy muszą

Ale jak włosy są nieswieże, to ja już wolę spięte - chociaż w kitke. Lepsze to niż- przepraszam - tzw. "smętne straki".

Co nie zmienia faktu, że to trudno ukryć i też nie rozumiem przekonania, że wystarczy tylko zrobić koczek i to załatwia sprawę. A często nie załatwia, bo włosy po prostu wyglądają okropnie "no matter what" i trzeba je umyć.

Jak to ktoś określił metoda typu "pudrowanie syfa" (jak to strasznie brzmi, swoją drogą ) nie zdaje egzaminu.

Wysłane z mojego SM-A202F przy użyciu Tapatalka
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 14:48   #2939
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Skore głowy powinno się myć tak często, jak dana skóra tego potrzebuje.

Estetyka zaś rzecz względna, tak samo jak to co kładziemy na talerz czy wciągamy na grzbiet. Higiena to inna para kaloszy i zgadzam się z tym wcześniejszym stwierdzeniem o pudrowaniu syfa - ani to ładne ani właściwie skuteczne.
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-06, 15:10   #2940
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 76.

Jezu, znowu się zaczyna o codziennym myciu włosów?
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-12-04 17:43:47


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:13.