Mamy grudniowe 2021 🤩 - Strona 98 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2021-07-16, 08:50   #2911
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

U mnie, przy bliźniakach, wszystkie czynności których się bałam wykonywał mąż. On ma 4 młodszych braci - z czego jeden 16 lat młodszy i jeden młodszy o 19 lat. Miał chlopina wprawę, a ja nigdy nie miałam styczności z noworodkiem czy niemowlakiem, świadomie i z premedytacją unikałam kontaktów z dziećmi

Co do CC - ja po czułam się rewelacyjnie. Fakt, trochę bolało miejsce cięcia, ale nie na tyle, żeby mnie to uziemilo. W szpitalu odmawiałam przeciwbólowych. Ogólnie bardzo szybko smigalam i mąż z moją mamą musieli mnie stopować, bo od razu chciałam wszystko robić. Jedyne za co się nie łapałam to dźwiganie czegoś co byłoby cięższe niż moje dzieci.

W poniedziałek mam wizytę, może w końcu się dowiem kto tam u mnie mieszka. Chciałabym zacząć powoli przebierać rzeczy po bliźniakach, bo jednak mam tego bardzo dużo i trochę czasu mi z tym zejdzie.

A tak poza tym, to szukam łóżek dla moich diabełków i tyle tego jest, że aż mnie głowa rozbolała

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 09:11   #2912
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Wiedzminka, jesteś mamą bliźniaków? My tu boimy przy jednym, a co mówić przy dwóch, to dopiero podwójnie roboty mieliście. Szczęście, że Twój się nie bał i ogarniał. Mój tż boi się wziąć na ręce niemowlaka, a co dopiero żeby mi pomagał

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 09:19   #2913
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Tak, tak, mam bliźniaki - chłopca i dziewczynkę. Za 3 tygodnie skończą 2 lata

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 09:25   #2914
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

A teraz już przyjemniej My wyjeżdżamy na "wakacje" w poniedziałek do Szwajcarii. Musiałam do ZUSu zgłosić zmianę adresu przebywania na zwolnieniu chorobowym, ale oprócz wiszenia na słuchawce przez 2h nie było z tym większego problemu. Dla dziewczyn, które są na zwolnieniach przypominajka, że jest obowiązek takiego zgłoszenia.

W mojej okolicy od 3 dni burze to w połączeniu z alergią zniechęca mnie do życia Mam nadzieje, że teraz na wyjeździe odpocznę chwile od upałów i alergenów. Ginekolog na moje pytanie czy widzi jakieś przeciwskazanie do naszego wyjazdu i podróży samochodem jakby nie patrzeć 1350km w jedną stronę rzekł tylko "czy w Szwajcarii są też kobiety w ciąży? Jak tak to proszę śmiało jechać tylko robić częste przystanki po drodze". My akurat chce my rozłożyć sama podróż na 3 etapy (2 noclegi po drodze), a podróżując samochodem z psem i tak zatrzymujemy się co 1,5-2h. Ja zresztą ostatnio często jem i nie wyobrażam sobie nie robić postoi.


...


Hej, ja z mam styczniowych, ale pewnie na grudzien sie zalapie.


Ja obecnie tez jestem na l4, ale nie planuje wyjazdow zagranicznych, najwyzej wypad na weekend.


Czy ginekolog wpisal Ci w kartoteke, ze mozesz podrozowac, albo ze jest to podroz dla zdrowia? W razie kontroli moglabys miec problem, gdyby tego nie bylo. Na forum prawnym kiedys czytalam, ze musi byc to odnotowane w kartotece a nie tylko, rzucone haslo przez gina.




Troche zgubilam sie w watku, ale czytalam post przyszlej mamy o tym, ze musi isc do okulisty, aby sprawdzic czy moze rodzic sn. Rozumiem, ze tu chodzi o badanie dna oka?
W 1 ciazy mialam cc z innych przyczyn, ale jak poszlam po porodzie do okulisty to na mnie nakrzyczala, ze szczescie, ze mialam cc. Ja mam obecnie wade -3.5-3.75
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 09:59   #2915
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Monicka właśnie chodzi głównie o to, że może się przesunąć w łóżeczku i zasłonić buzię. Tak samo może przypadkowo złapać taki warkocz albo pościel i się nakryć.
Co do spania z dzieckiem to się nie wypowiem, nie przekonuje mnie to. Ja się dużo wiercę w nocy i bałabym się, że je zgniotę czy właśnie przypadkiem przykryję.
Najlepiej żeby dziecko spało na płaskim, poduszka tylko na zalecenie lekarza.

Co do noworodków to mój jest trochę przerażony. U rodzeństwa brał dzieciaki na ręce dopiero jak powoli zaczynały siadać, jedynie bratanicę trzymał na chrzcie, ale sam mówi, że się bał Ja też nie miałam do czynienia, bo jak siostra urodziła to mieszkałyśmy w różnych miastach i w ogóle byłam anty dzieciowa

Konwalia ja pisałam o okuliście. Mam jaskrę i zdarzają się problemy z ciśnieniem w oku. Zależy jak będzie przebiegać w całej ciąży, jak byłam w 9tc to było całkiem ok, ale już początkiem czerwca było blisko granicy. Jeśli będzie rosło w ciąży, albo częste skoki to nie dostanę zgody na SN, bo może dojść do większych uszkodzeń (u mnie choroba szybko postępuje, pewnie miałabym zabieg w tym roku, gdyby nie ciąża). Ale jeśli wszystko będzie ok to wolałabym rodzić naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:00   #2916
Eneajla
Zakorzenienie
 
Avatar Eneajla
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 6 974
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88811129]A teraz już przyjemniej My wyjeżdżamy na "wakacje" w poniedziałek do Szwajcarii. Musiałam do ZUSu zgłosić zmianę adresu przebywania na zwolnieniu chorobowym, ale oprócz wiszenia na słuchawce przez 2h nie było z tym większego problemu. Dla dziewczyn, które są na zwolnieniach przypominajka, że jest obowiązek takiego zgłoszenia.

W mojej okolicy od 3 dni burze to w połączeniu z alergią zniechęca mnie do życia Mam nadzieje, że teraz na wyjeździe odpocznę chwile od upałów i alergenów. Ginekolog na moje pytanie czy widzi jakieś przeciwskazanie do naszego wyjazdu i podróży samochodem jakby nie patrzeć 1350km w jedną stronę rzekł tylko "czy w Szwajcarii są też kobiety w ciąży? Jak tak to proszę śmiało jechać tylko robić częste przystanki po drodze". My akurat chce my rozłożyć sama podróż na 3 etapy (2 noclegi po drodze), a podróżując samochodem z psem i tak zatrzymujemy się co 1,5-2h. Ja zresztą ostatnio często jem i nie wyobrażam sobie nie robić postoi.


...


Hej, ja z mam styczniowych, ale pewnie na grudzien sie zalapie.


Ja obecnie tez jestem na l4, ale nie planuje wyjazdow zagranicznych, najwyzej wypad na weekend.


Czy ginekolog wpisal Ci w kartoteke, ze mozesz podrozowac, albo ze jest to podroz dla zdrowia? W razie kontroli moglabys miec problem, gdyby tego nie bylo. Na forum prawnym kiedys czytalam, ze musi byc to odnotowane w kartotece a nie tylko, rzucone haslo przez gina.




Troche zgubilam sie w watku, ale czytalam post przyszlej mamy o tym, ze musi isc do okulisty, aby sprawdzic czy moze rodzic sn. Rozumiem, ze tu chodzi o badanie dna oka?
W 1 ciazy mialam cc z innych przyczyn, ale jak poszlam po porodzie do okulisty to na mnie nakrzyczala, ze szczescie, ze mialam cc. Ja mam obecnie wade -3.5-3.75[/QUOTE]A to wada minusowa może być powodem do cc? O kurczę, mi gin nic nie mówił a ja mam wadę - 3

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wymiana wszystkowątek:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1268152
Eneajla jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:10   #2917
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Hej dziewczyny, ja przez te upały śpię po 10-11 godzin a mój Gdańsk wszystko teraz omija i burze i jakieś fajne deszcze.

Wada wzroku może być wskazaniem do cc, pytalam o to moją ginekolog bo sama mam wade wzroku ale powiedziała, że jeśli jest tylko wada bez problemów z ciśnieniem w oku itp to martwić się trzeba przy wadach - 6 i więcej.

Dodam, że ja noszę soczewki w ciąży co niby jest niewskazane ale byłam u optometrysty i moje soczewki wciąż idealnie przylegają do oka więc mogę nosić

Ja spania z dzieckiem w jednym łóżku nie biorę pod uwagę, mój TZ tak samo. Bałabym się bo on śpi bardzo twardo, wiele razy kładł się przez sen na mnie i nawet tego nie czuł a co dopiero jakby się przełożył na małe dziecko. Pies też zawsze ucieka bo go przygniata w nocy.

Mi się mega podobają te ochraniacze do łóżeczek o myślałam o owinięciu bardziej szczebelek ale z drugiej myślę też nad zawijaniem dziecka w te rożki czy jak to się nazywa. Ale pojde na kurs to się będę pytać.

Co do Zusu to oni ostatnio dość często sprawdzają kobiety w ciąży. Ja miałam spory problem bo przeprowadziłam się jakiś miesiąc temu do mojej babci a sama nie moglam zmienić adresu zamieszkania. Jeśli jesteście zatrudnione musi to zrobić firma w której pracujecie. Kadrowe się tak z tym ociagaly, że dopiero jak zagroziłam pójściem do zusu i złożeniem na pracodawcę skargi to zrobiły. To samo będzie czekało mnie bliżej porodu bo wtedy przeprowadzamy się do naszego domu poza Gdańsk. Więc też na nowo będę musiała się kłócić z kadrami o to. O i we wrześniu biorę ślub to nazwisko też do zmienienia będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 10:38   #2918
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
Czesc bojatoja,ja również mam 17+4 ale jestes w domu? Trzymam kciuki.
Tak, w domu

Cytat:
Napisane przez Eneajla Pokaż wiadomość


Jakiś niepokój czuję i nie mogę spać, a jak zasnę to koszmary mam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja przez ostatnie dni mam koszmary. A to pogrzeby A to że plamie, że pies mnie atakuje, dzisiaj np.ze krwawie, jestem w szpitalu itd. Bardzo nie lubię tych snów bo mnie dołują.

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość

Zazdroszczę wyprawek,Czy ktoś tak jak ja nie ma jeszcze nic? a czy któraś z nas jeszcze pracuje?
Ja pracuje Mam pracę biurową więc w sumie większość dnia przesiedze przed kompem, ale ostatnio też stresową bo mamy kontrol urzędu wojewódzkiego. Szczerze powiedziawszy lepiej jak chodzę, bo nie mam czasu "myśleć " i szybciej dni lecą. W tym tygodniu będę sama w dziale, ale w ostatni tydzień lipca idę na 2tygodniowy urlop

Co do wyprawki, to mam dużo rzeczy po synu, ale nie wiem w jakim stanie bo już 8 lat leżą na strychu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:41   #2919
zyjesiedalej
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 1 184
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

I te ciuchy z cool club to nie jest bawelna organiczna niestety,tylko nabijanie w butelke klientow.

A dostala ktoras z Was juz jakas wypłatę z zus? Ja mam juz kilka dni w maju z zus,ale jeszcze nic a nic.
__________________
Can anybody find me somebody to love?
zyjesiedalej jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:41   #2920
Patti_1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-05
Wiadomości: 774
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Z tym spaniem z dzieckiem to ja też się tak wzbraniałam, że nie dam rady, bo coś tam. A jak przyszło co do czego i zmęczenie wygrało z pierdyliard którymś odkładaniem a bezsilność z płaczem, który pojawiał się zaraz po włożeniu do łóżeczka to zrezygnowałam.. i po pierszej pobudce nocnej zostawiałam u nas w łóżku, od swojej strony oczywiście, bo tż nie ufam a ja śpie przy młodym bardzo czujnie.
Ale każde dziecko jest inne, i mam nadzieję, że drugie jednak będzie "odkładalne"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Żyjesiedalej, na zwolnieniu przecież dalej dostajesz wypłate od pracodawcy.

Edytowane przez Patti_1
Czas edycji: 2021-07-16 o 10:43
Patti_1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:47   #2921
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

U mnie dzieciaki od początku spały w swoich łóżeczkach. Bardzo mało spały z nami. Czasem młoda lądowała u mnie w łóżku, jak się przebudziła po 5, a mąż akurat wychodził do pracy.
No i był jeszcze rok temu okres około miesiąca jak dzieciaki nawet w nocy spały w wózku. Młody był po operacji, miał ranę przez całą głowę (od ucha do ucha), a on się bardzo kręci przez sen i jak uderzał główką w szczebelki to się od razu budził z płaczem z bólu.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 10:51   #2922
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez Patti_1 Pokaż wiadomość
Z tym spaniem z dzieckiem to ja też się tak wzbraniałam, że nie dam rady, bo coś tam. A jak przyszło co do czego i zmęczenie wygrało z pierdyliard którymś odkładaniem a bezsilność z płaczem, który pojawiał się zaraz po włożeniu do łóżeczka to zrezygnowałam.. i po pierszej pobudce nocnej zostawiałam u nas w łóżku, od swojej strony oczywiście, bo tż nie ufam a ja śpie przy młodym bardzo czujnie.
Ale każde dziecko jest inne, i mam nadzieję, że drugie jednak będzie "odkładalne"

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Żyjesiedalej, na zwolnieniu przecież dalej dostajesz wypłate od pracodawcy.
To zalezy od firmy. Z reguły jeśli jest więcej niż 20 pracowników w firmie to płaci firma a jeśli mniej to ZUS. U mnie mimo, że firma ma dużo pracowników liczy się to ile osób jest na danej księgarni ( bo jestem księgarzem : P człowiekiem od książek) i wypłaty wypłaca mi ZUS. Na danej księgarni mamy po 4 - 5 osób a jest ich sporo w Polsce więc wychodzi grubo ponad 20 pracowników w firmie. A wiem, że wypłaca mi ZUS bo mam wyplanaca średnia od lipca do lipca i tak dalej więc w każdym miechu inna wypłata mi wpływa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Cytat:
Napisane przez Wiedzminkaa Pokaż wiadomość
U mnie dzieciaki od początku spały w swoich łóżeczkach. Bardzo mało spały z nami. Czasem młoda lądowała u mnie w łóżku, jak się przebudziła po 5, a mąż akurat wychodził do pracy.
No i był jeszcze rok temu okres około miesiąca jak dzieciaki nawet w nocy spały w wózku. Młody był po operacji, miał ranę przez całą głowę (od ucha do ucha), a on się bardzo kręci przez sen i jak uderzał główką w szczebelki to się od razu budził z płaczem z bólu.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Biedny ten twój maluszek : ( mam nadzieję, że mu lepiej po operacji i że już wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:54   #2923
Wiedzminkaa
Rozeznanie
 
Avatar Wiedzminkaa
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 937
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Jesteśmy po dwóch kontrolach u neurochirurga i wszystko jest dobrze. Czeka nas jeszcze kontrola u okulisty i jak wszystko będzie ok, to jeszcze jedna kontrola z neurochirurgiem. Ale młodemu blizna przez całą głowę zostanie na całe życie.

Wysłane z mojego CPH1941 przy użyciu Tapatalka
Wiedzminkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:54   #2924
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
I te ciuchy z cool club to nie jest bawelna organiczna niestety,tylko nabijanie w butelke klientow.

A dostala ktoras z Was juz jakas wypłatę z zus? Ja mam juz kilka dni w maju z zus,ale jeszcze nic a nic.
Ja mam w jednej firmie bezpośrednio z zusu, w drugiej dostaje przez firmę. ZUS mnie przejął 10 maja.
Jak pracujesz w firmie poniżej 20 osób to wejdź sobie na pue ZUS do zakładki świadczeniobiorca to tam będzie data wypłaty środków. Mój oddział zusu działa sprawnie, jak zapomniałyśmy wysłać wniosek o wypłatę i poszło w niedzielę, to we wtorek była decyzja i kasa po tygodniu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:55   #2925
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez cichazabka Pokaż wiadomość
Monicka właśnie chodzi głównie o to, że może się przesunąć w łóżeczku i zasłonić buzię. Tak samo może przypadkowo złapać taki warkocz albo pościel i się nakryć.
Co do spania z dzieckiem to się nie wypowiem, nie przekonuje mnie to. Ja się dużo wiercę w nocy i bałabym się, że je zgniotę czy właśnie przypadkiem przykryję.
Najlepiej żeby dziecko spało na płaskim, poduszka tylko na zalecenie lekarza.

Co do noworodków to mój jest trochę przerażony. U rodzeństwa brał dzieciaki na ręce dopiero jak powoli zaczynały siadać, jedynie bratanicę trzymał na chrzcie, ale sam mówi, że się bał Ja też nie miałam do czynienia, bo jak siostra urodziła to mieszkałyśmy w różnych miastach i w ogóle byłam anty dzieciowa

Konwalia ja pisałam o okuliście. Mam jaskrę i zdarzają się problemy z ciśnieniem w oku. Zależy jak będzie przebiegać w całej ciąży, jak byłam w 9tc to było całkiem ok, ale już początkiem czerwca było blisko granicy. Jeśli będzie rosło w ciąży, albo częste skoki to nie dostanę zgody na SN, bo może dojść do większych uszkodzeń (u mnie choroba szybko postępuje, pewnie miałabym zabieg w tym roku, gdyby nie ciąża). Ale jeśli wszystko będzie ok to wolałabym rodzić naturalnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

A to jest badane przez badania dna oka? Czy ten plyn, ktory zakraplaja oczy jest szkodliwy dla plodu w ciazy? Orientujesz sie, kiedy nalezy zrobic ostatnie badanie, zeby bylo miarodajne?


Widzialam, ze pisalyscie o lozeczkach. ja po moich doswiadczeniach moge powiedziec, ze nie mialam zadnych zabawek, ozdobnikow itp w lozeczku. Corka spala w kokonie (kojec, gniazdo tez na to mowia) i bylam spokojna. Pozniej zima spala w spiworku. Raz gdy miala kilka miesiecy nakrylam ja pielucha tetrowa w ciagu dnia i po chwili, gdy wrocilam zajrzec co robi to miala cala glowe owinieta ta pielucha. Na szczescie szybko zauwazylam. Do 10ms stosowalam u niej babysense monitor oddechu. Mielismy zakupiony przed porodem. Pozniej jak sie urodzila to pediatra na kazdej wizycie mnie straszyl smiercia lozeczkowa. Detektor wlaczyl sie raz w nocy, ale dziecko wtedy spalo. Mala sie nawet nie obudzila. Dlatego nie wiem czy faktycznie sie cos dzialo tzn bezdech albo moze nawalil.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:55   #2926
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

A po porodzie obawiam się baby bluesa. Z synem złapał mnie zaraz po cc, na szczęście trwał krótko, bo "tylko" przez pobyt w szpitalu, czyli tydzień. Po powrocie do domu nagle się odmieniło i cieszyłam się na maksa macierzyństwem. Ale okres szpitala był straszny. Nie spodziewałam się, że może mnie spotkać taki stan, bo tak bardzo pragnęliśmy dziecka. Więc tego się boję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 10:57   #2927
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Eneajla, podobno wieksze wady moga byc wskazaniem, ale tak jak cichazabka napisala o to cisnienie w oku chodzi.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:00   #2928
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Badanie dna oka spokojnie możesz robić w ciąży. Ja mam zalecenie kontroli co 2-3 miesiące, chyba że coś mnie zaniepokoi to częściej. Na każdej wizycie mam trochę więcej badań, bo mam w trakcie badania dodatkowo drugie krople ze znieczuleniem, ale nie są szkodliwe.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:12   #2929
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez zyjesiedalej Pokaż wiadomość
I te ciuchy z cool club to nie jest bawelna organiczna niestety,tylko nabijanie w butelke klientow.

A dostala ktoras z Was juz jakas wypłatę z zus? Ja mam juz kilka dni w maju z zus,ale jeszcze nic a nic.
Hmmm, ale w sensie, że od maja nie dostajesz wypłaty? To jakoś długo. Ale ja to mam na pewno z firmy, bo jestem zatrudniona w dużej i mi wpada co miesiąc.
Cytat:
Napisane przez izdao Pokaż wiadomość
To zalezy od firmy. Z reguły jeśli jest więcej niż 20 pracowników w firmie to płaci firma a jeśli mniej to ZUS. U mnie mimo, że firma ma dużo pracowników liczy się to ile osób jest na danej księgarni ( bo jestem księgarzem : P człowiekiem od książek) i wypłaty wypłaca mi ZUS. Na danej księgarni mamy po 4 - 5 osób a jest ich sporo w Polsce więc wychodzi grubo ponad 20 pracowników w firmie. A wiem, że wypłaca mi ZUS bo mam wyplanaca średnia od lipca do lipca i tak dalej więc w każdym miechu inna wypłata mi wpływa.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:51 ---------- Poprzedni post napisano o 09:50 ----------

Biedny ten twój maluszek : ( mam nadzieję, że mu lepiej po operacji i że już wszystko jest ok.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to nie jest tak, że zawsze jest wypłacana średnia z ostatnich 12 miesięcy? Niezależnie kto wypłaca? U mnie pracodawca jest duża firma, więc jestem przekonana, że to firma mi wypłaca, a potem rozlicza się dopiero z zusem. A też normalnie mam policzona średnia i co miesiąc inna wypłata jak ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-16, 11:16   #2930
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Co do Zusu to oni ostatnio dość często sprawdzają kobiety w ciąży. Ja miałam spory problem bo przeprowadziłam się jakiś miesiąc temu do mojej babci a sama nie moglam zmienić adresu zamieszkania. Jeśli jesteście zatrudnione musi to zrobić firma w której pracujecie. Kadrowe się tak z tym ociagaly, że dopiero jak zagroziłam pójściem do zusu i złożeniem na pracodawcę skargi to zrobiły. To samo będzie czekało mnie bliżej porodu bo wtedy przeprowadzamy się do naszego domu poza Gdańsk. Więc też na nowo będę musiała się kłócić z kadrami o to. O i we wrześniu biorę ślub to nazwisko też do zmienienia będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


A probowalas przez pue napisac do zusu albo zadzwonic do nich? Ja w 1 ciazy zmienialm adres zamieszkania i wtedy lekarzowi powiedzialam, ze ma wpisac inny adres na zwolnieniu lekarskim. Wtedy na ten adres ze zwolnienia kontroluja.

Czytalam, ze jak sie zmienia miejsce zamieszkania mozna napisac do Zusu list polecony w zwiazku z tym.
Ja nawet nie myslalam, zeby firme o takie rzeczy prosic. Pracuje tam pareset ludzi i nikt by nade mna nie latal. Tym bardziej, ze wszystkie sprawy kadrowe zalatwia sie tylko przez e maila.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:27   #2931
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88811459]Co do Zusu to oni ostatnio dość często sprawdzają kobiety w ciąży. Ja miałam spory problem bo przeprowadziłam się jakiś miesiąc temu do mojej babci a sama nie moglam zmienić adresu zamieszkania. Jeśli jesteście zatrudnione musi to zrobić firma w której pracujecie. Kadrowe się tak z tym ociagaly, że dopiero jak zagroziłam pójściem do zusu i złożeniem na pracodawcę skargi to zrobiły. To samo będzie czekało mnie bliżej porodu bo wtedy przeprowadzamy się do naszego domu poza Gdańsk. Więc też na nowo będę musiała się kłócić z kadrami o to. O i we wrześniu biorę ślub to nazwisko też do zmienienia będzie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]


A probowalas przez pue napisac do zusu albo zadzwonic do nich? Ja w 1 ciazy zmienialm adres zamieszkania i wtedy lekarzowi powiedzialam, ze ma wpisac inny adres na zwolnieniu lekarskim. Wtedy na ten adres ze zwolnienia kontroluja.

Czytalam, ze jak sie zmienia miejsce zamieszkania mozna napisac do Zusu list polecony w zwiazku z tym.
Ja nawet nie myslalam, zeby firme o takie rzeczy prosic. Pracuje tam pareset ludzi i nikt by nade mna nie latal. Tym bardziej, ze wszystkie sprawy kadrowe zalatwia sie tylko przez e maila.[/QUOTE]Zgodnie z prawem jeśli jesteś zatrudniona a zmieniasz miejsce zamieszkania musisz powiadomić pracodawcę o tym fakcie i z tego co wiem powinno się to zrobić w ciągu 3 dni. Potem pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie tego faktu do Zusu. Przez PUE nie da się w takim wypadku zmienić danych bo ta opcja jest zablokowana a jedyne co można im wysłać to pismo, które jest skierowane do pracodawców i osób które pracodawcy nie mają. Dzwonilam do zusu i takie informacje podała mi też Pani, która tam pracuje. Jeśli w ciągu 7 dni pracodawca tego nie zgłosi masz prawo zgłosić do ZUS reklamację i oni się kontaktują z pracodawcą. Co innego jest jeśli wyjeżdżasz np na 2 tygodnie do rodziny, wtedy to ty zgłaszasz do Zus zmianę miejsca pobytu. Ja na PUE mam 2 zakładki: zameldowanie, zamieszkanie i pobyt na zwolnieniu.

Moja firma mi udzieliła takiej informacji, że to Zus mi płaci więc chyba tak jest : P nawet jeśli nie to najważniejsze żeby dostać wypłatę nieważne skąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

3 zakładki oczywiście *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:27 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

Cytat:
Napisane przez izdao Pokaż wiadomość
A probowalas przez pue napisac do zusu albo zadzwonic do nich? Ja w 1 ciazy zmienialm adres zamieszkania i wtedy lekarzowi powiedzialam, ze ma wpisac inny adres na zwolnieniu lekarskim. Wtedy na ten adres ze zwolnienia kontroluja.

Czytalam, ze jak sie zmienia miejsce zamieszkania mozna napisac do Zusu list polecony w zwiazku z tym.
Ja nawet nie myslalam, zeby firme o takie rzeczy prosic. Pracuje tam pareset ludzi i nikt by nade mna nie latal. Tym bardziej, ze wszystkie sprawy kadrowe zalatwia sie tylko przez e maila.
Zgodnie z prawem jeśli jesteś zatrudniona a zmieniasz miejsce zamieszkania musisz powiadomić pracodawcę o tym fakcie i z tego co wiem powinno się to zrobić w ciągu 3 dni. Potem pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie tego faktu do Zusu. Przez PUE nie da się w takim wypadku zmienić danych bo ta opcja jest zablokowana a jedyne co można im wysłać to pismo, które jest skierowane do pracodawców i osób które pracodawcy nie mają. Dzwonilam do zusu i takie informacje podała mi też Pani, która tam pracuje. Jeśli w ciągu 7 dni pracodawca tego nie zgłosi masz prawo zgłosić do ZUS reklamację i oni się kontaktują z pracodawcą. Co innego jest jeśli wyjeżdżasz np na 2 tygodnie do rodziny, wtedy to ty zgłaszasz do Zus zmianę miejsca pobytu. Ja na PUE mam 2 zakładki: zameldowanie, zamieszkanie i pobyt na zwolnieniu.

Moja firma mi udzieliła takiej informacji, że to Zus mi płaci więc chyba tak jest : P nawet jeśli nie to najważniejsze żeby dostać wypłatę nieważne skąd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:25 ---------- Poprzedni post napisano o 10:25 ----------

3 zakładki oczywiście *

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]No i oczywiście to nie jest proszenie pracodawcy o zmianę a jego obowiązek prawo się zmienia i obowiązki również.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:28   #2932
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88811448]Hmmm, ale w sensie, że od maja nie dostajesz wypłaty? To jakoś długo. Ale ja to mam na pewno z firmy, bo jestem zatrudniona w dużej i mi wpada co miesiąc.A to nie jest tak, że zawsze jest wypłacana średnia z ostatnich 12 miesięcy? Niezależnie kto wypłaca? U mnie pracodawca jest duża firma, więc jestem przekonana, że to firma mi wypłaca, a potem rozlicza się dopiero z zusem. A też normalnie mam policzona średnia i co miesiąc inna wypłata jak ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]
Pierwszy miesiac czy tam 33 dni placi pracodawca a pozniej nadal przelew dostajesz pracodawcy, ale to sa pieniadze od zusu. Oni sie wtedy miedzy soba rozliczaja. Tak to wyglada w przypadku duzej firmy.

Masz co miesiac inna wyplate? A nie jest to kwestia roznicy, bo miesiac ma np 30 a inny 31 dni? Oni chyba placa za dzien i pozniej to sie mnozy razy dni w ms.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:32   #2933
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88811499]Pierwszy miesiac czy tam 33 dni placi pracodawca a pozniej nadal przelew dostajesz pracodawcy, ale to sa pieniadze od zusu. Oni sie wtedy miedzy soba rozliczaja. Tak to wyglada w przypadku duzej firmy.

Masz co miesiac inna wyplate? A nie jest to kwestia roznicy, bo miesiac ma np 30 a inny 31 dni? Oni chyba placa za dzien i pozniej to sie mnozy razy dni w ms.[/QUOTE]Jeśli dostajesz premie razem z wypłatą i w związku z tym co miesiąc możesz dostawać inny przelew od firmy to potem na zwolnieniu też tak jest.

Możliwe że wcześniej dziewczyny same to zgłaszały do ZUS że mają zmieniony np adres zamieszkania bo od 20 grudnia 2020 weszło rozporządzenie w którym jest to obowiązkiem pracodawcy. Oni to zmieniają programem w chwile dosłownie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:40   #2934
cichazabka
...
 
Avatar cichazabka
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: SBI/SK
Wiadomości: 4 320
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;88811448]Hmmm, ale w sensie, że od maja nie dostajesz wypłaty? To jakoś długo. Ale ja to mam na pewno z firmy, bo jestem zatrudniona w dużej i mi wpada co miesiąc.A to nie jest tak, że zawsze jest wypłacana średnia z ostatnich 12 miesięcy? Niezależnie kto wypłaca? U mnie pracodawca jest duża firma, więc jestem przekonana, że to firma mi wypłaca, a potem rozlicza się dopiero z zusem. A też normalnie mam policzona średnia i co miesiąc inna wypłata jak ty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]

Jest wypłacana średnia z 12mcy, chyba że była zmiana etatu lub stanowiska. Ja miałam zmianę z 1/2 na cały od sierpnia i tylko te miesiące mi się liczą. Kwota z tego co pamiętam, zależy od ilości dni roboczych w miesiącu.
__________________
Insta

13.10
27.11
cichazabka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:42   #2935
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88811499]Pierwszy miesiac czy tam 33 dni placi pracodawca a pozniej nadal przelew dostajesz pracodawcy, ale to sa pieniadze od zusu. Oni sie wtedy miedzy soba rozliczaja. Tak to wyglada w przypadku duzej firmy.

Masz co miesiac inna wyplate? A nie jest to kwestia roznicy, bo miesiac ma np 30 a inny 31 dni? Oni chyba placa za dzien i pozniej to sie mnozy razy dni w ms.[/QUOTE]Tak faktycznie to może chodzić o tę różnicę dni w miesiącu, bo to minimalne różnice. Zdziwiłam się jednak najbardziej z tego, że ktoś pisał jak od maja nie dostaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:43   #2936
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Zgodnie z prawem jeśli jesteś zatrudniona a zmieniasz miejsce zamieszkania musisz powiadomić pracodawcę o tym fakcie i z tego co wiem powinno się to zrobić w ciągu 3 dni. Potem pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie tego faktu do Zusu. Przez PUE nie da się w takim wypadku zmienić danych bo ta opcja jest zablokowana a jedyne co można im wysłać to pismo, które jest skierowane do pracodawców i osób które pracodawcy nie mają. Dzwonilam do zusu i takie informacje podała mi też Pani, która tam pracuje. Jeśli w ciągu 7 dni pracodawca tego nie zgłosi masz prawo zgłosić do ZUS reklamację i oni się kontaktują z pracodawcą. Co innego jest jeśli wyjeżdżasz np na 2 tygodnie do rodziny, wtedy to ty zgłaszasz do Zus zmianę miejsca pobytu. Ja na PUE mam 2 zakładki: zameldowanie, zamieszkanie i pobyt na zwolnieniu.

...


To powiem Ci szczerze, ze w 1 ciazy w firmie nie zglaszalam zmiany zamieszkania. Pilnowalam tylko, zeby na zwolnieniu byl zawsze dobry adres. Nikt sie nie przyczepil.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:45   #2937
izdao
Raczkowanie
 
Avatar izdao
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 288
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

[1=068f17c74a689af16414de9 9cf46e6ba382cfcbb_626f10f 213472;88811564]Zgodnie z prawem jeśli jesteś zatrudniona a zmieniasz miejsce zamieszkania musisz powiadomić pracodawcę o tym fakcie i z tego co wiem powinno się to zrobić w ciągu 3 dni. Potem pracodawca ma 7 dni na zgłoszenie tego faktu do Zusu. Przez PUE nie da się w takim wypadku zmienić danych bo ta opcja jest zablokowana a jedyne co można im wysłać to pismo, które jest skierowane do pracodawców i osób które pracodawcy nie mają. Dzwonilam do zusu i takie informacje podała mi też Pani, która tam pracuje. Jeśli w ciągu 7 dni pracodawca tego nie zgłosi masz prawo zgłosić do ZUS reklamację i oni się kontaktują z pracodawcą. Co innego jest jeśli wyjeżdżasz np na 2 tygodnie do rodziny, wtedy to ty zgłaszasz do Zus zmianę miejsca pobytu. Ja na PUE mam 2 zakładki: zameldowanie, zamieszkanie i pobyt na zwolnieniu.

...


To powiem Ci szczerze, ze w 1 ciazy w firmie nie zglaszalam zmiany zamieszkania. Pilnowalam tylko, zeby na zwolnieniu byl zawsze dobry adres. Nikt sie nie przyczepil.[/QUOTE]Bo to sie zmienia często z roku na rok. Pracownicy kadr muszą być na bieżąco i informować zwykli pracownicy na szczęście nie

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
izdao jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:46   #2938
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Cytat:
Napisane przez izdao Pokaż wiadomość
Jeśli dostajesz premie razem z wypłatą i w związku z tym co miesiąc możesz dostawać inny przelew od firmy to potem na zwolnieniu też tak jest.

Możliwe że wcześniej dziewczyny same to zgłaszały do ZUS że mają zmieniony np adres zamieszkania bo od 20 grudnia 2020 weszło rozporządzenie w którym jest to obowiązkiem pracodawcy. Oni to zmieniają programem w chwile dosłownie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Z premia to racja, raz w marcu dostalam innym przelewem. Taka premia roczna.

To rozumiem, corka urodzila sie w polowie 2020, wiec nie bylo tego przepisu.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 11:50   #2939
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 519
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Ja właśnie dzwoniłam do pracy poprosić o zmianę adresu, pani z sekretariatu powiedziała, że się tym zajmie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bb371dfbfd9298d6e78301e55742bc2d469b6322_657f8bfe235ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2021-07-16, 12:07   #2940
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 693
Dot.: Mamy grudniowe 2021 🤩

Zmiana nazwiska po slubie nie masz sie co martwic. Na pue samo sie zmieni. Napiszesz pismo o zmienie nazwiska do pracodawcy, ze zmienilas nazwisko i wtedy oni powiadamiaja zus. W przychodni w systemie nazwisko tez im sie zmieni, musza tylko na kartotece wykreslic stare i obok nowe napisac. Jak masz jakies pryw ubezpieczenie np. Luxmed to tez trzeba osobiscie zrobic. W banku musisz zglosic zmiane plus zmiana kart. Ja nie zgodzilam sie na skan/ksero dowodu. W tym przypadku mozesz odmowic. No i prawko. Jesli ktos studiuje to to w sekretariacie sie zglosi i tyle.

---------- Dopisano o 12:07 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Przyszle mamusie, ktore nie sa zamezne pamietajcie aby zrobic uznanie ojcostwa w urzedzie przed porodem i z takim papierkiem trzeba sie okazac przy porodzie.
068f17c74a689af16414de99cf46e6ba382cfcbb_626f10f213472 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-09-01 09:30:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:48.