Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74. - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-06-20, 16:27   #2941
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Zajmowałam się kiedyś dzieckiem, które miało podobnie. Ono po prostu przez jakiś czas jedlo jedną ulubioną rzecz, matka coś tam mu się starała przemycać, ale przeważnie nie wychodziło. Nikt go jednak do jedzenia nie zmuszał, później mu przeszło.

Ja np jako dziecko nie chciałam jeść w domu, bo moja matka źle gotowała. W przedszkolu zjadalam wszystko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Dlatego wcale nie potepiam rodzicow uciekajacych sie do podstepu. Tez przerabialam targowanie sie o pusty talerz, zreszta co ja mowie, pare kesow to juz byl sukces. Przez to wszystkie wycieczki, wizytacje u rodziny, spanie u kolegi albo calonocna opiekunka stresuja mnie. Wiekszosc ludzi tak wlasnie sobie pomysli, a co tam przeciez z glodu nie umrze i olewaja jak dzieciak nie zje. Potem przykro patrzec jak to sie meczy.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 16:32   #2942
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Dlatego wcale nie potepiam rodzicow uciekajacych sie do podstepu. Tez przerabialam targowanie sie o pusty talerz, zreszta co ja mowie, pare kesow to juz byl sukces. Przez to wszystkie wycieczki, wizytacje u rodziny, spanie u kolegi albo calonocna opiekunka stresuja mnie. Wiekszosc ludzi tak wlasnie sobie pomysli, a co tam przeciez z glodu nie umrze i olewaja jak dzieciak nie zje. Potem przykro patrzec jak to sie meczy.

Polecę z przykładem nieco dalej - mój pies - też ma dni, że nie chce jeść, trzeba go do tego przekonywać tak długo, aż nie zje choć troszeczkę. I to tez nie jest tak, że trudno, nie umrze z głodu, jak będzie głodny to zje itp. Bo nie zje. A głodny jest. Także no wiem, ze dziecko to nie pies i na odwrot, ale tak mi się skojarzyło.


Sent from my iPhone using Tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 16:36   #2943
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Mam watpliwosci. Moje dziecko jest strasznym niejadkiem, do tego nie poprosi o nic do jedzenia, a bedac w gosciach juz w ogole. Nieraz go odbieralam od rodziny w takim stanie, ze wymiotowal na sucho z glodu w samochodzie. Nie powie, ze glodny, jak ktos proponuje posilek to odmawia i co poradzic. Nie wiem co to za perpetum mobile.
Konsultowaliście to z lekarzem, psychologiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 16:49   #2944
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez meliandra Pokaż wiadomość
No to jak jest przyrządzone jedzenie ma duży wpływ, bo łatwo się zniechęcić. Ja miałam to szczęście, że u mnie i mama i babcie dobrze gotowały.
Najlepsze jest to że ja całe dzieciństwo uważałam że moja mama gotuje bardzo dobrze, bo jak próbowałam jeść u babci czy w przedszkolu to było dużo gorzej. W przedszkolu wręcz siedziałam kilka godzin nad talerzem, bo trzeba było zjeść żeby iść się pobawić, to czekałam aż rodzice mnie odbiorą. Panie myślały że wygrają próbę sił, ale do dziś jak się uprę to nie ma przebacz.
Dopiero TŻ był w stanie namówić mnie do próbowania różnych nowych smaków, ale przy nim nie wstydzę się wypluć w serwetkę czegoś co mi nie posmakuje. W domu rodzinnym miałabym problem, bo jak było nałożone na talerz to trzeba było wszystko zjeść do końca. To już wolałam w ogóle nie jeść niż spróbować a potem się męczyć.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 16:54   #2945
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Polecę z przykładem nieco dalej - mój pies - też ma dni, że nie chce jeść, trzeba go do tego przekonywać tak długo, aż nie zje choć troszeczkę. I to tez nie jest tak, że trudno, nie umrze z głodu, jak będzie głodny to zje itp. Bo nie zje. A głodny jest. Także no wiem, ze dziecko to nie pies i na odwrot, ale tak mi się skojarzyło.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Tez to przerabialam z czworonogami i wbrew pozorom wcale taki odlegly od dzieci przyklad to nie jest. Miski stoja pelne, nakladam nowe jedzenie. Pies powacha i odchodzi. Jeden dzien mysle sobie przetrzymam go, ale pozniej czlowiek sie martwi i kombinuje co by tu zrobic.
Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
Konsultowaliście to z lekarzem, psychologiem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
W okresie najbardziej nasilonych problemow z jedzeniem akurat duzo siedzialam w domu i mialam mozliwosc podtykania roznych rzeczy pod nos. Wiem, ze kubki smakowe dzieci sa inaczej rozwiniete, bardziej wyczulone na gorzkie nuty. Moze stad awersja do warzyw. Probowalam wymyslac a to ciekawa prezentacje albo inne rodzaje produktow. Nawet sushi robilam od podstaw. Teraz z perspektywy mysle, ze psychologiczne aspekty odgrywaly w tym cyrku duza role.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 17:05   #2946
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
W okresie najbardziej nasilonych problemow z jedzeniem akurat duzo siedzialam w domu i mialam mozliwosc podtykania roznych rzeczy pod nos. Wiem, ze kubki smakowe dzieci sa inaczej rozwiniete, bardziej wyczulone na gorzkie nuty. Moze stad awersja do warzyw. Probowalam wymyslac a to ciekawa prezentacje albo inne rodzaje produktow. Nawet sushi robilam od podstaw. Teraz z perspektywy mysle, ze psychologiczne aspekty odgrywaly w tym cyrku duza role.
W takich skrajnych przypadkach wypadałoby to skonsultować z psychologiem i/lub lekarzem. Podtykanie różnych rzeczy pod nos nie jest rozwiązaniem problemu, gdy problem tkwi w czymś innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 17:56   #2947
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Zajmowałam się kiedyś dzieckiem, które miało podobnie. Ono po prostu przez jakiś czas jedlo jedną ulubioną rzecz, matka coś tam mu się starała przemycać, ale przeważnie nie wychodziło. Nikt go jednak do jedzenia nie zmuszał, później mu przeszło.

Ja np jako dziecko nie chciałam jeść w domu, bo moja matka źle gotowała. W przedszkolu zjadalam wszystko.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jak poznałam mojego TŻta, myślałam że go uduszę, bo on niczego nie lubił. Ogórkowa? Ble. Wątróbka? Ble. Schabowy? Ble. Tylko makaron mniam i tak w kółko, makaron i makaron.
No ale nie zważając na niego zaczęłam gotować ogórkową, wątróbkę i schabowe i wiele i innych dań, które były ble. Okazało się, że nie tyle nie lubi tych potraw, co jego matka robiła je tak fatalnie, że wręcz niejadalnie. Teraz sam mówi, że zjadłby rzeczy, których wcześniej by nie tknął.

U dzieci pewnie działa to podobnie, tylko dwa razy bardziej.

A tak w temacie wątku, serio dziwi mnie, że można tak bardzo spieprzyć ogórkową czy schabowe
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-06-20, 17:58   #2948
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Tez to przerabialam z czworonogami i wbrew pozorom wcale taki odlegly od dzieci przyklad to nie jest. Miski stoja pelne, nakladam nowe jedzenie. Pies powacha i odchodzi. Jeden dzien mysle sobie przetrzymam go, ale pozniej czlowiek sie martwi i kombinuje co by tu zrobic.

W okresie najbardziej nasilonych problemow z jedzeniem akurat duzo siedzialam w domu i mialam mozliwosc podtykania roznych rzeczy pod nos. Wiem, ze kubki smakowe dzieci sa inaczej rozwiniete, bardziej wyczulone na gorzkie nuty. Moze stad awersja do warzyw. Probowalam wymyslac a to ciekawa prezentacje albo inne rodzaje produktow. Nawet sushi robilam od podstaw. Teraz z perspektywy mysle, ze psychologiczne aspekty odgrywaly w tym cyrku duza role.
A jednak u psów jest inaczej, bo wiele bazuje na instynkcie. Jeśli miska stale jest pełna, to pies nie czuje drive'u do jedzenia. Nie dawać miski stale pełnej, tylko nauczyć karmienia o określonych porach. Tip - u dzieci też działa.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 18:19   #2949
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Jak poznałam mojego TŻta, myślałam że go uduszę, bo on niczego nie lubił. Ogórkowa? Ble. Wątróbka? Ble. Schabowy? Ble. Tylko makaron mniam i tak w kółko, makaron i makaron.
No ale nie zważając na niego zaczęłam gotować ogórkową, wątróbkę i schabowe i wiele i innych dań, które były ble. Okazało się, że nie tyle nie lubi tych potraw, co jego matka robiła je tak fatalnie, że wręcz niejadalnie. Teraz sam mówi, że zjadłby rzeczy, których wcześniej by nie tknął.

U dzieci pewnie działa to podobnie, tylko dwa razy bardziej.

A tak w temacie wątku, serio dziwi mnie, że można tak bardzo spieprzyć ogórkową czy schabowe
Jak ktoś panicznie się boi że poda surowe tak jak moja mama to schabowe najpierw smaży a potem dopieka. Mnóstwo innych rzeczy też, ja bym smażyła kilka minut a ona smaży dwa razy dłużej i jeszcze do piekarnika. Nawet jak coś w smaku jest ok, to zazwyczaj jest strasznie suche, a potem zdziwienie że jak je coś u nas to jej bardziej smakuje. Jak jest soczyste to jest dużo smaczniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 18:36   #2950
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jak ktoś panicznie się boi że poda surowe tak jak moja mama to schabowe najpierw smaży a potem dopieka. Mnóstwo innych rzeczy też, ja bym smażyła kilka minut a ona smaży dwa razy dłużej i jeszcze do piekarnika. Nawet jak coś w smaku jest ok, to zazwyczaj jest strasznie suche, a potem zdziwienie że jak je coś u nas to jej bardziej smakuje. Jak jest soczyste to jest dużo smaczniejsze.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mojej (prawie) teściowej problem leży w nieco innych kwestiach - totalny brak smaku, półprodukty (bo się nie chce robić), kiepska jakoś produktów, bo drogo i zerowy brak zainteresowania w kwestiach kulinarnych.

Pamiętam jak kiedyś, będąc u niej powiedziałam, że muszę sobie zrobić taki prawdziwy, domowy, Śląski obiad, no wiecie - rolada, modra kapusta, kluski śląskie, ale jakoś czasu ostatnio nie mam, bo to jednak pracochłonne. Powiedziała, żebym poszła sobie do restauracji, na co ja, że to nie to samo.
W kolejną niedzielę zaprosiła mnie na ten obiad, zadowolona nawet byłam, tyle że rolady były gotowe z mięsnego, kapusta też gotowa ze słoika, ze sklepu, jedynie kluski były domowe... i fatalne
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:11   #2951
andra
Wtajemniczenie
 
Avatar andra
 
Zarejestrowany: 2004-08
Lokalizacja: A kto to wie
Wiadomości: 2 884
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Nie jesteś za bardzo wymagająca do tego jedzenia? Nie wiem co prawda jak ta teściowa gotuje, no ale - jeszcze nigdy ale to nigdy, nie jadłam dobrej domowej rolady. Kapusty też. Ale za tą nie przepadam, musi ją zrobić jakiś kuchmistrz.
Dla mnie właśnie zawsze było lepsze z restauracji i tak bym zrozumiała ten komentarz teściowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
andra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-20, 19:17   #2952
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Zdziwiłam się ceną kremu pod oczy. 875 PLN za mały krążek. Dla mnie kosmos. Zastanawiam się czy ktoś to kupuje, bo nawet biorąc pod uwagę solidne zarobki to cena wydaje mi się nieadekwatna.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:21   #2953
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Zdziwiłam się ceną kremu pod oczy. 875 PLN za mały krążek. Dla mnie kosmos. Zastanawiam się czy ktoś to kupuje, bo nawet biorąc pod uwagę solidne zarobki to cena wydaje mi się nieadekwatna.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
Co to za krem?
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:27   #2954
Didalia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 134
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez natalia_t Pokaż wiadomość
W takich skrajnych przypadkach wypadałoby to skonsultować z psychologiem i/lub lekarzem. Podtykanie różnych rzeczy pod nos nie jest rozwiązaniem problemu, gdy problem tkwi w czymś innym.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tylko ze trudno sie zorientowac ze ma sie do czynienia ze skrajnym przypadkiem. Jak porozmawiasz ze znajomymi okazuje sie, ze ze co drugie dziecko to niejadek. Kolezanki przescigaly sie w opowiesciach o swoich zmaganiach. Powiedzialam mamie o problemach z jedzeniem u dziecka to sie dowiedzialam, ze teraz zobacze jak to jest i cala litania o tym jaka bylam trudna w dziecinstwie. Raczej nie myslisz o wizycie u lekarza skoro caly swiat Ci wmawia, ze to normalne.
Didalia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:37   #2955
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie jesteś za bardzo wymagająca do tego jedzenia? Nie wiem co prawda jak ta teściowa gotuje, no ale - jeszcze nigdy ale to nigdy, nie jadłam dobrej domowej rolady. Kapusty też. Ale za tą nie przepadam, musi ją zrobić jakiś kuchmistrz.
Dla mnie właśnie zawsze było lepsze z restauracji i tak bym zrozumiała ten komentarz teściowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No cóż, uwierz nie jestem
Jej popisowe danie to rosół na pulpetach, albo ryż z gotowanym jajkiem i sosem pieczarkowym z paczki

Może nie jestem zbyt skromna, ale nigdy nie jadłam lepszej kapusty, niż ta którą ja robię (przepis od starej ślązaczki).

Moja teściowa to typ, dla której wszystko jest głupie.

Masz za czysto - to głupie, że tak dużo sprzątasz, chyba masz nudne życie.
Ciasto sama piekłaś - to głupie, przecież w biedronce można kupić pączki (z całą tablicą Mendelejewa)
Gotujesz obiad, który zajmuje dłużej niż pół godziny łącznie - to głupie, przecież teraz wszystko gotowe można kupić.

Mówi kobieta, która nie przepracowała w życiu ani jednego dnia, której w domu sprząta mąż i gotuje właściwie też on, jak już chce zjeść coś normalnego

Dziękuję bogom, że od półtora roku nie mam z nią kontaktu.

Edytowane przez Imperfecta
Czas edycji: 2022-06-20 o 19:39
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:45   #2956
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Dziwi mnie i wkurza ilość żebraków na ulicach i fakt, że nikt nic z tym nie robi. Mam już po dziurki w nosie tego, że przechodząc przez centrum jestem 5 razy zaczepiana o pieniądze lub jedzenie. Do tego wyzwiska, jak odmawiam - serio nie wiem, po co się tyle straży miejskiej i policji kręci i czym oni się poza pogaduszkami o pogodzie zajmują.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
No cóż, uwierz nie jestem
Jej popisowe danie to rosół na pulpetach, albo ryż z gotowanym jajkiem i sosem pieczarkowym z paczki

Może nie jestem zbyt skromna, ale nigdy nie jadłam lepszej kapusty, niż ta którą ja robię (przepis od starej ślązaczki).

Moja teściowa to typ, dla której wszystko jest głupie.

Masz za czysto - to głupie, że tak dużo sprzątasz, chyba masz nudne życie.
Ciasto sama piekłaś - to głupie, przecież w biedronce można kupić pączki (z całą tablicą Mendelejewa)
Gotujesz obiad, który zajmuje dłużej niż pół godziny łącznie - to głupie, przecież teraz wszystko gotowe można kupić.

Mówi kobieta, która nie przepracowała w życiu ani jednego dnia, której w domu sprząta mąż i gotuje właściwie też on, jak już chce zjeść coś normalnego

Dziękuję bogom, że od półtora roku nie mam z nią kontaktu.
Twoja teściowa brzmi trochę jak Ferdek Kiepski w spódnicy. W sumie zastanawia mnie czasem, co trzyma ludzi przy takich partnerach. Nawet najprzystojniejszy i najinteligentniejszy facet dostałby soczystego kopa w cztery litery, gdybym uznała, że nic nie wnosi do związku poza swoją obecnością.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:45   #2957
natalia_t
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 10 465
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Didalia Pokaż wiadomość
Tylko ze trudno sie zorientowac ze ma sie do czynienia ze skrajnym przypadkiem. Jak porozmawiasz ze znajomymi okazuje sie, ze ze co drugie dziecko to niejadek. Kolezanki przescigaly sie w opowiesciach o swoich zmaganiach. Powiedzialam mamie o problemach z jedzeniem u dziecka to sie dowiedzialam, ze teraz zobacze jak to jest i cala litania o tym jaka bylam trudna w dziecinstwie. Raczej nie myslisz o wizycie u lekarza skoro caly swiat Ci wmawia, ze to normalne.
No nie wiem. W dobie internetu można poszukać opinii i rady u kogoś obeznanego w temacie bardziej niż koleżanki. Intuicja i zdrowy rozsądek podpowiada, że wymiotowanie dziecka z głodu i niesygnalizowanie głodu raczej nie jest normalne. Zresztą nawet jeśli cokolwiek co niepokoi faktycznie jest normą, to zapytanie o opinię specjalisty to raczej żaden wstyd.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
natalia_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:50   #2958
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89263245]Dziwi mnie i wkurza ilość żebraków na ulicach i fakt, że nikt nic z tym nie robi. Mam już po dziurki w nosie tego, że przechodząc przez centrum jestem 5 razy zaczepiana o pieniądze lub jedzenie. Do tego wyzwiska, jak odmawiam - serio nie wiem, po co się tyle straży miejskiej i policji kręci i czym oni się poza pogaduszkami o pogodzie zajmują.

---------- Dopisano o 19:45 ---------- Poprzedni post napisano o 19:41 ----------


Twoja teściowa brzmi trochę jak Ferdek Kiepski w spódnicy. W sumie zastanawia mnie czasem, co trzyma ludzi przy takich partnerach. Nawet najprzystojniejszy i najinteligentniejszy facet dostałby soczystego kopa w cztery litery, gdybym uznała, że nic nie wnosi do związku poza swoją obecnością.[/QUOTE]

Ferdek to anioł i mistrz interesu przy niej ona jedyne czym umie rządzić, to innymi ludźmi i ich pieniędzmi, a jak ktoś zwróci uwagę, to od razu płacze. O wszystko płacze, dosłownie.

Jej mąż jest tak przez nią urobiony, że jest to jest dramat. Byłam świadkiem, jak mu wmówiła, że coś było inaczej, niż było naprawdę, było na to pięciu świadków i zdjęcia, a on i tak jej przyznał rację. Co prawda chodziło o głupie drzwi, w którą stronę się otwierały, ale podejrzewam, że tak jest z każdą kwestią w tym związku.

A najlepiej, że próbowała namówić TŻta, żeby mnie rzucił, bo uwaga... Okręciłam sobie go wokół palca i nie ma swojego zdania
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:53   #2959
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
Ferdek to anioł i mistrz interesu przy niej ona jedyne czym umie rządzić, to innymi ludźmi i ich pieniędzmi, a jak ktoś zwróci uwagę, to od razu płacze. O wszystko płacze, dosłownie.

Jej mąż jest tak przez nią urobiony, że jest to jest dramat. Byłam świadkiem, jak mu wmówiła, że coś było inaczej, niż było naprawdę, było na to pięciu świadków i zdjęcia, a on i tak jej przyznał rację. Co prawda chodziło o głupie drzwi, w którą stronę się otwierały, ale podejrzewam, że tak jest z każdą kwestią w tym związku.

A najlepiej, że próbowała namówić TŻta, żeby mnie rzucił, bo uwaga... Okręciłam sobie go wokół palca i nie ma swojego zdania
Im więcej czytam takich historii, tym bardziej doceniam swoich rodziców. Na miejscy Twojego TŻ po usłyszeniu takiej złotej rady ochłodziłabym kontakty.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-06-20, 19:54   #2960
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Co to za krem?
The Eye Concentrate La Mer. Rzucił mi się w oczy (lecz nie pod oczy ) w czasopiśmie.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 19:57   #2961
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
The Eye Concentrate La Mer. Rzucił mi się w oczy (lecz nie pod oczy ) w czasopiśmie.

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
La Mer to IMO mistrzostwo marketingu, kompletnie nie ogarniam dlaczego ich produkty kosztuja tyle ile kosztuja. W skladzie nie ma nic co tlumaczyloby chociaz polowe cen rynkowych tych kosmetykow.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:08   #2962
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:16   #2963
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
O w mordę jeża... Jednak jestem cebulą bo mam wrażenie, że nawet będąc milionerką nie kupowałabym kosmetyków w takich cenach. Niestety nie mam tego jak sprawdzić ale zakładam, że moje wrażenie jest prawidłowe

Wysłane z mojego 2109119DG przy użyciu Tapatalka
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:16   #2964
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Gdybym juz naprawde nie miala na co kasy wydawac to o milion razy bardziej wolalabym zaplacic +/- $1000 za ten slynny krem La Prairie z kawiorem niz polowe tej kwoty za Creme de La Mer o podobnej pojemnosci.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:20   #2965
Imperfecta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2010-12
Wiadomości: 37 060
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Nie wiem czy to do mnie, ale jeśli tak to absolutnie nie demonizuję, bo sama czasami kupuję. Zdarza się, że nie mam czasu czy chęci gotować, ale gotowe dania stanowią jakieś 5% mojej diety i jak już je kupuję, to wybieram najlepsze jakie są dostępne, z dobrym składem, a nie najtańsze byle co, bo na gotowanie czasu szkoda, a dobrej jakości gotowiec jednak kosztuje, więc kasy też szkoda.
Imperfecta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:26   #2966
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:26   #2967
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez andra Pokaż wiadomość
Nie jesteś za bardzo wymagająca do tego jedzenia? Nie wiem co prawda jak ta teściowa gotuje, no ale - jeszcze nigdy ale to nigdy, nie jadłam dobrej domowej rolady. Kapusty też. Ale za tą nie przepadam, musi ją zrobić jakiś kuchmistrz.
Dla mnie właśnie zawsze było lepsze z restauracji i tak bym zrozumiała ten komentarz teściowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja ogólnie nie przepadam za śląskimi przysmakami (może poza kluskami), ale rolady mojej teściowej to by pewnie sama Gesslerowa wychwalała bo w żadnej restauracji takich nie dają. Kluski też super, mięciutkie mimo że zwarte i po prostu pyszne. Jedynie kapusta mi nie podchodziła, ale ją się standardowo doprawia przyprawami które mnie odrzucają.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89263245]Dziwi mnie i wkurza ilość żebraków na ulicach i fakt, że nikt nic z tym nie robi. Mam już po dziurki w nosie tego, że przechodząc przez centrum jestem 5 razy zaczepiana o pieniądze lub jedzenie. Do tego wyzwiska, jak odmawiam - serio nie wiem, po co się tyle straży miejskiej i policji kręci i czym oni się poza pogaduszkami o pogodzie zajmują.[/QUOTE]

Też się czasem zastanawiam czym się zajmuje policja i straż miejska. Wczoraj poszłam z TŻ na spacer do miejskiego lasu, ściółka sucha jak popiół więc przy każdym wejściu do lasu wielkie tablice informujące o zakazie rozpalania ognisk. A w lesie oczywiście pełno gości zza wschodniej granicy, wszyscy przy ogniskach i grillach rozpalonych na polankach między drzewami, większość już po spożyciu alkoholu więc o tragedię nietrudno. Minęliśmy dwa patrole policji i straży miejskiej, jak przechodzili obok takich grupek przy ognisku to odwracali specjalnie wzrok żeby czasem nie musieć interweniować i kazać komuś gasić ogień...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:29   #2968
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 13 579
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Imperfecta Pokaż wiadomość
No cóż, uwierz nie jestem
Jej popisowe danie to rosół na pulpetach, albo ryż z gotowanym jajkiem i sosem pieczarkowym z paczki
Może nie jestem zbyt skromna, ale nigdy nie jadłam lepszej kapusty, niż ta którą ja robię (przepis od starej ślązaczki).
Moja teściowa to typ, dla której wszystko jest głupie.
Masz za czysto - to głupie, że tak dużo sprzątasz, chyba masz nudne życie.
Ciasto sama piekłaś - to głupie, przecież w biedronce można kupić pączki (z całą tablicą Mendelejewa)
Gotujesz obiad, który zajmuje dłużej niż pół godziny łącznie - to głupie, przecież teraz wszystko gotowe można kupić.
Mówi kobieta, która nie przepracowała w życiu ani jednego dnia, której w domu sprząta mąż i gotuje właściwie też on, jak już chce zjeść coś normalnego
Dziękuję bogom, że od półtora roku nie mam z nią kontaktu.
Dasz przepis na modrą kapustę?
b872d78680f891d873273d31baaf276c9d6e57ec_6594a44f1cc14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:29   #2969
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Gdybym juz naprawde nie miala na co kasy wydawac to o milion razy bardziej wolalabym zaplacic +/- $1000 za ten slynny krem La Prairie z kawiorem niz polowe tej kwoty za Creme de La Mer o podobnej pojemnosci.
Jedna z kolezanek pracowala kiedys w luksusowej drogerii, niewatpliwym plusem tej znajomosci byl praktycznie nieskonczony dostep do probek. Po cebulowemu nazbieralam pelnowymiarowe produkty z tych probek. I rzeczywiscie sera La Prairie wspominam bardzo dobrze, tak La Mer ma dla mnie konsystencje starego kremu Nivea, nie wiem nad czym zachwyt, chyba tylko ze wystarcza na bardzo dlugo. Jeszcze Valmont bardzo mi podszedl, ale bez kitu za taka cene wole sie isc ostrzykac i miec efekt od razu.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-06-20, 20:41   #2970
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Ludzie i zachowania, które nas dziwią + ot, część 74.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Jedna z kolezanek pracowala kiedys w luksusowej drogerii, niewatpliwym plusem tej znajomosci byl praktycznie nieskonczony dostep do probek. Po cebulowemu nazbieralam pelnowymiarowe produkty z tych probek. I rzeczywiscie sera La Prairie wspominam bardzo dobrze, tak La Mer ma dla mnie konsystencje starego kremu Nivea, nie wiem nad czym zachwyt, chyba tylko ze wystarcza na bardzo dlugo. Jeszcze Valmont bardzo mi podszedl, ale bez kitu za taka cene wole sie isc ostrzykac i miec efekt od razu.
Creme de La Mer i krem Nivea w niebieskiej puszce maja chyba z 15 takich samych skladnikow - z parafina wysoko w skladzie na czele. No kompletnie nic a nic mnie nie przekona, ze kosmetyki La Mer sa warte tych cen.

Najdrozszy krem jaki mialam to Amore Pacific - dostalam do za darmo od drogerii z 3 lata temu. Wtedy tez byl ciut tanszy, obecnie kosztuje prawie $700 za 50ml, czyli jest drozszy od kremu La Mer.
I tez nie jest wart takiej ceny, wyzej w skladzie sa raczej tanie skladniki - maslo shea i gliceryna.
Mialam jeszcze miniature kremu pod oczy Lancome Absolu ktory kosztuje z $450.
I akurat tamten krem bardzo lubilam, ale nie kupilabym pelnowymiarowego opakowania bo Lancome testuje na zwierzetach - staram sie takich marek unikac, jest spory wybor produktow cruelty free.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-07-23 23:22:33


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:24.