Mamusie listopad 2019- cz. 4 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-09-05, 17:48   #2941
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
J


A czy ktoś mi wytłumaczy w czym lepsze są pieluszki bambusowe od tetry/flaneli?
Bambusowe są bardziej przepuszczalne i miękkie, tetra to wiadomo, a flanla też jest miła, ale nie tak przepuszczalna.


Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Polecacie jakieś konkretne prześcieradła do łóżeczka i gondoli?
Ja do gondoli używałam pieluch flanelowych w domu. Teraz też tak będę. W razie w mam 2 prześcieradła ciut za duże do kosza mojżesza to też będą chyba.

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja już po USG i po części i mogę odetchnąć i nie.

Łożysko nówka sztuka, I stopień dojrzałości, więc w zasadzie niedojrzałe :brzyda: Do starzenia sporo brakuje.

Ruchy Zuzki, oddech i tętno ideolo.

AFI (wody) w jak najlepszej normie. w 3 tygodnie z 6 na 12,4 Więc akcja nawodnienie działa.

Szyjka twarda, zamknięta wewnątrz i zewnątrz. Ma długość 35,3mm. Lekarz sam się zdziwił, że niby krótka ale tak twardej to dawno nie widział. Dwa razy palcami badał bo nie potrafił się przestać dziwić
Nie wiem ile miała tydzień temu, ale przypuszczam, że luteina i leżenie mogło ją wydłużyć przez ten czas. Lekarz to potwierdził.
Babeczki pisała, że ona ma 38mm i luz, więc chyba nie jest ze mną tak źle ;|

To z miłych.

Zuza cały czas główkowo i baaardzo nisko. Na wypisie mam napisane: "główka bardzo nisko!". Więc ciągle obserwujemy, bo napiera na szyjkę i może chcieć się wydostać szybciej. Na szczęście mój szpital może przyjmować porody od 33 tc. Wychodzi na to, że podskoczyli w referencyjności

No i Malutka jest... Malutka. Ma 975g.
Tylko tak: wg OM dzisiaj jest 29+4
Wg owu i usg prenatalnego z I trym: 28+6

Więc według OM jest poniżej 10 centyla, ale wg owu już między 10 a 50 centylem.

Dostałam też na wypisie: "obserwacja w kierunku IUGR".
Jeśli Cię to pocieszy to moja na USG w 28+2 (wg OM) ważyła 1050g.
Lekarze twierdzą, że będzie po prostu drobna. mam nadzieję, że mają rację, a nie, że za wolno rośnie.
Co do szyjki wczoraj mialam mierzoną i mam 34mm, lekarz stwierdził, ze długa. Na USG połówkowym miałam 42mm. Biorę tylko magnez 3x1.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja miałam z córką różnice 10 dni. W szpitalu nikogo nie interesowały wykrzykniki przy innym tp. Ich interesowała tylko data om.

Teraz znowu mam różnice ok.10 dni i znowu zakreślona czerwona data wg usg. Zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie też teraz wychodzi z 10 dni różnicy.

Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Grunt to , żeby w trakcie porodu dziecko wykonało obrót, wtedy łatwo wyjdzie

Ja moje 2750 nie wiem kiedy urodziłam. Bo tak na prawdę bolały tylko skurcze z krzyża (kur.e.sko bolały ) . Parte nie. Parte to jak no yyy ochota na dwójkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dokładnie. Ja akurat krzyżowych nie miałam, więc na lejcie miałam jedynie mocne bóle miesiączkowe.

Cytat:
Napisane przez misiaa91 Pokaż wiadomość
Mój szef się ostatnio śmiał, że poród to przecież "push, push, job done", tego się trzymam

Gramatura 115g dla pieluch to mało? Dobrze kojarzę, że najelpiej ok. 140g?
Ja mam 140

Cytat:
Napisane przez krulowa Pokaż wiadomość
cześć Dziewczyny


Ja z doskoku podczytuje i też dzisiaj z doskoku napiszę, że 3 września byliśmy na usg III trymestru, młody został dokładnie zbadany i wg pana doktora wszystko ok, waga - 1700g, wszystkie przepływy w serduchu ok, ilość wód płodowych w normie, położenie główkowe.

A dzisiaj byłam na wizycie u prowadzącego, zbadał szyjkę - długa i twarda


Cieszymy się dobrymi wiadomościami, bo dopiero od kiedy jestem w ciąży zaczęłam zauważać jakie duże są problemy z zajściem w ciąże i utrzymaniem jej... W dość bliskim otoczeniu ostatnio dwa poronienia...
Super wieści!

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mika Ty to lez, nie ma żartów! Nie ma męża żeby ogarnął Młodego?






W ogóle okazało się, że wczoraj w tel przeskoczył mi kalendarz i dziś się zorientowałam, że moja pierwsza córka na tym samym etapie co jest Liwka teraz ważyła 1500g więc ponad 200g więcej niż Liwka. Młoda serio jest malutka... mam nadzieję, że faktycznie wszystko jest z nią ok.
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 17:58   #2942
Ska
Zadomowienie
 
Avatar Ska
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 935
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ja już po USG i po części i mogę odetchnąć i nie.

Łożysko nówka sztuka, I stopień dojrzałości, więc w zasadzie niedojrzałe :brzyda: Do starzenia sporo brakuje.

Ruchy Zuzki, oddech i tętno ideolo.

AFI (wody) w jak najlepszej normie. w 3 tygodnie z 6 na 12,4 Więc akcja nawodnienie działa.

Szyjka twarda, zamknięta wewnątrz i zewnątrz. Ma długość 35,3mm. Lekarz sam się zdziwił, że niby krótka ale tak twardej to dawno nie widział. Dwa razy palcami badał bo nie potrafił się przestać dziwić
Nie wiem ile miała tydzień temu, ale przypuszczam, że luteina i leżenie mogło ją wydłużyć przez ten czas. Lekarz to potwierdził.
Babeczki pisała, że ona ma 38mm i luz, więc chyba nie jest ze mną tak źle ;|

To z miłych.

Zuza cały czas główkowo i baaardzo nisko. Na wypisie mam napisane: "główka bardzo nisko!". Więc ciągle obserwujemy, bo napiera na szyjkę i może chcieć się wydostać szybciej. Na szczęście mój szpital może przyjmować porody od 33 tc. Wychodzi na to, że podskoczyli w referencyjności

No i Malutka jest... Malutka. Ma 975g.
Tylko tak: wg OM dzisiaj jest 29+4
Wg owu i usg prenatalnego z I trym: 28+6

Więc według OM jest poniżej 10 centyla, ale wg owu już między 10 a 50 centylem.

Dostałam też na wypisie: "obserwacja w kierunku IUGR".
Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Przybiera, 14.08 miała 745g (+/- 110g- taka dokładność) a teraz 975g.

Wkurza mnie tylko, że wszyscy lekarze patrzą tylko na termin z om i nie interesuje ich, że wiem kiedy była owu i doszło do zapłodnienia, jaki miałam cykl etc ;/
Dobre wieści są bardzo dobre i cieszą Najważniejsze że szyjka długo więc ryzyko przedwczesnego porodu z automatu spada zatem Zu będzie miała czas aby nadrobić te cenne gramy
Może jej naturą jest być drobną i tyle Po takiej mamie jakoś specjalnie mnie to nie dziwi Skoro wszystkie inne pomiary są ok to po prostu trzeba dać jej czas, niech rośnie. Trzymam kciuki za wizytę u prowadzącego!
Cytat:
Napisane przez Likka9 Pokaż wiadomość
Ja miałam z córką różnice 10 dni. W szpitalu nikogo nie interesowały wykrzykniki przy innym tp. Ich interesowała tylko data om.

Teraz znowu mam różnice ok.10 dni i znowu zakreślona czerwona data wg usg. Zobaczymy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
U mnie jest różnica prawie półtora tygodnia i przy każdym badaniu biorą termin z owu bo to potwierdziło pierwsze USG.
Nie mam pojęcia jak będzie przy przyjęciu do szpitala ale zakładam że zgodnie z kartą ciąży.
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurczę, weź nie strasz! Postaraj się odpocząć dziś i położyć się wcześnie na tyle ile to możliwe. I dawaj znać! Trzymam kciuki żeby szybko przeszło!

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
__________________
Szczęśliwa.
Ska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 18:19   #2943
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu nie ma znieczulenia jedynie do cesarskiego cięcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ja nie rozumiem czemu w szpitalach nie ma znieczulenia skoro za każde NFZ płaci ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 18:24   #2944
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu w szpitalach nie ma znieczulenia skoro za każde NFZ płaci ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Mi to położna tłumaczyła na SR - jeśli podaje się znieczulenie ZO to potrzebny jest anestezjolog, który jest w tym momencie przypisany do ciężarnej. A jak wiadomo specjalistów brakuje, w moim mieście 100k też jest ich zdecydowanie za mało (i to różnych specjalizacji) . No więc się fizycznie nie da, a procedur trzeba się trzymać.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 18:25   #2945
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez patisonowa Pokaż wiadomość
Fajnie, że zbadał, przynajmniej jesteś spokojniejsza.
Ja nie miałam mierzonej na wczorajszym USG, ale miałam mierzone 4 tygodnie temu i było 3.99 cm. Cały czas jestem na duphastonie i podejrzewam, że taka długość się utrzymuje. A na wcześniejszych pomiarach miałam 5.39/3.75, więc skracała mi się ewidentnie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wow, szyjka grubo ponad 5 to naprawdę na bogato
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
O kurka, brzmi poważnie. Trzymam kciuki, żebyś szybko poczuła się lepiej!
Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Bambusowe są bardziej przepuszczalne i miękkie, tetra to wiadomo, a flanla też jest miła, ale nie tak przepuszczalna.


Ja do gondoli używałam pieluch flanelowych w domu. Teraz też tak będę. W razie w mam 2 prześcieradła ciut za duże do kosza mojżesza to też będą chyba.

Jeśli Cię to pocieszy to moja na USG w 28+2 (wg OM) ważyła 1050g.
Lekarze twierdzą, że będzie po prostu drobna. mam nadzieję, że mają rację, a nie, że za wolno rośnie.
Co do szyjki wczoraj mialam mierzoną i mam 34mm, lekarz stwierdził, ze długa. Na USG połówkowym miałam 42mm. Biorę tylko magnez 3x1.

U mnie też teraz wychodzi z 10 dni różnicy.

Dokładnie. Ja akurat krzyżowych nie miałam, więc na lejcie miałam jedynie mocne bóle miesiączkowe.

Ja mam 140

Super wieści!

Mika Ty to lez, nie ma żartów! Nie ma męża żeby ogarnął Młodego?






W ogóle okazało się, że wczoraj w tel przeskoczył mi kalendarz i dziś się zorientowałam, że moja pierwsza córka na tym samym etapie co jest Liwka teraz ważyła 1500g więc ponad 200g więcej niż Liwka. Młoda serio jest malutka... mam nadzieję, że faktycznie wszystko jest z nią ok.
Nie ma innej opcji, po prostu drobne dziewczyny Wam rosną. Aż jestem ciekawa, jak tam u mojego.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 18:35   #2946
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Odpoczywaj jak tylko ogarniesz synka
Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
U mnie w szpitalu nie ma znieczulenia jedynie do cesarskiego cięcia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Szok , że nie ma skoro nfz refunduje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 18:40   #2947
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
I jak u Ciebie? Postaraj się odpoczywać jak najwięcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 18:52   #2948
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Ani_qa Pokaż wiadomość
Bambusowe są bardziej przepuszczalne i miękkie, tetra to wiadomo, a flanla też jest miła, ale nie tak przepuszczalna.


Ja do gondoli używałam pieluch flanelowych w domu. Teraz też tak będę. W razie w mam 2 prześcieradła ciut za duże do kosza mojżesza to też będą chyba.

Jeśli Cię to pocieszy to moja na USG w 28+2 (wg OM) ważyła 1050g.
Lekarze twierdzą, że będzie po prostu drobna. mam nadzieję, że mają rację, a nie, że za wolno rośnie.
Co do szyjki wczoraj mialam mierzoną i mam 34mm, lekarz stwierdził, ze długa. Na USG połówkowym miałam 42mm. Biorę tylko magnez 3x1.

U mnie też teraz wychodzi z 10 dni różnicy.

Dokładnie. Ja akurat krzyżowych nie miałam, więc na lejcie miałam jedynie mocne bóle miesiączkowe.

Ja mam 140

Super wieści!

Mika Ty to lez, nie ma żartów! Nie ma męża żeby ogarnął Młodego?






W ogóle okazało się, że wczoraj w tel przeskoczył mi kalendarz i dziś się zorientowałam, że moja pierwsza córka na tym samym etapie co jest Liwka teraz ważyła 1500g więc ponad 200g więcej niż Liwka. Młoda serio jest malutka... mam nadzieję, że faktycznie wszystko jest z nią ok.
Cytat:
Napisane przez Ska Pokaż wiadomość
Dobre wieści są bardzo dobre i cieszą Najważniejsze że szyjka długo więc ryzyko przedwczesnego porodu z automatu spada zatem Zu będzie miała czas aby nadrobić te cenne gramy
Może jej naturą jest być drobną i tyle Po takiej mamie jakoś specjalnie mnie to nie dziwi Skoro wszystkie inne pomiary są ok to po prostu trzeba dać jej czas, niech rośnie. Trzymam kciuki za wizytę u prowadzącego!U mnie jest różnica prawie półtora tygodnia i przy każdym badaniu biorą termin z owu bo to potwierdziło pierwsze USG.
Nie mam pojęcia jak będzie przy przyjęciu do szpitala ale zakładam że zgodnie z kartą ciąży.O kurczę, weź nie strasz! Postaraj się odpocząć dziś i położyć się wcześnie na tyle ile to możliwe. I dawaj znać! Trzymam kciuki żeby szybko przeszło!

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka
Cytat:
Napisane przez diaka Pokaż wiadomość
Odpoczywaj jak tylko ogarniesz synka Szok , że nie ma skoro nfz refunduje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Cytat:
Napisane przez agnieszka_2293 Pokaż wiadomość
I jak u Ciebie? Postaraj się odpoczywać jak najwięcej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dzięki dziewczyny, młody ogarnięty już w łóżku ja też się wykapalam i leżę przed tv i takie widoki mam. Zdjęcie trochę nie odzwierciedla ale młody się konkretnie wywalił 🤷☠♀️IMG_20190905_194936.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 19:04   #2949
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, młody ogarnięty już w łóżku ja też się wykapalam i leżę przed tv i takie widoki mam. Zdjęcie trochę nie odzwierciedla ale młody się konkretnie wywalił Załącznik 7689918

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie tez się wypucha ale nie aż tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 19:04 ---------- Poprzedni post napisano o 18:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, młody ogarnięty już w łóżku ja też się wykapalam i leżę przed tv i takie widoki mam. Zdjęcie trochę nie odzwierciedla ale młody się konkretnie wywalił Załącznik 7689918

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie tez się wypucha ale nie aż tak


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 19:15   #2950
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Jedyne co mnie pociesza to na pazdziernikowych mamach większość narzeka na takie bóle jak na okres i skurcze więc może to już ten etap nastał? Jedno wiem lepiej już nie będzie, ale nie powiem stracha mi to napędziło bo to nie jest ten czas na takie atrakcje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 19:34   #2951
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Ale miałam akcje.. Poszłam po młodego i na plac zabaw ale jakoś mnie tak brzuch ciągnął do dołu myślę idę do domu. Jak tylko przekroczyłam próg mieszkania pędem do toalety na dwójkę, przeczyscilo mnie i zaczęły się skurcze dołem brzucha co 10 minut takie jak na mocny okres przechodzące na krzyż wzięłam magnez i no spa i się położyłam. Trochę przeszło ale brzuch twardy cały czas jak tylko wstanę... A jeszcze muszę młodego ogarnąć do spania, kolacja dla niego, mam nadzieję że podołam bez niespodzianek żadnych

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mika, lepiej się oszczędzaj. Ty pierwsza będziesz donoszona więc nie figluj tam!
Cytat:
Napisane przez Jaguś Pokaż wiadomość
Ciekawe jaka wtedy była skoro Ci nie powiedział, ale pewnie nie wdrożył luteiny bez powodu. Dobrze go podeszłaś

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie mierzył tydzień temu. U prowadzącego tylko badanie na fotelu. Wcześniej mówił, że spoko długa, a tydzień temu, że mega się skróciła.
Ciekawe co powie za tydzień może ta luteina i oszczędzanie ma sens.
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
Ja nie rozumiem czemu w szpitalach nie ma znieczulenia skoro za każde NFZ płaci ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Bo nie ma anestezjologów ;(

U mnie w każdej poradni w mieście wiszą kartki, że anwatezjolodzy maja dyżur 24/dobę ale wiadomo- jak akurat jest na operacji to się nie rozdwoi i nie poda zzo. Chyba, że na ginekologii jest osobny lekarz. Tego nie wiem, ale tak może być (oby!).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-05, 19:37   #2952
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

A mnie dzisiaj dziecko leje po wnętrznościach. Pęcherz aż rozbolał, normalnie jakieś fikołki tam odstawia. Wściekło się dziecko No i nadal nie wyzdrowiałam, a musiałam posprzątać już trochę w mieszkaniu z racji odwiedzin. Co trochę przerwa, a teraz tylko leżę i sapię. Zatkany nos nie pomaga ;(

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2019-09-05 o 19:40
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 20:11   #2953
diaka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 345
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87147552]A mnie dzisiaj dziecko leje po wnętrznościach. Pęcherz aż rozbolał, normalnie jakieś fikołki tam odstawia. Wściekło się dziecko No i nadal nie wyzdrowiałam, a musiałam posprzątać już trochę w mieszkaniu z racji odwiedzin. Co trochę przerwa, a teraz tylko leżę i sapię. Zatkany nos nie pomaga ;([/QUOTE]Biedna, zdrówka

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
diaka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 20:33   #2954
misiaa91
Zakorzenienie
 
Avatar misiaa91
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 8 604
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87147552]A mnie dzisiaj dziecko leje po wnętrznościach. Pęcherz aż rozbolał, normalnie jakieś fikołki tam odstawia. Wściekło się dziecko No i nadal nie wyzdrowiałam, a musiałam posprzątać już trochę w mieszkaniu z racji odwiedzin. Co trochę przerwa, a teraz tylko leżę i sapię. Zatkany nos nie pomaga ;([/QUOTE]Oby szybko było lepiej!

U mnie dzisiaj też dzień bolesnych ruchów, Antoś się tak wypycha, że w drodze powrotnej z pracy miałam wrażenie, że szuram nogami, a nie idę, ale szybciej nie dało rady. W domu, koło pępka kulka, potem z drugiej strony, no dzisiaj to naprawdę daje popis.
__________________
11.04.2015
misiaa91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 20:51   #2955
Ani_qa
Zakorzenienie
 
Avatar Ani_qa
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 10 530
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dzięki dziewczyny, młody ogarnięty już w łóżku ja też się wykapalam i leżę przed tv i takie widoki mam. Zdjęcie trochę nie odzwierciedla ale młody się konkretnie wywalił 🤷♀️Załącznik 7689918

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Widać, widać [1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87147552]A mnie dzisiaj dziecko leje po wnętrznościach. Pęcherz aż rozbolał, normalnie jakieś fikołki tam odstawia. Wściekło się dziecko No i nadal nie wyzdrowiałam, a musiałam posprzątać już trochę w mieszkaniu z racji odwiedzin. Co trochę przerwa, a teraz tylko leżę i sapię. Zatkany nos nie pomaga ;([/QUOTE]Łącze się w bólu. Ja też nadal przeziębiona :/
Jutro muszę ogarnąć dom, a później imieniny u babci.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Ani_qa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-05, 20:59   #2956
Sarahxoxo
Zadomowienie
 
Avatar Sarahxoxo
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1 922
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Owocowykoktajl gratulacje z dobrych wyników a co do reszty to nie martw się na zapas, bo lekarz nie powiedział bezpośrednio, że coś jest nie tak, tylko że należy obserwować. Trzymam kciuki



Co do szyjki to długa szyjka też może oznaczać przedwczesny poród (u mnie tak było w pierwszej ciąży, szyjka 46mm a poród mimo tego w 36tc).

Nurek gratulacje udanych zakupów

Krulowa, już duży ten twój chłopczyk

Nie zdecydowałabym się na szpital bez znieczulenia, wolałabym kilkaset km jechać

W ogole ostatnio strasznie mi się odbija po jedzeniu lub piciu i ciągle bekam (), aż wstyd przy ludziach tylko nie wiem jak to zatrzymać

---------- Dopisano o 21:57 ---------- Poprzedni post napisano o 21:56 ----------

Owocowykoktajl gratulacje z dobrych wyników a co do reszty to nie martw się na zapas, bo lekarz nie powiedział bezpośrednio, że coś jest nie tak, tylko że należy obserwować. Trzymam kciuki

---------- Dopisano o 21:59 ---------- Poprzedni post napisano o 21:57 ----------

Coś mi się aplikacja zacina :/ nie wiem co się dzieje :/
__________________

Sarahxoxo jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 04:59   #2957
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Ale mam noc...
Od 2 przekręcam się z boku na bok. Śniło mi się, że Młoda urodziła się z wagą 800g i wszyscy do mnie mieli pretensje, bo przecież to moja wina. Jak odciagalam mleko to wychodziła butla pokarmu. Nawet nie wiem czy ją odratowali, bo obudziłam się po tym odciagnieciu.

I powiedzcie, że ciąża to wspaniały czas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 05:55   #2958
Mikaa92
Zadomowienie
 
Avatar Mikaa92
 
Zarejestrowany: 2019-03
Wiadomości: 1 594
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry
U mnie dzisiaj w snach też porodówka. Poród błyskawiczny, prawie bezbolesny ale... Urodzilam córkę od razu karmilam ją piersią. To był fajny sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mikaa92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:03   #2959
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Mikaa92 Pokaż wiadomość
Dzień dobry
U mnie dzisiaj w snach też porodówka. Poród błyskawiczny, prawie bezbolesny ale... Urodzilam córkę od razu karmilam ją piersią. To był fajny sen

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No wiesz... Pomyłki sie zdarzają może jednak dobrze, że ciuszki unisex?


Nurek chyba odsypia

Taco, jak dzisiaj samopoczucie? Lepiej coś niż wczoraj?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-09-06, 06:17   #2960
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Katar mnie męczył całą noc. Do tego zaropiało mi jedno oko. Na szczęście nie jest zaczerwienione, ani nie boli. Ale musiałam je 2 razy przemywać w nocy. Pójdę po jakąś sól morską do nosa dzisiaj. Na oczy mam kropelki, ale w sumie sól fizjologiczną też wezmę.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:25   #2961
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

[1=8c9538aac29bb5fbc2d31b2 aac28a8f9b62d5c74_6584d26 7571b8;87148200]Katar mnie męczył całą noc. Do tego zaropiało mi jedno oko. Na szczęście nie jest zaczerwienione, ani nie boli. Ale musiałam je 2 razy przemywać w nocy. Pójdę po jakąś sól morską do nosa dzisiaj. Na oczy mam kropelki, ale w sumie sól fizjologiczną też wezmę.[/QUOTE]A byłaś u jakiegoś internisty? Bo w sumie już z tydzień Cie męczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:34   #2962
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Ale mam noc...
Od 2 przekręcam się z boku na bok. Śniło mi się, że Młoda urodziła się z wagą 800g i wszyscy do mnie mieli pretensje, bo przecież to moja wina. Jak odciagalam mleko to wychodziła butla pokarmu. Nawet nie wiem czy ją odratowali, bo obudziłam się po tym odciagnieciu.

I powiedzcie, że ciąża to wspaniały czas...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To się wymęczyłas w czasie tego snu

Dzień dobry


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość

Nurek chyba odsypia

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Haha tak tzn żeby nie było wstawałam chyba z 6 razy ale finalnie obudziłam się z 10 minut temu i myśle co tu robić jak nic nie muszę ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:39   #2963
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
To się wymęczyłas w czasie tego snu

Dzień dobry


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 06:34 ---------- Poprzedni post napisano o 06:31 ----------




Haha tak tzn żeby nie było wstawałam chyba z 6 razy ale finalnie obudziłam się z 10 minut temu i myśle co tu robić jak nic nie muszę ?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Na początek proponuję pyszne śniadanko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:44   #2964
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
Na początek proponuję pyszne śniadanko

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

To jest dobry pomysł nawet
Potem może trochę posprzatam, szkoda ze nie ma tż do niedzieli to będzie mi się nudziło.
Może spróbuje się wbić jeszcze w kostium i jak się uda to pójdę na basen bo już ze 3 tyg nie byłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:48   #2965
agnieszka_2293
Zadomowienie
 
Avatar agnieszka_2293
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 1 341
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Hej
U nas od wczoraj kryzys przedszkolny. Córka płacze, że nie chce chodzić. No nic trzeba przetrwać, ale serce boli...

Miałam iść dzisiaj wreszcie ogarnąć położną, ale mąż zaprowadził córkę i nie wiem, czy mi się chce do niej iść a jeszcze w domu jest tyle do zrobienia, bo wczoraj skończyliśmy malować przedpokój.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
agnieszka_2293 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:48   #2966
Catherine07
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 458
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Dzień dobry. Mnie to się ostatnio śnią ciasta i lody Jem sobie w śnie, delektuje się i jest super a potem wstaje i zonk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Catherine07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 06:56   #2967
Nurek1119
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2018-08
Wiadomości: 5 298
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

A jak znowu jesteśmy w temacie jedzenia to ja mam pytanie, może któraś się orientuje czy są u Was w lidlu frytki KARBOWANE te ich produkcji w takim czerwonym opakowaniu ? Bo u mnie ich nie ma od dłuższego czasu a to moje ulubione


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Nurek1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 07:03   #2968
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
To jest dobry pomysł nawet
Potem może trochę posprzatam, szkoda ze nie ma tż do niedzieli to będzie mi się nudziło.
Może spróbuje się wbić jeszcze w kostium i jak się uda to pójdę na basen bo już ze 3 tyg nie byłam


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tylko też nie przesadź :p
Cytat:
Napisane przez Nurek1119 Pokaż wiadomość
A jak znowu jesteśmy w temacie jedzenia to ja mam pytanie, może któraś się orientuje czy są u Was w lidlu frytki KARBOWANE te ich produkcji w takim czerwonym opakowaniu ? Bo u mnie ich nie ma od dłuższego czasu a to moje ulubione


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
U mnie są

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 07:06   #2969
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

Cytat:
Napisane przez owocowykoktajl Pokaż wiadomość
A byłaś u jakiegoś internisty? Bo w sumie już z tydzień Cie męczy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nie. Jak nie przejdzie do poniedziałku to pójdę. Ale to raczej żadna bakteria, więc pewnie nic ciekawego nie doradzi. Muszę sie zdecydowanie odflegmić.
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-09-06, 07:06   #2970
owocowykoktajl
Zakorzenienie
 
Avatar owocowykoktajl
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 766
Dot.: Mamusie listopad 2019- cz. 4

W temacie jedzenia: mój małż zdobył moje ulubione winogrona!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
owocowykoktajl jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-10-11 20:59:20


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:20.