Problemy pierwszego świata + ot, część 6. - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-02-16, 18:19   #2941
Finlora
Zakorzenienie
 
Avatar Finlora
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: To tu, to tam ;)
Wiadomości: 28 698
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.
Finlora jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:23   #2942
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.
To była część problemu.
Zresztą co tu dużo gadać, nie znam żadnego aktywnego do dziś portalu, gdzie w polecanych wiszą od 3 lat te same artykuły. Sukienka królowej Hiszpanii widać jak właścicielowi zależy na zachęceniu do zaglądania na główną i zwiększenie ruchu.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:24   #2943
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-01
Wiadomości: 1 204
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.
Ranyyy, tak. Jak za darmo to pięć gwiazdek się należy Bez sensu takie 'recenzje'.
5e046a21a251d9e933976aed7bddd2e3377715e2_65750010a329e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:27   #2944
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.
Jak to rozumiesz?
Poważnie pytam, ponieważ i ja raz testowałam i napisałam recenzję. Szczerą, jak zawsze, choć obecnie rzadko zamieszczam recenzję na KWC. Ale produkty, który testowałam (minipojemności w zestawie) były naprawdę dobre. Gdyby było inaczej to napisałabym. W swoim zbiorze recenzji mam też markowe "buble".
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:30   #2945
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
To była część problemu.
Zresztą co tu dużo gadać, nie znam żadnego aktywnego do dziś portalu, gdzie w polecanych wiszą od 3 lat te same artykuły. Sukienka królowej Hiszpanii widać jak właścicielowi zależy na zachęceniu do zaglądania na główną i zwiększenie ruchu.
Firmy czasami stosują taką taktykę, że wykupują mniejszych konkurentów, którzy mogą zagrozić ich pozycji, a potem właśnie spychają ich gdzieś na margines. Może tutaj zastosowano właśnie taki ruch. Opłacało się, bo KWC stało się w pewnym momencie marką samą w sobie, więc jego przejęcie było korzystne.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:33   #2946
MarekKele
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2022-02
Wiadomości: 168
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Problem pierwszego świata: wykupić prywatny pakiet medyczny, czy nie? Zastanawiam się nad Me... wiadoma marka, bo i tak ciągle się bujam po lekarzach prywatnie. Kto ma I serio serio sobie chwali? Bo na NFZ terminy w okolicy mam takie, że np. ginekologa to bym mogła zobaczyć dopiero w kwietniu.
Miałem we wszystkich z wielkiej trójki szeroko dostępnych w Wawie: Me..., Lu..., En...

Wszędzie były, są i będą kolejki. Dla mnie niczym za bardzo się nie różniły. En... ma dobrą apkę, bo możesz w przypadku braku terminu zapisać się na listę rezerwową. To tak z praktyki.
Dodatkowo sprawdź gdzie masz po prostu bliżej i większa liczbę oddziałów
MarekKele jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 18:39   #2947
kwiatowaaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2021-05
Wiadomości: 32
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Ja mam wrażenie, że od dłuższego czasu forum żyje głównie dzięki wątkom wyliczankowym. Ilekroć wchodzę na stronę to głównie te wątki pojawiają się jako ostatnio "podbite".

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
kwiatowaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 18:48   #2948
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez brandie Pokaż wiadomość
Ja nie wiem czy modki ktoś szantażuje i zmusza do moderowania czy co? Już abstrahując od tego, czy mają rację czy nie (nie mają :p), to ja już bym to rzuciła, nie chciałoby mi się przepychać wiecznie.
Wizaż i tak skurczył się bardzo mocno przez ostatnie kilka lat, kiedyś takie chodliwe wątki miały trzaskane dosłownie kilkadziesiąt stron dziennie, cały czas powstały nowe, a teraz to czasem prawie nie mam co nadrabiać. Z taką moderacją to forum już do końca umrze. I to jest mój problem pierwszego świata, bo lubię fora, a forma komentarzy na FB w ogóle do mnie nie przemawia.

Oj tak, mnie też żal. Podforum robótkowe umarło, mamowe w zasadzie też (aktywne są chyba tylko wątki "miesięczne" w Poczekalni a potem przenoszone do Odchowalni) na Intymnym wątków trzeba szukać ze świecą (a kiedyś gównie tam czytałam). To, co od jakiegoś czasu prezentuje moderacja, wygląda jakby miało na celu samozaoranie. No szkoda bardzo, bo uwierzyłam w te wiadomości o rozwoju forum, a tu raczej zwijanie niż rozwijanie...



Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pamiętam ten cały cyrk z katalogiem, ale nie wnikałam czemu następują takie dziwne zmiany. Nie skojarzyłam, że to może mieć związek ze sprzedażą marki. Aaaaa.


Problem pierwszego świata: wykupić prywatny pakiet medyczny, czy nie? Zastanawiam się nad Me... wiadoma marka, bo i tak ciągle się bujam po lekarzach prywatnie. Kto ma I serio serio sobie chwali? Bo na NFZ terminy w okolicy mam takie, że np. ginekologa to bym mogła zobaczyć dopiero w kwietniu.

Mam Luxmed, jestem bardzo zadowolona. Na NFZ nie zrobiłabym połowy badań które robię w ramach abonamentu. Tylko to pewnie zależy od abonamentu, dlatego od razu mówię że nie mam indywidualnego, opłaca mi pracodawca.
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:03   #2949
Milennka03
Zakorzenienie
 
Avatar Milennka03
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 8 175
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez czekooczekolada Pokaż wiadomość
Ej, bez jaj. Wróć szybko, Ciebie też lubię czytać - mamy bardzo podobne poglądy, w zasadzie to chyba nie trafiłam na temat, w którym bym się z Tobą nie zgadzala.

Za chwilę zostanie tu Edan i moderatorki. Chyba że one też usuną konta

Wysłane z iPhone
Mocno kibicuję by tak się stało. A przynajmniej dwie z nich.
__________________


a w temacie narzekania to wiecie jak jest, każdy ma coś z Achillesa co mu przeszkadza i tyle

-fasolinno-



siestowo

Milennka03 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:15   #2950
WhiteCherry
Zakorzenienie
 
Avatar WhiteCherry
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 19 328
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

[1=07f49d5297ed442eaa63bdc 5e3365630f1fe1bde_620d900 1ec3ce;89120205]Złożyłam ten cały wniosek o usunięcie konta. Nie będę nabijać więcej postów na tym forum - poczytałam jeszcze trochę o spammarketingu w wykonaniu moderatorek i niektórych stałych użytkowniczek i już całkiem się zniechęciłam. W każdym razie pozdrawiam i dziękuję za różne fajne dyskusje. Szczególnie pozdrawiam Mimiko, Meliandre, Ingrid, sublips, Celestine - jest jeszcze więcej wizażanek, które cenie, ale mam scisk mózgu i nie umiem sobie przypomnieć nicków. Ciao dziewczyny!

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka[/QUOTE]

Szkoda
__________________
sun goes down
WhiteCherry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:39   #2951
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pamiętam ten cały cyrk z katalogiem, ale nie wnikałam czemu następują takie dziwne zmiany. Nie skojarzyłam, że to może mieć związek ze sprzedażą marki. Aaaaa.


Problem pierwszego świata: wykupić prywatny pakiet medyczny, czy nie? Zastanawiam się nad Me... wiadoma marka, bo i tak ciągle się bujam po lekarzach prywatnie. Kto ma I serio serio sobie chwali? Bo na NFZ terminy w okolicy mam takie, że np. ginekologa to bym mogła zobaczyć dopiero w kwietniu.
Korzystałam z Medicover w kilku różnych miastach, w ramach benefitu od pracodawcy. Można zrobić podstawowe badania profilaktyczne (ale one jakoś szczególnie drogie nie są) i szybko dostać się do internisty po L4 poza sezonem grypowym (w sezonie to różnie bywa, raz czekałam 2 dni). I tyle. Jak się ostatnio próbowałam umówić do kardiologa, to nie było żadnych wolnych terminów, tylko teleporady. W życiu nie płaciłabym za to z własnej kieszeni, bo sorry, ale telefonicznie to ja sobie mogę L4 na sraczkę załatwić, a nie serce badać.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 19:41   #2952
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

[1=747bf32364fc13da37122d4 9c7e01f75501e8a1a_65540b7 83ff7c;89120542]Korzystałam z Medicover w kilku różnych miastach, w ramach benefitu od pracodawcy. Można zrobić podstawowe badania profilaktyczne (ale one jakoś szczególnie drogie nie są) i szybko dostać się do internisty po L4 poza sezonem grypowym (w sezonie to różnie bywa, raz czekałam 2 dni). I tyle. Jak się ostatnio próbowałam umówić do kardiologa, to nie było żadnych wolnych terminów, tylko teleporady. W życiu nie płaciłabym za to z własnej kieszeni, bo sorry, ale telefonicznie to ja sobie mogę L4 na sraczkę załatwić, a nie serce badać.[/QUOTE]

To niefajnie.
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:41   #2953
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Paprotka_ Pokaż wiadomość
Oj tak, mnie też żal. Podforum robótkowe umarło, mamowe w zasadzie też (aktywne są chyba tylko wątki "miesięczne" w Poczekalni a potem przenoszone do Odchowalni) na Intymnym wątków trzeba szukać ze świecą (a kiedyś gównie tam czytałam). To, co od jakiegoś czasu prezentuje moderacja, wygląda jakby miało na celu samozaoranie. No szkoda bardzo, bo uwierzyłam w te wiadomości o rozwoju forum, a tu raczej zwijanie niż rozwijanie...






Mam Luxmed, jestem bardzo zadowolona. Na NFZ nie zrobiłabym połowy badań które robię w ramach abonamentu. Tylko to pewnie zależy od abonamentu, dlatego od razu mówię że nie mam indywidualnego, opłaca mi pracodawca.
Też byłam bardziej zadowolona z Luxmedu, ale i tak jak miałam jakiś faktyczny problem, to umawiałam się prywatnie u jakiegoś specjalisty bo terminy w ramach abonamentu były zbyt odległe, a i specjaliści tacy sobie.
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:48   #2954
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2022-01
Wiadomości: 401
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.
Ja lubię kwc, bo widzę jakie nowosci się pojawiaja. Na recenzje nigdy nie patrzę, tylko patrzę na skład
1f523025fec1a137a503b9538176c8d184ddfe4a_6265d6840ddc6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:57   #2955
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pamiętam ten cały cyrk z katalogiem, ale nie wnikałam czemu następują takie dziwne zmiany. Nie skojarzyłam, że to może mieć związek ze sprzedażą marki. Aaaaa.


Problem pierwszego świata: wykupić prywatny pakiet medyczny, czy nie? Zastanawiam się nad Me... wiadoma marka, bo i tak ciągle się bujam po lekarzach prywatnie. Kto ma I serio serio sobie chwali? Bo na NFZ terminy w okolicy mam takie, że np. ginekologa to bym mogła zobaczyć dopiero w kwietniu.
jeśli często chodzisz po lekarzach to wykupić u mnie taki pakiet się zwraca z nawiązką. na nfz nie mam szans chodzić do DOBREGO ginekologa regularnie tak jak tego potrzebuję, bo wizyty umawia się z większym wyprzedzeniem, a jedna wizyta prywatnie kosztuje dwukrotność miesięcznej opłaty za abonament. u mnie się zwraca i nie wyobrażam sobie bujać się na fundusz i stresować

tyle że ja mam luxmed, bo dla mnie ta oferta jest lepsza i mam bardzo blisko do interesującej mnie placówki. nie mam problemu z dostaniem się do lekarza, większość wizyt umawiałam z zaledwie kilkudniowym opóźnieniem.

ja sobie bardzo chwalę

---------- Dopisano o 20:57 ---------- Poprzedni post napisano o 20:55 ----------

Cytat:
Napisane przez Finlora Pokaż wiadomość
Ja przestałam korzystać z kwc jak się okazało, że dużo recenzji jest "kupionych" za testowanie kosmetyków.

jakoś tak średnio wierzę w rzetelna recenzję takich kosmetyków. znaczy się jasne... może i ktoś tam faktycznie ocenia je zgodnie z prawdą, ale patrząc z boku nie wiadomo jak do recenzji podejść
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:57   #2956
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 867
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
jeśli często chodzisz po lekarzach to wykupić u mnie taki pakiet się zwraca z nawiązką. na nfz nie mam szans chodzić do DOBREGO ginekologa regularnie tak jak tego potrzebuję, bo wizyty umawia się z większym wyprzedzeniem, a jedna wizyta prywatnie kosztuje dwukrotność miesięcznej opłaty za abonament. u mnie się zwraca i nie wyobrażam sobie bujać się na fundusz i stresować

tyle że ja mam luxmed, bo dla mnie ta oferta jest lepsza i mam bardzo blisko do interesującej mnie placówki. nie mam problemu z dostaniem się do lekarza, większość wizyt umawiałam z zaledwie kilkudniowym opóźnieniem.

ja sobie bardzo chwalę
Właśnie głównie o ginekologa mi chodzi. Myślę też nad LuxMedem, bo mają to jakby nieco jaśniej opisane, niż Medicover ("doktoryzuję" się z pakietów od 2 godzin). W pracy mam jakieś liche ubezpieczenie PZU, ale tam praktycznie nic nie ma - nawet jeżeli pójdę do lekarza prywatnie to co z tego, jeżeli potem wydam dwa razy tyle za jakiekolwiek badania.

To się potem korzysta z aplikacji, aby się zapisywać?
__________________
Żegnaj Wizaż Forum. Tyle lat za nami. Witaj Życie po Wizażu (Discord). Wszystko przed nami.
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 19:58   #2957
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-07
Wiadomości: 1 333
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
O jaki spammarketing w wykonaniu moderatorek i niektórych stałych użytkowniczek chodzi?
Przyłączam się do pytania
747bf32364fc13da37122d49c7e01f75501e8a1a_65540b783ff7c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:03   #2958
Pani_Mada
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 18 614
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Właśnie głównie o ginekologa mi chodzi. Myślę też nad LuxMedem, bo mają to jakby nieco jaśniej opisane, niż Medicover ("doktoryzuję" się z pakietów od 2 godzin). W pracy mam jakieś liche ubezpieczenie PZU, ale tam praktycznie nic nie ma - nawet jeżeli pójdę do lekarza prywatnie to co z tego, jeżeli potem wydam dwa razy tyle za jakiekolwiek badania.

To się potem korzysta z aplikacji, aby się zapisywać?
tak, luxmed ma mega wygodną aplikację. terminy umawiasz przez aplikację, możesz szukać sobie na chyba 14 dni do przodu (czasem nawet bardziej w przód), jeśli nagle zmienią Ci się plany to można wygodnie zmienić termin też w aplikacji, można filtrować terminy po lekarzach, placówkach, i godzinach (ranne, popołudniowe lub wieczorne). wyniki też od razu wpadają do aplikacji gdzie można je przeglądać. przyjście na wizytę też można potwierdzić w aplikacji, niekoniecznie na recepcji. w sumie chyba wszystko można tam zrobić z poziomu aplikacji

Edytowane przez Pani_Mada
Czas edycji: 2022-02-16 o 20:04
Pani_Mada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:04   #2959
linaya
astro-loszka
 
Avatar linaya
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 7 507
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez MarekKele Pokaż wiadomość
Miałem we wszystkich z wielkiej trójki szeroko dostępnych w Wawie: Me..., Lu..., En...

Wszędzie były, są i będą kolejki. Dla mnie niczym za bardzo się nie różniły. En... ma dobrą apkę, bo możesz w przypadku braku terminu zapisać się na listę rezerwową. To tak z praktyki.
Dodatkowo sprawdź gdzie masz po prostu bliżej i większa liczbę oddziałów

Miałam abonament w Medicover, a potem w Luxmedzie, i tę pierwszą sieć oceniam lepiej (mniejsze kolejki, szerszy wachlarz dostępnych specjalistów). Ale to było 10 lat temu. Teraz to nie wiem. Wiem od ludzi, że szpital Medicovera jest ok.
__________________
Kpię i o drogę nie pytam.
linaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-02-16, 20:04   #2960
Paprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar Paprotka_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 4 488
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Właśnie głównie o ginekologa mi chodzi. Myślę też nad LuxMedem, bo mają to jakby nieco jaśniej opisane, niż Medicover ("doktoryzuję" się z pakietów od 2 godzin). W pracy mam jakieś liche ubezpieczenie PZU, ale tam praktycznie nic nie ma - nawet jeżeli pójdę do lekarza prywatnie to co z tego, jeżeli potem wydam dwa razy tyle za jakiekolwiek badania.

To się potem korzysta z aplikacji, aby się zapisywać?

Aplikacja, portal pacjenta w przeglądarce albo infolinia ewentualnie na miejscu w placówce. Ja w zasadzie korzystam niemal wyłącznie z aplikacji. Nawet jeśli od razu nie ma interesującego mnie terminu, to w końcu udaje się ustrzelić zbliżony, aplikacja ułatwia "polowanie"
__________________
Czasami bywa się gołębiem a czasami pomnikiem.
----------------------------------------------------------
PRETENSJONALNY nie oznacza "pełen pretensji"
Za słownikiem PWN:
pretensjonalny to
1. «zachowujący się sztucznie, krygujący się»
2. «zbyt wyszukany, świadczący o złym guście»
Paprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 20:07   #2961
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Pamiętam ten cały cyrk z katalogiem, ale nie wnikałam czemu następują takie dziwne zmiany. Nie skojarzyłam, że to może mieć związek ze sprzedażą marki. Aaaaa.


Problem pierwszego świata: wykupić prywatny pakiet medyczny, czy nie? Zastanawiam się nad Me... wiadoma marka, bo i tak ciągle się bujam po lekarzach prywatnie. Kto ma I serio serio sobie chwali? Bo na NFZ terminy w okolicy mam takie, że np. ginekologa to bym mogła zobaczyć dopiero w kwietniu.

Nie wiem, jak w M., ja mam od niedawna w Luxmedzie i w sumie to jestem średnio zadowolona.

Myślałam, że do zwykłego internisty będę mogła się szybciej umówić, niż na NFZ. Ale nie, kolejki są takie same.
Kolejka na USG jest wyraźnie dłuższa, niż na NFZ. Miałam jeden termin, musiałam odwołać, a teraz od trzech tygodni nie jestem w stanie się zapisać, bo brak terminów.
Kolejka na badania krwi/moczu też jest dłuższa.

Z plusów można się umówić przez stronę.


Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Jak to rozumiesz?
Poważnie pytam, ponieważ i ja raz testowałam i napisałam recenzję. Szczerą, jak zawsze, choć obecnie rzadko zamieszczam recenzję na KWC. Ale produkty, który testowałam (minipojemności w zestawie) były naprawdę dobre. Gdyby było inaczej to napisałabym. W swoim zbiorze recenzji mam też markowe "buble".

Nie do mnie, ale
Kupiłam sobie kiedyś antyperspirant. To była stosunkowa nowość na rynku. Po powrocie do domu postanowiłam sprawdzić recenzje. Była jedna taka średnia i trzy albo cztery z zachwytem i 5 gwiazdek. Jak popatrzyłam na inne recenzje osób, które dały 5 gwiazdek, to akurat przypadkiem na wszystkich tych kontach były tylko po dwie recenzje - antyperspirant w spreyu, który kupiłam i ten sam antyperspirant w kulce. Oczywiście wszystkie recenzje wersji w kulce też z zachwytem.

Edytowane przez ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Czas edycji: 2022-02-16 o 20:09
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:07   #2962
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Pani_Mada Pokaż wiadomość
o nie... wielka szkoda. za chwilę nie będzie z kim rozmawiać tutaj
ale rozumiem decyzję i podejrzewam, że niedługo zrobię to samo. pozdrowienia i dużo dobrego w realnym życiu
Ej, nie róbcie tego...Zastanowcie się jeszcze nad tym a może najlepiej byłoby po prostu zrobić sobie przerwę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:03 ---------- Poprzedni post napisano o 21:00 ----------

Cytat:
Napisane przez Ellen_Ripley Pokaż wiadomość
Rzeczywiście. Nawet ciekawe wątki szybko umierają.
Prawda ((

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 21:03 ----------

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89120284]Umrze zapewne tak czy inaczej, bo era forów powoli się kończy.[/QUOTE]Dlaczego sadzisz, ze era forów powoli się kończy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 21:07 ---------- Poprzedni post napisano o 21:04 ----------

Cytat:
Napisane przez VivelaPologne Pokaż wiadomość
Ja też to widzę i mam porównanie jeszcze z czasów gdy nie miałam konta i tylko podczytywałam (czyli gdzieś 2014-2015).

Osobiście dla mnie fora są zupełnie czymś innym niż tematyczne grupy na Facebooku czy komentarze tam. Należę do paru grup, ale tam jest kompletnie inna atmosfera niż na takim Wizażu.
Prawda. Dla mnie grupy na Facebooku mają dziwny klimat, jestem na jednej i to od niedawna - zobaczymy jak będzie, staram się być ostrożna.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:23   #2963
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość
Dlaczego sadzisz, ze era forów powoli się kończy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bo tak jest. Fora przeżywały swoj okres świetności jakieś 15 lat temu. Był to zarazem jeszcze okres całkowitej anonimowości w internecie, prawie nikt nie miał konta pod swoimi prawdziwymi danymi i ze zdjęciem. To zaczęło się dopiero z momentem rozwoju mediów społecznościowych, możliwością logowania się jednym, imiennym kontem w wielu miejscach.

A odpływ z for bardzo dobrze widać i na wizażu. Na forach makijażowym czy włosowym hula wiatr, a 10 lat temu były one bardzo aktywne. Teraz o włosach rozmawia się na grupach na FB i w komentarzach na poświęconych temu kanałach. To że niektóre podfora jeszcze są aktywne to raczej wyjątek.

Edytowane przez chimay
Czas edycji: 2022-02-16 o 21:24
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:40   #2964
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez Pusheen_ Pokaż wiadomość


Dlaczego sadzisz, ze era forów powoli się kończy?

Bo tak jest.
Popatrz na inne, niż wizaż.

Forum na gazecie to zalicza chyba ostatnie przedśmiertne drgawki.
Fora na filmwebie zdychają.

Fora tematyczne, o psach, o spędzaniu czasu na zewnątrz, o turystyce górskiej, o różnego rodzaju sprzęcie - posty potrafią być raz na miesiąc w jednych działach, w innych ostatni potrafi być sprzed 4 lat.
Jako tako działa forum wizażu, kafeteria, forum muratora. Na kafeterii nie bywam, z pozostałych widać odpływ użytkowników.

Więcej serio nie kojarzę.
A wizaż to w ogóle został chyba skazany na śmierć naturalną, jakiś czas temu miała być nowa wersja forum i co, gdzie ona jest. Artykuły stare i na odwal się.

Z innych anonimowych miejsc - czateria też ledwo ciągnie. Inne czaty to nie wiem, czy już nie umarły.

Ludzie przenieśli się na fb.
Ale ile era dyskusji na fb potrwa to nie wiem, bo fb od jakiegoś czasu wygląda jak opuszczone przez Zuckenberga, to postępuje i wątpię, żeby miał nastąpić odwrót.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:40   #2965
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez ateris Pokaż wiadomość
O matko nie śledzę tej dramy i nie wiem o co poszło, ale szkoda, że znikają fajne użytkowniczki. Kiedyś Perse, a teraz Princess . Lubię Twoje posty i w większości są bliskie moim poglądom. Szkoda.

Mada chociaż Ty nie kasuj, bo też lubię Twoje posty.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Prawda, ja trafiłam na to forum zdecydowanie za późno, a tak się cieszyłam, że udało mi się wreszcie znaleźć miejsce dla siebie - bo i grupa wiekowa, i często poglądy mi po prostu odpowiadają i pokrywają się z moimi.

I naprawdę ton dyskusji tutaj był miła odmianą czy wręcz odtrutka od wielu innych for, na których miałam okazję być i na ktorych dochodziło wręcz do dantejskich scen (!!!)

W porównaniu z tamtymi miejscami Wizaż był prawie jak Wersal - pamiętam swoja zaskoczenie kultura dyskusji i ogólna sympatycznoscia tego forum, bo wydalo mi się tak to tak SKRAJNIE odmienne od tego, do czego przywyklam na innych forach. Nawet dramy i kłótnie w niczym nie przypominaly ordynarnych "jatek", które miałam okazję oglądać gdzieś indziej.

Pewnie jakieś budzące niesmak sytuacje mnie ominęły, ale i tak uznawalam to miejsce za lepsze od wielu innych.

Nie mówiąc już o tym, że było dla mnie fajnym kontaktem ze światem w pandemii i trochę mi pomagało w depresji. Zawsze dowiedziałam się tutaj czegoś nowego czy poglebilam swoją wiedzą albo zrewidowalam jakies przestarzałe poglądy.
Z resztą bez żadnej wazeliny...Naprawdę uważałam to miejsce za skarbnicę praktycznej wiedzy.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 21:42   #2966
czekooczekolada
Zakorzenienie
 
Avatar czekooczekolada
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 10 058
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Ja szczerze to nie bywam na grupach na Facebooku. Jakoś nie moje klimaty i do tego wszystkowiedzące madki.
Tutaj jest większa kultura wypowiedzi, można się pospinać ale z klasą, no i rzadko zdarzy się post napisany jednym tchem bez znaków interpunkcyjnych - a tam jest to nagminne, nie mogę tego czytać, bo mam wrażenie że mi tchu braknie


Wysłane z iPhone
__________________
.

Life doesn't give you people that you want, it gives you the people that you need.
🤍


______________________
czekooczekolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 22:00   #2967
VivelaPologne
Raczkowanie
 
Avatar VivelaPologne
 
Zarejestrowany: 2016-09
Lokalizacja: Galaxy
Wiadomości: 257
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Na Kafeterii to głównie trolle radośnie hasają i mogą sprawiać wrażenie, że forum jest "ruchliwe". Bardzo rzadko tam wchodzę, ale jak już jestem to to widać bardzo. Moderacji tam chyba nigdy nie było, powszechne są naprawdę ordynarne odzywki i każdy ma to gdzieś.

Forum na Gazeta.pl trzyma się jeszcze na niektórych wątkach, w sumie podobnie jak Wizaż.
__________________
Los się śmieje z naszych planów
VivelaPologne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 22:07   #2968
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Cytat:
Napisane przez chimay Pokaż wiadomość
Bo tak jest. Fora przeżywały swoj okres świetności jakieś 15 lat temu. Był to zarazem jeszcze okres całkowitej anonimowości w internecie, prawie nikt nie miał konta pod swoimi prawdziwymi danymi i ze zdjęciem. To zaczęło się dopiero z momentem rozwoju mediów społecznościowych, możliwością logowania się jednym, imiennym kontem w wielu miejscach.

A odpływ z for bardzo dobrze widać i na wizażu. Na forach makijażowym czy włosowym hula wiatr, a 10 lat temu były one bardzo aktywne. Teraz o włosach rozmawia się na grupach na FB i w komentarzach na poświęconych temu kanałach. To że niektóre podfora jeszcze są aktywne to raczej wyjątek.
Może to jest niestety naturalny proces?
Fora przeżywają zainteresowanie, rozkwit, a po wyeksploatowaniu tematów zainteresowanie slabnie. Do tego odpływ stałych użytkowników też robi swoje, jedni pociągają ze sobą drugich, a najgorszy przesiew powstaje zapewne przy okazji takich dram jak ta - jak uzytkownik X z powodu zniechęcenia czy frustracji postanowi - czesto na znak protestu - odejść, to zwykle pojawia się za nim parę innych, równie zniesmaczonych i rozdraznionych tą sytuacją innych użytkowników,, która idzie za nim podejmujac podobną decyzję o usunięciu konta i tak to się układa. A czasem dużo for czy ich sporej czesci po prostu umiera śmiercią naturalną - tematy mimo wszystko się wyczerpują, użytkownicy nie mają czasu albo czują się "za starzy", nie widzą sensu w dalszym pisaniu, bo dowiedzieli się czego chcieli i nie znajdują w forum nic dla siebie...Czy cokolwiek innego. Czasem idea danego forum się wypala, w co trudno uwierzyć, ale jednak to się dzieje.

Ale przyznaję też, że coś dziwnego dzieje się na wielu forach, które znam od lat - nie piszę na nich, ale jestem na tyle na bieżąco jalo obserwator, że zauważam zmiany.

Skoro nawet taki dinozaur jak fora gazety jakoś dziwnie się zmienia, to co dopiero mówić o innych.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 22:20   #2969
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

Też rzecz, na którą warto zwrócić uwagę - osobiście kojarzę naprawdę niewiele użytkowniczek wizażu, które są poniżej trzydziestki. A takich całkiem młodych, powiedzmy do 22 lat to jedną albo zero. To też o czymś świadczy.

Wysłane z mojego M2004J19C przy użyciu Tapatalka
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-02-16, 23:43   #2970
Pusheen_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 4 656
Dot.: Problemy pierwszego świata + ot, część 6.

[1=ce453443562697063682673 4dc4cc81c1d23e519_62b0fbf 266bee;89120692]Bo tak jest.
Popatrz na inne, niż wizaż.

Forum na gazecie to zalicza chyba ostatnie przedśmiertne drgawki.
Fora na filmwebie zdychają.

Fora tematyczne, o psach, o spędzaniu czasu na zewnątrz, o turystyce górskiej, o różnego rodzaju sprzęcie - posty potrafią być raz na miesiąc w jednych działach, w innych ostatni potrafi być sprzed 4 lat.
Jako tako działa forum wizażu, kafeteria, forum muratora. Na kafeterii nie bywam, z pozostałych widać odpływ użytkowników.

Więcej serio nie kojarzę.
A wizaż to w ogóle został chyba skazany na śmierć naturalną, jakiś czas temu miała być nowa wersja forum i co, gdzie ona jest. Artykuły stare i na odwal się.

Z innych anonimowych miejsc - czateria też ledwo ciągnie. Inne czaty to nie wiem, czy już nie umarły.

Ludzie przenieśli się na fb.
Ale ile era dyskusji na fb potrwa to nie wiem, bo fb od jakiegoś czasu wygląda jak opuszczone przez Zuckenberga, to postępuje i wątpię, żeby miał nastąpić odwrót.[/QUOTE]Tak, zauważam to.

No cóż, w Internecie chyba mało co jest constans, wszystko ma swoją dynamikę, pojawiają się nowe trendy, stare wypiera nowe, itd. Jakies idee ulegają wyczerpaniu, więc ludzie "migruja" w poszukiwaniu czegoś nowego, ciekawszego.

Ale na serio mam wrażenie, że na wielu forach dzieją się dziwne rzeczy. Może to efekt przedluzajacej się pandemii?

A może popularność internetowych for po prostu mija?


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pusheen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-04-27 07:02:02


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:07.