Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5 - Strona 99 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2019-12-09, 13:39   #2941
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Powtarzam to cały czas TŻ i mówie mu też żeby się nie zdziwił jak mu wtedy powiem spier... sam se oddychaj boję się po prostu, że to jak powinno być a co będzie to totalny rozjad, nie umiem sobie tego bólu wyobrazić


Haha ja mojemu tak mówiłam rzygałam z bólu a on „ pamiętaj o oddechu „i mówi mi jak oddychać ale łagodnie było z mojej strony bo tylko „zamknij się i sam sobie oddychaj” na partych za to biedny się popłakał z mojego cierpienia i bezsilności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:39   #2942
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez mychamycha Pokaż wiadomość
Po pierwsze to jeszcze na razie nie grozi mi wywoływanie w szpitalu, więc chcę dać szansę organizmowi i dziecku, niech się wszystko samo zacznie.
Po drugie masaż boli, a akcja porodowa może i tak zacznie się sama. Nie chcę sobie dokładać bólu tylko po to, żeby szybciej urodzić jeśli nadal mam czas.
Po trzecie trafiłam w sieci na informacje, że masaż szyjki moze mieć też negatywne skutki. Może dojść do mikrouszkodzeń przez co szyjka już podczas porodu nie będzie "współpracować". Ponoć może też pęknąć.

Jak będę na chwilę przed sztucznym wywołaniem to może i zdecyduję się na masaż, ale na razie chcę się wstrzymać.

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
Rozumiem W takim razie kciuki, żeby samo się zaczęło

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:42   #2943
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Szanuję i nie oceniam. Ja w tej bardziej zaawansowanej fazie porodu dyktowałam tż piny i hasła do ważniejszych kont Kilka zapisał na ręce, to był cyrk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Wygralas!
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:45   #2944
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez maddd Pokaż wiadomość
ARYA, ja nie Pati, ale napiszę Ci,co mi w takich sytuacjach poradziła doradca laktacyjny...

Z każdej cycki trzeba 15 minut odciągac. Jak masz nawal (A z tego co piszesz,tak to wygląda....) to idź do wanny,polewaj piersi ciepła wodą (parę minut), potem próbuj odciągnąć mleko po 15 min.z każdej piersi (mój laktator ma opcję mniejsze i mocniejsze ssanie, a Twój? Ustaw narazie na mniejszw)

Jak odciagniesz cokolwiek (nie zrazaj się jak za mało poleci), to trzeba zrobić zimny oklad, wtedy zejdzie obrzęk. Ja mam taki żelowy oklad,kładę na ręcznik na 10 min. Mi pomogło.... aha,i co 3 h trzeba odciągac tym Laktatorem, żeby laktacja rozkrecila.. I rób te okłady

Dzięki bardzo będę próbować, no mleko tryska a na laktatorze nic nie leci mój ma jakieś trzy tryby i moc można dostosować. Muszę coś źle odciągać, bo piersi jak skała i mam wrażenie eksplozji.
Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ivi powodzenia!!!

Arya ja nie ogarniam tych trybów tak szczerze, ale ustawiam na takie mocniejsze ssanie.
Tez mnie bolą bardzo piersi, w dodatku sa ogromne. Lzy leca bo mam w kazdym dziury. Ale od soboty korzystam z nakladek a i jeden sutek juz sie zagoil.
Najgorzej jak dostawie takiego wscieklego glodnego Tymka.
Ale dam rade , jestem dumna ,ze juz 6 dni karmię serio to jak spełnienie marzeń.
Dzis juz mam lepsze te cycki, miekkie , on ladnie sobie z nich sciaga ile potrzebuje i laktatora wole nie uzywac zeby nie nadprodukowywac mleka.

Ja juz zostaje od dzis sama z Tymkiem ,ale maz ogarnia Leo do przedszkola a sam bedzie do pracy jezdzil na 4h, właśnie sie zbieraja.
W przyszłym tygodniu juz Leon ma przerwe swiateczna wiec bede sama z dwojka przez 4godz .



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


To u mnie to samo łzy lecą z bólu przy każdym karmieniu, ale sutki nie są poranione. Zaciskam zęby na ręku aż mam ślady


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 14:45 ---------- Poprzedni post napisano o 14:43 ----------

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
kurde to co ze mną jest nie tak, ze nawet przy małym bólu wstrzymuje oddech, nie wiem kompletnie jak to zmienić



haha bo dla niego pewnie to było fascynujące


Mnie mobilizowało jedynie jak mówiła położna, że muszę oddychać bo trzeba dotlenić dziecko, a jak zaciskam zęby to on dostaje za mało.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:51   #2945
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Szanuję i nie oceniam. Ja w tej bardziej zaawansowanej fazie porodu dyktowałam tż piny i hasła do ważniejszych kont Kilka zapisał na ręce, to był cyrk

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Hahahaha nieźle nieźle

To mi TŻ zawsze mówi że jakby kiedykolwiek mu się coś stało to pod żadnym pozorem mam nie sprzedawać jego sprzętu od hobby za kwoty które mi powiedział że je kupił

Zadna nadal nie rodzi?

Ja dziś znowu się nalazilam. Mam nadzieję że się to nie skończy takim bólem w pachwinach jak wczoraj.

Pati Tymek taki słodziak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:54   #2946
midusia86
Zakorzenienie
 
Avatar midusia86
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: kk
Wiadomości: 4 863
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Alicjazkrainyczaroww Pokaż wiadomość
Wszystkiego już próbowałam i nic nie pomaga



Może to głupie pytanie, ale czemu się wzbraniacie przed tym masażem szyjki? Skoro miałoby to trochę przyspieszyć poród, to chyba dobrze? Tak mi się przynajmniej wydaje, że lepsze to, niż cewnik i oxy?

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka


Pewnie w porównaniu cewnik czy oxy to może i lepsze, ale jak nie ma żadnych wskazań do indukcji to takie sztuczne wywoływanie może się średnio skończyć. Sam masaż szyjki to tak naprawdę wkładanie tam paluchów na siłę i rozciąganie szyjki na boki. Praktycznie nie ma opcji, żeby nie obyło się bez mikrouszkodzen (lub nie takich mikro, jak w przypadku znajomej mychy ) co powoduje potem zwiększone ryzykownej uszkodzeń lub pęknięcia podczas porodu. Może tez sztucznie wywołać nieefektywne skurcze macicy, jedziesz do szpitala, dzięki masażowi stwierdza ci nawet jakieś rozwarcie, ale ze poród nie postępuje, bo skurcze ustają, załącza się cal machina medycznych interwencji w porodzie.

To oczywiście tylko moja prywatna opinia, ale dopóki nie ma wskazań, to lepiej nie poprawiać i nie poganiać natury...
__________________
You are so much stronger than you think
midusia86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 13:56   #2947
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Haha ja mojemu tak mówiłam rzygałam z bólu a on „ pamiętaj o oddechu „i mówi mi jak oddychać ale łagodnie było z mojej strony bo tylko „zamknij się i sam sobie oddychaj” na partych za to biedny się popłakał z mojego cierpienia i bezsilności.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jezu czyli spodziewac sie totalnej jazdy bez trzymanki boje sie, ze bede zalowac tego, ze nie wybralam szpitala z mozliwoscia zzo

Też nie chce masazu szyjki, chce zeby sie zaczęlo naturalnie jak dziecko i organizm sam zdecyduje, taki masaz nie jest niczym dobrym chyba, ze juz bede po terminie i wlasnie bedzie mi grozila indukcja

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 14:03   #2948
Smarfetka
Zakorzenienie
 
Avatar Smarfetka
 
Zarejestrowany: 2005-10
Wiadomości: 14 099
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Hahahaha nieźle nieźle

To mi TŻ zawsze mówi że jakby kiedykolwiek mu się coś stało to pod żadnym pozorem mam nie sprzedawać jego sprzętu od hobby za kwoty które mi powiedział że je kupił

Zadna nadal nie rodzi?

Ja dziś znowu się nalazilam. Mam nadzieję że się to nie skończy takim bólem w pachwinach jak wczoraj.

Pati Tymek taki słodziak

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Hahaha, a mówią ze to kobiety oszukują jak podają za ile coś kupiły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Smarfetka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:07   #2949
Alicjazkrainyczaroww
Rozeznanie
 
Avatar Alicjazkrainyczaroww
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 864
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez midusia86 Pokaż wiadomość
Pewnie w porównaniu cewnik czy oxy to może i lepsze, ale jak nie ma żadnych wskazań do indukcji to takie sztuczne wywoływanie może się średnio skończyć. Sam masaż szyjki to tak naprawdę wkładanie tam paluchów na siłę i rozciąganie szyjki na boki. Praktycznie nie ma opcji, żeby nie obyło się bez mikrouszkodzen (lub nie takich mikro, jak w przypadku znajomej mychy ) co powoduje potem zwiększone ryzykownej uszkodzeń lub pęknięcia podczas porodu. Może tez sztucznie wywołać nieefektywne skurcze macicy, jedziesz do szpitala, dzięki masażowi stwierdza ci nawet jakieś rozwarcie, ale ze poród nie postępuje, bo skurcze ustają, załącza się cal machina medycznych interwencji w porodzie.

To oczywiście tylko moja prywatna opinia, ale dopóki nie ma wskazań, to lepiej nie poprawiać i nie poganiać natury...
No tak, jeśli nie grozi indukcja to faktycznie taki masaż nie jest dobrym pomysłem. Dzięki za rozjasnienie. Ja nie miałam robionego takiego masażu i lekarz też nic o nim nie wspominal, od razu było powiedziane, że będzie cewnik, dlatego nie zglebialam tego tematu

Wysłane z mojego F8331 przy użyciu Tapatalka
Alicjazkrainyczaroww jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:14   #2950
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Mi gin mowila ze masaż jest niebezpieczny i ona go nie wykona. Ja tam nadal polecam tampony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:15   #2951
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez Smarfetka Pokaż wiadomość
Hahaha, a mówią ze to kobiety oszukują jak podają za ile coś kupiły


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Myślę że gdybym wiedziała ile faktycznie zapłacił za sprzęt to bym zawału dostała także na razie wole nie wiedzieć jeśli ma na wspólne wydatki pieniądze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 14:16   #2952
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Możecie mi napisać tak łopatologicznie jak obsługujecie te wasze bobasy? Ja cały czas tkwię w jakimś poporodowym szoku i mam wrażenie, że mi mózg wyjęli. Naprawdę tu bym chciała robić jak najlepiej a tu jestem o tę istotę przerażona.

Uczymy się siebie ale zaczęłam od tego, że staram się co ok 3 godziny zmienić pampersa i dać cyca. Czasem wisi dłużej ale nie przekraczam 3 godzin.. A te pielęgnację jak robicie? Wieczorem przed snem oczka buzia pępek itd? A rano znowu? W szpitalu tak robili ale jeszcze nie umiem sobie tego poukładać.

No i mam problem bo w szpitalu spałyśmy w jednym łóżku przytulone i mała się nie dała w nocy w domu odłożyć. Mąż uciekł do drugiego pokoju i spałyśmy razem na szczęście łóżko duże. Aby wstawał w nocy jak płakała czy słyszę.

Złapałam jakiś zawias.. Niby czynności przychodzą coraz naturalniej a jednak w głowie jestem jak otumaniona. Jesteśmy sami, na szczęście nikt nie pcha się do pomocy. Może bym i nawet potrzebowała ale z drugiej strony ktokolwiek dodatkowo kręcący się tutaj to by mnie wykończyło.

Tak BTW.. Któraś wczoraj pisała o wizycie /nalocie rodziców czy teściów w dniu wyjścia ze szpitala? Gosia chyba? Ja miałam to samo. Stwierdzili, że oni przygotują rosół od razu jak przyjdę. Musiałam się wydrzeć bo człowiek wraca jak wrak, zmęczony, oszołomiony i nie może nawet butów zdjąć bo już wizytacje. Trochę się pofochali ale przyjechali wieczorem na pół godziny. Nie rozumiem tego szału. Tak samo jak tego dzwonienia i wypisywania zaraz po porodzie. Do tej pory mam pełną skrzynkę, której jeszcze nie odczytałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Jesteśmy chyba serio bliźniaczkami ciążowymi, bo u mnie to wszystko tak samo wygląda i tez się tak czuję.

Ja robię jak widzę kiedy jest w miarę spokojny i nie będzie ryku. Bo jak narazie średnio lubi przewijak czyszczę oczka, nosek, wycierałam ciałko wacikami bo narazie go nie kąpaliśmy w domu(dziś planujemy wykapać go w tym olejku z migdałów bo ma te krostki) i już mam stresa. U nas jest przewijanie przed karmieniem bo wtedy zazwyczaj ma tam nasikane, a w trakcie karmienia robi ciagle kupę, więc po jest drugie wybudzam go co 3h na jedzenie bo sam rzadko się obudzi.

U mnie mama ma wzmożenie tak mnie irytuje, już chwilę po tym jak poinformowaliśmy to do szpitala chciała jechać. Teraz też truje „mądrymi radami” i co chwilę żeby wysłać codziennie zdjęcie bo nie mam co robić serio.

Jedyne co w domu zrobiłam to pranie i lekkie ogarnięcie bajzlu. Tak to màż sprzątał jak byłam w szpitalu i wczoraj pół dnia gotował (teraz żałujemy że nie pomroziliśmy szamy) nie wiem gdzie ten czas tak umyka, ale zapominam kompletnie o zjedzeniu czy piciu wody

Prasować chyba nie będę bo mi kręgosłup pęka, także podziwiam Pati że masz tyle powera.


Cytat:
Napisane przez voice_of_silence Pokaż wiadomość
Ja po wizycie. Mam imponujące rozwarcie na jeden palec. Ponoć powoli coś się rusza.

Zrobił mi masaż szyjki - jakie to było okropne Zorganizuję dzisiaj jakieś seksy i no cóż, oby do poniedziałku było po wszystkim.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No to kciuki u mnie tak było i rano Jasiek się urodził

Cytat:
Napisane przez misiaq002 Pokaż wiadomość
Będę się próbować wbić, może jeszcze nie do końca ale się postaram Łączę się. Trudne to wszystko jest.. Nikt nie mówił, że oprócz ciężkiego porodu te pierwsze dni też nie będą kolorowe Przeżywam dokładnie to samo co Ty. Dziś spałam 3 godziny co jest sukcesem. Sutki to jedna wielka rana. Walczymy dalej O tak! Mój mąż przy każdym skurczu oddychał a ja go naśladowałam po prostu. Pomoc ogromna! Uwierz mi na slowo, w życiu nie pozwoliła bym sobie zrobić już cc. Regeneracja po CC a po SN to niebo a ziemia. Nawet jeśli w chwili porodu myślałam, że umieram.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 10:59 ---------- Poprzedni post napisano o 10:46 ----------

Dziewczyny a macie po porodzie hemoroidy?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz





Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:35   #2953
mychamycha
Zakorzenienie
 
Avatar mychamycha
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 9 767
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Mi gin mowila ze masaż jest niebezpieczny i ona go nie wykona. Ja tam nadal polecam tampony

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A no fakt, zawsze mamy jeszcze te twoje tampony

Wysłane z mojego EML-L29 przy użyciu Tapatalka
mychamycha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:43   #2954
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Odpadł nam kikut! byl okrzyk radości w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 14:56   #2955
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Odpadł nam kikut! byl okrzyk radości w domu

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


Zazdro, u nas przy wycieraniu jest jakaś żółta maź, nie wiem czy to ok. Jedni kazali w szpitalu psiukać octeniseptem drudzy że nie.


Byliśmy w przychodni zważyć małego i wyszedł tez do nas pediatra, ale brak słów nic nie wiedziała i latała się pytać jakiejś starszej doktor o każdą rzecz więc już wiem do kogo nie chodzić. do kąpieli kazała kupić kosmetyki Emolium a z tego co pamietam mają słaby skład

Mały przybiera na wadze, już prawie wrócił do wagi urodzeniowej czyli dobrze się najada uf.
Dostaliśmy skierowanie na badania krwi z uwagi na żółtaczkę, tylko się zastanawiam czy jest sens jechać go kłuć skoro to żółtaczka fizjologiczna, na wadze przybiera więc powinna niedługo zniknąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:02   #2956
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez arya09 Pokaż wiadomość
Zazdro, u nas przy wycieraniu jest jakaś żółta maź, nie wiem czy to ok. Jedni kazali w szpitalu psiukać octeniseptem drudzy że nie.


Byliśmy w przychodni zważyć małego i wyszedł tez do nas pediatra, ale brak słów nic nie wiedziała i latała się pytać jakiejś starszej doktor o każdą rzecz więc już wiem do kogo nie chodzić. do kąpieli kazała kupić kosmetyki Emolium a z tego co pamietam mają słaby skład

Mały przybiera na wadze, już prawie wrócił do wagi urodzeniowej czyli dobrze się najada uf.
Dostaliśmy skierowanie na badania krwi z uwagi na żółtaczkę, tylko się zastanawiam czy jest sens jechać go kłuć skoro to żółtaczka fizjologiczna, na wadze przybiera więc powinna niedługo zniknąć


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
A kosmetyki emolium nie są czasem do skóry atopowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:20   #2957
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
A kosmetyki emolium nie są czasem do skóry atopowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są. Ale można używać też do normalnej skóry wrażliwej. My zaczniemy od emolium, a potem zobaczymy, co dalej.

Dzisiaj mnie prawie szlag trafił. Dwie godziny łaziłam ze znajomą z bobasem, wzięłam psa coby sprawdzić, jak mu pójdzie z wózkiem (poszło doskonale! ️), a jak czekałam chwilę z młodym i psem to jakiś stary chłop postanowił znienacka pogłaskać pieska. Obcego, dużego psa. Pilnującego wózka z dzieckiem. Mózgi są takie fajne, każdy powinien mieć jeden. Aż mi ciśnienie skoczyło, jak pies ruszył z rykiem na głupiego... 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:30   #2958
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Arya gratki wzrostu wagi
My mamy jutro na 9tą pierwszy bilans. Ale pediatra sprawdzony bo ten co Leosia.
Umówimy sie od razu na usg bioderek i kolejny bilans- za miesiąc.


Black brak slow... ale starsi ludzie tak maja :/ chca dobrze, nie pomysla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Dziewczyny a ile trwa u was jednorazowe karmienie?
Moj caly czas wisial na piersi a od wczoraj tak 20min i je tylko z jednej na raz.
Myślę czy to nie za mało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:35   #2959
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Nam tłumaczono, że na początku dziecko bardziej niż nie wiadomo ile jedzenia potrzebuje bliskości, nawet były rysunki poglądowe z owocami jak malutkie brzuszki mają takie bobasy Jeśli je spokojniej, przybiera to ja bym się chyba nie martwiła.

Ja natomiast zaczynam się zastanawiać, czy mi się spojenie nie rozchodzi, bo tak mnie dzisiaj coś boli, że ja pierdziele Tylko tego mi jeszcze do szczęścia brakowało...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2019-12-09, 15:36   #2960
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Są. Ale można używać też do normalnej skóry wrażliwej. My zaczniemy od emolium, a potem zobaczymy, co dalej.

Dzisiaj mnie prawie szlag trafił. Dwie godziny łaziłam ze znajomą z bobasem, wzięłam psa coby sprawdzić, jak mu pójdzie z wózkiem (poszło doskonale! ️), a jak czekałam chwilę z młodym i psem to jakiś stary chłop postanowił znienacka pogłaskać pieska. Obcego, dużego psa. Pilnującego wózka z dzieckiem. Mózgi są takie fajne, każdy powinien mieć jeden. Aż mi ciśnienie skoczyło, jak pies ruszył z rykiem na głupiego... 🤦

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ok, ok. Rozumiem

No serio ludzie nie mają mózgów jak można obcego psa zaczepiać? Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:43   #2961
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja po usg, maly 3300 waży, wszystko ok, lekarz powiedział, ze mu dobrze w brzuszku ja tak nieśmiało pytam ale wyjsc już może? A on tak ale pytanie czy chce mój lekarz jest bardzo wylajtowany i jest zdania, ze nie ma co przyspieszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 15:54   #2962
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez nillka88 Pokaż wiadomość
Ja po usg, maly 3300 waży, wszystko ok, lekarz powiedział, ze mu dobrze w brzuszku ja tak nieśmiało pytam ale wyjsc już może? A on tak ale pytanie czy chce mój lekarz jest bardzo wylajtowany i jest zdania, ze nie ma co przyspieszać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No i dobrze, ma racje. Wiadomo ,ze my mamy dosc zawsze na końcówce plus emocje, mysli jak będzie, kiedy , czy długo potrwa porod , strach a jednocześnie podekscytowanie ... no czacha dymi....

Ja nie wiem jakbym miala urodzic w terminie większego bobasa.? Watpie zebym dala rade... wazylby pewnie conajmniej 4,5kg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:06   #2963
black___raven
Raczkowanie
 
Avatar black___raven
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 278
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
Ok, ok. Rozumiem

No serio ludzie nie mają mózgów jak można obcego psa zaczepiać? Masakra.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wiesz, jeszcze żeby to był jakiś mały, miły piesek to pół biedy, a to jest niezbyt przyjemnie wyglądający pies (tzw. uroda dla koneserów ), który ma raczej wywalone i unika kontaktu z obcymi ludźmi, tutaj grzecznie sobie siedziała na krótkiej smyczy i ewidentnie pilnowała malucha. A ja się totalnie nie spodziewałam, że ktoś będzie z łapami wyskakiwał w takiej sytuacji. Kupiłam jej nowy kaganiec, bo coś czuję, że to nie koniec naszych wózkowych przygód, a pewnie w "swoim" dziecku to już w ogóle będzie zakochana na amen... I pół osiedla do odstrzału, no nie mogę się doczekać tych wszystkich cmokających babek zaglądających do wózka spotykających wkur... psa po drodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
black___raven jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:16   #2964
Ann555
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 454
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Cytat:
Napisane przez gosiulam185 Pokaż wiadomość
My kąpaliśmy wczoraj. W szpitalu był kąpany, ale po tych wszystkich szpitalnych środkach wychodził mu straszny rumień. Wczoraj oczyściliśmy nosek, przemylismy oczka, wacikiem z wodą wszystkie fałdki wyczyściliśmy i wsadziliśmy do wody dosłownie na chwilkę. Oczywiście przy wszystkim ryk. Po wszystkim nasmarowalismy ciałko i dodatkowo główkę olejem z migdałów żeby wyczesać zaschnięta krew z włosków. No i mały masowanie kremikiem i czesanie uwielbia. Po wszystkim podłożyliśmy pieluchę tetrową i owinęliśmy kocykiem i dupka i pępek się wietrzyły

Maks nie lubi spowijania. Pielęgniarka w szpitalu mu robiła, ale dostawał szału i go rozplątały.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam problem z tym wietrzeniem..
Kompletnie nie wiem jak to zorganizować
Pieluszka tetrowa pod pupe na Przewijaku i golaska w kocyk?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ann555 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:36   #2965
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ann ja przy kazdej zmianie pieluszki 5-10 min daje fikac bez pampka. Przykrywam girki kocykiem albo pieluszka. Miziam stopki, spiewam. Podoba mu się to przy dluzszym wietrzeniu pewnie by mu było zimno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:43   #2966
arya09
Zakorzenienie
 
Avatar arya09
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 4 290
Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Ann ja przy kazdej zmianie pieluszki 5-10 min daje fikac bez pampka. Przykrywam girki kocykiem albo pieluszka. Miziam stopki, spiewam. Podoba mu się to przy dluzszym wietrzeniu pewnie by mu było zimno.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

U mnie się nie da bo jest ciagle ryk na przewijaku

Cytat:
Napisane przez Ola0731 Pokaż wiadomość
A kosmetyki emolium nie są czasem do skóry atopowej?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Są, a on nie ma no i dodatkowo mają słaby skład jak na kosmetyki dla osób z AZS i innymi problemami

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
Arya gratki wzrostu wagi
My mamy jutro na 9tą pierwszy bilans. Ale pediatra sprawdzony bo ten co Leosia.
Umówimy sie od razu na usg bioderek i kolejny bilans- za miesiąc.


Black brak slow... ale starsi ludzie tak maja :/ chca dobrze, nie pomysla.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 17:30 ---------- Poprzedni post napisano o 17:29 ----------

Dziewczyny a ile trwa u was jednorazowe karmienie?
Moj caly czas wisial na piersi a od wczoraj tak 20min i je tylko z jednej na raz.
Myślę czy to nie za mało?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz


U mnie około 15-20 minut, czasem której bo przysypia ale wtedy go wcześniej wybudzam na kolejne, bo w trakcie czasem przysypia i za nic nie chce się obudzić ale są tez dłuższe karmienia po ponad 30 minut.

My mamy umówiona tą wizytę u pediatry na 18.12 i to już i jakiejś niby dobrej lekarki, zobaczymy. Na 30.01 już nas też zapisali wstępnie na szczepienie.


Jak ubieracie maluchy do spania ? Sam pajac czy pod niego body ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
arya09 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:49   #2967
Ola0731
Wtajemniczenie
 
Avatar Ola0731
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Wiadomości: 2 818
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 - część 5

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Wiesz, jeszcze żeby to był jakiś mały, miły piesek to pół biedy, a to jest niezbyt przyjemnie wyglądający pies (tzw. uroda dla koneserów ), który ma raczej wywalone i unika kontaktu z obcymi ludźmi, tutaj grzecznie sobie siedziała na krótkiej smyczy i ewidentnie pilnowała malucha. A ja się totalnie nie spodziewałam, że ktoś będzie z łapami wyskakiwał w takiej sytuacji. Kupiłam jej nowy kaganiec, bo coś czuję, że to nie koniec naszych wózkowych przygód, a pewnie w "swoim" dziecku to już w ogóle będzie zakochana na amen... I pół osiedla do odstrzału, no nie mogę się doczekać tych wszystkich cmokających babek zaglądających do wózka spotykających wkur... psa po drodze

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Nawet mały, miły piesek może zrobić krzywdę. Wiadomo nie taka jak duży pies ale zawsze.

My kiedyś mieliśmy dobermana i przez jednego debilnego sąsiada później problemy. Dlatego ja nie znoszę ludzi którzy bez pytania dotykają psy. Sama też tego nie robię, bo różnie może się zachować. A już przy dziecku to w ogóle koty potrafią bronić "swoje" dziecko, a co dopiero pies.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ola0731 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 16:54   #2968
nillka88
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 3 045
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ❤️- część 5

Cytat:
Napisane przez PatiPee Pokaż wiadomość
No i dobrze, ma racje. Wiadomo ,ze my mamy dosc zawsze na końcówce plus emocje, mysli jak będzie, kiedy , czy długo potrwa porod , strach a jednocześnie podekscytowanie ... no czacha dymi....

Ja nie wiem jakbym miala urodzic w terminie większego bobasa.? Watpie zebym dala rade... wazylby pewnie conajmniej 4,5kg
no też nie wyobrażam sobie 4,5 kg klocka wypchać mam nadzieje, ze mój max bedzie miał 3,8

a z tym, ze chciałabym szybciej to jak widze Wasze maluchy to wiesz jak jest przyjaciólka też tydzień temu urodziła i jutro idę ich odwiedzić więc jutro to już w ogóle będę miała chcice na poród

Cytat:
Napisane przez black___raven Pokaż wiadomość
Wiesz, jeszcze żeby to był jakiś mały, miły piesek to pół biedy, a to jest niezbyt przyjemnie wyglądający pies (tzw. uroda dla koneserów ), który ma raczej wywalone i unika kontaktu z obcymi ludźmi, tutaj grzecznie sobie siedziała na krótkiej smyczy i ewidentnie pilnowała malucha. A ja się totalnie nie spodziewałam, że ktoś będzie z łapami wyskakiwał w takiej sytuacji. Kupiłam jej nowy kaganiec, bo coś czuję, że to nie koniec naszych wózkowych przygód, a pewnie w "swoim" dziecku to już w ogóle będzie zakochana na amen... I pół osiedla do odstrzału, no nie mogę się doczekać tych wszystkich cmokających babek zaglądających do wózka spotykających wkur... psa po drodze
Ja nie wiem co ludzie mają w głowie., lubię zwierzaki, kotki pieski itd ale kurde też mam wyobraźnie i wiem jak takie "akcje" mogą się skończyć
__________________
Powiedzieć Ci coś słodkiego?.....czekolada
nillka88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 17:05   #2969
PatiPee
Zakorzenienie
 
Avatar PatiPee
 
Zarejestrowany: 2014-11
Lokalizacja: dziewczyna znad morza...
Wiadomości: 6 802
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Arya a wez wypróbuj jak zaczyna plakac otlic buzke z dwoch stron pieluszka i delikatnie glaskac policzki, mowic uspokajac, albo wziac na chwilke na ręce pokolysac ,przytulić do polika. Z czasem zalapie ze pielucha i pielegnacja to nic strasznego raczej wszystkie dzieci na początku płaczą przy czymkolwiek sie robi , pielucha kąpiel itd. Bo nie wiedzą co sie dzieje.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 19:05 ---------- Poprzedni post napisano o 19:02 ----------

Nilka no jasne, rozumiem!
Juz sie nie moge doczekac az wszystkie bedziecie rozpakowane. I zacznie sie kupki, karmienie, kupki, karmienie haha.

Ciekawe jak rzeczozn? Wiecie cos? Daj znac jak córcia jak czytasz!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy mogę to czytam, a kiedy nie mogę - też czytam...
PatiPee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2019-12-09, 17:16   #2970
Mylukier
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 490
Dot.: Mamy Grudniowe 2019 ️- część 5

Ja mam samoyeda i już kilka razy mi się zdażyło, że dorosła osoba pociągnęła ją za ogon bo "ma taki słodki pomponik"... Nie dość że wcześniej mi do głowy nie przyszło że dorosła osoba moze wpaść na tak debilny pomysł to jeszcze sytuacje w których to miało miejsce też byly zaskakujące bo albo to było podczas przechodzenia przez pasy w centrum miasta, wysiadaniu z autobusu, w restauracji podczas jedzenia obiadu :O

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Mylukier jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-30 18:22:36


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:28.