Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2023-07-28, 00:40   #1
maartyneek
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2023-03
Wiadomości: 2
Unhappy

Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?


Hej . Co o tym myslicie? Generalnie szukalam pracy. Nie ludzilam sie ze szybko cos znajde. A znalazlam. Problem w tym ze jestem zmuszona w przyszlym tygodniu wyjechac (slub siostry za granica). Telefon dostalam wczoraj z firmy do ktorej bardzo chcialam sie dostac, ze wygralam rekrutacje. Zaproponowali mi zatrudnienie w terminie jak ja mialam byc w kraju gdzie moja siostra ma ten slub. Powiedzialam, ze mnie nie ma kraju caly tydzien i zapytalam o mozliwosc zatrudnienia w innym terminie. Pani ktora sie ze mna skontaktowala powiedziala ze oddzwoni. Oddzwonila dwie minuty pozniej ze szef powiedzial ze nie ma problemu i mozemy rozpoczecie pracy przeniesc na kolejny tydzien. Niby wszystko ok, ale ja czuje taki troche niesmak. Ze sama siebie polozylam w bardzo zlym swietle, czuje wyrzuty sumienia. Boje sie ze oni pomysleli ze jakos bardzo nie zalezy mi na tej pracy, ze moga sie jeszcze odmyslec co do mojego zatrudnienia i wziac kogos innego, albo nie beda mnie traktowac powaznie, ze ktos bedzie sie mscil za ta sytuacje... Nie moge przez to spac, mam wrzody zoladka. Tak bardzo zalezalo mi na tej pracy, jak otrzymalam pozytywna odpowiedz to klaskalam uszami i bije sie w piers za ten cholerny slub.. zastanawiam sie czy lepiej nie moglam slub siostry sobie odpuscic i sie nie odzywac, ale ten telefon mnie zaskoczyl i powiedzialam o tym wyjezdzie ot tak. Jak myslicie? Moj narzeczony mowi ze przesadzam, ze jakby serio to byl dla tej firmy taki problem ze nie moge w przyszlym tygodniu to by krecili nosem a tego nie bylo, albo od razu by mi podziekowali za wspolprace, a przeciez zdecydowali sie ten tydzien na mnie poczekac. Ale ja schizuje... Mam nerwice i moze dlatego.. jestem tak zla o ten slub
maartyneek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 06:51   #2
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Cytat:
Napisane przez maartyneek Pokaż wiadomość
Hej . Co o tym myslicie? Generalnie szukalam pracy. Nie ludzilam sie ze szybko cos znajde. A znalazlam. Problem w tym ze jestem zmuszona w przyszlym tygodniu wyjechac (slub siostry za granica). Telefon dostalam wczoraj z firmy do ktorej bardzo chcialam sie dostac, ze wygralam rekrutacje. Zaproponowali mi zatrudnienie w terminie jak ja mialam byc w kraju gdzie moja siostra ma ten slub. Powiedzialam, ze mnie nie ma kraju caly tydzien i zapytalam o mozliwosc zatrudnienia w innym terminie. Pani ktora sie ze mna skontaktowala powiedziala ze oddzwoni. Oddzwonila dwie minuty pozniej ze szef powiedzial ze nie ma problemu i mozemy rozpoczecie pracy przeniesc na kolejny tydzien. Niby wszystko ok, ale ja czuje taki troche niesmak. Ze sama siebie polozylam w bardzo zlym swietle, czuje wyrzuty sumienia. Boje sie ze oni pomysleli ze jakos bardzo nie zalezy mi na tej pracy, ze moga sie jeszcze odmyslec co do mojego zatrudnienia i wziac kogos innego, albo nie beda mnie traktowac powaznie, ze ktos bedzie sie mscil za ta sytuacje... Nie moge przez to spac, mam wrzody zoladka. Tak bardzo zalezalo mi na tej pracy, jak otrzymalam pozytywna odpowiedz to klaskalam uszami i bije sie w piers za ten cholerny slub.. zastanawiam sie czy lepiej nie moglam slub siostry sobie odpuscic i sie nie odzywac, ale ten telefon mnie zaskoczyl i powiedzialam o tym wyjezdzie ot tak. Jak myslicie? Moj narzeczony mowi ze przesadzam, ze jakby serio to byl dla tej firmy taki problem ze nie moge w przyszlym tygodniu to by krecili nosem a tego nie bylo, albo od razu by mi podziekowali za wspolprace, a przeciez zdecydowali sie ten tydzien na mnie poczekac. Ale ja schizuje... Mam nerwice i moze dlatego.. jestem tak zla o ten slub
Odpisuje ci jako szef, małej firmy ale jednak szef.
Świetnie sobie zdaję sprawę, ze ludzie szukający pracy mają często jakieś swoje rownolegle zobowiązania życiowe, a często nawet jeszcze nie zakończyli okresu wymówienia w poprzedniej pracy, wiec jeśli proszą o rozpoczęcie pracy w określonym terminie, to nie robi to złego wrażenia.
To jest normalne, powszechne, naturalne.
W żaden sposób nie rzuca złego światła na osobę podejmującą pracę.

Więc spokojnie, nic się nie stało, na pewno nie Ty pierwsza nie ostatnia miałaś taką prośbę podejmując u nich pracę, wiec nic sobie nie zepsułaś u nich.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 06:52   #3
Miami
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: zachodnia Polska
Wiadomości: 130
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Moim zdaniem przesadzasz. To normalne, że ludzie mają plany w bliskiej przyszłości i praca nie jest pępkiem ich świata. Nie odpuściłabym ślubu dla siostry dla pracy (w dodatku nowej i niepewnej).
Miami jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 06:53   #4
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2021-02
Wiadomości: 3 731
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Bardzo przesadzasz. Naprawdę olałabyś ślub siostry, bo masz schizy przez normalną rzecz? Jeszcze te określenia "cholerny ślub". Jeśli firma nie jest januszexem nastawionym na wyzysk to rozumieją, że pracownicy mają życie prywatne, a wyjazd i brak możliwości rozpoczęcia pracy już nie jest niczym dziwnym.
26cabbdd88f595c38f9b7f8139ef1472f28f75bc_65628a8226dae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 07:48   #5
karawanna
Zakorzenienie
 
Avatar karawanna
 
Zarejestrowany: 2020-11
Lokalizacja: Ciemna Strona Mocy
Wiadomości: 8 319
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Grubo przesadzasz. To jest jak najbardziej normalne że ludzie mają poplanowane swoje sprawy. Raczej sygnałem ostrzegawczym byłoby, gdyby to ten pracodawca robił Ci problemy z takiego powodu. Ja raz musiałam zacząć pracę z 3 tygodnie później niż początkowo chciał pracodawca - musiałam mieć czas na znalezienie mieszkania i przeprowadzkę do danego miasta. Nikt nie robił problemów ani się potem na mnie za to nie mścił

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
karawanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 08:12   #6
emiliais
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-12
Wiadomości: 774
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Eee firmy muszą czekać nieraz 3 miesiące aż komuś się skończy okres wypowiedzenia w poprzedniej pracy, a tutaj ta firma miałaby Ci robić łaskę, że poczekają tydzień, bo masz ślub siostry? To dobrze o nich świadczy, że chcą poczekać na Ciebie. Chciałabyś skończyć w firmie-kołchozie, która nie dałaby Ci urlopu na ważne wydarzenia życiowe?
emiliais jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 08:54   #7
izan1222
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 761
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Cytat:
Napisane przez maartyneek Pokaż wiadomość
Hej . Co o tym myslicie? Generalnie szukalam pracy. Nie ludzilam sie ze szybko cos znajde. A znalazlam. Problem w tym ze jestem zmuszona w przyszlym tygodniu wyjechac (slub siostry za granica). Telefon dostalam wczoraj z firmy do ktorej bardzo chcialam sie dostac, ze wygralam rekrutacje. Zaproponowali mi zatrudnienie w terminie jak ja mialam byc w kraju gdzie moja siostra ma ten slub. Powiedzialam, ze mnie nie ma kraju caly tydzien i zapytalam o mozliwosc zatrudnienia w innym terminie. Pani ktora sie ze mna skontaktowala powiedziala ze oddzwoni. Oddzwonila dwie minuty pozniej ze szef powiedzial ze nie ma problemu i mozemy rozpoczecie pracy przeniesc na kolejny tydzien. Niby wszystko ok, ale ja czuje taki troche niesmak. Ze sama siebie polozylam w bardzo zlym swietle, czuje wyrzuty sumienia. Boje sie ze oni pomysleli ze jakos bardzo nie zalezy mi na tej pracy, ze moga sie jeszcze odmyslec co do mojego zatrudnienia i wziac kogos innego, albo nie beda mnie traktowac powaznie, ze ktos bedzie sie mscil za ta sytuacje... Nie moge przez to spac, mam wrzody zoladka. Tak bardzo zalezalo mi na tej pracy, jak otrzymalam pozytywna odpowiedz to klaskalam uszami i bije sie w piers za ten cholerny slub.. zastanawiam sie czy lepiej nie moglam slub siostry sobie odpuscic i sie nie odzywac, ale ten telefon mnie zaskoczyl i powiedzialam o tym wyjezdzie ot tak. Jak myslicie? Moj narzeczony mowi ze przesadzam, ze jakby serio to byl dla tej firmy taki problem ze nie moge w przyszlym tygodniu to by krecili nosem a tego nie bylo, albo od razu by mi podziekowali za wspolprace, a przeciez zdecydowali sie ten tydzien na mnie poczekac. Ale ja schizuje... Mam nerwice i moze dlatego.. jestem tak zla o ten slub

Daj spokój. Wszystko się świetnie ułożyło, tylko się cieszyć. Twój narzeczony ma rację, z tym, że przesadzasz. Za mocno wszystko wyolbrzymiasz.

I to nie ślub sąsiadki, tylko siostry (czyt. najbliższej rodziny)...Serio nie przyszłabyś na ślub własnej siostry przez niepewną jeszcze posadkę? Ślub siostry to moim zdaniem solidny argument, dlaczego nie może rozpocząć pracy w tym terminie.

A tak na marginesie - mój mąż ma teraz 3-miesięczny okres wypowiedzenia i nowa firma poczeka z zatrudnieniem do października . Nie mówiąc już o zaledwie tygodniowym przesunięciu terminu rozpoczęcia pracy
izan1222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2023-07-28, 09:05   #8
skara
Zakorzenienie
 
Avatar skara
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Hiszpania
Wiadomości: 5 098
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Dodam jeszcze, że większość pracowników na początku musi się przyuczyć, bo każda firma jest inna, więc i tak nie jest w 100% wydajnym pracownikiem. Więc tym bardziej co to za różnica poczekać na kogoś tydzień dłużej, skoro otrzymają kogoś do przyuczenia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
skara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 09:42   #9
Katerina_00
Zakorzenienie
 
Avatar Katerina_00
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Uk
Wiadomości: 5 195
GG do Katerina_00
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

To dobrze ze firma uwzględnia to że masz życie poza pracą i poniekąd zoobowizania rodzinne, na mojego męża czekali 6 tygodni bo miał 4 tyg wypowiedzenia i tak się złożylo że 2 tyg urlop zaraz po,zaplanowany i zapłacony. Sytuację życiowe.
Katerina_00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 09:57   #10
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Znajdź sobie jakieś hobby, bo chyba Ci się nudzi....

To normalna sprawa, że ludzie mają różne zobowiązania. W zasadzie nawet nie musisz się tłumaczyć dlaczego, równie dobrze mogłaś mieć zaplanowany urlop pod palmami.

W większości firm to nie będzie problem, no chyba, że mówimy o jakiejs pracy stricte sezonowej albo projekcie z określonym terminiem, gdzie potrzeba ludzi w określonym czasie z wysoką dyspozycyjnością - no wtedy faktycznie mógłby być problem, ale i tak - no nic nie zrobisz, nie zawsze da się wszystko przewidzieć.

Ja raz nie mogłam się stawić w pierwszym dniu pracy, bo akurat wypadł mi pogrzeb dziadka. Przysługiwał mi z tego powodu dzień urlopu okolicznościowego i nikt nie robił z tego problemu.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 10:49   #11
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2017-09
Wiadomości: 18 061
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Strasznie, ale to strasznie przesadzasz. Normalnie się zachowałaś.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
980cf4958a6e724c916e7adb24f4c6159aa2df82_65d7e02c47328 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-07-28, 11:52   #12
rejczeI
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 267
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Absolutnie się nie przejmuj. Telefon dostałaś 27 lipca. Zapewne żeby zacząć od 01 sierpnia. Poprosiłaś o przełożenie startu z powodu wyjazdu na ok 8 lipca.
To są w ogóle tak krótkie odstępy czasowe, a powód tak zwyczajny szczególnie w wakacje, że w ogóle nie ma o czym mysleć.
Ciesz się z tego że zaczynasz nową pracę jak i ślubu siostry.
rejczeI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-28, 18:26   #13
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 142
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Przesadzasz i to mocno.


Tydzień to jest prawie żadne czekanie, masz plany i tyle. Normalny szef rozumie, że człowiek ma jeszcze życie oprócz pracy.
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 10:12   #14
vilka1
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 659
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Cytat:
Napisane przez maartyneek Pokaż wiadomość
Hej . Co o tym myslicie? Generalnie szukalam pracy. Nie ludzilam sie ze szybko cos znajde. A znalazlam. Problem w tym ze jestem zmuszona w przyszlym tygodniu wyjechac (slub siostry za granica). Telefon dostalam wczoraj z firmy do ktorej bardzo chcialam sie dostac, ze wygralam rekrutacje. Zaproponowali mi zatrudnienie w terminie jak ja mialam byc w kraju gdzie moja siostra ma ten slub. Powiedzialam, ze mnie nie ma kraju caly tydzien i zapytalam o mozliwosc zatrudnienia w innym terminie. Pani ktora sie ze mna skontaktowala powiedziala ze oddzwoni. Oddzwonila dwie minuty pozniej ze szef powiedzial ze nie ma problemu i mozemy rozpoczecie pracy przeniesc na kolejny tydzien. Niby wszystko ok, ale ja czuje taki troche niesmak. Ze sama siebie polozylam w bardzo zlym swietle, czuje wyrzuty sumienia. Boje sie ze oni pomysleli ze jakos bardzo nie zalezy mi na tej pracy, ze moga sie jeszcze odmyslec co do mojego zatrudnienia i wziac kogos innego, albo nie beda mnie traktowac powaznie, ze ktos bedzie sie mscil za ta sytuacje... Nie moge przez to spac, mam wrzody zoladka. Tak bardzo zalezalo mi na tej pracy, jak otrzymalam pozytywna odpowiedz to klaskalam uszami i bije sie w piers za ten cholerny slub.. zastanawiam sie czy lepiej nie moglam slub siostry sobie odpuscic i sie nie odzywac, ale ten telefon mnie zaskoczyl i powiedzialam o tym wyjezdzie ot tak. Jak myslicie? Moj narzeczony mowi ze przesadzam, ze jakby serio to byl dla tej firmy taki problem ze nie moge w przyszlym tygodniu to by krecili nosem a tego nie bylo, albo od razu by mi podziekowali za wspolprace, a przeciez zdecydowali sie ten tydzien na mnie poczekac. Ale ja schizuje... Mam nerwice i moze dlatego.. jestem tak zla o ten slub
Firmy czekają na pracowników po 3 miesiące a zdarza się, że dłużej. Od momentu ogłoszenia rekrutacji do zatrudnienia często mija nawet pół roku. Naprawdę tydzień to NIC. Każdy ma swoje zobowiązania życiowe, dzieci, plany, wakacje. Naprawdę proponuję zmienić podejście i zastanowić się nad priorytetami- praca to bardzo ważna część życia, ale nie najważniejsza! Radzę też nie dać po sobie poznać od pierwszego dnia, że ta praca jest dla Ciebie wszystkim, bo Cię zajadą Zwłaszcza jeśli to korpo
vilka1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 11:14   #15
Nadiaa33
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 126
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Nie ma tu nic, co by mogło cię postawić w złym świetle. To normalne, że firma pyta. kiedy możesz zacząć i odpowiadasz zgodnie z prawdą, kiedy możesz. Ale na pewno nie jest normalne, że z tego powodu masz jakieś nerwice i wrzody żołądka, potrzebujesz pomocy psychologa, albo się naprawde nabawisz nerwicy, albo zaczniesz robic jakieś dramy w pracy i dopiero przez to się zepsuje atmosfera.
Nadiaa33 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-07-29, 15:57   #16
Alegory
Raczkowanie
 
Avatar Alegory
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 286
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Zachowałaś się w porządku, a to, że zaakceptowali przesunięcie terminu rozpoczęcia pracy świadczy o tym, że oni też uważają, że to jest ok. Nie ma się czym martwić.
Alegory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-02, 09:51   #17
Asia1810
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2023-07
Wiadomości: 35
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

pamiętaj, że jeśli by im nie pasowało przesunięcie terminu rozpoczęcia pracy, to na pewno by tego nie przemilczeli, bo dlaczego by mieli wszystko będzie ok, baw się dobrze na weselu!
Asia1810 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 15:02   #18
evonla
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 1 114
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Jesteś niepoważna, bo wychodzi na to, że praca jest dla Ciebie na pierwszym miejscu w życiu, skoro tak bardzo żałujesz, że przez ślub siostry musiałaś przełożyć rozpoczęcie pracy. Troszkę śmieszne.
evonla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2023-08-03, 15:35   #19
Norluka
Wtajemniczenie
 
Avatar Norluka
 
Zarejestrowany: 2022-07
Wiadomości: 2 049
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

Przesadzasz. Ja kiedyś tak przesunęłam z powodu festiwalu i nie było problemu.
Poza tym nieraz na medycynę pracy trzeba czekać dwa tygodnie albo i trzy.

Wysłane z mojego 23049PCD8G przy użyciu Tapatalka
Norluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2023-08-03, 19:06   #20
Harmonia_95
Raczkowanie
 
Avatar Harmonia_95
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 317
Dot.: Złe wrażenie w nowej pracy? Czy przesadzam?

przesadzasz. i tak jesteś dostępna w zasadzie od razu, niektórzy muszą przepracować trzymiesięczny okres wypowiedzenia.
__________________
Jeśli dojdziesz do ładu z własnym wnętrzem, wówczas to, co zewnętrzne, samo się ułoży. Rzeczywistość pierwotna tkwi wewnątrz, a zewnętrzna jest wobec niej wtórna.

Eckhart Tolle
Harmonia_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-03 20:06:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:06.