ból szczęki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zamknięte > Fora sponsorowane > Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa

Notka

Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa Na Wasze pytania odpowiada Iwona Gnach-Olejniczak, lekarz stomatolog z 23-letnim doświadczeniem, od kilkunastu lat praktykująca implantologię i ortodoncję, założycielka wrocławskiej kliniki UNIDENT UNION Dental Spa.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-02-02, 19:41   #1
mardarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13

ból szczęki


Witam wszystkich,
Mam problem ze szczęką. Zdecydowałam się na stały aparat ortodontyczny, ponieważ mam wystające obie prawe jedynki (góra - dół). Podczas wizyty pani dr zmierzyła mi szczękę, okazało się, że otwieram buzię na 41mm (podobno granica minimum to 40mm). Od pewnego czasu zauważyłam, że podczas snu nie mogę leżeć na boku, ponieważ jakoś dziwnie przeszkadza mi szczęka, przesuwa się ( nie wiem jak to opisać). Teraz doszły do tego silne bóle szczęki, zwłaszcza dolnej, czuje taki ścisk i ból. Nie wiem, strasznie mnie to męczy, już nie mogę sobie dać z tym rady. To straszne uczucie. Dodam, że często zaciskam zęby (np. na widok moich psów), chyba z radości :|
Pani dr kazała mi przed założeniem aparatu iść do stomatologa-protetyka na konsultację. Miałam zrobione zdjęcia. We wtorek mam wizytę.
Wcześniej już miałam 2 aparaty ortodontyczne, zdejmowane. Proszę o jakieś porady, z góry dziękuję
mardarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 00:43   #2
dr Iwona Gnach-Olejniczak
Raczkowanie
 
Avatar dr Iwona Gnach-Olejniczak
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 109
Dot.: ból szczęki

Powinna przejść pani konsultację w kierunku bruksizmu, jeśli zostanie zidagnozowany powinien być brany pod uwage przy leczeniu ortodontycznym. Pozdrawiam
dr Iwona Gnach-Olejniczak jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-02-15, 22:27   #3
mardarynka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 13
Dot.: ból szczęki

Cytat:
Napisane przez dr Iwona Gnach-Olejniczak Pokaż wiadomość
Powinna przejść pani konsultację w kierunku bruksizmu, jeśli zostanie zidagnozowany powinien być brany pod uwage przy leczeniu ortodontycznym. Pozdrawiam
Dziękuję za odpowiedź. Byłam na konsultacji, nic nie wykazała. Miałam wrażenie, że Pani dr sama nie wie, jak mnie zbadać, ale po uciskaniu w różnych miejscach głowy, stwierdziła, że jest w porządku. I tak wzięła za wizytę pieniądze, kończąc słowami: "Naprawdę nie wiem, w jakim celu ta konsultacja". Dodam, że widziała, mnie tydzień wcześniej i sama zaproponowała, twierdząc : "Bez tego się nie obejdzie". Ale cóż..
mardarynka jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Forum eksperta stomatologa z UNIDENT UNION Dental Spa


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:19.