Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61. - Strona 144 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-07-29, 06:22   #4291
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Dla mnie sos sojowy bardzo podobnie smakuje do Maggi. Jak potrzebuje do czegoś szklankę bulion, to robię go z wody i sosu sojowego.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 06:37   #4292
j_fly
Zakorzenienie
 
Avatar j_fly
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 6 937
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A co robicie z , cukinii?
Ja leczo i placki, nic więcej nie umiem 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Jogurtowe placki, leczo i faszerowną.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
– To wódka? – słabym głosem zapytała Małgorzata.(...)
– Na litość boską, królowo – zachrypiał – czy ośmieliłbym się nalać damie wódki? To czysty spirytus.


Mistrz i Małgorzata, Michaił Bułhakow
j_fly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 06:48   #4293
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88831778]Nie, ja nie jadłam nigdy sosu sojowego. A oliwę nauczyłam się jeść we Włoszech jak matka wszędzie ją dodawała (do pizzy, makaronu, fasolki szparagowej, foccaci itp).

Zwykle takie sosy są dodawane oddzielnie w pojemniczkach i można sobie samemu polać coś czy zamoczyć. Ja nigdy tego po prostu nie robiłam. Ja placki ziemniaczane jem bez śmietany, pierogi ruskie bez śmietany, smażę na zwykłym oleju słonecznikowym/rzepakowym, pizzę jem bez ketchupu, kebsa jak zamawiam to bez sosów, bo mi te wszystkie maziaje sosy śmietany smak psują

Jedyne co jem z ketchupem i musztardą to hot dogi, a z majonezem jajka. Tyle moich dziwactw kulinarnych. Nawet maggi do zup nie dodaję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Rozumiem, każdy ma swoje upodobania kulinarne, ale oliwa z oliwek czy sos sojowy są baza prawie wszystkich sałatek w knajpie no chyba, że ktoś warzyw nie lubi i zamawia tylko pizze z sosem czosnkowym czy kebaba i frytki, jak mój bratanek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:00   #4294
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Sos sojowy jest po prostu słony i można go dodawać niemal do wszystkiego, choćby zamiast soli czy zeby "pogłębić" smak. Nawet do rosołu można dodać

Wracając do tematu kosmetyków: czy ktoś może polecić piankę (ew. żel) do mycia twarzy polskiej marki i dostępną stacjonarnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:02   #4295
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A co robicie z , cukinii?
Ja leczo i placki, nic więcej nie umiem

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Ratatouille, cukinie faszerowana, zapiekanke warzywna, zupe krem, tarte z cukinia, tortille, risotto, salatke (gotowana na parze), tajine, lasagne, pulpeciki wegetarianskie… a nawet na slodko ciasto z cukinia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:33   #4296
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;88831581]To znaczy no jak ktoś nigdy nie jadł tych składników, to owszem, są dla niego egzotyczne. Dla mnie sos sojowy taki jest egzotyczny. Wiem, że smakuje trochę rybą chyba z tego co czytałam. Ale szczerze? Szkoda mi kasy.
Oliwa też mi długo nie smakowała, to do czego miałabym ją zużyć jak mnie ten smak i zapach odrzucał z odległości 5m?


Ja bym zaczęła po prostu próbować tych składników oddzielnie w jakiejś knajpie właśnie. Oliwy można spróbować w pizzerii (tylko takiej włoskiej włoskiej a nie w jakimś bułowym zagłębiu). Tak samo jakiś makaron z parmezanem można spróbować we włoskiej knajpce.
Sos sojowy to można spróbować nie wiem gdzie, bo sushi to jednak drogie do zamówienia. Jest chyba w tym zestawie w biedronce w lodówce (to mini gotowe sushi a w nim 3 saszetki, z sosem sojowym, wasabi i czymś jeszcze) ale nie mam pojęcia jak smakuje, bo ja to sushi to 1 maka jadłam od siostrzenicy na spróbowanie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Ja bym nie poleciła próbowania samego sosu sojowego bo jest dość charakterystyczny i raczej nie jest to składnik który sam w sobie ma jakoś super smakować. Bardziej ma działać jako przyprawa, trochę jak u nas np. sól. Próbowanie samego to pewna droga do tego żeby stwierdzić że się go nie lubi
Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Stwierdziłam, że jak już to oliwe faktycznie zużyje jakoś ale ten sojowy niezbyt bo mi nie smakuje ;P Ale jutro przeglądnę jeszcze raz te przepisy i spisze sobie z jakiegoś jednego przepisu co potrzeba i pojde na zakupy :P
Sos sojowy to przyprawa, ja go często dodaję bo podbija inne smaki i dodaje potrawie takiego nieuchwytnego efektu "smakuje lepiej". Jak Ci nie smakuje to oczywiście nie ma sensu kupować na siłę, ale jeśli nie stosowałaś go np. do przyprawiania sosów to polecam kupić malutką buteleczkę i przekonać się że w daniach w ogóle go nie czuć a robi dużą różnicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:39   #4297
ZielonaaHerbata
Raczkowanie
 
Avatar ZielonaaHerbata
 
Zarejestrowany: 2014-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 359
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Czy mogę zamrozić passate pomidorową? Na opakowaniu jest napisane, żeby zużyć niezwłocznie po otwarciu, dlatego się zastanawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ZielonaaHerbata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-07-29, 07:49   #4298
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Lazagne z cukini zamiast makaronu. Mniam
I trochę nie chce mi się wierzyć, że są osoby, które nie jadły lub próbowały oliwy z oliwek, sosu sojowego czy parmezanu. Przecież to produkty używane choćby do sałatek, pizzy, chinsczyzny w knajpach, pizzeriach itp. Może osoby nawet nie wiedzą, że to jadły.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;88831754]Tez się zdziwiłam, przecież sos sojowy i oliwa z oliwek to podstawa wielu sosów do sałatek, sos sojowy to bardzo popularna przyprawa
Parmezan to też żaden rarytas, ogólnodostępny gatunek twardego sera.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]

Tez sie zdziwilam niezle.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Sos sojowy jest po prostu słony i można go dodawać niemal do wszystkiego, choćby zamiast soli czy zeby "pogłębić" smak. Nawet do rosołu można dodać

Wracając do tematu kosmetyków: czy ktoś może polecić piankę (ew. żel) do mycia twarzy polskiej marki i dostępną stacjonarnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Stara Mydlarnia miala kiedys fajne pianki i sera do twarzy.
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:53   #4299
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 18 638
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A co robicie z , cukinii?
Ja leczo i placki, nic więcej nie umiem 🤷

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ostatnio jadłam cukinię na pizzy, całkiem spoko to było.
ce4534435626970636826734dc4cc81c1d23e519_62b0fbf266bee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 07:56   #4300
edyta508
Zakorzenienie
 
Avatar edyta508
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 16 114
GG do edyta508
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

[1=d23e4c1348afa4365069847 cb82dee166acf5cc3_62b641f 267164;88831095]Tak, ogólnie jest zalecana suplementacja - zdaniem moich lekarzy, ginekologa, pana tabletki itp [/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Dzieki



PTG zaleca wszystkim kobietom przyjmowanie kwasu foliowego, nawet jeśli nie planuje się ciąży

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Jasne, szczególnie jak planujesz je za jakiś czas odstawić i zacząć się starać o zajście w ciążę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziękuję

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
edyta508 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 08:02   #4301
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Czy mogę zamrozić passate pomidorową? Na opakowaniu jest napisane, żeby zużyć niezwłocznie po otwarciu, dlatego się zastanawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Pewnie że tak, ja zawsze mrożę jak mi coś zostaje.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-29, 08:50   #4302
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Sos sojowy jest po prostu słony i można go dodawać niemal do wszystkiego, choćby zamiast soli czy zeby "pogłębić" smak. Nawet do rosołu można dodać

Wracając do tematu kosmetyków: czy ktoś może polecić piankę (ew. żel) do mycia twarzy polskiej marki i dostępną stacjonarnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Marion, pianka sodowa, drogeria Jaśmin, Natura

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:50 ---------- Poprzedni post napisano o 09:38 ----------

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Czy mogę zamrozić passate pomidorową? Na opakowaniu jest napisane, żeby zużyć niezwłocznie po otwarciu, dlatego się zastanawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mrożę, spokojnie potem nadaje się do użycia.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-07-29 o 08:51
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 09:01   #4303
Misia452
Zakorzenienie
 
Avatar Misia452
 
Zarejestrowany: 2015-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 36 050
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez ZielonaaHerbata Pokaż wiadomość
Czy mogę zamrozić passate pomidorową? Na opakowaniu jest napisane, żeby zużyć niezwłocznie po otwarciu, dlatego się zastanawiam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja nie mroziłam , ale zrobiłam z niej duża porcje sosu do pizzy i zamroziłam tak. Jest ok

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
sierpień 2017
💍30.01.2021💍
26.08.2023
Misia452 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 09:39   #4304
white_bear
Pani żona :)
 
Avatar white_bear
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Codzienna 2/3
Wiadomości: 8 082
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Dziewczyny polećcie coś do czyszczenia piekarnika. Chodzi o tłuszcz który osiadł na ściankach piekarnika.

Kupiłam niby cudo które rekomendował producent, ale jest nieskuteczne.

Nie mam siły już tego szorować, a to i tak nie przynosi efektu. Pomóżcie. Może być coś z domowych sposobów lub sklepowego, byle działało i nie trzeba było tego mocno szorować.
__________________
Kiedy Cię pierwszy raz ujrzałam, nigdy nie pomyślałam, że mogłabym Cię kochać ♥
Na zawsze Twoja
Na zawsze Mój
Na zawsze MY


Edytowane przez white_bear
Czas edycji: 2021-07-29 o 09:40
white_bear jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 09:54   #4305
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 35 673
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Dziewczyny polećcie coś do czyszczenia piekarnika. Chodzi o tłuszcz który osiadł na ściankach piekarnika.

Kupiłam niby cudo które rekomendował producent, ale jest nieskuteczne.

Nie mam siły już tego szorować, a to i tak nie przynosi efektu. Pomóżcie. Może być coś z domowych sposobów lub sklepowego, byle działało i nie trzeba było tego mocno szorować.

Ja uzywam ta piankę. Psikam i zostawiam potem tylko trzeba umyć i wytrzeć dokładnie Załącznik 7754659
52226a6b84e10414ec85695991496d596c4cbe57_65555ba93c74a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 10:09   #4306
blue2003
Miuoshowa
 
Avatar blue2003
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 3 325
GG do blue2003 Wyślij wiadomość przez Yahoo do blue2003
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Dziewczyny polećcie coś do czyszczenia piekarnika. Chodzi o tłuszcz który osiadł na ściankach piekarnika.

Kupiłam niby cudo które rekomendował producent, ale jest nieskuteczne.

Nie mam siły już tego szorować, a to i tak nie przynosi efektu. Pomóżcie. Może być coś z domowych sposobów lub sklepowego, byle działało i nie trzeba było tego mocno szorować.

Rozgnieciona z wodą na papkę tabletka do zmywarki.
__________________

"...nasza wielkość miała iskrzyć, a wygasa gdy tak teraz na nią patrzę a ty milczysz..."
blue2003 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 10:20   #4307
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez white_bear Pokaż wiadomość
Dziewczyny polećcie coś do czyszczenia piekarnika. Chodzi o tłuszcz który osiadł na ściankach piekarnika.

Kupiłam niby cudo które rekomendował producent, ale jest nieskuteczne.

Nie mam siły już tego szorować, a to i tak nie przynosi efektu. Pomóżcie. Może być coś z domowych sposobów lub sklepowego, byle działało i nie trzeba było tego mocno szorować.
Dla mnie Tytan najlepszy, ruszy najstarsze przypalenia, nawet te czarne, garnki z dnem przypalonym na centymetr też 🤪.
Trzeba tylko pracować w rękawiczkach, bo jest bardzo drażliwy.,moze popękać skóra. Screenshot_20210729_111850_com.google.android.googlequicksearchbox.jpg

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 10:48   #4308
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Czy ma ktoś przepis na takie pesto z cukinii żeby :
- nie było konieczne użycie parmezanu ( nie mam tego sera :p ani nie wiem jak smakuje :torba : mam w planach kiedyś go kupić jak będzie promka aby spróbować o co cały szum z tym serem )
- nie było w nim oliwy z oliwek ( jak wyżej, nigdy nie miałam bo nie korzystam ) ale można czymś ją zastąpić tylko czym? zwykły olej może być ?
- bez sezamu ale mogą być jakieś inne orzechy typu nerkowiec lub arachidowe solone najlepiej bo mam otwarte tudzież słonecznik bo migdałów nie lubię
- gdzieś mi śmignęło w przepisie sos sojowy ... również odpada bo nie korzystam
-oraz czy konieczne jest użycie szpinaku czy też bazylii ( nie korzystam i nie mam ) do takiego pesto ?


Jeny ale mam wymagania... masakra...
Jak tak wypisałam wszystko to zastanawiam się czy wgl to pesto jest dla mnie skoro nie mam połowy składników bo z nich nie korzystam xD
Chociaż bardzo bym chciała spróbować takiego pesto bo nigdy nie jadłam i mam fuuuull cukinii na ogrodzie

Jeżeli istnieje taki przepis na łatwe pesto to będę mega wdzięczna! v i proszę się nie śmiać ze mnie ale kucharka to raczej ze mnie kiepska xD hahaha



Z cukinii w ogóle bym nie robiła pesto, bo to bez sensu pomysł , jest zbyt soczysta i bez smaku, wyjdzie papka bez sensu a zuzyjesz jej bardzo mało..
Z tych cukinii zrób makaron
https://www.youtube.com/watch?v=tu4g2Cnjc0o


a do niego najprostsze regionalne pesto z:
- oleju jaki masz, natki pietruszki, czosnku, soku z cytryny, polskiego sera żółtego typu Bursztyn/Rubin/(litewskiego)Dziugas lub podobnego twardego dojrzewającego - są sprzedawane w niedużych kawałkach w każdej nawet Biedrze/Lidlu (to twarde sery dojrzewające o rewelacyjnych smakach, ja porzuciłam parmezan a zamiast niego używam bo IMO są o wiele smaczniejsze.)


Słonecznik z jeszcze nie obranymi ząbkami czosnku warto podprażyć lekko. Bardzo zyska na smaku.

No tego dodatku oliwy szkoda, ewentualnie można zamówić pizzę z pizzerii w której dodają do pizzy w osobnych pojemniczkach oliwę i pizze zjeść a oliwę dodać do pesto.


Dla mnie pesto z natki pietruszki wymiotło wszelkie inne warianty. Najlepsze IMO.


A na nadmiar cukinii, to ja robię cukinie na szybko marynowaną, takie pikle z cukinii w zalewie z octu jabłkowego.
Młode cukinie sie kroi w plasterki tak z 1-1,5 cm, podsmaża plasterki na ostrym ogniu z obu stron żeby złapały kolor i smak i zalewa zalewa na bazie octu jabłkowego (albo jakąś lubianą zalewą do pikli po prostu)- po 2-3 dniach gotowe. Można dodac chili, szalotek, koperku.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2021-07-29 o 10:52
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 10:50   #4309
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Kamilaa21 Pokaż wiadomość
Kurcze wyskakuje mi błąd 404 na ich stronie zerknę później


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------




To ja pisałam nadal mam dylemat haha


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:47 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------




Oooo dziękuje za opinie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:48 ---------- Poprzedni post napisano o 11:47 ----------




No to już coraz bardziej jestem w stronę tego cudo …


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------




Ja u siebie patrzyłam na str to niedostępne stacjonarnie tylko za kilka dni do odbioru by były…


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Co to za tarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-07-29, 10:57   #4310
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 12 697
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Sos sojowy jest po prostu słony i można go dodawać niemal do wszystkiego, choćby zamiast soli czy zeby "pogłębić" smak. Nawet do rosołu można dodać

Wracając do tematu kosmetyków: czy ktoś może polecić piankę (ew. żel) do mycia twarzy polskiej marki i dostępną stacjonarnie?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Żel Soraya Plante, z tej serii jest też pianka, ale jeszcze jej nie próbowałam, wiec nie wiem jak się spisuje. Żel jest całkiem przyzwoity, nie wysusza, nie podrażnia, jest łagodny, ale ładnie oczyszcza skórę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
6294979b07e94e60c86b4a71a35022ccf5d1d257_656d16825a5b5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:03   #4311
Szaryburykot
Raczkowanie
 
Avatar Szaryburykot
 
Zarejestrowany: 2021-06
Wiadomości: 91
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Od dawna nie miałam stroju kapielowego. Mam rozmiar biusto 70d/75c, jaki rozmiar kostiumu powinnam wybrać? Chodzi mi zarówno o bikini, jak i jednoczęściowy.
Szaryburykot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:07   #4312
lightangel
Zakorzenienie
 
Avatar lightangel
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 8 102
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Dla mnie Tytan najlepszy, ruszy najstarsze przypalenia, nawet te czarne, garnki z dnem przypalonym na centymetr też 🤪.
Trzeba tylko pracować w rękawiczkach, bo jest bardzo drażliwy.,moze popękać skóra. Załącznik 7754660

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Da się go kupić gdzieś stacjonarnie? Mam blaszkę która aż się prosi o potraktowanie takim płynem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lightangel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:34   #4313
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
A co robicie z , cukinii?
Ja leczo i placki, nic więcej nie umiem 🤷
Można pokroić w plastry cieńsze lub grubsze czy w kostkę, skropić oliwą i jakoś przyrumienić na patelni, grillu, w piekarniku. Lubię to jako dodatek do makaronu, sałatek, risotto, curry. Tylko zazwyczaj robię osobno a nie w garnku ze wszystkim, żeby mi się nie rozpadła od przydługiego gotowania i nie przesiąkła smakiem wszystkiego.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
Wracając do tematu kosmetyków: czy ktoś może polecić piankę (ew. żel) do mycia twarzy polskiej marki i dostępną stacjonarnie?
pianki Pharmaceris A, Ziaja
żel/emulsja Ziaja Fizjoderm, emulsja Bielenda do skóry naczynkowej (Auchan, Natura), żel Pharmaceris A - to są bardziej moje typy
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:39   #4314
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Warto mrozić Borówki amerykańskie, czy po rozmrożeniu robią się ciapkowate i nadają się tylko do koktajli?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:48   #4315
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez beatiska Pokaż wiadomość
Warto mrozić Borówki amerykańskie, czy po rozmrożeniu robią się ciapkowate i nadają się tylko do koktajli?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
Warto mrozić i potem jeść je takie zamrożone - OMG jakie dobre 🤤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 11:57   #4316
Natuś-77
Zakorzenienie
 
Avatar Natuś-77
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Wro..w
Wiadomości: 26 721
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Da się go kupić gdzieś stacjonarnie? Mam blaszkę która aż się prosi o potraktowanie takim płynem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tak, są w Auchan, Jaśmin i w takich drogeriach najzwyklejszych, widziałam też w Hermesie, coś jak Lewiatan, Odido. Są w Makro i Selgrisie.
Z blaszki napewno puści, trzeba odstawić, otworzyć okno, bo to trochę podśmierdują. A potem gąbka i jechane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Cytat:
Napisane przez Monia284 Pokaż wiadomość
Co to za tarka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tarka do stóp Cudo L'biotica, do kupienia w Hebe i online. Cena wysoka 30 zł, ale warta swojej ceny. Ściera mega gruba skórę, wszelkie nagnioty wieloletnie, których nic nie ruszało. Ładnie aż do różowego naskórka. Jak ktoś ma stopy mniej słoniowe, to nie polecam, bo nie będzie efektu WOW.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z cukinii w ogóle bym nie robiła pesto, bo to bez sensu pomysł , jest zbyt soczysta i bez smaku, wyjdzie papka bez sensu a zuzyjesz jej bardzo mało..
Z tych cukinii zrób makaron
https://www.youtube.com/watch?v=tu4g2Cnjc0o


a do niego najprostsze regionalne pesto z:
- oleju jaki masz, natki pietruszki, czosnku, soku z cytryny, polskiego sera żółtego typu Bursztyn/Rubin/(litewskiego)Dziugas lub podobnego twardego dojrzewającego - są sprzedawane w niedużych kawałkach w każdej nawet Biedrze/Lidlu (to twarde sery dojrzewające o rewelacyjnych smakach, ja porzuciłam parmezan a zamiast niego używam bo IMO są o wiele smaczniejsze.)


Słonecznik z jeszcze nie obranymi ząbkami czosnku warto podprażyć lekko. Bardzo zyska na smaku.

No tego dodatku oliwy szkoda, ewentualnie można zamówić pizzę z pizzerii w której dodają do pizzy w osobnych pojemniczkach oliwę i pizze zjeść a oliwę dodać do pesto.


Dla mnie pesto z natki pietruszki wymiotło wszelkie inne warianty. Najlepsze IMO.


A na nadmiar cukinii, to ja robię cukinie na szybko marynowaną, takie pikle z cukinii w zalewie z octu jabłkowego.
Młode cukinie sie kroi w plasterki tak z 1-1,5 cm, podsmaża plasterki na ostrym ogniu z obu stron żeby złapały kolor i smak i zalewa zalewa na bazie octu jabłkowego (albo jakąś lubianą zalewą do pikli po prostu)- po 2-3 dniach gotowe. Można dodac chili, szalotek, koperku.
Oślinilam się na takie cukinie piklowe🤤🤤🤤🤤🤤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie . " JP II

Edytowane przez Natuś-77
Czas edycji: 2021-07-29 o 11:58
Natuś-77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 12:23   #4317
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Z cukinii w ogóle bym nie robiła pesto, bo to bez sensu pomysł , jest zbyt soczysta i bez smaku, wyjdzie papka bez sensu a zuzyjesz jej bardzo mało..
Z tych cukinii zrób makaron
https://www.youtube.com/watch?v=tu4g2Cnjc0o
.
A tak pokrojony makaron sie potem gotuje? Ile minut?
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 12:27   #4318
Monia284
Zakorzenienie
 
Avatar Monia284
 
Zarejestrowany: 2020-03
Wiadomości: 7 846
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Natuś-77 Pokaż wiadomość
Tak, są w Auchan, Jaśmin i w takich drogeriach najzwyklejszych, widziałam też w Hermesie, coś jak Lewiatan, Odido. Są w Makro i Selgrisie.
Z blaszki napewno puści, trzeba odstawić, otworzyć okno, bo to trochę podśmierdują. A potem gąbka i jechane.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:56 ---------- Poprzedni post napisano o 12:54 ----------

Tarka do stóp Cudo L'biotica, do kupienia w Hebe i online. Cena wysoka 30 zł, ale warta swojej ceny. Ściera mega gruba skórę, wszelkie nagnioty wieloletnie, których nic nie ruszało. Ładnie aż do różowego naskórka. Jak ktoś ma stopy mniej słoniowe, to nie polecam, bo nie będzie efektu WOW.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 12:57 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Oślinilam się na takie cukinie piklowe🤤🤤🤤🤤🤤

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dziekuje na pewno ja kupię. Skoro na tak zniszczonych piętach jest świetny efekt to kupię. Warto bo u mnie jest duży problem i bardzo gruba rogowiejaca skóra A inne metody słabo u mnie działaja. No i trzeba czasem.i więcej pieniędzy wydać na parę rzeczy. Dlatego dla mnie taki wydatek na coś dobrego to nie problem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Monia284 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 12:41   #4319
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
A tak pokrojony makaron sie potem gotuje? Ile minut?



To dowolnie.

Można na surowo lub tylko zmacerować w jakimś sosie czy tylko lekko solą.
Można krótko podsmażyć, podgotować, poddusić, a myślę że i podpiec.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-07-29, 12:50   #4320
Kamilaa21
Bang Bang Lucky Luck !
 
Avatar Kamilaa21
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: z daleka :)
Wiadomości: 10 032
Dot.: Wszystko co chcecie wiedzieć a nie macie kogo zapytać, cz. 61.

Cytat:
Napisane przez lightangel Pokaż wiadomość
Ja bym nie poleciła próbowania samego sosu sojowego bo jest dość charakterystyczny i raczej nie jest to składnik który sam w sobie ma jakoś super smakować. Bardziej ma działać jako przyprawa, trochę jak u nas np. sól. Próbowanie samego to pewna droga do tego żeby stwierdzić że się go nie lubi Sos sojowy to przyprawa, ja go często dodaję bo podbija inne smaki i dodaje potrawie takiego nieuchwytnego efektu "smakuje lepiej". Jak Ci nie smakuje to oczywiście nie ma sensu kupować na siłę, ale jeśli nie stosowałaś go np. do przyprawiania sosów to polecam kupić malutką buteleczkę i przekonać się że w daniach w ogóle go nie czuć a robi dużą różnicę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

No właśnie próbowałam go solo jako dodatek do sushi jedno i drugie mi nie smakowało a w chińszczyźnie tak jak piszecie pewnie był ale dla mnie w tej jednej chińskiej „restauracji” wszystkie sosy na jedno kopyto są i takie same praktycznie - wiec nie wyczułam go pewnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Kamilaa21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-08-11 12:53:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:15.