Pomocy! Co mam zdawać na maturze? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-10-31, 16:30   #1
szczurglebinowy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-10
Wiadomości: 1

Pomocy! Co mam zdawać na maturze?


Cześć. Jestem uczennicą klasy 3 liceum i stoję przed poważnym dylematem. Na jakich przedmiotach mam skupić się na maturze? Wchodzą w grę język angielski, (z którego idzie mi najlepiej i najbardziej mnie interesuje), język polski i geografia. Biorę geografię pod uwagę tylko dlatego, że poszerza możliwości podjęcia studiów na bardziej technicznych kierunkach np. (zarządzanie projektami), jednak na tą chwilę moja znajomość geografii jest na bardzo niskim poziomie więc musiałabym poświęcić na nią sporo czasu. Myślałam o filologii angielskiej, ale jest to strata czasu na literaturę i kulturę i nie ma po tym raczej perspektyw poza tłumaczeniem i nauczaniem, co całkowicie mnie nie interesuje. Myślę np. o pracy w korporacji. Najchętniej wybrałabym coś pomiędzy ale nie znajduję żadnych możliwości. Mówię o tym, bo chciałabym ustawić sobie cel i na tą chwilę, przede wszystkim dobrze przygotować się do matury. Co myślicie?
szczurglebinowy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-11-01, 15:16   #2
KokoszkaAB
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2022-11
Wiadomości: 1
Dot.: Pomocy! Co mam zdawać na maturze?

Hejka! Specjalnie założyłam konto żeby Ci odpowiedzieć, bo uznałam, iż nasza sytuacja jest podobna. Obecnie jestem już w klasie maturalnej, ale miałam i mam podobne rozterki oraz plany, doszłam również do podobnych wniosków odnośnie filologii, jako cel obrałam sobie lingwistykę stosowaną. Czy myślałaś już może nad takim kierunkiem? Na maturze przydałby się w takim razie rozszerzony polski, angielski oraz jakiś inny przedmiot, geografia w takiej sytuacji jest bardzo dobrym wyborem, bo wiele uczelni bierze ją pod uwagę w rekrutacji na ten kierunek.
KokoszkaAB jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2022-11-01 16:16:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:11.