Samoligaturujący aparat ortodontyczny - Strona 15 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-12-02, 10:54   #421
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Dobrze wiedzieć, bo po nowym roku gdzieś w lutym/marcu planuję sobie założyć, a z racji pracy wolę jednak przezroczysty aparat no i samoligatorujący, żeby skrócić czas leczenia do minimum

Mój górny łuk jest przesunięty dosyć mocno w lewą stronę (efekt wpychającego się do łuku kła z prawej strony) i przede wszystkim zależy mi na skorygowaniu właśnie tego przesunięcia
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 17:29   #422
ola9766
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 1
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

trustmyself z tego co piszesz to jesteś z Krakowa.
Masz już jakiegoś ortodotę upatrzonego? jak tak to daj jakiś namiar,
bo ja się też zastanawiam nad załozeniem aparatu samoligaturującego na dolną szczękę.
A tak wogóle to, czy miał ktoś z was przypadek szerokich szczelin łuku dolnego między jedynkami i dwójkami (kiedyś dawno temu usunięto mi ósemki i przód mi się "rozstrzelił" i chciałabym teraz to wszystko zsunąć aparatem,
proszę a jakieś info
ola9766 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-03, 19:26   #423
trustmyself
Zakorzenienie
 
Avatar trustmyself
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10 303
GG do trustmyself
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Aparat będę zakładać w rodzinnej miejscowości, z racji na koszty, także niestety, ale nie pomogę...
__________________


Narysuj mnie
Pociągnij kreskę
Dodaj uczucia
Stwórz...


To nie pech, że trafiamy na siebie, to głupie szczęście.
trustmyself jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-16, 20:09   #424
bartolini9
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 8
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hej.
Zamierzam założyć sobie aparat samoligaturujący. Czy moze ktoś polecić jakiegoś dobrego stomatologa w trójmieście oraz koszta związane z założeniem takiego aparatu? Chodzi mi jedynie o górne zęby.

Pozdrawiam!
bartolini9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-23, 15:34   #425
Krina
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 8
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam. Od paru dni jestem posiadaczką aparatu samoligaturującego z zamkami typu T1.

Wrażenia odnośnie posiadania aparatu. To stała obecność ciała obcego w ustach. Przy próbie gryzienia zęby strasznie bolą. Jak nie mówię, nie jem jeso ok. Problemem natomiast są rany, które robią mi zamki na policzkach, w okolicach ust i na języku. Ortodonta oczywiście nie poinformował mnie o tym, że istnieje coś takiego jak wosk stomatologiczny. Teraz nie mam jak go kupić, tak więc doraźnie pomagam sobie watą w ustach ;] Jakoś przeboleję do po świętach. Niestety nie mam jak sobie pomóc z tymi zamkami, które kaleczą mi język (mam pierścienie na szóstkach).

Poważnie myślę o zmianie ortodonty. Byłam u niego póki co 2 razy, ale 3 raz chyba się nie wybiorę, tylko zmienię ortodontę. Mam pewne przeczucia, że cennik jest zmienny, w zależności od tego kto przychodzi. Przed wybraniem się do tego orto dzwoniłam i pytałam się o ceny. Zotałam poinformowana, że cena wizyty kontrolnej to 50 złotych... Rzeczywistość zweryfikowała tą informację. Gdy byłam na miejscu prosiłam o cennik usług. Recepcjonistka mnie poinformowała, że doktor sam ustala ceny... No więc cena wizyty kontrolnej to od 50 do-150 złotych, zmiana łuku to 200. Ortodonta zaproponował mi łuk podniebienny. Gdy usłyszałam cenę -700 złotych za jeden drucik, póki co podziękowałam i powiedziełam, że poczekam i zobaczę czy sam aparat przyniesie spodziewane efekty. (Wg źródeł internetowych cena takiego łuku jest około dwóch razy niższa) Gdy to usłyszał, powiedział, że w takim razie on nie ręczy za efekty i nie wie czy nie będzie gorzej niż jest (teraz mam dwójki trochę schowane za jedynki)

I w tym momencie przyszedł czas na dygresję. Aparat samoligaturujący reklamują jako ten, który pomoże bez ekstrakcji zębów i łuków podniebiennych. Ja od dawna nie mam już czwórek. Teraz do usunięcia jeszcze ósemki. W sumie nie będę mieć ośmiu zębów stałych, a orto mi mówi, że nie wie jak to będzie, bo nie chcę łuku podniebiennego

No i zastanawia mnie dlaczego mam założone zamki tylko do szóstek. A moja górna siódemka też wymagałaby wyprostowania, bo rośnie ukosem W sumie to nawet nie wiadomo (wg słów orto) czy w ogóle będzie jakaś poprawa, pewnie mogę liczyć tylko na pogorszenie ;] Tak więc nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Krina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-25, 14:23   #426
Cocaiiinka
Rozeznanie
 
Avatar Cocaiiinka
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 828
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

możecie mi polecić coś taniego w tej kwestii ?i powiedzieć ile mniej więcej mogą wynieść koszty leczenia?
__________________
Cocaiiinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-26, 20:03   #427
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Mnie aparat Damon [2 łuki] + dwuletnie leczenie [w sensie wizyty] + 2 aparaty retencyjne wyniosły 9 700 zł.
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-12-27, 15:52   #428
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

vouge13 Ty już po leczeniu? Pokaż fotki sprzed i po jeśli to już koniec
Mnie leczenie damonem q (oba łuki), obojętne jak długo by trwało (ma trwać ok.2 lat), wynosi 5.000zł, do tego dochodzą koszty aparatów retencyjnych - łącznie ma to być 500zł i koszty leczenia/wyrywania zębów (jak dotąd ok. 200zł). Pisałam już kiedyś, że ja za leczenie płaciłam "z góry" - podpisałam umowę, żadnych kosztów ukrytych itp. niespodzianek - jak dotąd jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Nie płacę już za wizyty, za poprawki i nawet usuwanie kamienia z ząbków mam za free
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-27, 20:37   #429
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
vouge13 Ty już po leczeniu? Pokaż fotki sprzed i po jeśli to już koniec
Mnie leczenie damonem q (oba łuki), obojętne jak długo by trwało (ma trwać ok.2 lat), wynosi 5.000zł, do tego dochodzą koszty aparatów retencyjnych - łącznie ma to być 500zł i koszty leczenia/wyrywania zębów (jak dotąd ok. 200zł). Pisałam już kiedyś, że ja za leczenie płaciłam "z góry" - podpisałam umowę, żadnych kosztów ukrytych itp. niespodzianek - jak dotąd jestem bardzo zadowolona z takiego rozwiązania. Nie płacę już za wizyty, za poprawki i nawet usuwanie kamienia z ząbków mam za free
oj nie, ja aparat mam dopiero od tygodnia ale opłacone mam już całe leczenie z góry, łącznie z retencją
5000 łącznie ze wszystkim, wizytami też? Oo" strasznie mało!
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-28, 15:06   #430
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
oj nie, ja aparat mam dopiero od tygodnia ale opłacone mam już całe leczenie z góry, łącznie z retencją
5000 łącznie ze wszystkim, wizytami też? Oo" strasznie mało!
Właśnie wydawało mi się, że jesteś tu raczej nową osóbką, ale wolałam zapytać
Tak, tyle łącznie z wizytami. Ogólnie w moim regionie ceny raczej nie są wygórowane (łuk metalowy ok. 1200-1500), ale ta opcja najbardziej mi odpowiadała i przeliczyłam, że najbardziej się opłaca - zero dodatkowych kosztów. Orto mówił, że to jest bardzo tanio za ten system, ponieważ on chce rozpowszechnić system damon, by jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać (coś nie wierzę w ten altruizm, ale co tam). Teraz oczywiście ceny wzrosły - leczenie kosztuje 1-2 tys. więcej, ale mnie to już nie dotyczy
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-29, 08:53   #431
vouge13
Zadomowienie
 
Avatar vouge13
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: zagranico
Wiadomości: 1 492
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Właśnie wydawało mi się, że jesteś tu raczej nową osóbką, ale wolałam zapytać
Tak, tyle łącznie z wizytami. Ogólnie w moim regionie ceny raczej nie są wygórowane (łuk metalowy ok. 1200-1500), ale ta opcja najbardziej mi odpowiadała i przeliczyłam, że najbardziej się opłaca - zero dodatkowych kosztów. Orto mówił, że to jest bardzo tanio za ten system, ponieważ on chce rozpowszechnić system damon, by jak najwięcej osób mogło z niego skorzystać (coś nie wierzę w ten altruizm, ale co tam). Teraz oczywiście ceny wzrosły - leczenie kosztuje 1-2 tys. więcej, ale mnie to już nie dotyczy
szczerze mówiąc cena mnie zszokowała ja za łuk damona płaciłam 3 tys. i z tego co czytałam to jest "normalna" cena. w takim razie zazdraszczam kosztów
hihi, taaaa jasne, dobry samarytanin
__________________
67,7 67 66 65 64 63 62 61 60
vouge13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-12-29, 16:18   #432
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez vouge13 Pokaż wiadomość
szczerze mówiąc cena mnie zszokowała ja za łuk damona płaciłam 3 tys. i z tego co czytałam to jest "normalna" cena. w takim razie zazdraszczam kosztów
hihi, taaaa jasne, dobry samarytanin
Masakra... ale właśnie tutaj też często podobna cena do Twojej się przewija, więc w moim przypadku należy tylko się cieszyć
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-30, 21:33   #433
Nadziejanna
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Francja
Wiadomości: 57
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

wesola84 - jestes pewna ,ze masz luk Damona? Bo byc moze orto tak powiedziala majac na mysli system Damon (w sensie samoligaturujacy),a luki byc moze masz jakies inne,dlatego takie tanie, bo to faktycznie zadziwiajaca cena !
__________________
19.08.2011 - gora i dol
Nadziejanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 10:18   #434
garfieldek
Zakorzenienie
 
Avatar garfieldek
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: puszka po Pepsi ;>
Wiadomości: 21 373
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

ja placilam 2.500 za jeden łuk
__________________
PM2014


Wymianka
garfieldek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-12-31, 12:00   #435
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Nadziejanna Pokaż wiadomość
wesola84 - jestes pewna ,ze masz luk Damona? Bo byc moze orto tak powiedziala majac na mysli system Damon (w sensie samoligaturujacy),a luki byc moze masz jakies inne,dlatego takie tanie, bo to faktycznie zadziwiajaca cena !
Wiem na pewno, bo orto nawet mówił, że to damon q. Ja się pytałam czy nie ma może przezroczystych, ale wtedy jeszcze w Polsce nie było - damon clear... teraz już podobno jest Poza tym "dokształcałam się" w necie szukając informacji odnośnie leczenia i tego aparatu (widziałam zdjęcia, ultoki itp. - to ten aparat) i powiem szczerze, że poszłam za reklamą - stwierdziłam, że nie dość że cena jest porównywalna (i bardzo korzystna) jak u innych, to do tego leczenie ma być krótsze itp. Wiem, że reklama to jedno a rzeczywistość to drugie, ale na razie jestem zadowolona zarówno z aparatu jak i z działań orto i przebiegu leczenia
Zapomniałam dodać, że trafiłam na promocję (całkiem mi to wyleciało z głowy). Leczenie miało mnie kosztować 6 tys. zł, ale akurat w sierpniu mieli promocję (załapałam się w ostatniej chwili, nie wiedząc nawet że promocja istnieje), więc zapłaciłam tysiąc mniej.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.

Edytowane przez wesola84
Czas edycji: 2011-12-31 o 12:03
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-08, 20:03   #436
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Krina Pokaż wiadomość
Witam. Od paru dni jestem posiadaczką aparatu samoligaturującego z zamkami typu T1.

Wrażenia odnośnie posiadania aparatu. To stała obecność ciała obcego w ustach. Przy próbie gryzienia zęby strasznie bolą. Jak nie mówię, nie jem jeso ok. Problemem natomiast są rany, które robią mi zamki na policzkach, w okolicach ust i na języku. Ortodonta oczywiście nie poinformował mnie o tym, że istnieje coś takiego jak wosk stomatologiczny. Teraz nie mam jak go kupić, tak więc doraźnie pomagam sobie watą w ustach ;] Jakoś przeboleję do po świętach. Niestety nie mam jak sobie pomóc z tymi zamkami, które kaleczą mi język (mam pierścienie na szóstkach).

Poważnie myślę o zmianie ortodonty. Byłam u niego póki co 2 razy, ale 3 raz chyba się nie wybiorę, tylko zmienię ortodontę. Mam pewne przeczucia, że cennik jest zmienny, w zależności od tego kto przychodzi. Przed wybraniem się do tego orto dzwoniłam i pytałam się o ceny. Zotałam poinformowana, że cena wizyty kontrolnej to 50 złotych... Rzeczywistość zweryfikowała tą informację. Gdy byłam na miejscu prosiłam o cennik usług. Recepcjonistka mnie poinformowała, że doktor sam ustala ceny... No więc cena wizyty kontrolnej to od 50 do-150 złotych, zmiana łuku to 200. Ortodonta zaproponował mi łuk podniebienny. Gdy usłyszałam cenę -700 złotych za jeden drucik, póki co podziękowałam i powiedziełam, że poczekam i zobaczę czy sam aparat przyniesie spodziewane efekty. (Wg źródeł internetowych cena takiego łuku jest około dwóch razy niższa) Gdy to usłyszał, powiedział, że w takim razie on nie ręczy za efekty i nie wie czy nie będzie gorzej niż jest (teraz mam dwójki trochę schowane za jedynki)

I w tym momencie przyszedł czas na dygresję. Aparat samoligaturujący reklamują jako ten, który pomoże bez ekstrakcji zębów i łuków podniebiennych. Ja od dawna nie mam już czwórek. Teraz do usunięcia jeszcze ósemki. W sumie nie będę mieć ośmiu zębów stałych, a orto mi mówi, że nie wie jak to będzie, bo nie chcę łuku podniebiennego

No i zastanawia mnie dlaczego mam założone zamki tylko do szóstek. A moja górna siódemka też wymagałaby wyprostowania, bo rośnie ukosem W sumie to nawet nie wiadomo (wg słów orto) czy w ogóle będzie jakaś poprawa, pewnie mogę liczyć tylko na pogorszenie ;] Tak więc nie wiem czy się śmiać czy płakać.
Twoj orto wyglada mi na glupka
Co do tego ze masz zamki tylko do szostek... tez tak mam. siodemki pozniej maja byc dolaczone. noi ja wyrwalam piatki i wystarczylo a ze Ty jeszcze i osemki musisz
Glupek glupek i jeszcze raz glupek (rzecz jasna orto)
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 11:03   #437
Katherina87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 68
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Hejo mam pytanko jakie aparaty polecacie, bo ja zastanawiam się nad zwykłym kosmetycznym lub kosmetycznym samoligaturującym ? Jakie są ceny za jeden łuk zębowy obu tych aparatów. I najważniejsze kogo polecacie z okolic śląska i małopolski ?
Katherina87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 18:15   #438
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Niusia22 napisałaś, że miałaś wyrywane piątki. Czy mogłabyś napisać kiedy mniej więcej to było i ile czasu przesuwały Ci się zęby żeby zakryć tą szparę po piątkach? Mi niedawno wyrwali szóstkę i ciągną 7 i 8 w jej miejsce.. nie wiem tylko czy wyrobią się do mojego ślubu, a nie wyobrażam sobie iść z tym złomem do ołtarza
Jeśli ktoś z Was miał wyrywaną piątkę bądź szóstkę to proszę o informacje odnośnie czasu "schodzenia się" zębów.
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.

Edytowane przez wesola84
Czas edycji: 2012-01-09 o 18:16
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-09, 22:14   #439
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Niusia22 napisałaś, że miałaś wyrywane piątki. Czy mogłabyś napisać kiedy mniej więcej to było i ile czasu przesuwały Ci się zęby żeby zakryć tą szparę po piątkach? Mi niedawno wyrwali szóstkę i ciągną 7 i 8 w jej miejsce.. nie wiem tylko czy wyrobią się do mojego ślubu, a nie wyobrażam sobie iść z tym złomem do ołtarza
Jeśli ktoś z Was miał wyrywaną piątkę bądź szóstkę to proszę o informacje odnośnie czasu "schodzenia się" zębów.
Mialam tak ze piatki mialam do srodka, 1 byla prawie w luku ale i tak lekko do srodka. W lipcu mialam usuwane, na poczatku sierpnia zalozylam aparat. Ta szpara gdzie piatka byla bardziej do srodka praktycznie sie zeszla, ta druga nie i ja nawet nie widze zeby sie cokolwiek przesunela. Orto mowil ze sie przesunela i juz zab by sie tam nie zmiescil. Tez sie zastanawiam kiedy sie zejdzie. Martwi mnie tez to ze na koniec stycznia bede usuwac dolna piatke i ta dziure to dopiero bedzie widac jak sie rozbrechtam ale jakos przezyje. A aparat tez mam z mysla o slubie

Edytowane przez Niusia22
Czas edycji: 2012-01-09 o 22:16
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-10, 16:35   #440
wesola84
Rozeznanie
 
Avatar wesola84
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 767
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
Mialam tak ze piatki mialam do srodka, 1 byla prawie w luku ale i tak lekko do srodka. W lipcu mialam usuwane, na poczatku sierpnia zalozylam aparat. Ta szpara gdzie piatka byla bardziej do srodka praktycznie sie zeszla, ta druga nie i ja nawet nie widze zeby sie cokolwiek przesunela. Orto mowil ze sie przesunela i juz zab by sie tam nie zmiescil. Tez sie zastanawiam kiedy sie zejdzie. Martwi mnie tez to ze na koniec stycznia bede usuwac dolna piatke i ta dziure to dopiero bedzie widac jak sie rozbrechtam ale jakos przezyje. A aparat tez mam z mysla o slubie
Kurczę... tzn. że z jednej strony schodzą Ci się ok. pół roku, a z drugiej strony o wiele dużej? Dobrze zrozumiałam? Usuwane miałaś na górze czy na dole.
Ja aparat założyłam zanim znałam datę ślubu... później ustaliliśmy lipiec przyszłego, orto wstępnie mówił, że się wyrobimy z leczeniem, ale teraz - po wyrwaniu szóstki - nic nie jest pewne Wszystko teraz zależy od dobrych chęci moich zębów
__________________
ex-aparatka damonowa
25.08.2010 - 25.06.2012
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=2710


Miłość to jedyny sens tego szalonego snu, w którym jesteśmy uwięzieni.
wesola84 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-10, 20:22   #441
Niusia22
Zadomowienie
 
Avatar Niusia22
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 1 221
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez wesola84 Pokaż wiadomość
Kurczę... tzn. że z jednej strony schodzą Ci się ok. pół roku, a z drugiej strony o wiele dużej? Dobrze zrozumiałam? Usuwane miałaś na górze czy na dole.
Ja aparat założyłam zanim znałam datę ślubu... później ustaliliśmy lipiec przyszłego, orto wstępnie mówił, że się wyrobimy z leczeniem, ale teraz - po wyrwaniu szóstki - nic nie jest pewne Wszystko teraz zależy od dobrych chęci moich zębów
Tak 1 strona schodzi mi sie szybciej... i byly usuwane u gory.
My tez jeszcze nie znalismy daty slubu, tzn nadal jej nie znamy ale to bedzie w przyszlym roku wiec licze na to ze sie wyprostuja orto pow ze w 2lata napewno sie zrobia
Niusia22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-11, 21:39   #442
agga0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam,

mam problem, juz 3 lata!!! noszę aparat Damon i ciągle mam niewyprostowane zęby. A to klips się już odpina a to źle nagięty drut. Już nie mam siły. Nie jestem zadowolona z ortodonty, chodzę do Dental Spa w Gdańsku. Czy ktoś może mi polecić innego ortodontę? Ja w ogóle zaczynałam gdzie indziej ale się przeprowadziłam i musiałam zmienić. Przez to wszystko się przeciąga. Ponoć w Eurodent się tym też zajmują.

Dzięki z góry za podpowiedź
agga0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-12, 19:42   #443
freedomn
Raczkowanie
 
Avatar freedomn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 154
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Jestem przerażona, właśnie kupiłam aparat samoligaturujący na Grouponie.. zastanawiam się tylko czy pomoże on na te 'kły', które są dużo wyżej i robi się taka falka z zębów.. czy aparat da radę to skorygować? mam 17 lat, moja mama mówi, że to za wcześnie i że po zdjęciu zęby znów się skrzywią.. sama nie wiem, co mam o tym myśleć.

Wstawiam zdjęcia, by porównać za kilka lat
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (10,6 KB, 37 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (22,2 KB, 27 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 3.jpg (13,7 KB, 11 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 4.jpg (11,4 KB, 9 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 5.jpg (12,5 KB, 12 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 6.jpg (23,9 KB, 22 załadowań)

Edytowane przez freedomn
Czas edycji: 2012-01-12 o 21:20
freedomn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-13, 08:17   #444
agga0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

freedomn; Nie martw się! Ja miałam gorszą wadę i już po 5 miesiącach miałam ustawione zęby. Tylko później się pokrzywiły znów jak zmieniłam ortodonte :/ A co do wieku...różnie z tym bywa. Jeśli nie masz jeszcze 8ek to musisz się z tym liczyć że jak wyjdą to Ci zęby się przesunął i może tak być że znów będzie potrzebny aparat (moja koleżanka tak miała). No ale jak ponosisz troche to się tak przyzwyczaisz ze bedzie Ci wszystko jedno czy jeszcze go masz cyz już nie :P
agga0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-14, 08:32   #445
freedomn
Raczkowanie
 
Avatar freedomn
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 154
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez agga0712 Pokaż wiadomość
freedomn; Nie martw się! Ja miałam gorszą wadę i już po 5 miesiącach miałam ustawione zęby. Tylko później się pokrzywiły znów jak zmieniłam ortodonte :/ A co do wieku...różnie z tym bywa. Jeśli nie masz jeszcze 8ek to musisz się z tym liczyć że jak wyjdą to Ci zęby się przesunął i może tak być że znów będzie potrzebny aparat (moja koleżanka tak miała). No ale jak ponosisz troche to się tak przyzwyczaisz ze bedzie Ci wszystko jedno czy jeszcze go masz cyz już nie :P
Ale szybko :P czemu zmieniłaś w takim razie ortodontę? Szkoda, że nigdy nie wiadomo na jakiego lekarza się trafi..
8ek nie mam, ale chyba nie będę na nie czekać, bo mojej 30-letniej siostrze jeszcze nie urosnęły do końca
freedomn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-15, 11:13   #446
agga0712
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 4
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez freedomn Pokaż wiadomość
Ale szybko :P czemu zmieniłaś w takim razie ortodontę? Szkoda, że nigdy nie wiadomo na jakiego lekarza się trafi..
8ek nie mam, ale chyba nie będę na nie czekać, bo mojej 30-letniej siostrze jeszcze nie urosnęły do końca
Zmieniłam ortodontę dlatego że przeprowadziłam się ok 500km dalej Nie opłacało się jeździć po 8h w jedna stronę tylko po to żeby pojsc do ortodonty. No nie czekaj Nie ma sensu
agga0712 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-16, 19:56   #447
viktoriya_t
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 81
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Dziewczyny,

podajecie takie fajne ceny na te aparaty. Jestem z Wrocławia i za In-ovation C wołają tu ponad 7000 za sam aparat, nie wspominając o całej reszcie...

Może któraś z was leczy się we Wro i poleci mi kogoś normalego...
viktoriya_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-01-30, 11:50   #448
angellka
Zadomowienie
 
Avatar angellka
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1 143
GG do angellka
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Witam,
Mam pytanie odnośnie aparatu Samoligaturujący. Zastawniam sie nad kupnem go na Gruponie http://www.groupon.pl/oferty/warszawa/dentalmed/3000720 .
Może ktoś z was zakładał aparat w Dental-Med.
Dzwoniłam tam ale pani z recepcji powiadziała że nie jest to Damon, ale nie podała też innej nazwy tylko że jest to aparat samoligaturujący.
Dowiedziałam się że wizyty kontrolne raz na 2 miesiace i koszt 315 zł.
Czy to jest noramalna cena przy takim aparacie ?
Pewnie są tu w wątku inf na ten temat, przyznam sie że przejrzałam tylko kilka stron. Teraz sesja natłok nauki, pewnie doczytam wszystko jak znajde trochę czasu. Teraz będę bardzo wdzięczna za szybką odp.

Info z Gruponu jak by sie komuś nie wyświetlała oferta. Łuk stałego samoligaturującego aparatu ortodontycznego za 899 zł w Dental-Med (zamiast 2800 zł) Oferta obejmuje 1 łuk stałego samoligaturującego aparatu ortodontycznego, wstępną wizytę konsultacyjną oraz ustalenie planu leczenia.
__________________
angellka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-04, 09:36   #449
anja_kj
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Niusia22 Pokaż wiadomość
Mialam tak ze piatki mialam do srodka, 1 byla prawie w luku ale i tak lekko do srodka. W lipcu mialam usuwane, na poczatku sierpnia zalozylam aparat. Ta szpara gdzie piatka byla bardziej do srodka praktycznie sie zeszla, ta druga nie i ja nawet nie widze zeby sie cokolwiek przesunela. Orto mowil ze sie przesunela i juz zab by sie tam nie zmiescil. Tez sie zastanawiam kiedy sie zejdzie. Martwi mnie tez to ze na koniec stycznia bede usuwac dolna piatke i ta dziure to dopiero bedzie widac jak sie rozbrechtam ale jakos przezyje. A aparat tez mam z mysla o slubie
Niusia22!!! Do jakiego ortodonty w Suwalkach chodzisz? Poradz prosze, bo wacham sie miedzy Suwalkami a Augustowem, do obydwu miejscowosci mam taka sama odleglosc,
Pozdrawiam! AK
anja_kj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-09, 11:00   #450
destiny666
Wtajemniczenie
 
Avatar destiny666
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 325
GG do destiny666
Dot.: Samoligaturujący aparat ortodontyczny

Cytat:
Napisane przez Basiek93 Pokaż wiadomość
czy ktos byl w gabinecie na ul. zlotej wilgi
http://www.ortodonta-warszawa.pl/kontakt.php

??


Szukam opinii....
Podbijam, też zainteresował mnie ten salon bo myślę właśnie o aparacie Damon
__________________
"Nikt nie obetnie mi skrzydeł.
Nikt nie będzie mógł stępić ostrości mojego wzroku."
destiny666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-02-14 12:41:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:53.