Dziwny telefon - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-07-26, 12:00   #1
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18

Dziwny telefon


Cześć,
Może trochę przesadzam ale jestem lekko zaniepokojona.
Dostałam jakiś czas temu dziwny telefon, że niby zostałam wylosowana jako 1 z 10 czy 20 osób w moim mieście które dostaną bezpłatnego laptopa i babka przez telefon podała mi datę i miejsce, gdzie mam to odebrać. Po zakończeniu rozmowy dostałam sms z potwierdzeniem daty i miejsca spotkania. Nie wiem czy to istotne, ale pytała też o imię partnera bo powiedziała, że bez tego nie można odebrać "nagrody". Nie pamiętam tylko, czy rozmowa była nagrywa. Dodam, że nie brałam nigdy udziału w żadnym losowaniu/konkursie. Na spotkanie nie poszłam bo po 1 nie miałam czasu a po 2 wątpię, że ktoś komuś da coś za darmo, w dodatku osobie, która nie brała udziału w żadnym konkursie. Olałam. Za kilka dni, po spotkaniu na którym miałam odebrać "nagrodę" i na które nie przyszłam ten sam telefon dzwoni, akurat nie mogłam odebrać, ale wyświetliło mi się, że babka dzwoniła 2 razy. Więcej już nie zadzwoniła, ale zastanawiam się po co ona mogła dzwonić?
Czy z tego tytułu, że nie odebrałam "darmowego prezentu" mogę mieć jakieś problemy, że np. przyjdzie mi wezwanie do zapłaty za coś? Może panikuję ale wiele jest teraz takich nieuczciwych firemek-krzak, które żerują na naiwnych ludziach i które są bezkarne, bo mało kto ma pieniądze i czas żeby się sądzić z takimi.
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 12:28   #2
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Cześć,
Może trochę przesadzam ale jestem lekko zaniepokojona.
Dostałam jakiś czas temu dziwny telefon, że niby zostałam wylosowana jako 1 z 10 czy 20 osób w moim mieście które dostaną bezpłatnego laptopa i babka przez telefon podała mi datę i miejsce, gdzie mam to odebrać. Po zakończeniu rozmowy dostałam sms z potwierdzeniem daty i miejsca spotkania. Nie wiem czy to istotne, ale pytała też o imię partnera bo powiedziała, że bez tego nie można odebrać "nagrody". Nie pamiętam tylko, czy rozmowa była nagrywa. Dodam, że nie brałam nigdy udziału w żadnym losowaniu/konkursie. Na spotkanie nie poszłam bo po 1 nie miałam czasu a po 2 wątpię, że ktoś komuś da coś za darmo, w dodatku osobie, która nie brała udziału w żadnym konkursie. Olałam. Za kilka dni, po spotkaniu na którym miałam odebrać "nagrodę" i na które nie przyszłam ten sam telefon dzwoni, akurat nie mogłam odebrać, ale wyświetliło mi się, że babka dzwoniła 2 razy. Więcej już nie zadzwoniła, ale zastanawiam się po co ona mogła dzwonić?
Czy z tego tytułu, że nie odebrałam "darmowego prezentu" mogę mieć jakieś problemy, że np. przyjdzie mi wezwanie do zapłaty za coś? Może panikuję ale wiele jest teraz takich nieuczciwych firemek-krzak, które żerują na naiwnych ludziach i które są bezkarne, bo mało kto ma pieniądze i czas żeby się sądzić z takimi.

Dlatego jestem zdania, że telefon powinny posiadać tylko dorosłe osoby.
Tak, zostałaś naciągnięta. Na co? To się zapewne okaże. W najlepszym przypadku tylko na podanie danych osobowych, w najgorszym pewnie już coś kupiłaś, ale o tym nie wiesz.
Mogą próbować obciążyć CIę kosztami rezerwacji miejsca na spotkaniu (były takowe przypadki, głównie na spotkaniach dotyczących "zdrowego odżywiania"), przechowywaniem nagrody i co tam im do głowy jeszcze przyjdzie.
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 12:40   #3
Devon_rose
Zakorzenienie
 
Avatar Devon_rose
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 4 710
Dot.: Dziwny telefon

Gdzies podalaś nr tel a teraz on krąży po róźnych call center.

To spotkania typu garnki itp. Daja niby coś za darmo jak podpiszesz umowę kredytową.

Zainstaluj sobie apkę do blokowania takich numerów lub jak odbierzesz to proś o zapomnienie wszystkich danych łącznie z nr tel zgodnie z RODO.
__________________

Zwierzak to nie rzecz, nie kupuj go na prezent !
Devon_rose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 12:42   #4
I am Rock
lokalna gwiazda
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 19 804
Dot.: Dziwny telefon

Wpisz w google numer, spod którego dzwoniono, może trafisz na jakieś komentarze.
I am Rock jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:08   #5
Vanir410
Wtajemniczenie
 
Avatar Vanir410
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 2 159
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Dlatego jestem zdania, że telefon powinny posiadać tylko dorosłe osoby.
Tak, zostałaś naciągnięta. Na co? To się zapewne okaże. W najlepszym przypadku tylko na podanie danych osobowych, w najgorszym pewnie już coś kupiłaś, ale o tym nie wiesz.
Mogą próbować obciążyć CIę kosztami rezerwacji miejsca na spotkaniu (były takowe przypadki, głównie na spotkaniach dotyczących "zdrowego odżywiania"), przechowywaniem nagrody i co tam im do głowy jeszcze przyjdzie.
O matko, już nie przesadzaj. Telefonu nie można odebrać, bo zaraz kredyt będzie czy inne coś na nas?

Dzwonią z różnych powodów, przyjdź na spotkanie, dostaniesz laptop, o ile kupisz ich produkty itp. Dzwoni ponownie, bo dałaś się wciągnąć w rozmowę.
Vanir410 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:23   #6
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Dlatego jestem zdania, że telefon powinny posiadać tylko dorosłe osoby.
Tak, zostałaś naciągnięta. Na co? To się zapewne okaże. W najlepszym przypadku tylko na podanie danych osobowych, w najgorszym pewnie już coś kupiłaś, ale o tym nie wiesz.
Mogą próbować obciążyć CIę kosztami rezerwacji miejsca na spotkaniu (były takowe przypadki, głównie na spotkaniach dotyczących "zdrowego odżywiania"), przechowywaniem nagrody i co tam im do głowy jeszcze przyjdzie.
Mówiono mi, i pisano w esemesie, że spotkanie jest bezpłatne.
Wydaje mi się to absurdalne I oczywiście nie mam zamiaru za nic płacić.

---------- Dopisano o 13:23 ---------- Poprzedni post napisano o 13:16 ----------

Cytat:
Napisane przez I am Rock Pokaż wiadomość
Wpisz w google numer, spod którego dzwoniono, może trafisz na jakieś komentarze.
Już wpisałam. Ludzie piszą, że dzwonią i mówią, że wylosowali ich numer i rozdają: darmowe odkurzacze, tablety, laptopy, inne cuda i dziwy Już zablokowałam ten numer na wypadek jakby jeszcze kiedyś mieli dzwonić. Masakra, ktoś powinien się zabrać za takie pseudo firemki bo tylko dzwonią i nękają ludzi. Następnym razem jak ktoś podobny zadzwoni to chyba nie będę przebierać w słowach.
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:28   #7
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość
Dlatego jestem zdania, że telefon powinny posiadać tylko dorosłe osoby.
Tak, zostałaś naciągnięta. Na co? To się zapewne okaże. W najlepszym przypadku tylko na podanie danych osobowych, w najgorszym pewnie już coś kupiłaś, ale o tym nie wiesz.
Mogą próbować obciążyć CIę kosztami rezerwacji miejsca na spotkaniu (były takowe przypadki, głównie na spotkaniach dotyczących "zdrowego odżywiania"), przechowywaniem nagrody i co tam im do głowy jeszcze przyjdzie.
Taaa, przyjdą i jej nerkę wytną
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 13:30   #8
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Dziwny telefon

Ja podobno wygralam kamere podziekowalam i powiedzialam ze nie bralam udzialu w konkursie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:34   #9
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Następnym razem jak ktoś podobny zadzwoni to chyba nie będę przebierać w słowach.

Nie ma sensu nie przebierać w słowach, trzeba zachować spokój i poprosić o usunięcie swoich danych z ich bazy.
I nie przejmuj się tak bardzo takimi bzdurami, szkoda zdrowia i nerwów.


Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość
Taaa, przyjdą i jej nerkę wytną

To pewnie laptopowa/odkurzaczowa/cokolwiek mafia
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 13:44   #10
Mad_Max
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 844
Dot.: Dziwny telefon

Mafia jak najbardziej. Choć odkurzacze raczej rzadko się trafiają.

A prośba o wykreślenie z bazy nic nie daje, bo oficjalnie bazy nie mają, a numer został "wygenerowany automatycznie".
Mad_Max jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 14:29   #11
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Dziwny telefon

Ale właściwie dlaczego po odebraniu od razu się nie rozłączyłaś, tylko podawałaś imię partnera?
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 15:02   #12
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Ale właściwie dlaczego po odebraniu od razu się nie rozłączyłaś, tylko podawałaś imię partnera?
Kurczę, nie wiem. Chyba z głupoty. Też się zastanawiałam chwilę po odłożeniu słuchawki po co ja właściwie się wdawałam w dyskusję bo i tak nie zamierzałam nigdzie iść i niczego odbierać.
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 15:26   #13
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Dziwny telefon

Swoją drogą, zadzwoniły do mnie ostatnio takie właśnie opowieści dziwnej treści i na start pytają, z kim mają przyjemność. Trochę zdziwiona mówię, że skoro oni dzwonią, to chyba oni powinni wiedzieć - na co babsko mnie ofukało, że mam im być wdzięczna, bo nie przechowują moich danych w bazie I że jestem niegrzeczna że się nie chcę przedstawić
Skąd te firmy ich rekrutują to ja nie wiem.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 15:31   #14
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Dziwny telefon

Ja zawsze takie coś ignorowałam, ale powiedzialam sobie, że jak następnym razem zadzwonią, to będę sobie z nich cisnąć bekę. Przedstawię się jakimś idiotycznym nazwiskiem i będę mega radosna, że wygrałam samochód. Ciekawe czy ogarną
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 15:36   #15
Ellen_Ripley
Zakorzenienie
 
Avatar Ellen_Ripley
 
Zarejestrowany: 2018-04
Wiadomości: 20 853
Dot.: Dziwny telefon

Ja zawsze mówię, że mają wykreślić mój numer z bazy, z której korzystają i tego typu telefony praktycznie przestały mi się zdarzać. Polecam. Tylko to nie ma być tłumaczenie się, że nie mogę rozmawiać, czy "proszę zadzwonić później", ale jednoznacznie żądanie zaprzestania kontaktu / usunięcia numeru z bazy.

Edytowane przez Ellen_Ripley
Czas edycji: 2018-07-26 o 15:37
Ellen_Ripley jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:03   #16
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez Mad_Max Pokaż wiadomość

A prośba o wykreślenie z bazy nic nie daje, bo oficjalnie bazy nie mają, a numer został "wygenerowany automatycznie".
To, że ci wciskają takie bajki nie oznacza, że to jest prawda. Oczywiście, że mają takie bazy. Automatycznie to co najwyżej wyskakuje konkretny numer pod który ma zadzwonić dany telemarketer, ale przecież skądś się bierze, nie z kosmosu chyba ?

Ja zawsze o to proszę zanim się rozłączę, a potem blokuję taki numer i spokój.

Edytowane przez dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Czas edycji: 2018-07-26 o 19:25
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:17   #17
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Już wpisałam. Ludzie piszą, że dzwonią i mówią, że wylosowali ich numer i rozdają: darmowe odkurzacze, tablety, laptopy, inne cuda i dziwy Już zablokowałam ten numer na wypadek jakby jeszcze kiedyś mieli dzwonić. Masakra, ktoś powinien się zabrać za takie pseudo firemki bo tylko dzwonią i nękają ludzi. Następnym razem jak ktoś podobny zadzwoni to chyba nie będę przebierać w słowach.
od pewnego czasu pracuję w call center, gdzie też dzwonimy do ludzi i zapraszamy ich na spotkania tego typu. i sporo jest ludzi, którzy "nie przebierają w słowach" i wyżywają się na ludziach, którzy nie są nic winni, pracują za psie pieniądze i jeszcze muszą odpowiadać grzecznie i z uśmiechem to że opierniczysz telemarketerkę nic nie da, jest system, który wybiera numery i dzwoniący nie mają żadnego wpływu na to do kogo dzwonią, czy ile razy dzwonią. nie raz ktoś mi mówi, że "pani do mnie cały dzień wydzwania", a to po prostu różnych pracowników łączy z tym samym numerem
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:29   #18
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
od pewnego czasu pracuję w call center, gdzie też dzwonimy do ludzi i zapraszamy ich na spotkania tego typu. i sporo jest ludzi, którzy "nie przebierają w słowach" i wyżywają się na ludziach, którzy nie są nic winni, pracują za psie pieniądze i jeszcze muszą odpowiadać grzecznie i z uśmiechem to że opierniczysz telemarketerkę nic nie da, jest system, który wybiera numery i dzwoniący nie mają żadnego wpływu na to do kogo dzwonią, czy ile razy dzwonią. nie raz ktoś mi mówi, że "pani do mnie cały dzień wydzwania", a to po prostu różnych pracowników łączy z tym samym numerem
Bardzo Cię przepraszam, ale o czym Ty mówisz? Jeżeli ktoś chce mnie zmanipulować i na coś naciągnąć, to nie będę udawała, że wszystko jest ok, bo 'Ty tu tylko pracujesz'. Taka działalność uważam zasługuje na potępienie, nie wiem dlaczego wybrałaś taką, a nie inną, ale nie sprawia to, że ja muszę potulnie akceptować takie rzeczy
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:39   #19
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
od pewnego czasu pracuję w call center, gdzie też dzwonimy do ludzi i zapraszamy ich na spotkania tego typu.
I ty się tym chwalisz???
Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
i sporo jest ludzi, którzy "nie przebierają w słowach" i wyżywają się na ludziach, którzy nie są nic winni, pracują za psie pieniądze i jeszcze muszą odpowiadać grzecznie i z uśmiechem to że opierniczysz telemarketerkę nic nie da, jest system, który wybiera numery i dzwoniący nie mają żadnego wpływu na to do kogo dzwonią, czy ile razy dzwonią. nie raz ktoś mi mówi, że "pani do mnie cały dzień wydzwania"
szkoda, że nie wszyscy tak reagują

Edytowane przez stewardesa
Czas edycji: 2018-07-26 o 19:40
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-07-26, 19:42   #20
czekoladowa_marmolada
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-07
Wiadomości: 18
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Bardzo Cię przepraszam, ale o czym Ty mówisz? Jeżeli ktoś chce mnie zmanipulować i na coś naciągnąć, to nie będę udawała, że wszystko jest ok, bo 'Ty tu tylko pracujesz'. Taka działalność uważam zasługuje na potępienie, nie wiem dlaczego wybrałaś taką, a nie inną, ale nie sprawia to, że ja muszę potulnie akceptować takie rzeczy
Z jednej strony masz rację. Też uważam, że taka działalność zasługuje na potępienie, z drugiej strony niektórzy ludzie jak nie mają wyboru wolą mieć jakąkolwiek pracę niż żadną. Jednak bliżej mi Twojej racji niż dziewczyny wyżej, bo takie naciąganie, próba zmanipulowania ludzi i nakłanianie do tego, żeby zmarnowali swój czas i może pieniądze na dojazd to chyba najniższy "pułap". Kiedyś dorabiałam jako telemarketerka i wiem że to w pewnym sensie podła praca, do tego rzeczywiście b. nisko płatna i monotonna, ale co innego pracować na linii przychodzącej i udzielać ludziom informacji albo nawet dzwonić i pytać, czy nie chcą kupić nowego telefonu/przedłużyć umowy, a co innego bezczelnie okłamywać.
czekoladowa_marmolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:45   #21
natalcia250
sentimental animal
 
Avatar natalcia250
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 287
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Bardzo Cię przepraszam, ale o czym Ty mówisz? Jeżeli ktoś chce mnie zmanipulować i na coś naciągnąć, to nie będę udawała, że wszystko jest ok, bo 'Ty tu tylko pracujesz'. Taka działalność uważam zasługuje na potępienie, nie wiem dlaczego wybrałaś taką, a nie inną, ale nie sprawia to, że ja muszę potulnie akceptować takie rzeczy
Pracuję tam, bo nie miałam innego wyboru, zresztą tak samo jak wiele moich znajomych. To jest praca głównie dla osób, które są bardzo młode i nie mają nic w CV - przyjmują każdego.
Nie musisz tego akceptować, wystarczy że nie będziesz chamska w stosunku do telemarketera. Jeżeli powiesz, że nie zgadzasz się na nagrywanie rozmowy, albo żeby usunięto Twój numer z bazy, to możemy się wtedy rozłączyć.

stewardesa - a czy To zabrzmiało dla Ciebie jak chwalenie się?

Edytowane przez natalcia250
Czas edycji: 2018-07-26 o 19:46
natalcia250 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 19:53   #22
patrycjapatib
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2017-07
Wiadomości: 2 935
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Z jednej strony masz rację. Też uważam, że taka działalność zasługuje na potępienie, z drugiej strony niektórzy ludzie jak nie mają wyboru wolą mieć jakąkolwiek pracę niż żadną. Jednak bliżej mi Twojej racji niż dziewczyny wyżej, bo takie naciąganie, próba zmanipulowania ludzi i nakłanianie do tego, żeby zmarnowali swój czas i może pieniądze na dojazd to chyba najniższy "pułap". Kiedyś dorabiałam jako telemarketerka i wiem że to w pewnym sensie podła praca, do tego rzeczywiście b. nisko płatna i monotonna, ale co innego pracować na linii przychodzącej i udzielać ludziom informacji albo nawet dzwonić i pytać, czy nie chcą kupić nowego telefonu/przedłużyć umowy, a co innego bezczelnie okłamywać.
Znowu ten bullshit, serio to jest jedyna praca jaką można podjąć? A jeśli ktoś już ją wybiera, to niech ma świadomość, że robi coś złego i ludzie będą się wkurzać. Do tej pory po prostu się rozłączałam, ale poważnie uznałam, że nie będę udawać, że po prostu nie jestem zainteresowana, tylko potraktuję ich tak samo jak oni chcieli potraktować mnie

---------- Dopisano o 19:53 ---------- Poprzedni post napisano o 19:50 ----------

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
Pracuję tam, bo nie miałam innego wyboru, zresztą tak samo jak wiele moich znajomych. To jest praca głównie dla osób, które są bardzo młode i nie mają nic w CV - przyjmują każdego.
Nie musisz tego akceptować, wystarczy że nie będziesz chamska w stosunku do telemarketera. Jeżeli powiesz, że nie zgadzasz się na nagrywanie rozmowy, albo żeby usunięto Twój numer z bazy, to możemy się wtedy rozłączyć.

stewardesa - a czy To zabrzmiało dla Ciebie jak chwalenie się?
Jak byłam studentką, to moi znajomi dorabiali w magazynie, jako kelnerzy, modelki, w solarium, dawali korepetycje, zbierali owoce latem. Nikt w call center nie pracował, dla osób bez bogatego CV jest masa innych opcji.

Wiem, że mogę się rozłączyć, ale po prostu denerwuje mnie oszukiwanie ludzi, stąd moja niechęć do osób pracujących tam
__________________
Nie dowiesz się, dopóki nie spróbujesz
patrycjapatib jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 20:56   #23
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez czekoladowa_marmolada Pokaż wiadomość
Z jednej strony masz rację. Też uważam, że taka działalność zasługuje na potępienie, z drugiej strony niektórzy ludzie jak nie mają wyboru wolą mieć jakąkolwiek pracę niż żadną.
Zawsze mogą jeszcze kraść albo oszukiwać. Oh wait
Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
stewardesa - a czy To zabrzmiało dla Ciebie jak chwalenie się?
przyznajesz się i jeszcze oczekujesz uprzejmego traktowania, jakby kogokolwiek musiało obchodzić że nie chce Ci się szukać normalnej pracy
Cytat:
Napisane przez patrycjapatib Pokaż wiadomość
Do tej pory po prostu się rozłączałam, ale poważnie uznałam, że nie będę udawać, że po prostu nie jestem zainteresowana, tylko potraktuję ich tak samo jak oni chcieli potraktować mnie
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-26, 21:14   #24
lady666macbeth
Zakorzenienie
 
Avatar lady666macbeth
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Wiadomości: 8 338
Dot.: Dziwny telefon

często się tak zdarza, dzwonią z call center, mówią o czymś darmowym, ludzie się wkręcają a potem płacą grubą kasę za jakieś dziadostwo.
dlatego najlepiej odmówić i się rozłączyć.
__________________
"Słowami też można dotykać. Nawet czulej niż dłońmi."
lady666macbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 05:30   #25
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 7 327
Dot.: Dziwny telefon

Ja nawet nie odmawiam tylko od razu naciskam czerwona sluchawke

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ad661336dba67467d5566b7c0c939a9c82ec46ac_5f7e48729cea2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 06:17   #26
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Dziwny telefon

Do mnie zawsze takie "firemki" dzwonią w niewłaściwym momencie. Bo nigdy nie mam czasu, żeby kontynuować rozmowę, a chciałabym w końcu móc się przedstawić jako np. Eulalia Pierdziszewska i wyjąć im tak z pół godziny na rozmowę.
Telemarketerzy zwykle mają możliwość oznaczenia, by na dany numer telefonu nie dzwonić, bo im człowiek tylko czas zmarnuje - i to też chcę uczynić, bo 1) prośba o zaprzestanie dzwonienia nie działa, 2) nawet nie chcą podać REGONu firmy, z której dzwonią, a moje dane chcieliby znać, 3) zmarnować im czas, tak jak oni mi próbują i marnują.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 06:39   #27
denneris
Zadomowienie
 
Avatar denneris
 
Zarejestrowany: 2015-03
Wiadomości: 1 813
Dot.: Dziwny telefon

Cytat:
Napisane przez natalcia250 Pokaż wiadomość
od pewnego czasu pracuję w call center, gdzie też dzwonimy do ludzi i zapraszamy ich na spotkania tego typu. i sporo jest ludzi, którzy "nie przebierają w słowach" i wyżywają się na ludziach, którzy nie są nic winni, pracują za psie pieniądze i jeszcze muszą odpowiadać grzecznie i z uśmiechem to że opierniczysz telemarketerkę nic nie da, jest system, który wybiera numery i dzwoniący nie mają żadnego wpływu na to do kogo dzwonią, czy ile razy dzwonią. nie raz ktoś mi mówi, że "pani do mnie cały dzień wydzwania", a to po prostu różnych pracowników łączy z tym samym numerem
Sorry, ale pracując w firmie która oszukuje ludzi i tym samym sama ich oszukując, musisz liczyć się z tym, że nie będziesz miło traktowana. Jak do mnie ktoś taki dzwoni to wiem, że nie rozmawiam z dyrektorem firmy, tylko szeregowym pracownikiem, ale to nie zmienia mojego nastawienia.
I też nie wierze, że te oszukańcze firmy to jedyna możliwość zatrudnienia w okolicy.


Co do tematu to ja i osoby z mojego otoczenia często odbieramy takie telefony :/
Ja zazwyczaj jak slysze, ze cos wygrałam to rozłączam sie od razu i nawet nie wdaje w dyskusje, jak mam wiecej czasu to mowie jakieś jedno odmowne zdanie, ze 'darmowe' rzeczy mnie nie interesują

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
denneris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 06:47   #28
lulka19
Zakorzenienie
 
Avatar lulka19
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 12 833
Dot.: Dziwny telefon

Ale serio ktoś jeszcze się na to nabiera ? Bez przesady. Ja często gram w różnych konkursach , i nawet raz wygrałam nagrodę główną , ale takie telefony wyczuwam z daleka. I podawanie imienia partnera jest juz mocno nieodpowiedzialne , bo możemy w coś uwikłac osoby trzecie , a tym oszustom dać pożywke


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 07:47 ---------- Poprzedni post napisano o 07:41 ----------

Co do pracy w call, owszem jest to praca jak każda inna, ale wolałabym żeby takie stanowisko zniknęlo , bo w imię czego mam wspierać biednych studentów, skoro inni ludzie zostają robieni w bambuko . Im więcej osob nabieracie , tym więcej będzie takich jak wy. Ja podziękuję.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lulka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 06:49   #29
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Dziwny telefon

Też do mnie dzwonili w tej samej sprawie. Kategorycznie odmówiłam odbioru. Pani mnie dalej namawiała, ale się rozłączyłam. Żałuję, że nie zapytałam skąd mają mój numer...

Następnym razem nie wdawaj się w gadkę z takimi ludźmi. Nikt nic za darmo nie rozdaje...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-07-27, 07:40   #30
Sandieke
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 124
Dot.: Dziwny telefon

Najlepiej sie od razu rozlaczyc, bez wyjasnien, aby nie zostac wciagnietym w rozmowe.
Sandieke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-07-30 07:17:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:10.