Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2004-06-17, 07:55   #1
Calimero
Raczkowanie
 
Avatar Calimero
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 187
GG do Calimero

Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...


Moja prosbe kieruje do Pani Samanty oraz do Was drogie uzytkowniczki. niedawno zostalam mama i potrzebuje rady. Chce ladnie wygladac a jednoczesnie mam bardzo malo czasu. Szukam w miare trwalego i szybkiego makijazu na letnie spacery. Jesli to mozliwe prosilabym "krok po kroku".Mam jasna karnacje, blond wlosy i niebieskie oczy. Z gory dziekuje.
__________________
Calimero
Calimero jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 09:03   #2
Sam
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 1 452
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

dzien dobry
Prosiłabym o nadesłanie zdjęcia bo tak ciężko Pani coś dobrać
Co do wykonania makijazu krok po kroku dokladne instrukcje znajdzie pani w Kursie Makijażu.
Makijaż wiosenny dla młodej mamy może być lekki i pastelowy. W tym roku co prawda dominuja barwy mocne i soczyste ale wykonanie takiego makijazu wymaga na pewno więcej wprawy, precyzji i czasu.

Na początek nproszę nałożyć kremik odpowiedni dla Pani cery, następnie lekki podkład - jeżeli ma Pani cere skłonną do świecenia może być matującu. Jeżeli niektóre fragmenty twarzy nadal będą świeciły należy nałożyć puder sypki.
Kolejnym krokiem jest wymodelowanie twarzy za pomocą różu lub pudru brązującego.
Jeżeli chce Pani by makijaz był lekki i delikatny prosze nałożyć na powieki jasny cień: moze być piaskowy, pastelowa zieleń, fiolet, łosoś, złamany róż,....
Rzesy niech Pani pomaluje tuszem - takim który dobrze by rozdzielił włoski. Kształ brwi dobrze jest utrwalić bezbarwną odżywką do rzęs lub specjnym preparatem do tego przeznaczonym (Sephfora, Shiseido, Isa Dora, Dior,...).
Na usta wystarczy błyszczyk, taki kolor który by się ładnie komponował z tonajcją całego makijażu.

pozdrawiam
sam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg hr.jpg (10,6 KB, 7 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg g2.jpg (51,2 KB, 10 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 18a.jpg (21,1 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 29a.jpg (16,2 KB, 6 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 35.jpg (28,3 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 38.jpg (19,8 KB, 5 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg a.jpg (14,8 KB, 4 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg mo16.jpg (13,6 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg danielle031.jpg (44,4 KB, 4 załadowań)
Sam jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2004-06-17, 11:49   #3
maniaa
Rozeznanie
 
Avatar maniaa
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 510
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

Jeśli chodzi o make-upowy ekspres (mam w tym dośw. bo zawsze wszystko robię na ostatnią chwile ) to ja bym osobiście poleciła makijaż pudrem brązującym (polecam Revlon Skinlights dla blondynki ten najjaśniejszy, albo jakiś inny- dobry i tani jest Vipery)- ja stosuje go do wszystkiego- najpierw omiatam nim delikatnie całą buzię, potem mocniej podkreślam kości policzkowe(zamiast różu) i stosuję jak cień do oczu- rozprowadzam na całej powiece - dodam, że wszystko wykonuję jednym grubym pędzlem jest na prawde ekspresowo. Potem tuszuję, albo i nie, rzęsy i muskam usta albo jakimś beżowo-brązowym błyszczykiem (jak chce trwałego efektu to Lipfinity Max Factora- ideałem nie jest ale jest tak trwała więc mam pewność, że nie zjem jej po drodze do pracy) i "finito".

A i polecam przed makijazem kremik tonujący - pielęgnuje i wyrównuje koloryt- z jednym zamachem masz krem i podkład - to musisz sobie dobrać w zależności od cery (jeśli lubisz matujące polecam Bioderme Sebium)

Pozdrawiam.
maniaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-14, 19:04   #4
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
odnalazłam wątek

Proszę, napiszcie o Waszych sposobach na codzienny makijaż i fryzure. Zwracam się do zabieganych osób biegających rano od dziecka do dziecka i z łazienki do kuchni i ... itd.
Ja staram się nie straszyć ludzi moim wyglądem - a bez makijażu wyglądam jak chodząca katastrofa - i zawsze mam wyrzuty, że zbyt wiele czasu poświęcam sobie rano. A potem w południe patrząc w lusterko i tak widzę, że mogłam lepiej się przyłożyć.
Kto ma cud sposoby, piszcie. Może macie w zanadrzu ciekawe propozycje.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-15, 09:42   #5
elimaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 177
GG do elimaj
Re: odnalazłam wątek

Podciągam!
elimaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-15, 12:57   #6
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Re: odnalazłam wątek

Ja jak sie spiesze to:
krem matujacy i na to puder w kompakcie ciach ciach..potem baza pod cienie i na to bardzo neutralny kolorek, troszke pedzelkiem i ciemnym cieniem/kredka przyciemniam kaciki oczu i maskara. Jak jeszcze mam 5sec. to dodaje roz)
I gotowe. Calosc jakies 5 minut. Najgorzej z tuszem(

Kosmetyki jakich uzywam to
Diorlight Compact
Cienie Shiseido Silky...kolor S3
maskara Hypnose Lancome
baza Art Deco
kredka Chanel z gabeczka Coffe bean

Ale wszystko to mozna wykonac i tanszymi kosmetykami i tez bedzie piknie))
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-15, 17:42   #7
elimaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 177
GG do elimaj
Re: odnalazłam wątek

Hej! Ja zawsze się śpieszę, a niedługo będę się śpieszyć jeszcze bardziej , bo wreszcie wracam do pracy ! Więc mój makijaż to minimum: krem do twarzy, puder sypki, jasny cień (szampański) na górną powiekę (palcem), szara kreska kredką na dolnej powiece, lekko roztarta, jedna warstwa tuszu do rzęs, pomadka ochronna, a ostatnio na nią kolorowa (znalazłam świetny kolor, bardzo się sobie w niej podobam ).
To moje przyzwyczajenia, jeszcze sprzed wizażu. Teraz rozważam zakupienie kremu tonującego, żeby trochę przy okazji wyrównywać koloryt, korektorka pod oczy i różu na policzki... Oto do czego prowadzi znajomość z wizażem! Ale może będę piękniejsza?
Podpowiedzcie przy okazji, czy kreska na dolnej powiece (ale nie wewnątrz oka) to powiększa czy pomniejsza oko? Bo nie umiem tego ocenić
Pozdrawiam!
elimaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-02-16, 12:41   #8
lucy215
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 26
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

Mój naprawdę, naprawdę ekspres to : krem, nakładanie jasnego cienia palcem na powiekę ( w kolorze beżowym, ecru) i pod powiekę żeby zakryć sińce pod oczami ( u mnie to wystarcza). Na koniec pędzlem machnę trochę pudru rozświetlającego (mam Sephorę z takimi wytłaczanymi kwiatkami). tusz w ostateczności
lucy215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 13:13   #9
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

Oj, ale Wam zazdroszczę. U mnie nie ma czegoś takiego jak ekspres. Nakładam podkład, korektor, baze pod cienie, 2 kredki i 3 kolory cieni codziennie, do tego tusz, róż i szminka - często bez konturówki. Tylko w sytuacjach wyjątkowych chodzę bez całego runszunku (plaża, szpital, wyyyjątkowe lenistwo w weekend - bo zazwyczaj i w dni wolne robię makijaż).
Jestem już chyba tym zmęczona. Muszę opracować wersję ekspres.
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 15:01   #10
tanzanit
Wtajemniczenie
 
Avatar tanzanit
 
Zarejestrowany: 2004-05
Wiadomości: 2 639
Rzesa

Ja normalnie tez pelny make up) Ufff...Ale wersje ekspresowa trzeba miec w sytuacjach awaryjnych )
tanzanit jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 15:11   #11
rzęsa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: chałupka
Wiadomości: 7 617
GG do rzęsa
Re: Rzesa

A zapomniałam, czasem jak już nie mam wyjścia, bo spóżniona jestem totalnie, zamiast kredki używam czarnego cienia. Ale mam beznadziejny ten cień - Constance Carroll (dobrze napisałam ? )
Zaraz założę wątek o cieniach.
..................
O już: http://www.wizaz.pl/w-agora/view.php...key=1108566795
__________________
;-D
rzęsa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-02-16, 15:16   #12
PATIS_79
Rozeznanie
 
Avatar PATIS_79
 
Zarejestrowany: 2004-09
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 695
GG do PATIS_79
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

rzęsa napisał(a):
> Oj, ale Wam zazdroszczę. U mnie nie ma czegoś takiego jak ekspres. Nakładam podkład, korektor, baze pod cienie, 2 kredki i 3 kolory cieni codziennie, do tego tusz, róż i szminka - często bez konturówki.

no to ja dokładnie tak jak Ty stosuję krem, korektor, podkład, (bazy pod cienie nie potrzebuję) również najczęściej bawię się z kredkami i 2/3 -ma odcieniami cieni, oczywiście tusz, róż, czasem szminka albo tylko kolorowy błyszczyk...i cały makijaż zajmuje mi z 5 min? jest oczywiście w miarę staranny, ale jak mam więcej czasu to bardziej kombinuję z doborem kolorów cieni, mieszam je, rozświetlam np. błyszczącym cieniem w płynie rimmel i tyle...
Pozdrawiam.
__________________
Właściwie traktowana kobieta bywa nader użytecza
PATIS_79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 20:50   #13
lucy215
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Wiadomości: 26
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

hej hej pisałam o ekspresie kiedy : jestem totalnie spóźniona, albo nie idę na uczelnie, albo mam dobry dzień i faktycznie nieźle wyglądam bez makijażu, jest weekend ( a po co mam się domu malowac?) itd zwykle do makijażu korzystam z wielu cieni, kredek, pudru, różu, błyszczyka itd na raz
lucy215 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 22:39   #14
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: odnalazłam wątek

no mój express - krem, fuid, jakis cien na oko - palcem, tusz do rzęs, brwi cieniem do powieki przycieniane plus kreska na dolnej powiece tym samym cieniem.. i koniecznie puder brazujący jako róz..
tak normalnie używam tez korektora pod podkład na cała twarz niemalże bo mam naczynka i since pod oczami) i więcej bawie się cieniami na oczach.. no i baza pod cienie.. ze szminką to róznie bywa - tylko na wyjscia bo nie lubie szminek.. tak na codzień to jakis błyszczyk na szybko...
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 22:40   #15
Ania_D
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 366
Re: odnalazłam wątek

a taki super express to tylko fluid, tusz i błyszczyk
Ania_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-02-16, 23:01   #16
elimaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-12
Wiadomości: 177
GG do elimaj
Re: Szybki, trwaly makijaz, szybka fryzurka ...

rzęsa napisał(a):
> Oj, ale Wam zazdroszczę.
Rzęso, ja niestety nie mogę powiedzieć z ręką na sercu, że wyglądam świetnie w takim minimum. Ja po prostu nie umiem więcej na siebie nałożyć. Nawet na sylwestra rozszerzyłam mój expresowy makijaż tylko o fluid i dodatkową warstwę tuszu na rzęsach. Ale ja już tak mam. Powoli, m.in. dzięki wizażowi, przekonuję się do kosmetyków. I zaczynam szukać czym by się tu bezboleśnie i bez wysiłku upiększyć. No i znalazłam na KWC podkład, który z opisu wydaje się dla mnie stworzony, tylko go kupić nie mogę. Buuu!
Pozdrawiam gorąco!
elimaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:49.