Brzydkie Polki - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2007-11-17, 08:40   #1
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218

Brzydkie Polki


http://zeberka.pl/art.php?id=248
Co o tym sądzicie?

Ja się przyznam szczerze bez bicia ,że mam niska samoocenę, często to wpływa na moje zachowanie.
Coś w tym artykule jest.

Ciekawa jestem jakie jest wasze zdanie na ten temat
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 08:58   #2
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Brzydkie Polki

Cattt, to już jest nas dwie.

Po wakacyjnym ogólnoświatowym zlocie, na którym miałam przyjemność być stwierdziłam, że Polski są rzeczywiście jednymi z najładnijeszych dziewczyn. Ale u mnie to działa na takiej zasadzie:
Polki są ładne. Jako ogół - ja nie.
__________________
Kontakt tylko via mail.
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 08:58   #3
DsC
Zakorzenienie
 
Avatar DsC
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 8 294
Dot.: Brzydkie Polki

bardzo fajny artykuł myślę że każda dziewczyna powinna go przeczytać! Najważniejsze to zaakceptować siebie jesteśmy piękne i uwierzcie w siebie w końcu!
__________________
" To Twoje lęki - Ty je stworzyłaś, a to co stworzyłaś - możesz zniszczyć" ...
DsC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 08:59   #4
pAtiŚ
Zakorzenienie
 
Avatar pAtiŚ
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Rzeszów / Stalowa Wola
Wiadomości: 12 704
Dot.: Brzydkie Polki

"Istnieje u nas coś takiego, jak kultura oceniania"
Oj, tak.

Artykuł ciekawy - dotrwałam do samego końca
No i sama prawda według mnie.
Polki mają problem z tym zaakceptowaniem siebie,
wiem coś o tym.

__________________

pAtiŚ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:13   #5
cheer
Zakorzenienie
 
Avatar cheer
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 525
Dot.: Brzydkie Polki

Zgadzam się z treścią artykułu, a zwłaszcza z tym, że "Brakuje kultury chwalenia się i wspierania", czyli tego, co jest praktykowane z bardzo dobrymi skutkami na zachodzie. U nas pewność siebie rzeczywiście jest przez większość osób odbierana negatywnie. Przez jakąś część nie, ale to chyba tylko przez osoby trzeźwo myślące lub osoby z bliskiego grona tej bardzo pewnej siebie osoby.
Polki są brzydkie? Tak, ale tylko w swoich głowach, bo w rzeczywistości Polki są PIĘKNE! Niemal codziennie idąc ulicą mam ochotę się schować pod ziemię na widok świetnie ubranej, umalowanej, uczesanej, no, po prostu superzadbanej dziewczyny/kobiety! Trudno mi uwierzyć, żeby miały one niską samoocenę!
__________________
Wymienię
cheer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:23   #6
MagicDream
Raczkowanie
 
Avatar MagicDream
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Z domu xD
Wiadomości: 438
Dot.: Brzydkie Polki

Ciekawy artykul przyznam ze dalo mi to do myslenia.... chyba cos w tym jest moze trzeba by bylo cos z tym zrobic?? Tylko niewiem jak podwyzszyc swoja samoocene
__________________
65...64...63...62...61...60...59 ...58...57




''Byles dla mnie wszystkim w co wierzylam...''
MagicDream jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:23   #7
TheCuteOne
Zadomowienie
 
Avatar TheCuteOne
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 1 338
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Zgadzam się z treścią artykułu, a zwłaszcza z tym, że "Brakuje kultury chwalenia się i wspierania", czyli tego, co jest praktykowane z bardzo dobrymi skutkami na zachodzie. U nas pewność siebie rzeczywiście jest przez większość osób odbierana negatywnie. Przez jakąś część nie, ale to chyba tylko przez osoby trzeźwo myślące lub osoby z bliskiego grona tej bardzo pewnej siebie osoby.
Polki są brzydkie? Tak, ale tylko w swoich głowach, bo w rzeczywistości Polki są PIĘKNE! Niemal codziennie idąc ulicą mam ochotę się schować pod ziemię na widok świetnie ubranej, umalowanej, uczesanej, no, po prostu superzadbanej dziewczyny/kobiety! Trudno mi uwierzyć, żeby miały one niską samoocenę!
Otoż to.

Kiedy wyjechałam z Polski, nie mogłam się nadziwić jak mili i otwarci mogą być ludzie pod tym względem. W naszym kraju, nawet od przyjaciółki lub matki czasami nie słyszy się pochwał przez dłuższy czas, a za granicą naprawdę można usłyszeć komplement w naprawdę dziwnych sytuacjach i ja uważam, że są to komplementy całkiem szczere.

Szkoda, że często (wg. mnie) nie mówi się o pozytywach, które się widzi u innych, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić - nikt tego nie nauczył.

Jeszcze gorzej kiedy kobieta powie o sobie, że jest ładna (już o "piękna" nawet nie mówie!) - pochwali siebie samą. Od razu zarzuca się narcyzm, zarozumiałość itd. itd.

Niestety, ale myślę że samoocena polskich kobiet nie zmieni się zbyt szybko. Jeżeli już, to liczyłabym bardziej na przyszłe pokolenia, my niestety mamy już taką menatlność.
__________________
We are what we do
and we do everything perfect
TheCuteOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 09:27   #8
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość
Polki są ładne. Jako ogół - ja nie.
Pozwolisz, że się pod tym podpiszę? Również mam taki tok myślenia...


Wydaje mi się, że problem tkwi w tym, że jesteśmy surowe dla siebie samych i dla siebie nawzajem. Niby każda zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy muszą wyglądać jak modelki z gazety, ale gdy ktoś przytyje, to jest źle, bo przecież był szczuplejszy. Niby każdy uważa, że najważniejsze jest to, żeby czuć się dobrze w swoim ciele, i nie ważne co mówią inni, ale gdy grubsza dziewczyna ubierze się zbyt 'obciśle' czy odważnie, to już się otoczeniu to nie podoba.

Dziś rano oglądałam Dzień dobry TVN i był materiał o tym, że Dorota Welman chce zrzucić kilka kg. Kobieta jest wg. mnie bardzo atrakcyjna i ma do siebie zdrowe podejście, podobało mi się, jak powiedziała, że wie, że nigdy nie będzie wyglądała jak Mołek. A Mołek na to 'no tak ale ja się głodzę'.

A to jak surowi jesteśmy w ocenie wyglądu innych pokazuje późniejsza wypowiedź M.Mołek o Krzynówku, nie pamiętam dokładnie ale coś w stylu, że trzeba zgasić światło. Ok, Brad Pitt to nie jest, ale trzeba się zdecydować... Albo jesteśmy TOLERANCYJNI i nie oceniamy innych na podstawie wyglądu, albo wygląd jest dla nas najważniejszy. Wiadomo-może nam się ktoś podobać, a ktoś nie. Ale trzeba zdać sobie sprawę, że nie to jest najważniejsze. A media niestety dalej kreują jakieś ideały piękna.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:28   #9
margitta
Zakorzenienie
 
Avatar margitta
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 482
Dot.: Brzydkie Polki

Też się zgadzam z tym artykułem. Niestety.


Sama mam niską samoocenę (głownie chyba dzięki krytykującej wiecznie mamie i kolegom z czasów dzieciństwa), ale potrafię się obiektywnie ocenić. Wiem, że mam krótkie grube nóżki I co mi tu pewność siebie pomoże jak to widać po prostu w lustrze?

Po Wizażu też to niestety widać. Ostatnio w jednym wątku dziewczyna napisała, że ma problemy z czymśtam, chociaż jest atrakcyjna. Od razu usłyszała, że "zależy dla kogo" Nie wiem czemu ludzie w naszym kraju tak uwielbiają sprowadzać innych na ziemię, a a na pewność siebie reagują agresywnie. Jedyną słuszną postawą jest narzekanie na stado kompleksów i ew. pocieszanie przez innych, ze nie jest tak źle. Tak się rodzą największe przyjaźnie


Dobrze, że ja chociaż buzię mam ładną i jestem tego świadoma (co za bezczelność! )
__________________
Bo reszta nie jest milczeniem, ale należy do nas
Boję się ludzi bez poczucia humoru
margitta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:28   #10
monia.1987
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 304
Post Dot.: Brzydkie Polki

bardzo interesujacy artykul..i bardzo prawdziwy faktycznie jadac autobusem, siedzac na zajeciach lub idac ulica dostrzegam wiele dziewczyn, ktore okreslilabym jako ladne, ba! nawet piekne, ale zebym kiedys pomyslala tak o sobie to juz musialoby byc swieto tak jak jest to ujete w artykule, nawet kiedy juz zdarzy mi sie pomyslec, ze wygladam ladnie, to i tak nie wypowiem takiej uwagi glosno, bo boje sie, ze ktos mi sie przyjrzy i pomysli: ,,co tez ona gada?"
monia.1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:30   #11
Tajemnicza667
Zadomowienie
 
Avatar Tajemnicza667
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Okolice Głogowa (dolnośląskie) / Wrocław
Wiadomości: 1 985
Dot.: Brzydkie Polki

Ja nie mam niskiej samooceny, choć nie ukrywam, że wiele rzeczy chciałabym w sobie zmienić lub poprawić, ale po co? Szczęśliwsza z tego powodu nie będę,a naturalność jest najpiękniejsza... Myślę, że podbudowywać nasze ego powinni mężczyźni, chwaląc nas i wielbiąc, kiedyś miałam różne kompleksy, ale mój ukochany skutecznie się z nimi uporał
__________________

Tajemnicza667 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 09:35   #12
Anul3k
Zakorzenienie
 
Avatar Anul3k
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 7 880
Wyślij wiadomość przez ICQ do Anul3k
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez aneczka_1984 Pokaż wiadomość
Pozwolisz, że się pod tym podpiszę? Również mam taki tok myślenia...

(...)
Pozwolę

Ja tam Mołek nie lubię
__________________
Kontakt tylko via mail.

Edytowane przez Anul3k
Czas edycji: 2007-11-17 o 11:36 Powód: Wycięłam większość cytatu ;)
Anul3k jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:37   #13
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Brzydkie Polki

Ja też nie
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:37   #14
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość
Po wakacyjnym ogólnoświatowym zlocie, na którym miałam przyjemność być stwierdziłam, że Polski są rzeczywiście jednymi z najładnijeszych dziewczyn.
Uważam tak samo.

Jeżeli chodzi o niską samoocenę - rzeczywiście tak o sobie myślimy.
W kategoriach zaniżania swojej wartości.
Niepotrzebnie.
Gdziekolwiek nie jestem, gdziekolwiek nie spojrzę, widzę naprawdę wiele ładnych kobiet.
Aż wpadam w kompleksy.

Niestety na to, w jaki sposób siebie oceniamy często wpływa zdanie innych osób.
Poddać się konstruktywnej krytyce nie zawsze oznacza usłyszeć właściwą opinię na swój temat.
Grunt to zacząć od siebie.
Przyjrzeć się sobie w lustrze, znaleźć atuty i umiejętnie je podkreślać.
Nikt nie rodzi się doskonały, ale też "Nikt nie wbije Cię w kompleks niższości jeżeli sobie na to nie pozwolisz."
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:41   #15
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie Polki

Ciekawy artykuł.

Dziewczyny, ja dopiero kiedy pojeździłąm trochę po świecie to stwierdziłam, że Polki są naprawdę piękne a i mnie samej niczego nie brakuje.
Przeżyłam szok kiedy przyjechałam do Niemiec i w mojej małej miescinie okazało się, że każdy zachwyca się moją urodą. Ze babki w wiekszych miastach zagadują mnie gdzie obcinam włosy i gdzie kupiłam to czy owo.
Bo Polki sa nie tylko piękne ale i (na tle pań innej narodowosci) bardzo zwracaja uwage na to co ubierają i jak wyglądają.
To, co wydawało mi się normalne, kiedy mieszkałam w Polsce, tutaj okazało się wyrafinowaną elegancją
Pomijając już Niemcy ale i w innych krajach nie czuję się jak kopciuszek.

Parę słow do młodszych pań
W tamtym roku moja 13sto letnia siostrzenica miała tu takie powodzenie, że biedna dziewczyna bała sie sama z domu wychodzic.
Zwykle czekał na nią jakis wielbiciel Serio.
Troche byliśmy tym wszyscy przytłoczeni, bo siostrzenica nie interesuje sie (jeszcze) chłopakami i wcale jej to nie bawiło.
A w Polsce jest całkiem zwyczajną dziewczyną (jakich wiele na ulicach) i nikogo swoją urodą nie poraża.

Na koniec: "Brakuje kultury chwalenia się i wspierania". Tak jak cheer, zwróciłam na to uwagę. W Polsce ciagle pokutuje powiedzenie: siedz w kącie a znajdą cię. I siedzimy wszytskie w takich kątach i czekamy na odkrycie. O wspieraniu to juz mowy nie ma...
I to narzekanie sławetne. Kwaśna mina należy do dobrego tonu, tak samo jak niewiara w swoją urodę
I to powoduje, że np Polka niezbyt czesto potrafi naturalnie przyjać komplement. Komplementy dotyczące urody sa dla wiekszości albo nieprawdziwe i naciągane albo są obrazą i powodem komentarza: to jak wyglądam jest mi obojetne, liczy się mój UMYSŁ
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:45   #16
aneczka_1984
Wtajemniczenie
 
Avatar aneczka_1984
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 2 814
Dot.: Brzydkie Polki

No i mamy też problem z komplementowaniem siebie, czy z głupim uśmiechaniem się na ulicy... A już jakiś sympatyczny podryw... nie ma mowy.

Kiedyś byłam z koleżanką w Niemczech u mamy przez 2 miesiące na wakacje. Nie mogłyśmy się opędzić od facetów. Poważnie co chwilę ktoś do nas 'podbijał'. Po jakimś miesiącu miałyśmy czasem dość, i chodziłyśmy za ręce, co skutecznie niektórych odstraszało Ale każdej zakompleksionej dziewczynie coś takiego polecam, można się dowartościować.
__________________
You're only given a little spark of madness. You mustn't lose it.
aneczka_1984 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:49   #17
truzkawka
Rozeznanie
 
Avatar truzkawka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Tam, gdzie nie rosną truskawki
Wiadomości: 730
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez cheer Pokaż wiadomość
Zgadzam się z treścią artykułu, a zwłaszcza z tym, że "Brakuje kultury chwalenia się i wspierania", czyli tego, co jest praktykowane z bardzo dobrymi skutkami na zachodzie. U nas pewność siebie rzeczywiście jest przez większość osób odbierana negatywnie. Przez jakąś część nie, ale to chyba tylko przez osoby trzeźwo myślące lub osoby z bliskiego grona tej bardzo pewnej siebie osoby.
Polki są brzydkie? Tak, ale tylko w swoich głowach, bo w rzeczywistości Polki są PIĘKNE! Niemal codziennie idąc ulicą mam ochotę się schować pod ziemię na widok świetnie ubranej, umalowanej, uczesanej, no, po prostu superzadbanej dziewczyny/kobiety! Trudno mi uwierzyć, żeby miały one niską samoocenę!
założe się, że one reagują też tak na twój widok.
Tak już jest i myślę, że to cały urok Polskich dziewczyn polega na tym =D
__________________
W byciu wyjatkowym nie chodzi żeby być lepszym od innych tylko żeby żyć w zgodzie ze sobą
truzkawka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:50   #18
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Kwaśna mina należy do dobrego tonu, tak samo jak niewiara w swoją urodę
I to powoduje, że np Polka niezbyt czesto potrafi naturalnie przyjać komplement.
To fakt.
Kwaśna mina potrafi "zepsuć" nawet najpiękniejszą kobietę.
Nigdy tego nie rozumiałam, zwłaszcza u naprawdę pięknych kobiet.
Skąd te kwaśne miny??
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:53   #19
mamawiki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 63
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Anul3k Pokaż wiadomość
Pozwolę

Ja tam Mołek nie lubię

ja za Mołek równiez nie przepadam. Widzialam ja kiedys bez makijazu w sklepie i uwierzcie mi przecietniacha na maxa. jednak stylisci i wizazysci robia z niej cudo ( w jej mniemaniu). naprawde znam "milion" dziewczyn, ktore wygladaja piekni bez makijazu i naturalnie. Po obrobce wygladalyby przepieknie. tak wiec nie wierzmy telewizji.!!
mamawiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2007-11-17, 09:54   #20
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Brzydkie Polki

Ja też mam niską samoocenę, ba, ja WIEM że jest to uzasadnione i życie jak dotąd skutecznie mi to udowadnia na każdym kroku. Nie jestem ładna i już się z tym w sumie pogodziłam.

Ale odnoszę wrażenie, że większość Polek jest jednak dość pewna siebie i raczej świadoma własnej wartości. No ale może to tylko pozory.
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:57   #21
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez backie Pokaż wiadomość
To fakt.
Kwaśna mina potrafi "zepsuć" nawet najpiękniejszą kobietę.
Nigdy tego nie rozumiałam, zwłaszcza u naprawdę pięknych kobiet.
Skąd te kwaśne miny??

Ja mam teorię, że w Polsce ogólnie jest atmosfera "kwaśności" (bez obrazy)
Jak jade do rodziny to od razu mi sie to udziela (noooo, po paru dniach). Taka atmosfera ogólnej nerwowosci, denerwowanie się na wszystko...
To chyba w nas tkwi trochę.
A ludzie którzy sie uśmiechaja na ulicy to są traktowani troche jak świruski

Moje dziecko jak było malutkie, po przyjeździe do Polski spytało mnie: mamo, dlaczego tu wszyscy mają "złe" miny?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 09:58   #22
monyczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar monyczkaaa
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 7 861
Dot.: Brzydkie Polki

Anul3k, podpisuję się pod wszystkim co napisałaś.


jakbym czytała o sobie...
Kiedyś miałam cholernie niską samoocenę, gównia*ra, gruba, brzydka, mało bystra itp.
Zmądrzałam, dorosłam, zrzuciłam 20 kg i co? I teraz jest jeszcze gorzej.
Na jakikolwiek komplement odpowiadam "dziękuję, że jesteś miły, ale ja wiem swoje" bądź "ja? ja jestem zwykła i pospolita". Np po słowach "masz piękny uśmiech" w głowie znajduję 10 wad, które ten uśmiech przysłaniają.
Luster w domu nie znoszę. Staram się w nie nie patrzeć. Najgorsze jest to, że jak się kładę spać, to mam przed oczami wieeelkie lustrzane drzwi w szafie. Zawsze przed snem przesuwam je tak, abym siebie nie widziała.
__________________
monyczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:00   #23
hania811
Zakorzenienie
 
Avatar hania811
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 15 709
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ciekawy artykuł.

Dziewczyny, ja dopiero kiedy pojeździłąm trochę po świecie to stwierdziłam, że Polki są naprawdę piękne a i mnie samej niczego nie brakuje.
Przeżyłam szok kiedy przyjechałam do Niemiec i w mojej małej miescinie okazało się, że każdy zachwyca się moją urodą. Ze babki w wiekszych miastach zagadują mnie gdzie obcinam włosy i gdzie kupiłam to czy owo.
Bo Polki sa nie tylko piękne ale i (na tle pań innej narodowosci) bardzo zwracaja uwage na to co ubierają i jak wyglądają.
To, co wydawało mi się normalne, kiedy mieszkałam w Polsce, tutaj okazało się wyrafinowaną elegancją
Pomijając już Niemcy ale i w innych krajach nie czuję się jak kopciuszek.
Ciekawy, ciekawy i jakze prawdziwy.

Miłam dokładnie to samo jeżeli chodzi o Niemcy. Oj podbudowana stamtad wracam- na rok mi wystarcza. Co ciekawe przestaje tam myslec o makijazu, strojeniu się przed lustrem pare godzin przd wyjsciem. Zakaldam na siebie co mi włapki wpadnie, tuszuje rzesy i czuję się najpiekniejsza kobieta na swiecie- dlaczego bo nikt mnie nie ocenia, nie gapi się w autobusie, nie smieje głupkowato pod nosem , nie pepla szeptem do przyjaciółki.
W Polsce ida ulica czuję się cały czas na siweczniku.

Niestety do naszej narodowej cechy- narzekania, dochodzi jeszcze zawiść.

I to przeswiadczenie rodziców ze dzieci nie wolno chwalic bo im się w głowach poprzewraca. Mi pozostał od dziecinstwa kompleks pyzowatej twarzy i chocbym wazyła 40 kg i wygladała jak szczurek ja czuje się pyzą.
hania811 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:07   #24
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez hania811 Pokaż wiadomość
Ciekawy, ciekawy i jakze prawdziwy.

Miłam dokładnie to samo jeżeli chodzi o Niemcy. Oj podbudowana stamtad wracam- na rok mi wystarcza. Co ciekawe przestaje tam myslec o makijazu, strojeniu się przed lustrem pare godzin przd wyjsciem. Zakaldam na siebie co mi włapki wpadnie, tuszuje rzesy i czuję się najpiekniejsza kobieta na swiecie- dlaczego bo nikt mnie nie ocenia, nie gapi się w autobusie, nie smieje głupkowato pod nosem , nie pepla szeptem do przyjaciółki.
W Polsce ida ulica czuję się cały czas na siweczniku.

Niestety do naszej narodowej cechy- narzekania, dochodzi jeszcze zawiść.

I to przeswiadczenie rodziców ze dzieci nie wolno chwalic bo im się w głowach poprzewraca. Mi pozostał od dziecinstwa kopmleks pyzowatej twarzy i chocbym wazyła 40 kg i wygladała jak szczurek ja czuje się pyzą.
Hania, bardzo "sie zgadzam"

To zwracanie uwagi na to jak ktoś inny wyglada i co ma na grzbiecie jest bardzo dołujące. Bo najczęsciej nawet tej świetnie ubranej i najpiekniejszej coś "brzydkiego" wynajdą..

I spojrzcie nawet na wizaz: rózowe ciuchy- obciach, tipsy- obciach, solarium- obciach, bladosc- obciach... mozna tak jeszcze wyliczac i wyliczać.
A co to kogo w koncu obchodzi jak kto raczy wygladać?

I ja przyznam szczerze dopiero "na wygnaniu" nauczyłam sie tego, ze nie powinno mnie obchodzić czy ktos ma skarpetki w jednym kolorze i czy czasem nie białe Co mnie to? Ja se wygladam świetnie i wystaczy
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:14   #25
cattt
Mrs Mrau
 
Avatar cattt
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 10 218
Dot.: Brzydkie Polki

Jak nic teraz wszystkie wizażanki będą wyjeżdżać do Niemiec na "kurację upiększającą"
cattt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:18   #26
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez cattt Pokaż wiadomość
Jak nic teraz wszystkie wizażanki będą wyjeżdżać do Niemiec na "kurację upiększającą"
Nie potrzebują tego. Serio, serio

Ale jakby co, to tylko do Niemiec Oni tu sa jakoś szczególnie wrazliwi na urodę Polek
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:24   #27
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 9 769
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Ja mam teorię, że w Polsce ogólnie jest atmosfera "kwaśności" (bez obrazy)
Jak jade do rodziny to od razu mi sie to udziela (noooo, po paru dniach). Taka atmosfera ogólnej nerwowosci, denerwowanie się na wszystko...
To chyba w nas tkwi trochę.
A ludzie którzy sie uśmiechaja na ulicy to są traktowani troche jak świruski
Dzieje się tak, bo narzekamy na wszystko mimo że często nie musimy.
Obawiam się, że mogę należeć do grona "świrusek".
Czas pomyśleć o emigracji.


Wracając do niskiej samooceny...
Jeżeli kogoś natura nie wyposażyła łaskawie...
Cóż istnieją rzeczy, które może zmienić lub takie, których zmienić się nie da.
Ja mam duży dystans do samej siebie w tej dziedzinie - zresztą nie tylko w tej , wiem że nie każdemu się podobam, ale "problem" taki mają i najpiękniejsze kobiety.
Gusta są gustami i załamywać się z tego powodu naprawdę nie ma większego sensu.
Innymi słowy - staram przesadnie nie zaniżać swojej samooceny.

Tak jak wspomniałam, nawet najpiękniejsza kobieta z wiecznie "kwaśną" miną, narzekająca na wszystko, na co się da, czy po prostu - i tu będzie brzydko - głupia, nikogo sobą nie zauroczy.

Myślę, że nie nad urodą powinnyśmy popracować, bo tu akurat duże braki nie występują, lecz nad mentalnością.
cbc6429be45513368b51b71e340d921ce6d338a3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:34   #28
*Justynka*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Pń
Wiadomości: 2 304
Dot.: Brzydkie Polki

Bardzo ciekawy artykuł, który daje wiele do myślenia. Sama mam raczej niską samoocenę i zdecydowanie brak mi pewności siebie, choć od pewnego czasu próbuje z tym walczyć. Z ogromnym podziwem patrzę na moje koleżanki, które otwarcie mówią, że są pewne siebie, mają wysoką samoocenę, lubią siebie takimi jakie są i uważają się za ładne. Wciąż walczę sama ze sobą i choć stałam się odrobinę pewniejsza siebie, nigdy w pełni nie będe zadowolona ze swojego wyglądu.
__________________



*Justynka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 10:45   #29
Afra86
Zakorzenienie
 
Avatar Afra86
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 4 493
Dot.: Brzydkie Polki

ja mam tez niska samoocene i wiem, ze podobnie jak u Catt wplywa na moje zachowanie czasami, a raczej brak pewnych zachowan.

Np. w liceum nie angazowalam sie w sprawy klasy ,szkoly itd, m.in. z powodu, ze czulam sie gorsza;P

ale milosc i.. studia otworzyly mi oczy na pewne sprawy. W lustrze zobaczylam calkiem calkiem fajna dziewczyne

i sa momenty oczywiscie, kiedy czuje sie jak gumochlon i bobek:P

ale sa tez dni, momenty ,w ktorych czuje sie najpiekniesza

mam w sobie elementy ladne ale tez brzydkie, i te brzydkie czasami mnie hamuja, jednak staram sie nie myslec o tym, i doceniac inne walory

Polki sa ladne , i czesc z nich dalej traktuje siebie jako troche ..kopciuszki,
jednak jak zuwazyla juz czapeczkaelfa sa kobiety pewne siebie i swojej urody.
Na skutek zmian w Polsce w ostatniej dekadzie i naplywu "zachodniego wiatru" wiele kobiet jest zadowolona z siebie i emanuje pewnoscia siebie.
szczegolnie widoczne jest to w dziewczynach ktore urodzily sie w polowie lat dziewiedziesiatych, ktore teraz do gimnazjum potrafia przyjsc ze swoimi "atutami" na wierzchu, czujac sie krolowymi swiata.
wiec, niekoniecznie idzie to w dobra strone.

Najlepiej zloty srodek - pewnosc siebie a zarazem pewna skromnosc
__________________
"Hello, I'm Edward Cullen"
Afra86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2007-11-17, 11:14   #30
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Brzydkie Polki

Cytat:
Napisane przez Afra86 Pokaż wiadomość
szczegolnie widoczne jest to w dziewczynach ktore urodzily sie w polowie lat dziewiedziesiatych, ktore teraz do gimnazjum potrafia przyjsc ze swoimi "atutami" na wierzchu, czujac sie krolowymi swiata.
wiec, niekoniecznie idzie to w dobra strone.

Najlepiej zloty srodek - pewnosc siebie a zarazem pewna skromnosc
Ciekawe spostrzeżenie

Ja jednak wolałabym nie mówic o skromności a raczej o dobrym wychowaniu.
Należałoby wiedziec jak sie należy ubrać do szkoły i jak na wyjście do teatru. I tu duze zaniedbania ze strony rodziny (rodziców) się kłaniają. Uświadmoienie swojemu dziecku, że nie zawsze i nie wszędzie należy pokazywac "swoją indywidualność" i że są sytuacje w życiu człowieka kiedy powinien sie nie tylko odpowiednio ubrac ale i zachować, to sa zadania rodziców. Ale niestety... rodzicom się nie chce lub nie mają czasu.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-05-27 12:10:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:47.