Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek - Strona 116 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2018-03-13, 18:37   #3451
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Dzien dobry w 39tc jakby nie było to z om dzis 40
O 18 wizyta u nowego gina. Ciekawe co mi powie. Na wieczor i w nowy Dziec tak sie wciskał główką, że naszły mnie myśli, ze nie dam rady w czasie porodu jesli juz mnie tak rozpiera w spojeniu a w nocy chodząc na siku doszłam do wniosku, ze nie doczekam do soboty

Wilanka, Jolinko, Kornelciaczek gratuluje Wam! odpoczywajcie z dzieciaczkami przy Was







O jacie! ale miałaś szczescie, ze sie udało dojechac! Ciekawe co tam przy kołach grzebali, ze nie odkręcili. Chociaż przy wymianie ogumienia zawsze jest info zeby po przejechaniu 50 km dokręcić śruby. Całe szczescie, ze nic Wam sie nie stało!
Do szpitala juz na stałe do porodu czy tylko na badania?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Niestety nikt mnie nie uprzedził, że grzebali coś przy kołach. :/

Nie wiemy, zobaczymy co lekarze powiedzą.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:07   #3452
robinsonka2
Raczkowanie
 
Avatar robinsonka2
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 223
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Ojoanna29 Pokaż wiadomość
Melduję, że dzisiaj o 10 przez cc przyszła na świat nasza Mała 3800, 55cm i 10 pkt 😀

Jestem strasznie obolała i zmęczona, wizyty zakazane, mała jest na sali dzieciowej, a ja próbuję trochę odespać te emocje 😉
gratuluję!

jestem taka zadowolona po aquaparku mam nadzieję, że młodego też to trochę ruszy i we czawartek przyjdzie na świat

jestem też miło zaskoczona uprzejmością urzędników w USC
robinsonka2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:11   #3453
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Odebralam wlasnie GBS i jest dodatni. Nie wiem co robic. Wizyte u lekarza mam dopiero w terminie porodu na 26 marca.... czytam internety i pisza zeby jechac od razu na ip jak zacznie sie akcja zeby zdazyc podac antybiotyk. Ale co jesli to bedzie falszywy alarm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:16   #3454
julietta83
Zakorzenienie
 
Avatar julietta83
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 4 718
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dziś mieliśmy wizytę doradcy laktacyjnego, mały ma problemy ze ssaniem że względu na wcześniejszy poród i niską wagę, do tego ma mały języczek. Na razie rozkręcamy laktację i zobaczymy jak będzie. Czeka mnie zatem zakup laktatora, lekarka polecała w sumie tylko Medelę.
Wszystko ok, snu tylko brakuje, bo cały rytuał trwa nawet 1,5 godziny...
A, i zaliczyliśmy już dwa razy kupę na ręcznik po kąpieli

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
julietta83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:25   #3455
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
Ullcia92 to właśnie czop jak u siebie zobaczyłam to nie miałam zupełnie wątpliwości że to to tylko ja mam cały czas podbarwiony na brunatno/krwisty

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ooo to może faktycznie zgodnie z tym co gin powiedział uda się urodzić przed tp oby oby!
Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Odebralam wlasnie GBS i jest dodatni. Nie wiem co robic. Wizyte u lekarza mam dopiero w terminie porodu na 26 marca.... czytam internety i pisza zeby jechac od razu na ip jak zacznie sie akcja zeby zdazyc podac antybiotyk. Ale co jesli to bedzie falszywy alarm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Jak będzie fałszywy to wrócisz do domu Nie stresuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:33   #3456
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Ooo to może faktycznie zgodnie z tym co gin powiedział uda się urodzić przed tp oby oby! Jak będzie fałszywy to wrócisz do domu Nie stresuj się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A na kiedy masz tp? Bo na pierwszej stronie nie ma wpisanego.
Ja liczyłam że po odejściu czopa się coś rozkrecil a w sumie już tydzień mija od pierwszego kawałka i cisza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 19:49   #3457
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez pretty_girl19892 Pokaż wiadomość
A na kiedy masz tp? Bo na pierwszej stronie nie ma wpisanego.
Ja liczyłam że po odejściu czopa się coś rozkrecil a w sumie już tydzień mija od pierwszego kawałka i cisza

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na 31.03 niby dopiero, ale chce urodzić wcześniej, bo przez cukrzycę mam się stawić w dniu tp na wywoływanie...
A jak byłam 7.03 na wizycie to szyjka już się zaczęła skracać, z 2.5cm zeszła na 1cm i główka podobno bardzo nisko więc gin wróżył poród w przeciągu ok 2 tyg.
Ale wiadomo jak to jest...nikt nie wie kiedy dziecko będzie chciało wyjść. Ale liczę na to, że doświadczenie gin jednak coś znaczy W sob będzie już skończone 38 więc nic tylko rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2018-03-13, 20:20   #3458
bloody_marry
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 568
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Odebralam wlasnie GBS i jest dodatni. Nie wiem co robic. Wizyte u lekarza mam dopiero w terminie porodu na 26 marca.... czytam internety i pisza zeby jechac od razu na ip jak zacznie sie akcja zeby zdazyc podac antybiotyk. Ale co jesli to bedzie falszywy alarm...


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ja bym zadzwoniła do swojego lekarza zapytać co w takim przypadku.

Selina, okropna sytuacja z tym autem :/ całe szczęście że dojechalas bezpiecznie. Szkoda że tak wyszło że jednak sprzedawca nie do końca uczciwy skoro coś grzebał przy aucie na ostatnią chwilę :/

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
bloody_marry jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 20:33   #3459
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Na 31.03 niby dopiero, ale chce urodzić wcześniej, bo przez cukrzycę mam się stawić w dniu tp na wywoływanie...
A jak byłam 7.03 na wizycie to szyjka już się zaczęła skracać, z 2.5cm zeszła na 1cm i główka podobno bardzo nisko więc gin wróżył poród w przeciągu ok 2 tyg.
Ale wiadomo jak to jest...nikt nie wie kiedy dziecko będzie chciało wyjść. Ale liczę na to, że doświadczenie gin jednak coś znaczy W sob będzie już skończone 38 więc nic tylko rodzic

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja z identyczną szyjką o główką bardzo nisko bujam się już prawie miesiąc 😋 dokładnie w czwartek będzie i liczę, że wygonią mi młodą na tą miesięcznicę 😉
Pozdrawiam z patologii ciąży tak w ogóle 😊
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 20:43   #3460
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Ja z identyczną szyjką o główką bardzo nisko bujam się już prawie miesiąc dokładnie w czwartek będzie i liczę, że wygonią mi młodą na tą miesięcznicę
Pozdrawiam z patologii ciąży tak w ogóle
Nie pocieszyłaś mnie Będę próbować dalej, spacery, które są dla mnie obecnie mega wyzwaniem, sprzątanie itp. Coś musi się ruszyć!

A czemu na patologii???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 21:53   #3461
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Nie pocieszyłaś mnie Będę próbować dalej, spacery, które są dla mnie obecnie mega wyzwaniem, sprzątanie itp. Coś musi się ruszyć!

A czemu na patologii???

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Na mnie spacery codziennie po 5km, przytulanki czy sprzątania nic nie podziałały, ale przynajmniej kondycja lepsza i mąż zadowolony 😁 Oby twój dzieć okazał się mniej uparty 😉

W dniu tp na wizycie dostałam skierowanie do szpitala na 7dobę po terminie (raczej dość standardowe postępowanie). Dziś w sumie tylko badania, mam nadzieję że jutro usłyszę jakiś konkretny plan 🙂 Ale nie ukrywam, że już fizycznie (Młoda zanosi się na niezłego koksa) i psychicznie mam dość. Oby się wszystko rozstrzygło jutro lub w czwartek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-13, 21:59   #3462
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

punamama, nie martw się w szpitalu będą wiedzieć co robić Głowa do góry!

Dolly, tzn ile waży córcia? Trzymam kciuki za szybką akcję
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 22:14   #3463
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
punamama, nie martw się w szpitalu będą wiedzieć co robić Głowa do góry!

Dolly, tzn ile waży córcia? Trzymam kciuki za szybką akcję
Przy przyjęciu wyszlo 4 300 ale dr od razu podkreśliła, że ten sprzęt może zawyżyć i na oddziale zrobią dokladniejsze usg. Dzisiaj nie miałam, może jutro zrobią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 22:18   #3464
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Przy przyjęciu wyszlo 4 300 ale dr od razu podkreśliła, że ten sprzęt może zawyżyć i na oddziale zrobią dokladniejsze usg. Dzisiaj nie miałam, może jutro zrobią.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Daj znać jutro jaki mają plan na wywołanie, mnie to czeka pewnie w sobotę
Oby poszło szybko!

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-13, 22:38   #3465
ullcia92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez _Dolly Pokaż wiadomość
Na mnie spacery codziennie po 5km, przytulanki czy sprzątania nic nie podziałały, ale przynajmniej kondycja lepsza i mąż zadowolony Oby twój dzieć okazał się mniej uparty

W dniu tp na wizycie dostałam skierowanie do szpitala na 7dobę po terminie (raczej dość standardowe postępowanie). Dziś w sumie tylko badania, mam nadzieję że jutro usłyszę jakiś konkretny plan Ale nie ukrywam, że już fizycznie (Młoda zanosi się na niezłego koksa) i psychicznie mam dość. Oby się wszystko rozstrzygło jutro lub w czwartek

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ojej to faktycznie spora Ale na pewno dasz radę. Już niedługo Ci zostało i będziecie razem. Nie ma innej opcji.

5km w 9mscu to niezły wyczyn . Ja skończyłam takie wycieczki chyba ok 6 msca. Teraz sukces to przejść z 600m i wrócić.... A ostatnio cały tydzień przelezalam bo nawet do kuchni Ciężko mi było dojść tak mi się brzuch spinal i przeszkadzał.

Czekamy w takim razie na info jakie mają dalsze plany względem Ciebie !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ullcia92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 01:18   #3466
FallenAnn
Rozeznanie
 
Avatar FallenAnn
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 941
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Witam z nocnego karmienia!

Tyle sie wokol mnie dzieje ze nie mam czasu nawet odpoczac a co dopiero sie udzielac!

Ogolnie fajnie nam sie wiedzie mały duzo je i spi, poczatkowo mial gazy i nie wypróżnił się więc mi marudzil, ale jak juz sie pojawiła kupa radości (a potem lawinowo kolejne...) to jest juz w porzadku.
Mleko mi sie pojawiło od 3 doby, dzis w ogole odciagalam bo nie dojadal a piersi twarde, a ze wzgledu na to jak z trauma mama odpowiada o zapaleniu piersi walcze zeby im sie nic nie dzialo. Wypompowalam jakieś 80ml, po czym musialam wziac dziecko do karmienia i zostawilam laktator na lozku, gdzie oczywiscie musial sie wywrócić i wszystko wsiaklo w koldre....

Teraz przez pokarm śpię na ręczniku bo wietrze brodawki i nie chce cala dobę ich przykrywać wkladkami.

Problem za to mam z kroczem. Zrobil mi sie paskudny siniak w okolicach szwow, położne oczywiscie go kontrolowaly, ale nic nie pomoze, trzeba czekac i obserwować. Nie musze wspominac ze dzieki temu prawie nie siedze...

W ogole powrot do domu uwolnil ze mnie wszystkie emocje łącznie z puszczeniem nerwów. Jak sie odprężylam to dostalam na calym ciele takich zakwasow ze w dodatku do tego siniaka czynia mnie prawie inwalidą w dodatku z mocno opuchniętymi nogami

Mam ogromną pomoc ze strony tesciow i rodziców. Mąż musiał na to szkolenie jechac, a wiedzac jak nie chce nadmiernego zaangażowania tesciowej moja mame zmobilizowal zeby ze mna siedziala i pomagała (mówi że sama przeciez tez by na to wpadla a ja jestem dumna z chlopa ze mi obstawe zalarwil a nie wciskal swojej mamusi :p)
Rodzice tez obskoczyli usc i moja prace wiec syn ma wszystkie swoje dokumenty a mi zostało tylko sprawdzic becikowe.

Dziś już była u mnie środowiskowa polozna, synek pomimo tego ze dopiero w domu zaczal robic powazne kupy od wagi z wypisu przybral 100g. Oczywiscie moze być roznica sprzętów ale mysle ze na pewno nie w calosci

Jutro wcielam w życie zasade: mama spi wtedy co dziecko!

Strasznie chaotycznie popisalam ale mam nadzieje ze sie odnajdziecie w tym co u mnie słychać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Wiara jest moją siłą.
FallenAnn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 01:57   #3467
Lunak
Wtajemniczenie
 
Avatar Lunak
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 353
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Witam się z nocnej zmiany od 2 godzin kręcę się w lozku. Dziec stwierdził, ze to super pora na zabawę, a ja mam oczy jak 5 zł i nie zasnę.

Donoszę, ze po wczorajszej ostatniej juz wizycie, nic nie zapowiada, ze urodzę w terminie. Jednak to nigdy nie wiadomo i trzeba siedziec na tym tykajacym brzuchu (dosłownie, bo siadam jak stary chłop z nogami rozłożonymi tak mi brzuch przeszkadza).

Punamama, nie ma stresu z tym pozytywnym gbsem. Musisz tylko byc w szpitalu odpowiednio wcześnie i podadzą antybiotyk. Tylko jak jestes na jakis uczulona to sie zorientuj co podają (to była moja najwieksza bolączka jakby wymaz wyszedł pozytywny, bo ja mam całą liste, których nie moge).

Kciuki za wszystkie wywolywania poza kilkoma Borokami, które sie w luty wstrzeliły to mamy sporo przeterminowanych. Przeciez to zaraz połowa miesiaca bedzie

Selina, co u Was?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Lunak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 02:01   #3468
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Ja sie witam z nocnego karmienia. Musze opracowac jakis sposob na usypianie mlodego bo nasze karmienie trwa bardzo dlugo- poki nie zasnie glebokim snem to wisi mi na rece. Nie musze mowic jakie to meczace i frustrujace jak sie wybudza zaraz po odlozeniu do lozeczka...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 02:46   #3469
_Dolly
Rozeznanie
 
Avatar _Dolly
 
Zarejestrowany: 2017-06
Wiadomości: 744
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Ojej to faktycznie spora Ale na pewno dasz radę. Już niedługo Ci zostało i będziecie razem. Nie ma innej opcji.

5km w 9mscu to niezły wyczyn . Ja skończyłam takie wycieczki chyba ok 6 msca. Teraz sukces to przejść z 600m i wrócić.... A ostatnio cały tydzień przelezalam bo nawet do kuchni Ciężko mi było dojść tak mi się brzuch spinal i przeszkadzał.

Czekamy w takim razie na info jakie mają dalsze plany względem Ciebie !

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Liczę na te słynne 0.5 kg marginesu błędu. W dół oczywiście 😉
Oj w 6msc też bym nie dała rady tyle przejść. A teraz o wiele lepiej się czuję. No i dzieliliśmy ten dystans na dwa odcinki zawsze (pęcherz ciężarnej nie zna kompromisów&#128521.
Powiem wam, że do dzisiaj nie wiedziałam, że kobiety tak potrafią chrapać 🙄 to mój tż nigdy tak nie 'koncertował'...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Can't wait to meet you
_Dolly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2018-03-14, 06:08   #3470
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dzień dobry, witam się wyspana wczoraj późno pojechaliśmy do szpitala (bo koło 18) to jeszcze o 23 robili mi ktg. Pobrali krew, dzisiaj mocz i czekamy na obchód. Muszę tylko zaznaczyć, żeby sprowadzili konkretnego lekarza na dzisiaj na badania, albo mnie tam wysłali i czekamy na wieści. Nadal nie wiem czy jestem na dobrym oddziale, bo mimo wyraźnego wskazania na skierowaniu (z wykrzyknikiem). Przez przypadek jak już byliśmy na piętrze okazało się, że jestem przyjmowana gdzie indziej, więc musiałam postawić twardo na swoim, że miałam być tu i tu i że przecież było na skierowaniu. No to niby mnie i jeszcze jedną dziewczynę przenieśli, ale czy już w dobre miejsce to nie wiem. Plus taki że chwilowo pielęgniarki i lekarze mili, to się już nie odzywam. Napiszę później do swojego lekarza, żeby zweryfikował gdzie ja w końcu jestem za duży ten szpital...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 06:43   #3471
dustinthewind
Rozeznanie
 
Avatar dustinthewind
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 710
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Melduję,że pojawił się nasz Synek Jan Franciszek, CC, 19:40 , 4000g i 55cm.
Ja dochodzę do siebie.
Wczoraj o 8 moja gin wysłała mnie na porodówkę z rozwarciem 5cm.
Podłączyli mi oxy, a o 12 podczas badania odeszły mi wody w ogromnej ilości. Od 12 miałam skurcze trwajace 40sek co 2,5min. Bolało mnie tak,że płakałam z bólu. Wyłam wręcz. Piłka,prysznic nic nie pomagało,a na ktg skurcze max na poziomie 20. Badali mnie co jakiś czas i ani rozwarcie się nie powiększało,ani szyjka nie zgładzała. Po 18 przyszedł ordynator mnie zbadać i powiedział,że szyjka nie jest podatna,że rozwarcie jest na 3 cm i albo to kontunuujemy (ale i tak sie pewnie zakonczy cesarka,ze wzgledu na odejscie wod iles godzin wczesniej) albo proponuje mi cięcie. Zdecydowałam się,bo już nie miałam sił. Po 15 min byłam już na sali operacyjnej. Znieczulenie w kręgosłup nie zadziałało do końca i podali mi jeszcze dożylne. Na momencie odleciałam,nie pamiętam nic!
Maż kangurował Małego, mi go podobno pokazywali,ale kompletnie nic nie pamiętam. Pózniej widzialam Go chwilke.
Teraz jestem na sali rodzinnej, czekam na Męża i na sniadanie, bo jadłam w poniedziałek o 17 ostatnio i sił mam zero.
Najwazniejsze,ze z Synkiem wszystko dobrze.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
dustinthewind jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 07:00   #3472
Nicole`_
Zakorzenienie
 
Avatar Nicole`_
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: ♥
Wiadomości: 7 055
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dustin, gratulacje! Dobrze, ze to.cierpienie juz za Toba. Biedba, nie wyobrazam sobie tyle godzin skurcze Skoro ktg nie pokazywalo to pewnie te z krzyza mialas po oxy, bardzo wspolczuje.

Ale teraz juz bedzie tylko lepiej

.....

Jak ja Wam dziewczyny zazdroszcze, ze juz to macie za soba, wiecej niz polowa z nas juz jest po. Boje sie tego bolu, szpitala, wszystkiego. A z drugiej strony tak juz chcialabym byc po...
__________________
2+2
Nicole`_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 07:15   #3473
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dustin gratulacje!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 07:28   #3474
lelowa
Zakorzenienie
 
Avatar lelowa
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 4 765
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

DUST ogromne gratulacje
Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Dustin, gratulacje! Dobrze, ze to.cierpienie juz za Toba. Biedba, nie wyobrazam sobie tyle godzin skurcze Skoro ktg nie pokazywalo to pewnie te z krzyza mialas po oxy, bardzo wspolczuje.

Ale teraz juz bedzie tylko lepiej

.....

Jak ja Wam dziewczyny zazdroszcze, ze juz to macie za soba, wiecej niz polowa z nas juz jest po. Boje sie tego bolu, szpitala, wszystkiego. A z drugiej strony tak juz chcialabym byc po...
Bedzie dobrze, niedlugo i ty bedziesz miala porod za soba i maluszka u boku


Spalam dzis 4,5h lacznie. Byle do wieczora.
lelowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 07:28   #3475
_Selina_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-02
Wiadomości: 3 701
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

A ja jestem wreszcie (odpukać) zachwycona, od wczoraj nie spotkałam się z nie miłym personelem. Lekarze na obchodzie super, oby tak było do końca.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
_Selina_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 08:02   #3476
parapet
Zadomowienie
 
Avatar parapet
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 719
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez ullcia92 Pokaż wiadomość
Dziewczyny, zastanawiam się czy zaczął odchodzić mi powolutku czop czy to jakiś nowy rodzaj śluzu... rano znalazłam trochę na papierze i dziś po południu minimalnie więcej. Jeśli kogoś nie przeraża, to znalazłam podobne zdjęcie w Internecie jak wyglądał +- i mniej więcej ile tego było.
https://i.wpimg.pl/1000x0/m.parentin...owe-2016_51650 .jpg

Wcześniej myślałam, że to będzie jedna większa kostka galarety ale patrząc na zdj wrzucane przez innych...
U mnie to nie była galaretka, tylko taki ładnie żółciutki śluz.
Ten ucisk oznacza, że coraz bliżej

Cytat:
Napisane przez punamama Pokaż wiadomość
Odebralam wlasnie GBS i jest dodatni. Nie wiem co robic. Wizyte u lekarza mam dopiero w terminie porodu na 26 marca.... czytam internety i pisza zeby jechac od razu na ip jak zacznie sie akcja zeby zdazyc podac antybiotyk. Ale co jesli to bedzie falszywy alarm...
Też miałam dodatni. Złożyło się tak, że odeszły wody, więc i tak trzeba było szybko jechać. Dostałam dwa antybiotyki. Podają co 4 godziny (u mnie poród trwał 5 godzin 20 min). Pierwszy antybiotyk podali jak na ktg im wyszło, że zaczyna się akcja. Bardzo nie chciałam być przez cały poród w szpitalu, a ostatecznie wyszło dobrze, bo czułam się bezpiecznie.
Mój ginekolog powiedział, że jak poród zacznie się skurczami, to nie czekać długo, tylko jechać, bo częstotliwość skurczy nie idzie w parze z rozwarciem i postępem porodu, czyli możesz dobrze znosić skurcze, a tam już spore rozwarcie. Jak się upewnimy, że zaczęła się akcja tzn. skurcze się nie wyciszają, to kazał zebrać się i jechać.

Cytat:
Napisane przez julietta83 Pokaż wiadomość
Dziś mieliśmy wizytę doradcy laktacyjnego, mały ma problemy ze ssaniem że względu na wcześniejszy poród i niską wagę, do tego ma mały języczek. Na razie rozkręcamy laktację i zobaczymy jak będzie. Czeka mnie zatem zakup laktatora, lekarka polecała w sumie tylko Medelę.
Wszystko ok, snu tylko brakuje, bo cały rytuał trwa nawet 1,5 godziny...
Nie martw się, jak dojdziecie do wprawy z karmieniem, to będzie szybciej. U nas to trwa 40 min. Wg mnie spoko.

Cytat:
Napisane przez FallenAnn Pokaż wiadomość
Ogolnie fajnie nam sie wiedzie mały duzo je i spi, poczatkowo mial gazy i nie wypróżnił się więc mi marudzil, ale jak juz sie pojawiła kupa radości (a potem lawinowo kolejne...) to jest juz w porzadku.
Mleko mi sie pojawiło od 3 doby, dzis w ogole odciagalam bo nie dojadal a piersi twarde, a ze wzgledu na to jak z trauma mama odpowiada o zapaleniu piersi walcze zeby im sie nic nie dzialo. Wypompowalam jakieś 80ml, po czym musialam wziac dziecko do karmienia i zostawilam laktator na lozku, gdzie oczywiscie musial sie wywrócić i wszystko wsiaklo w koldre....

Problem za to mam z kroczem. Zrobil mi sie paskudny siniak w okolicach szwow, położne oczywiscie go kontrolowaly, ale nic nie pomoze, trzeba czekac i obserwować. Nie musze wspominac ze dzieki temu prawie nie siedze...

W ogole powrot do domu uwolnil ze mnie wszystkie emocje łącznie z puszczeniem nerwów. Jak sie odprężylam to dostalam na calym ciele takich zakwasow ze w dodatku do tego siniaka czynia mnie prawie inwalidą w dodatku z mocno opuchniętymi nogami
U mnie emocje też ruszyły po powrocie do domu.
Piersi twarde, bo to nawał. Do twardej piersi się nie przyssie, bo nie złapie sutka. U nas sprawdziło się ściągnięcie tylko trochę, żeby poluzować pierś. Jeden dzień taki miałyśmy.

A z kroczem powiem ci, że nawet jakbyś nie miała siniaka, to byś nie usiadła

Cytat:
Napisane przez Lunak Pokaż wiadomość
Witam się z nocnej zmiany od 2 godzin kręcę się w lozku. Dziec stwierdził, ze to super pora na zabawę, a ja mam oczy jak 5 zł i nie zasnę.
Moja tak szalała w nocy (a zawsze spokojna) jak zaczęliśmy rodzić Po tych ruchach w dziwnej porze od razu pomyślałam, że coś będzie

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
Musze opracowac jakis sposob na usypianie mlodego bo nasze karmienie trwa bardzo dlugo- poki nie zasnie glebokim snem to wisi mi na rece. Nie musze mowic jakie to meczace i frustrujace jak sie wybudza zaraz po odlozeniu do lozeczka...
Ja swoją odkładam, pogada i zaśnie, ale musi być na pewno dokarmiona.

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Jak ja Wam dziewczyny zazdroszcze, ze juz to macie za soba, wiecej niz polowa z nas juz jest po. Boje sie tego bolu, szpitala, wszystkiego. A z drugiej strony tak juz chcialabym byc po...
Zobacz, jak ładnie rodzą mamusie po raz drugi. Będzie łatwiej niż za pierwszym razem

Ale się wyspałam jak bąk. Jedynie 3 karmienia, ale wszystko tak wzorcowo, że aż nie wierzę.
Wczoraj mieliśmy wizytę u pediatry i Mała w tydzień odzyskała wagę urodzeniową.
Poza tym mamy bardziej dręczyć pępek, bo nie chce się ruszyć. Miałyśmy bardzo grubą pępowinę.
parapet jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 08:14   #3477
pretty_girl19892
Zakorzenienie
 
Avatar pretty_girl19892
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 784
GG do pretty_girl19892
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez Nicole`_ Pokaż wiadomość
Jak ja Wam dziewczyny zazdroszcze, ze juz to macie za soba, wiecej niz polowa z nas juz jest po. Boje sie tego bolu, szpitala, wszystkiego. A z drugiej strony tak juz chcialabym byc po...
Ja też strasznie zazdroszczę dziewczynom że mają już Maluchy przy sobie, tylko że ja jestem dodatkowo przeterminowana i to potęguje moja frustrację każdy tylko dzwoni i pyta czy brzuch opadł jakby to był jedyny wyznacznik porodu :/


Dustinthewind ogromne gratulacje 😘 Odpoczywajcie i dużo zdrówka! 😘


Parapet brawa za wagę Małej 👏


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Razem
Zaręczyny

PM 2017
pretty_girl19892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 10:26   #3478
punamama
Rozeznanie
 
Avatar punamama
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 897
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dzieki dziewczyny za podtrzymanie na duchu z tym dodatnim gbsem. Bede sie sobie jeszcze czujniej przygladac zeby pojechac w odpowiednim momencie do szpitala. Rozmawialam tez z polozna dzisiaj i mowila, ze nie mam sie stresowac. Pomoga nam



Moja noc dzisiaj wporzadku. 2 razy wstalam na siku, juz zadne skurcze mnie nie budzily wiec jestem wzglednie wyspana. Zaraz robie sobie kawe


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Karol - 05.01.2014
punamama jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 10:53   #3479
gosza_m
Zakorzenienie
 
Avatar gosza_m
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Dolina Muminków
Wiadomości: 4 937
GG do gosza_m
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Cytat:
Napisane przez dustinthewind Pokaż wiadomość
Melduję,że pojawił się nasz Synek Jan Franciszek, CC, 19:40 , 4000g i 55cm.
Gratulacje!!!! Dużo zdrówka dla Was i jeszcze więcej siły dla Ciebie!
__________________

Pick me. Choose me. Love me

Kubuś 23.12.15- 19tc
Mateusz 15.03.17- 21tc
Joasia 25.03.18
gosza_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-03-14, 10:59   #3480
Kiwi18
Zadomowienie
 
Avatar Kiwi18
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 1 733
GG do Kiwi18
Dot.: Mamusie marcowe 2018 cz. 8 - porodówka lutowych inwigilantek

Dzień dobry
Dzis jadę na ktg.
Jestem juz jakoś wymeczona tą ciążą

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Kiwi18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-23 23:44:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:28.