Nie wziełam 2 tabletek Yasminnelle, w ciagu jednego opakowania:( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-05-05, 13:43   #1
Koronkova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 248

Nie wziełam 2 tabletek Yasminnelle, w ciagu jednego opakowania:(


Potrzebuje rady, dziewczyny. Nie wzielam 9 tabletki ( a wiec drugi tydzien wzielam ja nastepnego dnia o 17, po czym standardowo o 21). Dostalam krwawienia, trwa 5 dni. Wczoraj znowu nie wzielam 18 tableki(nie wlaczyl sie ZNOWU ALARM;/) wzielam dzis o 11, a jest to 3 tydzien. Co mam teraz robic? Dokonczyc to opakowanie i od razu zaczac nastepne? Bez przerwy? Bo tak wychodzi z ulotki. I pytanie, czy nadal jestem zabezpieczona? Tabletki biorę już rok, pierwszy raz tak się zdarzyło, że nie wzielam 2 tabletek w planowanym czasie

Edytowane przez Koronkova
Czas edycji: 2010-05-05 o 13:44
Koronkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 19:42   #2
anulcia_88
Rozeznanie
 
Avatar anulcia_88
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 716
Dot.: Nie wziełam 2 tabletek Yasminnelle, w ciagu jednego opakowania:(

Zacznijmy od tego, że po:
1. mamy zbiorczy wątek dotyczący yasminelle i nie zaśnieca się forum zakładając wątek, który już jest założony
2. ULOTKA PRAWDĘ CI POWIE!




Cytat z ulotki Yasminelle:
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 2.
Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że trzeba przyjąć dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Ochrona przed ciążą nie jest zmniejszona i nie trzeba stosować dodatkowych zabezpieczeń.
  • Pominięto jedną tabletkę w tygodniu 3.
Są dwie możliwości do wyboru:
  1. Przyjąć pominiętą tabletkę, tak szybko jak to możliwe, nawet jeżeli oznacza to, że przyjmie się dwie tabletki na raz. Tabletki znowu należy przyjmować o zwykłej porze. Zamiast okresu wolnego od tabletek, należy przejść od razu do następnego blistra.

    Najprawdopodobniej, miesiączka (krwawienie z odstawienia) wystąpi pod koniec drugiego blistra, ale może wystąpić także plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe podczas przyjmowania drugiego blistra.
  2. Można też przerwać przyjmowanie tabletek z blistra i przejść bezpośrednio do 7-dniowego okresu bez tabletek (zanotować dzień, w którym zapomniało się przyjąć tabletkę). Jeżeli chce się rozpocząć nowy blister w swoim ustalonym dniu rozpoczynającym, okres bez tabletek można skrócić do mniej niż 7 dni.
Jeżeli postępuje się według jednego z tych zaleceń, ochrona przed ciążą będzie zachowana.



Więc zapomnianą tabletką z 2 rzędu nie musisz się przejmować - postąpiłaś wg zaleceń ulotki.
Natomiast w przypadku 3 rzędu nie robisz przerwy na krwawienie tylko bierzesz nowe opakowanie.


Kobity ulotki naprawdę nie gryzą, a są one skarbnicą wiedzy!

Edytowane przez anulcia_88
Czas edycji: 2010-05-05 o 19:45
anulcia_88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 18:11   #3
Koronkova
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 248
Dot.: Nie wziełam 2 tabletek Yasminnelle, w ciagu jednego opakowania:(

Ulotki owszem nie gryzą, przeczytałam ją dokładnie, jednak: nie jest opisane co w przypadku zapomnienia 2 tabletek z jednego blistra- jest napisane- "skonsultować się z ginekologiem"...
no i.. byłam dzis u ginekologa, powiedział mi że, mam nie robić przerwy.. ale przez kolejny cykl (kolejny pełny blister) nie jestem zabezpieczona:O:O:O Szok.. naprawde tak jest?:|
Koronkova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.