Problem ze skórą na nosie po plastrach na nos. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-07-22, 15:22   #1
896a5b53862c29d726db78211e229bd75caed2e2_5f1a1672172bd
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-07
Wiadomości: 1

Problem ze skórą na nosie po plastrach na nos.


Witam.

Dwa dni temu użyłam plastra na nos firmy Marion. Wczoraj obudziłam się z czerwonym śladem w kształcie tego plastra, a dzisiaj z rany wycieka wysięk. Ranę oczyszczam co jakiś czas po prostu wodą i osuszam chusteczkami. Taką samą sytuację miałam kilka miesięcy temu, kiedy użyłam plastra z innej firmy (której obecnie niestety nie pamiętam), przebieg był taki sam jak teraz, a cały czas gojenia całkowitego potrwał tydzień. Gdy użyłam plastra teraz odklejałam go bardzo delikatnie, gdyż po poprzednim razie (gdy nie zrobiłam tego zbyt delikatnie) myślałam, że to kwestia odrywania go, jednak jak się okazuje- nie jest to przyczyną. Myślałam też, czy nie mam reakcji alergicznej na jakiś składnik, jednak z tego co pamiętam poprzedni plaster miał zupełnie inne składniki niż ten, więc raczej to też odpada. Nie byłam z tym u dermatologa, gdyż nie czułam po prostu takiej potrzeby, gdyż rana z dnia na dzień się pomniejszała i było coraz lepiej (i mam nadzieję, że tak też będzie tym razem), gdyż już dzisiaj rana robi się jaśniejsza i wraca do swojego stanu. W internecie nigdzie nie znalazłam podobnych sytuacji u innych osób, więc zwracam się z tym tutaj.

Czy ktoś z was miał podobną sytuację po plastrach na nos lub ma pomysł, co mogło to wywołać?
896a5b53862c29d726db78211e229bd75caed2e2_5f1a1672172bd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-07-22 16:22:41


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:33.