Stężenie kremu utleniającego - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Fryzury i styling

Notka

Fryzury i styling Forum dla osób, które interesują się stylizacją fryzur oraz stylingiem. Chcesz pogłębić swoją wiedzę, podzielić się doświadczeniem? To miejsce jest dla ciebie.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2008-06-06, 10:37   #1
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690

Stężenie kremu utleniającego


Mam pytanie - może wyda sie głupie - kupiłam farbę Alfaparf i podany jest czas trzymania jej na włosach zależnie od wody utlenionej, która podana jest: 10V, 20V, 30V lub 40V. Jakie to są stężenia w procentach? A może ja coś źle myślę?
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-06, 18:07   #2
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Nie mam jescze o tym zielonego pojęcia ale zainteresowałąś mnie tym Alfaparfem. Jak już się farbniesz, daj proszę znać co wyszło. I czy efekt jest lepszy niż po Majiblondzie.
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-07, 15:17   #3
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

W końcu tym razem zrobiłam Joanną Multi Color Effect platynowy blond (zdj. 1) - tylko włosy jeszcze nie do końca wyschnięte po myciu - ale na drugim zdjęciu masz po Alfaparfie (jakiś czas temu temu) kiedy to neutralizowałam żółć na głowie.
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 11:05   #4
morelle
Zakorzenienie
 
Avatar morelle
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: stary gród słowiański
Wiadomości: 4 111
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Skutek śiczny w obu przypadkach. Czy może podac mi numer farby Alfaparfu, której tu uzyłaś?
__________________
„Człowiek myśli, że ważne jest by mieć i nie wie, że ważniejsze jest by być”.
Oscar Wilde

"Prawdziwe szczęście niewiele kosztuje; jeśli jest drogie, niedobrego jest rodzaju".
F.-R. Chateaubriand
morelle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-06-08, 11:23   #5
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Dziękuję hmmm, żeby to ja pamiętała... Jakoś 10,21 czy coś takiego "Very Light Ash Violet Blond" - taka była nazwa. Kolor na próbniku szaro-srebrno-lekko fioletowy ale ładnie złagodził żółć, tak więc na głowie fioletu nie widać wcale (na próbnoku znajduje się przy kolorach srebrnych i fioletowych chyba)
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-30, 23:54   #6
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Zielonko02,
proszę Cię odpisz, czy farba ta nie niszczy bardzo włosów, czy ich nie wysusza ? Czy nie wymywa się ten kolorek na żółto? Czy na słońcu nie ociepla się na słoneczny blond ??
Bardzo ładny wyszedł Ci ten kolorek 10.21. Założyłam wątek o tej farbce, ale nikt mi nie odpisał.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-13, 17:05   #7
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Chodzilo Ci o te farbe z Alfaparfu? Nie wymyl sie na żóto bo to wlasciwienie typowy blond tylko taki bardziej fiolecik neutralizujacy kolor żółty. Ogolnie farba nie zniszczyla mi wlosów wcale ale ja odAlfaparfu wolę Koleston - ma głębsze i ładniejsze kolory moim zdaniem, ale jesli bede chciala ochlodzic kolor to na pewno siegne po te z Alfaparfu.
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-08-19, 10:39   #8
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Zielonka02, dziękuję za odpowiedź Tak, chodziło mi o farbkę a raczej neutralizator żółci. Miałam 10.21 to jest Lightest Ash Violet Blonde. Kupowałam w sklepie fryzjerskim. Szukałam raczej farby a nie neutralizatora żółci, bo żółci nie posiadam Kobitka w sklepie twierdziła, że to farba.... Nie wiedziałam, jeszcze, że to neutralizator. Zrobiłam próbę tylko na odroście (mam średni srebrzysty blond z białawymi pasemkami- to naturalny odrost) a całość mam farbowany na dziecinną platynę. Taki kolor jaki mają dzieci. I wyszło mi na kawałku odrostu, jako beżowy jasny blond raz świecił mi się na srebrzysty raz na beż. Teraz, to już wiem, że to netralizator
Pozdrawiam
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-19, 16:27   #9
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Jeśli ktos lubi miec taki kolor to czemu nie W próbniku jest on faktycznie zaznaczony jakos farba a nie nautralizator. Ja pytałam właśnie o coś co zneutralizuje bardzo ciepły złoty blond, w którym było mi nie ładnie. Na to podziałał rewelacyjnie
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 22:36   #10
kasiejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

johnw57
podobno jest wielkim specem do spraw farbowania. nauki u wielkiego Hirka... sławnego fryzjera...
kasiejos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 22:45   #11
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

kasiejos, dlaczego obrażasz moją osobę na forum, gdzie doradzam Wizażankom? Co masz do mnie ?? Znam się na kolorystyce, bo jest jedną z moich wielu wielu pasji. Jestem studentką, która interesowała się m.in. barwami, kolorystyką. Jak przychodziłam do fryzjera na nową fryzurkę, to zawsze podpytałam się a i mój fryzjer zawsze chętnie mówił i zdradzał wiele sekretów fryzjerskich.
Pytam się ciebie, co masz do mojej osoby i naprawde dobrego fryzjera - Hirka ???!!!!
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 23:14   #12
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

kasiejos, mozesz mi powiedziec co zaczy ta Twoja wypowiedz i do czego to sie ma?
uwazasz sie za znawce fryzjerstwa?
tu kazdy ma prawo do podzielenia sie swoimi spostrzeżeniami i powinnas nikogo upominac czy obrazac
co do wody utlenionej, która podana jest: 10V, 20V, 30V lub 40V. to ma sie to tak (|juz to kiedys opisalam) 10v to jak 3%, 20v jak 6%, 30v -9%, 40v -12%
pozdrawiam
__________________
gaga

Edytowane przez gaga
Czas edycji: 2008-08-21 o 09:57 Powód: literowka
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-20, 23:17   #13
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Zgadzam się z Gagą i kasiejos czekamy na twoją odpowiedż ...
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 09:56   #14
kasiejos
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 27
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

nie uważam się za mega specjalistkę, ale pewne pojęcie mam. a co do oznaczeń wód to zgadzam się
kasiejos jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:01   #15
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Cytat:
Napisane przez kasiejos Pokaż wiadomość
nie uważam się za mega specjalistkę, ale pewne pojęcie mam. a co do oznaczeń wód to zgadzam się
ja nie pytalam czy sie zgadzasz ze mna co do procentowosci oxydantu ....rowniez sie na tym doskonale znam...
upomonam Cie narazie na forum ,bys nastepnym razem jak bedziesz chciala poprawic wypowiedz osoby wypowiadajacej sie w waku, zastanowila nad swoja wypowiedzia
i zapraszamrowniez do zapoznania sie z regulaminem forum, aby miala rowniez pewne pojecie o zasadach tu panujacych
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:13   #16
zielonka02
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 690
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Cytat:
Napisane przez gaga Pokaż wiadomość
co do wody utlenionej, która podana jest: 10V, 20V, 30V lub 40V. to ma sie to tak (|juz to kiedys opisalam) 10v to jak 3%, 20v jak 6%, 30v -9%, 40v -12%
pozdrawiam
Dziekuję za odpowiedz Będę wiedziała na przyszłość
zielonka02 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 10:53   #17
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

kasiejos, to dlaczego piszesz w sposób pejoratywny do mojej osoby. Jak ja tylko doradzam, to, co akurat wiem. Również mam pewne pojęcie, fryzjerką nie jestem i nie wiedziałam, że Alfaparf 10.21 to raczej neutralizator żółci niż farba. Dopiero w opakowaniu było napisane, że pozbawiony jest praktycznie amoniaku.
Kasiejos, dlaczego w ten sposób napisałaś do mnie??("wielki spec ... itd"), przecież to w znaczeniu pejoratywnym a Hirek jest dobrym i znanym fryzjerem.

Edytowane przez johnw57
Czas edycji: 2008-08-21 o 10:55 Powód: Mały dopisek
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 21:45   #18
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
kasiejos, to dlaczego piszesz w sposób pejoratywny do mojej osoby. Jak ja tylko doradzam, to, co akurat wiem. Również mam pewne pojęcie, fryzjerką nie jestem i nie wiedziałam, że Alfaparf 10.21 to raczej neutralizator żółci niż farba. Dopiero w opakowaniu było napisane, że pozbawiony jest praktycznie amoniaku.
Kasiejos, dlaczego w ten sposób napisałaś do mnie??("wielki spec ... itd"), przecież to w znaczeniu pejoratywnym a Hirek jest dobrym i znanym fryzjerem.
dlaczego drazysz temat?
czy piszac do mnie na PV nie wystarczyla Ci moja odpowiedz?
prosze nie ciagnij tej rozmowy , i wroc do tematu, jezeli nie bede musiala Cie rowniez upomniec poniewaz zaczynasz nie potrzebna rozmowe i wywolanie niesnasek
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 22:30   #19
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Chciałam tylko sprawiedliwości, ale przecież sprawiedliwość nie istnieje, nawet na tym forum ....
Jednych bardziej się faworyzuje a innych nie, ciekawe dlaczego tak jest ...
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 22:38   #20
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Cytat:
Napisane przez johnw57 Pokaż wiadomość
Chciałam tylko sprawiedliwości, ale przecież sprawiedliwość nie istnieje, nawet na tym forum ....
Jednych bardziej się faworyzuje a innych nie, ciekawe dlaczego tak jest ...
jakiej sprawiedliwosci??
ty poprostu sie uparlas ...
ostatni raz prosze o zakonczenie tej dyskusji...
inaczej bede musiala podjac inna decyzje
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 22:57   #21
johnw57
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 414
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

Takiej sprawiedliwości - w innym wątku napisałam, że pewna osoba zachowała się dziecinnie i za to stwierdzenie otrzymałam ostrzeżenie od Estelle. A w tym wątku jedna z Wizażanek pisze do mnie w negatywny sposób i nie dostaje za to żadnego upomnienia ...
Sprawiedliwości nie ma, nie wracajmy do tej dyskusji. To nie miejsce na tego typu pisownie.
johnw57 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-21, 23:13   #22
gaga
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2003-06
Lokalizacja: Gliwice/Bergkamen DE
Wiadomości: 6 286
GG do gaga
Dot.: Stężenie kremu utleniającego

wiesz nie interesuje mnie kto Ciebie gdzies upomnial...i ze z Tego powodu szukasz sprawiedliwosci oceniajac kto ile ma dostac punktow i za co
podjelam taka decyzje ,bo uwazam ze nie zostalas obrazona, reszte juz opisalam tu i w trzech wiadomosciach na PV , ktore dostalam od Ciebie, gdzie wytlumaczylam Ci wszystlko i poprosilam Cie abys nie wywolywala takiej dyskusji na forum, jednak robisz to...wiec mam o tym juz swoje zdanie. i dokladnie wlasnie tak uwazam ze wiecej nie ma sensu tego rozwlekac i nie widze konca tej dyskusji

o procentowosci wody juz sie tu dowiedziano, taki byl temat watku
wiec zamykam watek
__________________
gaga
gaga jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Fryzury i styling


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.