Anglia :) - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2005-09-25, 16:50   #31
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez tricomi
dziewczyny, a czy w Angli dostepne są buty firmy BEBE?
marze o tych: http://www1.macys.com/catalog/produc...eudoCat=Search
widzialam takie butki ale innych firm ,ale nie jestem pewna czy firma Bebe jest tutaj.na 100%kupisz identyczne w Anglii.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-25, 18:47   #32
Juliettt
Rozeznanie
 
Avatar Juliettt
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 888
GG do Juliettt
Dot.: Anglia :)

Ach....wszystko zaczelo mi sie przypominac
Mialam kiedys z moim TZ taki plan, zeby wyjechac na stale do UK, owszem wyjechalismy, ale po 10 miesiacach ucieklismy....
Ogolnie nie moge poiedziec, ze Anglia ma same minusy (duzym plusem jest przepiekny Londyn, oraz to, ze w Anglii nie ma biurokracji, wszytsko mozna szybko i sprawnie zalatwic, kolejnym plusem jest Boots , potem Primark , a naj naj naj wiekszym funty....ha ha ha
A tak na serio, to nie moglabym nigdy tam mieszkc dluzej niz pare miesiecy, ten kraj po prostu nie pasuje do mojego temperamentu....
Juliettt jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-25, 20:11   #33
styska
Rozeznanie
 
Avatar styska
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 647
Dot.: Anglia :)

A ja jutro wyjezdzam do Anglii, wzielam dziekanke i mam zamiar tam rok sobie przebimbac tzn znalesc prace jakas i sobie odpoczac od studiow i dorosnac, mam nadzieje ze uda mi sie tam utrzymac i bede mogla w tym watku sie udzielac
styska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-25, 20:44   #34
tricomi
Zakorzenienie
 
Avatar tricomi
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Fabryka Czekolady
Wiadomości: 5 191
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez piekna24
widzialam takie butki ale innych firm ,ale nie jestem pewna czy firma Bebe jest tutaj.na 100%kupisz identyczne w Anglii.
a nie orientujesz się w jakich zklepach można je kupić i za ile? bo ja niestety nie mam możliwości pojechać, ale może mój znajomy byłby w stanie je kupić i je ewentualnie przysłać. Ile tak w ogóle kosztuje taka większa paczka do Polski?
tricomi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-09-26, 11:40   #35
Lori22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Edynburg
Wiadomości: 196
GG do Lori22
Dot.: Anglia :) Szkocja ;)

Witam wizazanki!!! Pisze z pochmurnego Edynburga. Mieszkam tu od kilku miesiecy i juz znalazlam milosc swego zycia. Czy ktoras z wizazanek tu mieszka?
Goraco pozdrawiam
Lori22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-02, 11:57   #36
nobilistka
Raczkowanie
 
Avatar nobilistka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 225
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez styska
A ja jutro wyjezdzam do Anglii, wzielam dziekanke i mam zamiar tam rok sobie przebimbac tzn znalesc prace jakas i sobie odpoczac od studiow i dorosnac, mam nadzieje ze uda mi sie tam utrzymac i bede mogla w tym watku sie udzielac
no bardzo dobre podejscie do sprawy...ja zrobilam mniej wiecej to samo.....czyli dziekanka......i odpoczynek od studiow...bo doroslam juz dawno temu......
a anglia to dobra szkola zycia.....moja kuzynka odkad tu przyjechala strasznie sie zmienila...wczesniej byla przestraszona, malo pewna siebie...a teraz....wszystko sama zalatwia jestem z niej dumna...
nobilistka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-02, 14:00   #37
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez styska
A ja jutro wyjezdzam do Anglii, wzielam dziekanke i mam zamiar tam rok sobie przebimbac tzn znalesc prace jakas i sobie odpoczac od studiow i dorosnac, mam nadzieje ze uda mi sie tam utrzymac i bede mogla w tym watku sie udzielac
Cytat:
Napisane przez nobilistka
no bardzo dobre podejscie do sprawy...ja zrobilam mniej wiecej to samo.....czyli dziekanka......i odpoczynek od studiow...bo doroslam juz dawno temu......
a anglia to dobra szkola zycia.....moja kuzynka odkad tu przyjechala strasznie sie zmienila...wczesniej byla przestraszona, malo pewna siebie...a teraz....wszystko sama zalatwia jestem z niej dumna...
ja robię dokładnie to samo - dziekanka i cały rok w Anglii
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-10-02, 23:34   #38
Marion10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to Marion10
Dot.: Anglia :)

Witam wszystkich,
ja rowniez mieszkam w Anglii, niebawem to juz rok bedzie. I powiem, ze to jest szkola zycia, zadna "Ameryka" jak sie wiekszosci wydaje. Bardzo ciezko jest mi przekonac rodzine i przyjaciol w Polsce, ze zloty deszcz tu z nieba nie leci. No, ale moim zdaniem, o tym, to trzeba sie przekonac na wlasnej skorze.
Jedzenie rzeczywiscie maja nie najlepsze, ja w szczegolnosci mam dosc tostowego chleba. Nie jestem tez fanka baraniny ani wolowiny, a oni to uwielbiaja. Problemem sa tez swieze owoce i warzywa, ale to ze wzgledu na chlodny klimat. No i wlasnie dobijamy do kulimnacyjengo punktu-"piekna" pogoda. Sama mieszkam na pol. Anglii, czyli w najcieplejszej czesci, ale....ech...co to za cieplo. Lata razem wziawszy, bylo moze z 2 tygodnie. Od 2 tygodni chodze tu juz w kozakach wieczorami. Jesli ktos chcialby jakichs info, sluze pomoca.
Pozdrawiam
__________________
Marion10
Marion10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 12:56   #39
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia :)

ja mam pytanie - jak w anglii ubierają się zimą ?? tzn. noszą grube puchowe kurtki czy takie cieńsze jak u nas późną jesienią ? Wiem, ze tam zimą jest nieco cieplej niż u nas (podobno temperatura waha sie od +5 do -5 stopni)...
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 17:39   #40
Marion10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to Marion10
Dot.: Anglia :)

Ubieraja sie rowniez w puchowe kurtki. Zima jest nieco cieplejsza, ale za to robi sie duzo wczesniej zimno i dlugo czeka sie na lato. Ja wlasnie szukam juz sobie jakichs ocieplanych kozakow. A generalnie, to uwierz mi na slowo, w Polsce sie lepiej ubieraja.Ja mam wiekszosc ubran z Polski i ludzie zaczepiaja mnie na ulicy pytajac, gdzie to kupilam. Tu niestety caly czas dominowal w modzie styl orientalny. Tylko w Londynie mozna bylo kupic cos innego albo...wycieczka do Calaise we Francji (mam ok, 3 godz, drogi).
Pozdr.
__________________
Marion10
Marion10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-03, 21:47   #41
piekna24
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 112
Wyślij wiadomość przez ICQ do piekna24
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez tricomi
a nie orientujesz się w jakich zklepach można je kupić i za ile? bo ja niestety nie mam możliwości pojechać, ale może mój znajomy byłby w stanie je kupić i je ewentualnie przysłać. Ile tak w ogóle kosztuje taka większa paczka do Polski?
Top shop,River Island ok £50 tylko ze teraz zaczynaja wchodzic zimowe buty ale na pewno sie znajda gdzies.
__________________
pipcia
piekna24 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-04, 11:18   #42
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

A ja sie absolutnie nie zgadzam z tym ze w Polsce sie lepiej ubieraja. Po pierwsze 99% tego co mozna kupic w Polsce mozna kupic w Angli i to nie tylko w Londynie. Do tego dochodzi multum innych firm,( i niestety wiekszosc rzeczy ktore mozna kupic tutaj, nie znajdzie sie w Polsce). Uwazam ze nawet nie ma co porownywac sposobu ubierania sie w Angli i W Polsce. Po pierwsze w Angli jest tak niesamowta mieszanka kulturowa a co za tym idzie - roznorodnosc styli i sposobow ubierania sie.W Polsce, no coz, powiedzialabym ze ludzie sie ubieraja bardziej w stylu "poprawnym" tj ladnie i bezpiecznie, czesto bez wyobrazni, czesto malo odwanie "stylowo". Tu idac ulica mozna rewie mody ogladac. Lacznie z tym co aktualnie na topie w modzie.
Nie wiem co rozumiec pod znaczeniem - styl orientalny ale sie tu z nim nie spotkalam. ( no chyba ze chodzi u ludzi ubierajacych sie w swoje tradycyjne stroje, czyli hindusow i pakistanczykow chodzacych w pundzabi).
Pogoda w Anglii jest specyficzna. Zimy sa lagodniejsze i nie ma sniegu,a jak sie pojawi to takowa zima pozostaje dlugo w pamieci. Najwieksza zgroza jest wiatr ktory potrafi tu byc bardzo zimny i silny szczegolnie na jesien i zime, stad czesto ma sie wrazenie ze jest zimniej niz jest w rzeczywistosci.
Kurtke puchowa tez mam w szafie
Pozdrawiam!
Lily
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-05, 10:37   #43
Marion10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to Marion10
Dot.: Anglia :)

Hello,
nie wiem Lily, gdzie Ty mieszkalas w Polsce. Ja sie urodzilam i mieszkalam we Wroclawiu, ktory jest duzym, europejskim miastem, gdzie ludzie chodza ubrani zarowno "grzecznie", jak to nazywasz, jak i odwaznie "stylowo". Jesli chodzi o ilosc sklepow w Anglii, to tylko w Londynie widzialam Zare, Mango. Nie ma Pimkie, Orsaya- a to siec fajnych francuskich sklepow- i wielu innych. Styl "orientalny", to styl w modzie, a nie styl ubierania sie ludzi z Azji.
P.S. Fajnie, ze ten temat Cie zaintersowal. Swoja droga, moze polecilabys mi kilka fajnych sklepow
Pozdr.
__________________
Marion10
Marion10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-06, 19:51   #44
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Marion
Ja w Polsce urodzilam sie i mieszkalam w Warszawie (w centrum miasta), wiec to tez chyba calkiem duze miasto...Mysle, ze nawet mozna je porownac wielkoscia i europejskoscia do europejskiego Wroclawia...
Nasuwa mi sie jednak inne pytanie : gdzie ty mieszkasz w Anglii? bo moze w jakim mniej europejskim od Wroclawia angielskim miasteczku? Uwierz na slowo, ze w Londynie znajdziesz jeszcze pare innych sklepow poza Zara i Mango
Ps. Dziekuje za informacje odnosnie istniejacych stylow w modzie ale
nie wnikajac w szczegoly, tak sie sklada, ze wspolpracuje ze stylisatmi mody.Taka mam prace.
Pozdrawiam
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-07, 11:12   #45
Marion10
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Finlandia
Wiadomości: 29
Send a message via Skype™ to Marion10
Dot.: Anglia :)

Hello,
od kilku m-cy mieszkam w Portsmouth. Zjezdzilam juz prawie cala Anglie. W sumie 7 przeprowadzek i mnostwo miast, miasteczek, a nawet wsi. Mowiac, kto sie lepiej ubiera-Polacy czy Anglicy, mam na mysli przekroj calego ang, spoleczenstwa. Nie biore pod uwage Londynu, bo nie o porownanie stylu ubierania sie Londynczykow i Polakow mi chodzi. Trudno, zebym dokonywala jakiejs analizy na podstawie jednego miasta, bo wyniki raczej malo wiarygodne beda.
P.S. Zwracam honor, myslalam, ze jestes z malej miejscowosci, ktora "zachlysnela" sie wielkim Londynem i nie jest choc troche obiektywna w ocenie.
Pozdrawiam
Marion10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 01:43   #46
eva-ciacho
Przyczajenie
 
Avatar eva-ciacho
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8
Dot.: Anglia :)

Witam
Przyjechalam do Anglii jakies 2 miesiace temu, studiuje tu farmacje (Norwich, UEA), musze siedziec tu 5 lat a juz teraz bardzo chce mi sie do domu.
eva-ciacho jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-11, 10:38   #47
Złota Jagódka
Raczkowanie
 
Avatar Złota Jagódka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 164
Dot.: Anglia :)

e tam, dobrze będzie jeszcze jesteś krutko, trzeba się przyzwyczaić
Złota Jagódka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 15:01   #48
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Smile Dot.: Anglia :)

Witam!
Nadaję z Guernsey Niby też Anglia a jednak nie do końca
Mieszkam tutaj od kwietnia i tutaj urodziła się moja córcia
Na razie mi się podoba, choc zauważam pewne minusy.
Pozdrawiam cieplutko
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 17:06   #49
svenja
Wtajemniczenie
 
Avatar svenja
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Deutschland/Slovenija
Wiadomości: 2 802
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Rzabba
Witam!
Nadaję z Guernsey Niby też Anglia a jednak nie do końca
Mieszkam tutaj od kwietnia i tutaj urodziła się moja córcia
Na razie mi się podoba, choc zauważam pewne minusy.
Pozdrawiam cieplutko
Helou Rzabbciu, fajnie, ze "wdeplas" na nasze forum wreszcie A co porabiasz w Guernsey?
__________________
Potłuczydło.
svenja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-19, 21:06   #50
foczildka
Raczkowanie
 
Avatar foczildka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: torun
Wiadomości: 64
GG do foczildka
Talking Dot.: Anglia :)

Witam wszystkie wizazanki)))

Ja mieszkam w Londynie od jakiegos 1,5 roku. Nie mam powodow do narzekania, trafila mi sie swietna praca, w ktorej jestem bardzo doceniana i do ktorej chodze z wielka przyjemnoscia. Do tego mam tu swojego TZ i mieszkamy razem z jego rodzinka (nie jest Polakiem a w Anglii mieszka od 7 lat). Ciesze sie rowniez bo mam tu na miejscu dwie fajne kumpele Polki z ktorymi pracuje. osobiscie uwazam ze nie potrafilambym sie zaprzyjaznic z dziewczynami innych narodowosci tak jak z Polkami...trudno mi znalezc inne rownie szczere i radosne osobki z ktorymi mialabym wiele wspolnych tematow do rozmow.

Musze jednak przyznac ze ostatnio coraz czesciej teskie za Polska.
Czesto odwiedzam ojczyzne, moj rodzinny Torun i widze ze zycie jest tu duzo spokojniejsze. W Londynie wszyscy pedza, ja sama pracuje do 19, potem dom,pokrzatam sie troche, ide spac, i znowu musze leciec do pracy...Czasem wychodzimy na jakies imprezki, ale generalnie niewiele czasu na rozrywki zostaje...
A w Polsce mialam czas na prawie wszystko...nie powiem ze bylo idealnie, bo w przeciwnym razie nigdy bym nie probowala swoich sil w Anglii, ale po prostu ostatnio jakos tak mi teskno za krajem ojczystym...

Wiem ze jestem tu na zawsze bo moj ukochany nie moglby sie sprowadzic do Polski za wzgledu na bariere jezykowa i brak pracy z tym zwiazany...

No wiec nie pozostaje mi nic innego jak wtopienie sie w ten Londynski tlum i czerpanie przyjemnosci z codziennych drobnostek...

dorzuce jeszcze swoja opinie do rzeczy o ktorych wspominalyscie:
co do jedzenia to mi brakuje niektorych rzeczy, szczegolnie Polskiego chleba...ten ktory czasem kupie w polskim sklepie wcale nie jest taki sam jak ten co kupowalam w Polsce...tostowego nie moge przelknac bo smakuje jak wata..natomiast plusem Londynu jest fakt ze mozna wyprobowac kuchni ze wszystkich zakatkow swiata. Ja wrecz uwielbiam kurczaka curry (polecam siec pubow weatherspoon gdzie w czwartki sa wieczorki curry i za £4.99 mozna zjesc super danie i wypic lampke winka lub piwko). Warto tez sprobowac sushi oraz kuchni jamajskiej, oraz niektorych potraw tyreckich (lahmacun, czyli cos w rodzaju pizzy i pasta homous, pychotka)))).

A co do pogody to klimat jest chyba ladgodniejszy niz w Polsce, przynajmniej zeszla zima nie byla surowa. no i wcale nie pada az tak bardzo jak ludzie zwykle twierdza...

aha, i na moje w telewizji nie ma zbyt ciekawych programow. mam na mysli podstawowe kanaly, bo jak ktos ma kablowke to moze przebierac do woli. jedynie channel five ma cos ciekawego czasami...


to na tyle moich przemyslen...

jesli macie jakies pytania, chetnie sluze pomoca..


pozdrawiam wszystkie wizazanki
foczildka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 09:53   #51
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Smile Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez svenja
Helou Rzabbciu, fajnie, ze "wdeplas" na nasze forum wreszcie A co porabiasz w Guernsey?
Wyjechałam za meżem
On tutaj pacuje od początku lutego (wcześniej miesiąc był w Plymouth) a mnie strasznie źle było bez niego, w dodatku w domku byłam sama i w ciąży, więc mnie ściągnął do siebie w połowie kwietnia i tak już sobie tutaj razem mieszkamy (od lipca w trójkę )
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-20, 19:12   #52
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Czesc Foczildka
Czytajac twojego posta stwierdzam ze mam bardzo podobne odczucia co do zycia w Anglii. Ja jestem z nia zwiazana od 4 lat i zapowiada sie ze juz na zawsze ( moj TZ tez nie jest Polakiem i tez ciezko byloby sie jemu przestawic na zycie w Polsce).
U mnie pierwszy rok byl najgorszy. Potem coraz latwiej. Ale tesknota za rodzinka i krajem nadal jest silna i gdyby nie to ze czesto mam mozliwosc ich odwiedzac to byloby mi bardzo ciezko.

Pozdrawiam!
Lily

Ps. Slyszalam ze w tym roku ma byc mocna zima! A to pech, bo tez sobie cenilam jej lagodniesza forme tutaj.
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-21, 17:15   #53
foczildka
Raczkowanie
 
Avatar foczildka
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: torun
Wiadomości: 64
GG do foczildka
Unhappy Dot.: Anglia :)

UUUUUUUUUUU o tej srogiej zimie to nie slyszalam.Wyglada na to ze bede musiala sie zaopatrzyc w cieplejsza kurtke. A myslalam ze przelatam zime w mojej jeansowce podszytej futerkiem (sztucznym oczywiscie).


A i jeszcze jedno mnie troszke boli...znowu nie spedze Bozego Narodzenia z rodzinka, bo mi praca nato nie pozwala i nie dostane wolnego. Jak sie uda to bede miala 24 wolny, no i na pewno 25 i 26 bo sklep w ktorym pracuje bedzie zamkniety. Juz nawet myslalam zeby poleciec do Torunia 24 i wrocilc26, ale nie ma juz biletow w ryan airze na 24. Mowi sie trudno:-(((((

zmykam teraz bo jestem w pracy i niewypada tak nadurzywac internetu bo jeszcze mi szefostwo zwroci uwage)))))

pozdrawiam
foczildka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-23, 13:05   #54
Ananke
Rozeznanie
 
Avatar Ananke
 
Zarejestrowany: 2003-05
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 534
Dot.: Anglia :)

Dziewczyny, w styczniu wyjeżdżam, co prawda do Irlandii, ale pogoda pewnie jest taka sama jak u Was i właśnie o nią chciałam zapytać. Kompletnie nie wiem, jakie ubrania zabrać, a na dodatek jestem w trakcie kupowania, czego nienawidzę. Piszecie, że zima jest łagodniejsza, czy to oznacza, że jesienne ciuchy wystarczą i puchowy płaszcz ma zostać w domu? No i buty, koniecznie chcę bokserki, ale czy takie buty wystarczą na wyspową zimę (mokrą)? Do tego wszystkiego nie wiem, po jakim czasie „wpadnę” do Polski na ewentualną wymianę rzeczy, co oznacza, że potrzebuję też ubrań na kwiecień, maj. Załamka.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg cropp.jpg (21,8 KB, 29 załadowań)
Ananke jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-23, 18:04   #55
klamerka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Anglia
Wiadomości: 16
Dot.: Anglia :)

hej!!

ja jestem tu niecale 3 tygodnie i jak narazie calkiem mi sie podoba mieszkam ok. 30 kilometrow od Londynu.
jesli chodzi o jedzonko, to rzeczywiscie nie jest jakies wysmienite(troszke bezsmakowe), ale powoli sie przyzwyczajam i coraz bardziej mi smakuje
zamierzam zostac rok...no, ale juz nie moge sie doczekac, jak na swieta wroce do Polski, do mojego ukochanego Sloneczka(jednak gg nie zastepuje mi Go).
rzeczywiscie kazdy kran ma dwa kurki i nigdy nie wiadomo jak sie umyc(ja nabieram w rece troche zimnej i troche cieplej wody ). poza tym maja inne gniazdka elektryczne(no i po przyjezdzie bardzi sie zdziwilam, jak chcialam wlosy wysuszyc )...no, ale sa specjalne przelaczniki haha...no i spluczki w ubikacjach wygladaja jak klamki
a Anglicy sa bardzo mili i usmiechnieci(no i autobusach nie ma takiego tloku)
pozdrawiam wszystki Emigrantki
klamerka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 15:06   #56
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lily Of The Valley
Prawda! maja wplyw na nas nieziemski. Dla nich zmieniamy nasze plany, zycie, pakujemy walizy i w droge..
Moj TZ przeniosl sie dla mnie do Polski
Ale w kazdej chwili moze sie okazac, ze musimy spakowac manatki i wracac do Edynburga (ktory bardzo lubie ). Szkoda mi bedzie zotawic tutaj przyajciol i Mame ale mam nadzieje ja wydac szybko za jakiegos lorda a z przyjaciolmi utrzymywac kontakt dzieki sieci i tanim liniom lotniczym
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 15:19   #57
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Złota Jagódka
ja mam pytanie - jak w anglii ubierają się zimą ?? tzn. noszą grube puchowe kurtki czy takie cieńsze jak u nas późną jesienią ? Wiem, ze tam zimą jest nieco cieplej niż u nas (podobno temperatura waha sie od +5 do -5 stopni)...
W zeszle Boze Narodzenie, ktore spedzalam u rodziny TZ w Szkocji, pojechalismy do nich z Polski w puchowych kurtkach, a tam? Zielone trawniki, lisice na drzewach, troszke popaduje ale fakt, wiatr przenika do szpiku kosci!
(Monika Zeromska to okreslila, piszac o londynskiej pogodzie, staniem w rzece w mokrych majtkach - kto mial takie doswiadczenie, ten wie ) A tubylcy? Bylo moze jakies +5 a dziewczyny w szpilkach na BOSE STOPY!
W lecie mam wrazenie (takze mialam takie wrazenie w Szwecji), ze jak tylko powiedza oficjalnie, ze "juz lato" to wszyscy natychmiast wskakuja w letnie ciuchy, nie zaleznie jaka bylby temperatura...
Czasem wysiadam w zimie z samolotu z Polski (-10) i mam wrazenie, ze w Menchesterze, czy Liverpoolu jest zimniej niz w Polsce, mimo, ze kapitan podaje, ze temperatura na miejscu np.+10 stopni.
U tesciow, pierwsza, rzecza jaka obczailam w ich domu, to gdzie jest sterowanie ogrzewaniem i zawsze podkrecam o kilka stopni od razu mowia, ze im strasznie goraco i rozbieraja sie z kolejneo swetra do koszuli, kiedy ja siedze w puchowej kamizelce! W sypialniach nie grzeja wcale (ale tez i dom jest z XVII wieku i ogrzewanie zrobili tylko na pietrze, bo tak po prostu taniej i wszyscy urzeduja w tej czesci domu) ale mam na szczescie swoja "hot water bottle" w postaci TZ
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 20:10   #58
Lily Of The Valley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 19
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Sylwiasta
Moj TZ przeniosl sie dla mnie do Polski
Ale w kazdej chwili moze sie okazac, ze musimy spakowac manatki i wracac do Edynburga (ktory bardzo lubie ). Szkoda mi bedzie zotawic tutaj przyajciol i Mame ale mam nadzieje ja wydac szybko za jakiegos lorda a z przyjaciolmi utrzymywac kontakt dzieki sieci i tanim liniom lotniczym


U mnie nie bylo takiej mozliwosci... Doszlismy do wniosku ze mnie latwiej sie bedzie przyzwyczaic do zycia w Anglii niz jemu w Polsce. Wiec walizy pakowalam ja

Co do pogody, to ja ciezko znosze ten paskudny wiatr, ktory czasem jest bardzo silny i normalnie przenika do kosci. Zima niby zawsze lagodniejsza, nie ma sniegu i zielono ale przez ten wiatr (ktory jest bardzo uciazliwy, szczegolnie na jesien i zime),ma sie wrazenie ze jest o wiele zimniej niz jest w rzeczywistosci.
Lily Of The Valley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-24, 22:09   #59
Sylwiasta
Zadomowienie
 
Avatar Sylwiasta
 
Zarejestrowany: 2003-12
Lokalizacja: Krakow
Wiadomości: 1 555
Dot.: Anglia :)

Cytat:
Napisane przez Lily Of The Valley
U mnie nie bylo takiej mozliwosci... Doszlismy do wniosku ze mnie latwiej sie bedzie przyzwyczaic do zycia w Anglii niz jemu w Polsce. Wiec walizy pakowalam ja
.
Mysmy doszli do wniosku, ze lepiej pracowac dla brytyjskich i innych klientow a mieszkac sobie tutaj Czasami okazuje sie to zaleta, bo mozemy byc konkurencyjni cenowo wobec freelanserow z UK.
Ale przyznam, ze wiekszosc polskich znajomych stukala sie mocno w czolo; teraz po 4 latach juz sie przyzwyczaili a my mamy istne pielgrzymki znajomych TZ z Anglii i wszyscy sie domagaja polskiej girlfriend

P.S. Lily, czy Ty aby tez jestes Wodnik? Tak z czystej ciekawosci zapytuje
Sylwiasta jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2005-10-25, 15:12   #60
Paris Paris
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Bydgoszcz / os. 6 Planet
Wiadomości: 1 860
GG do Paris Paris
Dot.: Anglia :)

a ja tam nie mieszkam

byłam przez tydzien w lipcu - odwiedzić Brata

a wrażenia??

cóż, zachwycona to ja nie jestem, żarcie paskudne, choć są i urokliwe miejsca

A Brat - tak jak Ktoś już wyżej napisał - kasa, that's all
i prawda jest taka, ze nikt z jego znajomych nie zamierza tam zostać na stałe, 3-4 lata i wracaja do |Polski

Młody dzwoni do mnie zawsze w soboty, w zeszłą była piękna pogoda, opowiadałam mu o słońcu, że jest takie jasne, choć już nie grzeje, o błękitnym niebie, o zółto - brązowych i czerwonych liściach , które suche szeleszczą pod stopami , a on na to ... " jak ja kocham tą Polską złotą jesień"

... ja też tęsnię
Paris Paris jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:47.