Opłata za ślub kościelny - Strona 21 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-04-15, 09:43   #601
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Opłata za ślub kościelny

A na zapowiedzi daje się we wszystkich trzech parafiach??
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 15:25   #602
Jamee
Zakorzenienie
 
Avatar Jamee
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 3 945
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Potrzebujesz jeszcze otrzymać licencję (pozwolenie na ślub w innej parafii) z parafii jednego z narzeczonych. Nie wiem czy się za to coś płaci.
A jeśli chcemy wziąć ślub w parafii TŻa to czy potrzebuję takiej licencji z mojej parafii?
__________________





Jamee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-17, 20:58   #603
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Cytat:
Napisane przez Jamee Pokaż wiadomość
A jeśli chcemy wziąć ślub w parafii TŻa to czy potrzebuję takiej licencji z mojej parafii?
Nie. Potrzebujesz tylko akt chrztu z parafii w której byłaś chrzczona.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-18, 11:14   #604
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Najlepiej to iść i się z księdzem dogadać co trzeba załatwić i jakie papiery. Za zaświadczenia na 100% w urzędzie płacisz, za kościelne zaświadczenia to już zależy od parafii i księdza. Na pewno jest wam potrzebne zaświadczenie z urzędu stanu cywilnego o stanie cywilnym i jakieś tam jeszcze nie wiem dokładnie... z tego co słyszałam to koszta nie małe są tego.. sama jeszcze nie załatwiałam.

Z kościoła potrzebny jest odpis chrztu i bierzmowania i to jest ważne podobno 3 miesiące tak na stronie mojego kościoła pisze... bez sensu trochę ale tak napisali.

Takie pytanko.. macie egzamin z wiedzy "kościelnej" tj modlitwy, itp.?? Bo u mnie w jednym kościele tak jest ( nie moim ale sąsiednim) i jak chcecie miec zdięcia robione to kamerzysta i fotograf muszą mieć kurs jakis ukończony i zgłosić sie ileś tam wcześniej do księdza i jeszcze jakąś zgode miec od kogoś tam jeszcze z kurii...dokładnie nie pamiętam.

To jest bardzo dziwne ale radze sie zorientować bo jak w jednym kościele tak jest to może w innych sie też zdarzyć... Ja wchodziłam na strony internetowe kościoła i tam jest wszystko wypisane co trzeba i do kiedy przynieść. Strony sa podane na stronie kurii danej miejscowości.
margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-04-19, 09:39   #605
szarpa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 54
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Masakra. Człowiek chce wziąć ślub jak Bóg przykazał, a tu się mu takie kłody pod nogi rzuca :P Coś czuję, że nieźle się spłuczemy wyciągając te wszystkie papierki. Zwłaszcza u mojego lubego, gdyż jego proboszcz jest bardzo łasy na kasę. Więc skoro nie będziemy brać ślubu u niego. Pewnie będzie chciał sobie to wyrównać:/
szarpa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-14, 17:11   #606
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Hej Dziewczyny!
Biorę ślub w czerwcu 2013, ale już chcielibyśmy sobie zarezerwować termin w kościele,chodzi nam głównie o godzinę, żeby się nie okazało, że zostanie tylko 15 albo 19, bo jednak ślubów w okresie wakacyjnym jest sporo. I mam do Was takie pytanie! Czy na pierwszym spotkaniu z księdzem coś się płaci? Za zaklepanie terminu? Bo nie wiemy czego się spodziewać
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-15, 11:56   #607
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Najlepiej idź do księdza i się zapytaj. W jednym kościele się spotkałam że trzeba było zaliczkę wpłacić (100zł) ale zwykle nie trzeba. Zależy od kościoła ale na 95 % każe ci przyjść w styczniu 2013 bo wtedy otwierają księgi na nowy rok. Dlatego najlepiej iść w pierwszym tygodniu stycznia. Jak dobrze znasz księdza to weź od niego numer telefonu i zadzwoń to cie zapisze a potem pójdziesz się szczegółów dowiedzieć (mi sam dał jak był po kolędzie).

Najważniejsze do znajdź sale, orkiestrę itp a na końcu do ksiedza bo już nie ma takiego wielkiego bumu na śluby i raczej tak wcześnie nie zapisuja ale iść sie dowiedzieć możecie może akurat
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-02-15, 15:17   #608
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Cytat:
Napisane przez margerita090 Pokaż wiadomość
Najlepiej idź do księdza i się zapytaj. W jednym kościele się spotkałam że trzeba było zaliczkę wpłacić (100zł) ale zwykle nie trzeba. Zależy od kościoła ale na 95 % każe ci przyjść w styczniu 2013 bo wtedy otwierają księgi na nowy rok. Dlatego najlepiej iść w pierwszym tygodniu stycznia. Jak dobrze znasz księdza to weź od niego numer telefonu i zadzwoń to cie zapisze a potem pójdziesz się szczegółów dowiedzieć (mi sam dał jak był po kolędzie).

Najważniejsze do znajdź sale, orkiestrę itp a na końcu do ksiedza bo już nie ma takiego wielkiego bumu na śluby i raczej tak wcześnie nie zapisuja ale iść sie dowiedzieć możecie może akurat
Żebyś się czasem nie zdziwiła. Ja zamawiałam swoją mszę ślubną we wrześni 2008 na sierpień 2009. Byliśmy wtedy pierwsi. W lipcu okazało się, że w tą sobotę jest pięć mszy o 8, 15 (nasza), 16, 17, 18 i dwóch księży. Lepiej iść wcześniej, pogadać z księdzem jak to wszystko w tej konkretnej parafii wygląda, na spokojnie. Styczeń to już trochę za późno, żeby organizować coś tak poważnego jak ślub (o ile chce się go mieć latem w sobotę).
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 15:55   #609
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Ninquelote a czy pamiętasz czy płaciliście coś księdzu rezerwując mszę?
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-16, 20:57   #610
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Nie płaciliśmy. Ale u mnie płaci się w ogóle rzadko. Tylko za ślub.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 09:17   #611
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Jak pisałam to juz nie ma az takiego bumu!! Jak Ty zamawiałaś to juz było kawał czasu temu. Zależy od Parafii i miejscowości u mnie jest tak że trzeba w styczniu przyjść bo inaczej nikt Cie nie zapisze w poprzednim roku bo nie maja jeszcze ksiag.
Prosta piłka jak dla mnie idź do księdza i sie dowiedz. Zazwyczaj sie nie płaci, ja nie płaciłam - za slub tez moge nie płacic u mnie mała parafia ale księża dobrzy i nie ciągna kasy zapłace bo chce, a nie tak jak w niektórych co łaska 1500.

Ksiądzu nie gryzie poprostu sie wybierzcie i wam wszystko powie nie ma co na forum pytac bo kazdy ksiądż inny jest. Mozesz mieć przy sobie 100 i jak sobie zażyczy to mu dasz a jak będzie chciał więcej to powiesz ze masz tylko tyle i już
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-17, 11:52   #612
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Nas ślub będzie kosztował ponad 1000zł, nie licząc dekoracji
ksiądz 600zł, organista 300zł, kościelny 150zł, poza tym kwiaty do kościoła 500zł, zakonnicom za ubieranie trzeba ze 100zł dać. I to jest właśnie u nas "co łaska" nie ma się co dziwić, że w poprzednim roku w mojej parafii było tylko 16 ślubów. My będziemy zamawiać mszę na początku przyszłego roku.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 18:26   #613
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Nas ślub będzie kosztował ponad 1000zł, nie licząc dekoracji
ksiądz 600zł, organista 300zł, kościelny 150zł, poza tym kwiaty do kościoła 500zł, zakonnicom za ubieranie trzeba ze 100zł dać. I to jest właśnie u nas "co łaska" nie ma się co dziwić, że w poprzednim roku w mojej parafii było tylko 16 ślubów. My będziemy zamawiać mszę na początku przyszłego roku.
No w totalnym szoku jestem. Padaka każdemu zapłacić no to się zbiera.
My planujemy dać za msze 200-300zł. z organista trzeba się dogadać ale więcej niż 200 tez nie dostanie, kościelnego nie ma, "dekoracje kościoła są a i kwiaty świeże tez zawsze mamy"- słowa księdza.
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-17, 21:51   #614
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Opłata za ślub kościelny

Cytat:
Napisane przez margerita090 Pokaż wiadomość
No w totalnym szoku jestem. Padaka każdemu zapłacić no to się zbiera.
No właśnie... To trochę przesada. No ale cóż. Odezwę się to mi byle jak odbębni mszę i mi powie, że jak mnie stać na wesele czy suknię za 2000zł to tym bardziej mnie powinno być stać, żeby jemu zapłacić. I niestety będzie miał rację z tym. Chociaż gdzieś czytałam, że te cenniki są w ogóle niezgodne z prawem kościelnym. Powinno być "co łaska" i już. Moi znajomi dali 200zł bo tyle mieli i wystarczyło, ale to w innej parafii.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-02-18, 09:09   #615
margerita090
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 128
Dot.: Opłata za ślub kościelny

W mojej tak jest że każdy ksiądz mówił co laska (jest 3 wszystkich)
Ale ludzie bzdury wygadują tez bo nam opowiadał że jak po kolędzie chodził to się dowiedział ze oni biorą 2000 hehehe
Znam taka parafie gdzie za samą msze trzeba wyłożyć 1500 (parafia TŻ) i jeszcze tam się za nauki płaci 100 do tego kościelny i organista.
W was też się płaci za nauki w kościele?? Ja nie płace, wiem że się płaci za weekendowe ale żeby za takie w kościele to się zdziwiłam
__________________

margerita090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:42.