Czy zapraszać pracowników na wesele? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-25, 21:58   #1
laska4
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 600

Czy zapraszać pracowników na wesele?


,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Edytowane przez laska4
Czas edycji: 2013-04-01 o 18:32 Powód: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
laska4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:10   #2
Icannotfly
Zakorzenienie
 
Avatar Icannotfly
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Południe Polski
Wiadomości: 6 166
GG do Icannotfly
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Dlaczego na sam ślub nie? Przecież często wysyła się zaproszenia tylko na samą ceremonię, a na weselę rodzinę/przyjaciół.

Zresztą myślę, że nawet bez zaproszenia koleżanki powinny się zebrać i przyjść do kościoła/urzędu z kwiatami. Przynajmniej ja się z takimi sytuacjami spotykam.
__________________
Lubię ten stan
Rozkoszne sam na sam
Cisza i ja
Cisza, ja i czas...



Icannotfly jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-25, 22:10   #3
arenika
Zadomowienie
 
Avatar arenika
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 476
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
Mam mój mały biznesik,zatrudniam 3 osoby[kobiety],między nami nie ma przyjaźni ,jest dobra współpraca .Jak było u Was gdy szef lub szefowa brali ślub.Zaproszenie na sam slub odpada,nie podoba mi się i nikogo nie będę zapraszać na sam slub.
Ja bym raczej nie zapraszała, nie przyjaźnicie się wasze kontakty są czysto zawodowe. Co innego gdybyście razem imprezowali z różnych okazji i byli ze sobą zżyci.
Jak nie chcesz zapraszać na ślub top możesz dać powiadomienie,będą chcieli to przyjdą nie to nie a nie zostaną całkowicie pominięci.
__________________
,,Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje''
arenika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 05:33   #4
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez laska4 Pokaż wiadomość
Mam mój mały biznesik,zatrudniam 3 osoby[kobiety],między nami nie ma przyjaźni ,jest dobra współpraca .Jak było u Was gdy szef lub szefowa brali ślub.Zaproszenie na sam slub odpada,nie podoba mi się i nikogo nie będę zapraszać na sam slub.
Jesli nie jestes przekonana o zapraszaniu pracujących na wesele to nie ma takiego musu - ale na sam slub chyba im wypada przyjść (przynajmniej jedna osoba z tzw. delegacją ) chyba ze nie beda wiedziec kiedy i gdzie.

Ewentulanie jesli nie chcesz łączyc tych dwóch sfer to można tylko poczęstowac tortem weselnym juz po weselu - albo innym ciastem, albo innym alkoholem (zalezy jakie macie relacje). Wesele to duża sprawa, więc zupełne przejscie bez echa byloby dziwne
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 06:22   #5
extassy
Zakorzenienie
 
Avatar extassy
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 12 002
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

w takich sytuacjach zaprsza sie wlasnie na sam slub
szczerze mowiac nie wiem czy chcialabym aby moje pracownice byly na moim weselu.
__________________
And nothing else matters... 13.07.13
extassy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 08:58   #6
anius_7
Wtajemniczenie
 
Avatar anius_7
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 2 365
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

dla mnie wszystko zależałoby od relacji jakie by mnie łączyły z pracownicami. W obecnej sytuacji nie wyobrażam sobie mojego szefa na weselu, bo między nami jest taaaka przepaść i traktowanie się nawzajem bardzo na dystans. Ale np. mój tata jako szef ma bardzo bliskie kontakty z pracownikami i wiem, że oni nawet bez zaproszenia przyjdą na mój ślub, a kilka najbliższych osób też na weselu będzie. Także punkt widzenia zależy od punktu siedzenia - takie jest moje zdanie
__________________

anius_7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-26, 10:13   #7
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Dałabym im zawiadomienia o ślubie, bez zapraszania na wesele.

U mnie sporo osób było na samym ślubie (np. różni znajomi moich rodziców czy dalsza rodzina) - dostali takie same zaproszenia jak inni, tylko bez wkładki o weselu.
__________________

Edytowane przez Lea_ny
Czas edycji: 2013-03-26 o 10:14
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-26, 14:18   #8
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez Lea_ny Pokaż wiadomość
Dałabym im zawiadomienia o ślubie, bez zapraszania na wesele.

U mnie sporo osób było na samym ślubie (np. różni znajomi moich rodziców czy dalsza rodzina) - dostali takie same zaproszenia jak inni, tylko bez wkładki o weselu.
Dokładnie, to najlepsze wyjście, aby dać zawiadomienie o ślubie
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 10:26   #9
margot1991
Wtajemniczenie
 
Avatar margot1991
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: miami
Wiadomości: 2 852
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Podłączam się pod temat. U mnie jest taka sytuacja:

Pracuję ponad 200 km od miejscowości gdzie biorę ślub. Pracuję w małej firmie (szefostwo : 2 osoby, i 2 dziewczyny - pracowniki), więc tutaj na sam ślub zapraszać to trochę głupio bo nikt nie będzie jechał ponad 200 km na sam ślub.. tak myślę. Po za tym na weselu chyba bym nie chciała firmy u siebie - chociaż lubię każdego, jest dobra atmosfera, ale wesele będzie dla mojej rodzinki i znajomych, trochę chyba skrępowana bym była .. ale może nie wypada nie zaprościć ? ? !
margot1991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-27, 19:02   #10
21kasia21
Work, work, work
 
Avatar 21kasia21
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3 247
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Podłączam się pod temat. U mnie jest taka sytuacja:

Pracuję ponad 200 km od miejscowości gdzie biorę ślub. Pracuję w małej firmie (szefostwo : 2 osoby, i 2 dziewczyny - pracowniki), więc tutaj na sam ślub zapraszać to trochę głupio bo nikt nie będzie jechał ponad 200 km na sam ślub.. tak myślę. Po za tym na weselu chyba bym nie chciała firmy u siebie - chociaż lubię każdego, jest dobra atmosfera, ale wesele będzie dla mojej rodzinki i znajomych, trochę chyba skrępowana bym była .. ale może nie wypada nie zaprościć ? ? !
Mnie by nie chodzi o to, czy przyjadą czy nie, ale o sam fakt i wręczyłabym im zawiadomienie, dla mnie tak po prostu wypada. Na wesele bym ich nie zapraszała, skoro nie chcesz. Jak piszesz, jest daleko, ale zaprosić można, przynajmniej ja bym się ucieszyła, chociaż i tak nie pewnie nie pojechałabym, bo byłoby mi za daleko, ale liczy się gest
__________________
"...są w życiu chwile, w których trzeba podjąć ryzyko i dać się ponieść szaleństwu."
mikroREKLAMA
*** Szukasz oryginalnego prezentu na ślub, urodziny, rocznicę, komunię albo chrzciny? ***
Projektowanie i realizacja indywidualnych zamówień: prezentów rocznicowych, podziękowań dla gości, figurek na tort, kolczyków, magnesów itp.

Ta reklama pokazywana jest pod 3 247 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
21kasia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-28, 08:25   #11
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Do Kościoła jak najbardziej można zaprosić, na wesele to już kwestia indywidualna. U mnie w pracy tak właśnie było. W ciągu roku akurat kilka osób żeniło się/wychodziło za mąż i każdy dawał zaproszenie do Działu z informację, gdzie się odbędzie ceremonia ślubna. Panna/Pan Młody, który był mocno zaprzyjaźniony z jakimś pracownikiem dodatkowo zapraszał go na swoje wesele.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-04-04, 09:33   #12
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez margot1991 Pokaż wiadomość
Podłączam się pod temat. U mnie jest taka sytuacja:

Pracuję ponad 200 km od miejscowości gdzie biorę ślub. Pracuję w małej firmie (szefostwo : 2 osoby, i 2 dziewczyny - pracowniki), więc tutaj na sam ślub zapraszać to trochę głupio bo nikt nie będzie jechał ponad 200 km na sam ślub.. tak myślę. Po za tym na weselu chyba bym nie chciała firmy u siebie - chociaż lubię każdego, jest dobra atmosfera, ale wesele będzie dla mojej rodzinki i znajomych, trochę chyba skrępowana bym była .. ale może nie wypada nie zaprościć ? ? !
Właśnie dziś mam tą samą rozkminę I też 200km chodzi o współpracowników Tż i postanowilam że zaprosimy na sam ślub jednak Bo tam pracuje więcej osób, Tż zaprasza na wesele tylko kierowniczkę i koleżankę bo ma z nimi najlepszy kontakt rónież po pracy (piwko itp) i tak głupio im dać zaproszenia a do reszty powiedzieć "a was do Kościoła zapraszam":P Chociaż wiadomo że nikt na sam ślub 200km nie pojedzie no ale co zrobić...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:41   #13
clara099
Raczkowanie
 
Avatar clara099
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 331
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

ja bym nie zapraszała, wręczyłabym powiadomienie.
__________________
Moje ślubne inspiracje
clara099 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 10:56   #14
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

A gdzie pierwszy post tego wątku?
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-04, 11:03   #15
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A gdzie pierwszy post tego wątku?
W 3cim poście
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-17, 14:41   #16
Amaranto
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 55
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Powiadomić wypada. I tyle .
Amaranto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-28, 23:38   #17
Patico
Raczkowanie
 
Avatar Patico
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 32
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

odświeżam trochę wątek bo mam identyczną sytuację. Ceremonia zaślubin w rodzinnym mieście oddalona 200 km od miejscowości w której pracuje.
Nie chcę zapraszać swoich współpracowników na wesele ale sama forma "powiadomienia"czy "zaproszenia" na ślub wydaje się być mega głupia - nie uważacie? ja stawiając się na miejsce tych osób nie wydałabym kasy po to aby się na 1 godzinę przejechać pod kościół i wrócić z powrotem. Z drugiej strony nie wiem jak się zachować, gdyż wiedzą o planowanym ślubie, dacie i godzinie :/ (co prawda nic nie obiecywałam że ich zaproszę) wręcz unikam tematu jak mogę.
Teraz dylemat czy w ogóle nic nie wspominać i wziąć ślub bez "echa" czy dać zaproszenia na ślub? (tylko i wyłącznie z racji "bo tak wypada" i "żeby nie wyjść w pracy na tą złą" ?)
Patico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-29, 17:38   #18
dezire
Zakorzenienie
 
Avatar dezire
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 3 555
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez Patico Pokaż wiadomość
odświeżam trochę wątek bo mam identyczną sytuację. Ceremonia zaślubin w rodzinnym mieście oddalona 200 km od miejscowości w której pracuje.
Nie chcę zapraszać swoich współpracowników na wesele ale sama forma "powiadomienia"czy "zaproszenia" na ślub wydaje się być mega głupia - nie uważacie? ja stawiając się na miejsce tych osób nie wydałabym kasy po to aby się na 1 godzinę przejechać pod kościół i wrócić z powrotem. Z drugiej strony nie wiem jak się zachować, gdyż wiedzą o planowanym ślubie, dacie i godzinie :/ (co prawda nic nie obiecywałam że ich zaproszę) wręcz unikam tematu jak mogę.
Teraz dylemat czy w ogóle nic nie wspominać i wziąć ślub bez "echa" czy dać zaproszenia na ślub? (tylko i wyłącznie z racji "bo tak wypada" i "żeby nie wyjść w pracy na tą złą" ?)

wyslij maila, jako 'zaproszenie' na slub w kościele - kto będzie chciał to przyjedzie, kto nie to nie.

ja kiedyś pojechałam na slub koleznaki z pracy 250 km - byłam na mszy, na składaniu zyczeń, dostałam flaszeczkę, a przez resztę weekendu z mężem zrobilismy sobie w tym mieście 'małe wakacje' - po prostu wykorzystalismy to jako pretekst żeby w weekend wyjechać do innego miasta.
__________________

2004 - Boisz się, że ludzie z internetu odnajdą cię w prawdziwym życiu.

2014 - Boisz się, że ludzie z prawdziwego życia odnajdą cię w internecie.



dezire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-30, 09:59   #19
Patico
Raczkowanie
 
Avatar Patico
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 32
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

O to jest dobre rozwiązanie

Dzięki Ci dezire
Patico jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-08, 11:27   #20
edelweiss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 358
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Cytat:
Napisane przez Patico Pokaż wiadomość
odświeżam trochę wątek bo mam identyczną sytuację. Ceremonia zaślubin w rodzinnym mieście oddalona 200 km od miejscowości w której pracuje.
Nie chcę zapraszać swoich współpracowników na wesele ale sama forma "powiadomienia"czy "zaproszenia" na ślub wydaje się być mega głupia - nie uważacie? ja stawiając się na miejsce tych osób nie wydałabym kasy po to aby się na 1 godzinę przejechać pod kościół i wrócić z powrotem. Z drugiej strony nie wiem jak się zachować, gdyż wiedzą o planowanym ślubie, dacie i godzinie :/ (co prawda nic nie obiecywałam że ich zaproszę) wręcz unikam tematu jak mogę.
Teraz dylemat czy w ogóle nic nie wspominać i wziąć ślub bez "echa" czy dać zaproszenia na ślub? (tylko i wyłącznie z racji "bo tak wypada" i "żeby nie wyjść w pracy na tą złą" ?)
W mojej poprzedniej pracy Kolega zaprosił w formie "mailowej" wszystkich współpracowników właśnie na samy ślub. Odległość też była w granicy 200-300 km ale okazało się że kilka osób ma rodziny właśnie w tamtych okolic, więc jako delegacja odwiedziła go w kościele

W mojej obecnej pracy zauważyłam że są tylko zaproszenia ustne i to tylko w przypadku ślubów które odbywają się w mieście w którym pracujemy. W innym przypadku zaprasza się na całą uroczystość (łącznie z weselem).

Ale to może być kwestia wielkości firm- poprzednia była mniejsza, wszyscy się znali. Obecna to korporacja, gdzie mijasz ludzi i nie kojarzysz czasem nawet twarz
edelweiss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-10-11, 15:55   #21
kingarej
Przyczajenie
 
Avatar kingarej
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 12
Dot.: Czy zapraszać pracowników na wesele?

Moim zdaniem nie warto kierować się tym co wypada a co nie, jeżeli lubi się osoby z pracy to się zaprasza, jeżeli nie to nie ma sensu.
__________________
<ciach_reklama>
kingarej jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-10-11 16:55:30


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:10.