Bezdzietne z wyboru - część VI :) - Strona 54 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kobieta 30+

Notka

Kobieta 30+ Forum dla trzydziestolatek, czterdziestolatek i innych -latek. Tutaj możesz podzielić się swoimi problemami, poradami i doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-11-04, 11:10   #1591
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez cachotterie Pokaż wiadomość
Może naiwne pytanie, ale czy możliwe statystycznie jest że rzeczywiście jedynie 1000 przypadków z poważnymi powikłaniami się trafia w Polsce - czy trafia się wiele więcej, ale zamożne kobiety nie ryzykują i mimo teoretycznego prawa do zrobienia tego w Polsce, załatwiają sprawę inaczej?

Jak mówię, dla mnie to trochę hipotetyczne wszystko, na wkładce jestem już wiele lat, dzieci absolutnie nie planuję, więc też aż tak się nie wczytuję w procentowość ryzyka itd. - ale w tej hipotetycznej sytuacji planowanego dziecka gdzie niestety coś poszło nie tak, na pewno na to polskie prawo bym nie liczyła. Słyszałam o zbyt wielu przypadkach gdzie lekarze tak utrudnili kobiecie życie że jej "okienko" na tą możliwość przeleciało. Jakby mnie nie było stać na "w razie czego" wyjazd, to bym żyła w stresie tak czy tak, bez względu na to co to prawo mówi. No ale może komuś pomaga myśl że może się to jakoś uda załatwić...
Ciężko to zebrać w statystyki ale ja myślę że nazwisko Chazan było tak nagłośnione że spora część tak właśnie robi. No i też w drugą stronę - są kobiety które wybierają urodzenie ZD i letalnych.


A z protestami lepiej późno niż później. Nie tyle pomaga myśl co podgrzało temperaturę pod tym garnkiem w której kobiety siedziały jak żaby. Jakoś wbiło się w kulturę "radzenie sobie na boku, bycie cwanym, w ten sposób zaradnym" gdy ma się ryzykować jak teraz wyzywanie od narkomanek, prostytutek i morderczyń więc większość nie widziała sensu "wychylania się" . Dodatkowo prawa kobiet/lgbt/mniejszości są zawsze tematem zastępczym, zawsze tym nieważnym, tym co można poświęcić żeby nie skłócać ludzi dla osiągnięcia większego celu (bez późniejszego spełnienia postulatów bo ważne że pis cośtam nie osiągnął więc czego narzekasz przecież też na tym korzystasz).

A ten wyrok był czymś nowym, teoretycznie nieodwracalnym, gorszym niż ustawa po nocy do czego ludzie byli przyzwyczajeni, ludzie widzą że specjalnie uchwalony w środku pandemii żeby nie protestowali a ta mała grupka co zawsze protestuje będzie winna całemu złu, wiedzą że "większość jest za starym kompromisem" więc nie czują się że zostaną przez własne środowisko odrzuceni protestując, ludzie wiedzą jak ujowo żyje się jako niepełnosprawny i obrusza robienie z kobiet chodzących trumien żeby "uratować ZD" jak przecież od razu można było pseudoustawę dudy wprowadzić, a tak te kobiety zostały po prostu złożone w ofierze bo jest ich tylko kilka na rok. Nawet część zwolenników pis widzi że dla widzimisię celowo zmienili coś wbrew woli większości i wywołali chaos a teraz udają wielce pokrzywdzonych.

Podobny trigger jak w stanach, pandemia i kryzys sprzyja społecznym zrywom przeciwko systemowej niesprawiedliwości.

Edytowane przez Overcooked
Czas edycji: 2020-11-04 o 11:12
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 12:31   #1592
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Byłyście na protestach?
U mnie było spokojnie, jedynie pogoda nie dopisała.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 15:43   #1593
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez cachotterie Pokaż wiadomość
Nie wiem, może nie dość jasno się wyraziłam - wszystkie te (i więcej) punkty były dla mnie źródłem stwierdzenia że Polska jest krajem nie dla mnie, więc absolutnie nie kwestionuję że to co władza robi i przez co kobiety w Polsce przechodzą jest chore. Po prostu w moich oczach porządnie chore było już wiele, wiele lat i dlatego dziwi mnie że protesty budzą się doperio teraz. No ale może lepiej późno niż wcale, może to jakaś kropla która przelała kielich goryczy...

Haha, prawda. Może powinnam była powiedzieć: "dziwię się że kobiety nie protestowały wcześniej" a nie że protestują teraz. W sumie dobrze że protesty są bo sytuacja już od dawna była jak z jakiegoś kiepskiego horroru, ale jakoś cynicznie wątpię że coś zmienią na dłuższą metę.
Dopiero teraz? Przecież protesty kobiet z powodu idiotycznych przepisów aborcyjnych odbywają się regularnie. Patrz na przykład słynny czarny protest w 2016.
Podobnie jak strajki/protesty innych grup, np. nauczycieli, młodych lekarzy, osób niepełnosprawnych i ich opiekunów...
Serio, weź zrób jakiś research zanim zaczniesz się dziwić
Cytat:
Może naiwne pytanie, ale czy możliwe statystycznie jest że rzeczywiście jedynie 1000 przypadków z poważnymi powikłaniami się trafia w Polsce - czy trafia się wiele więcej, ale zamożne kobiety nie ryzykują i mimo teoretycznego prawa do zrobienia tego w Polsce, załatwiają sprawę inaczej?
Oczywiście, że trafia sie więcej.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 17:41   #1594
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Protesty dot. Aborcji nie są "teraz". Protesty dotyczące aborcji są organizowane co roku od 2016.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 18:45   #1595
AnnaVanDort
Ex Mod Zbawca Wizażowy
 
Avatar AnnaVanDort
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Pewnie w jakiejś spelunie
Wiadomości: 5 540
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez tinkerver2 Pokaż wiadomość
Protesty dot. Aborcji nie są "teraz". Protesty dotyczące aborcji są organizowane co roku od 2016.

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
Użytkowniczka Lisbeth coś do mnie pisała? Nawet lepiej, że tego nie widzę, gdyż mam ją w ignorowanych od niepamiętnych czasów.
__________________

I've been diagnosed with a type of amnesia where I deny the existence of certain 80's bands.
There is no cure.
AnnaVanDort jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 19:16   #1596
tinkerver2
Zakorzenienie
 
Avatar tinkerver2
 
Zarejestrowany: 2018-06
Wiadomości: 11 110
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Użytkowniczka Lisbeth coś do mnie pisała? Nawet lepiej, że tego nie widzę, gdyż mam ją w ignorowanych od niepamiętnych czasów.
Ja też

Wysłane z mojego moto g(8) power przy użyciu Tapatalka
tinkerver2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-04, 19:22   #1597
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez AnnaVanDort Pokaż wiadomość
Użytkowniczka Lisbeth coś do mnie pisała? Nawet lepiej, że tego nie widzę, gdyż mam ją w ignorowanych od niepamiętnych czasów.

Odnosiła sie tylko do postu zdziwieniowego kilka wpisów wyżej czemu kobiety NAGLE zaczely protestować, jak legalna aborcja przy wadach letalnych była niesamowicie utrudniana przez lekarzy za sprawą klauzuli sumienia i prostowała ten temat jak to wygląda społecznie, że nawet te tysiąc coś aborcji, co jest w sumie małą ilością, to jest tysiąc kobiet, które nie przeżyły traumy noszenia i rodzenia zdeformowanego płodu. I że protesty zaczęły się już kilka lat temu, tylko teraz wezbrały na sile. I coś o tym, że najbardziej jak zwykle uderzy to w wykluczonych, niepełnosprawnych i ubogich. (Piszę z pamięci, więc coś mogłam przekręcić.)
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-11-05, 07:22   #1598
cachotterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 47
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

.

Edytowane przez cachotterie
Czas edycji: 2023-11-28 o 10:15 Powód: zamkniecie forum
cachotterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 07:59   #1599
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez cachotterie Pokaż wiadomość
No dla mnie 2016 to wciaz bylo "dopiero". To kiedy ja sie spodziewalam protestow i kiedy ja bym byla z innymi kobietami na ulicach to w czasach kiedy ja wchodzilam w czasy nastoletnie, tzn. kiedy ustawa tzw. "kompromisowa" byla wprowadzana. Juz wtedy bylo wiadomo ze to g... nie kompromis i bylo otwarte na naduzycia (tzn. nieuzasadnione blokowanie). W ostatnich paru latach to juz takie troche... "litosci, przeciez juz praktycznie calkowity zakaz obowiazuje, czego jeszcze chcecie".
Przecież 2016 to tylko przykład jednego ze znaych protestów.
Sporo jak nie więszkosć z obecnie protestujących kobiet podczas wprowadzania "kompromisu" nie było nawet na świecie albo były za młode by wziąć udział w protestach albo zrozumieć sytuację.
Poza tym widzę, że nie zastosowałaś do rady i nie nadrobiłaś zaległości. Przecież protesty były nawet w latach 90. Osobiście pamiętam przewijanie się tego tematu (aborcja i protesty) w mediach od dzieciństwa, a jestem 30+
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-05, 09:39   #1600
cachotterie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 47
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

.

Edytowane przez cachotterie
Czas edycji: 2023-11-28 o 10:15 Powód: zamkniecie forum
cachotterie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-11-06, 06:53   #1601
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 518
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez Pani_Robot Pokaż wiadomość

Odnosiła sie tylko do postu zdziwieniowego kilka wpisów wyżej czemu kobiety NAGLE zaczely protestować, jak legalna aborcja przy wadach letalnych była niesamowicie utrudniana przez lekarzy za sprawą klauzuli sumienia i prostowała ten temat jak to wygląda społecznie, że nawet te tysiąc coś aborcji, co jest w sumie małą ilością, to jest tysiąc kobiet, które nie przeżyły traumy noszenia i rodzenia zdeformowanego płodu.
dobrze, ze tym krajem nie trzesa JW, bo wtedy lekarze zaczeliby przetaczanie krwi podciagac pod klauzule sumienia...uwazam, ze nie mozna zmusic lekarza do wykonania aborcji zdrowego zarodka/plodu na zyczenie, mozna sie z takim dobrowolnie umowic i oczywiscie zaplacic tylko z wlasnej kieszeni. Natomiast dziwie sie lekarzom, ktorzy jako osoby z tytulem naukowym (a wiec domniemam, ze za nim idzia jakas wiedza) maja jakies obiekcje w przypadku wad letalnych...widocznie tacy nie rozumieja czym naprawde jest ratowanie zycia i zdrowia, rowniez psychicznego. Poza tym nie bedzie bezdzietnosci z wyboru tak dlugo dopoki podwiazanie jajowodow na zycznie (i za wlasne pieniadze) nie bedzie w pelni zalegalizowane.

Edytowane przez 77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead
Czas edycji: 2020-11-06 o 06:56
77306feab5a5308f8ebf499db0d2cc77353731f9_614fa9f7baead jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-29, 17:26   #1602
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Witajcie Kobietki

Mam pytanko...moja koleżanka z którą się widuję raz na jakiś czas i jeszcze do niedawna(niecały rok temu od rozmowy o dzieciach) miała takie same poglądy i spostrzeżenie na macierzyństwo posiadanie dziecka czyli po prostu mówiła stanowcze NIE.
Bo nie lubi, bo woli odpoczynek, czas dla siebie- spokój, dzieciaki ganiające na dworze ją wnerwiają, bo będzie musiała zostawić salon na dłużej, zerwała ze swoim partnerem jakieś dwa lata temu bo naciskał na dziecko.
Nagle zmieniła zdanie przypuszczam, że wpłynęło na nią otoczenie, ostatnia dziewczyna z dawnej paczki urodziła pare tygodni temu.

Troszkę głupie ma wytłumaczenie co zrobi z dzieckiem-poopiekuje się miesiąc a później wróci do pracy i dzieciak będzie albo u mamy albo u teściowej, a wiemy jakie są realia. Mówiła, że najgorzej z wychowaniem dziecka to tak do 3 lat a później to z górki. Nie wiem co ona myśli, że problem dziecka to tylko sranie w pieluchę i pierwsze kroki?
Gadała coś mi o tym, że to ostatni dzwonek żebym też się zastanowiła nad tym bo może być za późno za chwilę(w zeszłym roku 30-stka skończona).

Czy spotkałyście się z takim przypadkiem w swoim gronie? Co z tego wyszło? Czy naprawdę otoczenie może aż tak wpłynąć na kobietę która jeszcze rok temu mówiła stanowcze nie posiadaniu dziecka...
Ja mogę tylko przypuszczać jak to się skończy w jej przypadku taki przymus ze strony tych dzietnych, będzie po prostu żałować tej decyzji.

Tak wiem, najlepiej porozmawiać dowiedzieć się jak najwięcej, planuję w najbliższym czasie to zrobić bo zaskoczyła mnie bardzo, jej myślenie, iracjonalne podejście według mnie bo nie sztuka machnąć dziecko i podrzucać do rodziny żeby wychowywało.

Nie będę jej odwodzić od tego pomysłu tylko użyje tych samych argumentów co przedstawiała jeszcze nie tak dawno temu, no i dodam kilka słów od siebie.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:34   #1603
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

O zapomniałam o tym wątku, fajnie ze ktoś odkopał

Jasne, że otoczenie może mieć wpływ na zmianę zdania. Wiek też.

U mnie też na pewno zmiana partnera.
Byłam w 100% na nie przez jakieś 32 lata swojego życia, a od około roku jestem na "może jednak kiedyś tak". Różnie to bywa
Ciekawe czy ktoś jeszcze z tego wątku zmienił front z nigdy na może

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 17:54   #1604
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

O jednak ktoś jest a już myślałam, że pouciekały wszystkie na strajki
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 18:31   #1605
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Z takich zmieniających zdanie mam już dwie koleżanki. Naprawdę były za "dzieciak niepotrzebny, kula u nogi, na co to komu, nigdy w życiu". A teraz już chowają własne bomble.
Przedziwne, ja tego do tej pory nie ogarniam. Ale nie ma co przeprowadzać jakichś rozmów czy nawróceń, to ich decyzja przecież.

U mnie nadal nic się nie zmieniło w tym względzie. Prócz tego, że życzenia od mamy dostaje w stylu "żebyś w końcu zdecydowała się na dziecko, już czas" (bo po ślubie). Odpowiadam uśmiechem i tyle.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 18:42   #1606
ateris
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2017-01
Wiadomości: 5 897
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ja na pewno nie zdecyduję się w ciągu najbliższych 2 lat, bo za 2 lata wybory i może coś się zmieni w tym kraju. To tak pół żartem, pół serio. Ale ogólnie lżej mi się żyje z myślą, że ciąża nie jest już dla mnie życiową tragedią. Jakby była to ok, jak nie to też super. I jedno i drugie życie wydaje mi się już spoko. Ale to tak tylko się chciałam podzielić swoimi przemyśleniami. Sama siebie bym o to nigdy nie podejrzewała, bo dzieci to była i w sumie jest dla mnie totalna abstrakcja. No cóż, może miłość, może biologia. Może ciekawość jaka byłaby ta istota z połączenia naszych genów.

Ale życzę wam, aby nikt nie wtrącał się w wasze życie i prawo wyboru.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
ateris jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 19:28   #1607
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Faktycznie nie brzmi to jak coś, co by dziewczyna przemyślała. Czy teściowa i ewentualni dziadkowie wiedzą, że mają zostać darmowymi niańkami na cały etat? I że dla dziecka to będzie odczuwalne porzucenie?

W obecnych czasach cieplej myślę o zabezpieczeniu się w postaci sterylizacji niż zmianie frontu na bombelka. A nuż zaraz zakażą nam brania ważnych leków, jeśli zaliczymy chronioną prawem, błogosławiona wpadkę
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 20:38   #1608
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Pani_Robot no jeszcze do nie dawna wspominała, że jej mama nie ma już siły na niańczenie dzieci i nie będzie tego robić bo ciągle siostra podrzucała i ciągle trzeba było pilnować, a gdzie tu takie małe dziecko i rosnące bardzo szybko, gdzie mama i teściowa nie stają się młodsze i pełne wigoru i zdrowia a coraz to bardziej schorowane itd. wymagające same opieki zapewne w najbliższych 10latach...mama prawie 70lat a teściowa po 60.

Ja jestem bardzo zaskoczona takim myśleniem bo jest ostatnią osobą o którą bym podejrzewała taki obrót o 180stopni. Głośno wyrażała poglądy o dzieciach i ciągle podkreśla, że denerwują ją hałasy dzieciaków latających, mieszkamy w miejscu starych zabudowań gdzie wkoło pełno jest dzieciaków gdzie wiosną latem nie da się wysiedzieć na ogrodzie.
Tym bardziej dziwi mnie fakt jej pragnienia ucieczki do cichego miejsca żeby typowo uciec od tego darcia się.

Aha i liczy na to, że dziecko urodzi się po prostu spokojne nie zwariowane/drące się i wymagające.
Nie będę ukrywać, że chciałabym mieć pewność, że wie co robi świadomie, stąd chęć rozmowy z nią bo wychowywałam się z nią próbuje zrozumieć ale nie potrafię właśnie zrozumieć jak aż tak może wpłynąć nagle na taką zmiane w życiu ktoś lub coś
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-29, 20:49   #1609
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Noo, każda sobie może chcieć spokojnego dziecka, a jedna na 10 pewnie takie faktycznie będzie mieć A drze sie kazde, bo to jego jedyna forma sygnalizowania potrzeb. Jakby się nie darło, to by matka nie wiedziała, że głodne, czy ma mokro. Ewolucyjnie jakby się nie darło, to by zwyczajnie nie przeżyło. Przecież ono pierwsze miesiące to jest prawie ślepe.
Teraz powoli obalany jest mit jakoby babcie to były automatyczne, darmowe niańki, które żyją tylko po to, by poświęcać się wnukom. Same mogą być zmęczone lub po prostu nie mieć ochoty, albo na emeryturze oddawać się swoim hobby i mają do tego prawo. Popilnować raz w tygodniu kilka godzin pewnie z przyjemnością, ale nie na etat, czy dwa.
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55


Edytowane przez Pani_Robot
Czas edycji: 2021-03-29 o 20:51
Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-03-29, 21:16   #1610
Shar14
Zadomowienie
 
Avatar Shar14
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Wiadomości: 1 567
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Koleżanka ma bardzo bajkowy obraz macierzyństwa i dla mnie jest egoistką. Wszyscy się będą zajmować jej dzieckiem tylko nie ona. Właśnie, ciekawe czy same zaintersowane osoby o tym wiedzą.

Wysłane z mojego motorola one vision przy użyciu Tapatalka
__________________
Niemożliwe jest tylko to, co sami takim uczynimy...
Shar14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 06:55   #1611
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Nie mam pojęcia czy wiedzą, może mówiła o tym ale wiadomo jak wygląda rzeczywistość, że nikt się nie zgodzi aby odrazu miesiąc po urodzeniu wróciła do pracy i żeby przez te 8h ktoś wychowywał jej dziecko. Zresztą gdzie znajdzie czas na odpoczynek i spokojny sen przed następnym dniem pracy.

Zbyt krótko z nią rozmawiałam ale wyczułam, że mówiąc to do mnie jest jakby ''przyduszana'' przez otoczenie takie wiecie ostatni czas aby urodzić zdrowe dziecko. Choć tej pewności i tak do końca mieć nie może bo różnie to bywa Jak i również urodzenie jednego dziecka nie bliźniaków
Jest osobą która w stadzie owieczek pójdzie za tym baranem i zleci ze skarpy

Nie wiem dla mnie to byłby taki przeskok z życiem...nawet jak próbuje intensywnie wynaleźć plusy mycia matką no to za cholerę nic mi do głowy nie przychodzi prócz tego, że dziecko byłoby z Naszej pary zaj**iste i nic po za tym, wołami by mnie nie namówili a gadanie zegar cyka, ostatni dzwonek to już mnie śmieszy a niech cyka ja się czuję na 20-tke

Szkoda mi troche tych kobiet co zostały przymuszone przez otoczenie mimo, że nie były gotowe i są nieszczęśliwe.
Mnie uszczęśliwia pomaganie innym, słabszym, bezbronnym, czuje w środku wtedy takie spełnienie spokój wewnętrzny...a co tu by pisać, każdy jak widać ma inny plan nie zawsze wybrany przez siebie.

Taka kolej rzeczy w większości przypadków...partner-ślub-dziecko
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 07:09   #1612
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Aniołek, ale tak piszesz o tej koleżance, jakby już w tą ciążę miała jutro zajść. O ona tak nie gada, żeby pogadać, a nawet nie myśli o próbie poczęcia dziecka?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 07:51   #1613
niusaczek
Raczkowanie
 
Avatar niusaczek
 
Zarejestrowany: 2020-12
Wiadomości: 176
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ale co mozna więcej zrobić niż to co obecnie robisz? Przecież próbowałaś z tego co rozumiem z nią gadać na ten temat, że nie ma presji itp., ale z drugiej strony to nadal jej wybór. Raczej jest świadoma na co się pisze rodząc dziecko. Poza tym faktycznie - od gadania do robienia jeszcze kawałek drogi.
niusaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:24   #1614
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

No tak pisze bo mnie bardzo zaskoczyła aż taką zmianą na inny tor tym bardziej, że nie mówiła z przekonaniem i taką pewnością, że już czuje, że to ten czas Widziałam się z nią jakieś pół roku temu, przez pandmie kontakt ograniczony
Wiecie jak zna się kogoś prawie całe życie i wie jakie ten ktoś ma podejście to ciężko w głowie się układa wszystkie wątki...chciałam głównie Was podpytać czy znacie z autopsji przypadki kobiet które po tak nagłej zmianie były szczęśliwe

Hehe ja nie wiem czy od gadania można odrazu przejść do czynów i nie majstrować dzieciaka.

W sumie to jeszcze nic nie zrobiłam, bo nawet porządnie nie pogadałyśmy na ten temat. Nie będę nakłaniać ani w tą ani w tą stronę bo wiadomo, że to ona zostanie jak ja to mówię z problemem. Jedyne co bym chciała to wiedzieć, usłyszeć od niej, że wie na co się pisze. Nie będzie tak jak sobie w głowie myśli.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:29   #1615
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Powiedz jej, żeby się dokształciła w temacie tych dzieci. Choćby to, że nie może wrócić do pracy po miesiącu, bo jest obowiązkowe 14 tygodni macierzyńskiego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________


Edytowane przez squirrelqa
Czas edycji: 2021-03-30 o 08:37
squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:33   #1616
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Powiedz jej, żeby się odkształciła w temacie tych dzieci. Choćby to, że nie może wrócić do pracy po miesiącu, bo jest obowiązkowe 14 tygodni macierzyńskiego.
Jest jeśli pracuje na UoP, a nigdzie nie jest powiedziane, że ona tak pracuje.
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:37   #1617
squirrelqa
Zakorzenienie
 
Avatar squirrelqa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W podróży
Wiadomości: 6 906
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

[1=18d73f41c1c01aef8fdf04b 5e3282c14752c25f5_62181c6 d1d29a;88611277]Jest jeśli pracuje na UoP, a nigdzie nie jest powiedziane, że ona tak pracuje.[/QUOTE]Tak, masz rację nie dopisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

squirrelqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 08:53   #1618
aniolek199007
Zadomowienie
 
Avatar aniolek199007
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: okolice Poznania
Wiadomości: 1 427
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez squirrelqa Pokaż wiadomość
Tak, masz rację nie dopisałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ma swój salon/firmę. Jak nie będzie jej pół roku czy rok to potraci swoje klientki bo znajdą inną.
__________________


20.11.2013
Juz sa!
260cc CPG 322 anatomy mentor
Doktor M.K Poznań
aniolek199007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 09:03   #1619
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia czy wiedzą, może mówiła o tym ale wiadomo jak wygląda rzeczywistość, że nikt się nie zgodzi aby odrazu miesiąc po urodzeniu wróciła do pracy i żeby przez te 8h ktoś wychowywał jej dziecko. (...)
Cytat:
Napisane przez aniolek199007 Pokaż wiadomość
Ma swój salon/firmę. Jak nie będzie jej pół roku czy rok to potraci swoje klientki bo znajdą inną.
To dlaczego w takim razie piszesz, że "nik się nie zgodzi"? Kto miałby się zgadzać?
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-03-30, 09:27   #1620
gothka152
Zakorzenienie
 
Avatar gothka152
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Dolina Dzikiej Róży
Wiadomości: 19 132
GG do gothka152
Dot.: Bezdzietne z wyboru - część VI :)

Ja w sierpniu skończę 32 lata i będę obchodzić 1. rocznicę ślubu. Nic mi się pod względem niechęci do bycia matką nie zmieniło: ani po przekroczeniu ,,magicznej" 30-stki, ani po wyjściu za mąż.

Niedawno siostra mojego męża urodziła swoje 3-cie dziecko. Druga siostra rodzi swoje pierwsze za jakiś miesiąc.
Zostaliśmy jedyną, bezdzietną parą w rodzinie męża i teść pewnie zacznie za jakiś czas dogadywanki, że chciałby w końcu wnuki od swojego najstarszego syna Tym bardziej, że jesteśmy w trakcie budowy domu- więc trzeba będzie zapełnić te mury dziecięcym śmiechem i gwarem

No nie. Lubię swoje życie we dwójkę z mężem: z kotem i książkami
__________________
17. 09. 2016 r.
Mieszkamy razem
07. 08. 2018 r.
08. 08. 2020 r.
Tekla


15/2023
gothka152 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kobieta 30+


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-08-02 17:12:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:36.