Jak obniżyć koszty wesela?? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-10-15, 12:50   #31
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2002-03
Wiadomości: 7 624
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez izabela82 Pokaż wiadomość
Tylko na czarnym to ladnie widac,na srebrnym mam wrazenie wszystko zginie
Na srebrnym ładnie wygląda różowy, choc ja ten kolor nie bardzo lubię ... ale moze zalezy w jakiej kombinacji. Może kremowy, lekko żółtawy też byłby ok. Przejrzyj watek z samochodami i zobacz co wygląda dobrze w na srebrnym samochodzie.
Nie rezygnowałabym zupełnie z dekoracji samochodu, będzie wyglądał jak przypadkowy a nie specjalnie dla was. Może chociaz mala wiązanka na przedzie z kwiatów z ogrodka. Albo 3 przyklejone gerbery, amarylisy.
1d36bece409c03b7a5895977e3eaa07c69f6d3f6_64237171b1711 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 14:39   #32
graffka
Zadomowienie
 
Avatar graffka
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Germany
Wiadomości: 1 732
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Dorzucę coś od siebie:
Ślub dopiero w sierpniu,ale już czas planować:
1.Wesele- sala na działkach
2.Sukienka-kupię/wypożyczę do 1500 zł
3.Zaproszenia-ręcznie robione
4.Muzyka-znajomy będzie puszczał z płyt
5.Samochód-taty, kwiatki ze ślubu brata
6.Przystrojenie sali-własne
7.Jedzenie-znajoma kucharka,rzeczy kupimy w makro lub gdzie indziej
8.Zdjęcia-rodzinne aparaty
to narazie tyle bo więcej jeszcze nie mam zaplanowane
graffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 16:37   #33
sanetka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 6 373
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

-brak kamerzysty, moze ktos w rodzinie ma kamere i najwazniejsze czyli przysiege nakreci
- samochod z rodziny (moze opel, moze punto-zobaczymy)
-zawieszki na wodke, moze zaproszenia i bukiety zrobi kolezanka- tak w prezencie slubnym
-nie restauracja a wlasne kucharki-zawsze taniej od talerzyka, a robia tez tort i ciasta (tym bardziej ze i kucharzy w rodzinie mamy)
- suknia nie musi byc jakas super markowa z salonu za pare tysiecy, uszyje albo kupie taniej
-wlasne przystrojenie sali

tyle mi przyszlo do glowy
__________________

sanetka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 19:53   #34
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

A mi teraz wpadł do głowy pomysł jak można zaoszczędzić na obrączkach. Można pójść do złotnika, który przedstawi kilka katalogów różnych firm np. Aparta i zrobić obrączki z własnego złota. Płaci się za robociznę
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-02, 21:34   #35
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez m.a.r.t.a Pokaż wiadomość
A mi teraz wpadł do głowy pomysł jak można zaoszczędzić na obrączkach. Można pójść do złotnika, który przedstawi kilka katalogów różnych firm np. Aparta i zrobić obrączki z własnego złota. Płaci się za robociznę
Dokładnie My tak zrobiliśmy i zaoszczędziliśmy sporo pieniędzy. Złoto dostaliśmy od teściowej, wybraliśmy wzór, a koszt zrobienia obrączek i grawerki wyszedł 100 zł już za parę, więc pareset złotych zostało na inne weselno-ślubne wydatki.
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-03, 10:36   #36
ignorantia
Przyczajenie
 
Avatar ignorantia
 
Zarejestrowany: 2004-02
Lokalizacja: Górny Śląsk
Wiadomości: 14
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

1. Nie chcemy wesela, ale krótsze od niego przyjęcie - bankiet ze szwedzkim stołem. Wynajęta sala + catering.
2. Zaproszenia zrobi mi koleżanka - plastyczka, chyba jej trochę pomogę, bo sporo tego będzie.
3. Zdjęcia - udało się nam trafić na znajomego, który buduje portfolio i za darmo albo za symboliczną kwotę zrobi nam jakieś oryginalne plenery. Już się nie mogę doczekać
4. Obrączki - mam kilka paskudnych pierścionków do przetopienia, jubiler, do którego dzwoniłam, powiedział, że jeśli mam własne złoto obrączki będą nas kosztowały od 120 za parę.
5. Sukienkę chyba dam do uszycia. Prostą acz gustowną Do 600 zł.
6. Podczas bankietu na skrzypcach zagrają koleżanka z mężem. Myślę, że nie będzie nas to drogo kosztowało.
7. Makijaż zrobię sama. Na razie kompletuję za pomocą allegro porządne markowe kosmetyki - trafiają się okazje...
8. Samochód mnie nie obchodzi, mogę jechać czymkolwiek. Właściwie planuję przejście kawałka - przez park do kościoła - na piechotę. I aż żałuję, że nie będziemy dojeżdżać do kościoła tramwajem - to byłoby przeżycie!
9. Bukiet chyba zrobię sama albo z pomocą koleżanki.
10 . Zamiast kwiatów chciałabym od gości dostać np. butelkę dobrego wina.
11. Nie chcemy wódki podczas przyjęcia, tylko szampan, wino i ewentualnie piwo.
12. Ja i mój narzeczony śpiewamy w chórze. Jest taki zwyczaj, że podczas ślubów koledzy z chóru śpiewają podczas mszy. Mamy nadzieję, ze nas nie zawiodą i przyjdą pośpiewać
ignorantia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-06, 16:08   #37
iwa.4
Raczkowanie
 
Avatar iwa.4
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 95
GG do iwa.4
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Szukać jak najniższych cen, choć nie wiem czy to jest dobry pomysł
iwa.4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-01-07, 15:36   #38
Taverney
Zakorzenienie
 
Avatar Taverney
 
Zarejestrowany: 2004-08
Wiadomości: 6 678
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez iwa.4 Pokaż wiadomość
Szukać jak najniższych cen, choć nie wiem czy to jest dobry pomysł
a pewnie że dobry i jak najbardziej do zrealizowania, bo rozpiętość ślubnych cen jest spora
Taverney jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 17:28   #39
eklerka
Zakorzenienie
 
Avatar eklerka
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 149
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
1. Nie chcemy wesela, ale krótsze od niego przyjęcie - bankiet ze szwedzkim stołem. Wynajęta sala + catering.
Jeśli chodzi Ci yylko o pieniądze, to ceny za całą noc są porównywalne do tych za "kawałek" nocy.
Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
2. Zaproszenia zrobi mi koleżanka - plastyczka, chyba jej trochę pomogę, bo sporo tego będzie.
Materiały mogą kosztować sporo więcej niż zaproszenia ze sklepów, bo kupujesz np. kilkadziesiąt, a nie kilka tysięcy arkuszy papieru. Kilka metrów, a nie kolometr tasiemki itp.
Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
3. Zdjęcia - udało się nam trafić na znajomego, który buduje portfolio i za darmo albo za symboliczną kwotę zrobi nam jakieś oryginalne plenery. Już się nie mogę doczekać
4. Obrączki - mam kilka paskudnych pierścionków do przetopienia, jubiler, do którego dzwoniłam, powiedział, że jeśli mam własne złoto obrączki będą nas kosztowały od 120 za parę.
5. Sukienkę chyba dam do uszycia. Prostą acz gustowną Do 600 zł.
Ponad połowa z tego to będzie koszt materiału. Nie wiem, czy ktos sie podejmie szycia.
Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
6. Podczas bankietu na skrzypcach zagrają koleżanka z mężem. Myślę, że nie będzie nas to drogo kosztowało.
7. Makijaż zrobię sama. Na razie kompletuję za pomocą allegro porządne markowe kosmetyki - trafiają się okazje...
Radziłabym poprosić zdolniejsz koleżankę choćby po to, aby wygladać równie ładnie, ale inaczej
Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
8. Samochód mnie nie obchodzi, mogę jechać czymkolwiek. Właściwie planuję przejście kawałka - przez park do kościoła - na piechotę. I aż żałuję, że nie będziemy dojeżdżać do kościoła tramwajem - to byłoby przeżycie!
9. Bukiet chyba zrobię sama albo z pomocą koleżanki.
To akurat wydaje się fajnym pomysłem, łatwym do wykonania.
Cytat:
Napisane przez ignorantia Pokaż wiadomość
10 . Zamiast kwiatów chciałabym od gości dostać np. butelkę dobrego wina.
11. Nie chcemy wódki podczas przyjęcia, tylko szampan, wino i ewentualnie piwo.
12. Ja i mój narzeczony śpiewamy w chórze. Jest taki zwyczaj, że podczas ślubów koledzy z chóru śpiewają podczas mszy. Mamy nadzieję, ze nas nie zawiodą i przyjdą pośpiewać
__________________

eklerka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 17:40   #40
m.a.r.t.a
Zakorzenienie
 
Avatar m.a.r.t.a
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 13 215
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Radziłabym poprosić zdolniejsz koleżankę choćby po to, aby wygladać równie ładnie, ale inaczej
Czyli zakładasz, że ignorantia nie potrafi się sama pomalować inaczej niż na co dzień?

Ja też na swój ślub wykonam samodzielny makijaż, już mam wszystko skompletowane, przećwiczone i nie oddałabym siebie w niczyje ręce. Już się przekonałam, że to co podobało się osobie malującej nie pod pasowało mojemu gustowi.
__________________
Zmieniaj swoje życie
m.a.r.t.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-07, 18:55   #41
rav12345
Wtajemniczenie
 
Avatar rav12345
 
Zarejestrowany: 2006-11
Wiadomości: 2 609
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi Ci yylko o pieniądze, to ceny za całą noc są porównywalne do tych za "kawałek" nocy.
Hmmm... ja za uroczystą kolację płaciłam 65zł za osobę (ślub cywilny).
Za całonocne przyjęcie 135zł. Nie wiem jak ty, ale ja widze sporą różnicę.

Cytat:
Napisane przez eklerka Pokaż wiadomość
Materiały mogą kosztować sporo więcej niż zaproszenia ze sklepów, bo kupujesz np. kilkadziesiąt, a nie kilka tysięcy arkuszy papieru. Kilka metrów, a nie kolometr tasiemki itp.
To prawda, ale jest allegro, są hurtownie. A ja na ozdoby weselne wykorzystałam 3 szpulki tasiemek (3zł za sztukę), więc to nie tak, że kilka metrów wszystkim wystarczy.


Najlepszy sposób na obniżenie kosztów wesela to porównywać ceny tych samych/podobnych rzeczy w różnych miejscach. I nie dać się zwariować .
__________________
The greatest pleasure in life is doing what people say you cannot do. [Walter Bagehot]
rav12345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-01-11, 08:46   #42
21pyza
Zadomowienie
 
Avatar 21pyza
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 1 104
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Na ślubie i na weselu można zaoszczędzić ale to wcale nie jest takie proste. Jeśli chcecie zatrudniać kucharkę to tylko w dwóch sytuacjach to sie wam opłaca albo macie kogoś znajomego, pewnego (żeby nie biegać przez całą noc do kuchni i dowiadywać sie czemu to czy tamto jest już zimne) albo urządzacie wielkie wesele wtedy sie opłaca Wiem z autopsji ze w innym wypadku nie- u moich znajomych była kucharka i od czwartku na zmianę ktoś musiał być w kuchni żeby dopilnować żeby wszystko było tych produktów które kupili i żeby nikt sie nie opieprzał tylko rzetelnie pracował.
Jeśli chodzi o sukienkę to w okolicach sierpnia salony sukien ślubnych wysprzedają modele z bieżącego roku (te które są w salonie) żeby zrobić miejsce na nowe Suknie są wtedy przeceniane o 1000 zł albo i jeszcze lepiej W salonie zrobią przymiarki poprawia je i oddadzą do czyszczenia Suknia jest przecież zupełnie nowa-najwyżej ja ktoś przymierzył a nie wytańcował sie w niej przez całą noc.
Jeśli chodzi o zaproszenia to można kupić w drukarni gotowe a tylko wydrukować samemu jeśli macie dobrą drukarkę i kolorowy tusz to na każdym zaproszeniu jesteście w stanie zaoszczędzić 1,5 zł.
Nas do ślubu zawiózł wujek mojego męża- samochód był ubrany w kwiaciarni gdzie zamawiałam bukiety (trochę trzeba sie ochodzić żeby znaleźć taką kwiaciarnie w której z okazji twojego ślubu nie chcą cię oskubać do zera) ale u mnie kiedy zamawiałam 2 bukiety dla siebie i 2 bukiety dla mam koszt ubrania samochodu i butonierki dla męża i świadka to były naprawdę grosze Za przystrojenie sali i kościoła w ogóle nie płaciliśmy bo w kościele ksiądz powiedział ze na śluby i tak w piątek kościół jest ubierany i on nie chce od nas żadnych pieniędzy a sala jest ubrana odgórnie
Ale na tym na czym naprawdę nie warto oszczedzac to dobry fotograf i dobry kamerzysta Dzisiaj wydaje wam sie ze nie lubicie oglądać siebie na filmie JA tez tak myślałam BZDURA To jest wydarzenie jedno w życiu Ja mój film z wesela mogłabym oglądać na okrągło Przysięga w kościele Modlitwa przy Maryji życzenia z najbliższymi Łzy radości mojego teścia To jest unikatowe Dobry kamerzysta uchwyci to i będziecie mieć pamiątkę do końca życia A zdjęcia od znajomych też są fajne Ale dobry fotograf potrafi tak uchwycić kard ze ze zwykłego pleneru nagle wychodzi bajka A do znajomych 80% zdjęć jest ruszonych i kiedy trzeba wybrać te którymi chcielibyście sie pochwalić to naprawdę często nie ma czym
Pozdrawiam wszystkie panny młode życzę wam wiele szczęścia i pamiętajcie nie bierzcie sobie za wiele do przygotowania w imię oszczędności żebyście nie były zbyt zmęczone w dniu wesela To wasz dzień i waszego przyszłego męża oboje macie być piękni i zadowoleni To przecież wasz dzień
21pyza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-17, 15:48   #43
Scio
Zakorzenienie
 
Avatar Scio
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Świętokrzyskie Góry ;)
Wiadomości: 12 985
GG do Scio
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja też myślę o obniżeniu kosztów. Mieszkam w małym miasteczku, więc nie ma jakiś dużych kosztów za wynajęcie sali , własna kucharka (polecona i sprawdzona), dokaracja sali - moja koleżanka się tym zajmuje, więc liczę na jej pomoc. Zaproszenia - ostatnio widziałam zaproszenie całe ręcznie wypisane bardzo elegancko to wyglądało (pismo kaligraficzne). Zdjęcia znajomi. Ale kamerzystę to chyba bym sobie wynajęła. No i marzy mi się skrzypaczka. Sukienka, marzy mi się prosta, bez dodatków w stylu księżnej Mette Marit. Jak takiej nie znajdę to moze ciocia uszyje.
__________________
Pozdrawiam Paulina

W Gagatkowym świecie Mamo, połamigłówkujemy? - Logico primo
Agatka jest już z nami
Scio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-01-23, 15:20   #44
soffera
Zadomowienie
 
Avatar soffera
 
Zarejestrowany: 2004-09
Wiadomości: 1 597
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Wesele na niecałe 60 osob, chcieliśmy się zamknąć w 20 000 zl ale już wiemy, że nie da rady... Na niektórych rzeczach nie oszczędzamy a na niektórych szukamy tańszych rozwiazań np. zamiast kupować 30 zaproszeń po 5 zł, znaleźliśmy tańsze, ale także recznie robione. Wychodzi nas to 140 zł, ale z winietkami, zawieszkami na alkohol i kartkami na kołacz weselny. Postanowiliśmy też nie wynajmować auta do ślubu etc.
soffera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-05, 22:54   #45
aggie23
Rozeznanie
 
Avatar aggie23
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 674
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

ja juz mam maly plan obnizenia kosztow na naszym weselu:
1) suknie mam zamowiona w wypozyczalni - 400zl (maly salonik w krakowie, suknia nowa, skromna, ale boska taka jak chcialam)
2) samochod - pozyczamy nowego passata od kolegi
3) zdjecia w kosciele robi nam moj brat wlasna lustrzanka (i tak ma bzika na punkcie fotografii)
4) zaproszenia chcialam sama zrobic ale na allegro sa po 99gr za sztuke wiec mysle ze nie da sie zrobic taniej.
5)orkiestra - fajna ale tania - 1800zl
6) lokal mam zamowiony po 130zl od osoby (juz sprawdzony bo bylam tam na weselu), w tym 6 dan goracych, mnostwo jedzenia, tort, chlebek na powitanie i szampan gratis
__________________
start: 15.03.2016 - 85,8
jest:79,9
cel 1: 79 - osiągnięty
cel 2: 72
cel 3: 67
aggie23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-08, 15:52   #46
tancerka212
Zakorzenienie
 
Avatar tancerka212
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: ;)
Wiadomości: 9 303
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

dziewczynki ja też jestem za zaoszczędzeniem paru groszy na zbędnych wydatkach, ale jedno wiem, że warto się poświęcić i czasem wybrać lepszy zespól.. ostatnio oglądałam kasetę i zespół tak rzępolił, że się tego słuchać nie dało.. jakaś ambitna śpiewaczka tak chciała uświetnić fajne piosenki swoim wykonaniem, że aż uszy bolały.. zamiast fajnych melodyjnych piosenek zaczęli "tworzyć" i goście nawet nie wiedzieli jak się ruszać do tak dziwnej muzyki.. ale to tylko taka przestroga żeby inni sie mogli nauczyć na cudzych błędach ja kiedys myslalam ze każda orkiestra na wesele jest dobra ale teraz po wielu weselach różnice są ogromne
__________________
21.08.2010 ślub
02.10.2013 Dzidzia
26.07.2016 Dzidziol
tancerka212 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-05-13, 14:12   #47
dwakolory
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Szczecin... prawie
Wiadomości: 130
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Witam wszystkie panny młode.
Ja biorę ślub 2 sierpnia i muszę dość mocno zaoszczędzić na weselu ponieważ jesteśmy w trakcie budowy domu.
Mój pomysł jest taki:
-suknię wypożyczam- 800 zł, a jest przepiękna. Jak będę na przymiarce to zrobię zdjęcia i umieszczę.
-obrączki zamówiliśmy z małym salonie i wyszły nas 800 zł (w np. Apart takie same kosztowały 2000 zł)
-zaproszenia kupiłam na Allegro- 1 zł za sztukę
-zawiszki na wódkę zrobię sama- kawałek wstążeczki i jakaś różyczka czy kokardka
-ciasta pieką nam nasze ciocie
-salę wynajeliśmy za 120 zł za dobę
-salę dokorujemy sami ze znajomymi
-dekorację kościoła wypożyczamy z kwaciarni
-kucharka (polecona)- 800 zł
-pomoc dla kucharki to znajome mojej mamy i zrobią to gratis
-samochodu nie potrzebujemy, bo od mojego domu do kościoła mamy 5 metrów, a od kościoła do sali gdzie będzie wesele- 10 metrów
-organista do kościoła (polecony znajomy)- 100 zł
-orkiestra (znajoma)- 1250 zł
-garnitur dla mojego TŻ kupujemy w normalnym sklepie - 300 zł.
To narazie tyle.
dwakolory jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-17, 21:38   #48
Olcer
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Aggie, mogłabyś zdradzić, gdzie robisz swoje wesele Ja też jestem z Krakowa i szukam fajnej sali na swój ślub. Te, które do tej pory oglądałam są nieciekawe albo mają ceny, które mnie powalają. Mogłabyś także podać namiary na ten salonik z sukniami ślubnymi, będę Ci bardzi, bardzo wdzięczna!!!
Olcer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-18, 20:45   #49
martyna_martyna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: rozowa kraina;)
Wiadomości: 728
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

rezygnujemy z kamerzysty na rzecz filmowania wlasna kamera przez kogos z rodziny, zrezygnowalismy z kamizelki dla TZ wartej okolo 300 zl ze wzgledu takiego iz TZ nie pasuje kamizelka jedziemy wlasnym samochodem nie zamawialismy etykietek na wodke ,a kupilismy wstazeczke w pasmanterii,
a i mamy dj zamiast orkiestry to dla nas tez duza oszcdnosc okolo 2000 zl w sumie wesele i slub wraz ze strojami na 65 osob wyniesie na okolo 18 tysiecy zlotych wesele organizuja nam rodzice
__________________
WIARA, NADZIEJA, MILOSC...
martyna_martyna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-08-21, 15:44   #50
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Koszty mojego wesela ogranczam następująco:
-zamiast 250 gosci bedziemy mieć 50 i to tylko tych najblizszych (bo po co nam na weselu ciotki, z którymi nie utrzymujemy kontaktu, wystarcza nam rodzice, dziadkowie, chrzestni, rodzenstwo i przyjaciele)
-zaproszenia sama bede robic (mam jeszcze na to czas)
-bukiet zrobi mi przyjaciołka, która pracuje w kwiaciarni (kwiaty z giełdy)
-tort weselny i wszystkie ciastka i ciasta upiecze mi mama, bo jest cukiernikiem
-tata bedzie mi robił zdjecia, bo fotografia jest jego pasja (filmu z slubu i wesela nie chcemy)
-grac nam bedzie chłopak mojej siostry, bo mi sie podoba jak gra
-do koscioła podwiezie nas kolega
-suknie uszyje u krawcowej dlatego, ze jestem bardzo niska i szczupła, w salonach nic na mnie nie ma
-wódke kupimy w hurtowni u znajomego
-paznokcie i makijaz zrobi mi siostra bo jest kosmetyczka
-bizuterie bede miala od drugiej siostry, bo zajmuje sie wyrobem biżuterii
- fryzure uczesze mi dobra kolezanka wiec taniej
To chyba tyle co mi przyszło do głowy
czasami dobrze miec dużo rodzenstwa w kazdym fachu
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 15:53   #51
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Nasze wesele bedzie na 120 osob i koszty sa hmmm straszne.

Jednak też troszke zaoszczedze na:

Kamerzyscie - nie wynajmujemy nikogo bo kuzyn bedzie nagrywał na zwykłej kamerze ( stwierdziłam ze film i tak sie ogladnie gora dwa razy a potem lezy przez lata )

fryzure bedzie mi robić siostra fryzjerka za friko

paznokcie dobra kolezanka za friko

samochod bedzie nasz lub pozyczymy od kolegi ( tez za darmo)

zaproszenia bede robic sama

wódka bedzie kupowana z hurtowni gdzie teść ma znajomości wiec bedzie tańsza

to tyle

reszte juz trzeba płacic .


Jak narazie moje koszty to

Wpłata zaliczki dj 400 zł pozostało 1100zł
wpłata zaliczki fotografowi 200 zł pozostało 2300zł
wpłata za sale 5000tys a zostało jeszcze chyba z 15000

o innych wpłatach nie mysle bo mnie to przeraża

Edytowane przez Sysunia_d
Czas edycji: 2008-08-21 o 16:22
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:01   #52
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Sysunia_d tak sako jak ja jesteś z UK
napisz mi czy tobie też tak cięzko wszystko organizować bo mi okropnie dlatego że tylko przez telefon no bo nie mam jak latać do Polski co chwile
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 16:27   #53
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez kruszynka1985 Pokaż wiadomość
Sysunia_d tak sako jak ja jesteś z UK
napisz mi czy tobie też tak cięzko wszystko organizować bo mi okropnie dlatego że tylko przez telefon no bo nie mam jak latać do Polski co chwile

Kruszynka bardzo ciężko - ale narazie jestem szczęśliwa bo byłam teraz 2 tyg w Pl i mogłam w końcu zobaczyć sale która wybralismy w sumie przez internet na własne oczy ( całe szczęście jest piekna i nie żałuje wyboru ) moglismy spisać umowe i wpłacić zaliczke.

Załatwiłam sobie dj bo to też przez internet jest cięzkie do załatwienia a w tej kwestii nie chciałam nikogo obarczać bo muzyka na weselu jest bardzo wazna wiec sama chciałam ja wybrać - udało sie umowa spisana

No i udało mi sie załatwić fotografa którego miałam zarezerwowanego tel.



Teraz mnie martwi wybór sukni , i sprawy koscielne a gdzie tam reszta .
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-21, 21:34   #54
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

to i tak masz lepiej ja dopiero urlop bede miala w pazdzierniku i dopiero wtedy moge cos załatwiac. Najgorzej bedzie z sala narazie tego nie mam,bo to co ogladalam nie pasuje mi (jest za duże)
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 14:52   #55
Sysunia_d
Zakorzenienie
 
Avatar Sysunia_d
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 3 437
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Ja miałam podobny problem tylko , ze w druga strone.

Bo generalnie te sale ktore mi sie marzyly w maju juz byly zarezerwowane na okres od czerwca do konca wrzesnia na 2009 a dwie byly zajete juz na caly rok 2009 - wiec poczatki byly koszmarne i złapałam doła !! Wiekszosc sal mi sie nie podobała , nie bylo to to o czym marzyłam , a jak cos znalezlismy to po tel fakt byl taki ze sala miescila 70-80 osob. Az w koncu sie udalo

Ja nie sadzilam ze jak bede dzwonic w maju tego roku o rezerwacje na rok przyszly to , ze beda takie problemy - bo wszystko zajete.
Sysunia_d jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-22, 20:22   #56
kruszynka1985
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 048
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Sysunia D dokładnie koszmar z tym zajmowaniem sobie kolejki dobrze, że odpada mi szukanie zespołu Uffff
kruszynka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-25, 15:30   #57
mari_bell
Raczkowanie
 
Avatar mari_bell
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 41
GG do mari_bell
Jak obniżyć koszty wesela??

Witam dziewczyny
Ja jestem tuż przed weselem. Koszty są duże... co do obniżania kosztów to jest ciężko ;/
Zaproszenia sama robiłam z siostrą mojego przyszłego, ale nie wyszły one tak tanio. Jakieś 1,75 z papierem typu skóra, papierem złoto perłowym i srebrno-perłowym w środku, kokardki, serduszka, wstążki, kalka itp. Najtaniej wychodzą zaproszenia te po 1zł na allegro. Ale jest frajda z własnoręcznego robienia
Sale planuje stroić sama, ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo sala wysoka:/ Jak się ma sale tanio to potem dodatkowe koszty to strojenie.
Na jedzeniu nie bardzo da się zaoszczędzić i chyba nie polecam co do napojów bezalkoholowych to będę zamawiać w hurtowni & co zostanie to zwrócę - taka umowa fajna
Samochód i kościół będę stroić sama.
Orkiestra, kamera i foto będzie profesjonalne. Dj mi nie odpowiada, więc jest orkiestra 4 panów (perkusja, klawisze, gitara & sax) 1800zł :/ ale super grają. Kamera & foto... widziałam domowy film z komunii i ja z wesela takiego nie chce mieć. To tyczy się również zdjęć.
U mnie tak właśnie sytuacja wygląda
No, a tak to życzę wam powodzenia, radźcie sobie jak umiecie & róbcie jak wam pasuje

Aaaa sukienka nowa z salonu "z wystawy" 1000zł. W tą cenę wliczone jest zmniejszenie i dopasowanie oraz pranie sukienki. Ale te promocje salonowe zaczynają się od sierpnia-września.

Edytowane przez Taverney
Czas edycji: 2008-09-14 o 20:32 Powód: post pod postem
mari_bell jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 08:45   #58
Agnesss1s2
Raczkowanie
 
Avatar Agnesss1s2
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Sztum
Wiadomości: 160
GG do Agnesss1s2
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez mari_bell Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny
Ja jestem tuż przed weselem. Koszty są duże... co do obniżania kosztów to jest ciężko ;/
Zaproszenia sama robiłam z siostrą mojego przyszłego, ale nie wyszły one tak tanio. Jakieś 1,75 z papierem typu skóra, papierem złoto perłowym i srebrno-perłowym w środku, kokardki, serduszka, wstążki, kalka itp. Najtaniej wychodzą zaproszenia te po 1zł na allegro. Ale jest frajda z własnoręcznego robienia
Sale planuje stroić sama, ale nie wiem co z tego wyjdzie, bo sala wysoka:/ Jak się ma sale tanio to potem dodatkowe koszty to strojenie.
Na jedzeniu nie bardzo da się zaoszczędzić i chyba nie polecam co do napojów bezalkoholowych to będę zamawiać w hurtowni & co zostanie to zwrócę - taka umowa fajna
Samochód i kościół będę stroić sama.
Orkiestra, kamera i foto będzie profesjonalne. Dj mi nie odpowiada, więc jest orkiestra 4 panów (perkusja, klawisze, gitara & sax) 1800zł :/ ale super grają. Kamera & foto... widziałam domowy film z komunii i ja z wesela takiego nie chce mieć. To tyczy się również zdjęć.
U mnie tak właśnie sytuacja wygląda
No, a tak to życzę wam powodzenia, radźcie sobie jak umiecie & róbcie jak wam pasuje


Ja również mam wysoką i dużą salę, więc obawiam się samemu za nią braćbyłabym wdzięczna za zobaczenie fotek z efektu końcowego Twojej salimasz już pomysł jak ją przystroić?Pozdrawiam
Agnesss1s2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-26, 10:35   #59
aksa24
Raczkowanie
 
Avatar aksa24
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 208
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Hmmm ja za roczek ale juz myśle
- przystrojenie sali odpada, bo jest już zrobiona przez właścicieli;
- zaproszenia- chcę by zrobiła mi je siostra szwagra(plastyczka);
- przystrojenie kościoła, kokardy na ławki pewnie koleżanka mojej mamy, kwiaty mysle by samemu jakis bukiet kupic lub zrobic- nie chcę dekoratorki;
- nie chcę kokardek dla gości, bo tylko sie walaja po podłodze później, ewentualnie tylko dla rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków(tak poradziłam mojej siostrze i sama chyba tez tak zrobie)
- samochód jeszcze nie wiemy ale minimalne przybranie, bo nie lubie takich napstrzonych;
- zdjęcia- nie chcę zdjęć w studiu fotograficznym, chcemy wynająć kamerzystę razem z fotografem i cyknąć kilka fotek w jakimś fajnym plenerze a nie oklepane studyjne- oby pogoda była;
- co do muzyki to chcemy dobrego DJa, zawsze to taniej niż zespół;
- obrączki, byc może bedziemy mieli swoje złoto, więc zapłacimy tylko za koszt wykonania- oby;

Narazie nic więcej mi do głowy nie przychodzi. Ale człowiek nie wiem jak by oszczędzał, to i tak aż tak bardzo kosztów obciąć sie nie da. Ja wogóle byłam jakoś sceptycznie nastawiona do tego by robic wesele- tyle pieniedzy wydać na jedna noc- ale moja mama zawsze mówiła, że to jest jedyna w zyciu taka noc moja a i ja sama jak juz teraz zaczełam planować to wciągnełam się i juz sie nie moge doczekać
Ale co racja to racja- trzeba wykorzystać, jak sie da na czyms zaoszczędzic.
__________________
Kiedy jestem z Tobą
Wiatr użycza mi swych westchnień
Gdy jestem przy Tobie To czuję, że JESTEM



Kocham...


http://www.suwaczek.pl/cache/f350441464.png?html
aksa24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-29, 17:55   #60
leeloodragon
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 62
Dot.: Jak obniżyć koszty wesela??

Cytat:
Napisane przez aggie23 Pokaż wiadomość
ja juz mam maly plan obnizenia kosztow na naszym weselu:
1) suknie mam zamowiona w wypozyczalni - 400zl (maly salonik w krakowie, suknia nowa, skromna, ale boska taka jak chcialam)
2) samochod - pozyczamy nowego passata od kolegi
3) zdjecia w kosciele robi nam moj brat wlasna lustrzanka (i tak ma bzika na punkcie fotografii)
4) zaproszenia chcialam sama zrobic ale na allegro sa po 99gr za sztuke wiec mysle ze nie da sie zrobic taniej.
5)orkiestra - fajna ale tania - 1800zl
6) lokal mam zamowiony po 130zl od osoby (juz sprawdzony bo bylam tam na weselu), w tym 6 dan goracych, mnostwo jedzenia, tort, chlebek na powitanie i szampan gratis

A moglabys podac dokladniej jaka to wypozyczalnia i gdzie tak tanio to wesele? Bylabym ogromnie wdzieczna.
leeloodragon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:17.