Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6 - Strona 102 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2017-02-01, 15:35   #3031
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Mój syn ma za darmo szczepionkę 5w1 i pneumokoki, ponieważ jest wcześniakiem.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Kamisha, Nie chcę oceniać, ale Twoja pediatra po części ma rację.

Karmienie piersią zaczyna się w głowie.

Jeśli dajesz np. kilka razy mm to wtedy o tyle razy produkuje Ci się mniej pokarmu.

Zapisz się na fb do grupy Karmienie piersią i tam dziewczyny na pewno Ci doradzą.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 16:19   #3032
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Od okolo 3 tygodni pije 2-3 szklanki soku marchwiowo-owocowego dziennie, moja mama zauwazyla, ze Lena zrobila sie na buzi taka jakby pomaranczowsza
To mozliwe, ze to po marchwi?? Ja rozumiem, ze ja moge byc zolta, pomaranczowa ale w mleku cos tez jest?
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 17:08   #3033
marlen1366
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 845
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez soulie Pokaż wiadomość
Dziewczyny byłyście już na szczepieniach ze swoimi maluszkami? Na jakie się zdecydowałyście? Jak to zniosły?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka
My wczoraj szczepilismy 6w1, zaplacilismy 200 zl. Zniosla dobrze, bez placzu, goraczki i innych objawow.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
marlen1366 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 17:18   #3034
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Czy Wasze dzieciaki też już ładują całe pięści do buzi ?
Wszystko mam obślinione od tych małych rączek

Moja Ala tak krzyczy jak mnie nie ma w pobliżu, że szok. dziś mieszałam mięso na mielone 40 minut, bo nie mogłam odejść od niej. Tż spał w drugim pokoju i nie chciałam żeby tak krzyczała, żeby się biedny nie obudził.
Dodam, że nie krzyczy tak na płacz, tylko normalnie mnie woła "AAA!!"
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 18:24   #3035
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Mój syn ma za darmo szczepionkę 5w1 i pneumokoki, ponieważ jest wcześniakiem.

---------- Dopisano o 16:35 ---------- Poprzedni post napisano o 15:34 ----------

Kamisha, Nie chcę oceniać, ale Twoja pediatra po części ma rację.

Karmienie piersią zaczyna się w głowie.

Jeśli dajesz np. kilka razy mm to wtedy o tyle razy produkuje Ci się mniej pokarmu.

Zapisz się na fb do grupy Karmienie piersią i tam dziewczyny na pewno Ci doradzą.
pewnie tez, ale jak bym nie chciala karmic to bym tego nie robila, ale skoro mi sie nie najada i placze to soryyy...


jak zaczelam dawac butle to najpierw szedl cyc a potem jesli plakal to butle.

a sama widze ze jak oprozni to placze, albo nawet nie tyka miekkiej piersi, ja sama widze jak leci

no ale to moja sprawa, jedne karmia cyckiem bo maja mleko, inne mieszanie a jeszcze inne od narodzin tylko mm. mowie dla mnie najwazniejsze zeby maly bym zadowolony i najedzony
Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 19:24 ---------- Poprzedni post napisano o 19:23 ----------

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
120 zl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
to nie zle, a to mialas na te 3 choroby? czy jak?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez kamisha
Czas edycji: 2017-02-01 o 18:27
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 19:48   #3036
Emosz
Zadomowienie
 
Avatar Emosz
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Podbeskidzie
Wiadomości: 1 082
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez malaDarunia Pokaż wiadomość
Dodoo a moja ma profil "czujne oko" zalaczony.
Jak widzi że jestem obok to przymknie oczy a jak mnie nie ma to marudzi.

Dziewczyny byłam wczoraj w urzędzie załatwić becikowe do końca bo okazało się zus stwierdził, że zarabiam po 7.5tys miesiecznie hahahah i musze jakieś dokumenty znów podostarczac. Niech już dają ta kasę i spierniczaja.
Tego becikowego jest tylko tysiąc ? Czy jest jeszcze ten drugi tysiąc dodatkowy dla osób które malo zarabiaja? Któraś z was zalatwiala?

Bardzo mi się miło zrobiło bo zadzwoniłam do itaki z prośbą o kopie pit 11 z 2015r i na wstępie w słuchawce usłyszałam "no cześć DARIA. Robimy właśnie rekrutację na ten rok i było parę osób które były w waszym hotelu na wakacjach i mówiły nam o tobie. Same pozytywy!"
MIŁO. ..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 14:19 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Kamisha daj znac co z tym mięśniakiem. Mam nadz ze go wywalili i juz nic tam nie wróci

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A to w zusie wystawiają to zaświadczenie o dochodach? Jeszcze tego nie ogarniam a też wypadałoby się za to zabrać
Cytat:
Napisane przez monika0185 Pokaż wiadomość
A co u Migdałka? Nie odzywa się od dłuższego czasu?

Myslalam, że tylko jest becikowe a Wy jeszcze o jeszcze innej kasie mówicie. Ciekawe co moja gmina ma do zaoferowania heh
Monia jak się dowiesz to daj znać Migdałka widać czasem na grupie Fb
Emosz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 21:28   #3037
papaPapaya
Zakorzenienie
 
Avatar papaPapaya
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 5 625
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
A to w zusie wystawiają to zaświadczenie o dochodach? Jeszcze tego nie ogarniam a też wypadałoby się za to zabrać
U mnie w MOPRze nie trzeba bylo przynosić zaświadczeń z ZUSu ani z urzedu skarbowego sami sobie pobierali. Musielismy przynieść pit 11, umowe o prace i zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. No i dodatkowo składanie wielu oświadczeń, ale to już na miejscu wypisywałam jakieś papierki. Typu, że urodziłam się w tym mieście, że jak zaczne zarabiać to poinformuje MOPR i takie tam

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
to nie zle, a to mialas na te 3 choroby? czy jak?

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
później sprawdze w ksiazeczce zdrowia
mieliśmy dwa wkłucia
gdybysmy wzieli 6w1 (200 zł) to byłoby jedno
__________________

13.12.2016 Julian
papaPapaya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2017-02-01, 21:40   #3038
aniaamelia
Zadomowienie
 
Avatar aniaamelia
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Wielkopolska
Wiadomości: 1 223
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez kamisha Pokaż wiadomość
pewnie tez, ale jak bym nie chciala karmic to bym tego nie robila, ale skoro mi sie nie najada i placze to soryyy...


jak zaczelam dawac butle to najpierw szedl cyc a potem jesli plakal to butle.

a sama widze ze jak oprozni to placze, albo nawet nie tyka miekkiej piersi, ja sama widze jak leci

no ale to moja sprawa, jedne karmia cyckiem bo maja mleko, inne mieszanie a jeszcze inne od narodzin tylko mm. mowie dla mnie najwazniejsze zeby maly bym zadowolony i najedzony
Możesz jeszcze spróbować spędzić dwa dni z dzieckiem w łóżku i karmić na każde zawołanie (nawet co 30 minut). Laktacja powinna ruszyć. Uwierz w siebie! Najlepiej kup butelkę Medela Calma, bo normalne smoczki powodują, że później jest ciężko dziecku pić z piersi, bo z piersi musi się namęczyć.
U mnie pojedyncze karmienie teraz trwa 45-60 minut i tak co dwie godziny w dzień i co cztery w nocy. Nie jest łatwo, ale mając jedno dziecko w domu da się zrobić. Czasem obiad nie jest ugotowany i musi zrobić mój mąż. Sprzątam w domu gdy mąż po pracy zajmuje się synem. Mimo to warto i lubię te chwile bliskości z synem.

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
A to w zusie wystawiają to zaświadczenie o dochodach? Jeszcze tego nie ogarniam a też wypadałoby się za to zabrać
U mnie panie z gminy same sprawdzały wysokość dochodów. Ja musiałam tylko napisać który zus mnie obsługuje.
Aby dostać 1000 zł becikowego zarobki nie mogą przekroczyć 1922 zł na osobę (teraz się bierze chyba pod uwagę zarobki z 2014 roku)

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
U mnie w MOPRze nie trzeba bylo przynosić zaświadczeń z ZUSu ani z urzedu skarbowego sami sobie pobierali. Musielismy przynieść pit 11, umowe o prace i zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. No i dodatkowo składanie wielu oświadczeń, ale to już na miejscu wypisywałam jakieś papierki. Typu, że urodziłam się w tym mieście, że jak zaczne zarabiać to poinformuje MOPR i takie tam
Ja wypełniałam tylko druki z gminy. Nie chcieli pita ani umowy o pracę.
aniaamelia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 22:26   #3039
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Ja musialam wziac zaswiadczenie o zarobkach od pracodawcy. Reszty jeszcze nie zalatwialam bo czekam na wizyte u gina aby wystawil ten papier, ze bylam pod opieka od 10 tygodnia ciazy.

U nas szczepienia 240zl 6w1, 160zl meningo, 200zl pneumo i 240zl rota. Z rota rezygnujemy, reszte robimy, idziemy w poniedzialek. Niezly interes

My walczymy z brzuchem niestety, nie wiem czy to kolka czy "zwykle" gazy, ale malutka sie meczy Przez to wzielam ja do lozka (dokucza jej w nocy i poznym wieczorem) i spi ze mna, przed czym tak sie utrzegalam, ale lepiej jej jak jest blisko, wiec tulimy sie razem ile wlezie.

Mielismy tez problem z tylkiem, polecam tormentulum (tormentiol w wersji bez tego szkodliwego skladnika) trzy razy posmarowane i reka odial

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-01, 23:15   #3040
malaDarunia
Wtajemniczenie
 
Avatar malaDarunia
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Swarzędz
Wiadomości: 2 415
Send a message via Skype™ to malaDarunia
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez Emosz Pokaż wiadomość
A to w zusie wystawiają to zaświadczenie o dochodach? Jeszcze tego nie ogarniam a też wypadałoby się za to zabrać


Monia jak się dowiesz to daj znać Migdałka widać czasem na grupie Fb
Tak. Wystawia ci info ile miałaś na picie.


Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
U mnie panie z gminy same sprawdzały wysokość dochodów. Ja musiałam tylko napisać który zus mnie obsługuje.
Aby dostać 1000 zł becikowego zarobki nie mogą przekroczyć 1922 zł na osobę (teraz się bierze chyba pod uwagę zarobki z 2014 roku)

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------


Ja wypełniałam tylko druki z gminy. Nie chcieli pita ani umowy o pracę.
U mnie na początku też nie. Ale zus Coś przekręcił i wyszło na to ze zarabiam 7.5tys miesiecznie i teraz musze ja to wyprostować. Śmiech .
Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Ja musialam wziac zaswiadczenie o zarobkach od pracodawcy. Reszty jeszcze nie zalatwialam bo czekam na wizyte u gina aby wystawil ten papier, ze bylam pod opieka od 10 tygodnia ciazy.

U nas szczepienia 240zl 6w1, 160zl meningo, 200zl pneumo i 240zl rota. Z rota rezygnujemy, reszte robimy, idziemy w poniedzialek. Niezly interes

My walczymy z brzuchem niestety, nie wiem czy to kolka czy "zwykle" gazy, ale malutka sie meczy Przez to wzielam ja do lozka (dokucza jej w nocy i poznym wieczorem) i spi ze mna, przed czym tak sie utrzegalam, ale lepiej jej jak jest blisko, wiec tulimy sie razem ile wlezie.

Mielismy tez problem z tylkiem, polecam tormentulum (tormentiol w wersji bez tego szkodliwego skladnika) trzy razy posmarowane i reka odial

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Co urząd to widzę ze chcą coś innego. Wkurzające to jest

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Kobiety są niewolnicami tylko tych, którzy potrafią je mocno trzymać i dogadzać ich kaprysom.
(Bolesław Prus)
malaDarunia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 01:34   #3041
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez papaPapaya Pokaż wiadomość
U mnie w MOPRze nie trzeba bylo przynosić zaświadczeń z ZUSu ani z urzedu skarbowego sami sobie pobierali. Musielismy przynieść pit 11, umowe o prace i zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy. No i dodatkowo składanie wielu oświadczeń, ale to już na miejscu wypisywałam jakieś papierki. Typu, że urodziłam się w tym mieście, że jak zaczne zarabiać to poinformuje MOPR i takie tam

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------


później sprawdze w ksiazeczce zdrowia
mieliśmy dwa wkłucia
gdybysmy wzieli 6w1 (200 zł) to byłoby jedno
oo to daj znac co to byly za
choroby

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze spróbować spędzić dwa dni z dzieckiem w łóżku i karmić na każde zawołanie (nawet co 30 minut). Laktacja powinna ruszyć. Uwierz w siebie! Najlepiej kup butelkę Medela Calma, bo normalne smoczki powodują, że później jest ciężko dziecku pić z piersi, bo z piersi musi się namęczyć.
U mnie pojedyncze karmienie teraz trwa 45-60 minut i tak co dwie godziny w dzień i co cztery w nocy. Nie jest łatwo, ale mając jedno dziecko w domu da się zrobić. Czasem obiad nie jest ugotowany i musi zrobić mój mąż. Sprzątam w domu gdy mąż po pracy zajmuje się synem. Mimo to warto i lubię te chwile bliskości z synem.


U mnie panie z gminy same sprawdzały wysokość dochodów. Ja musiałam tylko napisać który zus mnie obsługuje.
Aby dostać 1000 zł becikowego zarobki nie mogą przekroczyć 1922 zł na osobę (teraz się bierze chyba pod uwagę zarobki z 2014 roku)

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:36 ----------


Ja wypełniałam tylko druki z gminy. Nie chcieli pita ani umowy o pracę.
ja karmie na zadanie, zawsze cyckiem najpierw ale jak placze i sie wierzga to dopiero butla, czasem wystaecza cyc a czasem nie..

mam butelki z wolnym przeplywen Olek lubi piers nadal no ale jak nie leci to mi placze.

ja robie jak mi polozna mowila dawax piers zawsze pierwsza, i nawet jak malo to ma pic zeby no cos bylo .no i pije ten falmatuker czy jakos tak

probuje bo jednak chce zeby choc troche tego mleka bylo

do tego becikowego to rok 2015 biora pod uwage

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 09:56   #3042
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez aniaamelia Pokaż wiadomość
Możesz jeszcze spróbować spędzić dwa dni z dzieckiem w łóżku i karmić na każde zawołanie (nawet co 30 minut). Laktacja powinna ruszyć. Uwierz w siebie! Najlepiej kup butelkę Medela Calma, bo normalne smoczki powodują, że później jest ciężko dziecku pić z piersi, bo z piersi musi się namęczyć.
U mnie pojedyncze karmienie teraz trwa 45-60 minut i tak co dwie godziny w dzień i co cztery w nocy. Nie jest łatwo, ale mając jedno dziecko w domu da się zrobić. Czasem obiad nie jest ugotowany i musi zrobić mój mąż. Sprzątam w domu gdy mąż po pracy zajmuje się synem. Mimo to warto i lubię te chwile bliskości z synem.


.
Aniaamelia wlasnie po tym jak podalam przedwczoraj mm wieczorem, bo mala wrzeszczala z glodu dzis postanowilam spróbować tego sposobu z lezeniem w lozku z Lili caly dzień. Maz mnie przekonal, ze mam olać obiad(zostal od wczoraj), mam sie zrelaksowac i odpoczac jak spi Lili a jak nie spi to miec ja przy piersi. Mam nadzieje, ze sie uda.
Wczoraj odmrozilam więcej mojego mleka i poza piersią wypila z butli 90ml odciagnietego. Oby ta wieczorna laktacja ruszyla. Wczoraj wisiala na piersiach os 21 do polnocy.

Musze sie przekonac do inki ale ja jej nienawidze i zastanawiam sie jak zabic hej smak... moze dodam do koktajlu... no nie eie5m.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 10:16   #3043
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Moja mala dzis przespala 6h w nocy
Nie pamietam kiedy ostatni raz tyle spalam ciagiem, jak cudownie
Ale obudzilam sie z takimi cycami wybuchajacymi i do polowy zalana mlekiem, ze nie wiedzialam jak sie za to zabrac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 11:01   #3044
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Popieram rekami i nogami Anieamelie ze wszystko siedzi w glowie o nie ma czegos takiego ze nie ma mleka. To ze naciskamy sobie na cycki to guzik daje bo dziecko ssie w inny sposob i sobie radzi. A to ze czasem przy tym placze to tylko wina tego ze podawana jest butla ktora przyzwyczaja ze leci szybko !
Ja tez podalam kilka razy mm na poczatku a potem poczytalam i wiem ze takie mieszane karmienie nie jest dobre bo inaczej sie trawi jedno a inaczej drugie mleko. Podobno jelita dziecka po podaniu jednorazowo mm potrzebuja az 4 tygodni zeby wrocic do normalnego cyklu. Mnie to przekonalo i zrezygnowalam z dokarmiania na przelomie 2/3 tygodnia zycia wiec juz 4 tygodnie temu. Czasem mam miekkie cycki z ktorych laktator nic nie ciagnie a mimo to mala sie najada.

Nie zawsze placz to jest głód. No ale kazdy ma prawo o sobie decydowac.


Kamisha temat szczepien tu walkujemy tyle czasu serio nie wiedzialas ze sa inne opcje niz nfz i 3 wklucia?
Ty agentka jestes

Velvet te wszystkie szczepienia na jednej wizycie??? Nie za duzo ? Ja to sie boje jednego szczepienia jak mała zareaguje a tu takie combo ze bym chyba osiwiała z nerwow. Nie chcecie tego jakos rozlozyc w czasie?? Gdzies czytalam ze na pneumo i megino nie powinno sie w ten sam dzien.

Lucky mąż ma racje. Oddaj cyce Lilce i się tulcie.
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 11:24   #3045
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Justynia bo ja myślalam ze 5 w1 to 5 chorób
a mi tu babka mówi o 3 , i my z mężem to jedno w kłucie było tak? a ona nie ze jeszzce dwa w uda o_O

głupia po szkodzie, teraz zrobimy inaczej, no ale mały dobrze to zniósł muszę iść się dopytać o pneumokoki bośmy jej gadali a ona nic nie mówiła kiedy, ale czytałam teraz ze to jakos teraz powinniśmy dać 1 dawkę.

---------- Dopisano o 12:23 ---------- Poprzedni post napisano o 12:17 ----------

ja juz np. wiem jak płacze Olek jak jest głodny to nawet nie płacz ino wrzask taki jakby go ze skóry obdzierali, dam cyca i pije pije do puki leci, czasem tylko cyc mu starcza a czasem jeszcze butle dostaje

ale wiadomo każdy decyduje inaczej, ja mam kolezanke która urodziła w styczniu i karmi tylko mm.

Mi położna mówila ze najważniejsze by cycek był jak najdłuzej nie musi byc w super ilościach i takie też jest moje zdanie w planach nie miałam na pewno karmić do roku albo i dalej

aaa właśnie siostra mojego męża jest w drugiej ciąży
i jego kuzynka też jakoś niedługo rodzi

---------- Dopisano o 12:24 ---------- Poprzedni post napisano o 12:23 ----------

Olek się dziś tak skupczyl ze zamiast na plecach to kupa była aż do brzuchaa!
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 11:27   #3046
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Popieram rekami i nogami Anieamelie ze wszystko siedzi w glowie o nie ma czegos takiego ze nie ma mleka. To ze naciskamy sobie na cycki to guzik daje bo dziecko ssie w inny sposob i sobie radzi. A to ze czasem przy tym placze to tylko wina tego ze podawana jest butla ktora przyzwyczaja ze leci szybko !
Ja tez podalam kilka razy mm na poczatku a potem poczytalam i wiem ze takie mieszane karmienie nie jest dobre bo inaczej sie trawi jedno a inaczej drugie mleko. Podobno jelita dziecka po podaniu jednorazowo mm potrzebuja az 4 tygodni zeby wrocic do normalnego cyklu. Mnie to przekonalo i zrezygnowalam z dokarmiania na przelomie 2/3 tygodnia zycia wiec juz 4 tygodnie temu. Czasem mam miekkie cycki z ktorych laktator nic nie ciagnie a mimo to mala sie najada.

Nie zawsze placz to jest głód. No ale kazdy ma prawo o sobie decydowac.


Kamisha temat szczepien tu walkujemy tyle czasu serio nie wiedzialas ze sa inne opcje niz nfz i 3 wklucia?
Ty agentka jestes

Velvet te wszystkie szczepienia na jednej wizycie??? Nie za duzo ? Ja to sie boje jednego szczepienia jak mała zareaguje a tu takie combo ze bym chyba osiwiała z nerwow. Nie chcecie tego jakos rozlozyc w czasie?? Gdzies czytalam ze na pneumo i megino nie powinno sie w ten sam dzien.

Lucky mąż ma racje. Oddaj cyce Lilce i się tulcie.
Nie no kurde wydaje mi sie, ze tylko to 6w1 bedzie teraz na tej wizycie tylko.
Jakis odstep musi byc. Mam nadzieje Jak cos rozloze na kilka wizyt faktycznie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 11:55   #3047
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Kamisha, nie przejmuj sie ja o szczepionkach nadal jestem zielona 😂
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 11:59   #3048
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

kamisha, 5w1 to jest szczepienie przeciwko 5 chorobom
Błonica
Tężec
Krztusiec
Polio
Hib
(A w 6w1 jeszcze wzw b)

Na nfz błonica, tężec, krztusiec to zawsze jedno wkłucie, nazywane DiPerTe (od łacińskich nazw tych chorób chyba) i równocześnie z tym w 2 osobnych wkłuciach podawane są hib i polio lub wzw b.
Co Ci tam naopowiadali w przychodni, że myślałaś, że to nie jest na 5 chorób?

Lucky, co to się stało, że Twoja wiara w kp upadła? Ty taka zagorzała zwolenniczka? Aż nie mogę uwierzyć, bo jeszcze niedawno kilka razy pisałaś, że masz mnóstwo pokarmu, choć nawiasem mówiąc pamiętaj, że miękkość/twardość piersi nie jest żadnym wskaźnikiem, czy dziecko się najada. Miałyście jakieś problemy z Lili? Wskazania do dokarmiania? Trzymajcie się tam! Spokoju Wam życzę przede wszystkim i pewności siebie!
folinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 12:08   #3049
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Kamisha moze sie teraz nie najadac bo tyle ile z butli mu dajesz o tyle mniej piersi produkuja mleka musialabys troche czasu poswiecic zeby rozkrecic laktacje. To jest mozliwe ale samo picie femaltikeru nie da fontanny mleka

Ja bylam mega nastawiona na kp, w szpitalu sie poddalam i dawalam mm dopiero przy nawale walczylam. Ciesze sie ze mi sie udalo. Utarlam tez nosa mamie i tesciowej bo zadma nie karmila piersia i jak mowilam ze np kupilam stanik do karmienia czy laktator to mowily ze jeszcze nie wiadomo czy bede karmić...

Co do szczepien to ja dalej nie wiem ktore wybrac. Mielismy szczepic w srode ale Marcyś miala katar wiec przesunelismy.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Folinko co tam u Was?

Dziewczyny jesli ktoras z Was chcialaby jeszcze dolaczyc na fb to dajcie znac. Tam nam życie towarzyskie rozkwita bo latwiej tam napisac czy podczytac niz tu na forum.
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-02-02, 12:45   #3050
folinka
Zadomowienie
 
Avatar folinka
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 1 775
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Justynia, jakoś leci, raz lepiej, raz gorzej. Dziękuję, że pytasz Dziś u nas skończony miesiąc! Lidunia jest bardziej kontaktowa i w ogóle urocza Chłopcy też są zauroczeni!
Jestem przeszczęśliwa z moją trójcą, choć wiadomo, że bywa ciężko organizacyjnie... Lidka śpi bardzo mało, najlepiej tylko przy mnie i z kp też miałyśmy trochę przejść. Trzecie dziecko daje mi kolejne nowe doświadczenia, więc mogłabym już prawie książkę napisać Ale Lidka cały czas przybiera i już chyba wychodzimy na prostą, tylko musiałyśmy się nawzajem nauczyć różnych rzeczy, a reszta to już tylko w mojej głowie siedziała Długo by można pisać...

Ja za fb konsekwentnie dziękuję Mi jest lepiej korzystać z forum i zostanę tu z tymi, które zostaną.

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Justynia, a Wam życzę powodzenia z tymi problemami skórnymi! Niestety wielu lekarzy stawia diagnozy na wyrost ledwo rzuciwszy kątem oka na dziecko, a skaza białkowa to już w ogóle ulubiony winowajca każdego problemu. Dobrze, że nie katowałaś się dietą niepotrzebnie zbyt długo.

Edytowane przez folinka
Czas edycji: 2017-02-02 o 12:38
folinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 12:56   #3051
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez DoDoo Pokaż wiadomość
Kamisha, nie przejmuj sie ja o szczepionkach nadal jestem zielona 😂
no masakra..

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
kamisha, 5w1 to jest szczepienie przeciwko 5 chorobom
Błonica
Tężec
Krztusiec
Polio
Hib
(A w 6w1 jeszcze wzw b)

Na nfz błonica, tężec, krztusiec to zawsze jedno wkłucie, nazywane DiPerTe (od łacińskich nazw tych chorób chyba) i równocześnie z tym w 2 osobnych wkłuciach podawane są hib i polio lub wzw b.
Co Ci tam naopowiadali w przychodni, że myślałaś, że to nie jest na 5 chorób?



Lucky, co to się stało, że Twoja wiara w kp upadła? Ty taka zagorzała zwolenniczka? Aż nie mogę uwierzyć, bo jeszcze niedawno kilka razy pisałaś, że masz mnóstwo pokarmu, choć nawiasem mówiąc pamiętaj, że miękkość/twardość piersi nie jest żadnym wskaźnikiem, czy dziecko się najada. Miałyście jakieś problemy z Lili? Wskazania do dokarmiania? Trzymajcie się tam! Spokoju Wam życzę przede wszystkim i pewności siebie!
aa no ja mam wpisane w karcie malego 3 nazwy potem napisze co tam bylo.
moze te 3 byly w jednej nazwie.

no nic nie powiedziala tylko ze pierwsze szczepienie i powiedziala nazwy i tyle.

a potem pierwsze wklucie i mysmy byli pewni ze to jedno i tyle :/

no nic nastepnym razem bedziemy wiedziec.


ja jej nic przez telefon nie pytalam bo bylam u gina wtedy..

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 13:10   #3052
kaziowa
Zadomowienie
 
Avatar kaziowa
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 1 216
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Folinka ostatnio myslalam co u Ciebie i mewki 😘
Pokaz no Lidunie 🙌


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nie pechowa Izabela ur. 13.12.2016
kaziowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 13:15   #3053
DoDoo
Zakorzenienie
 
Avatar DoDoo
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Kostarina
Wiadomości: 5 560
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Mewka to sie jeszcze wgl odzywa? 😳
__________________
Poskramiasz we mnie bestie, poskramiasz we mnie lwa, pojawiasz sie dzis we snie mym niechaj sen trwa...
DoDoo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 13:53   #3054
LuckySparkle
Zadomowienie
 
Avatar LuckySparkle
 
Zarejestrowany: 2016-04
Lokalizacja: Wielka Brytania
Wiadomości: 1 964
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez folinka Pokaż wiadomość
kamisha, 5w1 to jest szczepienie przeciwko 5 chorobom
Błonica
Tężec
Krztusiec
Polio
Hib
(A w 6w1 jeszcze wzw b)

Na nfz błonica, tężec, krztusiec to zawsze jedno wkłucie, nazywane DiPerTe (od łacińskich nazw tych chorób chyba) i równocześnie z tym w 2 osobnych wkłuciach podawane są hib i polio lub wzw b.
Co Ci tam naopowiadali w przychodni, że myślałaś, że to nie jest na 5 chorób?

Lucky, co to się stało, że Twoja wiara w kp upadła? Ty taka zagorzała zwolenniczka? Aż nie mogę uwierzyć, bo jeszcze niedawno kilka razy pisałaś, że masz mnóstwo pokarmu, choć nawiasem mówiąc pamiętaj, że miękkość/twardość piersi nie jest żadnym wskaźnikiem, czy dziecko się najada. Miałyście jakieś problemy z Lili? Wskazania do dokarmiania? Trzymajcie się tam! Spokoju Wam życzę przede wszystkim i pewności siebie!
Właśnie wiara nie upadła. Te mm podalismy bo juz bylam bezsilna. Widze w kogo moje dzieciatko ma temperament i jest niecierpliwa-w mamusie. Jak juz w nakladkach bylo pusto to ja buzka szarpala i glowa machala z nerwow. Moj maz sie smieje, ze charakterek ma w mamusie...no z tym sie zgodzę. Mam wrazenie, ze jak jestem z Liliana caly czas w lozku to ona czuje mleko. Budzi sie co 45 min. No ale chyba obie potrzebowałysmy takiego dnia. Dobrze ze za oknem pada deszcz to nie jest mi zal ze Lili na dwor nie wyszla.
W sumie to pojdzie wieczorem bo do mathercare muszę jechać.

Juz dni odliczam kiedy bede mogla prowadzic samochód. W przyszly piatek wypuszczam sie z Lili do parku na drugi koniec koniec miasta samochodem pospacerowac.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LuckySparkle jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 14:04   #3055
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Melduje, ze moje dziecko przybralo ponad pol kilo w dwa tygodnie i tym samym wazy ponad 5kg

W poniedzialek koncze polog, zastanawiam sie jak wplesc jakies cwiczenia do organizacje dnia... Zawsze lubilam cwiczyc wieczorami, ale teraz to nie przejdzie A i musze przestac zrec ciastki i inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 15:12   #3056
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez xjustyniaaax Pokaż wiadomość
Kamisha moze sie teraz nie najadac bo tyle ile z butli mu dajesz o tyle mniej piersi produkuja mleka musialabys troche czasu poswiecic zeby rozkrecic laktacje. To jest mozliwe ale samo picie femaltikeru nie da fontanny mleka

Ja bylam mega nastawiona na kp, w szpitalu sie poddalam i dawalam mm dopiero przy nawale walczylam. Ciesze sie ze mi sie udalo. Utarlam tez nosa mamie i tesciowej bo zadma nie karmila piersia i jak mowilam ze np kupilam stanik do karmienia czy laktator to mowily ze jeszcze nie wiadomo czy bede karmić...

Co do szczepien to ja dalej nie wiem ktore wybrac. Mielismy szczepic w srode ale Marcyś miala katar wiec przesunelismy.

---------- Dopisano o 13:08 ---------- Poprzedni post napisano o 13:05 ----------

Folinko co tam u Was?

Dziewczyny jesli ktoras z Was chcialaby jeszcze dolaczyc na fb to dajcie znac. Tam nam życie towarzyskie rozkwita bo latwiej tam napisac czy podczytac niz tu na forum.
mozliwe ale wczesniej dostawal raz moze 30 ml bo byl glodny takze ten

mozna sie spierac o wiele rzeczy tp samo jak ktos daje butle ale swojego mleka ale to nadal butla

z tymi szczepieniami to masakra.. :/

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 16:12 ---------- Poprzedni post napisano o 16:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Velvet Wave Pokaż wiadomość
Melduje, ze moje dziecko przybralo ponad pol kilo w dwa tygodnie i tym samym wazy ponad 5kg

W poniedzialek koncze polog, zastanawiam sie jak wplesc jakies cwiczenia do organizacje dnia... Zawsze lubilam cwiczyc wieczorami, ale teraz to nie przejdzie A i musze przestac zrec ciastki i inne

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
moj Olo wczoraj mial 60 cm i 4920 g

Ja niby po pologu ale czekam teraz na decyzje gina bo jednak zabieg byl.. :/


Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 16:08   #3057
xjustyniaaax
Zakorzenienie
 
Avatar xjustyniaaax
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 380
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Ja już tydzień temu połóg skończyłam a do gina dopiero za 2 tyg bo tyle ludzi i nie dało rady wcześniej a ja gapa się zapomniałam od razu zapisać...


Folinka może książka to dobry pomysł
__________________
Marcelinka
xjustyniaaax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 17:56   #3058
Blondi2989
Blond forever!
 
Avatar Blondi2989
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Aktualnie nad morzem
Wiadomości: 4 533
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Moja córka dzisiaj też dostała pierwsze szczepienia (nie zdecydowaliśmy się na skojarzone szczepionki, po konsultacji z bratem TZ, który jest lekarzem), póki co zachowuje się jak zwykle.
A w sumie nie zapytałam o pierwsze szczepienia na pneumokoki - kiedy, wiecie może?

I córa waży 4550g i mierzy 56cm I teraz ubrania na 56 są dobre
__________________
Mężatka. a jaka jest Twoja supermoc?
Blondi2989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-02, 18:03   #3059
kamisha
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 24 504
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

Cytat:
Napisane przez Blondi2989 Pokaż wiadomość
Moja córka dzisiaj też dostała pierwsze szczepienia (nie zdecydowaliśmy się na skojarzone szczepionki, po konsultacji z bratem TZ, który jest lekarzem), póki co zachowuje się jak zwykle.
A w sumie nie zapytałam o pierwsze szczepienia na pneumokoki - kiedy, wiecie może?

I córa waży 4550g i mierzy 56cm I teraz ubrania na 56 są dobre
no wlasnie ja nie wiem czy w 2 mies sie nie zaczyna pierwsza dawka.. musze podejsc do przychodni po weekendzie



Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka
kamisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-03, 17:29   #3060
Velvet Wave
Rozeznanie
 
Avatar Velvet Wave
 
Zarejestrowany: 2014-01
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 836
Dot.: Marudzimy że chyba w grudniu nie urodzimy... Grudniówki 2016 cz 6

A tu wszyscy wyjechali do strefy bez neta czy co jest grane ?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
"Może się zdarzyć, że urodziłaś się bez skrzydeł, ale najważniejsze, żebyś nie przeszkadzała
im wyrosnąć.
" Coco Chanel


Velvet Wave jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-01 11:50:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.