Koronawirus z Chin i inne epidemie. - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2020-02-07, 09:47   #121
szepty_lasu
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2019-04
Wiadomości: 566
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Tylko, że SARS potrzebował około roku żeby zabić tylu ludzi.
Jak długo mamy tego nowego wirusa?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
PODOBNO od grudnia.
szepty_lasu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 11:20   #122
flyingcrows
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-11
Wiadomości: 439
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

No właśnie. Czyli niby mniejsza śmiertelność niż SARS, ale tak nadrabia zarażalnością, że i tak więcej osób pozabija

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
flyingcrows jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 12:21   #123
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Lekarze w Chinach pracują prawie bez wytchnienia. Nawet jeśli lekarz nie miał innych chorób i był młody, to jego organizm mógł nie udźwignąć takiego wycieńczenia

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-07, 20:41   #124
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 33 504
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez flyingcrows Pokaż wiadomość
Tylko, że SARS potrzebował około roku żeby zabić tylu ludzi.
Jak długo mamy tego nowego wirusa?

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Podawali informację, że pierwsze przypadki koronawirusa były w grudniu
523c2d977675f8d89e6472eefe6f460b6ab4010a_6580dd2588396 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 19:46   #125
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Czy ktoś zamawia z Ali Exspres paczki wiem,że przez wirus są opóźniania ale moje paczki wiszą od 21 stycznia i do teraz nawet nie zostały wysłane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 21:12   #126
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czy ktoś zamawia z Ali Exspres paczki wiem,że przez wirus są opóźniania ale moje paczki wiszą od 21 stycznia i do teraz nawet nie zostały wysłane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Przedłużyli chyba przerwę "noworoczną", niedługo powinno ruszyć

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-08, 22:58   #127
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Higurashi Pokaż wiadomość
Przedłużyli chyba przerwę "noworoczną", niedługo powinno ruszyć

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Dziękuję no mam nadzieje

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2020-02-08, 23:00   #128
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;87564207]Dokładnie!

A jako ciekawostkę znalazłam dzisiaj to:



z boku widać jone monster, a na fb wrzuciła akcja "Nie czytasz? Nie idę z tobą do łóżka" trafne, trafne.[/QUOTE]Przeczytałam kiedyś świetną książkę tego autora.

Nie wiem czy ktoś w wątku wspominał, ale 7 lat temu Max Kolonko też mówił o tym w swoim filmiku, że dowiedział się z pewnych źródeł, że przed 2030 pojawi się nowy wirus w Chinach. I zabije wielu ludzi.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-09, 01:20   #129
kasztanka3
Pani Mizantrop
 
Avatar kasztanka3
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Sydney
Wiadomości: 59 407
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez Wizazanka1988rok Pokaż wiadomość
Czy ktoś zamawia z Ali Exspres paczki wiem,że przez wirus są opóźniania ale moje paczki wiszą od 21 stycznia i do teraz nawet nie zostały wysłane

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zamawialam 18 stycznia zabawki dla kota i etui na airpods, z 8 paczek 4 byly wyslane (jedna juz dotarla ponad tydzien temu), a 4 ciagle czekaja na wysylke - jak na zlosc to te, na ktorych mi najbardziej zalezalo
__________________
In a world of choices I choose me.
My favourite season is the fall of the patriarchy.
kasztanka3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 00:02   #130
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez kasztanka3 Pokaż wiadomość
Zamawialam 18 stycznia zabawki dla kota i etui na airpods, z 8 paczek 4 byly wyslane (jedna juz dotarla ponad tydzien temu), a 4 ciagle czekaja na wysylke - jak na zlosc to te, na ktorych mi najbardziej zalezalo
Mam podobnie też zależy mi na tych paczkach a czekają jeszcze na wysyłkę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-10, 08:33   #131
Wizazanka1988rok
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2020-01
Lokalizacja: Bydgoszcz
Wiadomości: 2 522
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

I wydłużyli mi jeszcze czas oczekiwania na wysyłkę było 11 dni zrobiło się 19 nie wiem czy nie lepiej już zwrot gotówki zrobić bo ile można czekać

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 09:33 ---------- Poprzedni post napisano o 09:25 ----------

Właśnie przeczytałam wiadomości od jednego sprzedającego,że nie mogą opuszczać domu i fabryki nie działają przez wirus więc pewnie większości paczek nie dostanę

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Wizazanka1988rok jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 07:05   #132
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
KORONAWIRUS już w Europie

Koronawirus dotarł do Europy, co było do przewidzenia, zaraz będzie pewnie i w Polsce, a jak tak dalej pójdzie to za 2-3 miesiące na całym świecie. Czy się obawiacie? Czy ulegacie panice? Czy może zachowujecie spokój? Zapraszam do dyskusji.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:06   #133
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

Dziennik Łódzki pisał o studentach, którzy wrócili z Włoch i zostali skierowani ze szpitala do Sanepidu, ale tam odesłano ich po prostu do domu z kwitkiem. Żadnych badań, niczego podobno.
Tak sobie mogli jeździć komunikacją miejską i zakażać następne osoby.

We Włoszech z tej strefy objętej kwarantanną uciekają ludzie, to też jest zagrożenie.

https://dzienniklodzki.pl/koronawiru...96/zd/42232282
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj

Edytowane przez kaledonia
Czas edycji: 2020-02-25 o 09:15 Powód: link
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 09:15   #134
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

Ja się nie boje.
Nie ulegam tez panice.
Nie przejmuje się rzeczami na które nie mam wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 10:05   #135
Tajfa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-07
Wiadomości: 197
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Ja się lekko cykam
Tajfa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 10:07   #136
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 096
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Ja jestem spokojna. Zarażę się, to się zarażę.

Martwienie nie daje bariery antywirusowej, więc tylko stracę nerwy, a sobie nie pomogę w żaden sposób (a mogę nawet zaszkodzić, bo stres osłabia).

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
To boldly go where no man has gone before.

Top secret Uczestnik ściśle tajnego rządowego programu badań nad eksperymentalną szczepionką na malarię.
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 10:20   #137
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-11
Wiadomości: 6 124
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Jakoś o tym nie myślę. Kupiłam co prawda kilka masek z filtrem węglowym i 5 warstwami filtrującymi (na wszelki wypadek), ale co mogę zrobić ?

Bardziej boję się kryzysu politycznego i ekonomicznego jaki ta pandemia może sprowadzić na świat. Mąż robi interesy w Azji, niedawno wygrał przetarg w Singapurze na potężną kasę, a nie może tam jechać i spotkać się z partnerami żeby kontrakt ostatecznie podpisać - więc znam te zagrożenia z własnego podwórka.

Edytowane przez a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25
Czas edycji: 2020-02-25 o 10:23
a240a5cdc9601fd61cd3ffc006c0fc885123340f_657b9702b0d25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 11:36   #138
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

Cytat:
Napisane przez bernikula Pokaż wiadomość
Koronawirus dotarł do Europy, co było do przewidzenia, zaraz będzie pewnie i w Polsce, a jak tak dalej pójdzie to za 2-3 miesiące na całym świecie. Czy się obawiacie? Czy ulegacie panice? Czy może zachowujecie spokój? Zapraszam do dyskusji.



Nie boję się za bardzo samego zachorowania,
natomiast bardzo się boję paniki jaka trzęsie teraz światem.
I jaka IMO jest z jakiegoś powodu celowo nakręcana.

Panika grypowa + ogólne, niezależne spowolnienie gospodarki.... no trochę dramacik. Ja rozważam zwolnienie części pracowników, żeby jakoś przetrwać ten rok bez długów.


jacyś politycy w Polsce ponoć nawołują do robienia zapasów jedzenia i leków... ja pierdziu...
Nie wiem co mają w głowie, ale ludzie w końcu prędzej sie pozabijają w sklepach walcząc w histerii o makaron i mielonke w puszkach, albo potem jedząc zepsute byle nie wychodzić, niż koronawirusa złapią.


Owszem, on jest trochę bardziej groźny dla starszych osób niz zwykła grypa sezonowa, ale cały czas utrzymuje sie jego bardzo slaba zaraźliwość. jakby to było zaraźliwe jak zwykła grypa, juz by było wszędzie tysiącami na dobę, a nie jakies marne liczby w skali świata. nawet jak sa zafałszowane, to ciągle to jest bardzo mało zachorowań.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 11:53   #139
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 1 768
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie boję się za bardzo samego zachorowania,
natomiast bardzo się boję paniki jaka trzęsie teraz światem.
I jaka IMO jest z jakiegoś powodu celowo nakręcana.

Panika grypowa + ogólne, niezależne spowolnienie gospodarki.... no trochę dramacik. Ja rozważam zwolnienie części pracowników, żeby jakoś przetrwać ten rok bez długów.


jacyś politycy w Polsce ponoć nawołują do robienia zapasów jedzenia i leków... ja pierdziu...
Nie wiem co mają w głowie, ale ludzie w końcu prędzej sie pozabijają w sklepach walcząc w histerii o makaron i mielonke w puszkach, albo potem jedząc zepsute byle nie wychodzić, niż koronawirusa złapią.


Owszem, on jest trochę bardziej groźny dla starszych osób niz zwykła grypa sezonowa, ale cały czas utrzymuje sie jego bardzo slaba zaraźliwość. jakby to było zaraźliwe jak zwykła grypa, juz by było wszędzie tysiącami na dobę, a nie jakies marne liczby w skali świata. nawet jak sa zafałszowane, to ciągle to jest bardzo mało zachorowań.
Tylko te liczby zachorowań też nie są miarodajne. Raz, że jest za mało testów na potwierdzenie, więc nie robi się ich wszystkim z objawami. Dwa - testy nie są w 100% skuteczne i dają fałszywe wyniki. Były przypadki, że dopiero 4 test potwierdzał korono. Trzy okres intubacji może trwać nawet miesiąc, zanim zaczną się pierwsze objawy, więc na dobrą sprawę nie wiadomo ile osób jest rzeczywiście zarażonych i w jakim kierunku to się wszystko rozwinie.

Mnie zastanawia jedno. Z jednej strony mówi się, że ten wirus jest mniej groźny, niż grypa, a podejmuje się kroki dość radykalne. I to w Chinach, które raczej nie słynną z szacunku do życia jednostki, a mimo to narażają się na miliardowe straty.

Inna sprawa, że może właśnie dzięki takim działaniom, nie ma jeszcze na razie tragedii. Ja ich nie postrzegam, jako paniki. Chyba lepiej się zabezpieczyć i dmuchać na zimne, niż olewaniem doprowadzić☠do prawdziwej pandemii.
837577522c61f12fd19d26721bfa89a63d19e6ec_63eec3821f71b jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2020-02-25, 12:03   #140
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87615615]Tylko te liczby zachorowań też nie są miarodajne. Raz, że jest za mało testów na potwierdzenie, więc nie robi się ich wszystkim z objawami. Dwa - testy nie są w 100% skuteczne i dają fałszywe wyniki. Były przypadki, że dopiero 4 test potwierdzał korono. Trzy okres intubacji może trwać nawet miesiąc, zanim zaczną się pierwsze objawy, więc na dobrą sprawę nie wiadomo ile osób jest rzeczywiście zarażonych i w jakim kierunku to się wszystko rozwinie.


Wirus ujawniono bodajże pod koniec grudnia, mamy 2 miesiące póxniej, to skoro jest tak trudno wykrywalny i ludzie potrafia miesiac chodzić bez objawów i zarażać... to juz powinna być pandemia wszędzie. I moze jest... co byłoby ciekawe w obliczu paniki jaka jest siana , jakiż on jest groźny i śmiertelny



Mnie zastanawia jedno. Z jednej strony mówi się, że ten wirus jest mniej groźny, niż grypa, a podejmuje się kroki dość radykalne. I to w Chinach, które raczej nie słynną z szacunku do życia jednostki, a mimo to narażają się na miliardowe straty.

Inna sprawa, że może właśnie dzięki takim działaniom, nie ma jeszcze na razie tragedii. Ja ich nie postrzegam, jako paniki. Chyba lepiej się zabezpieczyć i dmuchać na zimne, niż olewaniem doprowadzić☠do prawdziwej pandemii.[/QUOTE]


Licząc ich "miliardowe straty" zawsze należy pamiętać, ze Chiny są specyficznym rynkiem.
Głównym odbiorca ich produkcji jest ich własny rynek wewnętrzny.

W skali tego jaki maja potencjał nabywczy, to im reszta świata jest naprawdę mało potrzebna i sobie gospodarczo świetnie poradzą bez nas a zwłaszcza Europy.


natomiast w drugą stronę już jest bardzo, bardzo cienko.
Dlatego ja cały czas uważam, ze jest to dość sztucznie rozdmuchiwane i tak naprawdę chodzi o wojnę polityczna a nie realne zagrożenie pandemią mająca na tyle wysoki % śmiertelności, zeby było o co robić taka panikę jak jest robiona.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:19   #141
bernikula
mOLDerator
 
Avatar bernikula
 
Zarejestrowany: 2010-10
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 10 368
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Ja się nie boje.
Nie ulegam tez panice.
Nie przejmuje się rzeczami na które nie mam wpływu.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No własnie ja też staram się zachować względny spokój, nie włączam za bardzo telewizji, ale np. dostałam filmiki z Chin kręcone tel prze ludzi to już trochę wzbudziło mój niepokój. Ale fakt- panika jest najgorsza.
Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie boję się za bardzo samego zachorowania,
natomiast bardzo się boję paniki jaka trzęsie teraz światem.
I jaka IMO jest z jakiegoś powodu celowo nakręcana.

Panika grypowa + ogólne, niezależne spowolnienie gospodarki.... no trochę dramacik. Ja rozważam zwolnienie części pracowników, żeby jakoś przetrwać ten rok bez długów.


jacyś politycy w Polsce ponoć nawołują do robienia zapasów jedzenia i leków... ja pierdziu...
Nie wiem co mają w głowie, ale ludzie w końcu prędzej sie pozabijają w sklepach walcząc w histerii o makaron i mielonke w puszkach, albo potem jedząc zepsute byle nie wychodzić, niż koronawirusa złapią.


Owszem, on jest trochę bardziej groźny dla starszych osób niz zwykła grypa sezonowa, ale cały czas utrzymuje sie jego bardzo slaba zaraźliwość. jakby to było zaraźliwe jak zwykła grypa, juz by było wszędzie tysiącami na dobę, a nie jakies marne liczby w skali świata. nawet jak sa zafałszowane, to ciągle to jest bardzo mało zachorowań.
No moja koleżanka z pracy chciała wczoraj kupować zapas jedzenia... Denerwują mnie takie zachowania, bo to wzbudza mój niepokój, a nie chcę się nakręcać.
__________________


Insta
bernikula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:26   #142
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

[1=837577522c61f12fd19d267 21bfa89a63d19e6ec_63eec38 21f71b;87615615]Tylko te liczby zachorowań też nie są miarodajne. Raz, że jest za mało testów na potwierdzenie, więc nie robi się ich wszystkim z objawami. Dwa - testy nie są w 100% skuteczne i dają fałszywe wyniki. Były przypadki, że dopiero 4 test potwierdzał korono. Trzy okres intubacji może trwać nawet miesiąc, zanim zaczną się pierwsze objawy, więc na dobrą sprawę nie wiadomo ile osób jest rzeczywiście zarażonych i w jakim kierunku to się wszystko rozwinie.



Mnie zastanawia jedno. Z jednej strony mówi się, że ten wirus jest mniej groźny, niż grypa, a podejmuje się kroki dość radykalne. I to w Chinach, które raczej nie słynną z szacunku do życia jednostki, a mimo to narażają się na miliardowe straty.



Inna sprawa, że może właśnie dzięki takim działaniom, nie ma jeszcze na razie tragedii. Ja ich nie postrzegam, jako paniki. Chyba lepiej się zabezpieczyć i dmuchać na zimne, niż olewaniem doprowadzićdo prawdziwej pandemii.[/QUOTE]Śmiertelność tego wirusa jest większa niż przy zwykłej grypie. Mniejsza niż przy SARS i MERS, ale z kolei tamte się tak nie rozprzestrzeniły.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:41   #143
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: KORONAWIRUS już w Europie

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dziennik Łódzki pisał o studentach, którzy wrócili z Włoch i zostali skierowani ze szpitala do Sanepidu, ale tam odesłano ich po prostu do domu z kwitkiem. Żadnych badań, niczego podobno.
Tak sobie mogli jeździć komunikacją miejską i zakażać następne osoby.
Znam niektórych z tych studentów. Głupio zrobili.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:43   #144
Higurashi
Czarna owca
 
Avatar Higurashi
 
Zarejestrowany: 2014-05
Lokalizacja: Underground
Wiadomości: 30 090
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

W ogóle ja tu czytam, że panika nakręcana (nie czytam polskich mediów, poza KiKŚ), a na Reddicie wielu ludzi z różnych zakątków świata narzeka, że sprawa jest mocno bagatelizowana i podsumowywania krótkim "to jak grypa sezonowa, można się rozejść"

Sent from my Mi A2 using Tapatalk
Higurashi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:49   #145
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Ja się nie boję za bardzo samego wirusa, bo jednak umierają w większości starzy ludzie a ja stara nie jestem. Bardziej boję się głodu jak powstanie panika i wszyscy nagle zaczną kupować jedzenie na zapas i ciężko to będzie nadgonić dostawcom
Chociaż w sumie idzie wiosna i lato, to zaraz będę miała na podwórku maliny, jabłka, śliwki i no mam te 3 kury więc jajka. Mam też studnię, więc o wodę się nie martwię

W ogóle to zawsze mnie dziwiło dlaczego na osiedlach w miastach nie sądzą jakichś drzewek i krzaków owocowych poza starymi mirabelkami.
Chyba lepsze jabłko z jabłonki nasiąkniętej spalinami niż żadne
Ale pewnie chodzi o owady i słabe koszenie trawy pod takimi drzewkami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Czas edycji: 2020-02-25 o 12:50
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 12:56   #146
Swietusia
Bot
 
Avatar Swietusia
 
Zarejestrowany: 2018-10
Wiadomości: 11 718
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87615832]
Chociaż w sumie idzie wiosna i lato, to zaraz będę miała na podwórku maliny, jabłka, śliwki i no mam te 3 kury więc jajka. Mam też studnię, więc o wodę się nie martwię [/QUOTE]

Super.
__________________
contra negantem principia non est disputandum
Swietusia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 13:43   #147
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87615832]Ja się nie boję za bardzo samego wirusa, bo jednak umierają w większości starzy ludzie a ja stara nie jestem. Bardziej boję się głodu jak powstanie panika i wszyscy nagle zaczną kupować jedzenie na zapas i ciężko to będzie nadgonić dostawcom
Chociaż w sumie idzie wiosna i lato, to zaraz będę miała na podwórku maliny, jabłka, śliwki i no mam te 3 kury więc jajka. Mam też studnię, więc o wodę się nie martwię

W ogóle to zawsze mnie dziwiło dlaczego na osiedlach w miastach nie sądzą jakichś drzewek i krzaków owocowych poza starymi mirabelkami.
Chyba lepsze jabłko z jabłonki nasiąkniętej spalinami niż żadne
Ale pewnie chodzi o owady i słabe koszenie trawy pod takimi drzewkami.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Eeee.. a co to ma.za związek z wirusem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:04   #148
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Eeee.. a co to ma.za związek z wirusem?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ale o co pytasz? Co Ci do tematu nie pasuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:12   #149
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

[1=b3e038722b79d57d9174818 9c48a0d4b42934a7c_612ac00 51d267;87616073]Ale o co pytasz? Co Ci do tematu nie pasuje?

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]zdziwienie,.że się drzewek na osiedlach nie sadzi. To chyba na wątek zdziwieniowy, a nie o wirusie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2020-02-25, 14:22   #150
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Koronawirus z Chin i inne epidemie.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
zdziwienie,.że się drzewek na osiedlach nie sadzi. To chyba na wątek zdziwieniowy, a nie o wirusie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No jakby na każdym osiedlu były drzewka w sporej ilości to na czas jakiejś przerwy w dostawach spożywki, mogłoby to uratować kilka istnień. Czy to wirus, czy wojna, czy cokolwiek w tym stylu, co powoduje pustki w sklepach na dłuższy okres czasu. Nie wiem no, lepsze jabłko z osiedla niż szyszka albo jarzębina w sumie.
Oczywiście wiadomo, że to nie starczy dla całego osiedla, dalej mówię o kilku istnieniach a nie ratowaniu całego osiedla.



Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-03-17 19:10:44


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:57.