Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2021-10-16, 21:43   #1
Bianca_Julia
Raczkowanie
 
Avatar Bianca_Julia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50

Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy


Niestety tak jest. Zaluje ze jestem w tym kraju!!! Mieszkam w malej konserwatywnej miejscowosci.... gdzie tak naprawde nie lubia obcokrajowcow.

Jak to oni, wprost nic nie powiesza ALE tak Ci dadza odczuc ze cos, wystarczy ze uslysza obcy akcent to juz im sie siersc jezy na tych tlustych angielskich szyjach!!!!

Ostatnio bo brexit i pandemii jest jeszcze gorzej... DUSZE SIE TU STRASZNIE... jest mi zle, nie jestem szczesliwa w tym miejscu.
Na kazdym kroku czuje ze nie chce to byc przez ta okropna atmosfere.

Mysle o wyjezdzie do Londynu... zupelnie inny klimat pod tym wzgledem, duzo polakow, grup polskich, duzo ludzi z calego swiata, anglicy tam tez sa inni! Otwarci, przyjazni.

do Polski nie wiem czy dam rade wrocic nie wiem czy odnalazlabym sie po tylu latach za granica
Tesknie oczywiscie ze tesknie szczegolnie za Polakami, Polska otwartoscia i serdecznoscia. Tu tego nie ma, anglicy to egoisci przynajmniej w tej miescinie ktorzy maja wszystkich w dupie za przeproszeniem....

Ich sztucznosc mi uszami wychodzi. Dzis mam szczegolnie kiepski dzien chce mi sie wyc... szczerze mowiac.

Jeszcze w tej miescinie bardzo malo jest polakow. Wlasciwie mam tylko jedna kolezanke polke.

Strasznie mi tu smutno czuje sie okropnie w tej miescinie. Nic tu nie ma! A jeszcze toksyczna atmosfera!
Bianca_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 21:57   #2
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:11   #3
candlelight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 35
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

A starałaś się poznać jakichś ludzi z innych krajów? Integrujesz się? Mówisz dobrze po angielsku?

Może masz takie podejście bo nie poznajesz tych ludzi zbyt dobrze i źle odczytujesz ich zachowanie.

Ja w większości przyjaźnię się z Anglikami, a najwięcej problemów miałam tutaj z Polakami.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
candlelight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:15   #4
Bianca_Julia
Raczkowanie
 
Avatar Bianca_Julia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez Trzepotka Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Wiem wiem bardzo uogolnilam, ale to dlatego ze chyba juz sobie z ta atmosfera nie radze i buzuja we mnie rozne emocje.

Jeszcze nie wyjechalam bo przeczekuje pandemie, cholerka wie co sie jeszcze wydarzy. Chce zeby wszystko sie bardziej uspokoilo! Jesli to mozliwe. Z drugiej strony wiem ze ludzie sie siedze na tylkach i mimo wszystko podejmuja zyciowe decyzje. Czyli w skrocie. Trzyma mnie strach.

Tak jak mowilam, oni nic nie robia wprost. Beda sie do Ciebie slodko usmiechac gladzic po pleckach jednoczesnie wbijajac noz w serce.
Bianca_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:17   #5
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-10
Wiadomości: 7 306
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Treść usunięta

Edytowane przez 43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065
Czas edycji: 2023-11-27 o 07:14
43f4c6e05089aac1c48e760c19dfc261ffa43875_658383801b065 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:19   #6
Bianca_Julia
Raczkowanie
 
Avatar Bianca_Julia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez candlelight Pokaż wiadomość
A starałaś się poznać jakichś ludzi z innych krajów? Integrujesz się? Mówisz dobrze po angielsku?

Może masz takie podejście bo nie poznajesz tych ludzi zbyt dobrze i źle odczytujesz ich zachowanie.

Ja w większości przyjaźnię się z Anglikami, a najwięcej problemów miałam tutaj z Polakami.

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
Bardzo bym chciala poznac ludzi i innych krajow, ale tej miescinie 98% to konserwatywni anglicy. Mowie bardzo dobrze po angielsku.
Ja poprostu juz tu nie chce byc. To nie moj klimat. I don't vibe with these people.
Bianca_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:20   #7
candlelight
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 35
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Tzn jaki ten nóż? Wyzywają cie za plecami? Utrudniają ci życie?

Sent from my SM-G996B using Tapatalk
candlelight jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2021-10-16, 22:33   #8
ManillaLatte
Rozeznanie
 
Avatar ManillaLatte
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 727
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Spróbuj może przeniesc sie do Szkocji? Ludzie sa tu naprawde przemili i ja osobiscie nie spotkalam sie z przejawami nietolerancji. Ja w Szkocji czuje sie jak w drugim domu, nawet moj partner jest Szkotem.

Sent from my SM-G780G using Tapatalk
ManillaLatte jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-16, 22:35   #9
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 07:29   #10
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2020-11
Wiadomości: 1 805
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

czyli ludzie sa mili, usmiechnieci, ale..? na razie autorko piszesz tak, jakbys miala problem we wlasnej glowie.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
0fb2986dc06479a38c396fe4ec3c7ea3bc36c306_6584d2a18ec99 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 08:18   #11
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Polska otwartość i serdeczność, dobre xD Nigdzie nie spotkałam się z takim rasizmem i chamstwem jak w polonii za granicą.

Trafiłaś do małego miasta, tam zawsze jest inaczej, obojętnie w którym kraju. A patrząc na twój sposób wyrażania się (tłuste angielskie szyje itd) sama jesteś na ich poziomie. Szukaj polonii w większym mieście, powinnaś się tam dobrze odnaleźć

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 08:59   #12
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

A ja wiem co masz na myśli. Anglicy jak i irlandczycy sa bardzo mili, nie mówią wprost jak im coś nie pasuje, a później jeden drugiego obgaduje za plecami. Taka ich mentalność chyba. Nie mówię, że wszyscy, ale wiekszość, niestety. U mnie w pracy jak nie ma kogoś na zmianie to garstka osób rąbie danej osobie tyłek, a gdy przychodzi wszyscy mu słodzą Przełożeni nie egzekwują tutaj nic, nie powiedza komuś wprost,ze coś źle zrobił tylko później szepca za plecami masakra Pisze tu o irlandczykach, ale dla mnie to anglicy, irlndczycy to niemal ta sama mentalność. Także Cię rozumiem. Z polakami też nie mam miłych wspomnień tutaj i pozrywałam i poukrócałam więkoszość znajomości. Do większego miasta nie zamierzam sie wynosić i płacić 1000-1500euro za apartament/dom. Mam samochód i mogę pojechać i pozwiedzać na wolnym. Nie wiem czy to dobry pomysł wyprowadzić sie do Londynu i płacić horrendalną cene za pokoik, gdzie tam większość to zagrzybione mieszkania i cena... Masz auto? Poszukaj może na grupach/forach ludzi w Anglii, którzy tez sa samotni i szukaja przyjaciół.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:10   #13
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
A ja wiem co masz na myśli. Anglicy jak i irlandczycy sa bardzo mili, nie mówią wprost jak im coś nie pasuje, a później jeden drugiego obgaduje za plecami. Taka ich mentalność chyba.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja tam z takim zachowaniem się spotkałam w przypadku wielu narodowości, ale głównie w Polsce. Tu dopiero jeden drugiemu w cztery litery wchodzi, a za plecami co się odpierdziela, to głowa mała.

Wniosek - jak ci się to nie podoba, to wyjedź i szukaj szczęścia gdzie indziej. Ja tak zrobiłam, polecam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 09:28   #14
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88951218]Ja tam z takim zachowaniem się spotkałam w przypadku wielu narodowości, ale głównie w Polsce. Tu dopiero jeden drugiemu w cztery litery wchodzi, a za plecami co się odpierdziela, to głowa mała.

Wniosek - jak ci się to nie podoba, to wyjedź i szukaj szczęścia gdzie indziej. Ja tak zrobiłam, polecam.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]Nie zamierzam wyjeżdżać z powodu ludzi z pracy. Dla mnie nie ma przyjaźni w pracy, chodzę tam dla pieniędzy nie towarzystwa. Konfort życia jaki mam jest wystarczający, by tutaj mieszkać, a w przyszlosci kupić dom, w Polsce nie wyobrażam sobie niestety życia.

A jeśli chodzi o polaków to nie spotkałam się aż z taką fałszywością, że tutaj obgadujesz, a za chwilę słodko pierdząco. Było na zasadzie masz coś mówisz, nie lubisz kogoś olewka. I ja postępuję zgodnie z tą definicją. I to jest prawda, że ten lukier to tylko z wierzchu, nie chcę generalizować, ale niestety... I nie spotkałam się też u innych narodowości z takim fałszem, raczej wykładanie kawa na ławę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez lakier_do_paznokci
Czas edycji: 2021-10-17 o 09:37
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 10:31   #15
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
Nie zamierzam wyjeżdżać z powodu ludzi z pracy. Dla mnie nie ma przyjaźni w pracy, chodzę tam dla pieniędzy nie towarzystwa. Konfort życia jaki mam jest wystarczający, by tutaj mieszkać, a w przyszlosci kupić dom, w Polsce nie wyobrażam sobie niestety życia.

A jeśli chodzi o polaków to nie spotkałam się aż z taką fałszywością, że tutaj obgadujesz, a za chwilę słodko pierdząco. Było na zasadzie masz coś mówisz, nie lubisz kogoś olewka. I ja postępuję zgodnie z tą definicją. I to jest prawda, że ten lukier to tylko z wierzchu, nie chcę generalizować, ale niestety... I nie spotkałam się też u innych narodowości z takim fałszem, raczej wykładanie kawa na ławę.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Autorka ujęła to ogólnie, że wszyscy Anglicy to rasiści i w ogóle tacy be. Dlatego poradziłam jej, żeby sobie jechała tam, gdzie jej będzie lepiej.

Z pracą się całkowicie zgadzam.

Nigdy nie jest tak, że cały naród jest identyczny, w każdym są rasiści i faszyści (w Polsce ostatnio bardzo się panoszą), ludzie obrabiający tyłki i ludzie po prostu dobrzy. Ja akurat spotkałam się z tą gorszą stroną większości osób z Polski. Nawet jak czasem odwiedzam rodzinę i idę na zakuoy, to czuję się źle, kasjerki są niemiłe, olewają klienta i to klient jest dla nich a nie odwrotnie. Dlatego ja zmieniłam kraj zamieszkania i nie narzekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 11:33   #16
Patizm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2019-06
Wiadomości: 278
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Wyprowadz sie do wiekszego miasta niekoniecznie Londynu. Londyn jest MEGA drogi i bedziesz mieszkala w dziurze w 5 strefie gdzie dojazd gdziekolwiek zajmuje godzine… beznadziejny transport miejski, wszedzie daleko, wszedzie trzeba dojechac. Praktycznie nie ma szans by wynajac mieszkanie samemu ze wzgledu na cene. Moze sprobuj miasto, ale niekoniecznie Londyn.
Patizm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 12:46   #17
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy

Ja akurat Londyn, choć nie 5 strefa

Jednak rodzice męża mieszkają w niewielkim miasteczku. Nie zauważyłam jednak żadnej niechęci do "obcej" ze strony ich sąsiadów. Są mili i uprzejmi, jednak mentalność Angoli jest taka, że każdy pilnuje własnego nosa i własnych spraw. To, że każdy powie Ci: 'Have a nice day" nie oznacza, że to fałszywiec, który niby Ci dobrze życzy ale Twoich zwierzeń nie chce słuchać. Jeśli sie wita: "How are you?" to jedyna odpowiedź, którą dopuszcza to:"Fine" (lub podobna). Bo tak naprawdę, to ta osoba nie pyta, co u Ciebie. Po prostu się wita.

Mi akurat ta mentalność odpowiada. Może dlatego, że zawsze też pilnowałam własnego nosa i nie bardzo mnie interesowało, co tam u Iksińskich. Jeśli nie umiesz przywyknąć do menalności typowych Angoli to szukaj miast, w którym społecznosć jest bardziej międzynarodowa.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 13:24   #18
lakier_do_paznokci
Rozeznanie
 
Avatar lakier_do_paznokci
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 638
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88951358]Autorka ujęła to ogólnie, że wszyscy Anglicy to rasiści i w ogóle tacy be. Dlatego poradziłam jej, żeby sobie jechała tam, gdzie jej będzie lepiej.

Z pracą się całkowicie zgadzam.

Nigdy nie jest tak, że cały naród jest identyczny, w każdym są rasiści i faszyści (w Polsce ostatnio bardzo się panoszą), ludzie obrabiający tyłki i ludzie po prostu dobrzy. Ja akurat spotkałam się z tą gorszą stroną większości osób z Polski. Nawet jak czasem odwiedzam rodzinę i idę na zakuoy, to czuję się źle, kasjerki są niemiłe, olewają klienta i to klient jest dla nich a nie odwrotnie. Dlatego ja zmieniłam kraj zamieszkania i nie narzekam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]W Pl Panie w urzędach i obsługa klienta w(głównie) sklepach spożywczych to porażka ja rozumiem pieniądz kiepski, praca to harowka, ale dokladając do tego, ze ma sie charakter introwertyczny to po co idą do takiej pracy. I to jeden z powodów, że nie wróce do Pl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
lakier_do_paznokci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 14:13   #19
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 892
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
W Pl Panie w urzędach i obsługa klienta w(głównie) sklepach spożywczych to porażka ja rozumiem pieniądz kiepski, praca to harowka, ale dokladając do tego, ze ma sie charakter introwertyczny to po co idą do takiej pracy. I to jeden z powodów, że nie wróce do Pl

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Zastanawiałam się, czy tylko ja mam takie wrażenie w polskich sklepach... 🤦☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
e36b38c1b02253f65e484b4d30ebb09d9d5f8578_646d4571ebe9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2021-10-17, 14:38   #20
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez lakier_do_paznokci Pokaż wiadomość
A jeśli chodzi o polaków to nie spotkałam się aż z taką fałszywością, że tutaj obgadujesz, a za chwilę słodko pierdząco. Było na zasadzie masz coś mówisz, nie lubisz kogoś olewka.
Ja się spotkałam. Do zespołu miała wrócić kobieta po macierzyńskim, ja jej nie znałam, bo przyszłam tam gdy jej już nie było. W każdym razie jedna z dziewczyn z zespołu obrabiała tej nieobecnej zawsze, a im bliżej do powrotu, tym mocniej. Włącznie z nadawaniem na jej rzekome plany i motywy do managementu. Myślałam, że się musiały wręcz nienawidzić, jak jeszcze razem pracowały, bo skala świństwa była ogromna. Jak już ta po macierzyńskim wróciła, to się okazało, że razem z plotkarą są najlepszymi przyjaciółeczkami, nierozłączne i jeden front. No chyba, że którejś nie było, to obrabiane .
W kolejnej pracy była podobna para przyjaciółeczek, z tym że tam przynajmniej żadna nie leciała z plotami do szefostwa. Dobitnie to pokazuje, czemu praca nie jest za bardzo od zawierania przyjaźni.
Tacy ludzie są wszędzie, nie zależy to od narodowości.

---------- Dopisano o 15:38 ---------- Poprzedni post napisano o 15:37 ----------

[1=e36b38c1b02253f65e484b4 d30ebb09d9d5f8578_646d457 1ebe9e;88951752]Zastanawiałam się, czy tylko ja mam takie wrażenie w polskich sklepach...

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz[/QUOTE]To akurat jeden z większych zarzutów względem polskiej obsługi klienta, który maua cudzoziemcy przebywający w Polsce.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 16:42   #21
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Mieszkam od wielu lat w Anglii i nigdy nie miałam problemów z Anglikami. Wręcz przeciwnie, moim zdaniem są bardzo sympatyczni i przyjaźnie nastawieni. Nigdy nie spotkałam się z dyskryminacją na tle rasowym czy jakąkolwiek inną ze stony Anglików. To raczej Polacy (i inne narodowości z Europy Wschodniej) wiodą prym w obgadywaniu i negatywnym nastawieniu.. mogę szczerze powiedzieć, że u mnie jest dużo Polaków i ich raczej unikam, bo zawsze jest z nimi jakiś problem, Polacy u mnie są bardzo zakompleksieni, zawistni i jednocześnie oczekują, że wszystko powinno im spać z nieba, mimo że nawet języka dobrze nie znają.

Mój partner jest Anglikiem, większość moich znajomych to Anglicy. Ciężko mi sobie wyobrazić dyskryminację z ich strony, bo naprawdę - mam same pozytywne doświadczenia. Starsi ludzie są zawsze mega mili i sami zagadują, dzieciaki w wieku nastoletnim to według mnie wisienka na torcie, bo - mimo oczywiście typowych nastoletnich wybryków - większość jest super wychowana (nie ma takiej patologii jak w Polsce, że jak widzisz grupę 16-latkow, to nie wiesz czy przypadkiem nie obrzucą cię stekiem wyzwisk - tutaj dzieciaki naprawdę są świetne, przeproszą, pomogą i tak dalej).

Może przenieś się gdzieś indziej, bo to najwidoczniej problem z twoim obecnym miejscem zamieszkania. Ja poza Anglia mieszkałam też w Hiszpanii i niestety - według mnie Polska pod względem życzliwości i otwartości bardzo odbiega od obu wspomnianych krajów.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:12   #22
Nette
Wtajemniczenie
 
Avatar Nette
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 2 698
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez v-x-n Pokaż wiadomość

Może przenieś się gdzieś indziej, bo to najwidoczniej problem z twoim obecnym miejscem zamieszkania.
Niekoniecznie problem jest z miejscem. Czasem jest też tak, że ludzie otrzymują to samo, co dają (albo projektują swoje odczucia na innych). Tj. jeśli sama jesteś uprzedzona, to wokół widzisz uprzedzonych ludzi.
Nette jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:23   #23
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Cytat:
Napisane przez Nette Pokaż wiadomość
Niekoniecznie problem jest z miejscem. Czasem jest też tak, że ludzie otrzymują to samo, co dają (albo projektują swoje odczucia na innych). Tj. jeśli sama jesteś uprzedzona, to wokół widzisz uprzedzonych ludzi.
Tu się zgadzam, ja od początku byłam życzliwie nastawiona do każdego i z szacunkiem podchodziłam do ich kultury i w sumie zawsze dostawałam to samo w zamian. No poważnie, chyba 7 czy 8 rok tu jestem i nie zdarzyło się, żeby jakiś Anglik był dla mnie niemiły (Polacy owszem).

Z drugiej strony autorka napisała, że w Londynie Anglicy są bardziej otwarci, więc może coś jest nie tak z tym miasteczkiem i lepiej by jej było gdzieś indziej.
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:40   #24
Overcooked
Wtajemniczenie
 
Avatar Overcooked
 
Zarejestrowany: 2020-06
Wiadomości: 2 508
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy

Za to określanie anglików jakoby mieli jeżącą się SIERŚĆ na grubych szyjach to takie nieksenofobiczne i nierasistowskie, może powinni jeszcze przed tobą czerwony dywan rozłożyć żeby być wystarczająco gościnnymi
Overcooked jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 17:45   #25
Kukarda
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 148
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy

wiesz jak polacy traktują ukraińców albo wietnamczyków w polsce? ile razy słyszałam murzyn/ciapaty na dzien dobry w kebabie od polskiej mlodzieży do pana za kasą? weź ty sie zastanów zanim coś napiszesz o polskiej otwartości
Kukarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-17, 22:08   #26
Bianca_Julia
Raczkowanie
 
Avatar Bianca_Julia
 
Zarejestrowany: 2017-08
Wiadomości: 50
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy

Dziekuje ze wszystkie pozytywne i konstruktywne wypowiedzi.
Wlasnie doczytuje

Uwazam ze wazne jest to zeby znalezc swoje miejsce na ziemi To miasteczko tym miejscem dla mnie nie jest.

Niestety piszac tego posta bylam w duzych emocjach!! po pewnym zdarzeniu ktore mialo miejsce tego wieczora. Zostalam bardzo nieprzyjemnie potraktowana przez jedna pania Angielke.
Bylo mi przykro. Wyrzucilam to z siebie na forum.

To nie jest tak ze WSZYSCY Anglicy sa tacy jak ich okreslilam,
spotkalam sie tez w Anglii z zyczliwoscia, mam znajomych Anglikow.

Tytul postu powinien byc inny!

Do wszystkich osob ktore moj post oburzyl, i zgadzam sie ze mogl,
wyciaglelam wnioski nie pisac w emocjach, ochlonac, poczekac.
Ktos na watku na poczatku slusznie zauwazyl ze targaly mna emocje.

Edytowane przez Bianca_Julia
Czas edycji: 2021-10-17 o 22:11
Bianca_Julia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 10:07   #27
v-x-n
Wtajemniczenie
 
Avatar v-x-n
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Nowhere
Wiadomości: 2 486
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasiści....- dylematy

Cytat:
Napisane przez Bianca_Julia Pokaż wiadomość
Dziekuje ze wszystkie pozytywne i konstruktywne wypowiedzi.
Wlasnie doczytuje

Uwazam ze wazne jest to zeby znalezc swoje miejsce na ziemi To miasteczko tym miejscem dla mnie nie jest.

Niestety piszac tego posta bylam w duzych emocjach!! po pewnym zdarzeniu ktore mialo miejsce tego wieczora. Zostalam bardzo nieprzyjemnie potraktowana przez jedna pania Angielke.
Bylo mi przykro. Wyrzucilam to z siebie na forum.

To nie jest tak ze WSZYSCY Anglicy sa tacy jak ich okreslilam,
spotkalam sie tez w Anglii z zyczliwoscia, mam znajomych Anglikow.

Tytul postu powinien byc inny!

Do wszystkich osob ktore moj post oburzyl, i zgadzam sie ze mogl,
wyciaglelam wnioski nie pisac w emocjach, ochlonac, poczekac.
Ktos na watku na poczatku slusznie zauwazyl ze targaly mna emocje.
Emocje emocjami, ale zrobisz coś w temacie? Tzn może faktycznie przeprowadzka do innego miasta?
__________________
"La curiosidad mató al gato."
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
[ Nie kupuję nowych zanim nie zużyję starych ]
[ Biegam ] 10 - 15 - 20 - hM - 30 - M
v-x-n jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 10:12   #28
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Treść usunięta
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 11:04   #29
Lagoon
Raczkowanie
 
Avatar Lagoon
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 211
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Wyslij swoje CV do kilku wiekszych miast - nie ma co czekac na koniec pandemii, jesli jestes zaszczepiona to nie bedzie wiekszych problemow. Nie wiem dokladnie jak jest w GB ale ja mieszkam w Irlandii i wszystko dziala, widze o wiele wiecej ofert pracy. Sprawdz sobie ceny wynajmu mieszkan i dopasuj swoje oczekiwania finansowe do tego. Jak znajdziesz prace, to się przeniesiesz do danego miejsca. Teraz wiekszosc rozmow o prace są przeprowadzone on-line więc nie będziesz musiala jeździć wczesniej.

PS. Pracuję w rekrutacji, znam agencje ktore rekrutuja zarowno na rynek irlandzki jak i angielski, wiec moglabym Ci podpowiedziec gdzie aplikowac. Mozesz mi napisac pm, jesli potrzebujesz pomocy

Edytowane przez Lagoon
Czas edycji: 2021-10-18 o 11:14
Lagoon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2021-10-18, 14:04   #30
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Anglicy to ksenofoby i rasisci....- dylematy

Londyn? Tylko powyzej 40 000 ÂŁ na rok.
Inaczej lepiej mniejszq miejscowosc.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2023-03-19 13:23:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:49.