Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3. - Strona 39 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2022-08-04, 17:21   #1141
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas w PL dostępna jest ta wersja po prawej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
To hiszpańska, ta z lewej- francuzka, ma bardziej kremowa konsystencję i nieco większa pojemność

Sent from my SM-G973F using Tapatalk
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 18:38   #1142
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89307059]Parę dni temu H. Kupił polecany przez Was garnier anti- Age z kwasem hialuronowym. Jestem pozytywnie zaskoczona, zupełnie inny od tych, które dochyczas używałam. Zachęcona, kupiłam na amazonie hiszpańska wersje (tylko taka byla dostępna), opakowanie (kartonik) prawie to samo, ale tubki są zupełnie inne. Ta hiszpańska wersja jest bardziej płynna i ma mniejsza pojemność (40ml) Załącznik 7776980

Sent from my SM-G973F using Tapatalk[/QUOTE]
Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
U nas w PL dostępna jest ta wersja po prawej.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ta lewa też u nas jest, kupiłam w Rossmannie.
Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Używacie filtra w domu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Tak, szczególnie jak pracuję na HO przy oknie, w które mocno daje słońce.

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 19:48   #1143
Pani_Robot
Śnięta Mucha
 
Avatar Pani_Robot
 
Zarejestrowany: 2018-07
Lokalizacja: Z dziury
Wiadomości: 10 797
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Używacie filtra w domu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Tak, często nawet przed drzemka bo mam sypialnie na północ i lozko pod oknem, wiec od lutego do października daje na całego prosto w twarz.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
__________________
Everyone you meet is fighting a battle inside you know nothing about
Be kind. Always

Wyzwanie Czytelnicze 25 / 34 (26)
Wyzwanie Filmowe
5 / 100
100 książek w 2023 92 / 55

Pani_Robot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 21:21   #1144
magbeth
Dzik
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 5 722
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Używacie filtra w domu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Tak


Sent from my iPhone using Tapatalk
magbeth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-04, 22:38   #1145
SweetThing
Raczkowanie
 
Avatar SweetThing
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: >Obywatelka_Świata<
Wiadomości: 385
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Smerfetka696969 Pokaż wiadomość
Używacie filtra w domu?

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
Ja różnie
Jak jest brzydko, buro i ponuro to nie używam siedząc w domu
Ale gdy wychodzę na zewnątrz to zawsze, nawet jak jest brzydka pogoda
Natomiast gdy jest słonecznie to unikam słońca prawie jak wampir hehehe aczkolwiek jeszcze nie oswoiłam reaplikacji... pracuję nad tym ☠♀️

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 10:47   #1146
Ava_
Zakorzenienie
 
Avatar Ava_
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 4 865
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez SweetThing Pokaż wiadomość
aczkolwiek jeszcze nie oswoiłam reaplikacji... pracuję nad tym

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Tez mam z tym problem.
Idac do pracy mam na twarzy podklad, bronzer, roz, highlighter. Nie wiem jak mialabym nalozyc na to przepisowa ilosc SPF bez zmieszania wszystkich tych produktow w jedna ciape. Narazie po prostu nosze ze soba wielka kosmetyczke, przed wyjsciem z biura zmazuje wszystko i nakladam od nowa, zaczynajac od filtra. W skuteczne dzialanie sztyftow i mgielek do nakladania na makijaz troche nie wierze, chociaz moze jestem kompletnie w bledzie.
Ava_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-05, 19:40   #1147
SweetThing
Raczkowanie
 
Avatar SweetThing
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: >Obywatelka_Świata<
Wiadomości: 385
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Tez mam z tym problem.
Idac do pracy mam na twarzy podklad, bronzer, roz, highlighter. Nie wiem jak mialabym nalozyc na to przepisowa ilosc SPF bez zmieszania wszystkich tych produktow w jedna ciape. Narazie po prostu nosze ze soba wielka kosmetyczke, przed wyjsciem z biura zmazuje wszystko i nakladam od nowa, zaczynajac od filtra. W skuteczne dzialanie sztyftow i mgielek do nakladania na makijaz troche nie wierze, chociaz moze jestem kompletnie w bledzie.
Ja też mam podobny mix w pracy

Ale żeby zmywać makijaż i robic na nowo to tez sobie nie wyobrażam...
Próbowałam reaplikacji, ale właśnie uwazam że nie da sie dokładać spfu gdy się stosuje jakieś konturowanie, ponieważ po prostu wszyatko się miesza i rozmazuje


ALE ostatnio tylko tak w domu, po pracy, próbowałam sobie taki sposób mojego pomysłu... a mianowicie odcisnęłam nadmiar sebum z twarzy za pomocą papieru po czym naniosłam spf takimi depozytami, następnie chciałam go wklepać takim beauty blenderem z silikonu (kiedyś jak moda na nie weszła - to kupiłam to dziadostwo za 60zł i się okazał kompletnym szajsem, a do tego nie był ani trochę lepszy niż te za 5zł ) - no ale oczywiście tego przepłaconego dziada nie mogłam znaleźć jak zwykle - a więc użyłam takiego silikonowego stempla którego używa się do zdobienia paznokci (transfer wzoru z płytki na paznokieć)

I efekt był taki, że makijaż się nie rozmazał, tylko konturowanie straciło trochę nasycenie - myślę ze moze być to jakieś rozwiązanie z potencjałem xD
Następnym razem odczekam, sprawdze czy da się taką kanapkę lekko doklepać jakimś pudrem ryżowym i ewentualnie może dołożyć bronzera

Powoli do celu, natomiast w takie dni jak dziś - gdzie mamy mega upał - to wcale nie chce mi się z tym eksperymentować

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

Edytowane przez SweetThing
Czas edycji: 2022-08-06 o 12:48
SweetThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2022-08-07, 07:00   #1148
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Kupiłam ostatnio Pharmaceris sensi protect, spf 50, ppd ma podobno 50 dlatego stwierdziłam, że spróbuję. Ech niestety u mniena twarzy nie sprawdza się - mocno bieli. Nawet jeżeli nałożę na niego cieniutką warstwę koloru - kremu bb czy podkładu to spod każdego wylezie za jakiś czas w postaci białych kropek. Wielka szkoda, liczałam na niego bo jest tani, ma bardzo dobre recenzje.

Czy miał ktoś może zachwalany w tym roku Beauty of josen? Wprawdzie koreański ale tak myślę nad nim na czas jesieni.
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 19:41   #1149
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

A ja od tygodnia używam lirene spf50 z aloesem i nic mi nie wyłazi spod podkładu. Lekka jest ta emulsjamdobrze się rozsmarowujemy przez jakieś 10 minut od aplikacji troche seieci i ... nie wiem jakie jeszcze powinien mieć cechy dobry krem z filtrem?
W zeszlym roku używałam emulsji Vichy, w tym też-one takie lejace i nie mam za bardzo z czym porównać.
A jeszcze wczesniej Kolastyny i Cera+ ale tego to na wizażu chyba nikt nie uzywa.
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 21:16   #1150
mala_kobietka
Raczkowanie
 
Avatar mala_kobietka
 
Zarejestrowany: 2004-04
Wiadomości: 471
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
A przy okazji:czy któraś próbowała przeciwzmarszczkowego :
La Roche-Posay, Anthelios Age Correct SPF50+ lub
Vichy, Capital Soleil Anti-Age 3in1 SPF 50?
używałam La Roche-Posay, Anthelios Age Correct SPF50+
ładnie się wchłania, nadaje się pod makijaż, mógłby trochę lepiej nawilżać (moja cera jest dojrzała, normalna w kierunku suchej), ale całkiem fajny jest, chociaż przy pierwszym użyciu łzawiły ani trochę oczy i potem uważałam , żeby za blisko oka nie nakładać. Bez wow, ale ok. W cenie regularnej się nie skuszę kolejny raz.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89307059]Parę dni temu H. Kupił polecany przez Was garnier anti- Age z kwasem hialuronowym. Jestem pozytywnie zaskoczona, zupełnie inny od tych, które dochyczas używałam. Zachęcona, kupiłam na amazonie hiszpańska wersje (tylko taka byla dostępna), opakowanie (kartonik) prawie to samo, ale tubki są zupełnie inne. Ta hiszpańska wersja jest bardziej płynna i ma mniejsza pojemność (40ml) Załącznik 7776980
[/QUOTE]

Kupowałam Garniera w UK na jakieś promocji, na półce stały obok siebie dwie wersje, ten w tubce to krem , a ten który opisujesz jako hiszpański to fluid. Przeznaczone są do innego typu skóry
Wersja w kremie, którą posiadam lepsza do skóry normalne/suchej, ładnie nawilża, bezproblemowo się rozprowadza. Nie podrażnia mi oczu, cena bardzo przyjazna, więc póżniej dokupiłam 3 tubki.
Przez ostatnie 10 dni używałam na wyprawie rowerowej (reaplikowałam oczywiście, bo cały dzień na słońcu), nie opaliłam się, nie mam nowych przebarwień.
Jedyna wada, że potrafi się rolować ...nie zawsze, ale jednak . Pewnie zależy to od pielęgnacji jaką danego dnia na dzień nakładam . Jednak przy tej cenie ( ok. 40 zł) nadal uważam , że warto.
__________________
Alfabet nie kończy się na D
mala_kobietka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-07, 23:01   #1151
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Fioletowa bioderma jest ogólnie spoko, ale wkurza mnie, że muszę mieć koniecznie związane włosy, bo kleją się do twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-08, 06:02   #1152
khloe
Strzelaj lub emigruj!
 
Avatar khloe
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Medellin!
Wiadomości: 27 440
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez nikisa Pokaż wiadomość
Fioletowa bioderma jest ogólnie spoko, ale wkurza mnie, że muszę mieć koniecznie związane włosy, bo kleją się do twarzy

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Ja mam tak z każdym filtrem.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________

Przejechane na rowerze w 2019: 2 762
km



mój INSTA
(napisz pw kim jesteś wizażanko
khloe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 07:21   #1153
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Ava_ Pokaż wiadomość
Tez mam z tym problem.
Idac do pracy mam na twarzy podklad, bronzer, roz, highlighter. Nie wiem jak mialabym nalozyc na to przepisowa ilosc SPF bez zmieszania wszystkich tych produktow w jedna ciape. Narazie po prostu nosze ze soba wielka kosmetyczke, przed wyjsciem z biura zmazuje wszystko i nakladam od nowa, zaczynajac od filtra. W skuteczne dzialanie sztyftow i mgielek do nakladania na makijaz troche nie wierze, chociaz moze jestem kompletnie w bledzie.
Właśnie poszukałam sobie info o tych spf na makijaż w formie sprayu, Garnier ma kiepskie opinie, jest też transparentny Anthelios XL ...Tylko jakoś nie wyobrażam sobie spryskać tylko twarz , żeby nie trafić na włosy , ciuchy....Jest kilka filmików, gdzie właśnie metodą stemplowania gąbeczką dokłada sie spf. Jakoś nie mogę się do tego przekonać...Wydaje mi się że to średnio ma sens, ale może kiedyś tak zrobię na próbę.Po pracy jak wiem że jeszcze będę na słońcu-robię delikatny demakijaż pomijając oczy i nakładam spf, już zostawiam bez podkładu, brązera ..Czasem dodam różu i rozświetlacza i koniec. No ale to już trudno nazwać makijażem..
Ps. Przetestowałam Vichy Capital Soleil Anti-Age, może być, pierwsze wrażenie że ciut tłusty, ale po chwili wchłania sie do matu. Niestety przy nałożeniu przepisowej ilości na raz czuję lekkie chwilowe pieczenie w okolicach nosa (moje nawrażliwsze miejsce). Na drugi dzień nałożyłam dwie cieńsze warstwy i efekt pieczenia mniejszy. Tylko pojawiły się mikro -wiórki, jakby się zrolował . Muszę to jeszcze obadać bo w tym czasie dodałam sobie dodatkowy dzień z retinolem, może to był naskórek nie spf;-)

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2022-08-08 o 08:01
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 08:35   #1154
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez mala_kobietka Pokaż wiadomość
używałam La Roche-Posay, Anthelios Age Correct SPF50+
ładnie się wchłania, nadaje się pod makijaż, mógłby trochę lepiej nawilżać (moja cera jest dojrzała, normalna w kierunku suchej), ale całkiem fajny jest, chociaż przy pierwszym użyciu łzawiły ani trochę oczy i potem uważałam , żeby za blisko oka nie nakładać. Bez wow, ale ok. W cenie regularnej się nie skuszę kolejny raz.



Kupowałam Garniera w UK na jakieś promocji, na półce stały obok siebie dwie wersje, ten w tubce to krem , a ten który opisujesz jako hiszpański to fluid. Przeznaczone są do innego typu skóry
Wersja w kremie, którą posiadam lepsza do skóry normalne/suchej, ładnie nawilża, bezproblemowo się rozprowadza. Nie podrażnia mi oczu, cena bardzo przyjazna, więc póżniej dokupiłam 3 tubki.
Przez ostatnie 10 dni używałam na wyprawie rowerowej (reaplikowałam oczywiście, bo cały dzień na słońcu), nie opaliłam się, nie mam nowych przebarwień.
Jedyna wada, że potrafi się rolować ...nie zawsze, ale jednak . Pewnie zależy to od pielęgnacji jaką danego dnia na dzień nakładam . Jednak przy tej cenie ( ok. 40 zł) nadal uważam , że warto.
juz wiem, bo kupilam w innej drogerii Garniery zostawiam na jesien/ zime/ wiosne. Teraz koncze barwiony DRMTLGY, canmake i Eucerin.
Ja pod tresciwszy (dla mnie Eucerin i DRMTLGY) spf nie uzywam kremu, bo sie nie wchlonie Canmake bardzo lubie do reaplikacji w ciagu dnia, u mnie super sie sprawuje. Poza tym ma mala tubke, ktora wszedzie sie zmiesci

---------- Dopisano o 09:35 ---------- Poprzedni post napisano o 09:30 ----------

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Właśnie poszukałam sobie info o tych spf na makijaż w formie sprayu, Garnier ma kiepskie opinie, jest też transparentny Anthelios XL ...Tylko jakoś nie wyobrażam sobie spryskać tylko twarz , żeby nie trafić na włosy , ciuchy....Jest kilka filmików, gdzie właśnie metodą stemplowania gąbeczką dokłada sie spf. Jakoś nie mogę się do tego przekonać...Wydaje mi się że to średnio ma sens, ale może kiedyś tak zrobię na próbę.Po pracy jak wiem że jeszcze będę na słońcu-robię delikatny demakijaż pomijając oczy i nakładam spf, już zostawiam bez podkładu, brązera ..Czasem dodam różu i rozświetlacza i koniec. No ale to już trudno nazwać makijażem..
Ps. Przetestowałam Vichy Capital Soleil Anti-Age, może być, pierwsze wrażenie że ciut tłusty, ale po chwili wchłania sie do matu. Niestety przy nałożeniu przepisowej ilości na raz czuję lekkie chwilowe pieczenie w okolicach nosa (moje nawrażliwsze miejsce). Na drugi dzień nałożyłam dwie cieńsze warstwy i efekt pieczenia mniejszy. Tylko pojawiły się mikro -wiórki, jakby się zrolował . Muszę to jeszcze obadać bo w tym czasie dodałam sobie dodatkowy dzień z retinolem, może to był naskórek nie spf;-)
czy to ten:
https://www.lookfantastic.nl/vichy-c...E&gclsrc=aw.ds
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 08:47   #1155
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[1=12b24d2a455c078f5629813 f5df538e108ef39c5_6556ae3 ede293;89311093](...)

czy to ten:
https://www.lookfantastic.nl/vichy-c...E&gclsrc=aw.ds[/QUOTE]

Nie, to ten:
https://allegro.pl/oferta/vichy-capi...OGE3ODNkMjc%3D

ciekawy ten co wrzuciłaś-z niacynamidem, super!
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 11:55   #1156
Desigual
Raczkowanie
 
Avatar Desigual
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Toruń/Bydgoszcz
Wiadomości: 246
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89310614]A ja od tygodnia używam lirene spf50 z aloesem i nic mi nie wyłazi spod podkładu. Lekka jest ta emulsjamdobrze się rozsmarowujemy przez jakieś 10 minut od aplikacji troche seieci i ... nie wiem jakie jeszcze powinien mieć cechy dobry krem z filtrem?
W zeszlym roku używałam emulsji Vichy, w tym też-one takie lejace i nie mam za bardzo z czym porównać.
A jeszcze wczesniej Kolastyny i Cera+ ale tego to na wizażu chyba nikt nie uzywa.[/QUOTE]

O to super, na pewno sprawdzę sobie Lirene
Desigual jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 12:00   #1157
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 9 850
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Nie, to ten:
https://allegro.pl/oferta/vichy-capi...OGE3ODNkMjc%3D

ciekawy ten co wrzuciłaś-z niacynamidem, super!
tez mnie zaciekawil, mam probke w domu
12b24d2a455c078f5629813f5df538e108ef39c5_6556ae3ede293 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 12:21   #1158
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Hej, wybaczcie że się wtrącę Stosuję praktycznie codziennie filtry, mam tłustą skórę i nie nakładam pod nie nic więcej, bo nie jestem w stanie, szczególnie w upały. Obecnie mam satynowy z Bielendy i Pharmaceris, oba spf50. Stosuję jedynie jakiś krem na noc (który wcześniej używałam na dzień, dość lekki). Niestety zauważyłam, że skóra jest przesuszona i napięta w okolicach oczu, na policzkach, nosie. Lepiej zainwestować w jakiś intensywnie nawilżający krem na noc czy jednak może nakładać coś pod ten filtr? Chociaż mam opory, że to będzie za dużo dla mojej skóry. Może jakieś lekkie serum? Z góry dzięki.
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-08, 14:59   #1159
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Hej, wybaczcie że się wtrącę Stosuję praktycznie codziennie filtry, mam tłustą skórę i nie nakładam pod nie nic więcej, bo nie jestem w stanie, szczególnie w upały. Obecnie mam satynowy z Bielendy i Pharmaceris, oba spf50. Stosuję jedynie jakiś krem na noc (który wcześniej używałam na dzień, dość lekki). Niestety zauważyłam, że skóra jest przesuszona i napięta w okolicach oczu, na policzkach, nosie. Lepiej zainwestować w jakiś intensywnie nawilżający krem na noc czy jednak może nakładać coś pod ten filtr? Chociaż mam opory, że to będzie za dużo dla mojej skóry. Może jakieś lekkie serum? Z góry dzięki.
Ja bym spróbowała z serum/esencja/emulsja pod filtr oraz dodała coś tresciwszego na noc.
Sama mam skórę normalna i pod filtr nie daje nic więcej niż esencję i serum.

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2022-08-08, 22:37   #1160
SweetThing
Raczkowanie
 
Avatar SweetThing
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: >Obywatelka_Świata<
Wiadomości: 385
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez AAAnka Pokaż wiadomość
Jest kilka filmików, gdzie właśnie metodą stemplowania gąbeczką dokłada sie spf. Jakoś nie mogę się do tego przekonać...Wydaje mi się że to średnio ma sens, ale może kiedyś tak zrobię na próbę.Po pracy jak wiem że jeszcze będę na słońcu-robię delikatny demakijaż pomijając oczy i nakładam spf, już zostawiam bez podkładu, brązera ..Czasem dodam różu i rozświetlacza i koniec. No ale to już trudno nazwać makijażem..
Ja właśnie też widziałam takie filmiki i byłam bardzo sceptyczna no bo jeśli gąbka to skąd mam wiedzieć ile produktu zostaje na twarzy, a ile w gąbce?
Dlatego wymyśliłam silikonowy nośnik i to mi się bardziej widzi aczkolwiek wciąż nie wdrożyłam tego rozwiązania jako codzienność ...staram się

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz

---------- Dopisano o 22:37 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez Rysia16 Pokaż wiadomość
Hej, wybaczcie że się wtrącę Stosuję praktycznie codziennie filtry, mam tłustą skórę i nie nakładam pod nie nic więcej, bo nie jestem w stanie, szczególnie w upały. Obecnie mam satynowy z Bielendy i Pharmaceris, oba spf50. Stosuję jedynie jakiś krem na noc (który wcześniej używałam na dzień, dość lekki). Niestety zauważyłam, że skóra jest przesuszona i napięta w okolicach oczu, na policzkach, nosie. Lepiej zainwestować w jakiś intensywnie nawilżający krem na noc czy jednak może nakładać coś pod ten filtr? Chociaż mam opory, że to będzie za dużo dla mojej skóry. Może jakieś lekkie serum? Z góry dzięki.
Z punktu widzenia mojej tłustej cery - na dzień jeśli jakieś serum - to wit C dla wzmocnienia ochrony, młodości i jasności cery
A na problemy opisane przez Ciebie - to gdy moja skóra woła o pomoc - właśnie na noc pielęgancja jest treściwsza
Używam tretinoiny ale nie co noc - jednej nocy tretinoina , następnej serum nawilżające a na to bogaty kremik na odbudowę bariery hydrolipidowej... I tak sobie używam różnych kosmetyków w zależności od kondycji skóry - obserwuje i reaguje
Ale skóra tłusta i pielęgnacja nawilżająca rano...u mnie by nie przeszło - spf to już jest sporo czasami

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
SweetThing jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 06:32   #1161
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

SweetThing -ciekawy pomysł z tym stemplem-przynajmniej nie wsiąknie jak w gąbkę
Kolejne podejście do Vichy i to samo:piecze , delikatnie roluje się, a dziś zobaczyłam że również lekko bieli Nie tragicznie, ale jednak..
Rysia16, ja z kolei z braku czasu szukałam spf, który spełni rolę kremu-mogę powiedziec ze mniej więcej Nivea Cellular Luminous nie wymaga nic pod siebie, a wiekszość jednak wysusza....

Edytowane przez AAAnka
Czas edycji: 2022-08-09 o 06:35
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-09, 12:19   #1162
Rysia16
Zakorzenienie
 
Avatar Rysia16
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 10 259
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie poszukam jakiegoś serum/esencji plus jak skończę co mam to wezmę coś intensywnie nawilżającego. Niestety u mnie Nivea odpada, staram się kupować tylko kosmetyki potwierdzone jako cf. Chociaż widziałam na poprzednich stronach, że bardzo wychwalałyście Garniera, aż zachciało się wypróbować, no ale póki co trzymam się swoich postanowień
Rysia16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 14:23   #1163
Antymionka
Moderator
 
Avatar Antymionka
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Znad Zatoki
Wiadomości: 4 990
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez khloe Pokaż wiadomość
Kupiłam sobie iwostin, bo miał bardzo dobre opinie na kwc, chyba był rozdawany do testowania bo ma aż tyle recenzji


Niestety do Garniera to się nie umywa, robi na twarzy tłusty film. Zużyje do ciała.


Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Dobrze że go nie kupiłam.. U mnie źle się kończą instagramowe polecajki. Co kupię, to słabizna. Ten Iwostin też zachwalany pod niebiosa. Najlepiej chyba mi się sprawdził w tym sezonie Sun Ozon matujący do twarzy z Rossmanna. Tani, i u mnie mega zdał egzamin. Nic więcej mi nie potrzeba. Polecała go Angelika Grabowska ale chyba słabo chwyciło, bo nie był wyprzedany

Kupiłam ostatnio mineralny filtr Bioliq pod oczy, bo większość mnie szczypała. I to był traf w 10, jest boski. Nie wysusza, trochę bieli wiadomo, ale skóra pod oczami dobrze wygląda.
Antymionka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 16:10   #1164
MariaFrancesca
Zakorzenienie
 
Avatar MariaFrancesca
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 4 913
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Antymionka Pokaż wiadomość
Dobrze że go nie kupiłam.. U mnie źle się kończą instagramowe polecajki. Co kupię, to słabizna. Ten Iwostin też zachwalany pod niebiosa. Najlepiej chyba mi się sprawdził w tym sezonie Sun Ozon matujący do twarzy z Rossmanna. Tani, i u mnie mega zdał egzamin. Nic więcej mi nie potrzeba. Polecała go Angelika Grabowska ale chyba słabo chwyciło, bo nie był wyprzedany

Kupiłam ostatnio mineralny filtr Bioliq pod oczy, bo większość mnie szczypała. I to był traf w 10, jest boski. Nie wysusza, trochę bieli wiadomo, ale skóra pod oczami dobrze wygląda.
Masz na myśli ten z Sun Ozon?
http://www.rossmann.pl/Produkt/Produ...ml,225174,8634
Miałam chyba poprzednik w innym opakowaniu. Dla mnie taki wycieczkowy, bo bielił, ale za to trzymał się cały dzień, a ten?Screenshot_20220815-170308_Rossmann.jpg

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
__________________
"Problemy to tylko okazje w przebraniu" R.J.Graham

W avatarze Andie MacDowell.
MariaFrancesca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 20:01   #1165
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89310614]A ja od tygodnia używam lirene spf50 z aloesem i nic mi nie wyłazi spod podkładu. Lekka jest ta emulsjamdobrze się rozsmarowujemy przez jakieś 10 minut od aplikacji troche seieci i ... nie wiem jakie jeszcze powinien mieć cechy dobry krem z filtrem?
W zeszlym roku używałam emulsji Vichy, w tym też-one takie lejace i nie mam za bardzo z czym porównać.
A jeszcze wczesniej Kolastyny i Cera+ ale tego to na wizażu chyba nikt nie uzywa.[/QUOTE]
Nie ma co się opierać tak całkiem na poleceniach innych. Ten spf tez jest polecany na Instagramie, u mnie się nie sprawdził a mam normalną skórę. Solo to jeszcze choć jak dla mnie za bardzo się błyszczy (mniej mi się błyszczy niebiesko-pomarańczowy). Nie potrafię jednak nie nalizyc zupełnie pielęgnacji pod spf, choćby lekkiego serum. Pod tym spfem niestety nic mi się nie sprawdziło, szybko się skóra jeszcze bardziej świeciła. Makijaż na nim też jest mniej trwały.

Na szczęście jest tani, można spróbować i ewentualnie zużyć na ramiona i ręce.

Nie mówiąc już o tragicznej aloesowe Holice po której twarz miałam jakbym wyszła spod prysznica.

Bardzo dobrze mi się sprawdza np Revox czy Missha (ta w białej tubie) ale pod nią koniecznie muszę nałożyć serum nawilżające np kremowe hialuronowe z Garniera. Inaczej mam ściągniętą skórę.
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2022-08-15 o 20:04
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-15, 23:27   #1166
nikisa
Zakorzenienie
 
Avatar nikisa
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: centralna
Wiadomości: 11 570
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

U interendo było wczoraj porównanie wszystkich 4 svr i bardzo dobrze, bo ja np nie miałam świadomości, że są aż 4 i łatwo się pogubić. Ale już wiem co bym chciała i jest dużo łatwiej

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
Nadal myślimy nad tym, co kupujemy

Piękno rodzi się w bólach niestety
290cc anatomy 29.04.2017 piękna data

nikisa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 09:22   #1167
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 10 371
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Cytat:
Napisane przez Hosenka* Pokaż wiadomość
Nie ma co się opierać tak całkiem na poleceniach innych. Ten spf tez jest polecany na Instagramie, u mnie się nie sprawdził a mam normalną skórę. Solo to jeszcze choć jak dla mnie za bardzo się błyszczy (mniej mi się błyszczy niebiesko-pomarańczowy). Nie potrafię jednak nie nalizyc zupełnie pielęgnacji pod spf, choćby lekkiego serum. Pod tym spfem niestety nic mi się nie sprawdziło, szybko się skóra jeszcze bardziej świeciła. Makijaż na nim też jest mniej trwały.

Na szczęście jest tani, można spróbować i ewentualnie zużyć na ramiona i ręce.

Nie mówiąc już o tragicznej aloesowe Holice po której twarz miałam jakbym wyszła spod prysznica.

Bardzo dobrze mi się sprawdza np Revox czy Missha (ta w białej tubie) ale pod nią koniecznie muszę nałożyć serum nawilżające np kremowe hialuronowe z Garniera. Inaczej mam ściągniętą skórę.
Piszesz o Lirene?
Ostatnio nie używam podkładu tylko sam ten krem i faktycznie się tak solo świeci mocno.
A podkładu używałam matujacego, t o może on tak ten błysk "zbieral"?
71253839b04673f7804766e160d807ea33c37805_6578f4849ccb9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 09:27   #1168
Hosenka*
Zakorzenienie
 
Avatar Hosenka*
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 50 452
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

[1=71253839b04673f7804766e 160d807ea33c37805_6578f48 49ccb9;89319215]Piszesz o Lirene?
Ostatnio nie używam podkładu tylko sam ten krem i faktycznie się tak solo świeci mocno.
A podkładu używałam matujacego, t o może on tak ten błysk "zbieral"?[/QUOTE]
Tak, Lirene aloesowy.

Po nałożeniu podkładu i pudru na początku jest ok, ale szybko mi się zaczyna swuevuc twarz (po ok 4-5 godzinach) a wieczorem wygląda bardzo nieświeżo (po spf Plantea jest super do wieczora, nakładałam pod niego serum i krem).
__________________
01.11 - nowy wpis z archiwum - palety cieni Zoeva

Instagram
24.12 Kosmetyki kupione w listopadzie
25.12 Piękna paleta do twarzy AA Wings of color
27.12 Duże zakupy Charlotte Tilbury
29.12 Co kupiłam na promocji w Sephorze i Douglasie

Edytowane przez Hosenka*
Czas edycji: 2022-08-16 o 09:29
Hosenka* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 11:51   #1169
AAAnka
Wtajemniczenie
 
Avatar AAAnka
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 2 323
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Testowałam cały dzień na plaży ten Capital Soleil Anti-Age 3in1 SPF 50 . Zero czegokolwiek na twarzy , tylko ten krem.Masakra. Druga aplikacja była fatalna, rolowanie okropne, ale jakoś uklepałam to. Nawet już nie patrzyłam na biały kolor. Natomiast trzecia aplikacja to był gwóźdź do trumny...Po prostu sie nie dało.Musiałam ścierać chusteczką, wióry sie sypały, ale to co zobaczyłam pod koniec dnia w samochodowym lusterku to był hit Byłam biała jak topielica, z odpadajacą już skórą Podziękuję i zużyję do ciała, takie anti -age to niech sobie wsadzą...Przed każdą aplikacja trzeba by myć buzię. Bez sensu.Jedyny plus to faktycznie chroni przed słońcem.
AAAnka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2022-08-16, 12:08   #1170
stotek
Zakorzenienie
 
Avatar stotek
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: zewsząd
Wiadomości: 11 012
Dot.: Filtry ochronne - zbiorczy. Część 3.

Ja z reaplikacja to sobie radzę tak, że mam do niej specjalny filtr (fluid Garnier) i rano nakładam coś innego, a w ciągu dnia jak trzeba to dokładam tego Garniera, bo on się do tego sprawdza fajnie. Ale objawieniem jest dla mnie ta pianka z Evy, bo z nieskończonej liczby reaplikacji (pracuje w terenie) zeszłam do 1

Wysłane z mojego M2102J20SG przy użyciu Tapatalka
__________________
. . .
stotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-27 17:04:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:31.