Okrągłe stoły na weselu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Ceremonia i tradycja ślubna, weselna

Notka

Ceremonia i tradycja ślubna, weselna W tym miejscu możesz podzielić się widzą, jak zaplanować ceremonię ślubną. Na co zwrócić uwagę przy szukaniu sali weselnej. Przypomnieć tradycje weselne.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-11-18, 21:11   #1
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930

Okrągłe stoły na weselu


Co myślicie o okrągłych stołach na weselu? Jakie są za i przeciw?
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-18, 21:46   #2
emillyrose
rose rose
 
Avatar emillyrose
 
Zarejestrowany: 2015-11
Lokalizacja: CSE
Wiadomości: 220
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

super. jak sie rodzina zjedzie to beda mogli powiedzieć ze zasiedli przy okrągłym stole
emillyrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 02:04   #3
Kwietna123
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 10
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Zalatuje amerykańskimi ślubami
Plusy są takie, że nie bedzie polowania na jedzenie, kazdy sobie usiądzie z kim bedzie chcial.
Minusy - nie ma takiej samej atmosfery, tylu dyskusji i integracji między goścmi, bo każdy siedzi ze swoimi. I może być problem z usadzeniem tych bez "ekipy". Albo, gdy za dużo osób chce siedzieć razem.
Kwietna123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 09:30   #4
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Minusy:
1. Na mojej sali nie ma, można wypożyczyć z zewnątrz, ale za to jest dodatkowa opłata Cóż. Wrzuciłam w koszty
2. Podobno trudniej usadzić gości. Nie wiem, jeszcze nie usadzałam.

Plusy:
1. Bardziej elegancko.
2. Więcej integracji. Przecież przy podłużnych stołach można przy obiedzie porozmawiać z własnym facetem, osobą siedącą po prawej i dwoma na przeciwko, też każdy siedzi ze swoimi

Paradoksalnie kiedy dużo osób chce siedzieć razem, to przy okrągłych stołach, choćby mieli siedzieć przy dwóch, wyjdzie, że siedzą dużo bliżej jeden drugiego, niż gdyby ich posadzić rządkiem przy podłużnym.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 10:15   #5
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
2. Więcej integracji. Przecież przy podłużnych stołach można przy obiedzie porozmawiać z własnym facetem, osobą siedącą po prawej i dwoma na przeciwko, też każdy siedzi ze swoimi

Paradoksalnie kiedy dużo osób chce siedzieć razem, to przy okrągłych stołach, choćby mieli siedzieć przy dwóch, wyjdzie, że siedzą dużo bliżej jeden drugiego, niż gdyby ich posadzić rządkiem przy podłużnym.
Dokładnie tak.
Ja nie będę robić "akcji integracji" na naszym weselu tylko posadzę rodzinami/parami/znajomymi i nie będę zmuszała moich gości do integrowania się ludźmi, których pewnie na oczy więcej nie zobaczą.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 10:47   #6
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5352865 8]Ja nie będę robić "akcji integracji" na naszym weselu tylko posadzę rodzinami/parami/znajomymi i nie będę zmuszała moich gości do integrowania się ludźmi, których pewnie na oczy więcej nie zobaczą.[/QUOTE]
Ja "integrację" na weselu rozumiem tak, że każdy ma się integrować z własną rodziną W końcu, nie wszytskich widzę co tydzień, więc miło wykorzystać okazję i pogadać.

Na Wizażu się dowiedziałam, że niektórzy oczekują, że rodzina młodej będzie się integrować z rodziną młodego Po marchewkę - sorry za makabryczny komentarz, ale kolejna okazja do wspólnego spotkania w podobnym licznym gronie, z rodziną obu stron, będzie zapewne na pogrzebie gospodarzy
No chyba że ktoś zamierza wyprawić kolejne wesele z okazji chrztu i komunii, to OK
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-20, 16:12   #7
Anuszka9
Zakorzenienie
 
Avatar Anuszka9
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 3 930
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Ja będę miała na swoim weselu raczej okrągłe stoły ..jeśli chodzi o "integrację" to zgadzam się z komentarzem wyżej że pewnie to pierwsza i ostatnia impreza w takim gronie pewnie będzie ciężko wszystkich gości zadowolić ale cóż.. czy bywają imprezy z których wszyscy są zadowoleni??
Anuszka9 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-11-20, 17:54   #8
malinowa_kraina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 24
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Ja na swoim weselu nie będę miała okrągłych stołów ( na mojej sali nie ma takiej możliwości ) i jestem z tego powodu bardzo zadowolona .
Zalety:
– okrągłe stoły wyglądają niezwykle efektownie,
– są alternatywą dla osób, które szukają niestandardowych rozwiązań,
– zapewniają gościom znacznie większy komfort i wygodę, niż w przypadku standardowych stołów,
– są bardziej intymne, dzięki nietypowemu ustawieniu zapewniają gościom większą swobodę rozmowy i możliwość nawiązania kontaktu praktycznie ze wszystkimi gośćmi siedzącymi przy stole,
– w zależności od rozmiarów stołu, pomieścić on może zazwyczaj od 8 do 12 osób.
Wady:
– sprawdzają się raczej przy mniejszej liczbie gości,
– w związku z faktem, że nie zawsze wszyscy członkowie rodziny mają ze sobą dobre relacje lub po prostu mają niewielki kontakt, a nawet niekoniecznie znają gości siedzących przy stole, nie każdemu odpowiadać może zaproponowane przez parę młodą rozsadzenie,
– należy uważnie dobrać dekorację kwiatową okrągłych stołów, niewłaściwa może uniemożliwiać swobodne porozumiewanie się,
– w przypadku okrągłego ustawienia stołów obiad podawany jest przez kelnerów, natomiast pozostałe dania zazwyczaj znajdują się na szwedzkim stole; goście zwykle lubią mieć wszystko w zasięgu ręki, więc może okazać się to niewygodne lub niekomfortowe,
– nie każdy hotel/sala weselna dysponuje okrągłymi stołami,
– okrągłe stoły nie sprawdzają się przy każdym stylu – wesele typu glamour będzie wyglądało pięknie, jednak styl wiejski, czy rustykalny będzie gryzł się z taką koncepcją
malinowa_kraina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-25, 14:43   #9
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Miałam okrągłe stoły na własnym weselu, wbrew moim i męża rodzicom oraz dziadkom. My chcieliśmy okrągle stoly i to było bezdyskusyjne. Wszyscy przeciwnicy po weselu przyznali, że to był dobry pomysł - lepiej się rozmawialo, widzialo się więcej osób, było więcej miejsca i nie trzeba było ruszac dwóch osób akurat jedzących, aby usiąść na swoim miejscu, bo mało przestrzeni.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-27, 07:24   #10
MaryAnn2
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 160
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Łączone stoły - ławy to relikt i efekt ograniczeń wielu lokali. Plusów w zasadzie nie ma, poza pozornym złudzeniem ,,integracji''. W praktyce jest ciasno, często upchane na stołach do granic absurdu ,,łokcie w sałatce'' etc. Osobne stoliki na minimum 6-10 osób w zasadzie nie mają wad. O zaletach napisano wcześniej.

Może się narażę, ale ,,styl wiejski'', który tu wspomniano - do rzadko świadomy wybór, a raczej kamuflowanie rzeczywistości. Nie widziałam wesela w nowoczesnej sali, albo klimatycznej ( dworku, czy pałacyku) w wiejskim stylu. Ten ,,trik'' stosuje się po wiejskich salach, słowem tam, gdzie o ,,glamour'' nie ma mowy. Nie udawajmy, że czarne jest białe po prostu. W sali wiejskiej ,,firma cateringowa'' czyli panie z koła gospodyń najczęściej - nie mają po prostu okrągłych stolików i porządnych krzeseł. Robi się tym co jest, tanio i trzeba mieć tego świadomość. Z wszystkimi konsekwencjami. Bo jednych stać na pałac, a kogoś innego na salę wiejską. Doskonale to rozumiem.

Tyle, że nie można krytykować rozwiązań ,,okrągłych'' z perspektywy sal wiejskich.

Edytowane przez MaryAnn2
Czas edycji: 2015-11-27 o 07:31
MaryAnn2 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-01, 13:47   #11
kosnorczuk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-04
Wiadomości: 3
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Z plusów mogę dodać to, że okrągłe stoły ułatwiają pracę fotografowi/kamerzyście. Łatwiej mu się przemieszczać i szukać ujęć gości przy stołach.
kosnorczuk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-03, 20:11   #12
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez kosnorczuk Pokaż wiadomość
Z plusów mogę dodać to, że okrągłe stoły ułatwiają pracę fotografowi/kamerzyście. Łatwiej mu się przemieszczać i szukać ujęć gości przy stołach.
Ja tam wolę by moim gościom było wygodniej.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-03, 20:58   #13
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

[1=1999a18a2ffdaccef542471 663304a63305f1c5c;5368471 1]Ja tam wolę by moim gościom było wygodniej.[/QUOTE]

A to swoją drogą też argument za okrągłymi - można się wygodniej przemieszczać po sali.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 14:29   #14
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez MaryAnn2 Pokaż wiadomość
Łączone stoły - ławy to relikt i efekt ograniczeń wielu lokali. Plusów w zasadzie nie ma, poza pozornym złudzeniem ,,integracji''. W praktyce jest ciasno, często upchane na stołach do granic absurdu ,,łokcie w sałatce'' etc. Osobne stoliki na minimum 6-10 osób w zasadzie nie mają wad. O zaletach napisano wcześniej.

Może się narażę, ale ,,styl wiejski'', który tu wspomniano - do rzadko świadomy wybór, a raczej kamuflowanie rzeczywistości. Nie widziałam wesela w nowoczesnej sali, albo klimatycznej ( dworku, czy pałacyku) w wiejskim stylu. Ten ,,trik'' stosuje się po wiejskich salach, słowem tam, gdzie o ,,glamour'' nie ma mowy. Nie udawajmy, że czarne jest białe po prostu. W sali wiejskiej ,,firma cateringowa'' czyli panie z koła gospodyń najczęściej - nie mają po prostu okrągłych stolików i porządnych krzeseł. Robi się tym co jest, tanio i trzeba mieć tego świadomość. Z wszystkimi konsekwencjami. Bo jednych stać na pałac, a kogoś innego na salę wiejską. Doskonale to rozumiem.

Tyle, że nie można krytykować rozwiązań ,,okrągłych'' z perspektywy sal wiejskich.
don't know if troll or...
oczywiście, wszyscy marzą o weselu w pałacu, tylko ich czasem nie stać i biedne panie z koła gospodyń wiejskich (wtf? od kiedy koła gospodyń gotują na weselach?) nie dysponują okrągłymi stołami.
a te wszystkie hamerykańskie wesela w stodołach to z biedy, panie.
a te pod gołym niebem to kompletni nędzarze urządzają...
...bo gdyby mogli, mieliby okrągłe stoły w pałacu, wszak wiadomo.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 15:01   #15
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Ślub i wesele w plenerze są akurat mniej więcej w tej cenie co w pałacu (jak ktoś chce prawdziwe wesele, a nie grilla na działce). Ale umówmy sie - ludzie nie robią wiejskich wesel w remizie dlatego, że zawsze marzyli o weselu w remizie. Prawdopodobnie woleliby wesele w pałacu / plenerze / odpowiednio przystrojonej dodatkami z drewna i wystylizowanej stodole. Ale jak wizażanka wyżej napisała, jednego stać na stylizacje, drugiego na remizę. No takie życie, nie wiem skąd bulwers.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 15:08   #16
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 10 807
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ślub i wesele w plenerze są akurat mniej więcej w tej cenie co w pałacu (jak ktoś chce prawdziwe wesele, a nie grilla na działce). Ale umówmy sie - ludzie nie robią wiejskich wesel w remizie dlatego, że zawsze marzyli o weselu w remizie. Prawdopodobnie woleliby wesele w pałacu / plenerze / odpowiednio przystrojonej dodatkami z drewna i wystylizowanej stodole. Ale jak wizażanka wyżej napisała, jednego stać na stylizacje, drugiego na remizę. No takie życie, nie wiem skąd bulwers.
Również nie rozumiem problemu autorki tamtego posta.
1999a18a2ffdaccef542471663304a63305f1c5c jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 15:58   #17
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Ślub i wesele w plenerze są akurat mniej więcej w tej cenie co w pałacu (jak ktoś chce prawdziwe wesele, a nie grilla na działce). Ale umówmy sie - ludzie nie robią wiejskich wesel w remizie dlatego, że zawsze marzyli o weselu w remizie. Prawdopodobnie woleliby wesele w pałacu / plenerze / odpowiednio przystrojonej dodatkami z drewna i wystylizowanej stodole. Ale jak wizażanka wyżej napisała, jednego stać na stylizacje, drugiego na remizę. No takie życie, nie wiem skąd bulwers.
krytykuję założenie, że styl wiejski = remiza = brak środków na pałac. nie uważam, żeby te trzy odrębne kwestie stanowiły ciąg przyczynowo-skutkowy.
więc za celny uważam komentarz, że do stylu wiejskiego okrągłe stoły niekoniecznie pasują - a za niecelny ten, że w stylu wiejskim okrągłych stołów nie ma, bo kogoś nie stać.

w ogóle połączenie stylu wiejskiego z remizą jest dla mnie kompletnie niezrozumiałe. bo remiza to nie jest wesele w stylu wiejskim, tylko wesele w remizie.
remizę zaś można wystylizować różnie, i wiejsko, i glamour, choć w obu przypadkach wygląda to dziwnie.
__________________
chase the rain!
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 16:06   #18
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez Hanako Pokaż wiadomość
krytykuję założenie, że styl wiejski = remiza = brak środków na pałac. nie uważam, żeby te trzy odrębne kwestie stanowiły ciąg przyczynowo-skutkowy.
Nieeeeee no, w ogóle miedzy brakiem środków na pałac (tudzież restaurację i wesele w plenerze) i remizą nie ma związku przyczynowego Po prostu - ludzie mają taką wizję, chcieli wesele w remizie. To jest wręcz 99% przypadków wesel w remizie, że były środki na Belvedere, ale remiza sie młodym po prostu bardziej spodobała.

Who are we kidding?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-08, 16:33   #19
Hanako
lubi eks swojego męża
 
Avatar Hanako
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 791
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez cranberry juice Pokaż wiadomość
Nieeeeee no, w ogóle miedzy brakiem środków na pałac (tudzież restaurację i wesele w plenerze) i remizą nie ma związku przyczynowego Po prostu - ludzie mają taką wizję, chcieli wesele w remizie. To jest wręcz 99% przypadków wesel w remizie, że były środki na Belvedere, ale remiza sie młodym po prostu bardziej spodobała.

Who are we kidding?
faktycznie, błąd logiczny jest spory choć nadal uważam, że można preferować remizę nad Belvedere i to nie tylko ze względu na finanse. wiem z autopsji, bo ja bym Belvedere nie chciała.
i tyle.
i dla mnie uwaga o tym, że styl wiejski to jest "kamuflowanie biedy", bo w dworkach nikt stylu wiejskiego nie uskutecznia, jest dosyć niepoważne. of kors, wszystkie style poza kryształowymi żyrandolami są dla biedy.
no sorry, no nie, nie mogę się zgodzić z takim tokiem rozumowania i dlatego się z autorką nie zgodziłam.

można mieć kosztowne wesele w stylu wiejskim, można mieć też superobciachowy styl "glamour" ze złotymi szprosami w oknach i perłowymi balonami. styl wesela nie jest dla mnie powiązany w żaden sposób z zasobnością portfela. okrągłe stoły nie są synonimem luksusu.
tyle mam do powiedzenia.
__________________
chase the rain!

Edytowane przez Hanako
Czas edycji: 2015-12-08 o 16:37
Hanako jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-12-08, 17:31   #20
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

A ja dalej nie rozumiem bulwersu. Tak, przeogromna część wiejskich wesel jest wiejskimi weselami, bo pałace się w budżecie nie zmieściły. Nie ma się czym oburzać jakoś specjalnie. Owszem, widziałam drogie wesela stylizowane na wiejskie i rustykalne w internetach, z okrągłymi stołami na dodatek - ale co to zmienia w kontekście przeciętnego wiejskiego wesela, które jest wiejskim weselem, bo takie da się tanio zrobić w taniej sali?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 11:31   #21
m_i_r_a
Raczkowanie
 
Avatar m_i_r_a
 
Zarejestrowany: 2015-05
Lokalizacja: Gorzów Wielkopolski
Wiadomości: 36
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Dla mnie zdecydowanie okrągłe. Byłam na kilku weselach w życiu i zazwyczaj łączone stoły były niewygodne, nie można było się nawet wsunąc dobrze krzesła, bo obok były dwa kolejne. Nie mówiąc o wychodzeniu. Okrągłe są zdecydowanie wygodniejsze, ale też efektowniej wyglądają i lepiej się przy nich rozmawia. Byłam na 2. weselach z okrągłymi stołami i na obu to się świetnie sprawdziło
m_i_r_a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 12:12   #22
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Ja aktualnie zastanawiam się nad ustawieniem stołów i to moje przemyślenia dot. stołów okrągłych:

Zalety:
- są bardziej eleganckie
- wygodniejsze jeśli chodzi o przemieszczanie się gości

i jak dla mnie na tym się zalety kończą. Bo:
byłam ostatnio na dwóch weselach z okrągłymi stołami i wszystko jest fajnie jak goście z całego wesela się znają. Bo jak przy moim stoliku wszyscy poza mną się rozejdą tańczyć, na papierosa itp to zostaję sama a żeby dosiąść się do kogoś przy sąsiednim stoliku to musi być tam miejsce. Na jednym weselu ekipy przy stolikach były tak hermetyczne i tak bardzo zintegrowane bo to grupy przyjaciół że nie było opcji by się do nich dosiąść. Przy stole prostokątnym zawsze gdzieś się można przysiąść i nawet łatwiej dostawić krzesło.

Kolejna sprawa: stoły okrągłe i stół prostokątny dla pary młodej: byłam świadkową na weselu gdzie przy głównym stole siedzieliśmy w piątkę, bo świadek nie miał pary- wszystko było fajnie do obiadu a potem ja z panną młodą poszłyśmy odpiąć welon, poprawić się, a pan młody ze świadkiem poszedł za wódką- każdy poszedł czynić swoje powinności. Mój partner został przy tym stole samiutki i nie miał się do kogo odezwać bo do okrągłych stołów nie dało się przysiąść. Zwróćcie na to uwagę

Z doświadczenia wiem (pracuję w branży konferencyjnej) że okrągłe stoły sprawdzają się jak ludzie się dobrze znają i będą mieli wspólne tematy i wśród gości nie będzie osób które nie mają "ekipy". Raz że ciężko takie osoby usadzić a dwa że mając narzucone towarzystwo mogą się czuć niekomfortowo.

No i okrągłe stoły sprawdzą się dobrze albo na dużej sali albo przy małej ilości gości (zajmują bardzo dużo miejsca, dużo więcej niż prostokątne).
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 12:40   #23
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez asiula1306 Pokaż wiadomość
i jak dla mnie na tym się zalety kończą. Bo:
byłam ostatnio na dwóch weselach z okrągłymi stołami i wszystko jest fajnie jak goście z całego wesela się znają. Bo jak przy moim stoliku wszyscy poza mną się rozejdą tańczyć, na papierosa itp to zostaję sama a żeby dosiąść się do kogoś przy sąsiednim stoliku to musi być tam miejsce. Na jednym weselu ekipy przy stolikach były tak hermetyczne i tak bardzo zintegrowane bo to grupy przyjaciół że nie było opcji by się do nich dosiąść. Przy stole prostokątnym zawsze gdzieś się można przysiąść i nawet łatwiej dostawić krzesło.

Kolejna sprawa: stoły okrągłe i stół prostokątny dla pary młodej: byłam świadkową na weselu gdzie przy głównym stole siedzieliśmy w piątkę, bo świadek nie miał pary- wszystko było fajnie do obiadu a potem ja z panną młodą poszłyśmy odpiąć welon, poprawić się, a pan młody ze świadkiem poszedł za wódką- każdy poszedł czynić swoje powinności. Mój partner został przy tym stole samiutki i nie miał się do kogo odezwać bo do okrągłych stołów nie dało się przysiąść. Zwróćcie na to uwagę
Yyyyy? Ale przecież przy prostokątnym stole też musi być miejsce, żeby gdzieś usiąść. Pomijając już w ogóle pomysł, żeby siadać na czymiś miejscu przy stole Jak grupka jest hermetyczna, to przy prostokątnym stole będzie jednakowo hermetyczna, to nie jest uzależnione od stołu. A jak ktoś zostaje sam przy stole i nie pójdzie dołączyć do grupki na papierosie czy coś, to też inny stół też mu nie pomoże w nawiązywaniu kontaktów. No po prostu.

Tak naprawdę jedynym plusem podłużnych stołów jest to, że faktycznie jak sala jest mała, to można wcisnąć więcej osób niz przy okrągłych. Ale to wyłącznie dostosowanie stołów do ograniczeń sali.
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-11, 13:16   #24
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Oczywiście ze musi być miejsce. Ale większa szansa ze się znajdzie przy prostokątnym stole unikamy sadzania ludzi w grupach, nie robimy sztucznego podziału. Ale tak jak mowie- wszystko zależy od ekipy na weselu.
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 08:30   #25
SteveS
Zakorzenienie
 
Avatar SteveS
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3 841
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Przy prostokątnym stole miałabym chyba większy problem z usadzeniem niż przy okrągłych. Sadzając gości, usadzałam tak, aby część się znała, a reszta nieznana miała wspolne tematy. Dla mnie okrągłe stoły są o wiele lepsze komunikacyjnie, bo z każdym można porozmawiać. I łatwiej jest się poruszać po sali.
SteveS jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-12, 20:41   #26
JaninaDaily
Raczkowanie
 
Avatar JaninaDaily
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 36
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Na weselach wolę okrągłe stoły i na własnym też takie miałam. Goście byli przydzieleni do stołu (ale już bez szczegółowych rozpisek, kto koło kogo siedzi), więc nie było niebezpieczeństwa, że kolega z liceum usiądzie obok babci Stasi. Rodzina siedziała rodziną, znajomi z ludźmi, których znali. Wolę okrągłe stoły, bo - moim zdaniem - dają więcej możliwości na interakcję. Gdy siedzimy w rzędzie, to co prawda mogę porozmawiać z osobą po swojej lewej i prawej, ale tutaj właściwie sprawa się kończy (czasem ci z naprzeciwka już są za daleko, i trzeba krzyczeć).

Tak czy siak, myślę, że to po prostu rzecz gustu.
JaninaDaily jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-14, 10:31   #27
sloneczna457
Raczkowanie
 
Avatar sloneczna457
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 425
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez malinowa_kraina Pokaż wiadomość
– w przypadku okrągłego ustawienia stołów obiad podawany jest przez kelnerów, natomiast pozostałe dania zazwyczaj znajdują się na szwedzkim stole; goście zwykle lubią mieć wszystko w zasięgu ręki, więc może okazać się to niewygodne lub niekomfortowe,
A tu się nie zgodzę. Miałam na weselu okrągłe stoły, obiad podawany był na półmiskach, tak jak i pozostałe dania. Na osobnym stole stały tylko ciasta- a akurat to rozwiązanie jest bardzo powszechnie stosowane bez względu na to, jakie stoły są na sali.

Zdecydowanie polecam okrągłe stoły, dużo wygodniej się rozmawia (polewa też ), łatwiej jest się przemieszczać, generalnie same plusy natomiast rzeczywiście przy usadzaniu gości trzeba się napracować, jednak mam wrażenie, że gdybym miała prostokątne stoły, to też dużo czasu bym nad tym spędziła. No i słusznie ktoś zauważył, że warto zwrócić uwagę na to, aby kwiaty na stole nie zasłaniały współbiesiadników. Bardzo popularne są te wysokie wazony-kielichy, my zdecydowaliśmy się z kolei na malutkie 10-15 cm wazoniki i sprawdziły się super.
__________________
26.09.2015
sloneczna457 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 22:53   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

też wole okrągłe (8-12 osób), bo przynajmniej wszyscy rozmówcy widza swoje twarze.
Przy prostokątnym już muszę przekrzykiwać się nad plecami partnera siedzącego obok, by kolejna usłyszała, co do niej mówię.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:35   #29
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-30, 08:06   #30
cranberry juice
ctrl alt delete
 
Avatar cranberry juice
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: San Escobar
Wiadomości: 4 826
Dot.: Okrągłe stoły na weselu

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Niektóre kapele rżną disco polo tak głośno, że osób po lewej i prawej też nie usłyszysz. To też wina stołów?
cranberry juice jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ceremonia i tradycja ślubna, weselna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-05-24 02:14:04


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:16.