2 miesiące nieobecności a sesja - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-12-09, 14:03   #1
antonina9009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 24

2 miesiące nieobecności a sesja


Witam. Z racji tego,że miałam spore problemy zdrowotne i nie mogłam uczestniczyć w zajęciach przez 2,5 miesiąca boję się ,że nie wyrobię się z nauką do sesji.Sesja zaczyna się pod koniec stycznia.Czy któraś z Was orientuje się czy na 1. roku można złożyć podanie o przedłużenie sesji? Albo żebym mogła podejść do sesji a te przedmioty których nie uda się zaliczyć, zdawać w późniejszym terminie?
antonina9009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 15:24   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Cytat:
Napisane przez antonina9009 Pokaż wiadomość
Witam. Z racji tego,że miałam spore problemy zdrowotne i nie mogłam uczestniczyć w zajęciach przez 2,5 miesiąca boję się ,że nie wyrobię się z nauką do sesji.Sesja zaczyna się pod koniec stycznia.Czy któraś z Was orientuje się czy na 1. roku można złożyć podanie o przedłużenie sesji? Albo żebym mogła podejść do sesji a te przedmioty których nie uda się zaliczyć, zdawać w późniejszym terminie?
Zależy od uczelni, u mnie po 2,5 miesiąca nieobecności mogłabyś co najwyżej składać wniosek o powtarzanie roku, na innych uczelniach jest to łagodniejsze. Najlepiej skontaktuj się z dziekanatem.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 15:44   #3
DziadkaKalesony
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 153
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Ale masz usprawiedliwione te nieobecności z prowadzącymi? Bo wiesz, tutaj mogą dojść nie tylko egzaminy, kolokwia, ale i zaliczanie zajęć - przygotowanie się i zdanie każdego tematu na jakim Cię nie było, czyli np. przeczytanie jakichś tekstów i ich zaliczenie. Na początek udaj się do prowadzących i z nimi pogadaj. Jak zdasz zajęcia to ja o sesję bym się już nie martwiła. Większość studentów zaczyna uczyć się tuż przed sesją, a ty jeśli zdasz zajęcia to będziesz miała opanowaną już część materiału.
Sesją się nie martw, bardziej bym się obawiała spotkania z prowadzącymi, bo w zależności jakie to studia - jedni mogą Cię pogonić po takiej nieobecności, inni uznają, że masz zdać materiał.

I tak, na pierwszym roku możesz przedłużyć sesję.
DziadkaKalesony jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 15:48   #4
antonina9009
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 24
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Cytat:
Napisane przez DziadkaKalesony Pokaż wiadomość
Ale masz usprawiedliwione te nieobecności z prowadzącymi? Bo wiesz, tutaj mogą dojść nie tylko egzaminy, kolokwia, ale i zaliczanie zajęć - przygotowanie się i zdanie każdego tematu na jakim Cię nie było, czyli np. przeczytanie jakichś tekstów i ich zaliczenie. Na początek udaj się do prowadzących i z nimi pogadaj. Jak zdasz zajęcia to ja o sesję bym się już nie martwiła. Większość studentów zaczyna uczyć się tuż przed sesją, a ty jeśli zdasz zajęcia to będziesz miała opanowaną już część materiału.
Sesją się nie martw, bardziej bym się obawiała spotkania z prowadzącymi, bo w zależności jakie to studia - jedni mogą Cię pogonić po takiej nieobecności, inni uznają, że masz zdać materiał.

I tak, na pierwszym roku możesz przedłużyć sesję.
Oczywiście mam usprawiedliwienie od lekarza.Jeszcze nie byłam na uczelni i nie gadałam z prowadzącymi.Większość zajęć to wykłady, takie ważniejsze ćwiczenia są z tą samą prowadzącą więc jeżeli z nią się dogadam to już bedzie dobrze.Z tego co wiem to do tej pory były ze 3 kolokwia z różnych zajęć w dodatku z luźnych przedmiotow. Z tych ważnych nie było kolokwiów. Mam nadzieję,że nie pogonią mnie prowadzący.

Edytowane przez antonina9009
Czas edycji: 2015-12-09 o 15:49
antonina9009 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 17:13   #5
201605301111
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 9 885
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Zależy od uczelni, u mnie po 2,5 miesiąca nieobecności mogłabyś co najwyżej składać wniosek o powtarzanie roku, na innych uczelniach jest to łagodniejsze. Najlepiej skontaktuj się z dziekanatem.
u mnie by nawet powtarzanie roku nie przeszło, bo na pierwszym semestrze nie mozna
201605301111 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-09, 22:59   #6
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Jak widzisz odpowiedzi są różne, wszystko zależy od uczelni. U mnie mogłabyś i przedłużyć sesję i zdać niektóre przedmioty warunkowo w przyszłym roku, oczywiście racjonalną ich ilość. Także musisz pytać u siebie na uczelni.
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-29, 22:23   #7
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-12-29, 23:40   #8
casus_belli
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1 467
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Od jakiegoś czasu jestem okresowo w sytuacji "więcej mnie nie ma niż jestem" i z doświadczenia powiem tak: po pierwsze, zależy od typu studiów, tak jak dziewczyny pisały, z odrabianiem laboratoriów jest zazwyczaj problem. Po drugie, takie rzeczy załatwia się jak tylko się problemy pojawią, ewentualnie jak już się wie, na czym się stoi, generalnie im szybciej tym lepiej.
Najlepiej zrobisz, jak pójdziesz osobiście porozmawiać z każdym prowadzącym o warunkach ewentualnego zaliczenia, od tego mają dyżury.
ps. na pocieszenie powiem, że w większości wypadków spotkałam się z życzliwym podejściem . Oczywiście, ja ze swojej strony stawałam na uszach żeby do zaliczeń czy zajęć, na które mogłam przyjść, przygotować się możliwie jak najlepiej, ale wydaje mi się, że w takiej sytuacji to naturalne.

Edytowane przez casus_belli
Czas edycji: 2015-12-29 o 23:42
casus_belli jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-01, 10:57   #9
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: 2 miesiące nieobecności a sesja

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-01 11:57:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:21.